va* D.0.V.0.-S.H.0. m e I a m i n e matser n Huize Schuuring BAZAR ««AArSToH Eindelijk weer volop kans op voetbalvreugde (en leed) lste elftal van Volendam komt naar Veenendaal Vol-automatische autowas-inrichting bij Fa. v. d. Kolk Burgerlijke stand KERKDIENSTEN 2 MARKTBERICHTEN Saucijze broodjes van J Jeugdavond in *t Trefpunt Water in kelder van Ichtus ULO SCHERPENZEEL Officiële bekendmaking RENSWOUDE OVERBERG fa. J. F. Tak Ingekomen en vertrokken Doktoren- en Apothekersdiensten Gevonden en verloren Uw bril een sieraad! Ik zie ft al Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 25 februari 1966 SPORTPROGRAMMA DOVO en GVW voor hete vuren Eindeiyk, eindelek heeft Koning Winter de aftocht geblazen en kunnen de voetbal liefhebbers weer aan hun trekken komen. Zoals elders in ons blad gepubliceerd is de achterstand in het competitieschema meer dan schrikbarend en is de kans niet uitgesloten dat het gehele programma niet meer kan worden afgewerkt. In ieder geval staat het wel vast dat men in 1966 van zweetvoetbal zal kunnen genieten. Voor wat betreft het programma van a.s. weekend, dit is hetzelfde wat voor 12 febr. was vastgesteld en toen werd afgelast. De Veenendaalse clubs DOVO en GVW zullen beiden tegen de lijstaanvoerders moeten aantreden en komen dus voor hete vuren te staan. Ook voor de andere clubs zUn de opgaven voor zaterdag en zondag verre van gemakkelijk. De opkomst bij vergaderingen en soortgelijke bijeenkomsten moet je hier niet te hoog begroten. Dat is schijnbaar een teken van de tijd. Ik heb in vroeger dagen zelf het lid maatschap van verschillende lokale or ganisaties vervuld en ook wel deel uit gemaakt van een paar besturen. Toen liep het wel. Mensen-nog-an-toe, een vergadering dat was een avondje uit. We boomden op zulke avonden een eind voor het vaderland-weg, dat het aardig heid was. En we hadden het er dik voor over, dat we 'es een keer niet om tien uur de pap op hadden en onder de ma nufacturen schoven. Vandaag-den-dag is dat anders. Er moet wel heel wat bijzonders aan de hand wezen willen de mensen zich voor een vergadering laten strikken. Jawel, als er poep aan de knikker is dan willen ze wel. Dat hebben we destijds met 't Groene Kruis gezien. Jaren achter mekander zat het voltallige bestuur verantwoording af te leggen tegen twee of drie van de ik- weet-niet-hoeveel-duuzend leden en niet zodra zat de klad er in of ze kwamen in drommen. De Verwachte sensatie op de vergade ring moet het kunnen winnen van het geen in de programmabladen van de ka merbioscoop is aangekondigd anders wil het niet. Wat zegt nou zo'n alledaagse bijeen komst van het Kankerfonds. Daar zijn we immers aan gewend geraakt. Zo'n fonds, dat is iets wat bij onze heden daagse samenleving hoort. Ze koliekte ren elk jaar en dan geven we trouw onze piek of onze knaak, maar verder gaat het aan onze deur voorbij. Of we moeten natuurlijk zelf met de vreselijke ziekte aangemaakt zijn. Dan is het wat anders. Maar dat zijn de meeste sportmensen niet. En onder anderen die mensen had het plaatselijk comité van het Kanker fonds uitgenodigd om 'es een poosje te komen praten over het opzetten van een ledenwerfactie. De enkele vertegenwoor digster van een vrouwenorganisatie daargelaten, er kwam zegge en schrijven één sportclub opzetten. Da's heel triest. Ik dacht dat „Gezon den voor Zieken" een slagzin was die er nog altijd wel aardig in wou, maar dat schijnt toch ook niet meer het geval te zijn. Hele weekenden zitten we vastge plakt aan onze teevee om Kees Verkerk wereldkampioen op de ijzers te zien worden en die jongen van Schenk op de tweede plaats te zien aankomen. Zo sportief zijn we wel en een beetje sjovi- nistisch en een tikkie op sensatie belust. Maar als we denken dat we wel 'es een