Panoramamolen: Gemeente machteloos tegenover exploitatie en kan niets doen door contract BEHANG Purol hpU^ehuid HENNY JANSEN CHEVROLET PRUMMEL HIER IS ONS BANKGEHEIM! WETHOUDER VAN GESINK GEHULDIGD RAAD AKKOORD MET HERZIENING BESTEMMINGSPLAN ACHTERBERG Nieuwjaarsrede burgemeester van de gemeente Amerongen Beslissingswedstrijd noodzakelijk voor Rhenense handballers Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 25 februari 1966 Onze nieuwe kollektie is weer AF DROGISTERIJ V.A.B. KIRPESTEIN Btf de aanvang van de raadsvergadering sprak de burgem. van Amerongen de volgende Nieuwjaarsrede uit: U mag het ook weten: de N.M.B. is de bank waar ieder een zich thuis voelt. Een simpel „geheim". Maar de cliëntenkring van de N.M.B. groeit er gestadig door. Bedrijven, klein en groot, beleggers, spaarders... zij NEDERLANDSCHE weten hun belangen in vertrouwde handen! MIDDENSTANDSBANK Dc bank waar u zich thuis voelt! Jeugdige Rhenenaar pakte vader's auto: gevolg aanrijding AMERONGEN Jaarvergadering A.R.- Kiesvereniging Op dinsdagavond j.l. heeft in het Dorpshuis de afd. Amerongen en om streken van de A.R.-kiesvereniging weer vergaderd. Ditmaal droeg de bij eenkomst meer het karakter van een gespreksavond, hoofdzakelijk verband houdende met de a.s. verkiezingen voor Prov. Staten en Gemeenteraad. smetteloos zuiver VOOR BABY'S HUIDJE Glazen van top kwaliteit Voordat burgemeester L. Bosch van Rosenthal dinsdagavond de Rhenense gem. raad presideerde, werden eerst enkele huldigende woorden gesproken tot wethouder G. van Gesink, die 25 jaar de plaatselijke politiek een warm hart heeft toegedragen. Burgemeester memoreerde dat voor het eerst kennis werd gemaakt met Van Gesink, toen deze zitting had in de Meent-commissie. Hiervan werd veel geleerd vooral ook wat betreft de belangen van Achterberg en de landbouw. Voorts zei de burgemeester: „Als wethouder heeft de heer Van Gesink sterk de menselijke factor benadrukt met het gevolg dat nooit tevergeefs een beroep op hem werd gedaan. Ik hoop dat de politiek niet te veel teleurstellingen voor u heeft meegebracht. Voor al hetgeen u hebt gedaan in het belang van de gemeente Rhenen zeg ik u dan ook namens velen oprecht dank." Hierna dankte de jubilerende wethouder voor de belangstelling die hij en zijn vrouw mochten ondervinden ter gele genheid van dit politieke jubileum. De heer de Jong (PvdA) dankte de heer Van Gesink voor alles wat deze in de PvdA-fractie heeft ge daan in het bijzonder door zijn vertegenwoordiging als wethouder. RESTAURATIE Het door architekt D. Wijma te Velp uitgewerkte plan tot restauratie van het oude gemeentehuis aan de Vismarkt, dat ongeveer 600.000 gulden zal gaan kosten werd door verschillende raadsleden een zeer moeilijke kwestie gevonden. De Jong (PvdA) zei geschrokken te zijn van het totale bedrag. Hieraan voegde hij toe dat het oude gemeentehuis na de restauratie niet geschikt zou zijn als cultureel cen trum aangezien uit de tekening blijkt dat de zalen stuk voor stuk te klein zijn voor 300 tot 400 personen. Toch moest aldus De Jong ondanks alles getracht wor den het oude gemeentehuis in stand te houden. E. P. van Dijk (Vrije Partij) zag liever dat het oude gemeentehuis te gen de grond zou gaan en dat daar een nieuw gebouw kwam. Volgens de heer Van Dijk zullen de totale restauratie kosten minstens een ton gaan bedragen en dan kun je er net zo goed een modern gebouw neerzetten. De heer Klaassen (CHU) zou pas tot een beslissing kunnen komen als werkelijk de subsidiecijfers konden worden aangetoond. Spreker zag er een woning in, stallingsruimten en een vergaderzaaltje voor de ouden van dagen. Ook zou het