Het Veenendaalse verenigingsleven negeerde oproep van het „Koningin Wilhelmina Fonds" voor de kankerbestrijding D. J. ANBEEK BAZAR P E L CHEVROLET Zeer teleurstellend resultaat TriuniiUi Komst mobiele verkeersschool naar Amerongen uitgesteld Werkende Jeugd afd. Eist kollekteerde met groot succes voor Hongeraktie India 2 Kortzichtigheid Belangrijke datum V rouwen wereldgebedsdag op donderdag a.s. V.A.B. CHOCOLADE-MINTS RHENEN ELST RENSWOUDE Jaarvergadering van de Ned.Herv. Jeugdverenigingen Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 22 februari 1966 De afdeling Vcenendaal van de vereniging tot steun aan het Kon. Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding heeft begin januari een veertigtal uitnodigingen verzonden aan de diverse Veenendaalse verenigingen in welke vorm dan ook met het ver zoek om op donderdagavond 17 febr. j.l. een bijeenkomst bij te wonen in het OCB-gebouw te Veenendaal om te komen tot o.a. een groots opgezeztte ledenwerfactie van voornoemd Fonds. Eind Januari werd aan dezelfde besturen nogmaals middels een schrijven de aandacht op deze belangrijke bijeeenkomst gevestigd, terwijl begin februari nogmaals middels een separaat schrijven deze meeting in herinnering werd gebracht. Het resultaat van deze goed opgezette actie was zonder meer teleurstellend. Zegge en schrijven drie verenigingen gaven acte de presences één afgevaardigde van de Gereformeerde vrouwenbond, één afgevaardigde van de Ner. ver. voor huisvrouwen en twee afgevaardigden van de plaatselijke volleybalvereniging de „Panters". Vijf bestuursleden achter de groene tafel, vier afge vaardigden ervoor. Voorzitter Dr. Rijlaarsdam wachtte tot ongeveer half negen in de hoop dat deze bijeenkomst nog zou worden aangevuld met nieuwe afgevaardigden. Dit bleek niet het geval te zijn, waarna hij zijn ontstemming niet onder stoelen of banken stak. Ener zijds vreesde hij alsnog een verkeerde or ganisatie van de plaatselijke afdeling, ander zijds kan hij niet begrijpen dat zo groot scheeps voor een dergelijk groots en be langrijk doel een dergelijk kortzichtigheid aan Je dag gelegd kon worden. De bestrij ding van Volksvijand nummer 1: de kanker vereist jaarlijks schatten geld. In Veenen daal met zijn vijf a zesduizend gezinnen zijn er zegge en schrijven 160 betalend lid van het Kon. Wilhelmina Fonds. Landelijk gezien is dit wel zo minimaal, dat het be stuur van de afdeling Veenendaal er toe was gekomen tot deze actie over te gaan. Men had gedacht een beroep op de plaat selijke verenigingen te doen met het uit eindelijke doel dat van elke vereniging een aantal leden de taak op zich zouden nemen straatsgewijs Veenendaal af te grazen en op deze wijze honderden nieuwe leden te wer- Organisatie was gereed De organisatie van deze actie was hele maal gereed en tot in de puntjes geregeld. Secretaris J. E. van Schuppen had met zijn helpers heel Veenendaal straatsgewijs in enveloppen verdeeld met voor elk huis een schrijven waarin de nodige voorlichting was neergelegd. Een week na deze uitreiking zouden de ledenwervers terug komen om antwoord te halen. De minimale contributie werd gesteld op 2,50 per jaar. Helaas bleek op deze bijeenkomst al dit werk tever geefs te zijn geweest. De besturen van de plaatselijke verenigingen lieten de kanker bestrijding voor wat het was en bleven thuis. Toch doorgaan Na over de grootste teleurstelling te zijn heengekomen kwamen de enkele afgevaar digden en het bestuur tot de conclusie dat Koningin Julianaschool vastte voor India Veel leerlingen van de Koningin Julia naschool hebben vorige week gevast voor India. Dit vasten duurde twee dagen. Zij moesten zich allerlei lekkernijen uit de mond sparen. Berekeningen deden vermoeden dat per dag ongeveer twee gulden bespaard zou worden. Tijdens deze vaste dagen werd er door de leerlingen veel gegeeuwd. Het enige voedsel bestond