V.A.B.-KIRPESTEIN N.V. AFWEZIG Commissie van Veenendaalse scheids rechters organiseren „vriend- schapstoernooi" tussen plaat selijke afdelingsclubs Beeldende kunst te Veenendaal Panters 1 (heren) wint van Cito 3 met 3-0 en zet opmars voort Panters-dames moesten vechten voor de punten, doch wonnen met 3-1 van DPC Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 22 tebruari 1966 3 Wij nodigen U uit op de General Motors te ARNHEM, in Musis-Sacrum, van 24 t/m 27 februari a^s* waar wij vertegenwoordigd zijn met onze merken OPEL en CHEVROLET Industrielaan 12 - Veenendaal - Telefoon 08385-2450 Gustaaf Marco Irene Susanne WILLEM DE MAN A. v. d. WEERD Antonie Johannes de Leeuw LIEUWE DE JONG AALBERT VAN DE WEERD R. H. v. d. Lustgraaf tandarts VRAAG EN AANBOD Te koop Gevraagd Aangeboden Diversen Eugène Terwindt en Mik Thoomes in Galerie ,,'t Lanteerntje" Merino's, SVP, R.K. Unitas, Kulan en NSVS verleenden zonder schroom hun medewerking Halve competitie Arbitrage VOLLEYBAL Panters 2 onfortuinlijk tegen SOS 3: 0-3 SOS 3Panters 2: 3-0 Reserves VOLLEYBAL Veel spanning GOED BEGIN MET VERRASSING Cito 3Panters 1: 0-3 Automobiel-Show FAMILIEBERICHTEN De heer en mevr. KETS-VAN DER HOOG geven met grote blijdschap kennis van de geboorte yan hun zoon Roermond, 22 febr. 1966 Broekhin-Z 51 Met grote dankbaarheid kennis van van vreugde en geven wij u de geboorte M. van Schuppen J. A. van Schuppen- Wouda Marianne Henk Veenendaal, 18 febr. 1966 Bergweg 82. Tot onze diepe droefheid heeft de Heere na een kortstondige ziekte van onze zijde weggenomen, in de Hope des Eeuwigen Levens, mijn innig ge liefde man en onze zorgzame vader, behuwd- vader, zoon, broer en zwager op de leeftijd van bijna 59 jaar. Uit aller naam: M. de Man-van de Weerthof H. Drost-de Man J. W. Drost Veenendaal, 20 februari 1966 Molenstraat 46 De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden donderdag 24 februari 1966 om 3 uur op de Algemene Begraafplaats te Veenendaal. Gele genheid tot condoleren woensdagavond na 7.30 uur. Geen bloemen. Met verslagenheid ontvingen wij het bericht dat God plotseling uit het leven wegnam ons oud ste en trouw medelevend lid de heer zijn vrouw die alleen achter- Trooste de Heere blijft Chr. Geref. Zangver. Veenendaal, 20 februari 1966. .CHRIGEZA' Heden werd, tot onze diepe droefheid, in de hope des eeuwigen levens, plotseling van ons weggenomen, onze zeer geliefde en trouwe broe der, in de leeftijd van bijna 59 jaar. H. W. de Leeuw P. de Leeuw Rhenen, 18 februari 1966 Kastanjelaan 10 De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op woensdag 23 februari. Vertrek van Kastanje laan 10, n.m. 2 uur. Geen bloemen. Zeer onverwacht nam de Heere tot Zich mijn lieve man en onze zorgzame vader in de leeftijd van 78 jaar. Gez. 104. W. F. de Jong-Dillingh Nieske Pita Veenendaal, 20 febr. 1966. Govert Flinckstraat 47 Tot onze diepe droefheid heeft de Heere geheel plotseling van ons weggenomen, mijn innig ge liefde man en onze broer, zwager en oom op de leeftijd van 67 jaar. Uit aller naam: E. van de Weerd-Bosman Veenendaal, 20 februari 1966 Da Costastraat 3 De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden donderdag 24 februari 1966 om 12 uur op de Algemene Begraafplaats te Veenendaal. Gele genheid tot condeleren woensdagavond na 7.30 uur. Geen bloemen. DANKBETUIGING Voor uw zeer gewaardeerd medeleven en deelneming ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van mijn innig geliefde man en onze geliefde vader en grootvader PETER TIJSSEN betuigen wij u onze oprechte dank, in het dokter J. H. Kets, artsen en verplegend van het Juliana-ziekenhuis. bijzonder personeel J. Tijssen-v. kinderen en d. Weerdhof kleinkinderen Veenendaal, februari 1966 Prins Bemhardlaan 166. tot maandag 7 maart a.s. Spoedgevallen worden waargenomen door de andere tandartsen tijdens hun spreekuren. 