streekmuseum in dit ge- Vraag gratis behangboekje Zandstraat 7 Veenendaal bouw kunnen worden ondergebracht. De heer Klaassen drong er echter voor de tweede maal op aan dat een definitieve beslissing pas genomen zou kunnen wor den als de definitieve cijfers kunnen wor den getoond. De burgemeester verklaarde het hiermee eens te zijn. COMPLIMENT De burgemeester complimenteerde de plaatselijke VVV voor al 't werk dat zij het afgelopen jaar heeft moetep verzet ten in het belang voor Rhenen. Ook de heer De Jong was vol lof over de aktivi- teiten die waren georganiseerd voor toe risten en inwoners. Volgens spreker heeft de VW bewezen een belangengemeen schap te zijn en het verheugde hem daar om dat het rijk en de gemeente achter deze instelling staat. Vervolgens werd besloten dat de ont eigening van de grond, die gekocht zou worden van landbouwer G. H. van Doorn, langs juridische weg moet geschieden. De heer Van Doorn vraagt abnormaal hoge prijzen die onaanvaardbaar zijn. ZWAAR SLIKKEN Nadat de raad met algemene stemmen akkoord was gegaan met de eerste wij ziging van de begroting voor 1966 van de Streekwerkplaats Zuid-Oost Utrecht te Veenendaal, ging men over tot een dei- belangrijkste agendapunten van de ver gadering nl. Herziening bestemmingsplan Achterberg. Burgemeester Bosch van Rosenthal zei dat ieder nieuw huis dat in Achterberg wordt gebouwd de noodzaak van riolering, die er nu al is, naderbij brengt. De voorzitter was niet bang voor de persleiding want die zou er wel ko men, maar de riolering in Achterberg was volgens spreker een tonnenzaak. Deze riolering zou alleen gerealiseerd kunnen worden als er een grotere bouw- mogelijkheid geschapen zou worden. De ze grotere bouwmogelijkheid moet ech ter het streekplan voorzien. Het heeft B. en W. dan ook zwaar slikken gekost om tot een herziening te komen van het bestemmingsplan voor Achterberg. De voorzitter zei hier verder over: „Als je dit bestemmingsplan herziet dan knoei je toch eigenlijk iets aan de kern. Je maakt er iets heel anders van dat vergeleken kan worden met Eist. Maar aan de ande re kant kunnen we de zaak niet zo laten als hij nu is." Spreker zei verder, dat er nu reeds bouwmogelijkheden zijn. Voor het Ruiterpad is de goedkeuring reeds afgekomen en hier kan zo gauw mogelijk worden begonnen. Op deze grond zullen 6 a 8 woningen kunnen worden gebouwd. OPZICHTEN De heer Klaassen zei het in alle opzich ten met de voorzitter eens te zijn. Ook de visie van de voorzitter, dat Achterberg door deze herziening eigenlijk zijn ka rakter verliest kon de goedkeuring van genoemd raadslid wegdragen. Spreker betoogde verder: „De riolering is op het ogenblik een noodzakelijk iets geworden dus het zal wel zo moeten, tot mijn spijt." E. P. van Dijk zei wel te weten dat de burgemeester gelijk had, maar hij vroeg zich toch af waarom B. en W. moest mar chanderen. Waarom heeft B. en W. niet in één keer het plan zo groot gemaakt, dat gezegd zou kunnen worden „Nou kan het". De heer Van Dijk zag aankomen dat de kernen van Rhenen en Achterberg naar elkaar toe zouden groeien. De voor zitter zei het geheel met de heer Van Dijk eens te zijn, maar het was in verband met het tegenwoordige Streekplan niet moge lijk om zo ver te komen in deze eerste jaren. Ten tweede zou het een ontzettend moeilijk punt worden ten aanzien van de Cuneraweg. Deze wordt volgens de voor zitter zo ontzettend druk en gaat dan on herroepelijk gevaren met zich meebren gen. Hierop stelde de heer Klaassen voor er dan maar onder door te gaan. BEGONNEN De voorzitter zei dat begonnen moest worden van uit de kern te gaan uitbrei den en dan zal het natuurlijk