Behang deüoltpC poatde j 1 UWEEI L" VeH f 'n juweel van 'n verl L BIJ FJ L REIN KOK Heeft u de nieuwe „PRINSES" a! gezien? Fa. L. HEIJ R. VONK N.V. Geslaagde uitvoering van Caecilia FILMPROGRAMMA Veenzangers in actie voor India: Bestuur roept op: zet papier aan de weg! Amero" en on de film f „LA MODE" ARAM ARAM DE VALLEI UW BLAD 8 AMERONGEN l V' "Vv\ ,VN IV - A.S. BRUIDJE De Zee koningin ACHTERBERG nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 25 februari 1966 Burgemeester Hazenberg werd beschermheer De Veenendaalse Harmonie Caecilia gaf donderdagavond haar winteruitvoe- ring in het Ver. Gebouw aan de Eikenlaan. De zaal was niet geheel bezet. De achterblijvers hebben een goed concert gemist en na de pauze een gezellig uur met radio en t.v. artiesten. De zangeres Shirley oogstte veel succes met haar bekende „Knokke" nummers. Overigens was het voor de optredende artiesten zeer hinderlijk dat men meende na ieder nummer een fluitconcert te moeten aanheffen. André Carell, de conferencier, wees terecht op het on gepaste van een dergelijk geloei. BESCHERMHEER Voor de uitvoering sprak burgemees ter Hazenberg enkele woorden omdat hij het beschermheerschap van oud burgemeester A. Bakker had overge nomen. De burgemeester zei dat Cae cilia tegenwoordig niet alleen gehoord, maar ook gezien mag worden, een be wijs wat eenheid vermag (de burg. doelde hier op de fusie met de pijpers). De oud-beschermheer de heer Bakker werd een oorkonde aangeboden, ter- "Tcon amore" hield jaarvergadering Het hervormd evang. rangkoor „Con Amore" hield dere week haar jaarvergade ring. Het bleek dat het ledental van deze zangvereniging zich nog steeds in stijgende lijn beweegt en thans 68 bedraagt. Het jaar verslag werd op geestige wijze en in dicht vorm door K. van Wijk voorgelezen. Tot voorzitter van Con Amore werd ge kozen de heer A. Harteman, die de vereni ging al gedurende een jaar als 2e voorzitter had gediend. Na de pauze volgde een zeer gezellig samenzijn, er was een spannende ver loting en het bleek dat onder de leden van het zangkoor een hechte onderlinge band be stond. BIJEENKOMST KONINGIN WILHELMINAFONDS In ons verslag betreffende voor noemde bijeenkomst vermeldden wij abusievelijk dat er een afgevaardigde was van de Geref. Vrouwenbond. De afgevaardigde was echter van de Ned. Chr. Vrouwenbond. GEREF. GEM. GAF RUIM f 2000.— VOOR INDIA De opbrengst van de actie „Eten voor India" steeg bij de Geref. Gem. Flui tersstraat tot een bedrag van f 2.083, WAAG WEER GEOPEND In verband met het heersende mond en klauwzeer was de gemeentelijke waag enige tijd gesloten. Men deelt ons mede dat de waag vanaf a.s. maandag weer geopend is voor het wegen van slachtvarkens. Brommer gepikt, dader in Maastricht gesnapt De heer E. uit Veenendaal deed dins dag aangifte dat zijn bromfiets zondag was verdwenen. In verband hiermee werd woensdag in Maastricht aange houden de Bennekommer A. K. Hij werd op transport naar Veenendaal ge steld. Waarschijnlijk lokte het carna val en miste K. een vervoermiddel om zich naar het zuiden te begeven. AUTO HING BOVEN TALUD Een zo goed als nieuwe vrachtauto van de fa. Van H. bleef maandagavond boven het talud van het omleidings kanaal hangen. Een kraanwagen wist, de auto uit deze penibele situatie te halen en bracht de wagen zonder brok ken op de weg. Luxor Theater Veenendaal „De Hel van Duinkerken" welke film tot en met zondagmiddag in Luxor wordt gedraaid is een oorlogsfilm gebaseerd op de bekroonde roman „Weekend a Zuid- coote' van Robert Merle. De film behan delt een der meest pathetische