Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Gemeente zal zich verweren tegen A. Loef 36 NIEUWE WONINGEN IN DE ENGELENBURG GEMEENTERAAD VEENENDAAL BESLOOT A.s. kruidje LA MODE fa. Jan v. Schuo^n AGENDA A.R.-kiesvereniging afd. Renswoude opgericht No» geen besluit over 5-daagse werkweek Coöperatie-directeur van Setten in de bloemetjes Parkeerstroken Voorschotten1 Eindelijk closet Scheurvorming TELEGRAM een sieraad op Uw tafel ACHTERBERG Puzzelrit OVERBERG „De Vallei" op vrijdag 11 maart Voor Maatkleding 40e JAARGANG VRIJDAG 4 MAART 1966 Nr. 18 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel Donderdagavond was in de brandweerkazerne de raad der gemeente Veenendaal, onder voorzitterschap van burgemeester mr. J. Hazenberg bijeen. In een vlot tempo werden de meeste voorstellen van b. en w. aangenomen, slechts over een enkel punt ontstond enige discussie. Maar behalve dat het voorstel tot grondaankoop, van een stukje dat toebehoort aan de PUEM, en no dig is om de Stationssingel naar de Sportlaan door te trekken, ingetrokken werd, werden alle voorstellen van het college door de raad aanvaard. Als opvolger van het overleden raadslid, de heer mr. J. F. van Leeuwen, werd in deze vergadering de heer B. J. Vrieling (A.R.) benoemd. Dit gebeurde, nadat de geloofsbrief van de heer Vrieling door een commissie, bestaande uit de heren Hardeveld (P.v.d.A.), Haggenburg (K.V.P.) en Van Gen deren (C.H.U.), was goedgekeurd. In de volgende vergadering mogen we dus de heer Vrieling als nieuw raadslid begroeten; de A.R.-fractie is dan weer compleet. In de Engelenburg zullen door Patrimoniums Bouwvereniging nog 36 woningwetwoningen gerealiseerd worden. Dit aantal komt dus op de 288, die reeds in aanbouw of voor bereiding zyn. Deze woningen, die in een flatblok van zes woonlagen gebouwd zullen worden, zullen ruim van opzet zyn. Iedere woning zal geschikt zijn voor het bewonen door gezinnen van zeven personen. Ze bevatten 1 woon- en 3 slaap kamers en zullen centraal ver warmd worden. Het flatblok zal worden voorzien van een lift, zo dat trappenlopen niet noodzakelijk is. Onder de eerste woonlaag zijn bergruimten geprojecteerd. De huursom wordt begroot op f 40,15 per week. Het is niet zo, dat deze woningen een extra voor Veenendaal zullen vormen Deze woningen waren eerst bestemd voor een aantal te bouwen premie woningen, maar doordat de aannemer (Eurowoningen N.V.) niet op tijd een belegger voor deze woningen kon vin den zijn ze nu naar de woningwetsector overgeheveld. Dit is gedaan om stag natie in de bouwstroom te voorkomen Naar aanleiding van dit punt vroeg de heer Bastmeijer, of deze woningen op tijd gerealiseerd zouden worden. Hij had de indruk, dat men zich tot nu toe niet altijd aan de gestelde opleve ringstermijn gehouden had. De burge meester kon hem wat dit betreft ge rust stellen. Zo er vertraging in de bouw opgelopen is, dan is dat te wij ten aan de uitermate slechte weers omstandigheden van deze winter. Het kwam de laatste tijd veel vuldig voor, dat de Adriaen van Ostadelaan door parkeerders byna voor het verkeer afgesloten werd. Dat dit op deze druk bereden weg gevaarlyk zou kunnen worden, be hoeft geen betoog. B. en w. stel den de raad dan ook voor dat om aan dit euvel een eind te maken een gedeelte van de groenstroken opgeofferd moet worden. Deze stro ken, dien thans ongeveer 4 meter breed zijn, zouden 2 meter moeten verliezen. Deze 2 meter zouden dan als parkeerhaven geschikt gemaakt kunnen worden. De heer Bastmeijer voelt meer voor parkeerstroken, in plaats van havens. Hierop vraagt de heer Haggenburg naar het verschil tussen parkeerhavens en -stroken. Wethouder