straatje huis aan huis zouden moeten gaan vragen wie d'r lid van het Kanker fonds wil worden dan geven we niet thuis. Dan laten we een ontstemd bestuur met een paar mensen zitten, die wel zo gek waren om op die uitnodiging in te gaan. We hebben maar net een partij men sen in India aan een hap eten geholpen en daarbij hebben we ons van de goeie kant laten zien. Dat wil ik graag ver melden zonder een pluim op eigen pet te steken. Maar je zou, alles tegen mekander af wegende, waarachtig gaan denken dat de mensen gemakkelijker een lappie van tien, van vijfentwintig of van honderd naar een collectebus brengen als ze maar even op het gemoed gewerkt wor den, dan dat ze één avond van hun vrije tijd geven om aan de kankerbestrijding mee te werken. Hoe goed we dan ook voor India ge geven hebben, het steekt allemaal een beetje magertjes af bij de prestaties voor het kankerfonds Je zou haast gaan denken dat we materialisten aan het worden zijn. Dat tientje of die vijfen twintig gulden, och, dat komt op den duur wel terug, maar een goeie televi sie-avond kun je maar één keer beleven Wout Blauwkous SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aanvoer 1.000.000 stuks. Prijzen f 10,75 tot f 12,Henne- eieren f 9,— tot f 10,50. Allen per 100 stuks. Handel redelijk. DOVO krijgt op het Sportpark bezoek van SHO uit Oud-Beyerland, de huidige koploper. De mannen uit de Hoeksewaard hebben een fraaie plaats veroverd, ter wijl DOVO in de onderste regionen van de lijst vertoeft. Dit zegt over het ver loop van de wedstrijd echter niets, om dat helemaal geen peil kan worden ge trokken op welke wijze beide clubs „over- A.S. ZATERDAG AANVANG 4 UUR SPORTPARK PANHUIS winterd"' hebben. Bovendien heeft DOVO in 't verleden al eens van SHO gewonnen Het is evenwel een club met een zeer hechte defensie, zodat de DOVO aanvals- machine wel goed geolied op het Sport park mag gaan draaien. In elk geval een enerverende ontmoeting. GVW, nog steeds nummer laatst (maar niet lang meer zo verzekerde ons een rasechte supporter) moet het in Wezep tegen WHC opnemen Een opgave die ons helaas te moeilijk lijkt voor de ijverige blauwwitten. Herinneren wij ons echter de thuiswedstrijd dan is er nog hoop want op het Sportpark had GVW de goed- spelende WHC ploeg kunnen verslaan. Een 20 voorsprong met de rust werd niet uitgebouwd. Nu de Wezepers op ei gen (Veluws) veld spelen is de hoop op winst maar heel gering. Veenendaal staat niet meer onderaan, maar is nog niet van de fatale voorlaat ste plaats af. En zondag zal het weer o, zo moeilijk zijn om bij Holland in Utrecht een succesje te behalen. De oranjehem den van de Thorbeckelaan zijn al weer aardig in de running en zullen zich heel waarschijnlijk niet door Veenendaal la ten verrassen. Jammer, maar we zien de geelblauwen puntloos huiswaarts keren. VRC gaat op bezoek bij Elburgse Sport club, een tegenstander waar men in 't verleden makkelijk winnen kon. Het is evenwel een uitwedstrijd, dus houden we het voorlopig maar op een puntenver deling. DVSA (zondag) speelte tegen Utrecht uit en moet oppassen geen puntenverlies te lijden. De Amerongers hebben de smaak nog niet goed te pakken, wellicht lukt dit in het tweede competitiegedeelte Rhenus, de trotse leider, zal het in Wilnis niet makkelijk krijgen tegen R.K. Stormvogels, maar uiteindelijk zullen de groenwitten zich de kaas niet van het brood laten eten. Scherpenzeel (zondag) zal toch ook eens punten moeten verzamelen. Nu men op eigen veld het Montfoortse MSV '19 op bezoek krijgt is er alle kans dat de blauwhemden zullen zegevieren. Oranje Wit kan het bezoekende Dom stad wel onder de duim houden, maar mag de tegenstander beslist niet onder schatten. ZATERDAGVOETBAL Sportclub Rhenen, nog steeds in de running, moet het Baarnse TOV een ne derlaag toebrengen op Kandia wil men althans niet te ver achterop raken bij Terschuurse Boys. De streekderby NSVS-Valleivogels is van minder allure, maar daarom niet min der spannend. Gezien het terreinvoordeel heeft de Nevedaploeg de beste kans. een kunststof uit denemarken in rood, zwart en wit kras vrij onbreekbaar in verantwoorde vorm als schaal, beker, bord, pepermolen, zoutstrooier te ontdekken bij itnijverheid 14-16 - veenendaal .