momen ten van de oorlog 1940-1945. Het verhaal speelt zich voornamelijk af rond Julien (Jean Paul Belmondo en Jeanne (Cathe rine Spaak). Jean „De man van Rio" Belmondo en de nicht van de Belgische minister Spaak, Catherine zorgen voor een uitstekende rolbezetting in deze door Henri Verneuil geregisseerde film. Toe gang 14 jaar. Van zondagavond tot woensdagavond draait „Verpleegsters zonder Masker" met in de hoofdrol Michael Callan, als dr. Considine. Hij wordt in deze film ter zijde gestaan door een aantal goede film spelers w.o. Barbara Eden, George Segal en Dawn Wells. Het verhaalt speelt, zo als de titel reeds interpreteert, rondom een ziekenhuis en is in dit genre een van de goede te noemen. Toegang 14 jaar. Bio Rhenen Zaterdagavond en zondagmiddag laat Roger Moore de toeschouwers in „Slavin nen der Liefde" zien dat hij meer kan dan Ivanhoe en De Saint spelen. In een avon tuur van heldhaftigheid en wapengeklet ter meet hij zich met Jean Marais. Voor de romantiek en vrouwelijk schoon staat de blonde Myléne Demongeot borg verder spelen in deze film de volgende bekende sterren mee: Rosanna Schiafino, Scilla Gabel en Folco Lulli. Toegang 14 jaar. Zondagavond staat „Hogeschool der Onderwereld op het programma. Ernst Hemmingway's roman The Killers is door ïegisseur Donald Siegel op beklemmendf wijze verfilmd. Lee Marvin, die onlangs nog 'n hoge film onderscheiding verwierf, speelt hierin de hoofdrol. In deze gangsterfilm wordt hij op bekwame wijze terzijde gestaan door een van de leden van de Frank Sinatra clan nl. de mooie Angie Dickinson. Toe gang 18 jaar. wijl men hem tevens als ere-lid be noemde. De heer en mevr. Reuvers werden gehuldigd omdat J. Reuvers 25 jaar lid van Caecilia was. Het jubileren de lid ontving een fraaie rookstandaard, zijn echtgenote een bouquet bloemen. Hierna begon het concert, waarbij Caecilia bewees ook de moeilijkste nummers niet te vrezen en er mag dan ook worden geconstateerd dat het con cert qualitatief op hoog peil stond. De acht onderdelen uit het ballet van Faust werden zuiver en gevoelvol ge speeld. maar ook de meer in het ge hoor liggende nummers streelden het gehoor. Een Wienerpotpourri en het be kende Granada werden met elan afge werkt. De dirigent, de heer Adee, had veel eer van zijn werk, want na het concert beloonde het publiek hem en de muzikanten met een gul en hartelijk applaus. In de pauze vond een grote verloting plaats met tal van mooie prijzen. Na de pauze trad het gezelschap op, waar bij André Carell, de vader van Rudi, een aardige sketch op het toneel zette, waarbij hij als Willem Wouters van Wognum bij een waarzegster op be zoek was. Alice Williamse excelleerde met een aantal originele goocheltrucs, terwijl Shirley de show stal met be kende nummers, waarbij zij zichzelf op de piano begeleidde. D.V.S.A.-NIEUWS Ook het afgelopen week-end was het weer geen voetbalsport. Door de bijzon der slechte weersomstandigheden werd door de KNVB weer alles afgelast. Het begint nu zo langzamerhand voor de voetbal wel zeer nijpend te worden. De competitie loopt hoe langer hoe verder uit en het is niet onmogelijk, dat er meer vrije zondagen zullen komen en dat de KNVB een nood-competitie af kondigt. Voor het a.s. week-end staat er het volgende op het programma. ZONDAGVOETBAL Om half drie wacht het eerste elftal een zware opgave. Er moet dan n.l. wor den aangetreden tegen het op papier sterke Utrecht. Dit is een tegenstander welke absoluut niet moet worden onder schat. Tevens nu het een grote vraag is, hoe verschillende elftallen de winter heb