De Ruiter ant woordt op deze vragen, dat het ver schil tussen havens en stroken alleen bestaat uit het feit, dat een haven we zenlijk van de rijbaan is afgescheiden zodat het verkeer en dus altijd langs raast en dat een strook slechts door een witte streep van de rijbaan ge scheiden wordt. Dit antwoord gaf beide vragenstellers genoegdoening, zodat hei voorstel aangenomen wordt. De Adriaer van Ostadelaan krijgt dus parkeerh» vens. moeten verdwijnen. Nu het zich laat aanzien, dat het slopen van deze huizen nog wel jaren op zich zal laten wachten, is besloten, dat aan de voorzieningen, die in deze tijd toch niet meer abnormaal te noemen zijn, uitvoering zal worden gegeven. Als de aansluiting op het riool een feit is, dan kunnen deze woningen alle voorzien worden van een toilet met waterspoeling. Aan een toch wel zeer onhygiënische toestand komt dan een eind. Enkele der bewoners hebben zelf reeds een oplossing gevonden, maar de meesten zullen nu door de gemeente in het bezit van een closet gesteld wor den. De raad heeft toegestemd, dat hier voor een bedrag van f 21.500.— uit ge trokken wordt. Voor de bewoners gaat het betekenen, dat zij voor dit gemak f 2.85 meer huur per week moeten be talen. In deze raadsvergadering zijn de voorschotten voor het jaar 1966, en de definitieve vergoedingen over 1965 voor de scholen vastgesteld. Het verwonderde de heer Van Deelen, dat deze voorschotten eerst in deze ver gadering aan de orde kwamen. Mees tentijds werd een dergelijk voorstel reeds in de vergadering in januari be handeld. Het was hem bekend, dat en kele schoolbesturen door deze late toe wijzing in moeilijkheden waren geko men. Soms had men al geld op de bank moeten opnemen. Wethouder Koppenberg antwoordde hem, dat dit de schuld van enige schoolbesturen was, die hun aanvraag te laat hadden ingediend. Het college acht het beter, dat eerst alle aanvragen binnen zijn, voordat men met een voor stel op tafel komt. De kans is anders Geen der leden tegen samenwerking met CHU Wat twintig jaar geleden niet gelukt is was maandagavond 28 februari bin nen een uur beklonken: de oprichting van een plaatselijke Anti-revolutionaire kiesvereniging werd een feit. Deze vergadering, die door Ds. B. Slingenberg gepresideerd werd, en waar een flink aantal belangstelllenden aanwezig waren, was zeer geanimeerd. Men bleek vrij gemakkelijk over „oude koeien" heen te kunnen stappen, temeer daar een groot gedeelte van de aanwezigen niet alleen jeudig was, maar ook over jeugdig enthousiasme bleek te beschikken. Verschillende heren, zoals Essen, Van Raaij, Vermeulen en Van Voorst maak ten opbouwende opmerkingen. De heer Lagerwey achtte de finan ciële zijde van een vereniging een punt van discussie en tenslotte sprak geen van de aanwezigen zich uit tegen een toekomstige samenwerking, eventueel samengaan, met de Christelijk-Histo- rische Unie. Toen het punt als conclusie ter sprake kwam, te weten: oprichting van een A.R. kiesvereniging te Renswoude ja of nee, gaven zeventien leden zich spon taan op. Hierna kon men overgegaan tot de verkiezing van een bestuur. De uitslag was in alfabetische volgorde S. Laansma, J. Lagerwey en H. Ver meulen. Verdeling van functies vond nog niet plaats, alhoewel een deel van de contributie reeds door de heer La gerwey geïnd werd, zodat men welhaast kan vermoeden wie penningmeester zal worden Verzocht werd of de beide plaatse lijke predikanten, Ds. L. v. d. Peut en Ds. B. Singenberg, als adviserende le den zouden willen toetreden; dit ver zoek werd door beide predikanten inge willigd. Overigens werden alle leden opgewekt tot het voeren van propaganda; er werd op aangedrongen