«9W afd. kunstnijverheid hoogstraat U proeft het direct!! Het is anders! Het fijne komt van de banketbakker!! Hoofdstraat 87 - Veenendaal Tel. 2961 Renswoude tegen Scherpenzeel is een match van betekenis. De Renswoudena- ren strijden om de bovenste plaats, maar ook Scherpenzeel is nog niet uitgescha keld. Een gelijk spel zou niet onmoge lijk zijn. SVP kon in de eerste competitiehelft geen vuist maken, misschien lukt het in de tweede. Het bezoekende Hulshorst zal beslist verslagen moeten worden, al zul len de enthousiaste Veluwnaren zich tot het uiterste verzetten. Kulan stevent regelrecht op de titel af. In de uitwedstrijd tegen DEV is het nog even uitkijken, maar zelfs een gelijk spel zou Kulan's fraaie positie niet in gevaar brengen. DVSA (zat.) maakt korte metten met het bezoekende Beverweerdse Boys en klimt dan een stapje op de ranglijst. Advendo uit Ederveen heeft kennelijk een inzinking en zal in Driebergen waar schijnlijk weinig tegen het forse Rubo kunnen uitrichten. v.v. V.R.C. in de eierhal Vrijdagavond 7 tot 11 uur en zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur, zaterdagavond van 6.30 tot 11 uur. Onder voorzitterschap van drs. H. Hiensch wordt er zaterdag 26 februari a.s. een gespreksavond gehouden in ge bouw 't Trefpunt. Drie predikanten zul len aan dit gesprek vooraf een korte uiteenzetting geven over het onder werp: „Leer en Leven". Het zijn de predikanten: drs. A. A. Bos (Sola Fide), ds. D. van Enk (Geref.) en ds. J. Keuning (Chr. Geref.). Deze gespreksavond, die om acht uur begint, is voor ieder vrij toegankelijk. De com missie van genoemde kerken hoopt dat er velen zullen zijn die van hun be langstelling blijk zullen geven. Het bestuur van de Ichtus ULO heeft het gemeentebestuur verzocht om twee pompen aan te schaffen voor het uit pompen van binnengedrongen regen water in de kelder van de school. Tijdens de zware regelval in decem ber vorig jaar is de kelder van de Ich tus ULO door de hoge grondwaterstand onder water gelopen. Er werd hierdoor schade toegebracht aan de opgeslagen materialen, maar erger is dat ook de ketel van de verwarmingsinstallatie ern stige schade kan worden berokkend. Er dienen maatregelen genomen te worden om te voorkomen dat dit euvel zich her haalt. Door aanschaffing van twee elec- trische pompen kan een eventueel op nieuw optredende wateroverlast naar mag worden verwacht, afdoende wor den bestreden. De kosten van deze voor ziening worden geraamd op rond dui zend gulden. Vorig jaar hebben de gemeentelijke brandweerkorpsen in ons land samen ruim 16.00 branden bestreden, dat is 2000 meer dan in 1963. Bijna 5000 bran den hebben gewoed in woonhuizen, 1200 in boerderijen en 1500 in fabrieken en werkplaatsen. De totale schade bedroeg in 1964 150 miljoen gulden. Er kwamen 51 mensen bij de branden om en er werden 600 gewond. Ook Dick „De Knoest" Tol Niet PEC zoals wy eerder publiceer den komt 10 maart de strtfd aanbin den met Hermes DVS maar het roem ruchte Volendam. Het jeugdbestuur van GVW heeft vele moeilükheden moeten overwinnen, nadat Pee door een inge laste competitiewedstrijd niet kon ko men. Nu is de wedstrijd dan definitief vastgesteld en zo zullen dan VOLEN DAM en Hermes DVS op het sportpark elkaar ontmoeten. Evenals Hermes DVS is ook Volendam contractueel verplicht met het