steeds meer de randgebieden naderen. De tekeningen die momenteel zijn gemaakt wijzen er volgens de spreker ook inderdaad op dat het zo zal moeten gaan worden, als de heer Van Dijk voorstelde. De heer De Jong zei nog te hopen dat er in Achter berg zo spoedig mogelijk woningwetwo ningen zullen kunnen worden gebouwd, want aan eigen initiatiefbouw heerst in Achterberg een groot tekort. De voorzit ter betwijfelde het of er volkswoning bouw in Achterberg mogelijk zou zijn. Hierna verklaarde de raad akkoord te gaan met de herziening van het bestem mingsplan voor Achterberg. DISCRIMINATIE Naar aanleiding van een persbericht vroeg de heer Dirksen of er niet discri minerend gehandeld zou zijn met de kleedgelegenheid die werd gebouwd voor de tennis- en korfbalclub ten aanzien van de voetbalverenigingen. De bouw van deze kleedgelegenheid werd namelijk het eerst afgewerkt omdat na onderhandelingen met de aannemer bleek dat de kleedgelegen heid voor de voetbalverenigingen ver boven de 15.000 gulden zou komen te liggen. Hierdoor was het niet meer mogelijk dit plan met gemeentelijke goedkeuring te kunnen realiseren. Toen is het plan voor de korfbal- en tennisclub direkt in gezonden en hiervoor werd een rijksgoed keuring ontvangen. Het plan voor de kleedgelegenheden voor de voetbalvereni gingen moest worden herzien. De drie kleedgelegenheden moesten worden te ruggebracht tot 2. De voorzitter ant woordde daarom dan ook na deze uitleg dat er geen sprake was van enige discri minatie. Er is alleen getracht beide plan- VEENENDAAL teerde gebreken aan de molen te her stellen. Op 6 augustus werd een rapport ontvangen van de direkteur gemeente werken, dat de gebreken waren hersteld en dat de molen soms voor bepaalde doeleinden was opengesteld. Op 24 au gustus ontvingen B. en W. een antwoord op het aan de pachteres gedane schrij ven. Mevrouw Van der Schouw deelde daarin mede dat gebrek aan personeel de oorzaak was van het sluiten van de molen. De achteruitgang van de molen ver weet zij ook gedeeltelijk aan het af sluiten van de Molenstraat. De voor zitter meende dat dit geen juist argu ment was omdat de mensen meestal de aanwijzingsborden volgen om ver vólgens via de Nieuwe Veenendaalse weg de Molen te benaderen. Op 2 fe bruari werd opnieuw door het college een brief aan de pachteres verzonden. Hierin stond dat werd overwogen de met haar gesloten pachtovereenkomst te beëindigen. Hierbij werd zij tevens in de gelegenheid gesteld haar bezwaren naar voren te brengen. Bij een schrijven van 14 februari heeft de pachteres van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Er werd door haar in overweging genomen van de molen een soort cafetaria te maken". Spreker zei verder dat een pachtkon- trakt wegens wanprestaties te beëindi gen, juridisch een bijzonder moeilijke zaak was. De overeenkomst te beëindi gen omdat er geen winterexploitatie is was naar zijn mening bij de rechter on haalbaar, omdat er in de gemeente vele bedrijven zijn die 's winters ook sluiten. De raad en het college moesten zich dan ook neerleggen bij de kontrakten die er zijn. De voorzitter zei tot besluit, dat er verschillende mensen bij hem waren ge weest die de molen desnoods zouden wil len onderverpachten. De burgemeester heeft deze belangstellenden verwezen naar „de pachteres". Onderverpachting is altijd nog nuttiger dan leegstaan, al dus burgemeester Bosch van Rosenthal. WETHOUDER VAN GESINK IN DE BLOEMETJES GEZET Ter gelegenheid van zijn 25-jarig ju bileum ontving wethouder Van Gesink bloemen van de openbare scholen uit Rhenen, Eist en Achterberg. 