uit water met wat suiker. De aktie heeft in totaal f 461,20 opge bracht. Dit bedrag overtrof alle verwach tingen en werd dan ook vol trots afgedra gen op een van de vele punten. Het plan was spontaan bij de leerlingen opgeko men en deze spontaniteit werd dan ook met succes bekroond. UNITAS VERGADERT IN OCB GEBOUW Op donderdag 24 februari houdt de Chr. Bond van Textielarbeiders „Uni- tas" een buitengewone ledenvergadering in de grote zaal van het OCB gebouw. De heer G. J. Vunderink, bondssecre- taris van „Unitas" zal een referaat hou den over het onderwerp: „Het resul taat van de onderhandelingen in de CAO textiel". De leden zullen ruim schoots de gelegenheid krijgen hun me ning over het veelbesproken en actuele onderwerp naar voren te brengen. B.H.'s - Step-ins Panty's en Korselets KORSETTENHUIS Hoofdstraat 6a Solidair met India De leerlingen van de Chr. Huishoud school toonden zich vrijdag j.l. enigs zins solidair met de honger lijdende massa in India. De verschillende klassevertegenwoor digsters hadden hun klasgenoten opge roepen mee te doen aan een „Droge- Boterhammen- en Anti-Snoepdag". Dit werd gedaan om op een bijzonder sym pathieke wijze mee te doen aan de Anti Honger Aktie voor India. Zaterdag kon een met enthousiasme bijeengekomen totaal van f 539,96 als eindresultaat naar een der verzamelpunten worden gebracht. Een mooie prestatie dus. MOEDERCURSUS TE VEENENDAAL In het wijkgebouw te Veenendaal is weer een moedercursus begonnen. Aan deze cursus kan nog door enkele dames worden deelgeno men. De cursus vindt plaats donderdagsmid dags om 3 uur in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan en bestaat uit 8 lessen. BAZAR VAN VRC De voetbalvereniging VRC houdt op vrijdag 25 februari van 7 tot 11 uur en op zaterdag 26 februari van 2 tot 5 e» van 6.30 tot 11 uur een grote bazar in de Eierhal. Op de bazar zal men vele interessante prijzen kunnen winnen. deze actie niet mocht falen. Zij namen op zich om alsnog persoonlijk de besturen van de Veenendaalse verenigingen te gaan be zoeken met het doel de belangrijkheid van deze actie onder de aandacht te brengen. Men besloot om op 21 maart a.s. wederom een bijeenkomst te beleggen in de hoop dat alle aangeschreven en bezochte verenigin gen alsnog een afvaardiging zullen sturen. Het is te wensen voor deze vooruitstreven de en goedwillende verenigingsmensen dat de 21ste maart een vol huis in het OCB ge bouw zal geven. Men vond het doel van deze actie te belangrijk om het zonder meer in het niet te laten verdwijnen. De 21ste maart a.s. wordt dus een be langrijkste datum voor de plaatselijke ver enigingen. Men kan dan aantonen dat het één en ander op een vergissing dan wel op een slordigheid heeft berust. Met zoveel ge zonde jonge mensen moet het mogelijk zijn om een simpele ledenwerfactie van een zo belangrijk fonds te laten slagen. De kanker bestrijding staat in onze samenleving in het midden van de belangstelling en Veenen- In Veenendaal zal de vrouwen we reldgebedsdag plaats vinden op don derdag 24 febr. in de Geref. kefk aan de Vaartbrug. In Nederland is de we reldgebedsdag te danken aan het ini tiatief van mevr. Boetzelaer van Dub beldam-van der Hoop van Slochteren. Zij kwam in 1928 naar Jeruzalem met dit werk in aanraking en zorgde ervoor dat reeds in 1929 ook in Neder land de wereldgebedsdag kon worden gehouden. De liturgie heeft a.s. donder dag tot onderwerp: „Gij zijt mijn ge tuigen", Jes. 43 10, en is samengesteld door een groep vrouwen uit Schotland. Het aantal landen en landstreken dat aan de gebedsdag deelneemt bedraagt 160. Het samen bidden heeft geleid tot samen geven, want dank zij vele gaven kon veel zendingswerk gestimuleerd worden. Dat ook de Veenendaalse christenvrouwen dit samenbidden don derdag zullen beoefenen. Bejaarden werden voorgelicht over „Effatha" De wekelijkse woensdagmiddag in het OCB gebouw