K V P wil aandacht voor leefbaarheid van Veenendaal Grandioos modedéfilé te Veenendaal Fa. L. HEIJ Verdeeldheid is een trieste zaak RHENEN NIEUWE LIJNBUSSEN EDERVEEN AMERONGEIN Wateroverlast Ruilen deed huilen Lepeltjes Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 4 maart 1966 4 Politieberichten VEENENDAAL Hoofdstraat 43-45 Frans Halslaan 26 HELINA MARIA BAERT Dinsdag 1 maart hield de KVP, afd. Veenendaal een vergadering, ter bespre king van de te volgen gemeentepolitiek in de komende jaren. Op deze geanimeerde byeenkomst werd ook de kandidateniyst voor de ge meenteraad vastgesteld. Op 20 maart zal de grosiyststemming worden gehou den, zodat dan pas de definitieve volgorde bekend zal zyn. Kandidaat zyn ge teld mevr. W. Verhaal en de heren M. Hendriks, Th. Siyderink en A. H. J. de Zwart. plooien. Men acht het volkomen uit de tijd, dat zoals in de afgelopen pe riode gebeurd is, denk aan openstelling sportpark op zondag; het afwijzen van subsidie, omdat er gedanst wordt verschillende raadsleden star vasthou den aan een opvatting welke niet ge deeld wordt door de meerderheid van de jeugd. „Bekrompenheid en kortzichtig heid orden door de jeugd heel slecht begrepen". Men vroeg om de mogelijk heid van de aanleg van een tweede sportpark te onderzoeken. Voor de volwassenen vroeg men om in de moderne „bijenkorf", die de flat is, een knutselruimte voor de man in te bouwen. Ook het beschikbaar stellen van grond voor volkstuintjes wordt be langrijk geacht. Graag ook zou men de bouw bevorderen van een schouwburg of tweede bioscoop welk gebouw ook op zondag geopend zou moeten zijn. „Met het oog op het toenemende toerisme Veenendaal wordt een belangrijke streekgemeente verdient het aanbe veling, dat er wat meer Horecabedrij ven op zondag geopend zijn". De KVP is van mening dat al het mo gelijke moet worden gedaan om de be jaarden d'e plaats en hulp in onze sa menleving te geven, die ze verdienen en die hen toekomt. Het gemeentebe stuur zal attent moeten zyn op de woon- en leefomstandigheden van deze men sen. Tijdens de discussie over het te vol gen beleid kwamen verschillende onder werpen naar voren. De belangrijkste daarvan hadden allen betrekking op de leefbaarheid voor de mens. De KVP wil Veenendaal voor een ieder, ongeacht leeftijd of overtuiging leefbaar maken. Voor de kleuters vroeg de vergade ring om aandacht te schenken aan de veiligheidsvoorzieningen. Juist deze groep komt in een groeiende gemeente vaak aandacht tekort. Het is niet juist, dat wij alleen huizen bouwen en par keerplaatsen aanleggen, om de auto's kwijt te kunnen, voor onze kleinen moe ten goede en aangepast speelgelegen- heden gevonden worden. De KVP denkt hierbij aan het aanleggen van zandbak ken in de nieuwe woonwijken. De wat oudere jeugd moet ook de ruimte hebben om zich te kunnen ont- Klachten uit Schrijverspark Bewoners van het Schrijverspark dien den een klacht in bij de politie omdat 's nachts kennelijk met drilboren werd gewerkt bij een in de nabijheid liggende fabriek. De politie stelde een onderzoek in waaruit bleek dat vervelende lawaai inderdaad werd veroorzaakt door enkele drilboren. De werklui verklaarden dat zij hiertoe opdracht hadden gekregen van hun werkgever. Nadat door de politie kontakt was opgenomen met de direktie van de „drilboor mij." werden de werk zaamheden gestaakt. ONTHEFFING VAN SLUITINGSUUR De burgemeester van de gemeente Vee nendaal heeft ontheffing verleend van het sluitingsuur en van vermakelijkheden in drankwetinrichtingen op 10 maart aan staande tot 01.00 uur. AUTO UIT PAKHUIS De heer J. M. wilde met zijn auto van uit de Zandstraat het pakhuis van de fa. Van Stempvoort inrijden maar plotseling bleek dat hier juist een auto uitkwam. M. reed achteruit om ruimte te scheppen voor de uit het pakhuis komende wagen. Bij dit achetruitrijden kwam M. In botsing met een personenwagen van de heer W. A. uit Veenendaal. Er ontstond materiële schade aan beide voertuigen. 