volledige eerste elftal aan te treden. In onze editie van 18 febr. j.l. heb ben wij reeds Hermes DVS enigzins be licht. Wij kunnen ons nu beperken tot Volendam. Volendam is eigenlijk pas de laatste jaren in het nieuws gekomen door na een geweldige opmars in de hoogste klasse van het Nederlandse voetbal door te dringen. Daarna is het mis schien wel een van de meeste bespro ken clubs van Nederland geworden. Dick Tol. Op eigen veld zijn de oranjehem den bijzonder moeilik te verslaan. Hun eerste elftal bestaat praktisch helemaal uit eigen kweek. Iedereen kent de Zwarthoeds, Bondts en Kwakmans van Volendam wel. Menigmaal neemt Sport Fa. v. d. Kolk's autobedrijf aan de Kerkewyk komt volgende week met een voor Veenendaal geheel nieuw snufje. Maandag a.s. begint men met de in richting van een geheel automatisch werkende wasinrichting voor auto's. Men behoeft zelf geen water of zeep aan te dragen, de volautomatische borstelwas machine reinigt uw wagen in circa vyf minuten. De installatie b(j fa. v. d. Kolk zal op vrijdag 4 maart gereed ztfn Op woensdag 10 maart, de bruilofts- gebeurt Ook wordt het water onthard dag van Prinses Beatrix en de heer Von Amsberg, zullen de Veenendaalse auto bezitters geheel gratis kennis kunnen nemen van dit zeer nuttige en efficiën te apparaat. Een dag later gaat de was inrichting dan normaal werken. Voor het reinigen van een auto is ongeveer 200 liter water nodig. Een bepaalde vloeistof, die is toegevoegd, zorgt er voor dat het droogproces in snel tempo Kampioen van provincie Utrecht De op maandag 21 februari gehouden kappers wedstrijden, de tweede ronde voor het kampioenschap van Nederland, heeft de heer M. v. Hardeveld jr. op nieuw een groot succes gebracht. In deze wedstrijden werd hij kampioen van de prov. Utrecht. Hij behaalde in deze wedstrijden tevens een prachtige derde prijs. De heer v. Hardeveld jr. zal nu 14 maart uitkomen in de finale om te strij den voor het kampioenschap van Ne derland. De heren M. v. Hardeveld sr en jr. hebben reeds meer dan 40 prij- izen en diploma's op hun naam ge- I bracht en voor de reiniging is een bepaalde zeepsoort (shampoo) vereist. Het idee van fa. v. d. Kolk zal onge twijfeld vele 'autobezitters ertoe bren gen het tijdrovende autowassen niet meer zelf te doen, maar het karweitje (met een gerust geweten) aan de vol automatische wasmachine over te laten VOORJAARSKEURING SHETLAND PONY'S Op de maandagmorgen bij café Markt- zicht gehouden voorjaarskeuring werden twaalf Shetland pony's aangevoerd. Voor opname in het stamboek werden goedgekeurd 1 pony van de heer J. Met horst en twee van de heer P. van Doorn, waarvan, één een drie-jarige premie. Tweejarige premies kregen de pony's van J. van Ginkel en twee pony's van P. van Doorn Tevens kregen van P. van Doorn nog één pony een derde en één pony een tweede premie. De jury bestond uit de heren R. J. Ad- dink uit Velp en dr. v. d. Woerd uit Go- rinchem. en Beeld een wedstrijd van Volendam in hun programma op. Dick Tol of zo als hij dikwijls wordt genoemd „De Knoest" heeft zelfs verschillende keren de Nationale kleuren verdedigd. Hij kon echter niet een van onze topmensen worden door zijn vele blessures. Waar Volendam komt moet men altijd twee mannetjes bij Dick Tol neerzetten. Thans verkeert Volendam in een iet wat minder goede positie. Men is slecht gestart in de competitie, maar de laat ste resultaten wijzen erop dat Volendam zich aan het herstellen is. Het kan dus een leuke wedstrijd worden op 10 maart aangezien Hermes DVS zich als 2e di visieclub zich beslist niet op de kop laat zitten door een le divisieclub. Wellicht ten overvloede ver nelden wij nog eens dat de wedstrijd 2.30 uur begint, de entree 2.00 en voor onder de zestien 0,50 bedraagt. VOLLEYBAL Panters