werd vorige week verzorgd door de heer Blok, die ver bonden is aan de stichting „Effatha", het christelijk instituut voor dove kin deren. Spreker lichtte zijn lezing met dia's toe. Het gebouwencomplex in Voorburg bevat o.m. een moderne jongensflat. In iedere flat wonen 12 jongens met een groepsleider en leidster. Voor de meis jes is een speciale flat in aanbouw. Vroeger sliepen er wel 30 jongens of meisjes op een zaal. Ook rijden er thans een zestal busjes om uit de hele omtrek de kinderen op te halen en thuis te brengen. Een schare van leerkrachten houdt zich met eindeloos geduld met de door doofheid gehandicapte kinderen bezig, zoals op de bandrecorder duidelijk bleek. Het werd de bejaarden duidelijk gemaakt dat iedere dove door de bui tenwereld als een volwaardig mens be handeld wil Worden. Een blinde heeft dat gevoel nog sterker. Dinsdagmiddag is er voor de bejaarde dames een brei- en praatmiddag. CHU organiseert politieke instuif in De Korenbeurs Vanwege de provinciale propagan- dacommissie van de CHU wordt op woensdag 2 maart a.s. een instuifbij- eenkomst gehouden in hotel De Koren beurs te Veenendaal. De avond heeft meer het karakter van een gezellige bijeenkomst dan van een vergadering. Overigens is er volop gelegenheid met een aantal prominente figuren uit de CHU van gedachte te wisselen. Om acht uur wordt begonnen met een kennismaking onder het genot van een kop koffie. Daarna wordt een fo rum gevormd bestaande uit de heren H. Kikkert en J. T. Mellema, Tweede Kamerleden voor de CHU, jhr. mr. L. W. de Geer van Oudegein, lid Ged. Staten van Utrecht en drie personen die op de provinciale kandidatenlijst voor komen, t.w. de heren J. A. Hosang, bur gemeester van Woudenberg en Rens- woude, M. Bastmeyer, voorz. CHU frac tie Veenendaal en C. van Genderen, raadslid. Tevens zal de jongerengroep vertegenwoordigd zijn door de beer J. Horst uit Rhenen. Dit team zal de vragen beantwoor den, die op hen worden afgevuurd. Hierna zullen nog een drietal sprekers de betekenis van de a.s. verkiezingen onder de loupe nemen. Op woensdag 9 maart wordt dezelfde avond gehouden in gebouw Irene te Rhenen. Hier wordt het forumteam ge vormd door de heren P. Bode, burg. van Elburg en lid van de Tweede Ka mer, D. F. v. d. Mey, Tweede Kamerlid, jhr. mr. De Geer van Oudegeyn, lid G.S., burg. Hosang, de heer Van Gen- deren en de heer P. v. d. Hoorn uit Amersfoort. De CHU houdt in totaal 15 van deze propaganda-avonden in de provincie Utrecht. Men start a.s. donderdag in Driebergen. daal staat gezien de aangetoonde cijfers ge heel buiten spel. Hierin moet verandering komen. De maandagavond van de 21ste maart a.s. zal ons aantonen of het vereni gingsleven van Vcenendaal deze eenmalige maar zeer belangrijke taak zal aankunnen. v.v. V.R.C. in de eierhal Vrijdagavond 7 tot 11 uur en zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur, zaterdagavond van 6.30 tot 11 uur. Kleuterleidster mej. Nijhof neemt afscheid Op donderdag 24 februari neemt mej. G. J. Nijhof afscheid als hoofd van de Chr. Kleuterschool „De Springplank". Mej. Nijhof hoopt zich metterwoon in Utrecht te vestigen. Er zal een afscheidsbijeenkomst wor den gehouden in het schoolgebouw, waarbij ook de ouders vertegenwoor digd zullen zijn. Mej. Nijhof was ruim acht jaar bij het kleuteronderwijs in Veenendaal werkzaam, aanvankelijk op de school aan de Hoofdstraat, later bij De Springplank. Het schoolbestuur heeft in haar plaats als hoofd van de kleuterschool De Springplank benoemd, mej. A. Vlot, uit Giessendam, die al een jaar als leidster aan de school verbonden fs. ZANGCONCOURS MIDDELBARE SCHOLEN In het verenigingsgebouw aan de Ei kenlaan zal op 3 maart a.s. een zang concours worden georganiseerd door de heer Van de Putte, waaraan kan wor den deelgenomen door zangkoren van middelbare scholen. Waarschijnlijk zul len diverse koren voor dit