UIT DE OUDE DOOS (3) SetterSet Veenendaal en omstreken FRUMMEL van den1?asch VEENENDAAL OVERBERG Men mag nooit mening opdwingen Schade door hulpverlening SCHERPENZEEL ilduro Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 4 maart 1966 GOUDEN BRUILOFT VAN ECHTPAAR VAN ESSEN CHU IN STUIF-FORUMAVOND 1.98 Fa. L. HEY WIE IS AANSPRAKELIJK ZAAKWAARNEMING Glazen van top kwaliteit Verzekering U kunt uw keuze maken uit een grote Gero-collectie bij Hoogstraat 9-11 - tel. 2292 - Veenendaal Opgetekend door: Rik Valkenburg Voor ditmaal voerden wij een gesprek met een al even bekend Veenendaler als Elstenaar. De heer H. van Baaren, wonend in het Kostverloren te Veenendaal, maar van geboorte uit Eist bij Rhenen. Daar genoot hij bekendheid als melkboer, terwijl in Veenendaal ieder hem kent als de kranteman. Van Baa ren had heel wat te vertellen uit de oude doos, waarin Eist en Veenendaal elkaar in zijn belevenissen steeds kruisten. Daardoor kregen deze vertellingen iets origineels, terwijl de smaakvolle wijze waarop de heer van Baaren gebeurtenissen uit de oude tijd opdiste een leesbaar geheel waarborgde. HET AANPLAKBORD BIJ DE KERK „In de oude tijd zo begint Van Baaren gingen de boeren in Eist al heel vroeg naar de kerk. Die interesse gold niet alleen het Woord dat gepre dikt stond te worden, maar in eerste in stantie de figuur van Gijs Rense, de or ganist. Waarom deze man zo in hun be langstelling stond? Wel, dat zal spoedig blijken. Op een willekeurige zondag, staat er morgens vroeg een groepje van wel twintig boeren bij de kerk. Het wachten is op Gijs Rense. Opeens klinkt de kreet: Daar komt-ie! De boeren kijken allen in de aangeduide richting. Daar komt de organist. De stijfselpot onder de ene, en een grote aanplakrol, onder de andere arm. Geheel bewust van de waardigheid van zijn ambt, schrijdt hij naderbij. Hij zegt geen woord en niemand vraagt hem iets. Bij de kerk aangekomen, loopt hij direct naar het aanplakbord. Er is een soort gazen hekwerk voor, wat hij eerst verwijdert. Hij strijkt het bord vol met stijfsel en plakt het papier er op. Nu beginnen de boeren te dringen. Fel glij den hun ogen over het geschrevene, of er iets van hun gading bij is. En meestal is dat wel het geval. Er wordt geatten deerd op een houtverkoping, een erfhuis, inboedels, enz., enz. Dit was voor de boeren het voorspel van de kerkdienst. Het was een vaste gewoonte, dat, als de klok begon te luiden niemand nog bleef lezen. Als vanzelf keerde men zich van het aanplakbord af om naar de ingang van de kerk te lopen. Ondertussen be gon men dan zijn zondagse gezicht te zetten. Men sprak dan niet meer over de wereldse dingen. Of men er ook niet meer aan dacht? KANDIDATENLIJST VVD Door de VVD afdeling Veenendaal zijn voor de gemeenteraadsverkiezing van 1 juni a.s. kandidaat gesteld: 1 Mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch, 2 P. Flohil, 3 Mevr. J. W. van de Kuin- der-Hamer, 4 J. P. Havinga en 5 G. van Busschbach. Rijkspostspaarbank In onze omgeving hebben de spaar bankloketten op de postkantoren in de maand februari de volgende omzetten gehad, (tussen haakjes het aantal daar voor verrichtte handelingen.) Veenendaal: ingelegd ƒ185.417 (845), uitbetaald ƒ171.488 (281); Veenendaal- Zuid ingelegd f 59.810 (696), uitbetaald f 299.949 (59); Ederveen: ingelegd f 14.812 (111), uitbetaald f 15.060 (34); Scherpenzeel: ingelegd f 30.895 (141), uitbetaald f 34.719 (59); Renswoude: in gelegd f 15.504 (81), uitbetaald f 4236 (18). Vandaag is het vijftig jaar geleden, dat het echtpaar H. van Essen-van Es sen in het huwelijk trad. Het bruids paar, afkomstig uit Overberg, woonde de eerste zeventien jaar van hun hu welijk in Leersum en nu al weer ruim 32 jaar aan de Slaperdijk 