een ieder er van te doordringen, dat de A.R. stellig geen kerkelijke vereniging is. Het bestuur zal zich de komende we ken bezig houden met de samenstelling van candidatenlijst van de A.R. t.b.v. de gemeenteraadsverkiezingen op 1 juli. Even werden enkele punten aange roerd, waarvoor de kiesvereniging zich zal opwerpen, nl.: woningbouw, sport en ontspanning, industrialisatie, bestrijding van de z.g. stille armoede, enz. De vergadering werd gesloten door Ds. L. v. d. Peut. De eerstvolgende ver gadering, waarbij nieuwe leden hartelijk welkom zijn (men kan zich ook opge ven bij de bovengenoemde bestuursle den), zal zijn op 21 maart a.s. Aan de evengenummerde zyde van de Molenstraat staan ongeveer vyftien woningen, die nog niet op het gemeenteriool aangesloten zijn De laatste jaren is aan deze hui zen niet dan het noodzakelijkste gedaan, omdat deze woningen i.v.m. het uitbreidingsplan op den duur Het speciale adres voor u is Keuze uit ruim 100 verschillende pracht japonnen KOMT EN ZIET WAT LA MODE U BIEDT G. J. Bouman Hoofdstraat 104 Het huis voor de Bruid! niet uitgesloten, dat men driemaal een dergelijk voorstel tegen komt. Hij zegde toe de schoolbesturen per rondschrij ven te verzoeken hun aanvragen voor taan zo mogelijk in december in te zenden. De heer Van Remmerden vroeg zich af, of er bü de scheurvorming in de Joh. Calvynschool, indien blykt, dat er werkelyk slechte ma terialen gebruikt zyn, verhaal op de bouwers te halen is. Hy was bang dat de zaak „geflest" is. Het is de laatste jaren al vaker voor gekomen, dat de gemeente moest betalen, voor dingen, waar eigenlyk de bouwer verantwoordelyk zou moeten zyn. We hebben hier in Veenendaal naast veel goede, ken- nelyk ook enkele slecht gebouwde gebouwen. De heer Visser was het met de woor den van de heer Van Remmerden eens, maar sprak daarboven zijn blijdschap uit, dat dit schoolbestuur zo verstandig is geweest, de gebreken binnen tien jaar te melden. Voor hem stond het nog lang niet vast, dat werkelijk het gebruik van slechte materialen de schuld van de scheuren zou zijn. Hij wist, dat het schoolbestuur een ar chitect in handen genomen heeft, en dat deze verklaarde dat een slechte fundering niet uitgesloten moest wor den. Indien dit zo is, zou het voor de gemeente wel eens een dure grap kun nen worden. (zie verder pag. 4) De heer en mevrouw Van Setten tijdens hun jubileum receptie. Nationale inzameling van het Leger des Heils In Veenendaal zal de traditionele in zameling van het Leger des Heils dit jaar gehouden worden in de weken van 7 tot en met 19 maart a.s. Het is algemeen bekend, dat het Leger des Heils iedereen helpt, zonder aanzien des persoons. Dit goede werk kan het Leger alleen volhouden, indien ook iedereen aan de instandhouding ervan bijdraagt. Vraagt u de Heilssoldaat die bij u aanbelt gerust om zijn of haar legitimatiebewijs en let op de "S" op de kraag van het uniform. Aan h.k.h hoogheid prinses Bea trix en de heer Claus von Amsberg „Drakensteijn", Lage Vuursche. De Veenendaalse Winkeliersver eniging „Handel en Nijverheid" in vergadering bijeen, biedt u hier mede haar oprechte gelukwensen aan met uw, voorgenomen huwelijk Moge het voor u tot in lengte van jaren veel vreugde en voorspoed brengen, tot heil van Nederland. Ant. de Ruiter voorzitter Jaarvergadering „Handel en Nijverheid" Dinsdagavond hield de Veenendaalse winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid" in hotel de Korenbeurs een goed bezochte, geanimeerde jaarvergadering. De be langstelling van de winkeliers voor deze vergadering was zo uitzonderlijk groot, dat aan het eind de voorzitter de heer Ant. de Ruiter, niet alleen dankte