6 auto's beschadigd Bij de Veenendaalse politie werd mel ding gemaakt dat een persoon 's ochtends met een scherp voorwerp een zestal auto's ernstig had beschadigd. De politie stelde direkt na het vernemen van de melding een diepgaand onderzoek in. VERDUISTERING De heer H. J. v. d. Z. is door de Vee nendaalse politie aangehouden terzake van verduistering van een gehuurde personen auto. Betrokken persoon had deze auto in Ermelo gehuurd en trachtte deze in Veenendaal aan enkele slopers te verko pen. Deze kregen echter argwaan en waarschuwden de politie. De heer v. d. Z. werd zisterochtend voorgeleid voor de Officier van Justitie. LASTIGE BEZOEKERS In hotel „Het Raedthuys" werden enke le lastige bezoekers door de politie ver wijderd. Het betrof hier een viertal woon wagenbewoners die om pils hadden ge vraagd. Toen dit hen werd geweigerd werden enkele opstandig, zodat de politie gewaarschuwd moest worden. Deze ver wijderde hen op deskundige wijze waar bij echter niet vermeden kon worden, dat een van de revers van een politieman het in de strijd moest laten. DE CHRISTELIJKE NATIONALE ORANJEDIENST IN DE PNIËLKERK De Christelijke Nationale Oranje- dienst welke op 10 maart 's avonds om HALF ACHT in de Pniëlkerk aan de Hoofdstraat gehouden wordt, wordt ge opend met het zingen van enkele verzen uit pslam 81. Hierna spreekt Ds. Keu- ning een kort openingswoord, waarna er samen.-ang is van enkele christelijke vaderlandse liederen. Als eerste orgelwerk speelt Feike Asma één van de briljantste composi ties van Handel, nl. het Allegro uit Con certo nr. 10, direct gevolg door A Trumpet Menuet van Hollins. Ook de Hollandse Rapsodie, waarvan Asma zelf de schepper is, staat op het programma, evenals de aria over Geluckig is het land, van Jan Zwart, tatie, waarna gezongen wordt psalm Ds. Ytsma verzorgt een korte medi- 138 1, met het machtige, canonische voorspel van Asma. De heer Asma speelt ook een eigen compositie over de „De Heilige Stad". Dit lied speelt hij maar zelden in een bespeling en is dus voor Veenendaal een unicum. Na het slotwoord van Ds. Terlouw volgt nog het indrukwekkende Alla Marcia over het Wilhelmus, van Jan Zwart, met als intermezzo de zegenbede uit psalm 134. Daarna worden 2 verzen van het Wilhelmus staande gezongen. Het comité wijst er met nadruk op dat de aanvang dit keer om HALF ACHT is. De kerk gaat om zeven uur open. Programma's zijn aan de ingang verkrijgbaar. Verder deelde het comité nog mee dat op d.v. 1 oktober 1966 het Kamper Man nenkoor weer voor hen zal optreden. Dirigent Klaas J. Mulder. Bariton Arie van Enk. Organist Feike Asma. Tevens dat op 28 mei a.s. het duo: Rie Grims-Strootman-Jan van Weelden een avond hopen te verzorgen. 35 VARKENS GEPAKT Door de politie is een veeauto aange houden waarin zich 35 varkens bevonden. In verband met het veevervoer verbod moesten alle varkens in beslag worden genomen en naar het openbaar slachthuis in Zeist worden overgebracht. D eeige- naar van deze varkens, een bedrijf, werd in de gelegenheid gesteld de varkens aan het openbaar slachthuis te verkopen. De opbrengst werd echter in beslag genomen. 