1, te Vee nendaal, op de grens van de gemeen te Amerongen. Zowel de heer Van Essen (83), als zijn vrouw (82), genieten nog een goede gezondheid. De bruid doet de meeste boodschappen nog zelf. „We hebben het goed tegenwoordig. We kunnen ons eten kopen en voor m'n man een si gaartje en meer hebben we niet nodig", vertelt ze. Het feest wordt rustig gevierd, met de nog in leven zijnde broers en zusters van het bruidspaar. Kinderen heeft het bruidspaar niet, terwijl van de pleeg zoon, die ze gehad hebben, niets meer wordt gehoord. In De Korenbeurs werd woensdagavond door de CHU een Instuif- forumavond gehouden. In het forum hadden zitting genomen de bei de kandidaten voor de Provinciale Staten, de heren Van Genderen en Bastmeyer; de Tweede Kamerleden Kikkert (voorzitter) en Mel- lema; jhr. mr. De Geer van Oudegein, Gedeputeerde Staten en bur gemeester Hosang van Renswoude en Woudenberg. De avond droeg het karakter van een gesprek tussen alle aanwezigen en gaf een goed beeld van het christelijk-historisch denken. De stovenkampioen Liep men eenmaal de kerk binnen, dan betrad men het domein van Bosman, de koster. Een man van veel kwaliteiten. Hij was een actief mens, met diverse beroepen. Hij was dus koster, maar ook schoenmaker en doodgraver. Als koster had hij een geweldige faam. Immers wie kon als hij met hele stapels stoven ba lanseren? In de kerk was namelijk geen verwarming, maar wie er wat voor over had, kon voor een paar centen bij Bos- rpan een warme stoof bestellen voor de zondag. Uiteraard deden dat alleen de dames. Voor een man was dat beneden zijn waardigheid. Din maar liever kou de voeten. De meeste oude Elstenaren weten met welk een gemak koster Bos man een enorme stapel warme stoven de kerk binnendroeg. Wij aldus Van Baaren als jongeren, keken er altijd met ontzag naar. Altijd vanaf dezelfde plek distribueerde hij dan de stoven aan de dames die er deze week één bij hem besteld en betaald hadden. Tijdens de collecte werd Bosman wéér ingescha keld. Wie kon als hij met de lange hen- gelcollectezak overweg? Hij had behoor lijke spierkracht en een sterk ontwik kelde rechterarm, waarmee hij de lange hengel en de zwaargevulde zak als een rietje tussen de mensen doorschoof. In de zak deponeerde men meestal centen en halfjes, die de vorige dag bij een diaken voor een dubbeltje of een kwar tje gewisseld waren en zodoende een eeuwige wisselgang bestendigden. Vaak genoeg moest ik 's zaterdags voor een kwartje of een dubbeltje centen en half jes gaan halen. Dat was toen heel ge woon. Deze zelfde Bosman was ook schoenmaker en had het enorm druk. Slapen deed hij bijna nooit. Als de men sen zaterdags hun schoenen kwamen ha len, voor de zondag, dan gebeurde het soms dat ze nog niet klaar waren. Geen nood. Ik zet ze vannacht wel even voor de deur, beloofde Bosman, en hij deed het ook. Zondagsmorgens hadden zijn klanten dan tóch op tijd hun schoei sel voor deze dag. De sabbathsreis naar Veenendaal Zo omstreeks 1920 ging ik elke zater dagavond op de fiets naar Veenendaal. Dat deed ik met veel genoegen, want bij bakker Hament werkte Dirkie van de Brink, de donkere tabaksplantersdochter uit Eist. Daar was me geen moeite te veel voor. We brachten de zaterdag avond in alle gezelligheid door. Maar, om tien uur moest Dirkje weer present zijn om de straat te schrobben. In die tijd gingen zaterdagsavonds om tien uur de winkels pas dicht en dan moesten de dienstmeiden alle stoepen in de Hoofd straat nog even voor de zondag schrob ben. Elke oudere Veenendaler herinnert zich dat nog wel. Jonge boerenkerels schopten dan vaak de emmer om, als een aanleiding om contact te maken, wat echter meestal niet lukte en bij mijn Dirkje natuurlijk helemaal niet. Als