1 1.50 per advertentie t/m 10 woorden Elk woord meer 10 cent Te koop 2 Opels-Rekord '57, 1 BMW 600 1958 en 1 Rekord 4 bestel 1963. Mooie goed on derhouden wagens t.e.a.b. Te bevr. Schrijverspark 162, Veenendaal. Ter overname electr. trein met toebehoren. Nwe Vee- nendaalseweg 78, Rhenen, tel. 08376-2694. Te koop bandrecorder en ac cordeon, 120 bas. Eikenlaan 28, Rhenen. Te koop vier fauteuiltjes, 2 haardstoeltjes, 1 boeken kastje en bromfiets, samen f 200,Esdoornlaan 52. Rhe nen. 3-plaats electr. comfoor en wastafel met spiegel te koop Spoorbaanweg 27, Rhenen. Te koop een olichaard met ingebouwde tank z.g.a.n. J. Steenlaan 33, Veenendaal. Bruikbaar ijzer! Platen, rij platen, balken, pijpen enz. Uw voordeel. Metaalhandel van Dijk NS Emplacement en Dijkstraat 85. Te koop Ford-Anlia bj. 1960 i.z.g.st. Akeleistraat 7. Wage- ningen. Te koop jonge konijnen. Val leistraat 11, Veenendaal. Te koop een goed onderh. kinderwagen hoog model merk v. Delft. Te koop ge vraagd een goed onderh. mo derne tweelingwagen. Jan Roeckplantsoen 46 I. Weduwnaar 67 jaar, gezond, wonend te Veenendaal zoekt dringend huishoudster. Br. onder nr. 1076 a. h bur. v. d blad. Werkster gevraagd voor 2 morgens per week. Gerard Terborchstr. 1, Veenendaal. Te huur of te koop gevraagd een klein winkelhuis, woon huis of bungalow - liefst buiten. Br. onder nr. 153 Boekhandel Herberts, Eist (Gld.) Een net meisje gevr. van 8.30 tot 12 uur Leeftijd 15 16 jaar. Hoofdstraat 75. Mevr. van der Zee. Gevraagd bij ouder echtpaar werkster voor 1 of meerdere halve of hele dagen per week. Spoorbaanweg 27, Rhe nen. Goed tehuis gezocht voor jong hondje (8 wk). Moeder langharige tekkel. Zandvoort 15, Amerongen ,tel. 2291. Aangeboden kamer met pen sion e.v. met huiselijk ver keer. Br onder nr. 1077 a. h. bur. van dit blad. Natojack f 33,50; kunstlede ren jack f 34,50; kunstlederen broeken f 19,75; spijkerbroe ken v.a. f 7,75; lage werk schoenen f 10,75; rubberlaar zen f 12,50. Gazenbeek's USA Hal, Holleweg 32, Veenen daal. Trainingspakken f 15,90; trai ningspakken f 25,90; voetbal schoenen f 15,90. Gazenbeek's USA Hal, Motor overall's f 49,50; mo torhelmen f 25,50; regenpak ken f 24,50; regenbro^ken f 8,75; regenbroeken met voetje f 13,75; fietscapen f 7,50. Gazenbeek's USA Hal. Holleweg 32, Veenendaal. L.>cMai uKKcxj en loloco. pieren Artifoto Hoofdstraat ■14 veenendaal Aangezien, naar de Ouden zeiden, de kunst lang en het leven kort is, lijkt het mij dienstig, al is het door ziekte erg laat, alsnog een bespreking te wijden aan de werken van Eugène Terwindt en Mik Thoomes. Ga ik van tijd tot tijd een dag naar Amsterdam om, door bezoek aan tentoonstellingen, op de hoogte te blijven van het wel een wee van de beeldende kunsten, dan ervaar ik gewoonlijk meer wee dan wel. Een rondgang door het Stedelijk Museum confronteert mij gewoonlijk met uitingen van Popular art, Op-art, Informele kunst, Nieuw Realisme en wat dies mee zij, dingen, die mij steeds doen denken aan verbeterde reclamemiddelen voor