25 van de varkens waren afkomstig uit Achterberg. Bevorderd PTT De hoofdemployé L. de Doelder, van het postkantoor te Veenendaal is met in gang van 1 maart 1966 bevorderd tot hoofdemployé voor bijzondere diensten. ONTSPANNINGSMIDDAG BEJAARDEN Op de op woensdag 2 maart gehouden ontspanningsmiddag voor bejaarden heeft de heer Laagwater uit Ede enige dia's vertoond, gemaakt tydens zyn vele rei zen naar Israël. Hy deed dit aan de hand van een gedeelte uit Jeremia 31, waar gesproken wordt over de Wederopbouw van Israël. Over de wederopbouw wist de heer Laagwater veel te vertellen en kon hij prachtige opnamen laten zien. Daarna nam hij de aanwezigen mee naar de berg Karmel, waar de stad Haifa tegenaan is gebouwd. Hij liet hiervan ondermeer de spelonk waar Elia gewoond heeft zien. Ten besluite van deze leerzame middag liet de heer Laagwater een aantal dia's zien van de Zee van Tiberias, die onge veer 210 m. beneden de zeespiegel ligt. De eerstvolgende ontspanningsmiddag zal gehouden worden, op woensdag 16 maart a.s. De heer Oostervelde uit Am sterdam zal dan declamatie verzorgen. Woensdag 9 maart is er geen bejaarden- middag. (De groten van Parijs toonde exclusieve creaties aan Veenenbaals publiek) Voor het eerst in de Veenendaalse historie toonden befaamde couturies waar onder Pierre Cardin en Guy Laroche, hun ontwerpen, ideeën en creaties aan het Veenendaalse publiek. Gebouw Eltheto gonsde woensdagavond klokslag acht van alle drukte en emotie, die bij deze reeds lang van te voren aangekondigde „parade" heerste. Alle moeite die stoffen- en modemagazijn Hiensch heeft gehad met de voor- beridingen, zag zij beloond met een goed gevulde zaal en een graag tot applaus bereid publiek. Lary-speaker van deze avond was Mevr. C. H. Gastkemper-Scheepens, die op een bijzonder charmante wijze de show „aan elkaar praatte" en de belang- MIS IN LANDSTAAL In de r.k. Salvatorkerk zal vanaf zon dag 6 maart a.s. en verder gedurende de gehele vasten tijdens de hoogmis de hele mis in het Nederlands gezongen worden Dit betreft dus ook het Kyrie-Sanc- tus en Agnus Dei. Zondags-misboekjes met Nederlandse tekst en voorzien van no ten liggen achter in de portalen klaar. Eigen school in het woonwagenkamp Het r.k. kerk- en schoolbestuur heeft dezer dagen de mededeling gekregen dat de ministeriële goedkeuring op een te bouwen school in het woonwagenkamp te Veenendaal verleend is. Thans kunnen dus de plannen, die reeds in januari 1963 in gediend zijn, definitief worden. In de loop van dit jaar hoopt men tot uitvoering te kunnen overgaan. De lang gekoesterde wens een eigen school voor de woonwagenbewoners te bezitten zal dan een feit geworden zijn Dit om de veertien dagen verochij- nende blad der bezwaarde chr. gere formeerden heeft als naam „Bewaar het pand" meegekregen. Tot de me- dewekers behoren o.m. ds. G. Blom te Meerkerk, ds. R. Kok te Ameide (voorheen te Veenendaal) ds. H. van Leeuwen te Rotterdam, ds. C. Smits te Sliedrecht en ds. D. Slagboom te Dordrecht. T.V. De kerkeraden van de gerefor meerde kerk (vrijgemaakt) te Ede hebben het hoofdbestuur van de VARA verzocht geen programma's meer te brengen waarin godlaster lijke taal wordt gebezigd. Vrije universiteit De Vrije Universiteit te Amster dam heeft onlangs de 5000ste stu dent ingeschreven. Het aantal stu denten bedroeg op 1 januari j.l. 870 dames en 4105 heren. 