25 jaar lang heeft wethouder Van Ge sink bij allerlei gebeurtenissen blijk gegeven van zijn belangstelling, zoals hier, temidden van de jeugd, in Eist op Boomplantdag 1965. CITY MOTORS - EDF. nen er zo spoedig mogelijk door te krij gen. De heer Dirkse zei blij te zijn met deze uitleg omdat voornamelijk onder de arbeidersbevolking gezegd zou kunnen worden, dat voor de gegoede lui meer ge daan wordt omdat voornamelijk door rij kere mensen de tennissport wordt bedre ven. De voorzitter zei nog dat de voetbal lers in het vervolg maar iets meer ver trouwen in de besluiten van de raad moesten hebben. MACHTELOOS De tweede vraag van de heer Dirkse hield in dat de Panoramamolen in ver val is en dat 's winters totaal geen aan dacht aan deze Rhenense trekpleister wordt besteed. Het antwoord van de burgemeester luidde: „Ik moet de raad er aan herinneren, dat toen de gemeente de molen kocht, deze reeds verpacht was. Dit kontrakt loopt door tot 1969. Het college van B. en W. heeft op 9 juli 1965 de pachteres, mevr. Van der Schouw-Van Essen erop attent ge maakt, dat zij in strijd met de pacht overeenkomst de exploitatie van de pa noramamolen heeft gestaakt. Tevens werd zij gesommeerd om de geconsta „Onze gemeente kan in velerlei opzicht terugzien op een gunstig jaar. De inzet van hen, die in dienst der gemeente werken en de prettige contacten met al die instanties en autoriteiten met wie aanrakingspunten zijn, waren daarbij een zeer belangrijk element, waarvoor onze dank op zijn plaats is. Zoals de laatste jaren te doen gebruikelijk nam ook in 1965 de woningbouw en daarmee samenhangend het woonruimtebeleid een centrale plaats in. Er is n.l. nog woningnood in Amerongen. Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1 Zondag speelde RHC haar laatste wedstrijd in de zaalhandbal competitie. Een competitie,, die door de resultaten van zondag nog een klein verlengstuk krygt. Zowel RHC als haar concurrent Sport Vereent wonnen en eindigden daardoor gelijk met 17 punten uit 10 wedstrijden. Daardoor is er een beslissingswedstrijd noodzakelijk geworden om uit te maken wie kampioen wordt en in aanmerking komt voor promotiewedstrijden naar de le klasse. Bedenken we daarbij, dat RHC drie jaar geleden met handbal begon en toch uitkwam in de 4e klasse, dan realiseren we ons meteen, wat voor uitstekend resultaat hier is geboekt. In de Hilversumse Expohal behaalde RHC haar achtste overwinning in suc cessie. Het plaatselijke HHC werd nu het slachtoffer van de onstuitbare Rhe- nenaren die steeds beter gaan draaien. De 17-8 overwinning was slechts een zwakke afspiegeling van het superieure spel. Was er iets nauwkeuriger gescho ten, dan zou de score nog voordeliger zijn uitgevallen. De verdediging had het niet al te moeilijk. Daardoor ontbrak wel eens de nodige concentratie, waar door HHC nog acht keer kon doelpun ten. De aanvallen daarentegen waren snel en nauwkeurig van opzet en daar door ontstonden er vele kansen, waar van er „slechts" 17 werden benut. Piet de Zwarte wordt langzamerhand de schrik van elke verdediging. Negen maal sloegen zyn gloeiende kogels in het net. Van het schutterskwartet scoor den Hennie van de Broek en Jan van de Pol Jr 3 x. Kees van de Pol besteedde deze keer zijn aandacht vooral aan de opbouw van het spel en kwam aan één doelpunt, evenals Paul Bron. Zo spelend behoeft het team haar te genstanders van komend weekeinde Sport Vereent niet te vrezen. Wèl vreest men het keiharde spel van de Utrechte- Zaterdagmiddag tegen vijf uur vond op de Markt tc Rhenen een aanrijding plaats waarbij de jeugdige J. C. L. was betrok ken. Deze was zonder toestemming van zijn vader met de voor de aan de Zuidwal gelegen woning geparkeerd staande