D. J. AÜBEEK Tri um/ili Pomp dirigeert in Kerkconcert speciaalzaak Henny Ondanks geringe belangstelling koorfestival succes Veenendaal verrijkt met nieuwe televisie Huisschilder exposeert als kunstschilder Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 8 maart 1966 2 KORSETTENHUIS SCHERPENZEEL AMERONGEN Papieractie „Veenzangers" Nieuwe A.N.W.B.- route in Gelderland en Utrecht bekendmaking Officiële Hoofdstraat 6a Cantate: „Ingrazige weiden" B.H.'s Step-ins Panty's en Korselets Fa. J. Roelofsen en Co. heropende verbouwde zaak Met ingang van j.l. vrijdag heeft de gemeente Ve>enendaal er wederom een nieuwe zeer uitgebreide televisie speciaalzaak bygekrcgen. De heer Roelofsen, die reeds een bestaande zaak had in de Zandstraat, zag zich genoodzaakt in verband m>et de toename van het aantal klanten om zijn zaak drastisch te gaan verbouwen. Hier in is men volkomen geslaagd. UITBREKEN Door het uitbreken van een muur werd een veel grotere ruimte verkregen die verantwoord blijkt te zijn om de verschillende merken T.V.'s te ver tonen. Het interieur van de zaak geeft de klant een enigszins artistieke in druk, mede door het aanwezig zijn van enkele antieke meubelen. Alle appara tuur kan ter plaatse beproefd worden, De firma Roelofsen opende zaterdag middag haar geheel verbouwde winkel aan de Zandstraat. Hier een overzicht van de televisie hoek. hetgeen de moderne klant steeds meer wenst. Specialist Deze nieuwe zaak is niet alleen op het gebied van verkoop een speciaal zaak. maar ook wat reparaties betreft kan men in dit nieuwe bedrijf met alle mogelijke T.V. apparaten terecht. Een prachtige aanwinst dus voor de Vee- nendaalse klant terwijl de prachtige lichtreklames eveneens een aantrek kingskracht zijn voor de Zandstraat winkeliers. Balavond in het Dorpshuis Ter navolging van meer geslaagde avonden werd zaterdagavond in het Dorpshuis door het voorlopig Amerongs Ontspanningsoomité weer een Tiener- bal georganiseerd. Op muziek van de Junior Rockers uit Veenendaal werd er door een groot aan tal jeugdigen uit de omgeving weer lus tig op los gedanst. Was in het begin van deze ^.vonden de animo er niet zo groot voor, momen teel kan toch wel worden gezegd, dat de Tienersbals in Amerongen tot een groot succes gaan worden, gezien ook het gro te cantal jongeren van buiten de ge meente, die hier ontspanning komt zoe ken. Voor de organisatoren een stimulans om door te gaan met het organiseren van deze avonden. contactavond Voor de tweede maal dit jaar en in dit winterseizoen had het bestuur van de sportvereniging Amerongen een con- tactavond voor de oudere leden voorbe reid, ditmaal in de sfeer van het car naval. Het was vrijdagavond dan ook een bar gezellige boel In de grote zaal van het dorpshuis. Het bestuur had alle moeiLe gedaan de zaal een gezellig aan zien te geven terwijl de Bajo's uit Bar- neveld voor een goed stuk muziek zorg den. De leden waren voor een groot deel onherkenbaar door Carnavallistische vermommingen. Er werden spelletjes gedaan en verder werd er veel gedanst. Voorzitter H. van Ree constateerde zo wel bij de aanvang als bij het einde dat deze contactavond weer ingeslagen had. Voor de leukste vermommingen had het bestuur een aantal prijzen beschik baar gesteld. De keus was voor de jury bijzonder moeilijk. Uiteindelijk werden de prijzen toebedeeld aan een zigeune rin, een Japans echtpaar, een Spaans tweetal, een cowboy en aan Pipo de Clown. Opvallend goed waren nog de ver mommingen van een