8% oftewel 400 studenten behoren tot de faculteit der godgeleerdheid. School in woonwagenkamp Het kerk- en schoolbestuur van de r.k. parochie Veenendaal heeft minis teriële toestemming gekregen tot de oprichting een school in het woonwa genkamp, dat aan de Brinkerssteeg tussen Veenendaal en Rhenen ligt. Gebouwd mogen worden één of meer lokalen voor lager onderwijs en één of meer lokalen voor kleuter onderwijs. Nieuwe pastorie De plannen voor de bouw van een nieuwe pastorie voor de predikant van de chr. geref. Bethelkerk aan de Beatrixstraat te Veenendaal zijn rond. Met het vergaren van de nodige fi nanciën is een aanvang gemaakt. Er is ruim 1500 gulden binnen. Verpleeghuis Diakonieën van kerken te Veenen daal en omgeving zullen deze maand vergaderen over de stichting van een verpleeghuis voor chronische zieken te Veenendaal. Nieuwe wijkindeling In verband met de gestadige uit breiding van het zielental van de her vormde gemeente te Ederveen is een nieuwe wijkindeling opgezet. Voor lopig zijn nog drie wijken aangehou den, maar binnenkort zullen het er vier moeten worden. Ook het aantal ouderlingen zal worden verhoogd; van zes tot acht. Gemeente-avond De Veenendaalse industriepredi kant ds. A. Terlouw zal over zijn werk spreken op een gemeenteavond van de chr. geref. Pniëlkerk te Vee nendaal, die gehouden wordt op 28 maart a.s. Kerkeraadsleden gekozen Tot ouderlingen der hervormde ge meente te Veenendaal zijn gekozen de heren A. Achterberg en A. P. van Balen (oostwijk) en P. G. van Ojik en A. van den Bos (zuidwijk). Verdiepingsavond Voor r.k. vrouwen te Veenendaal zal op 9 maart een verdiepingsavond worden gehouden. Kapelaan Huls zal spreken over „Nieuwere kijk op het scheppingsverhaal". Nederlandse Mis Met ingang van zondag 6 maart zal in de Salvatorkerk te Veenendaal de gehele mis tijdens de hoogmis om 10 uur in het Nederlands worden ge zongen. Dat geldt alleen voor de vastentijd. Verontruste Chr.Geref. geven blad uit In „Kemnieuws" lezen we, dat in Sliedrecnt onlangs een vergadering is gehouden van afgevaardigden van chr. gereformeerde kerkeraden die verontrust zijn over de ontwikkeling van het kerkelijk leven in eigen kerkverband. Door de weersomstan digheden konden niet alle kerkeraden _.ie zulks voornemens waren, afge vaardigden zenden. Van vijftien ker keraden waren ze gekomen. De vergadering handelde over ver schillende besluiten van de jongste generale synode. Geconstateerd werd gemis aan- en verschraling van de schriftuurlijke bevindelijke predi king. Aan de bewaring van het in de chr. gereformeerde kerken toebe- trouw^e pand behoort ieder naar ver mogen op de juiste wijze en onder inwachting van Gods zegen te arbei den, aldus werd vastgesteld. Een daartoe benoemde commissie heeft inmiddels werk gemaakt van het be sluit van de vergadering een eigen orgaan uit te geven. Ds. P. M. van Breugem uit Achterberg: Achterbergs scheidende pastor vertrekt eind mei-begin juni naar zijn nieuwe gemeente Barneveld. Het afscheid nemen zal hem zwaar vallen, want in de vier jaar dat de gemeente van Achterberg heeft mogen dienen is hij een lid „van de Achterbergse familie" geworden. Hij heeft zich in Achter berg altijd volkomen thuis gevoeld. In de loop van de jaren heeft hij enige dingen tot stand mogen brengen, die hem na aan het hart liggen. Hij dacht o.a. aan de mannenvereniging. Ds. Van Breugem was blij, dat hij in een kleine gemeente zijn pastorale arbeid heeft mogen beginnen. De af stand tussen de pastorie en de ge meente is in een kleine gemeente niet zo groot als in de stad. Over de verdeeldheid van de chris tenheid merkte hij op, dat hij dit maar een trieste zaak vindt. De neiging in groeiende plaatsen, om voor een an dere modaliteit een buitengewone wijkgemeente te stichten vond hij jammer. Indien hier nieuwe inwoners