concours in schrijven, hetgeen het wedstrijdelement zal verhogen. KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE A. J. DE LEEUW OVERLEDEN Op weg van huis naar de bushalte is vrijdagmorgen te Rhenen overleden, de heer A. J. de Leeuw: De overledene was gedurende bijna 40 jaar werkzaam op de gemeentesecretarie van Veenendaal, laat stelijk bij de gemeentelijke sociale dienst. Hij bereikte de leeftijd van 59 jaar. De begrafenis zal morgenmiddag om twee uur plaatsvinden op de algemene begraaf plaats te Rhenen. BEROEPEN Beroepen door de herv. gemeente Vee nendaal (wijk zuid) ds. Jongerden te Schoonhoven. Katholieke Volkspartij vergadert De afdeling Veenendaal van de Ka tholieke Volkspartij vergadert op dins dag 1 maart a.s. in hotel Vonk aan de Kerkewijk te Veenendaal. Er zullen enkele belangrijke agenda punten aan de orde komen. Tevens zal de beleidslijn van verlangens en wensen voor de komende jaren wor den uitgestippeld. De kandidaatsstel ling voor de gemeenteraad is ook een van de vele interessante agendapun ten. INGEZONDEN PRAKTISCHE HULP De Groesbeekse Tehuizen pogen te zijn een ware Centrale voor Praktische Hulpverlening: bijna 400 kinderen en volwassenen worden er verzorgd in de ze protestantse instelling in 14 apart staande tehuizen en gezinspaviljoentjes: kinderen die om enigerlei reden hun ouderlijk huis moeten missen (vnl. voogdijkinderen) en volwassenen die zich wegens overgevoeligheid, een moei lijk karakter of een geestelijke of li chamelijke handicap niet goed zelfstan dig in de harde maatschappij kunnen handhaven. Voor alle arbeid die deze opvoeding, opvang, werkverschaffing, therapeuti sche begeleiding, enz. met zich mee brengt zijn de gedeeltelijk gesubsidi eerde verpleegprijzen niet toereikend. Nieuwbouw, noodzakelijke extravoor zieningen, e.d. dienen betaald te wor den uit giften en gaven, waaronder de jaarlijkse collecte een zeer belangrijke plaats inneemt. In Veenendaal zal deze openbare in zameling worden gehouden in de week rond maart a.s. Wij zijn benieuwd of de opbrengst van dit jaar de vorige weer zal overtroeven! Daarin kunt u een zeer belangrijke rol spelen! Indien u geen collectant mocht tref fen, dan staat onze giro-rekening voor u open: 88 27 88 t.n.v. de Ned. Centrale P. H. te Groesbeek. trim chocolade-mints: van binnen hard/zachte mint, van buiten fijne chocolade. Verras uzelf - met trim! trim VOLLEYBAL Cito 2 zal opmars van Panters dames niet stuiten Woensdagavond a.s. reist het eerste da mesteam van de Panters naar Zeist om aldaar Cito-2 te bestrijden. Voor zover de papieren thans liggen moeten we aannemen dat deze Zeister formatie geen onoverkomelijke hin derpaal voor de Veenendaalsen is. In Vee nendaal werd het >n de eerste helft van deze competitie een heel ruime zege, reden temeer om aan te nemen dat de volle winst mee naar huis zal gaan. Mocht inderdaad de volle winst worden geboekt dan is deze Panters-formatie nog maar enkele punten van het kampioenschap in de eerste klas van de bond verwijderd. Het kan zelfs zo zijn, dat in de eerstvolgende thuiswedstrijd na deze strijd tegen Cito, de kampioensvlag kan worden gehesen. En dat dan reeds vier wedstrijden voor het einde van de competitie. Maar zover is het dus nog niet. Eerst de punten uit Zeist halen en de rest zal ons de tijd leren. BOTSING Doordat P. v. d. B. uit Schiedam, die met zijn personenwagen op de Nieuweweg reed, moest remmen voor een auto die voor hem reed en die Rijksweg 12 op wil de rijden ontstond een botsing tussen P v. d. B. met een achter hem rijdende auto. bestuurd door S. Deze laatst ehad te laat gezien dat zijn voorganger moest remmen. Zware materiële schade was het gevolg. Driemaal stopteken De Veenendaals politie gaf zondag j.l. A. K. uit Ede tot driemaal toe een stop teken. A. K. weigerde echter gevolg te geven aan dit bevel en reed door. Uitein delijk kon de