het dus tien uur was trok ik maar weer op mijn fiets Elstwaarts, want de rest van de avond was mijn verloofde niet meer bereikbaar. Vermeldenswaard lijkt me ook, dat even voor tienen, de zaak van Hament volstroomde met men sen, die nog gauw even een VERS wit tebrood kwamen kopen. Want even voor tienen kwam er nog een lading verse broden uit de oven. Van verwen ning gesproken, of dat dus ook vroeger het geval was! Moet je nu om komen Zondags toog ik weer naar m'n meis je. Nu niet op de fiets, want dat deed Deze zeer oude foto geeft een goed over zicht van De Viersprong bij de Berg. Rechts de wegen naar Rhenen en Eist, links de weg naar Veenendaal. Op de voorgrond richting Prattenburg. On danks diverse moderniseringen is ho tel La Montagne nog wel herkenbaar. men vroeger niet op zondag. Ik ging dus lopend naar Veenendaal. Altijd passeer de ik dan weer Hotel La Montagne bij de Viersprong, zoals op bijgaande foto nog duidelijk te zien is. Het zag er toen heel anders uit dan nu. Het was onge veer anderhalf uur lopen en meestal ontmoetten we elkaar dan ergens op de Over een samentrekking van ver schillende gemeenten, zei de heer Ho sang. dat hij gelooft, zonder een voor stander te zijn, dat we langzamerhand tot grotere verbanden moeten groeien. Iedere gemeente streeft naar zelfstan digheid, maar op het gebied van school- tandverzorging en dergelijke wordt al jaren samengewerkt, waarom op het ene gebied wel en op het andere niet. Hij zag hier een mogelijkheid, om de wet gemeenschappelijke regelingen toe te passen. Over het pas verschenen KVP-rap- port, merkte de heer Mellema op, dat U doet langer met nylons v.a. SetterSet nylons in de nieuwe Rosella kleuren ziet U bij: Hoofdstraat 45 tel 2165 Frans Halslaan 26. tel 3044 hij niet geloofde in de mogelijkheid van een Nederlandse CDU, en over de achtergrond van de CHU merkte hij op, dat de politiek van de CHU, be halve christelijk, ook sociaal-economisch gericht is. Een politiek, voor heel de kerk. voor heel het volk. De heer Kikkert zei over dit onder werp, dat de houding tegenover de vraagstukken moet bepaald worden vanuit de christelijke levenshouding. Het bepalen van een houding moet In onze rijk geschakeerde wereld zijn er altijd mensen, die met voorbij zien van hun eigen belang een ander te hulp schieten. Zij nemen vaak grote risico's op zich. Degene, die een drenkeling naspringt, kan zelf door verdrinking om het leven komen. En wie een hollend paard tot stilstand tracht te brengen, loopt ook gevaar voor zijn leven op. Deze mensen handelen niet uit winstbejag, doch uitsluitend om een ander te redden of te helpen. Hun daden zijn met geen geld te betalen. De waarde van hun daden is niet in geld uit te drukken. Zij vinden hun beloning op een hoger, een geestelijk niveau. Wel rust natuurlijk op de geredde of geholpene mens de zedelijke plicht zijn weldoe ner zoveel mogelijk te belonen en hem in ieder geval de schade te vergoeden, welke hij bij zijn moedige handeling heeft opgelopen. Na deze philosophische beschouwingen zullen wij thans nagaan, of de weldoener ook recht kan doen gelden op vergoeding van geleden schade. Als bij voorbeeld een tuinder een hollend paard tot stilstand heeft gebracht en daarbij kleerscheuren heeft opgelopen, kan hij dan jegens de eigenaar van het paard aanspraak op schadevergoeding maken? De tuinder heeft met de eigenaar geen overeenkomst gesloten, op grond waarvan deze tot schadevergoeding verplicht is. Op het ogenblik van zijn moedige daad wist de tuinder misschien niet eens, wie de eigenaar van het paard was. Maar verplichtingen om iets te doen kunnen behalve uit een overeenkomst ook ontstaan uit de wet. Zo legt artikel 1393 van het Burgerlijk Wetboek aan degene, wiens