ben doorgebracht. En men kan niet zeggen, dat er in Amerongen zo bijzon der intensief is getraind. Er dient hier in wel wat veranderd te worden. Het tweede zondagelftal is vrij. ZATERDAG Het le zaterdagelftal ontvangt Bever wij kse Boys op de Burgwal, aanvang 2.45 uur. Het 2e elftal speelt om 2.45 uur te Njjkerk tegen NSC-2. Voor de Jeugd is het volgende vast gesteld: Om 1.45 uur de ontmoeting DVSA-a tegen De Merino's-a. De andere jeugd- elftalen zijn vrij. NEDERLAND-BELGIË Voor de interlandvoetbalwedstrijd Ne- derland-België welke op 17 april in het Feyenoordstation wordt gespeeld kun nen reeds thans kaarten worden aange vraagd bij de secretaris, Nassaulaan 12 alhier. Wfl herinneren er nog even aan dat het mannenkoor De Veenzangers morgen (za terdag) met v(jf auto's heel Veenendaal zullen afgrazen naar oud papier teneinde hiermee een hopelijk flink bedrag voor de actie voor hongerend India te verzame len. Het behoeft geen betoog dat elk gezin hieraan zal willen meewerken. Het kost niets en het geeft geen moeite, terwijl door deze geste heel wat kan worden be reikt. Zoals reeds vermeldt zal het bestuur van het koor de opbrengst aanzuiveren tot een mooi, rond bedrag. Men wordt wel verzocht het papier aan de weg te zet ten, en het met een touw te bundelen, om zoveel mogelijk in een vlot tempo te kunnen werken. Om acht uur starten de zangers met de actie, net zolang tot alle Veenendaalse straten „bewerkt" zijn. kollektie 1966. Drogisterij REIN KOK Gelderl./hoek Huogstr.. tel 2656 OVERZICHT 1965 COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM De plaatselijke Commissie tot Wer.ng van Schoolverzuim kwam in het jaar 1965 vier maal bijeen. In drie gevallen bleek verzuim onge oorloofd te zijn. In één geval bleek de betrokken leerling leerplichtvrij te zijn. Verder waren de ongeoorloofde verzui men te zijn verdeeld in 1 geval van de openbare lagere Ireneschool en twee ge vallen van de Lagere Technische School te Maarsbergen. De Commissie vindt het verheugend, dat 1965 een laagterecord vormt met be trekking tot de ongeoorloofde verzui men. Stierenkeuring Op vrijdag, 4 maart a.s. zal op het terrein van de heer W. van Doornenbal te Overberg aan de Haarweg de pro vinciale. voorjaarskeuring van stieren worden gehouden. Belanghebbenden worden erop gewe zen, dat volgens de reglementen in het algemene aan de stierhouder en aan de houder van een vrouwelijk rund verbo den is andere dan goedgekeurde stieren tot dekking te bezigen. Aangifte van stieren voor keuring dient te geschieden uiterlijk 14 dagen vóór de keuring bij de heer W. van Oijen, Willemsplantsoen 6 te Utrecht, secretaris van de provinciale commissie. Bij de aanbieding van de stier moet een zwarte schets en een volledig af stammingsbewijs worden overlegd. De centrale stierenkeuring van de daarvoor door de commissie aangewe zen dieren zal dit jaar gehouden wor den te Etten (N. Br.) op vrijdag 29 april 1966 (H-veeslag) en te Woerden op dinsdag 19 april 1966 (G-veeslag). SCHIETUITSLAGEN Maandagavond werd er in hotel Bui- tenlust weer om de meeste punten ge schoten door de leden van de schietver eniging Willem Teil. De uitslag werd als volgt P. v. d. Sigtenhorst 97 pnt; J. D. de Greef 97 pnt; G. v. d. Horst 96 pnt; H. den Uijl 95 pnt; G. Wijnbergen 94 pnt; A. Duffels 94 pnt; J. Pakvis 94 pnt; J. Niessen 88 pnt; H. de Groot 86 pnt; G. Mulder 83 pnt. en J. L. Engelaar 81 pnt. Ledenvergadering Oranjevereniging Op 16 februari J.l. hield de Oranje vereniging haar jaarlijkse ledenvergade ring in hotel Buitenlust. Om niet te spreken van zeer