levensbenodigdheden. Elekti glasveiililaloren voor keuken of huiskamer Vermo gen 630 m3 pet uur f 59 00 Glas ven tl la toren zonder mo tor speciaal vooi de huiska mer of slaapk f 39 50 Fa Zimmerman Zoon Sand- brinkstraat I telefoon 2261 Ladders en trappen voor de vakman direct uit voorraad Fa Zimmerman Zn Sand- brinkstr 1 t.elef 2261 Vee. nendaal Of zij zijn een spel met fibraties van licht, vernuftige toepassing van magnetische kracht e.d. Toen ik er begin 1966 weer binnenliep en vermoeid raakte van al die „vondsten stond ik plots voor de aangrijpende tekenin gen van Alberto Giacometti, die alles weer goedmaakten. Ook in de vele galeries op de grachten en grachtjes van Amstredam vindt men vaak aardige dingen. Gelukkig toont Galerie ,,'t Lanteertje" aan de Hoofdstraat alhier geen Pop- of Op-art, maar dingen, ontstaan door beoefening van een beeldende bezigheid. Ditmaal zijn het gouaches, tekeningen, schilderijen, mozaiëken reliëfs en monotypes. Eugène Terwindt worstelt met het driedi mensionale. Hij schildert landschappen in drie of vier plannen in vrijwel' monochrome kleur. Op de achtergrond verrijzen schimmige grijze silhouetten van bouwwerken. De hemel erboven is vaak meer traditioneel impressio nistisch gedaan. Het geheel doet coulisse achtig aan. Herinneringen en innerlijke be levenissen aan de natuur in ziedend licht tracht Terwindt tot een beeld in kleurvlakken te dwingen in een heel wankele compositie. Hij hinkt op twee gedachten: de verbeelding van de ruimte èn het samenvoegen van kleur vormen in een plat vlak. Het driedimensio nale accent wordt nog extra benadrukt als hij een landschap van 'n raam uit beschouwt. Die tegendelen tot een eenheid binden, wel licht zou alleen Berserik dat kunnen! In no. 3 Blauw landschap uit een raam ge zien is de ruimtebeelding minder nadrukke lijk in tegenstelling tot de gouache no. 9 Grijs landschap, dat op het voorplan een soort zwart hek door blauw omgeven toont en waar heel naturealistische wolkjes-uit-de-Haagse- school boven drijven! De Frans-Russische schilder Nicolas de Staël, die ook wel eens voor zulke situaties in zijn werken kwam te staan, loste het probleem eenvoudig op door zo'n achtergrond, hemel, water of wat dan J.l. zaterdagmorgen werd door voornoemde commissie en bestuursleden van de plaatselijke afdelings clubs in de bestuurskamer van het Sportpark Panhuis een vergadering gehouden om tot overeen stemming te komen inzake een te organiseren toernooi tussen bovenstaande clubs in de zomermaan den. Dat deze vergadering zonder meer geslaagd genoemd kan worden blijkt uit de onderstaande fei ten. Op een genoeglijke manier werden de verschillende organisatiemoeilijkheden besproken. De opzet van dit toernooi is om naast het jaarlijks terugkerende veteranentoernooi extra gelden te werven voor de Tocht Ouden van Dagen. Maar ook het facet „Sportverbroedering" wordt beslist niet uit het oog verloren. De commissie spreekt dan ook de wens uit dat het Veenendaalse publiek haar waarde ring voor dit initiatief zal laten blijken door deze wedstrijden met een grote intensiteit te bezoeken. Er zal een halve competitie worden ge speeld. De winnaar van deze competitie zal de bezitter worden van een beker be schikbaar gesteld door een weekblad, ter wijl ons blad een plaquette overhandigt aan het meest sportieve elftal. NSVS heeft bovendien een beker als troostprijs voor het elftal met het geringst aan tal punten beschikbaar gesteld. Alle