geestelijke en een groep Klu-Klux-Klan leden. Al met al een geslaagde avond die zeker weer heeft bijgedragen tot meer contact tussen leden en bestuur. Film over Amerongen Dinsdagmiddag en -avond werd dan ein delijk de in Amerongen opgenomen film onder de titel „Hoe het hier reilt en zelt" in de grote zaal van het Dorpshuis ver toond. Hoewel de kwaliteit van de film nogal wat te wensen overliet gaf het getoonde toch nog wel eens aanleiding tot een Viering 25-jarig bestaan Plattelandsvrouwen Met een druk bezochte bijeenkomst vierde de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Scherpenzeel, donderdagavond in Hotel ,J3oszicht" haar 25-jarig bestaan. Aan deze bijeen komst voor leden en genodigden was een feestelijk karakter gegeven. Na het zin gen van het Bondslied, werd door een uit de leden gevormd koortjemet piano begeleiding van Mejuffr. Schuylenburg, een paar liederen gezongen. Door een groepje damesleden, gekleed alsof zij zo uit bed waren gestapt, zoals pyjama en nachthemd, werd met accor deonbegeleiding door Verhoeff en onder leiding van Mevr. Dijkstra, op het podium ochtendgymnastiek gedaan tot grote hilariteit van de aanwezigen. Na een inleidend woord, voor de laat ste maal door de reeds onlangs afgetre den presidente, Mevr. Zwaan-den Hertog, was er gelegenheid om het bestuur te complimenteren. Van deze gelegenheid maakten velen gebruik. Namens het ge meentebestuur, burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg; de heer Houterman namens het L.U.G., G.M.vi,. en de zgn. Boerenbond; Mevr. de Birk namens het provinciale bestuur; afge vaardigden van de Chr. Vrouwenbond. Jonge boeren en boerinnen Tot Nut en Genoegen, N.V.V. en afgevaardigden van de zusterverenigingen uit Hoeve laken, Barneveld en Bunnik. Alle spre kers lieten hun gelukwensen vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waar dering. Mevr. Zwaan-den Hertog dankte allen persoonlijk voor de gelukwensen en cadeaux. Hierop werd de destijds in Scherpenzeel opgenomen film vertoond: „Hoe het reilt en zeilt in Scherpenzeel". Met muzikale medewerking door de heer schaterlach. Nadat's middags de schoolkinderen wa-jP. B. Arts met zijn electronisch orgel, ren geweest is 's avonds de film twee- sketjes en tableau werd de avond ge maal vertoond geworden. He^ bleek, dat vuld. Na afloop bleef men nog lange tijd er om negen uur nog veel belangstelling onder het genot van een gezellig dansje bestond waardoor tot de tweede voorstel- bij elkaar. ling werd besloten. De Nederlandse Bond van Plattelands- De organisatoren kunnen ondanks vele vrouwen in het vervolg gepresideerd tegenslagen terugzien op een geslaagde door Mevr. Werner, kan op een geslaag- filmopnam.e |de feestavond terugzien. Op uitnodiging van het plaatselijk Geref. Kerkkoor „Soli Deo Gloria" dirigeert Henny Pomp het Hervormd Zangkoor te Ede, in een te geven Kerkconcert, op zaterdag 12 maart, in de Petrakerk te Veenendaal. Aan dit concert verlenen tevens de weleerw. heer ds. D. van Enk en de Edese organist Wim Modderkolk hun medewerking. De uitnodiging aan het adres van het'Beatrix met de heer Claus von Ams- Hervormd Zangkoor te Ede, waarvan berg. de Veenendaalse dirigent, Henny Pomp, j Van Jan van Ingen Schenau brengt ook het dirigentschap op zich heeft ge- i het Herv. Zangkoor de cantate „In gra- nomefti, werd spontaan aanvaard. zige weiden". Deze cantate is n.a.v. Op zaterdag 12 maart a.s. hopen zij Psalm 23. Hierin zullen ook de aan- dan ook, met hun begeleider, de