voor de pret tige wijze waarop vergaderd was, maar ook voor de opkomst. In zjjn openings woord herdacht de voorzitter de in het afgelopen jaar aan de vereniging ontval len leden, t.w. mr. J. F. van Leeuwen, M. Versteeg en E. Hardeman. In zijn uitvoerige jaarverslag momo- reerde de secretaris, de heer B. van de Pol ondermeer de grote moeilijkheden, waarmee ook de middenstand in Veenen daal te worstelen heeft. Uit dit jaarver slag bleek ook, dat de St. Nicolaasactie het mooie bedrag van f7.790,10 had opge bracht, welke som aan het Prinses Bea trix Poliofonds is overgemaakt. De heer J. Tak gaf een financieel over zicht van de activiteiten, die de vereni ging het afgelopen jaar op haar naam gebracht heeft en vertelde, dat de kas- positie van de V.W.V nog gezond is. De aftredende bestuursleden, Ant. de Ruiter, D. J. Anbeek. P. v. d. Bovenkamp en C. van Hardeveld zagen hun mandaat verlengd. Na de pauze volgde een ampele discus sie over de vijfdaagse werkweek en de halve-dagsluiting. Het bleek, dat dit ook in Veenendaal een moeilijk probleem vormt, en daarom werd besloten voors hands geen stappen te ondernemen, maar eerst de rijksregeling af te wachten TRANSPORT GOUDEN KOETS De gouden koets werd vanmorgen op een trailer van Den Haag naar Amster dam gereden. Bedekt onder een tentzeil gaat hy hier te stallen van een bier- brouwerü in de hoofdstad binnen. AUTO'S VOOR GASTEN HUWELIJK PRINSES BEATRIX Op de binnenplaats van de Oranjenassaukazerne zyn auto's afgeladen die ter beschikking komen van de buitenlandse gasten by het huwelyk van prinses Beatrix. In totaal zullen 110 auto's door de Ford-fabrieken ter beschikking worden gesteld en gedeeltelyk door militaire chauffeurs worden bestuurd. voor b«tcr« uurwerken H00FDSTP 91 - VEENENOPRL Zaterdagavond organiseert de Platte lands-jongerenvereniging afd. Achterberg een puzzelrit voor auto's en bromfietsen. Ook niet leden, woonachtig in Achterberg, kunnen deelnemen. De start is om half acht vanaf de Openbare lagere school. In schrijving bij de start. LEDENVERGADERING CHR. SCHOOL OVERBERG Woensdagavond j.l. vond in Overberg de ledenvergadering plaats van de school met de Bybel. In zü» welkomst woord merkte de voorzitter op dat het een goed schooljaar is geweest, een schooljaar, waarin veel aktivitelten zyn geweest. Vele plannen konden worden gereali seerd. b.v. dc bouw van een verenigings gebouw en kleuterschool. By de be-, stuursverkiezing werd tot secretaris verkozen de heer van Barneveld, als' bouwkundig adviseur de heer M. Door nenbal en werd Ds. C. van Viegen her kozen als voorzitter. Aan de scheidende bestuursleden werd onder een toepassende rede een sche merlamp aangeboden. Punten van de rondvraag waren o.a. 1 et aantrekken van eer 5e leerkracht en "»en hoofdleid ster voor het kleuteronderwijs. GEANIMEERDE RECEPTIE IN DE HOF Dinsdagmiddag om goed twee uur begon in café-restaurant De Hof in Rens woude een grootscheepse receptie ter ere van de directeur van de coöperatie, de heer H. van Setten. Vele prominenten uit het Renswoudse openbare leven waren aanwezig. We merkten o.a. op Wethouder Wolfswinkel, gemeentesecretaris N. van 't Wout en de heer Onderwater van de directie van de Cebeco. Als eerste spreker trad naar voren de heer Van Kampen, voorzitter van de coöperatie Renswoude. Hij schetste, na dat hij alle aanwezigen welkom gehe ten had, in het bijzonder de jubilaris met vrouw en kinderen, in het kort de loopbaan van de heer Van Setten. Toen de jubilaris van nu in 1931 als „zaak voerder", zoals de directeur toen ge noemd werd, in dienst van de coöpe ratie kwam, begon hij met een salaris van ƒ1.500 per jaar! In dat eerste jaar had de coöperatie een omzet van 1490 ton (waarde ƒ141.000) thans be draagt die 11.725 ton (waarde ƒ4 mil joen). Spreker vond dit een uitgelezen middag om nu eens woorden van dank te spreken, kritiek krijgt men toch wel. Evenals alle andere sprekers zwaaide hij mevrouw Van Setten lof toe, voor de vriendelijkheid waarmee zij altyd een ieder tegemoet trad. Als stoffelijk blijk van dank bood hij het echtpaar Vai. Setten een t.v.