heren gaan revanche nemen op SVV 2 Zaterdagmiddag om drie uur treedt het herenteam van Panters-1 aan tegen het Utrechtse SVV-2 in de zaal van het Chr. Lyceum aan de Tuinstraat. De Veenen- dalers hebben nog een appeltje te schil len met deze ploeg want in de eerste helft van de competitie werd het te Utrecht in de koude Jaarbeurshal een smadelijke 3-1 nederlaag dank zjj een miserabele arbitrage. Tevens werd van af dat moment eigenlijk de minder goe de prestaties van deze Pantersformatie ingeluid, hetgeen, zoals later is geble ken, hen de kans op de titel heeft ont nomen. We verwachten dan ook dat de Panters zich zaterdagmiddag willen re vancheren op de destijds geleden neder laag en een vlotte overwinnig in eigen huis zullen behalen. Het is nog niet helemaal zeker of de Panters compleet aan de start kunnen verschijnen. Men sukkelt de laatste tijd weer eens met absenties vanwege ziekte en andere zaken. Het 2e herenteam heeft een vrije week, dus kan men vol doende uit dit team inzetten om de zaak ruim voldoende te completeren. De overwinning zal er niet minder om zyn. Het derde herenteam gaat vanavond reeds naar Utrecht om koploper Ath- lon-1 te ontmoeten. Dit wordt een ne derlaag voor de jonge Veenendalers mits zij voor een daverende verrassing kunnen zorgen. Dit zien we echter niet gebeuren maar deze wedstrijd kan wor den gezien als een zeer goede training voor de nog resterende heel belangrijke ontmoetingen om degradatie te ontlopen- Dit zit er in ieder geval wel in. Heren 4 treedt na heren-1 om vijf uur aan in eigen huis morgenmiddag tegen de Urtechtse gemeenteambtenaren VKS" 2. Dit wordt wel een zege, waardoor de Veenendalers aansluiting houden op de koplopers. Dames-2 tenslotte gaan morgenmid dag naar Utrecht om het op te nemen tegen UVV-SU-3. Deze wedstrijd zal voor de Veenendaalse koploopsters niet al te veel moeilijkheden opleveren en we zien de beide punten heel ruim «=n verdiend mee naar Veenendaal gaan. Het vierde herenteam gaat na de thuiswedstrijd van morgen reeds maan dagavond weer op pad naar Utrecht om stryd te gaan leveren tegen de spoor wegmensen SSVU-2. Oo' hier verwach ten we een ruime zege voor de Veenen daalse formatie. Gemeente Rhenen OPGERUIMD STAAT NETJES Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat zij op maandag 28 februari, dinsdag 1 maart en woensdag 2 maart 1966 op de normale tijden waarop de reinigingsdienst het huisvuil ophaalt, achter de roltrommel- auto een extra wagen zullen laten rijden waarmee grof tuin- en huishoudafval kan worden meegegeven, dat men normaal verplicht is zelf naar de vuilnisbelt te brengen, mits dit by de vuilnisemmers wordt klaargezet. Zij doen een beroep op de ingezetenen van deze extra gelegenheid vooral ge bruik te maken, in de hoop dat daarmee wordt bereikt, dat er geen vuil meer wordt gestort langs de openbare wegen en op andere van de weg af zichtbare plaat sen. Rhenen, 21 februari 1966. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secr. W. C. Pieters De burg. L. Bosch v. Rosenthal Gemeente Rhenen BESTRIJDING BRANDGEVAAR De burgemeester van Rhenen vestigt er de aandacht op, dat, in verband met het aanleggen van Paasvuren op verschillen de plaatsen in de gemeente, betrokkenen en vooral de jeugd er voor dient te waken, dat geen brand ontstaat in ber men en hakhout. Met het bijeenbrengen van het afval- materiaal dient tot 15 maart te worden ge wacht, opdat niet gedurende vele weken de gemeente wordt ontsierd door allerlei verzamelingen van oude rommel. Het is in geen geval toegestaan op de plaatsen waar Paasvuren plegen te wor den ontstoken huisvuil te deponeren. Rhenen, 21 februari 1966. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secr. W. C. Pieters De burg. L. Bosch v. Rosenthal INGEZONDEN KANKERBESTRIJDING WIST U, dat in ons land momenteel 14 kanker-centra gevestigd zyn, waar pa tiënten m«.t de meest moderne appara tuur en geneesmiddelen geholpen kun nen worden? WIST U, dat door een nauwe samen werking met de huisartsen het mogelijk is in veel gevallen de ge.-ezing door vroegtijdige herkenning te bevorderen? WIST U, dat door middel van voorlich ting wordt getracht de angst voor kan ker te verminderen en begrip by te brengen, dat een vroegtijdige behande ling heel veel genezingskansen biedt? WIST U, dat dit veelomvattend werk mogelijk gemaakt wordt door de gelden, die jaarlyks met behulp van het Neder landse volk, door de Nederlandse Ver eniging tot steun aan het KONINGIN WILHELMINA FONDS voor de bestrij ding van deze ziekte beschikbaaar wordt gesteld en dat hiervoor ruim 3 miljoen gulden per jaar nodig is Het Koningin Wilhelmina Fonds, dat deze verplichting op zich genomen heeft, doet dan ook jaarlyks een zeer inten sief beroep op elk Nederlands gezin. Er zyn vele plaatsen in Nederland, waar men via huisbezoek voor het grootste gedeelte lid is geworden van het Koningin Wilhelmina Fonds voor een minimum bijdrage van 2,50 per jaar. In de komende week zullen ook de gezinnen van Renswoude bezocht wor den en zal ook aan de Renswoudse ge zinnen gevraagd worden om als lid toe te treden. Het gaat hier om een ziekte, waarvan jaarlyks ruim 30.000 nieuwe gevallen worden geconstateerd en waaraan jaar lijks ongeveer 20.000 mensen overlijden. Dit betekent, dat het gemiddelde gezin, ook in deze gemeente, in zyn omgeving of zelf met deze ziekte geconfronteerd wordt. Daarom vragen wy U: Laat dit bezoek aan U niet tevergeefs zijn jn treedt toe als lid van het KONINGIN WILHELMINA FONDS. Alleen met ons aller hulp en met be sef voor Uw verantwoordelijkheid is het mogelijk de wetenschap) elijke werkers in staat te stellen ook voor dit ernstige vraagstuk een oplossing te vinden. Ledenvergadering school met de bijbel Zoals was aangekondigd heeft de le denvergadering van de school afgelopen woensdagavond plaats gevonden. Na al len hartelyk welkom te hebben geheten, merkte de voorzitter o.a. op, dat het een goe<l schooljaar Is geweest met veel ac tiviteiten. Veel is er bereikt en verschillende plannen zyn inmiddels gerealiseerd, zo als de bouw van de kleuterklas annex verenigingsgebouw. Hij wees erop, dat dit alleen maar re den geeft dankbaar te zijn, want het is alleen God, die dit mogelijk gemaakt heeft. Notulen en verslagen van de secreta ris en penningmeester werden onder dankzegging goedgekeurd. By de bestuursverkiezing werd de heer Van Barneveld als secretaris geko zen, de heer M. Doornebal als bouwkun dig'adviseur en Ds. C. van Viegen her kozen in zyn functie van praeses. Na afloop sprak de voorzitter namens het bestuur de aftredende heren op humoris tische en toch ook weer ernstige wijze toe, daar zy jarenlang trouw op de bres hebben gestaan voor de belangen van de school. Als blijk van waardering bood het be stuur hen een schemerlamp aan. Bij de rondvraag kwamen nog enkele vragen naar voren over de aan te trek ken vijfde leerkracht en een hoofdleid ster voor het kleuterondenvijs, waarna ook dit samenzyn op de gebruikelijke manier werd beëindigd. Drog Ass. Apoth. Tel 2576 Hoofdstraat 106 De langst gevestigde lrog. te Veenendaal VEENENDAAL Geboren: Cornelis, z.v. A. van de Haar en A. van Manen; Gert Jan, z.v. M. van de Bovenkamp en H. Hasse laar; Geertruida, d.v. M. van de Bo venkamp en H. Hasselaar; Elise Adria- na Beatrix, d.v. H. W. Schoppers en A Noordzij; Hendrika, d.v. H. Zoutewelle en J. A. Diepeveen; Evelina, d.v. R. Hardeman en L. J. Slotboom; Irene Susanne, d.v. M. van Schuppen en J. A. Wouda; Arnoldus, z.v. B. W. A. C. Ver mijt en A. G. van de Bovenkamp; Frans, z.v. H. Veldhuizen