be stelwagen over de Markt gaan rijden. Hier ging hij draaien, maar daar het hem niet ineens lukte om de bocht te krijgen ging hij achteruit rijden. Vanuit de Kerk straat naderde juist een personenauto be stuurd door A. B. uit Rhenen. Deze kon de achteruitrijdende bestelauto niet ont wijken, met als gevolg een aanrijding met materiële schade. nare.i. Laat men zich hier door niet imponeren, speelt men rustig zyn eigen spel en houdt men zich aan de opdrach ten van trainer en coach, dan is het waarschijnlijk, dat RHC haar tweede kampioen zal binnen halen. Laat ons echter niet vooruit lopen. Ongetwijfeld zal het spannend worden. Volgende week weten we of de kroon wordt gezet op een spannend seizoen. We wensen de RHC-ers in elk geval heel veel succes. JEUGDDIENST Zondag wordt in de Sint Andrieskerk weer de maandelijkse Jeugddienst gehou den. Deze dienst wordt geleid door cand. J. J. van Lienden uit Ede en het onder werp van zijn preek is „Een moeilijke les". Het kerkkoor o.l.v. J. C. Meischke zal medewerking verlenen. De dienst be gint om 18.45 uur met een kwartier sa menzang. Het is helaas zo dat deze constatering die zo groot is als een Amerongse koe telkenmale herhaling behoeft en het valt te vrezen dat wij de komende jaren steeds meer moeite zullen hebben deze woningnood „te verkopen". Wat is n.l. het geval. Bij de toe nemende ruimtenood, die wij ook in onze kleine provincie zo duidelijk ervaren, wordt een planologisch beleid gevolgd waardoor na tuurgebieden als de Heuvelrug zoveel moge lijk worden gespaard. Dit is volkomen juist en kan hartelijk worden onderschreven. Wan neer wij echter recentelijk uit een brief van het provinciaal bestuur lezen dat „bij de pro grammering tot 1970 van het bouwvolume rekening is gehouden met de planologische wenselijkheden en de in verband met de wo ningnood te betrachten billijkheden", dan zou men de conclusie kunnen trekken dat grote waakzaamheid geboden is. Woningnood is te ernstig dan dat zij als secundaire factor in het beleid kan worden gehanteerd. Het aantal woningzoekenden bedroeg op 1 december j.L nog 135, voorwaar een zeer groot aantal als men bedenkt dat in het afge lopen jaar 18 woningwet- en 12 premiewo ningen in gebruik konden worden genomen, alsmede 6 z.g. Bogaerswoningen. Ook in onze gemeente is de kloof tussen woningwetwoningen enerzijds en de z.g. vrije sectorwoningen anderzijds, vooral wat de prijs betreft te groot. Het beleid zal in toe nemende mate mede gericht moeten zijn op het realiseren van aanvaardbare woningen in de middenklasse. De hoge kapitaalsrente vormt hierbij een nieuwe moeilijkheid, omdat naast het stijgen van de bouwkosten, de haalbaarheid van een redelijke eigen woning voor menigeen tevens hierdoor tot een illusie wordt. De ervaringen met de woningbouw opgedaan, maakte het voor gemeentebestuur en raad gemakkelijker het besluit te nemen om in de komende jaren mee te gaan doen aan een z.g. Bouwstroom. waardoor een voor onze gemeente groot aan tal woningwet- en premiewoningen alsmede een enkele vrije sector woning zullen kunnen worden gebouwd. Het gemeentebestuur is genoodzaakt ge weest een tweetal malen corrigerend in te grijpen in huisvestingsomstandigheden van buitenlandse arbeiders. Thans doet zich het verschijnsel voor dat bedrijven uit naburige plaatsen ruimte voor buitenlanders bij par ticulieren pogen te krijgen, welke pogingen hier en daar ook succes hebben. Het is zeer te betreuren dat de bedrijven die deze buitenlanders in dienst nemen, in gebreke blijven zelf op afdoende wijze de verantwoording van de huisvesting van deze buitenlanders op zich te nemen. Dat aan het opnemen