slecht, werd deze ver gadering toch slecht bezocht. Aanwezig waren het bestuur met uitzondering van de heer G. van Merkestjjn, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Van de leden waren er slechts twee naar Bui tenlust gekomen. Het belangrijkste punt op de agenda was de bestuursverkiezing. Aftredend waren de heren J. de Kroon en G. van Merkestijn, welke beiden herkiesbaar waren en de heren H. Th. Troost en E. van Geijtenbeek, welke zich beiden niet meer herkiesbaar stelden. In de vaca ture van de heer van Geijtenbeek werd met algemene stemmen gekozen de heer K. Rense. In de vacature Troost werd niet voorzien doch de heer J. J. Eyffius zal voorlopig het secretariaat waarne men. Jammer dat het bestuur dus niet op volle sterkte kon worden gemaakt. De kas van de penningmeester werd in orde bevonden. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Knoppers Jr. of het niet mogelyk was de Oranje-week in augustus te verlen gen zodat er gedurende de vacantiewe- ken wat meer „leven in de brouwerij" zou zijn. Dit zal worden onderzocht door het bestuur. Hierna sluiting van de toch wel ge animeerde vergadering door de voorzit ter. Bestuurswijziging Korfbalclub In de gehouden vergadering van de Amerongse Korfbalclub „Hemur-Enge" is een bestuurswijziging naar voren ge treden. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. Vooren, die reeds als penningmeester optrad doch thans de voorzittershamer zal hanteren. In de ledenvergadering werd hij met algemene stemmen be noemd als opvolger van de heer H. Dijk- slag. Tot penningmeesteresse werd ge kozen Mej. I. van Barneveld. Langdurig werd in de vergadering ge sproken over de training van verschil lende teams. De training voor de korf ballers is eenmaal per week in het Dorpshuis hetgeen te duur gaat worden. Zaalhuur en training per maand gaat de vereniging zo ongeveer 50,kos ten. De contribut' inkomsten per maand bedragen 60,Begrijpelijk, dat op deze manier niet kan worden doorge gaan. Thans is besloten, dat de voor zitter de training voorlopig zal doen. Goed nieuws was er van de donateurs- aktie. Een vijftigtal nieuwe donateurs konden worden ingeschreven. Aan het eind van de vergadering werden dj heer H. Dijkslag, de scheidende voorzitter en Mej. G. Vitters, algemeen adjuncte har telijk bedankt voor hun werk, gedaan voor de vereniging. In de plaats van Mej. Vitters werd benoemd de heer H. Smit. Zoals bekend is er reeds enige tyd geleden door de Nederlandse Blindenboml een film over Amerongen gemaakt en hoe het in deze gemeente Reilt en Zeilt. De voorstelling van deze film werd enige maien uitgesteld doch op dinsdag 1 maart a.s. zal de plaatselyke film dan toch vertoond worden. Zoals voor de opnamen reeds werd medegedeeld heeft de film niet de pre tentie een kunstzinnige documentaire over de plaats te z\jn, doch dient meer als een gezellig, levend familiealbum gezien te worden. Het zal ongetwijfeld een interessante belevenis worden een rolprent te aan schouwen met de inwoners als hoofdrol spelers. Koddige momenten zullen dan ook zeker niet ontbreken b.v. hoe ome Wedstrijdschieten door reservepolitie Vrijdagavond j.l. had de jaarlijks te rugkerende schietwedstrijd plaats tussen de reserve Rijkspolitie van de groep Rhenen en de reservisten van de post Amerongen. De inzet was een wisselbeker, die door de burgemeester van de gemeente Rhe nen in 1965 ter beschikking was gesteld. Deze beker werd toen gewonnen door de Amerongers en het was begrijpelijk, dat de mensen uit Rhenen alles op alles wilden zetten om dit jaar de beker in hun