en F. Simonsz. (geb. te Ede); Martina Johanna, d.v. M. J. van Remmerden en M. de Kievid (geb. te Rhenen); Cornelis, z.v. J. van Nieuwamerongen en J. van Manen (geb. te Rhenen); Sandra Daniëlla, d.v. J. Diepeveen en J. de Jong (geb. te Rhe nen). Ondertrouwd: J. Eelkema en C. I. J. Schuuring; A. Hardeman en L. G. J. Dijkstrat; A. Scheermeijer en A. Lou- rens. Gehuwd: H. Hupkes en A. S. W. Kets; G. W. van den Brink en E. E. A. Arie- sen; G. J. Dubbers en H. Budding; G. van Viegen en A. W. Huiberts. Overleden: A. van de Weerd, 67 jaar, e.v. E. Bosman; L. de Jong, 78 jaar, e.v. W. F. Dillingh; G. van de Weerd- hof, 65 jaar, e.v. G. Brokken. RHENEN Geboren: Arie Johannes z.v. B. Wallet en G. H. Veenhof; Anthonia Hendrika d.v. J. M. van de Bovenkamp en J. M. v. Dam; Aldo Edward Emon z.v. G. R. A. Meijer en T. W. van Brummelen; Teke Thomas Jan z.v. J. van de Vendel en H. A. M. Esbra; Johan z.v. J. Slotboom en T. Leppers; Johanna d.v. D. Versteeg en M. Huisman; Johan Geert z.v. K. de Kruijf en J. C. B. van de Peppel; Helena Maasje d.v. L. H. E. van der Weerd en E. Kelderman. Elders geboren: te Wageningen: Corne lis z.v. R. C. van Tuil en J. J. Hendriksen. Ondertrouwd: C. Henzen en G. Ch. van Willigen. Gehuwd: A. Verwoerd en B. van de Scheur; A. Haalboom en B. Heikamp; N. J. Wagenaar en J. J. Nanninga. Overleden: Barend Hootsen, 62 jr. on- geh.; Marinus Clasinus van den Berg, 79 jr. echtg. van G. van Vendelo; Jan Bou- man, 76 jr. geh. gew. m. A. H. van Wijk; Anthonie Johannes de Leeuw, 58 jr., on gehuwd. Elders overleden: te Wageningen: Lena van den Bovenkamp, 7 weken. AMERONGEN Geboren: Marion, d.v. B. van Egten en A. Pak. Ondertrouwd: T. J. M. Baaijens en G. Geurtsen. GEMEENTE EDE Geboren: Marina C., d.v. H. Willigen- burg en G. Polman; Teunis H., z.v. H. Groot Boerle en E. van Ginkel. Ondertrouwd: W. Donkelaar en A. van de Pol; W. Roseboom en E. van Ginkel. Overleden: G. O. van Roekei, 7 maan den. RHENEN Ingekomen personen: H. A. A. Beek mans van Utrecht; G. ter Haar v. Doorn; I. N. Kramer van Voorburg; J. A. Agter g.m. Duis gez. van Nieuw Zeeland; M. Azouz van Trifa (Marokko); H. van Groot heest van Amerongen; J. H. van der Klift g.m. Henzen van Veenendaal; E. S. de Grijs van Achterdam; K. van Boeijen gez van Wassenaar J. H. van Ingen g.m. van Zetten van Lienden; N. J. Duijster van Utrecht; R. van Netten gez. van Hendrik Ido Ambacht. Vertrokken personen: M. Ahmed Amar naar Wageningen; M. Haddou M'hamed naar Veenendaal; A. A. F. Laamouri naar Amerongen; T. H. Abkari naar Ameron gen; A. Chababi naar Amerongen; A. Rongen naar Rotterdam; J. van Mourik g.m. Westra naar Weesperkarspel; H. van Wilsum naar Baarn; L. M. M. Tijskens naar Lienden; H. F. Olthof naar Nijme gen; M. Chaib Said naar Amerongen. AMERONGEN Ingekomen: L. W. J. Bladergroen, van Leersum; S. Heikamp-Jager, van Amsterdam; H. J. van den Berg-Knop- pers, van Rhenen; K. Nannings, van Ede; B. H. Jellema, van Amsterdam; L. van Nieuwamerongen-Vink, van Ede. Vertrokken: M. Fransz-van den End, naar Leersum. VEENENDAAL: Zaterdag: Van de Hoek, arts, Sandbrinkstraat 2, telef. 2529. Zondag: Kets, arts, Hoofdstraat 26, telef. 3056. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, telef. 2123. Groene Kruis: Zr. M. Post, Schrijverspark 411, telef. 2573. RHENEN: Rienstra, arts, Herenstraat 63, telef. 2577. Apotheek: Deys alleen voor spoedgevallen. ELST, AMERONGEN EN LEERSUM: Praktijken Van Ommeren, Kars, Os- sendorp, Bakker en Van de Burg: Van Ommeren, arts te Eist, Rijks straatweg 158, telef 217. EDERVEEN. DE KLOMP EN RENS WOUDE: Hey, arts te De Klomp, telef. 200. SCHERPENZEEL: H. Backer, arts te Woudenberg, Stationsweg 6, telef. 