heer wezigen hun deel hebben door enige Wim Modderkolk, het grootste steentje bij te dragen in een Kerkconcert in de Petrakerk. Hervormd Zangkoor verzen van het „Lutherlied" te zingen. De heer Wim Modderkolk zal het koor en de gemeentezang begeleiden. Verder staan er nog twee orgelsoli op het programma. De opening en sluiting berusten bij de plaatselijke Geref. predikant ds. D. van Enk. Het concert wordt gehouden in de Petrakerk, op zaterdag 12 maart a.s. om 20.00 uur, kerk open om 19.30 uur. De toegang is vrij. In verband met dit concert zal er die zaterdag geen Avondstilte worden ge houden. Het Hervormde Zangkoor werd op gericht op 6 november 1959. De heer J. Doornebal uit Barneveld dirigeerde het koor tot september '65, waarna Henny Pomp de leiding in handen kreeg. On der zijn enthousiaste leiding is het koor nu uitgebreid tot 120 leden. Momenteel is er een ledenstop op het koor. In de laatste uitvoering die dit koor met Kerst 1965 in de Nieuwe Ned. Herv. kerk te Ede hield, waren er maar liefst duizend bezoekers aan wezig. Op die buitengewone uitvoering begeleidde de bekende dirigent en or ganist Klaas J. Mulder, die vol lof was over het optreden van dit koor. Chr. Lyceum organiseerde zangfestijn Het schoolbestuur van „Eldorado", de schoolvereniging van het Christelijk Lyceum, kan terugzien op een geslaagd koorfestival. Omdat het koor van het Lyceum uit Zeist niet kon komen en ook het bekende orkest van het Corderius Lyceum uit Amersfoort het (ter elfder ure) had laten afweten, was het programma enigszins gewijzigd. Na een kort openingswoord van voorzitter Kaper zong het koor van het Lyceum van Veenendaal onder de zoals gewoonlijk zeer bekwame leiding van de heer J. van de Putte de spits af van het koorfestijn. Het deed dit met het wat zwak ingezette MOTET (Psalm 25) van Wilhelm Weismann. „In grazige weiden" Op dit Kerkconcert worden o.a. wer ken uitgevoerd van: Irvine, Breiden- stein, Kusters en Elgar. Van laatstge noemde staat het „Neerland en Oranje" op het programma, dit n.a.v. de huwe lijksvoltrekking van H.K.H. prinses Morgen laatste dag verzoeken stemmen bij volmacht Morgen (woensdag 9 maart) is het de laatste dag waarop verzoeken om by volmacht te stemmen voor de Provin ciale Staten kunnen worden ingediend. Tevens is dat de laatste dag om stem ming in een andere gemeente in de provincie Utrecht aan te vragen. Voor de gemeente Veenendaal zijn formulieren voor het volmachtstemmen kosteloos verkrijgbaar op de afdeling verkiezingen, Kerkewijk 16, waar de formulieren ook weer moeten worden ingeleverd. Op dit adres kan men ook stemming in een andere gemeente regelen. Hier voor moet men persoonlijk verschijnen. Buschauffeur brak been De heer Van Hunnik, als chauffeur in dienst van de n.v. De Haas, in Veenen daal, gleed donderdagmiddag in de gara ge uit. Het gevolg van deze misstap was een gebroken been. Met een taxi is de heer Van Hunnik naar het Julianaziekenhuis gebracht, maar kon ina behandeld te zijn gelukkig per zelfde gelegenheid naar huis vervoerd worden. De definitieve opbrengst van de door de Veenzangers gehouden oud-papier actie is thans bekend. Zij heeft het mooie bedrag van 817,72 aan papier opge bracht. Bovendien werd 66,50 aan geld ontvangen, zodat het totaal ontvangen bedrag komt op ƒ884,22; zoals bekend wordt door de Veenzangers het bedrag verhoogd tot veelvouden van 250, zodat aan de actie „Eten voor India" een bedrag van 1.000,overgemaakt kan worden. Een resultaat om