wedstrijden zullen op zaterdag worden ge speeld op het terrein van v.v NSVS waarbij er van NSVS zijde op wordt ge wezen dat het terrein alleen toegankelijk is vanaf de Dennenlaan. Het toernooi zal vijf zaterdagen in beslag nemen terwijl er 1 reservezaterdag is gepland. Twee za terdagen in juli en 4 zaterdagen in au gustus. De arbitrage is in handen van de he ren van de scheidsrechtercommissie Voor de grensrechters heeft men een andere formule toegepast dan de gebruikelijke Aangezien er twee wedstrijden op een zaterdag worden gespeeld fungeren de clubgrensrechters van de tweede wed strijd als grensrechters bij de eerste wed strijd en omgekeerd Met deze maatregel bevordert men de neutraliteit van de grensrechters. Indien er op bovengenoemde data's door onvoorziene omstandigheden wedstrijden uitvallen zullen deze ingehaald worden op zaterdag 27 augustus. OP ALLE ZATERDAGEN ZIJN DE AANVANGSTIJDEN GESTELD OP: IE WEDSTRIJD 2 UUR; 2E WEDSTRIJD 4 UUR. Het entreegeld bedraagt f <^,50, terwijl wij er misschien ten overvloede nog op willen wijzen dat het terrein alleen te be reiken is via de Dennenlaan. Verder zal er door middel van Roodgele aanplakbil jetten de aandacht van het publiek wor den getrokken. Het eerste hcrenteam van de Panters trok verleden week naar Zeist om het altijd gevaarlijke Cito-3 te bestrijden. De Panters moesten twee invallers inzePen doch won niettemin nog vrij ruim met 3-0. Cito stelde eerlijk gezegd wat teleur en is geen schim meer van de ploeg waarmee deze competitie werd begonnen. Het tweede heren- team was minder fortuinlijk en verloor zaterdag j.L te Utrecht van SOS-3 met 3-0, waarvan de eerste set reglementair door te laat in de zaal verschijnen. Zonder in te spelen moest toen aan de rest van de strijd worden begonnen, hetgeen nu eenmaal niet best kan. leybalklad in het spel. Ineens lukte niet veel meer bi) de Panters. Eenvoudige serves werden verkeerd beoordeeld en vlogen in het net of buiten de lijnen. Punt na punt kroop Cito naderbij totdat de stand heel be nauwd voor de Panters 11-11 aanwees. Cito liep zelfs nog uit naar een 13-11 voor sprong en de set dreigde voor de Panters verloren te gaan. Maar juist op tijd her stelden de mannen van de Panters zich en kon er weer rustig aan de aanval worden gebouwd. Het serveren lukte goed en al met al wonnen de Panters uiteindelijk deze derde set toch nog verdiend met 15-13 en de wedstrijd met 3-0. Het verhaal van deze wedstrijd is snel verteld. Panters-2 liet zich te Utrecht door een politieman inlichten naar de juiste lig ging van de sportzaal en werden een to taal verkeerde richting uitgestuurd. Toen men later de goede zaal wel had gevonden was men ruim twintig minuten te laat wat betekende dat reglementair de le set was verloren met 15-0. Zonder in te spelen moesten de Panters vervolgens de strijd aanbinden tegen SOS-3. Deze ploeg huist in de middenmoot van de eerste klas en zou onder normale omstandigheden een prooi voor de laatste tijd goed spelende Panters zijn geweest. De „tweede" set werd overigens nog een spannende zaak. want bij de stand 12-12 zag het er voor de Pan ters nog even gunstig uit. maar SOS druk te door en won met 15-12 (0-2). In de der de set liepen de Panters aanvankelijk weer een grote achterstand op maar daarna liep het weer in. Het was echter duidelijk dat dj niet ingespeelde Pantersformatie, dat toch al met wtee invallers op reis moesi door ziekte van enkele