bezit te krijgen. Na een nek-aan-nek-race werd de uit slag uiteindelijk zo, dat de Amerongse reservisten voor de 2e maal in het bezit kwam van de wisselbeker met een ge middeld aantal punten van 38.1, terwijl de ploeg uit Rhenen het niet verder kon brengen dan 34.1 punten. Wil volgend jaar de Rhenense Ploeg de wisselbeker dus ook eens in hun be de wisselbeker dus ook eeans in hun be zit hebben dienen zy nog wel wat te oefenen. OUD PAPIER Door de leden van de muziekvereni ging Ons Genoegen wordt zaterdag a.s. weer oud papier opgehaald. Vriendelyk verzocht wordt om vanaf twee uur kranten, tijdschriften enz. weer gebundeld aan de weg gereed te zetten. Jan en tar.te Trui zich gedragen als zij plotseling filmsterren worden. De Nederlandse Blindenbond die dit soort films laat vervaardigen is een or ganisatie van blinden van alle gezindten welke geen geldinzameling 1 oudt omdat een beroep op liefdadigheid tegen zijn principe indruist. De bond heeft met zijn filmaktie voor om belangstelling voor zyn werk te wekken door bij de voor stellingen hier even de aandacht op te vestigen. Al met al een bijzonder aardig initia tief, waarbij niet vergeten mag worden te wijzen op de historische waarde van de film in latere jaren. De eerste avondvoorstelling begint om zeven uur. Zo er belangstelling voor is, en dat moet haast wel wordt om negen uur de tweede voorstelling gegeven. Voor de schooljeugd en andere kinde ren beneden de zestien jaar is er 's mid dags een voorstell ng welke om 3.45 zal beginnen. De toegangsprijzen voor deze kinde ren bedraagt 0,60 en als zij in school verband komen 0,50 per persoon. De volwassenen moeten 1,65 betalen. Er zijn reeds een aantal kaarten ver kocht aan de inwoners. Deze blijven hun geldigheid behouden. Men kan kaarten verkrijgen aan de zaal en nu reeds ten gemeentehuize. Gelderland 3 Korenlaan 15 VEENENDAAL BENNEKOM *êiP AMSTERDAM MAAKT ZICH OP VOOR TIEN MAART De hoofdstad maakt zich op voor het huwelyk van prinses Beatrix op tien maart. Maandag werden de viaggemasten by de Westerkerk geplaatst. 1® Verschijnt als bijlage van het Streekblad „DE VALLEI' ondei redactie van Tante Jos Correspondentie te richten aan Tante Jos per adres: Parallelweg 10 - Veenendaal onze jarigen 26 februari: Gé tex Hoeven 26 februari: Kees van Zanten 27 februari: Eddie Onderstal 27 februari: Willy ter Maaten 27 februari: Patty van Riemsdijk 27 februari: Hanna Albrecht 28 februari: Harm Smit, Rhenen 28 februari: Cees Oosterheerd 28 februari: Kristina Flohil 28 februari: Magda Schaap 1 maart Gijs Drost 1 maart Irma v. d. Bosch 1 maart Henk Gaasbeek, Ederveen 1 maart Jacqueline v. d. Bruinhorst 2 maart Durk Boelens 2 maart Eva van de Kaa 2 maart Fennie Aberson 2 maart J. Oelderik 2 maart Ria Drost 2 maart Margriet v. Engelenburg 3 maart Nies je Klem 3 maart Teunie v. d. Meijden, Achterberg 3 maart Teuny v. d. Dikkenberg 4 maart Rijkje Rijkse 4 maart Beppie Gaasbeek 4 maart Gerard Lodder Alle jarigen heel hartelijk gefeliciteerd en een onvergetelijke dag toegewenst! ZILVERPAPIER- EN CAPSULES Iedere Vallei-lezer is er nu wel van overtuigd, dat de jongere generatie indien het op helpen aankomt echt niet met de handen verkeerd staat. Het sparen van capsules voor de blin den is op zichzelf niet zo opzienbarend. Het feit echter, dat deze actie ruim 18 jaren, staande is gebleven getuigt toch wel van een grote dosis doorzettings kracht en een nimmer verslappende ijver van deze jeudige helpers. Alle lof voor de hardwerkende enthou siastelingen „Zien werken, doet werken" zou hier OOK DE PRACHTIGE BRUIDSJAPONNEN