politie de Edenaar te pak ken nemen. Deze moest ter ontnuchtering worden ingesloten. Dronken In de nacht van vrijdag op zaterdag werd door de politie R. v. W. langs de weg in beschonken toestand aangetroffen. Hiertegen werden de bekende maatrege len genomen. JONGENS BRAKEN IN Drie leerlingen van de chr. Technische school hebben zich de voorgaande week schuldig gemaakt aan diefstal. Hun ter rein lag in een super-market in Vee nendaal. Het waren D. v. D. 13 jaar, S. 14 jaar en B. 13 jaar, allen afkomstig uit Veenendaal. De politie^ stelde de kinde ren ter beschikking van'hun ouders. JAARFEEST P.J.G.U. Zaterdag 26 febr. viert de afd. Rhenen- Achterberg van de plattelandsjongeren haar jaarfeest in het Buurtschaphuis. Ter gelegen heid hiervan wordt er een blijspel in 3 be drijven opgevoerd door leden van deze afd. getiteld: „De Oliekous", van H. Frieling. Aan dit vrolijke spel werken mee 3 dames en 5 heren. De aanvang van deze feestavond is 19.15 uur. Hoofd Chr. Ulo-school maakt bezwaar De plaatselijke afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer te Amerongen is er na enkele onderhandelingen in geslaagd de bekende en zeer instruktieve Mobiele Verkeersschool in Amerongen te krijgen. In verband met het drukke programma van de verkeersschool behoorde de afdeling Amerongen tot de ge lukkigen aangezien zij in de route van de verkeersschool kon worden opgeno men. Anders bestond de mogelijkheid dat pas na twee jaar Amerongen be zocht zou worden. Nu werd de komst toegezegd in juni. Het hoofd van de christelijke ulo-school, die tijdelijk in het Dorpshuis is gevestigd, maakte ech ter enige bezwaren tegen het feit dat de verkeerslessen op het plein voor het Dorpshuis zouden worden gegeven. Rhenen en de „Passion" Velen noemen nu reeds (Wist U dat?) Rhenen vaak de „Passionstad". Meerderen hebben dat reeds ervaren De voorgaande vijf - zes jaren. De „Passion" meermalen hier gegeven Is een stimulans voor het culturele leven, Waaraan zo wordt nog vaak beweerd In Rhenen nog wel iets mankeert. Heeft u mogelijk nog geen kaart gekocht, Of nooit eer de „Passion" bezocht? Koop ras een kaart, stel bet niet uit, Daar uitstel afstel vaak beduidt. Vindt u de prijs soms een bezwaar? Drie pakjes sigaretten uitgespaard. En u hebt daarvoor een plaatsbewijs. Mij lijkt het geenszins hoog in prijs Voor 't geen eerstdaags geboden wordt. Er wordt gerekend óp een record Van de plaatsbewijzen voorverkoop, Die tot heden goed verloopt. Maar nog beter kan, naar 'k meen Als u, ('k zeg niet iedereen) Zich van 'n plaatsbewijs voorziet En bij 't bezit ervan vooruit geniet Van Joh. Seb. Bach's orchestrale werk. Eerstdaags uitgevoerd in de Cunerakerk. BEZWAREN Omdat het bezoek van de verkeers school in juni valt en het hier de laatste twee schoolweken betreft voor de grote vakantie maakte de heer Maris hoofd van de chr. ulo, ernstige bezwaren, dat het verkeersonderwijs op het plein voor het Dorpshuis zou worden gegeven. In dit Dorpshuis is de Christelijke Ulo tijdelijk gevestigd. Volgens de heer Maris zouden zijn leerlingen worden afgeleid door de lessen in verkeer die dan buiten worden gegeven. Dit zal dan invloed kunnen uit- Instuif combinatie Veenendaal-Rhenen vierde carnaval De Rooms-Katholieke instuifcombina- tie Veenendaal-Rhenen heeft zaterdag avond j.l. in het Eigen Gebouw te Rhe nen op uitbundige wijze carnaval ge vierd. Omstreeks 8 uur werd Prins Carnaval, begeleid door de Tiroler Ka pel, de sfeervolle zaal binnengeleid. Ruim 80 jongelui genoten van een carnavalsfeest, waarbij de leut hoogtij vierde. De gebruikelijke Raad van Elf zorgde er voor dat er gedanst en ge host werd dat het een lieve lust was. De beatgroep „The Country Cats" be wezen ter afwisseling dat de zaal veel kon verdragen. Het feest duurde voort tot na midder nacht en men gaf te kennen dat er niet persé naar het zuiden gereisd behoeft te