03498-1330. DIERENARTSEN EDERVEEN EN LUNTEREN: Dokter Van Riessen, Lunteren. RHENEN Gevonden: visnetje; doosje Verkade bonbons. Verloren: portemonnaie inh. f 50, wit wollen muts; tas. Weggevlogen: 2 Agpornes parkieten ringno.'s EC 97. 2 en 3. AMERONGEN Gevonden: bruine portemonnaie; 2 bankbiljetten. Verloren: pennen étui (ruitje); blau we jongensfiets, merk „King". VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. T. Langerak; 5 uur ds. A. Wisgerhof. Julianakerk: 9.30 uur dr. C. Graaf land; 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. D. van den Berg; 5 uur ds. T. Langerak. Sionskerk: 9.30 uur ds. A. Vroeginde weij; 5 uur dr. C. Graafland; donder dag 3 maart 7.30 uur ds. H. Jonger- den van Schoonhoven (beroepen pre dikant). Bejaardencentrum „De Engelenburgh": 9.30 uur ds. A. Wisgerhof. Veeneind: 3 uur ds. A. Wisgerhof; don derdag 3 maart 7.30 uur ds. Bosman van Staphorst. Dijkstraat: 2.45 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. IJtsma; 5 uur ds. Van Enk. Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. Van Enk; 5 uur ds. IJtsma. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 uur lees- dienst; 5 uur ds. H. D. Doornbos van IJsselmuiden. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan; woensdag 2 maart 2.30 en 7.30 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Vijzelaar; 5.30 uur ds. Bos. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees- dienst. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur Hoog mis; 5 uur Lof. R.K. Willibrorduskerk: 9 en 11 uur Hoogmis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 6.45 uur Straatzang; 7.30 Verlossingssamenkomst. Ned. Prot. Bond: 10.30 ds. W. Sangers van Baarn. Julianaziekenhuis: Diensten uit Geref. Kerk Vrijgemaakt. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 9 uur (Halschool) en 10.30 uur ds. N. Kooreman; 5 uur ds. A. Westra. Geref. Kerk: 10 en 5 uur prof. dr. K. Dijk van Driebergen. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur ds. Van Rootselaar van Barneveld; 5 uur ds. De Bie van Ederveen; donderdag 3 maart 7.30 uur ds. Langerak van Veenendaal. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mevr. ds. E. W. H. Laman-Trip van Velp. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 5.30 uur lees dienst. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst. R.K. Ged. Kerk: 8.30 uur Vroegmis; 10.30 uur Hoogmis; 5 uur Lof. Hall chr. ULO: 10.30 uur Jeugdkerk. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. W. H. de Jong van Maarsbergen; 6 uur dhr. Jansen van Andelst; woensdag 2 maart 7.30 uur ds. G. Broere. Geref. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Van Breughem. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Kaastra; 7 uur kand. J. J. van Lienden van Ede (Jeugddienst). Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. H. C. Valeton van Baarn. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. van Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. De Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur ds. Aan- geenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Schou ten van Bennekom. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. P. Zijl stra; 6.30 uur ds. J. Bos van Lunteren. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrijz. Herv.: 10.15 uur De Schans, mej. drs. J. Ph. Feikema. Vrije Evang. Gem.: 5 uur ds. W. E. van Petegem. R.K. Kerk: 8.35 uur pater Van Lochem. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 3 uur lees dienst; woensdag 2 maart 10 en 7.15 uur ds. J. van der Poel. Zowel in de bergen als aan het strand vragen Uw ogen een VEILIGE ZONNEBRIL Het beste en nieuwst* vindt U bij i OPTICIÉN SPEClALlSl Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaipleln) Veenendaal - Telefoon 3784 Leverancier voor alle ziekenfondsen

De Vallei | 1966 | | pagina 2