VAN ANNE ROSE Al deze bruidsjaponnen kunt u bewonderen en passen bij Het huis voor de bruid Hoofdstraat 104 Veenendaal 76 Als de knechten van Ares het meisje naar het schip slepen, komt Abdullah snel de loopplank af. „Ik dacht, dat je twee passagiers voor me had, Ares," zegt hij. „De tweede komt nog," zegt de vuistvechter kort af. „Het is een ridderlijk heerschap en voor zo iemand weet ik een feilloos lokaas." Hij geeft de man. die met zijn hand Ambre's mond snoert, een wenk en on middellijk trekt de man zijn hand weg. Luid klinkt VAN DELFT's wand.lwagr kindtralsala Ambre's hulpgeroep over de stille nachtelijke haven. En in de steeg veert Aram overeind en luistert ge spannen. „Stil eens!! Ik meen iemand te horen roe pen!" bijt hij de anderen toe. Het drietal luistert ge spannen en van heel ver klinkt vaag een hoge schrille stem tot hen door,Het komt van de haven!!" schreeuwt Eén-oog, „ze trachten mijn dochter over zee te ontvoeren!!" Hij krabbelt overeind en komt met van wanhoop vertrokken gezicht voor Priamus staan. „Doe iets!!" schreeuwt de piraat woedend. „Alarmeer uw soldaten!! Ik ga vast vooruit om te trachten hun vertrek te belemmeren!!" En nog voor Aram hem van dit dolzinnige plan heeft kunnen afbrengen, is Eén- oog al in de duisternis verdwenen (Wordt vervolgd) «.,-a-d.a i.M clwoomhandgtepen uitnaam. Conl.ncn.1. ond...l.l nl*,» mm (,,p Ohgrnaal HkM tendgretp „«pel,, „„„g VAN OELFT. kMtrmom. windelwagens en kinderstoelen verkrijgbaar bij: VEENENDAAL Hoofdstraat 43-45 Frans Halslaan 26 NOG AAN TE BIEDEN: Opel Kapitan de luxe 1964 Opel Rekord coupé 1962 DAF 600 1961 VW bestel, 1959 met zijrui ten Peugeot, bestelwagen, 650 kg. laadvermogen, 1961 Automobielbedrijf Veenendaal - tel. 2545 heel toepasselijk aan toegevoegd kun nen worden. Overigens is deze zinsnede niet van mezelf, maar van een uit louter gezel lige rondingen bestaande mevrouw, die zóóó onder de indruk was gekomen van de zilverpapieractiviteiten van dochter lief, dat de hele familie, inclusief opa en oma, nu besloten heeft grootscheeps mee te bouwen aan de „ziiverpapier-berg''. Dit noem ik nou: Doortastend de knoop doorhakken! Wat mij betreft: Zeg het voort! Opdat heel Veenendaal wete, dat er gespaard moet worden Tussen 2 haakjes De eerste lentebloemetjes, met kleur tjes als fris gewassen poppengezichtjes zijn als paddetoelen uit de koude grond gerezen en staan momenteel nog wat verlegen in de prille lente-zon Wat ik daarmee zeggen wil Niets eigenlijk Of ja toch wel Zon betekent: warmte, kracht, levens lust activiteiten. En waar denken jullie nu aan Juist capsules Minnet Hey, H. van Ginkel, Coraline de Minneke de Vries wil ik heel harte lijk danken voor de grote hoeveelheid zilverpapier. Tot de volgende week dan maar weer. TANTE JOS. Beroepen Door de kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk te Veenendaal werd een beroep uitgebracht op ds. Joh. Verwelius uit Waddinxveen. RENSWOUDE GEEN SPREEKUUR BURGEM. De burgemeester van Renswoude zal a.s. woensdag geen spreekuur houden. Het eerstvolgende spreekuur is op woensdag 9 maart van 2-3 uur. I >ropagaiicla-avoncl kankerbestrijding in Rehoboth De actieve commissie van het Konin gin Wilhelminafonds Renswoude heeft het gepresteerd een 40-tal belangstellenden naar deze avond te krijgen. De lezingen van Dr. Ter Velde en de heer Van Wijk waren dit dan ook alleszins waard. Dr. Th. S. ter Velde behandelde het medi sche gedeelte. Hij hield een uitvoerige causerie over de ziekte „kanker". Hierbij werd duidelijk, dat er in ons land jaarlijks 20.000 mensen aan