trots op te zijn, waarvoor aan alle medewerkers en voor al de chauffeurs van de vrachtwagens wel hartelijk dank gezegd mag worden. Een speciaal woord van dank verdient ook de firma Spies, voor de goede hulp, die zij aan de Veenzangers verleend heeft. Hierna zong het koor een negro spiri tual waarin de jongenssopraan Theo Schaaf de solo voor zijn rekening nam. Het MISERICORDIAS DOMINI van W A. Mozart dat daarop volgde werd één van de beste werken die ten gehore wer den gebracht ondanks enkele schoonheids- INGEZONDEN Zeer geachte heer, Naar aanleiding van uw artikel, in het Nieuwsblad „De Vallei" wou ik u eens schrijven. Het gaat over het ver haal van de mastklimmer (Arie den Ham). Arie (den Ham) Willemsen is namelijk de vader van mijn grootva der, Jan Willemsen. Die heeft mij voor een paar jaar geleden eens hetzelfde verhaal verteld. Ik zat toen nog op de ambachtschool in Enschede, en ik was toen een jaar of dertien, en leerde voor banketbakker. Ondertussen ben ik al 18 jaar geworden, en werk in een grote banketzaak in Hengelo (O.). Maar goed, in die schooltijd moesten we eens een opstel maken, en mij schoot ineens het verhaal van „Arie den Ham" te binnen. Dit greep de le raar zo aan dat hij het verhaal in de schoolkrant liet zetten. Het opstel wat ik in die tijd geschreven heb, heb ik hierbij ingezonden. Ook met de taal fouten die de leraar verbeterd heeft. Dit verhaal sloeg zo aan op vde school, dat ik er een grote taart mee won. Mijn grootvader heeft wel eens meer van die verhalen van vroeger Veenen- endaal, waar ik met grote bewondering naar luister. Het leukste zijn de scheld namen o.a. Keetje Piero en Gaartenuil of suikerreet en de slimme. Mijn groot vader is nu zo'n 50 jaar uit Veenen daal weg, en woont nu bij ons in En schede, d.w.z. bij zijn dochter, schoon zoon, en kleinkind. En als we eens in Veenendaal komen, binnenkort, wil hij me alles nog eens laten zien wat er nog in Veenendaal over is, uit zijn her innering, en waar hij zijn jeugd heeft doorgebracht, in lief en leed. Veenen daal heeft nog altijd een warm plaats je in zijn hart. Tot wederschrijven. Afz.: Jan Willemsen en zijn kleinzoon Jan Garritsen, Stroinksbleekweg 19, Enschede (O.). foutjes. Vermeld dient te worden dat het begeleidend ensemble dit moeilijke werk uitstekend speelde. Het programma van het koor van het Christelijk Lyceum uit Dordrecht was van een ietwat lichter kaliber Het zong acht geestelijke liederen, waarvan enkele in onze eigen taal. Onwillekeurig moest men zo nu en dan denken aan het Leger des Heils, hoewel het koor toch zeer be schaafd zong SANCTUS van Fr. Schubert en THOU KNOWEST, LORD van H. klonken zeer harmonisch A TOI LA GLOIRE deed echter rommelig aan. Het koor van het Christelijk Lyceum uit Amstelveen bracht na GELOBET SEI, DER DA KOMMT van C. C. Dedekind een compositie voor sopranen en alten van V. Rübeck ten gehore: WILLKOM- MEN SüSSER BRaUTIGAM. Weliswaar bedeesd maar toch zeer gevoelig heetten de dames hun bruidegom welkom. Voor de begeleiding zorgden twee violisten, een cellist en een fluitiste, allen leerlingen die met het koor voor gave uitvoering zorg droegen. Het hoogtepunt van de avond was het toen volgende optreden van de veertien jarige jongenssopraan Pieter Licht (voor velen reeds bekend van de grammofoon plaat) die met een zeer mooie stem twee liederen in het Frans zong. Hij werd dan ook met een oorverdovend applaus be loond. Na de pauze was het Kees Mobach, leerling aan het Utrechts