kwamen, die zijn wijze van pre ken niet gewend waren, is het geluk kig slechts hoogstzelden voor geko men, dat deze mensen niet meer naar de kerk kwamen. Volgens ds. Van Breugem, kan je indien je de mensen niet direct in de preek kunt bereiken heel veel doen in de pastorale arbeid. Hij ziet dan ook de pastorale arbeid al6 een der voornaamste onderdelen van het predikant-zijn. Het zou goed voor inwendige over tuigingskracht zijn, als alle chislenen verenigd konden worden. Maar dan moet het toch niet zo worden, dat hel een duiventil wordt, waar iedereen zijn eigen uitgang heeft. Het mag geen eenheid ten koste van alles zijn Het is de grote nood van deze tijd, dat we niet bijeen kunnen komen, een nood die ons op het hart gebonden moei zijn Ds. Van Breugem prees de Achter bergers om hun eenvoud Het gejaagde van de grote stad en ook wel van het platteland in 't Westen is hier geluk kig niet aanwezig. En doordat deze gejaagdheid niet aanwezig is, denken de mensen eenvoudiger. Dit is alleen maar een voordeel Hij hoopte in zijn Ds. P. >1. van Breugem Achterberg nieuwe gemeente een net zo goede verstandhouding met de gemeente te hebben, als in zijn huidige De predi kant is blij, dat althans de groep be lijdeniscatechisanten die nu door hem opgeleid worden nog bij hem belij denis kan doen Hij hoopt bij zijn ver trek al veel geregeld te kunnen heb ben voor het beroepen van een nieuw* predikant stellenden deskundig in de geheimen der Franse mode-wereld wist -in te wijden. Respectievelijk 6 mannequins met ont wapenende charmes, presenteerde ge durende twee volle uren onafgebroken de allerbeeldigste toiletjes, terwijl een passend pianospel „The finishing touch verzorgde. Zoals een ieder bekend is, hebben Franse mode-genieën eeuwenlang tot in de uithoeken der aarde hun alleen zeggenschap in de mode-wereld weten te handhaven. Dankzij hun ingenieuze ideeën waaronder gevoel voor details en elegance, blijven zij ook vandaag de dag „in" en weten de hedendaagse vrouw te imponeren en zo u wilt in de ban te houden. Geïmponeerd was menigeen tijdens de snow, toen de alle uit Boussac vervaar digde creaties de revue passeerden. Een mouwloze mantel met capuchon en daaronder een rose-achtige japon vond veel bijval bij het publiek, terwijl de vaak chinees aandoende ensembles ook geen gek figuur sloegen. Bij het zien van de rugloze, met unie bedrukte strandpakjes kon menigeen zich met een vleugje fantasie aan zon-overgoten en palmen-omzoomde stranden wanen. Parijs voorspelt felle, mexicaanse kleuren, die een prachtig contrast kun nen vormen met een door zon gebruinde huid. Daarentegen ook sombere kleuren en dan vaak violet-rood en goudgeel. Sterk favoriet is de pantalon en zeer kort zijn de rokken. Een tikkeltje ge durfd, doch indien op de juiste wijze gedragen, zeer jeugdig, charmant en on stuimig. Niet alleen aan strandkleding is grote aandacht besteed, maar ook aan namid dag-cocktail en avondkleding. De kwaliteit Loveline de Paris, een soepelvallende stof, bedrukt met vele combinerende kleuren rood of groen is zeer geschikt voor cocktail en avond kleding. Deze laatste facette was wel de fasci nerendste van de hele show. Zowel nauw sluitende als zwierige, klokvormige toiletjes met lange of geen mouw, wist menig vrouwenhart in extase te brengen en boeide het publiek tot de laatste minuut. Juist in die laatste minuut steeg het enthousiasme ten top, toen een droom van een bruidstoilet, glanzend wit en fonkelend in al haar pracht werd ver Het fgeit, dat de Fa. Hiensch als eerste over de brug durfde komen met zulk een