worden om carnaval te vieren, want ook in Rhenen lukte dit op spontane wijze. oefenen op de overgang van verschillende leerlingen. De bezwaren van de heer Ma- ris zijn voornamelijk gekant tegen het zich dan op het plein bevinden van een zwakke geluidsinstallatie, waarmee de verkeerslessen zullen worden toegelicht. Spits Aangezien het bestuur van het verbond voor Veilig Verkeer de zaak niet op de spits wil drijven werd onmiddellijk naar een oplossing gezocht. Zij betreurt echter de houding van het hoofd van de Ulo school. Een woordvoerder van de vereni ging zei dat de belangen die de heer Ma- ris aanvoret niet opwegen tegen die van het verkeersonderwijs in deze tijd. Vooral omdat het verkeer in de vakantie zeer druk is zou het van belang zijn geweest als de lessen nog voor de vakantie hadden kunnen plaatsvinden. Bemiddeling Door bemiddeling van het hoofdbestuur van het Verbond voor Veilig verkeer werd gistermiddag waarschijnlijk tot een oplossing gekomen. Een woordvoerder zei dat aangezien het verbond voor Veilig Verkeer geen officiële onderwijsinstelling was, men deze zaak niet kon forceren. Enig begrip voor de houding van de heer Maris kon door de woordvoerder wel worden opgebracht. Naar alle waar schijnlijkheid zal de mobiele verkeers school nu in de tweede helft van 1966 Amerongen bezoeken. In een gesprek met de heer Maris werd duidelijk dat hierte gen geen bezwaren bestonden. De raad van Elf uit Veenendaal, met op de achtergrond prins Theo 1, die gezamenlijk het carnaval te Rhenen tot een geslaagd festijn maakten. D.V.J. hield contactavond Op vrijdag 18 februari j.l. hield de wandelsportvereniging „De Vrolijke Jantjes" een contactavond in het Eigen Gebouw. De tweede voorzitter, de heer W. Bochane, verwelkomde de aanwe zigen, waaronder een aantal afgevaar digden van Rhenense verenigingen als S.D.V., Cunera, Ons Genoegen, Kunst en Vriendschap, Rhenus, Opjierboys, SSS uit Veenendaal en de heer Nap, afgevaardigde van het hoofdbestuur van de KNBvLO, kring Arnhem. Spreker wees erop, aat deze contact avond niet aileen werd gehouden voor de goede verhouding tussen leden en bestuur, maar ook voor de goede ver houding en samenwerking met zuster en andere Rhenense verenigingen. Hij zei o.m.: „Wij hebben als verenigingen, ongeacht welke sport wij ook beoefenen, elkaar nodig, om te komen tot een zo groot mogelijke samenwerking in het belang van iedere vereniging". De Valleiband zorgde voor dansmu ziek en voordrachtjes en al met al was het een geslaagde avond. Voorts ver namen wij dat men -voorbereidingen treft voor de 7de Herdenkings Grebbe- tocht, die op zaterdag 21 mei a.s. wordt gehouden. Op zaterdag 26 maart nemen de DVJ senioren deel aan de wandeltocht van De Rijnkanters in Wageningen en de DVJ junioren doen mee met de Lentetocht, georganiseerd door SDV uit Rhenen. Richtingaanwijzer werkte niet Donderdagmiddag omstreeks half twee vond op de T-kruising Grebbe- weg-Vogelenzangweg een aanrijding plaats tussen een trekker met opleg ger, bestuurd door A. v. V. uit Rhenen, die met zijn voertuig over de Grebbe- weg reed in de richting Wageningen en rechtsaf de Vogelenzangweg wilde inslaan. V. gaf richting aan en ging lang zaam naar rechts. Achter hem reed een personenauto bestuurd door mevr. A. G. uit Rhenen. Zij zag de linker richtingaanwijzer in werking komen en ging dus rechts inhalen. Op de T-kruising ging de vrachtwagencom binatie rechtsaf en sloot zo de door gang voor de automobiliste af. Er volgde een botsing, waarbij de per sonenauto behoorlijk werd beschadigd. Bij onderzoek bleek dat de richting aanwijzer van de vrachtwagencombi natie defect was. De bestuurster van de personenauto zag het stoplicht voor richtingaanwijzer aan, met als gevolg het boven geschetste misverstand. JASSEN WEG NA CARNAVALSFEEST Toen in de nacht van zaterdag op zon dag in het Eigen Gebouw het Carnavals feest