deze ziek te sterven, waarvan een groot gedeelte aan longkanker! Helaas is bij velen niet bekend, dat er jaarlijks 10.000 lijders aan deze gevreesde ziekte genezen worden. Wanneer dit goed tot ieder zou door dringen zouden velen sneller met hun vermoedelijk ernstige kwaal naar hun arts gaan. Het is nl zo, dat wanneer men spoe dig medische hulp inroept er nog 60°/« van het aantal gevallen te genezen is. Hoe we kanker kunnen voorkomen is niet helemaal te zeggen. Wel is bewezen, dat een groot percentage vooral man nen aan longkanker sterft. Uiterste be perking in het roken is dus zeker aanbe volen. Ouderen dienen het goede voor beeld aan de jeugd te geven. Aansluiteend op de speech van Dr. ter Velde werd een filmpje vertoond over het werk van het K.W.F. beklemtoond werd hierin de financiële zijde. De appa ratuur in de laboratoria voor de kanker bestrijding loopt alleen al in de miljoe nen, mede door steeds nieuwe aanschaf. De heer Van Wijk, die nauw samen werkt met Dr. Mijnsma vertelde vervol gens iets over de organisatie van het K.W.F. Deze stichting is een onderdeel van een internationaal team. In ons land zijn 14 centra. Hier zijn districtsverpleeg ster aan verbonden voor het zeer belang rijke nazorgwerk. De financiën baren de stichting K.W.F. veel zorgen. De overheid geeft een subsidie van f 4.000.000,— per jaar, de rest moet komen van collecten, contribuanten en fondsen. Het donateurschap werd nadrukkelijk aanbevolen als zijnde in het belang van de gehele gemeenschap. Het minimum bedrag f 2,50 is gebaseerd op de levens standaard van 1948. De heer Van Wijk besloot met een beroep op aller steun: „stelt de medewerkers van het K.W.F niet teleur!" Na de pauze zagen de aanwezigen nog een aantrekkelijk kleurenfilmpje over Engeland. In het slotwoord werd o.a. de heer Meu- leman bedankt voor zijn werk t.b.v. het K.W.F. Ds. P. M. Breugem heeft beroep aangenomen Ds. P. M. Breugem, Hervormd predi kant te Achterberg, heeft het beroep van de Hervormde gemeente te Barne veld aangenomen. Het is nog niet be kend wanneer de predikant afscheid van de gemeente te Achterberg zal nemen. Ook langzaamrijdende motorrijtuigen moeten W.A. verzekerd zijn VERZEKERINGSBEWIJS PER 1 MAART A.S. VERPLICHT Dc verplichting tot het voeren van een verzekeringsplaat met ingang van 1 maart a.s. op niet-kentekenplichtige motorrijtuigen geldt slechts voor bromfietsen, aldus dc E.V.O. de organisatie van de eigen vervoerders. Andere niet-kentekenplichtige motorrij tuigen zyn dus hiervan vrijgesteld. Wel moeten de bestuurders daarvan een document bij zich hebben, waaruit blijkt, dat het voertuig ingevolge dc bepalingen van de \N et Aansprakelijkheidsverzekering Motor rijtuigen is verzekerd. Dit verzekeringsbewijs wordt verstrekt door de verzekeringsmaat schappijen en moet van een door de Minister van Verkeer en Waterstaat bij beschikking van 31 december 1965 goedgekeurd model zijn. Motorrijtuigen, die geen kentekenbewijs behoeven, zijn o.m. gemechaniseerde lang zaam rijdende voertuigen zoals door bakkers, melkhandelaren, groentehandelaren e.d. wor den gebruikt), motorlorries, vorktrucks, drag lines. rijdende kranen, landbouwtractoren, bulldozers, wegwalsen, gemotoriseerde gras- maaimachines. Nadrukkelijk vestigt de E.V.O. er de aan dacht op, dat voor 3-wielige transportfiet sen, voorzien van een hulpmotor, óók een verzekeringsplaat vereist is. Deze voertuigen vallen onder het begrip „bromfiets" in de zin van de WAM, in tegenstelling tot lang zaam rijdende niet-kentekenplichtige motor- r;' igen.

De Vallei | 1966 | | pagina 8