défilé en de moed die zij heeft weten op te brengen het aanvankelijk weifelende publiek een glimpje te tonen van niet alledaagse modecreaties is het toejui chen ten volle waard. Modehuis Hiensch is er voor 100% in geslaagd een opmerkelijke fascineren de show te organiseren en heeft de mode 1966, aan de hand van Parijse feiten, feilloos weten te voorspellen. Marijke Albrecht. Veel succes oogstte ook dit avond toilet, welke geheel uit Boussac ver vaardigde stof is gemaakt. ONTGRONDINGSVERGUNNING JACHTHAVEN NOG NEET IN ZICHT. „De ontgrondingsvergunning, die no dig is voor de aanleg van een Jachtha ven in Rhenen zal voorlopig nog wel niet worden vrygegeven". Dit verklaar de een woordvoerder van de Provinciale Staten in Utrecht. Gedeputeerden Staten hebben hier over nog een beslissing genomen, omdat het onderzoek in ambtelijke kringen nog steeds in volle gang is. Diverse instan tie moeten namelijk advies geven naar aanleiding waarvan de Staten zullen be- lissen. De woordvoerder deelde mee dat waarschynlijk over een maand de be geerde ongrondingsvergunning zal kun nen worden verstrekt, maar hierover kon echter niet met zekerheid worden gesproken. Dat de jachthaven er zal ko men is zo goed als zeker. Wanneer hij er komt blijft echter tot nu toe nog steeds een vraagteken. Maandagavond om 9 uur reed de Rhenenaar B. B. met een bromfiets, zijn schoondochter als duopassagiere, over de Wilhelminastraat. De brom fietser slipte, kwam te vallen en liep een lichte hersenschudding op. Bij een drankwetcontrole is in een winkel in Rhenen een hoeveelheid sterke drank in beslag genomen. Maandagavond reed de heer v. d. P. uit Rhenen met zijn auto achterwaarts het erf van een langs de Nw. Veenen- daalseweg gelegen woning af. Vanuit de richting Rhenen kwamen een twee tal personenauto's. Tussen een van deze auto's en de auto van v. d. P. ontstond een botsing met flinke materiële scha de. Mevr. v. O. uit Langbroek, die bij een verkeersongeval op 26 februari te Rhenen gewond raakte is door de op gelopen verwondingen in het zieken huis te Wageningen overleden. De Busmaatschappij De Haas in Veenendaal heeft donderdag op de lijn Utrecht-Veenendaal v.v. een drietal nieuwe bussen ingelegd. Was het voorheen zo, dat meestal nieu we bussen gekocht werden voor de toer- dienst, en als deze dan vervangen moes ten worden, ze nog een aantal jaren op de lijn ingezet werden, thans is dit niet meer mogelijk, door de geheel verschil lende eisen, die ei aan lijn- en toerbus sen gesteld worden De nieuwe bussen zijn van hel Leylana type, met een grote panoramische vooi ruit. De verwarming is onafhankelijk vao de motoi gemaakt door middel van «en gasolie-verwarmingsapparaat Voor dt chauffeur is een aparte kachel ingebouwd opdat hij niet meei de hele dag in dt itoude tocht hoeft te zitten De nieuwe bussen, kunnen, doordat zt i.p.v 11 m. 12 m lang zijn het respec tabele aantal van 82 passagiers vervoe ren. waarvan 55 zitplaatsen Van de ban ken staan er slechts twee naar achteren gericht zodat bij een volle bus slechts vier passagiers achteruit hoeven te reizen De directie mag trots op deze aanwins ten zij©. NEKKRAMPPATIËNTJES GAAN VOORUIT Volgens ons door het ziekenhuis ver strekte inlichtingen, gaat het goed met de twee gevallen van nekkramp, die zich in Ederveen hebben voorgedaan. Zowel Truusje als Gerrit van de Meent gaat vooruit, al zal het nog wel enkele weken duren voordat zij het zie kenhuis mogen verlaten. VOETBALWEDSTRIJD OP 10 MAART AFGELAST De voetbahvedstryd, welke op tien maart a.s. zou worden gespeeld tussen de