van buitenlanders risico's op het gebied van de volksgezondheid verbonden zijn leerde een recent geval van t.b.c. in de omgeving. Ook dit jaar weer zou het woonruimtebe leid ondenkbaar zijn zonder de adviezen van de woningadviescommissie. De stijging van het aantal inwoners van 5100 tot 5244 is weliswaar niet zo spectacu lair als het vorig jaar, maar kan gezien het vestigingsoverschot dat in onze gemeente tel- kenjare te zien is, als structureel verschijnsel worden gezien. Het uitbreidingsplan dat in de zomer dan 1964 door de raad werd vastgesteld, was ge durende het gehele jaar 1965 in behandeling bij het provinciaal bestuur. In januari 1966 moesten wij vernemen dat geen goedkeuring op dit plan was verkregen, al kan men in Utrecht in grote trekken met de hoofdlijnen van dit plan accoord gaan. In deze tijd van snelle uitbreiding en een grote vestigingsdruk van buiten, waardoor aan het toch al dun bezette gemeentelijk apparaat hoge eisen moeten worden gesteld, is het ronduit teleurstellend dat de ambte lijke behandeling van een betrekkelijk klein uitbreidingsplan zo lang moet duren en dat op grond van voornamelijk technische pun ten, die bij een behoorlijk overleg zeker zou den zijn opgelost, de uiteindelijke afwijzing is gebaseerd. Intussen heeft de gemeente gezorgd dat de nodige grond, voor het realiseren van de bouwstroom kon worden gekocht. Het totaal bedrag dat in 1965 gemoeid was met grond aankopen bedroeg ƒ341.000,—. Van alle ambtelijke molens, maalt de ont- eigeningsmolen ongetwijfeld het traagst. Het valt te vrezen dat de definitieve afwikkeling van de onteigeningsprocedure welke de ge meente heeft aangespannen nog niet in zich is, al zal de betrokken grond nu binnen af zienbare tijd in bezitgenomen kunnen wor den. Mede dank zij ons dorpshuis kon in sep tember de bijzondere U.L.O. starten met 2 klassen. Een mijlpaal in dc ontwikkeling van het onderwijs in Amerongen. Deze week kwam het bericht dat de minis ter van onderwijs een urgentieverklaring voor n semi-permanente 5-klassige U.L.O. heeft afgegeven, zodat dc mogelijkheid aan wezig is rccds in september met een eigen gebouw te starten. De raad nam in september het besluit de L- school met 2 lokalen uit te breiden waardoor een hoogst noodzakelijke uitbrei ding begin september a.s. in zicht komt. Dat het op het gebied van het onderwijs een belangrijk jaar was bleek óók uit dc in gebruikneming eveneens in september van de 2e bijzondere kleuterschool. Veel Zo betreurde de voorzitter na al len hartelijk welkom te hebben geheten in zijn openingswoord onder meer, dat algemeen genomen de mensen min der voor politiek gaan voelen, ondanks het feit, dat dit terrein voor radio en beeldbuis zo vaak ter sprake komt. Hij legde er vooral de nadruk op, dat wij allen de plicht hebben ook op dit punt samen te werken ongeacht het ver schil van politieke opvatting. Over hoogconjunctuur gesproken vond hij de sluiting van fabrieken en mijnen, stij ging rentestand, dus verkrapping kapi taalmarkt, toch wel een teken aan de wand. Hierna kwam tot uiting, dat er moeders, wonend aan de noordkant van de koningin Wilhelminaweg, zullen hun kleuters nu met een veiliger gevoel naar school laten gaan. De verkeersveiligheid werd ook gediend met het terugbrengen van de maximum snel heid tot 50 km op de rijksweg, waardoor een lang gekoesterde wens van de bevolking in vervulling ging. De raad nam het voor Overberg zeer be langrijke besluit tot het bouwen van een verenigingslokaal. De opzet is zodanig dat nu eindelijk de zo vurig verlangde kleuter school in zicht komt. Ook de premiebe schikking van de 6 premie A-woningen welke in