Malle9 meesterlijke mode voor alle vrolijke vrouwen Amusant Kleurig ritft MODE Het strandleven belooft dit jaar heel veel. De grote ontwerpers namen badjmkken in hun collecties op. Er zijn veel gehaakte modellen, er zijn de pakken met gaten rond het mid denrif. er zijn de zwempakken, die alle aandacht op het dessin laten vallen. Hier een model uit de collectie van Triumph International in Antron bouclé met zwarl-wil- patroon. Ons eigen land telt uitstekende ontwerpers. Tie ners en twenners zullen zeker belangstelling hebben voor dit strand/tak „Eden Rockvan Ernst-Jan Beeuwkes, dat werd gemaakt uit een fijn katoenen panama. De pantalon heeft zeer wijde pijpen. Het hesje is middenvoor vastgezet en vandaar hoog opgeknipt naar achteren, naar het de rug groten deels vrijlaat. Waar gaan we in dit nieuwe modeseizoen naar toe? We hebben er al veel over gelezen: over de rokken, kort, korter, kortst. Over de gewaagde décolleté's, over de felle, gecombineerde kleuren met een voorkeur voor geel. De mode, waarin de internationale schare ontwerpers ons deze zomer wil kleden is een soms malle, maar meesterlijke mode. Een mode, die al' en toe heel gewaagd is, zonder onelegant te zijn. Een mode, die het al te vierkante laat voor wat het is en die rond schouders, heupen en taille de slanke vrouw uitstekend kleedt. Een mode vol kleine, vrolijke facetten. Staar u niet blind op die blote knie. Bekijk de foto's en ontdek dat de zomer- mode waarlijk meer biedt dan dat veelomstreden stuk been. Kijk naar de nieuwe vondsten, de laatste grapjes en verheug u mèt ons in een mode, die tot de jeugd in de volwassen \ronw spreekt. Gebreide en gehaakte stoffen blijven deze zomer sterk meedoen. Hier een gehaakt deux-pièces voor de zomer, gemaakt van draion door Emilio Schuberth. De versiering van het hesje vindt u terug langs de rokzoom Courrèges bracht geen collectie uit, maar het lijdt geen twijfel of dit model uit de Happy Days-collect ie van Triumf International kreeg een toets van zijn visie mee. Het is een jersey jurkje in uit met marineblauwe garnering, een zeer gewilde kleurencombinatie deze zomer. De plooien van de de mode. Paton maakte dit babymutsje in marineblauwe crêpe met een bandje rond de kin en een camelia op één oor. Van Dior is het hele kleine dopje van wit stro, dat gedragen wordt bij een marineblauw met wit kostuum. Op-art. het spelen met zicarl en wit in de meest verwarrende motieven, is een duidelijk facet van de zomermode. Hier een op-art visie van Arnold Diepeveen. de man van wie heel \ederland toeken dacht dat hij de trouwjapon van prinses Beatrix zou maken. Onder de katoen-satijnen mantel icordt een zwarte japon van katoenen gabardine dragen. Hoeden, altijd met ronde bol. draagt men het komende seizoen meestijds achter op het hoofd.

De Vallei | 1966 | | pagina 12