W. Zeiler van v.v. Rhenus P E L CHEVROLET JUWEEL" V< ïrf 'n juwec m FA REIN KOK SPORT in 't KORT ARAM Ruime zege van Renswoude op Posthoorn 1-6 Voorstellen rond het wijzigen van spel regels bij het voetballen Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 8 maart 1966 5 De trainer aan het woord: V.A.B. i\ van 'n verf Gelderland 3 VEENENDAAL Korenlaan 15 BENNEKOM Zaterdag moest Renswoude naar Amersfoort om daar de returnstrqd tegen de man nen van de PTT te spelen. Werd de eerste wedstrijd een 52 overwinning. De na behaalde 16 overwinning zou nog groter geweest zijn als „vrouwe Fortuna" deze middag niet zo tegen de rood-witten was geweest. De eerste 5 minuten waren be paald sensationeel en de laatste 5 minuten ook rijk aan doelpunten. Na het beginsignaal van de matig lei dende scheidsrechter die nogal veel schoonheidsfoutjes maakte kreeg J. Veld huizen de bal uit een verre pass van Dijk stra aangegeven, spurtte naar binnen en kwam alleen voor de keeper maar zijn schot ging langs de verkeerde kant van de paal. Bij een schot van Diteweg moest de lat redding brengen en in de 3de mi nuut deed B Veldhuizen de staander tril len. Maar toen een van de Renswoude voorwaartsen onderuit werd gehaald en de scheidsrechter maar gewoon door liet spelen had Posthoorn niet over geluk te klagen in de eerste 5 minuten. Posthoorn werd u op eigen helft terug gedrongen en met man en macht werd er gewerkt om een Renswoude treffer te voorkomen. Diteweg kwam na 10 min. al leen voor de keeper maar deze redde door goed uitlopen. Na 20 minuten speel de de spil van Posthoorn de bal met de hand maar scheidsrechter Zwart zag het niet dus weer geen strafschop. VRC liet zich door DOS '37 in beginfase van de wedstrijd overbluffen 3-0 VRC heeft zich door DOS '37 reeds direkt na het beginsignaal laten ver rassen. Wel had VRC de aftrap waar na zü in de aanval gingen, maar DOS '37 nam direkt vanuit deze aanval het initiatief over en kwam via lange trap pen gevaarlijk voor het VRC doel. Reeds de eerste aanval was al raak. De snelle rechtsbuiten van DOS kreeg de bal te pakken en kon gemakkelijk scoren, 1-0. Na 10 minuten een iden tieke situatie en weer was het de rechts buiten die zijn club naar 2-0 schoot. VRC was er helemaal uit en het duurde dan ook geen vijf minuten of de DOS midvoor vergrootte de marge tot drie doelpunten. Hierna herstelde VRC zich wat Men kon goed merken dat het elftal, dat ge heel gewijzigd was, zijn draai niet kon vinden. Het werd nu een gelijkopgaan- de strijd, maar de fors ingrijpende achterhoede van DOS gaf de voor waartsen van VRC niet veel kans. Met een ongewijzigde stand ging men rus ten. Na rust had men het elftal van VRC weer drastisch gewijzigd. Het draaide nu dan ook aanmerkelijk beter als voor de rust. Na een kwartier spelen knal de linkshalf G. Hasselaar tegen de lat en moest een DOS back een inzet van R. v. Kooten van de doellijn trappen. J. v. Kooten raakte geblesseerd en werd vervangen door C. Heikamp. VRC werd sterker. De hard spelende DOS ploeg beperkte zich hoofdzakelijk nog tot het verdedigen van de 3-0 voorsprong. Een kwartier voor tijd viel ook P. Rebergen uit en moest VRC verder met 10 man spelen. Verandering kwam er in de stand niet meer. VRC begon de wedstrijd met de volgende opstelling: Doel: B. Cornelis- sen; achter: R. v. Kooten, P. Hasse laar en J. v. Kooten; midden: P. Reber gen en G. Hasselaar; voor: H. Zoute- welle, C. Rebergen. R. v. Engelenburg, H. Schoeman en L. Rebergen. VRC is nu in een bedenkelijke positie op de ranglijst gekomen en men zal de komende wedstrijden beslist harder moeten aanpakken om het 3e klasser- schap te behouden. Volgende week gaat men naar Zwolle om tegen WVF te du elleren. Kulan won in moeilijke wedstrijd met 32 van Beverweerdse Boys Kulan heeft de tweede wedstrijd tegen Beverweerdse Boys op eigen terrein ge speeld, daar het terrein in Werkhoven niet bespeelbaar was. Het heeft er lange tjjd naar uitgezien dat Kulan haar eerste nederlaag tegemoet zou gaan. Het spel van de S.K.F.-ers was deze middag bene den peil. Dankzij doelman Sukkel heeft Kulan toch de volle winst weten te grij pen. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Vanaf het beginsignaal van de niet al te sterk leidende scheidsrechter v. Oort ging Beverw. Boys direkt in de aanval Reeds na 5 min. hadden zij succes toen middenvoor M. van Asch alleen voor Sukkel kwam en met een boogbal scoorde 0—1. Aan de andere kant stompte de zeer goed keepende W. v. Asch een omhaal van Henzen uit z'n doel. Even later redt v. d. Weerdhof op de doellijn een inzet van Huisman. Beverw. Boys spelen di- rekter en Sukkel moet 2 maal achter el kaar redding brengen bij felle schoten van de voorhoede. Na 20 min. geeft v. Oort Beverw Boys een penalty bij een aangeschoten handsbal van v. Leeuwen Deze worden feilloos benut en het is 02. Twee min. later moet Sukkel weer handelend optreden om z'n doel verder schoon te houden. Vlak voor de rust kop pen Huisman en Henzen net naast en een kopbal van Henzen komt tegen de lat Na de rust gaat Kulan in de aanval Maar het is veel te doorzichtig en de achterhoede der gasten kan steeds oprui men. Na 10 min. een mooie aanval der Kulan voorwaartsen Henzen schiet kei hard tegen de onderkant v.d. lat en de bal springt het veld weer in. Het zit Kulan ook niet mee deze middag Ook keeper v. Asch is voor Kulan een groot strui kelblok. Na 12 min spelen een gevaarlijke uitval van Beverw Boys en de rechtsbui ten krijgt de bal van links en scoort 0—3 Dit doelpunt wordt door v. Oort afge keurd omdat de bal de outlijn gepas seerd was. Kulan zet nu alles op de aan val en spil Roks gaat naar voren. Niets helpt echter, want de gasten blijven met uitvallen heel gevaarlijk Sukkel moet en kele keren ver z'n doel uit komen om dat gevaar te bezweren Kulan forceert enkele corners, waaruit Huisman 2 keer net naast schiet. Na een half uur heeft Kulan eindelijk succes. Bij een aanval over rechts komt v. Asch z'n doel uit, maar Henzen is er net iets eerder bij en kopt over de handen van de keeper de bal in het net 12 Even later een goed schol van Bruis en het is 22 Kulan probeert de volle winst te grij pen en dit lukt 2 min. voor het einde Beier, ingevallen voor Faber geeft goed af, Bruis krijgt de bal te pakken en schuin voor het doel op de zestienmeterlijn knalt Jiij via de eerste paal de bal in het doel Een prachtig doelpunt. Zo eindigde de ze teleurstellende wedstrijd toch nog in een overwinning voor Kulan. Na een half uur spelen liet Diteweg een schot los dat weer het houtwerk trof. Maar na 35 min. spelen kwam Renswoude toch op 0—1 bij een goede aanval van de gehele voorhoede. Gelukkig was het hout werk van goede kwaliteit want Veldhui zen zag weer zijn schot door de paal gekeerd. Posthoorn maakte nog bijna ge lijk toen v. Ommeren de bal niet vast hield en de midvoor precies langs de paal schoot. Zodat er gerust werd met een magere 01 voorsprong van Renswoude gezien het grote overwicht in de eerste 45 mi nuten. Direct na rust kopte Diteweg een mooie voorzet juist over de kruising. Maar v. Raay zou na 8 min. spelen met een kei hard schot van zeker 20 meter de stand op 0—2 brengen. In de 10de min. keek Post hoorn tegen 03 achterstand aan maar men trok nu meer naar voren en na ruim een kwartier kon de midvoor met een goed schot de stand op 13 brengen. Renswoude kreeg na een half uur spe len een strafschop toegewezen toen een van de voorhoede spelers gemangeld werd binnen de beruchte lijnen, v. Raay zou het vonnis voltrekken maar zijn kei harde schot belandde tegen de knie van de doelman wel een zere plek maar geen doelpunt. Posthoorn raakte in de laatste fase van de strijd geheel leeggespeeld en toen braken de laatste 5 minuten aan waarin Diteweg twee maal de roos trof en van 't Foort ook nog scoorde maar om onbegrijpelijke redenen werd dit doel punt afgekeurd. Maar in de laatste mi nuut zou de stand toch nog 16 worden zodat de gemiste kansen in de eerste 5 minuten in de laatste weer goed gemaakt werden. Een nuttige overwinning in een matig gespeelde wedstrijd. N.S.V.S. VERSPEELDE TEGEN HULSHORST EEN 2—0 VOORSPRONG 3—3 NSVS heeft j.l. zaterdag een verdienstelijk 33 gelijkspel be haald tegen Hulshorst. Toch heeft er voor NSVS de volle winst be slist ingezeten. Reeds na 10 minu ten had men een 20 voorsprong. Reeds na vijf minuten was het de goed doorzettende H. v. Resteren die de stand op 10 bracht. Hier na was het een gelijkopgaande strijd met een iets meer aanval lend Hulshorst. Vijf minuten na het eerste doelpunt was het linksbuiten Bleijenberg die met een harde kogel van verre afstand doel trof. 2—0. Mooi doelpunt. Hierna gooide Hulshorst alles op de aanval en ze wer den geleidelijk aan sterker. NSVS kwam lelijk in de verdrukking maar vooralsnog kon de achterhoede de zaak nog wel aan. Toch geheel onverwachts was het de rechtshalf van Hulshorst die met een schot van zeker 30 meter de voorsprong van NSVS reduceerde tot 1 doelpunt. Keeper van Beek verkeek zich waar schijnlijk enigzins op dit harde schot. 