betaalde jeugd van Wageningen en een streekelftal, welke wedstryd op de Burgwal zou worden gehouden gaat he laas niet door. Verschillende verenigingen uit de om geving staan bovenaan of onderaan en dientengevolge kunnen de diverse bestu ren zich niet veroorloven om spelers af te staan voor genoemde wedstryd. Bles sures zouden kunnen voorkomen en dan komt er de narigheid voor de betrokken vereniging. Het is wel zo, dat reeds nu kan wor den gesteld, dat deze wedstryd in ieder geval zal worden gespeeld. Als het dan nu niet kan dan aan het eind van de competitie. Deze ontmoeting blijft voor het sport minnend Amerongen en omgeving in petto. Het is voor de organisatoren bijzon der jammer, dat dit nu op deze manier moet worden uitgesteld maar het is be ter deze wedstryd te verschuiven. Vroegtijdig zal worden bericht wanneer de ontmoeting wel zal doorgaan. A R. KIESVERENIGING VERGADERDE In het Dorpshuis was vorige week de jaarvergadering van de A.R.-kiesvereni- ging te Amerongen. Deze bijeenkomst droeg het verband van een gespreks- avond, welke verband hield met de a.s. verkiezingen. De voorzitter betreurde het o.a., dat steeds meer mensen zich minder voor de politiek gaan inzetten .'n bemoeien. Ongeacht het verschil van politieke opvatting is de mens verplicht samen ce werken. De sluiting van enkele fabrieken en van de mynen in Limburg noemde spre ker een teken aan de wand ten opzichte van de Hoogconjunctuur. Op verschilende Amerongse proble men werd dieper ingegaan, o.a. het lang op zich laten wachten van bouwvergun ningen door G.S. Dit geeft de opzette lijke indruk, dat dit mbtenarü is. Het aantal schijven waarover iets dergelijks moet lopen is te groot. In verband met de tijd moest de aan trekkelijke avond wat vroeg worden af gebroken Besloten werd met gebed. UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL (vervolg van pag. 1) Wethouder Koppenberg vroeg in zijn antwoord om toestemming eerst maar eens aan het hakken te gaan. Hij vond het een heel vervelende geschiedenis. Het is niet te zeggen waar het uithak ken van de muren toe zal leiden. Hij achtte het niet uitgesloten, dat tot af keuring van dit nieuwe schoolgebouw zou moeten worden overgegaan. Zo er geen schuldige aangewezen kan wor den. dan zullen wij het moeten beta len. De heer Van Delen wist te melden, dat de architecten niet meer te achter halen zijn. Mevrouw Buddingh merkte op, dat in de tijd dat de school gebouwd is, het voor de bouwers heel moeilijk was uitgewerkte stenen te krijgen. De bouwmarkt was overbezet. Het is dus geen kwestie van kwaadwilligheid, maar de bouwers moesten voor dezelfde prijs als anders nu met inferieure ma terialen genoegen nemen. Wat er echter van wordt, indien in een schoolgebouw muren uitge hakt worden, is niet te overzien. Waar moet men met alle leermidde len blyven, die van het stof veel te lijden zouden hebben. Het is niet zo eenvoudig een gehele school tijde lijk leeg te maken. De Hervormde Ichtus-ULO heeft het afgelopen winterseizoen last gehad van een ondergelopen kel der. En hoewel dit voornamelijk te wijten was, aan de abnormaal grote regenval gedurende de maand december, wil men toch trachten in de toekomst herhaling te voor komen. De verwarmingsketel loopt gevaar, indien die in het water komt te staan. Voor dit doel wil het bestuur de beschikking hebben over een tweetal pompen, om in voorkomende gevallen de kelder vrij van water te houden. De heer Van Remmerden vertelde het college, dat hij kontakt gehad had met een deskundige, die meegedeeld had, dat er een reële mogelijkheid