- meubel aan. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder Wolfswinkel. Hy sprak na mens de gehele Renswoudse gemeen schap woorden van dank voor hetgeen Van Setten in de afgelopen 35 jaar voor In verband met de Natio nale feestdag t.g.v. het huwe lijk van prinses Beatrix en Claus von Amsberg, wordt er ook in ons bedrijf die dag niet gewerkt. Daarom verzoeken wij de advertentie- of nieuwscopy zo mogelijk op dinsdag 8 maart aan ons kantoor op te geven, doch uiterlijk op woensdag 9 maart vóór 12 uur voormiddag. Uitg. en red. v. h. Nieuwsblad „De Vallei" deze gemeenschap heeft gedaan. Vol gens spreker was het zo, dat als het d« boeren goed gaat, het dan ook de mid denstand goed gaat en daarmee dus de hele gemeenschap. Dat h t de boeren in die jaren goed gegaan is, was voor een niet gering deel te danken aan de werk kracht van de heer Van Setten. s Avonds om 12 uur brandde vaak het licht nog op zyn kantoor. De Cebeco werd vertegenwoordigd door haar directeur Mr. Onderwater. Hij prees het beleid van de jubilaris en noemde het geheim van diens slagen, waar hij toch slechts met een bescheiden opleiding begonnen was de „zaak- voerderskursus", zijn volledig inzet ten van al zyn krachten. Namens d« Cebeco bood hy een fraaie kussenkast aan. De heer Van Steenbergen sprak na mens „de club van directeuren", de ver eniging van directeuren van de coöpe raties in de omtrek. Behalve veel goede1 wensen bood hy de heer Van Setten een motorgrasmaaier aan. Van de heer Wolleswirkel, die sprah namens het betuur van de Boerenleen bank en de plaatselijke afdeling van het ULG, kreeg de jubilaris woorden van dank voor hetgeen hij in de jaren tussen 1959 en 1964 voor deze bank als kassier gedaan had. In het eerste jaar van zyn kassiersschap was de omzet van d« bank verdubbeld. De heer P. van de Hengel bood na mens de kring Utrecht van de Cebeco een boekenbon aan. De jubilaris dankte allen hartelyk voor de bewijzen van waardering, dia ;iy deze middag mocht ontvangen, maar ook voor de medewerking die hem in al deze jaren verleend was. Een speciaal woord van dank bracht hij ook aan de medewerkers op het kantoor van de coöperatie Aan hei eind van de middag was de zaal herschapen in een bloementuin, terwijl we tussen deze bloemen ook nog een mand met levensmiddelen ontdek ten. Hoofdstraat 90 - tel 2163 Op aanvraag tonen wij u onze collectie stalen en coupons aan huis. VEEriEiNDAAL Vrijdag 4 maart 18.3U uur: Jaai- vergadering CBTB m De Ko- renueurs. Vertoond zullen wor den dia's uit Griekenland en Turkije. -aierUag 5 maart 17.30 uur: Dan sen op muziek van de Rinaldo's in t Uaedthuys Zaterdaguuuuag 14.00 uur: EH- Bu-weusiryden in de Ritmees ter kantine. woensUdg lb maart 3 en 8 uur: Modeshow in dameszaak van Hein van Schuppen, Hoofdstr. 89. Veenendaal. L.UX01 theatei Veenendaal: De ge hele week 7 30 uur James Bond in de voortreffelijke film: Gold Finger. RHENEN Bio, Eigen Gebouw: Zaterdag avond 7.30 uur en zondagmid dag 3 uur: Goliath en de ge maskerde ridder; zondagavond 7.30 uur oorlogsfilm: Spervuur -'an 4 t.e.m. 18 maart. Expositie van de amateur schilder Gerard van Brussel in kunstatelier Baars op het Ferd. v. d Palts hof te Rhenen.

De Vallei | 1966 | | pagina 1