belangen door een ander „behoorlijk" zijn waargenomen de verplichting op de waarnemer schade loos te stelen. Kan de tuinder in ons geval als zaakwaarnemer worden beschouwd? Het Burgerlijk Wetboek noemt drie vereisten, waaraan voldaan moet zijn. wil soepel zijn. dan houd je de gelegen heid initiatieven te ontwikkelen, zon der dat je je tevoren hebt vastgelegd. Daarom komt de CHU niet met een uitgebreid verkiezingsprogram, want anders hield men geen ruimte over voor de praktische politiek. Op een vraag of het mogelijk is, uit God's Woord te leren, of een sportpark al of niet op zondag geopend mag zijn, antwoordde de heer Mellema, dat dit een der problemen van de recreatie is. Hij kon zich voorstellen, dat indien iemand op de vierde verdieping, het zevende raam rechts woont, hij op een mooie zomerdag niet achter dat raam blijft zitten, maar fiets of auto pakt en de natuur opzoekt. Het concrete geval van het sportpark. Men mag nooit de zondagsbeleving van anderen storen. Is het bedrijven van sport niet beter, dan het op straat rondhangen? Een wedervraag aan de vraagsteller, de heer Van Ojik. Volgens Van Ojik is het niet juist, ook volgens de Heidelbergse catechismus, dat er op zondag sport beoefend wordt. De jeugd moet men maar met het jeugdwerk op vangen. En is dit probleem in de grote steden niet veel groter, zijn daar niet allerlei gelegenheden geopend, en toch loopt veel jeugd op straat. Burgemeester Hosang stelde dat er verscheidene vormen van jeugdwerk mogelijk zijn, en dat je in deze tijd het j anders moet aanpakken, dan vroeger, j Maar er is een deel van de jeugd, dat je nergens voor krijgt. De voorzitter merkte op, dat het in het karakter van een Unie ligt, dat de leden niet gelijk over de verschillende vraagstukken denken. Hoewel hij zelf op zondag geen sportwedstrijden bij woont, zou hij toch een ander er niet vanaf willen houden. Het is de taak van bestuurders rekening te houden met de wensen van een ieder. Men mag nooit zijn eigen standpunt dwingend opleggen aan een ander. Maar in de praktijk, zal men moeten stemmen, zoals het geweten het ingeeft. De avond werd besloten met een toe lichting op het werk van de Prov. Sta ten, door de heer De Geer en een over zicht van de CHU-beginselen door de heer Mellema. De heer H. van Baa ren, zowel in Eist als in Veenendaal *n goe de bekende. Een heel oude foto van de Hoofdstraat, genomen vanaf de Markt. Rechts ziet men nog duidelijk het toenmalige hotel wat daar stond. Ook de gevel van de zaak van Joop van de Bosch (nu super markt) is goed zichtbaar Opvallend is het ver schil in kleding van de toenmalige jeugd. Kerkewijk. Op een keer liep ik binnen door en had me wat verlaat. Dirkje liep over de straatweg en zo liepen we el kaar mis. Ik kwam bij Hament en kreeg te horen dat Dirkje allang op weg was naar mij. Ik dus weer anderhalf uur te rug lopen. Bij een dergelijke pech, maakte men op zondag evenmin gebruik van een rijwiel. Ik herinner me nog een aardig voor val. Eens op een zondag toen ik me weer naar Veenendaal spoedde, schopte ik plotseling, op de Kerkewijk, tegen lets hard aan. Het bleek een echt, gou den horloge te zijn. Ik was verrukt. In een eerste opwelling besloot ik het hor loge aan Dirkje te geven. Toen ik het haar echter even later ter hand stelde, moest zij er uiteraard niets van hebben. Het is niet eerlijk, was haar commen taar! En terecht. Juist passeerde mare chaussee Snel, die van de kazerne op de Kerkewijk vandaan kwam. Geef het maar aan hem, adviseerde mijn verloof de. Ik hield de man staande en gaf hem het horloge. Hij noteerde mijn naam en adres en vertrok weer. Enkele dagen la ter werd een brief bij mij thuis bezorgd. Ik opende de enveloppe en telde ver baasd 4,50 