spelers, niet opge wassen was tegen al deze omstandigheden Het verloor tenslotte de derde set ook met 15-9 en de wedstrijd dus met 3-0. Panters-3 verscheen niet tussen de lijnen daar de tegenstander DPC-5 uit Utrecht niet op kwam dagen. Panters-4 won te Maarssen met 3-1 van VSM-2 en blijft daardoor in de kop van de ranglijst in de derde klas. Het eerste damesteam van de Panters heeft zaterdagmiddag j.l. voor de eerste maal sinds vele weken moeten knokken voor de punten. DPC uit Utrecht was te gast bij de Yeenendaalsen en stond op dat moment op de tweede plaats van de ranglijst in de eerste klas met 6 punten achterstand. Het werd geen beste maar wel een span nende strijd met veel hoogte- en dieptepunten. De Panters lieten enkele malen een grote voorsprong lopen zodat DPC weer bü kon komen. Maar op het juiste moment werd goed ingegrepen zodat de strijd uiteindelijk toch nog met 31 kon worden gewonnen. Het kampioenschap ligt voor de Veenendaalsen voor het grijpen want de wedstrijden die nog volgen zijn allemaal tegen lagergeplaatste ploegen. De Panters startten veelbelovend. Goed serveren en goede aanvallen bracht veel punten naar de Veenendaalse kant. Toch bleek reeds dat DPC niet voor niets op de tweede plaats was gekomen, want een zeer goede verdediging en een heel mooie spelopbouw lieten ons zien dat deze ploeg in de toekomst zeker een hechte eenheid zal worden. Maar vooralsnog hadden de Panters het beste van het spel en liepen uit tot 72. Het kwam door vooral goed serveren van Ada Siefkes en goed aan- valswerk van Wil Schoemaker en Lineke van Hardeveld op 13-3 Maar DPC vocht kundig en goed terug. Diverse defensie- fouten van de Panters deden de voor sprong slinken tot 14-10. Time-outs kon den bij de Panters geen rust brengen want DPC hamerde rustig door en kwam zeer verrassend zelfs met 15-14 voor te staan. De spanning steeg ten top toen di verse spelerswissels geen verandering in de stand konden brengen. Goed serve ren van de kleine en ingevallen Timy Hiensch bracht de Panters op 16-15 en een goede aanval bracht de stand op 16- 14 voor de Panters en het was 1—0. De tweede set bracht twee gelijkwaar dige ploegen aan het net. De Panters lie pen uit tot 5—0 maar wederom goed ser veren bracht DPC weer naast de Panters en zo speelden de ploegen zich naar de stand 11-11. Bij de stand 8-8 raakte één der DPC speelsters geblesseerd aan haar enkel en speelde de wedstrijd op halve kracht verder uit. DPC maakte op het einde van deze set te veel verdedigings- fouten waardoor de Panters deze set won nen met 15-11 (2 In de derde set bleek dat de Panters het de laatste tijd te gemakkelijk hadden ge had. Er werd verdedigend te statisch ge werkt en veelal ontbrak de nodige snelle reactie om een bal te redden. Weliswaar kwamen de Panters voor te staan met 7-2, maar daarna speelde DPC beter. Via de standen 8—5, 8-8 liep DPC gedegen weg dankzij te langzaam reageren van de Vee nendaalsen en won deze derde set met 15-8 (2—1). In de vierde en laatste set zat er dus nog een gelijk spel voor DPC in. Het liep uit tot 5-1 maar toen kwam eindelijk de gevaarlijke aanval van de Panters in werking. Ditty Hiensch speelde een prachtige wedstrijd en voorzag haar me despeelsters van gave set-ups. Wil Schoe maker, Lineke van Hardeveld en in min dere mate Jos Jansen sloegen keer op keer door de DPC veste. Er was toen geen houden meer aan. Min of meer verrassend werd deze set nog vrij ruim met 15-6 