bestond, de muren waterdicht te maken. Dat leek spreker beter, dan het plaatsen van pompen. Hij vergeleek dit met ie mand. die een lekke band heeft, en dan steeds maar zijn band oppompt, zonder deze te plakken. Het college, voelde wel voor deze mo gelijkheid, en zou de tip gaarne aan de technische dienst ter bestudering toesturen. Het wilde- echter het voor stel niet terugnemen, maar nam aan, dat indien het waterdicht maken van de muren mogelijk zou blijken, het schoolbestuur met die oplossing akkoord zou gaan. De heer A. Loef, Heuvel 19 in Vee nendaal, had sinds 1963 zyn tuinbouw- grond aan de Sandbrinkstraat geruild tegen een ander stuk in de gemeente, naby de Rembrandtlaan. Dit was ge beurd omdat zyn grond nodig was voor de bouw van het nieuwe gemeen tehuis. Er is hem indertijd door de ge meente een schadeloosstelling ver leend. Thans echter meent de heer Loef een nieuwe vordering op de gemeente te hebben. Iljj heeft tegen de' gemeente een proces aanhangig ge maakt tegen door de gemeente ver richte wanprestatie. De gemeente is, n ahet inwinnen van rechtskundig ad vies van mening, dat deze vordering niet gegrond is. Mevr. Buddingh trok toen dit punt, on geveer halverwege de avond aan de orde Kwam, fel van leer. Zij verweet de ge meente in gebreke gebleven te zijn, door dat ze niet meteen, toen de heer Loef zijn nieuwe perceel zou betrekken, ge zorgd heeft voor een goede uitweg. Bo vendien bleek, dat op het gebied, dat aan ae heer Loef was toegewezen, een gedeel- Le verpacht was als volkstuintjes. Eerst in 1965 kwam het gehele gebied voor de aeer Loef vrij. De gemeente had moeten zorgen, dat de volkstuinders verdwenen, eventueel met het betaenl van schadever goeding aan deze mensen. Spreekster had stukken gezien, waaruit duidelijk bleek, dat de bedrijfswinst van de heer Loef te ruggelopen was. Ze wilde niet tegen het voorstel stemmen omdat ze van mening was, dat de meeste van de eisen van de neer Loef irreëel zijn. Ze zag graag de uitspraak van de rechter hierover. De heer Van Deelen vroeg om een be sloten zitting, om de menselijke en ver trouwelijke kanten aan de zaak nog eens ie kunnen bekijken. Nadat de raad bijna een uur in beslo ten zitting bijeen was geweest, werd at vergadering heropend. Het bleek, dat de standpunten nog niet veel veranderd wa ren. Uiteindelyk werd z.h.st. het college gemaachngd zich tegen de vordering van ue heer Loef te verzetten. Tegens het einde van de vergade ring sprak mevr Buddingh haar volledige instemming uit met het feit. dat het college mee wil wer ken aan het verstrekken van een herinnering voor de schoolkinderen, aan het huwelijk van prinses Bea trix met de heer Claus von Ams- berg. Ze vond het leuk, dat dit aan- nenken in de vorm van een lepel tje zal zijn; bovendien vond zij dat de vereniging Oranjedag voor een leuk programma had gezorgd. In Jezus ontslapen mijn lieve vrouw, onze lie ve moeder en grootmoeder Echtgenote van C. Goote in de ouderdom van 85 jaar. Veenendaal. C. Goote Utrecht, A. M. Goote Veenendaal. E M. Kroes-Goote G Kroes Arnhem. S H Siep-Goote D Siep en kleinkinderen Jan *- Kees en Helina Veenendaal. 3 maarl 1966 Bejaardencentrum „De Engelenburgh" Kerkewijk 77 Gelegenheid tot condoleantiebezoek op zaterdag a.s. van 19 30 uur tot 21.00 uur in de aula van het bejaardencentrum, van waaruit ook de be grafenis zal plaats vinden De teraardebestelling zal plaats hebben D.V maandag 7 maart a.s om 15 00 uur op de al gemene begraafplaat.-- te Veenendaal Vertrek van het sterfhuis om 14 30 uur. Geen bloemen

De Vallei | 1966 | | pagina 4