aan zilverbons. Een heel bedrag in die tijd. Het was van de heer Ben Stemerding uit Veenendaal, die de eigenaar bleek te zijn van het horloge. Ik vond het erg fijn van hem. Waar schijnlijk was de heer Stemerding, die van mijn leeftijd is, het horloge verloren terwijl hij met zijn verloofde liep te „wandelen" Weet u nog meer te verhalen uit die tijd polsen wij de heer Van Baa ren, hierna. Nog genoeg. Dan maken we daar een nieuw arti kel van. Ook het glas in uw bril is belangrijk. Wij willen u gaarne adviseren over de verschillende mogelijk heden o.a. Ontspiegelde glazen, gekleurde glazen enz. SPECIAAL OPTIEK Kerkewijk 17, V'daal Tel 3313 Ziekenfondsleverancier Tafeltennis RITAC UIT COMPETITIE GENOMEN De stand in de eerste klas van de ta- feltenniskompetitie is onverwacht, op onbevredigende manier gewijzigd. Ritae moest nl. op bezoek bij Oldra, het enige team, dat zijn speelavond op zaterdag heeft. Doordat enige spelers van Ritae geen lust hadden om de zaterdagavond aan hun sport op te offeren, is deze wedstryd niet door gegaan, en heeft de competitieleider Ritae 1 uit de compe titie genomen. Daar de reeds gespeelde wedstrijden komen te vervallen, heeft de stand nu een heel ander aanzien gekregen. RTTV 1 is door deze gang van zaken het meest gedupeerd. Daar het eenmaal tegen Ri tae gelijk speelde, en eenmaal de volle winst behaalde, verliest het nu drie winstpunten en heeft een achterstand van vier punten op STV-Climax gekre gen, dat het kampioenschap nu voor het grijpen heeft. OPGERUIMD STAAT NETJES Nu de schoonmaakwoede en de werk zaamheden in de tuintjes weer is begon nen valt er allicht wat op te ruimen en Netjes is opgeruimd en Opgeruimd staat netjes, zodat het gemeentebestuur heeft besloten om met ingang van 9 maart aan staande en vervolgens de TWEEDE en LAATSTE woensdag van de maand in het vervolg weer achter de vuilnisauto een wagen van de gemeente te laten rijden, bemand met gemeentewerklieden, die dan het grove huis- en tuinafval zullen mee nemen, mits dit behoorlijk gebundeld of in zakken op het trottoir gereed gezet is. STV-Climax 1—Treffers 8-2. Goede overwinning van de Veenenda- lers. Treffers miste zijn sterke speler J. Spaan. Vos en Middelhoven wonnen beiden driemaal. Alleen Van Dam viel met nederlagen tegen T. Spaan en As- selman wat tegen. RTTV 1—Panters 8-2. Hier bleven van Breenen en Doorne kamp ongeslagen, maar Engelaar ver loor van Bolderman en H. Stuivenberg. RTTV 2—Oldra 7-8. Noterma speelde de wedstrijd van zyn leven. Hij won driemaal. Mejjer verloor van Van Wolveren en Van de Broek moest verrassend in Siecke zijn meer- BUSDIENST RUDOLPH-STICHTING OPGEHEVEN Op verzoek van de inwoners van de Rudolphstichting besloot de firma De Haas uit Veenendaal enkele jaren ge leden de busdienst van Barneveld naar Scherpenzeel om te leiden over de Stichting. De busdienst heeft niet aan de verwachtingen voldaan. Het aantal passagiers dat op de Stichting van de bus gebruik maakte was dermate ge ring, dat de firma De Haas besloten heeft niet meer over de Rudolphstich ting te rijden, maar weer als voorheen rechtstreeks van Barneveld naar Scher penzeel. UITNODIGING OM NATIONALE MANIFESTATIE BIJ TE WONEN De heren R. van Ginkel, Eikenlaan 33 en R. v. d. Pol, Dorpsstraat 167, zijn aangewezen om de nationale manifes tatie „Bruidsboeket" op woensdag 9 maart aanstaande in de Europahal van de nieuwe RAI te Amsterdam bij te wonen. De reserve-kampioen van de landelij ke ruiters uit Gelderland, de heer B. Hooijer van de boerderij Breeschoten te Scherpenzeel, is aangewezen om met zijn vos te escortcien bij het huwelijk van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg op 10 maart aanstaande. Vrijdag 4 maart vertrekt hij met zijn paard