Conservatorium, die het orkest van het Corderius Lyceum verving. Hij speelde twee werken voor piano. Het koor uit Amstelveen en uit Veenendaal besloten de avond. Het koor uit Amstelveen dat onder leiding stond van de heer A. van Veen deed dit met twee fris gezongen liederen: DANKT, DANKT NU ALLEN GOD en REJOICE IN THE LORD ALWAYS. Met drie Slo waakse Volksliederen van Bela Bartok gezongen door het koor van het Christe lijk Lyceum te Veenendaal eindigde de avond die ondanks de geringe opkomst geen beste beurt voor een plaats als Vee nendaal, een succes kan worden genoemd. BEROEPEN. In de vacature van ds. J. D. Wielenga is door de Geref. Kerk (Vrijgemaakt) een beroep uitgebracht op ds. H. Pool uit Avereest-Dedemsvaart. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal WETTEN COMPETITIE. In de jaarlijkse Wettencompetitie van het district Apeldoorn (d.i. de gehele Veluwe en een gedeelte van de Gelderse Achterhoek) waaraan ook werd deel genomen door de reservisten van de groep Scherpenzeel, werd de daarvoor beschikbaar gestelde wisselbeker voor de derde achtereenvolgende keer (defini tief) gewonnen door Scherpenzeel. Een mooi succes voor de instructeur, de opperwachtmeester Brummel. KERKDIENST GEHANDICAPTEN Zondag 13 maart zal weer een kerk dienst voor geestelijk gehandicapten, hun ouders en vrienden worden gehou den in de Gereformeerde Kerk aan de Vaartbrug. In deze dienst zal voorgaan ds. J. Overduin. De dienst begint om kwart over elf, terwijl de deuren vanaf kwart voor elf open zijn. TELEGRAMMEN VOOR HET BRUIDSPAAR De Centrale Directie van PTT deelt mee, dat felicitatie-telegrammen voor het bruidspaar H.K.H. Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg reeds vóór de dag van het huwelijk kunnen worden aangeboden met verzoek de af levering op 10 maart te doen geschie den. POSTDIENSTEN OP 10 MAART Op 10 maart a.s. zal PTT de diensten uitvoeren als op zondag. Er vinden die dag derhalve geen postbestellingen plaats en in de nachten van 9 op 10 en van 10 op 11 maart rijden geen nachtpostreinen. De telegram-telefoon centra zijn op 10 maart tot 13.00 uur geopend. De telegraafkantoren in Am sterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam zijn - zoals elke zondag - de gehele dag geopend. Voor de clubmatch van de Kynologen- club „De Neder- Veluwe", in gebouw Eltheto bestond zaterdagmiddag een grote belangstelling. Sportver. Amerongen had weer succesvolle Gerard van Brussel toont werken in non-stop expositie van Kunsthandel Baars Het Hervormd Zangkoor te Ede. Hondenkeuring in Eltheto De Kynologenclub „Neder-Veluwe" hield zaterdagmiddag in gebouw Eltheto een geslaagde hondenkeuring. Om 1 uur werd de show door de bur gemeester van Veenendaal, mr. dr. J. Hazenberg, met een enkel woord ge opend. Hierna begon de show, waarnaar de burgemeester, vergezeld van zijn echtgenote, evenals de vele andere be langstellenden, belangstellend toekeek. Volgens de keurmeesters, bij monde van de heer S. Franzen, was het getoon de van een zeer goede kwaliteit geweest. Alle honden werden door de heer L. Harmsen van deskundig commentaar voorzien. De uiteindelijke uitslag werd: Beste hond in de Kampioensklasse: Keeshond, Ietje van 't Benthuis, eig. M. S. van Hemert. In de clubmatch werden met een beker vereerd de honden: Cocker Spaniel, Fieldstone's Lock- ranger, eig. E. H. van Schuppen, en Schotse herder, Harry Halloween of Roke By, eig. A. Bos. Tevens ontvingen een prijs: Bedlington Terrier, Ivo van 't