ge wonnen en de strijd met 3—1. Er staat deze dames formatie van de Panters nu vrijwel niets meer in de weg om kam pioen te worden. Het tweede damesteam van de Pan ters won voor deze strijd heel ruim van kracht en vlugheid uit De Meern met 3—0. Setstanden 15-1, 15-1 en 15-2. ook monochroom te schilderen. Terwindt poogt nog andere effecten te be reiken zoals in Groen landschap in tweeën: links een groene vegetatie, rechts rode stre pen als van een zonnescherm. De bijvoeging ..in tweeën" wordt bewaarheid: de eenheid is verre zoek. De titel van een der gouaches luidt: Het rood is sterker. Terecht, dat geldt voor vele landschappen met hun nare extreme rode en oranje jaarlijnen. Ik vraag mij na zijn land schappen gezien te hebben af of hij ze schil derde uit innerlijke noodzaak. Wellicht zou den ze aannemelijker zijn als hij ze tradi tioneel schilderde. Terwindts talent ligt elders. In Blue note (no. 2) is dat al te bespeuren. Hier geen brokkelige compositie en dubbelzinnige op bouw, maar slechts een tweedimensionale vlakvulling. Wellicht kan Terwindt een af fiche ontwerpen. In de gouaches Vreedzame coëxistentie, een vlagachtige rode vorm tegen donkere aardkleurig banen (10) en Portret van een vrouw op middelbare leeftijd (7) toont hij in welke richting hij moet gaan. Wel stoort de rode vlek in no. 10, waardoor zij die ge suggereerde coëxistentie tot rivaliteit maakt. Maar toch blijkt hier wat hij k^n. Natuurlijk is no. 7 geen eigenlijk portret, maar een accoord van kleurklanken, een constellatie van kleurvlekken en -banen. Uit vlakken van abstracte vorm bouwt hij een suggestief veld van kleurrelaties op. Jammer is het dat hij de boog van lichte kleuren herinneringen aan een school? niet wat gebroken heeft. In deze werken doet hij denken aan de Rus Serge Poliakoff en de Duitser Ernst Wilhelm Nay, welke laatste eens schreef, dat uit de kleur de vorm, het beeld, moest ontstaan. Naar mijn inzicht ligt hier zijn fout na melijk in het uitgesproken abstracte van kleur en vorm. Zijn mooiste werk is de kleurteke- ning Stapeling, een veld van rechthoekjes, zes naast elkaar in vijf lagen, architectonisch op getrokken uit arabesken in rood, blauw, groen, bruin en wit, lichtvoetiger van aard clan de overige stukken. Zei Nietzsche niet steeds, dat goddelijke dat zijn schone dingen licht ter been zijn? Mik Thoomes toont zich in zijn mozaieken, monotypes en reliëfs een bedachtzaam en me ditatief man. Bij het „leggen" van een moza- iek komt het vooral aan op de vormen en op de verdeling van het veld in ritmische gele dingen. Het komt mij voor dat Thoomes' suggesties als van de beangstigende groei der steden en van het leed dat de mensen elkaar aandoen, in hun spontaniteit wat geremd worden door de eisen, die het mozaïek stelt. Soms lijkt het of hij vleugellam wordt, waar door de stapeling der steentjes een loodzware indruk geeft. Er is dan te weinig vlucht van de verbeelding mogelijk. Het meest komt hij los in mozaïek 6, mooi van gedempte kleur en bewegelijker van bouw en bewogener van inhoud dan de andere. Vrijer is Mik Thoomes in de monotypes met hun kringen en odalrunnen. Mooi is no. 9, Hulde aan de dichter Lucebert. De keizer der vijftigers schreef eens: „In deze tijd heeft wat men altijd noemde Schoon heid, schoonheid haar gezicht verloren." Waarschijnlijk bedoelde hij dat in de kunst niet meer het romantisch verlangen beleden wordt, maar dat zij harder is geworden, de