was afgelopen, gingen allen voldaan naar huisop een drietal feestvoerders na want deze misten hun jas. De politie werd te hulp geroepen en de benadeelden hadden er een yermoeden van wie de da der zou kunnen zijn. Deze, G. uit Ede, werd door de politie ingesloten en legde zondag een bekentenis af. Prachtige modernisering van textielhuis Joh. Ditewig WINKEL ONDERGING METAMORFOSE Vrijdag heropende de heer Joh. Ditewitg zijn textielhuis aan de Franseweg na een grootse verbouwing. Deze verbouwing be oogde meer winkelruimte en tegelijkertijd een verdere modernisering, die bijzonder geslaagd genoemd kan worden. Door een gedeelte van 't huis bij de winkel te trek ken is 't geheel bijzonder aantrekkelijk geworden. De heer Ditewig zal zich in de toekomst ook meer op „woningtextiel" gaan toeleggen. De heer Ditewig, enorm enthousiast voor z'n zaak voelt zich thuis tussen de Elstenaren. Trots toonde hij de vele bloemstukken van collega's en cliëntele. Op een vraag naar de reden der verbouwing anwtoordde de heer Ditewig. „Natuurlijk de winkelruimte, maar van doorslaggevende betekenis was zeker het vertrouwen van de bevolking dat leidde tot deze kostbare en belangrijke stap. STAND IN AKTIE VOOR GEHANDICAPTEN f 1.450,— Het Ontspannings Comité Oranje- Wit heeft in haar aktie voor de „Ge handicapten" reeds f 1.450,—. De aktie die nog twee weken duurt gaat fan tastisch. Het comité hoopt op een rond bedrag. Zij die vrijwillig hun bijdrage willen storten kunnen dit bij de bestuursleden van het Ontspan ningscomité doen. Zaterdagavond 19 febr. hebben de Herv. meisjesvereniging „Dorcas" en de Jongelings vereniging „Immanuel" hun jaarvergadering gehouden. „Het is de gewoonte geworden dat de predikant als ere-voorzittcr de bijeenkomst op de zgn. gebruikelijke wijze opent," aldus ds. L. van de Peut in zijn openingswoord. „Maar hiervan zie ik deze keer af, omdat dit jaarfeest ten eerste niet een indruk geeft van wat de jeugdverenigingen doen op hun wekelijkse bijeenkomsten. Dit programma staat mij niet aan, omdat het nu meer op een toneeluitvoering lijkt. Het openen op de „gebruikelijke wijze" is nu misschien wel misplaatst. Ten tweede vraag ik mij af zij we op deze manier wel op de goede weg?" Op het programma stond geen bijbelinlei ding vermeld, maar die werd nu wel gehou den door Evert van Voorthuizen naar aan leiding van twee Petrus 3 getiteld„Heeft het leven nog wel zin?" Vooraf zong men Ps. 25 2, na de bijbelinleiding Gezang 1 9. Hierna ging ds. L. van de Peut voor in gebed. Uit de jaarverslagen bleek dat de MV 13 en de JV 24 leden heeft. De MV heeft na het vertrek van mej. Smit als leidster mevr. Gotink gekregen en is hierdoor zeker niet achteruitgegaan. Het schetsje „Pas ge'trouwd" sloeg wel in bij de vele aanwezigen in de geheel gevulde zaal. Dit werd opgevoerd door Eefje Over- eem, Henny Vink en Rinus Veller. Toen volgde het 2/2 uur durende blijspel „In een dag", wat door de medespelenden op uitstekende wijze werd vertolkt. Het stuk speelde zich af in de woonkamer van de fam. Hofstra. De zaken van Berend Hofstra (Evert van Voorthuizen), dorpsbakker, floreren niet zo best. Dit komt omdat de zoon van zijn kollega Siebe van Veen (Henk Willigenburg) lange baankampioen van Friesland is gewor den en nu lopen de klanten van Hofstra alle maal naar van Veen om Siebe te zien. De knecht van bakker Hofstra, Lammert (G. van Ginkel) heeft nu wonderbrood, oerge- bak, uitgevonden en denkt daarmee de klan ten weer terug te winnen. Simpkje (Ditje Overeem) de dochter van bakker Hofstra heeft een verhouding met Siebe van Veen en zijn schaatsconcurrent Haaye Bos (Pim van Maanen). Ze weet niet wie van de twee ze moet kiezen. Er is nog een gegadigde, nl. meester Tjallinga (Mees Teunissen), maar dit is naar de mening van Simpkje geen man, ze wil een man hebben. Hieruit komen aller lei verwikkelingen en komische