naar Amsterdam voor de repe titie. er van zaakwaarneming sprake kunnen zijn: 1. men moet de zaak of zaken van een ander hebben behartigd; 2. men moet dat vrijwillig hebben gedaan; 3. men moet zonder lastgeving hebben ge handeld. Wij nemen aan. dat onze tuinder aan deze voorwaarden heeft voldaan. En aange zien hij de belangen van de eigenaar „be hoorlijk" heeft waargenomen, zal hij van deze zeker schadevergoeding kunnen vorde ren. De tuinder heeft immers enerzijds voorkomen, dat het paard zelf verwondin gen zou oplopen of een been zou breken, tengevolge waarvan het afgemaakt zou moe ten worden. Anderzijds heeft de tuinder verhinderd, dat het paard aan derden grote schade zou veroorzaken, waarvoor de eige naar aansprakelijk zou zijn. Laten wij nu verder aannemen, dat de eigenaar van het paard verzekerd is tegen wettelijke aansprakelijkheid. Is de verzeke ringsmaatschappij nu verplicht de schade aan de tuinder te vergoeden? Een W.A.- verzekering geeft de eigenaar van het paard dekking tegen de aanspraken van derden, welke op de wet zijn gebaseerd. Wij denken hier in de eerste plaats aan artikel 1404 van het Burgerlijk Wetboek, dat de eigenaar van een dier aansprakelijk stelt voor de schade, welke het dier heeft veroorzaakt. Maar ook het recht op schadevergoeding van de tuinder als zaakwaarnemer is op de wet namelijk op artikel 1393 van het Burgerlijk Wetboek gebaseerd. Als de eigenaar van het paard all round tegen wet telijke aansprakelijkheid verzekerd is, zal de verzekeringsmaatschappij derhalve de schade van de tuinder moeten vergoeden. Wij achten dit ook alleszins redelijk. Door het ingrijpen van de tuinder heeft deze voorkomen, dat het paard grote schade zou aanrichten, welke zeker voor rekening van de verzekeringsmaatschappij zou zijn gekomen. De verzekeringsmaatschappij is dus in ieder geval moreel verplicht de tuin der schadeloos te stellen. Maar of de verzekeringsmaatschappij daartoe ook rechtens verplicht is, zal van de polis afhangen. De polis kan immers tal van uitsluitingsclausules bevatten en/of al leen dekking geven tegen aanspraken van derden, welke hun grond vinden in artikel 1404 van het Burgerlijk Wetboek. Hier rijst nog de vraag, of de tuinder ook op grond van artikel 1404 van het Bur gerlijk Wetboek aanspraak op schadever goeding kan maken. Wij vrezen, dat deze vraag ontkennend beantwoord zal moeten worden. De oorzaak van de schade ligt hier immers niet zo zeer in de handeling van het paard als wel in het feit, dat de tuinder zelf naar voren is gesprongen om het paard tegen te houden. De tuinder heeft deze schade dus aan zijn eigen optreden te wijten en zelf het risico daarvan aanvaard. In deze situatie zal tot onze spijt moeilijk kunnen worden volgehouden, dat het paard de schade heeft veroorzaakt in de zin van artikel 1404 van het Burgerlijk Wetboek. In dit verband wijzen wij nog op een oud arrest van de Hoge Raad van 16 mei 1924. waarin artikel 1404 van het Burgerlijk Wetboek alleen toepasselijk werd verklaard in geval van schade, door een dier „uit eigen beweging, buiten toedoen of mede werking van mensen veroorzaakt". Mr. C. A. Baron Bentinck. dere erkennen. Door dit resultaat heeft RTTV 2 zich weer verder uit de gevaar lijke zone gewerkt. Verder werden nog gespeeld RTTV 5—Ritae 3 8-2, Kr. en Vr. 3— RTTV 6 6-4, Shot 3—RTTV 7 0-10, RTTV 8—RTC 2 2-8, Panter 3—RTTV 9 5-5, VSW 1—RTTV 3 6-4. Gero Zilduro, zilverwit van kleur, bezit een bijzonder hoge glans en is tot in de kern vlekvrij. Dus een blijvend mooie glans. Modern materiaal, zeer geschikt voor de eigentijdse vormgeving. Castatta (mat Intatbakja) voor t penonen. Inhoud 42ilukj, mod. Fwil (281.S0 Etui mat 12 thaalapalt. Avantl, (22.05

De Vallei | 1966 | | pagina 8