Gilze- hof, eig. H. A. van Gelder; New Found- lander, Ciska van de Papenhof, eig. W. Lagerfeij, Saluki, Moenah van het Woeste land, eig. Mevr. D. v. d. Lust- graaf-Meijer; Dwergpoedel, The Silk Ears Inky, eig. Mevr. E. van Schuppen- Nieboer; Samojeed, Bonny van de Pool ster, eig. M. Pol. De ANWB zal op 26 maart a.s. een toeristische route in Gelderland en Utrecht openstellen. De nieuwe route is genoemd naar de Gelderse Vallei, een landstreek, die is gelegen tussen de Utrechtse en Veluwse heuvels. De Gel derse Valleiroute, heeft een tracé van ongeveer honderd kilometer. Het is de eerste van de vyf toeristische routes, die de ANWB dit jaar hoopt te verwe- zeniyken. Het aantal toeristische routes is hier door gekomen op 24 in de serie van on geveer dertig routes, die de Bond in Ne derland zal gaan uitzetten. Daarnaast houdt de ANWB zich ook bezig met grensland- en speciale (brom)fietsroutes, waarvan de laatste categorie dit jaar aanzienlijk zal wor den uitgebreid. Via dit systeem van deze verschillende routes geeft de Bond uitbreiding aan de mogelijkheden van dagrecreatie voor toeristen. Het tracé van de Gelderse Valleiroute, waarvan het vouwblad vanaf half maart b\j de kantoren van de ANWB verkryg- baar zal zyn, valt op enkele punten sa men met de bestaande Zuid Veluwe- en Midden Veluweroute, waardoor het mo gelijk wordt om op deze toeristische routes „over te stappen". De nieuwe toeristische route kan men by Barneveld beginnen te rijden en gaat vervolgens langs het kasteel Schaffe- laar en het fraaie wandelgebied van de Goudslag via Meulunteren en Bruinhorst naar het buurtschap Doesburg. Daarna loopt de route langs Ede en over het viaduct van Ryksweg 12 naar Wagenin- gen. Nadat de holle weg van de Wage- ningse berg is afgedaald komt men by de Ryn, die enige tyd wordt gevolgd. Langs de Grebbeberg en de industrie plaats Veenendaal gaat de route weer over Rijksweg 12 naar Emmikhuizer- berg, waar men een prachtig uitzicht heeft over de Gelderse Vallei. Via een mooie boomryke weg wordt de Lunterse beek overgestoken en gaat de nieuwe toeristische ANWB-route verder naar Scherpenzeel, waar het bekende Huis van Scherpenzeel staat. Na Ach terveld en Kallenbroek bereikt men, na dat nog een pas gerestaureerde wind molen is gepasseerd, het beginpunt Bar neveld weer. Men kan de toeristische route uiteraard op ieder willekeurig punt beginnen te ryden en ook beëindigen om met behulp van de normale bewegwijzering naar huis terug te keren. Neemt Uw tijd er voor om te genieten van het landschap en stapt hier en daar eens uit om ken nis te nemen van de bezienswaardig heden langs de route. Voor de tweede achtereenvolgende maal exposeert een van de leden der amateurs kunstkring te Rhenen in de nieuwe, hiervoor bestemde, ruimte van kunsthandel Baars op het Fred, van de Paltshof te Rhenen. Zoals de heer Baars ons meedeelde zal dit voorlopig iedere veertien dagen het geval zijn. De ama teur kunstkring wordt namelijk mot raad en vooral ook met daad terzijde gestaan door genoemde beroeps-kunste naar. VIJFTAL Van 4 tot en met 18 maart zullen werken worden getoond van de heer Ge rard van Brussel, die in het dagelijks leven van beroep huisschilder is. In zijn vrije tijd vervangt de heer Van Brussel de grote kwast echter door de kleine. Deze weet hij zeer goed te gebruiken, hetgeen wel blijkt uit het vijftal ten toongestelde werken, die allen voor zich spreken. Al de schilderijen van Gerard van Brussel zijn naturalistisch, waarbij de