situaties voort. De burgemeester (Arie van Fliert), Bill Cunning, sportjournalist (Jan Meule- man), mevr. Hofstra (Willy Vink) en mevr. van Dijk (Gerrie Overeem) komen er alle maal aan te pas, maar uiteindelijk gaat mees ter Siebe Tjallinga er met Simpkje vandoor! Na afloop volgde de verloting waaraan vele prijzen verbonden waren. De erekrans van de winnaar van de elfstedentocht werd op zijn amerikaans verkocht. De opbrengst, ongevee; 80 gulden, werd bestemd voor In dia. De beide verenigingen mogen terugzien op een geslaagde avond die mede goed verliep door de medewerking van de aanwezigen. OVERBERGS BELANG Vervolg van pag. 1 De secretaris kon zich hierover ni«t zo optimistisch uitlaten, gezien de be stedingsbeperking. Verschillende licht punten aan de Dwarsweg, Parallelweg, Eindseweg, Slapersdijk en de nog té bouwen woningen zullen donderdag in de raadsvergadering aan de orde ko men. Wat de verbetering van diverse thans in erbarmelijke staat verkerende wegen betreft, deze zijn opgenomen in het plan van de ruilverkaveling, zo heeft de gemeente Amerongen Over- berg's Belang laten weten. Een max. snelheid op de Dwarsweg is nog steeds een harde noot om te kraken, maar het heeft voortdurend de aandacht van de vereniging. Er zal nogmaals schriftelijk aan de gemeente verzocht worden om het zo onontbeerlijke weggehaalde steenpuin voor Overberg gereserveerd te houden. Blijkbaar is men bang, dat Overberg ontdekt wordt, gezien de nog steeds karig geplaatste richtingwijzers. Voor het dichten van de groter wor dende gaten in de Dwarsweg en over de Amerongse berg zal contact opge nomen worden met de betreffende in stanties. Het wel en niet goed sneeuw- schuiven en zandstrooien bracht de ge moederen nogal in beweging en een zich uitbreidend dispuut was dan ook het gevolg. Diverse voorstellen kwa men naar voren, doch het bestuur gaf de voorkeur aan overleg met de be treffende personen of ahders dit aan de gemeente over te dragen. Parkeerplaats bij de Ossenberg Dit is verzocht aan de gemeente, maar is geweigerd. De heer v. d. Horst moet op eigen terrein ruimte maken; men was wel bereid een parkeerverbod in te stellen. Vergunning eethuisje hoek Dwarsweg- Bergweg Deze is medeop aandringen van Overberg's Belang niet verleend, on der 'meer om de volgende redenen: Genoemd eethuisje betekent geen aan winst voor Overberg. Zeer ongeschikte plek in verband met intensivering van het verkeer. Plaatsing vuilnisemmers op Amerongse berg voor bermtoerisme Is een lapmiddel, als het gaat om achterlaten van schillen etc. op te van gen; maar hieraan zal bij recreatie van de Bergweg zeker aandacht geschon ken worden. Verzoek weghalen stenen zuilen bij uitrit school aan Haarweg Uitrit inderdaad lang niet ongevaar lijk voor de kinderen. Door het Hoofd der school werd een suggestie gedaan, maar dit zou met het schoolbestuur nog nader besproken worden. Als sluitstuk van de agenda volgde nog een verloting, waar bezitsvermeer- dering op zeer ruime schaal werd toe gepast. Voorzitter dankte een ieder voor zijn aanwezigheid en herinnerde aan de volgende z.g. vrije vergadering. Opbrengst in een paar uur totaal f 1.550, Zaterdagmorgen van 10 tot 12 uur ging de Werkende Jeugd afd. Eist met een geluidswagcn door het dorp, om de bevolking op te roepen een bijdrage te geven voor de Hongeraktie India Dit initiatief van de Werkende Jeugd sloeg bijzonder in Binnen enkele uren werd er een prachtig bedrag van fl.550, opgehaald. Mevr. v. Ingen bood vrij willig hulp aan bij de kollekte. Bijzonder ontroerend was de bij drage van de negenjarige Liesje Doornspeek, die geheel op eigen ini tiatief een bedrag van f 47,82 ophaal de en dit overdroeg aan de Werkende Jeugd afd. Eist. De leiding en samen werking was bijzonder goed bij deze jeugd. De bestuursleden danken de bevolking van het dorp voor haar bijdrage.

De Vallei | 1966 | | pagina 2