Overberg door de woningbouw vereniging zullen worden gebouwd, werd dankbaar begroet. Het geld dat verschil lende particulieren in deze bouw tegen relatief lage rente hebben willen steken, is wel zeer goed besteed. De leefbaarheid van een agrarische kern als Overberg kan slechts op modern peil blij ven als de eigen bevolking aan woonruimte kan worden geholpen. De woningbouwvereniging heeft belangrijk meer armslag, doordat een niet onaanzienlijk aantal woningwetwoningen door de gemeente aan haar werd overgedragen. Ook in de" bouwstroom zal de woningbouwvereniging met een 18-tal woningen participeren. Het aantrekken van een onderhoudsschilder, die tevens voor de gemeente werkt, was een be langrijk besluit van deze vereniging. Een van de prettigste onderdelen van ons werk is ongetwijfeld de gezamenlijke krachts inspanning van heel ons dorp voor het zwem bad. Leefden wij begin vorig jaar nog in ang stige spanning of de nodige goedkeuringen wel af zouden komen, in de loop van het jaar bleek allengs dat de grote burgerzin welke is gebleken en het harde werk van de zwem badcommissie niet te vergeefs was. In ja nuari kwam als sluitstuk de rijksgoedkeuring zodat nu met zekerheid kan worden gesteld dat wij deze zomer zullen kunnen duiken in ons eigen bad. In de komende maanden moet intussen nog zeer veel werk worden verzet. Naarmate wij onze mouwen hoger opstropen, des tc eerder zijn wij gereed! Mag ik eindigen met een persoonlijk woord tot de raad. Nu de verkiezingen weer voor de deur staan wil ik u hartelijk danken voor de prettige wijze waarop wij in deze zit tingsperiode mochten samenwerken in het belang van de gemeente. Niemand weet nog' hoe de nieuwe raad straks zal zijn samen gesteld en ge zult van mij niet verwachten, dat ik vanaf deze plaats mij hier aan be spiegelingen daarover zou wagen. Het is echter bekend dat wij straks onze nestor, de heer Blankestijn in de nieuwe raad zullen moeten missen. Nog onwezenlijker is het om tc beseffen dat ook de plaats van mijn linker buurman, die die zetel zo lange jaren bezet hield, het volgend jaar door een ander zal zijn bezet. Waardigheid voor wat betreft de verkie- zinsstrijd en wijsheid bij de belangrijke be sluiten die moeten worden genomen, zijn de dingen die ik u allen dit jaar zou willen toe wensen. Met uw gezin wens ik u tenslotte een zeer goed 1966 toe. nog vele vragen onder de leden leefden. Zo ging men uitvoerig in op de verschil lende problemen, die zich by het uitbrei dingsplan Amerongen voordoen. Het dikwijls lang uitblijven van een ant woord c.q. vergunning van Ged. Staten voor een bouwwerk met de vaak hier aan verbonden financiële consequenties, gaf volgens vele vragers de indruk van' ambtenarij of opzettelijke trainering om volbouw te voorkomen. Dat dit lang niet altijd het geval is, werd met voorbeelden door de'voorzit ter aangetoond. Het loopt over ettelijke schijven. Diverse punten, zoals koopmoeilyk- held bij bouwgrond als het om particu liere woningbouw gaat, de bouwstroom en kan er toch een vergunning verkre gen worden voor een te bouw n object, niet opgenomen in het uitbreidingsplan, kwamen ter sprake. In verband met de tijd en de nog te bespreken verenigingsactiviteiten moest het geanimeerd debat helaas afgebro ken worden. Aan het einde van deze vergadering bedankte de voorzitter een ieder voor zijn aanwezigheid, waarna met gebed werd besloten. Wat verlangt U van ons? Kort gezegd: Beter zien en er beter uitzien. Daarom stellen wij de hoogste eisen aan onze collectie monturen. Toonaangevend In optiek SPECIAAL OPTIEK Kerkewijk 17. Vdaal Tel 3313 Ziekenfondsieverancler

De Vallei | 1966 | | pagina 4