schilder zijn kleurkeus in lichte to nen gehouden heeft. Hierdoor kan men zich niet aan de indruk onttrekken dat RHENEN RHENENSE SCHUIMRUBBER FABRIEK VERHUISDE NAAR LIENDEN. Sinds enige tyd is de Rhenense Schuimrubber Fabriek verhuisd naar het dorp IJenden. Het bedryf dat reeds vyf jaar bestaat was eerst gev« «tigd op het Paardenveld. Door de groei van het bedryf bleef een intensieve uitbreiding niet uit. Dit bracht echter moeiiykhe- den met zich mee in de gemeente Rhe nen. Hier was geen industrie terrein be schikbaar en zodoende moest het bedryf elders mogelykheden gaan zoeken. Hierby viel het oog op de Betuwse gemeente Lienden. Er kon een prachtig stuk grond worden gekocht met tal van uitbreidingsmogelykheden. Er werd een prachtige fabriekshal met kantoor ge bouwd, hetwelk geheel de mogelykheid schiep tot een drastische verhoging van de produktie. Deze produktie bestaat voornamelyk uit schuimrubber halffa brikaten, die worden verwerkt in meu bels en matrassen. De eigenaar, de heer Ophof verklaarde echter dat het hem speet, dat hy uit Rhenen moest ver trekken aangezien een bedryf daar iets gunstiger lag ten opzichte van transport en afzet gebied. Toch zullen de gebroe ders Ophof al hun krachten inzetten om het bedryf nog bloeiender te maken dan het al is. de olieverfschilderijen igszins aquarel achtig aan doen. Boerderij Gerard van Brussel werd geboren op 6 maart 1926 in Rotterdam. Hij genoot een opleiding voor huisschilder maar reeds toen voelde hij zich aangetrokken tot het kunstschilderen. De heer Van Brussel heeft zijn opleiding, op het ge bied van kunst gehad van de bekende Rotterdamse schilder Marius lichters. Sinds vijf jaar is het gezin nu in Rhe nen woonachtig. Wat zijn schilderijen aangaat wordt de amateur-kunstenaar aangetrokken door diverse nabije ob jecten. De Boerderij op de Grebbeberg, Het woonwagenkamp Achterberg en Ge zicht op Achterberg zijn enkele van zijn zeer goede werken. Maar ook de overige creaties dwingen veel waardering af. Vooruitgang De schilderijen van Gerard van Brus sel kunnen dagelijks worden bezichtigd. De sluitingstijden van de expositieruim te lopen parallel met de winkelsluitings tijd in Rhenen. Nu er in Rhenen een nieuwe - constante - expositieruimte is ontstaan door het initiatief van de heer Baars kan dit gezien worden als een sterke culturele vooruitgang. Met de or ganisatie van deze tentoonstellingen zal worden getracht een soort non-stop ex positie te verkrijgen, die door af-visse- ling zeer aantrekkelijk wordt voor be langstellenden. Een mooi initiatief, dat met een bezoek gewaardeerd kan wor den. Gemeente Rhenen HINDERWET Burgemeester en wethouders van de ge meente Rhenen maken bekend dat op de secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van J. v. d. Gaag, Rijksstraatweg 121c, Eist (U.) om vergunning tot het op richten van een inrichting bestemd tot het opslaan en afleveren van motorbrand stoffen op het adres kadastraal bekend gemeente Rhenen, Rijksstraatweg 121 c sectie H nr. 3318. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbren gen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inza ge gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting te hou den op 22 maart 1966 om 11.00 uur in het gemeentehuis te Rhenen. Beroep tegen een beschikking kan la ter o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is versche nen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht. Rhenen, 3 maart 1966

De Vallei | 1966 | | pagina 2