naakte feiten noemt. Beroemd zijn zijn regels: ik tracht op poëtische wijze dat wil zeggen eenvouds verlichte waters de ruimte van het volledig leven tot uitdrukking te brengen. Iets van dat oproepen van het volledig le ven is in het werk van beide exposanten, meer hij Thoomes dan bij de experimente- meer bij Thoomes dan bij de experimente- Streng van karakter en vol spanning zijn 1 hoomes' houtreliëfs. Ik zou hen noords wil len noemen. In no. 1 omlijst de nervatuur fraai de ritmiek van de uitgekerfde vormen. Mooi is het spel van de verticalen en hori zontalen in de Hemelweg. De expositie van Terwindt en Thoomes is interessant. Zij laat uiteraard vragen open naar de ontwikkeling van beide jonge kun stenaars. Tot 23 februari. Het programma dat door middel van lo ting werd vastgesteld ziet er als volgt uit Zaterdag 2 juli Merino's-SVP; Unitas-Kulan Zaterdag 9 juli NSVS-Merino's; SVP-Unitas Zaterdag 6 augustus Kulan-SVP; NSVS-Unitas Zaterdag 13 augustus Kulan-Merino'sSVP-NSVS Zaterdag 20 augustus Kulan-NSVS; Merino's-Unitas Bij Panters-1 moesten aanvoerder Dick Bovenschen en de spelverdeler Henk van Programma Schuppen verstek laten gaan, doch de in gevallen Gert van de Bovenkamp Jr. en Tima Kroes kunnen op een prima wed strijd terug zien. De verwachtingen waren voor deze wedstrijd bij de Panters niet hoog gespannen, maai het pakte allemaal anders uit. Vrij gemakkelijk speelden de Panters zich naar een 8-0 voorsprong door goede aanvallen van de actieve Gert van de Bovenkamp Sr. en Wim Willemsen. Tumo Kroes en Roel Sipkema serveerden hard en safe de nodi< e punten bij elkaar. Na de wisselingen lieten Gert van de Bo venkamp Jr. en Dick Bos blijken éveneens uit het goede aanvallershout te zijn gesne den. Cito kwam nog wel terug tot 8-5 maar de Panters liepen via de stand 12-5 naar een eerste setwinst van 15-7 en het was 1-0. De tweede set was van een dito gehalte. De Panters specld beter en voor al aan het net veel gevaarlijker. Rustig werd er steeds aan de aanval gebouwd waardoor elke speler aan het aanvalsfeest kon deelnemen. Cito kwam er niet aan te pas want zowel aanvallend als verdedigend liet het veel te veel steken vallen om pro ductief te kunnen zijn. De Panters behiel den dan ook steeds een voorsprong en stond deze niet af. Het liep verder uit en won de tweede set ruim met 15-9 (2-0). De derde set had nog een verrassing in petto. De Panters bleven rustig doordraaien. Aanval na aanval rolde over Cito en er was geen vuiltje aan de lucht. Toen de Panters heel ruim en fraai met maar liefst 11-2 voor stondca kwam de bekende vol- (75) De alarmkreten van kapitein Eén-oog blijven niet zonder resultaat Aram, ofschoon nog duizelig van zwakte, komt de trappen van het senaat-ge bouw afstormen, gevolgd door de dikke Priamus „Wat is er gebeurd?" vraagt Aram, zich over de kaperkapitein heenbuigend. „Waar is Ambre?" „Ontvoerd!" stamelt de ander met trillende stem. ..Merlin, die sluwe duivel, heeft mij eenvoudig als lokaas gebruikt om haar het gebouw uit te krij gen hij en Ares, de vuistvechter, hebben haar in een koets gesleurd snel! Tracht hen te ach terhalen!" Maar het ziet er niet naar uit, dat dit laatste nog mogelijk is Want op datzelfde mo ment rijdt de koets reeds over een der stenen ka den aan de haven Ruwe handen sleuren Ambre naar buiten En op het zeilree liggende schip wor den de ra's reeds langs de masten gehesen (wordt vervolgd)

De Vallei | 1966 | | pagina 3