2—1. Na 20 minuten moest D. v. Manen zich door een blessure laten vervangen door W. v. d. Waal. Met een 21 stand ging men rusten. Na rust hetzelfde spelbeeld met een sterk aanvallend Hulshorst. De rechtsbui ten en midvoor van Hulshorst waren bij zonder gevaarlijk. Toch kon de achter hoede van de Oranjehemden nog stand houden terwijl Bleijenberg en v. Kesteren het met soloacties probeerden die echter weinig succes opleverden. Kwartier voor tijd was het de bijzonder goed spelende midvoor van Hulshorst die vier man pas seerde en de bal onhoudbaar achter kee per van Beek deponeerde. Drie minuten later herhaalde deze midvoor dit kunst stukje nogmaals en de stand was 32. Met nog tien minuten spelen leek te situatie voor NSVS hopeloos maar vijf minuten voor tijd maakte een verdediger van Hulshorst hands binnen de beruchte lijnen en NSVS mocht een penalty nemen. A. Gaasbeek werd met deze taak belast. Drie keer moest hij de strafschop over nemen wegens het steeds te vroeg bewe gen van de Hulshorster keeper. Maar toen was het raak. Grote vreugde bij NSVS bij dit toch wel verdiende 3—3 ge lijkspel. Ondanks beter spel verloor SVP met oneven goal van Scherpenzeel 1-0 In een niet al te beste wedstrijd herstelde Scherpenzeel zich enigszins van de zware nederlaag van de vorige week en wist het bezoekende SVP uit Veenendaal met de enigste goal van de wedstrijd te kloppen. Met de 1-0 zege kregen de blauw-wit- ten echter meer dan hun toekwam, want de leuk spelende Panters hebben het grootste gedeelte van de wedstrijd het beste van het spel gehad en zetten de Scherpenzeel defensie vaak onder zwa re druk. Dat SVP ondanks haar betere spel niet tot een beter resultaat kwam kan voor het grootste deel op naam van keeper Sangers worden geschreven die in het Scherpenzeel doel ongenaakbaar bleek en een aantal bijzonder fraaie reddingen verrichtte. De wedstrijd begon 20 minuten te laat doordat invaller scheidsrechter G. Ach terberg uit Utrecht aanvankelijk niet wilde laten spelen omdat de lijnen naar zijn mening niet voldoende zichtbaar waren. Nadat hierover langdurig was geconfereerd werd er uiteindelijk toch gespeeld zonder dat er aan de lijnen iets was gedaan, hetgeen ook niet nodig was. In de eerste minuten zag het er naar uit dat Scherpenzeel er goed zin in had en het doel der gasten kroop enige ke ren door het oog van de naald. Het Scherpenzeelse vuur bleek echter maar een strovuurtje te zijn en geleidelijk aan gingen de gasten met goed samen spel in het offensief en nu kreeg de blauw-witte defensie het zwaar te ver duren. Na een kwartier spelen juichten de gasten, voor naar zij meenden de eer ste treffer, toen de uitgelopen keeper Sangers met een hoge bal werd ge passeerd maar zij juichten te vroeg, want de bal belandde tegen de lat. Voordat dit echter gebeurde floot de heer Achterberg al voor een doelpunt maar hij kon deze beslissing meteen weer herroepen omdat de bal niet in het doel ging. Met een stuitbal in de handen van Sangers loste hij dit mis verstand echter keurig op. De eerste helft verstreek doelpunt loos, de gasten hadden wel het beste van het spel maar kwamen niet tot scoren en de schaarse Scherpenzeel aanvallen stelden de achterhoede der gasten voor niet al te grote problemen. In de eerste minuten na de rust za gen de toeschouwers een herhaling van het begin, een fel aanvallend Scher penzeel dat enige keren zeer dicht bij een treffer kwam maar door slechte afwerking haast onmisbare kansen on benut liet Ook nu namen de gasten spoedig het initiatief over en zij wisten de gastheren onder zware druk te zetten. Wat zij echter ook probeerden, het luk te niet, Sangers had alles en was hij al eens gepasseerd dan verleende een ver dediger assistentie. Kort voor tijd viel er echter toch een treffer maar deze kwam niet aan de kant waar hij werd verwacht, bij een Scherpenzeel actie dook plotseling linksbuiten Westerneng tussen enige Panterverdedigers op en knalde de bal hard tegen de touwen, 1-0. Met deze stand kwam ook het einde maar een gelijkspel was voor SVP zeker ver diend geweest. Deze week hadden wij een gesprek met oud-WAW en Wageningenspeler de heer W. Zeiler, thans trainer bij het trots aan de kop staand RHENUS. Wij geven de heer Zeiler het woord: Eigenlijk ben ik een beetje laat met voetballen begonnen, pas in mijn 15de levensjaar. De eerste wedstrijd speelde ik in het 3de van WAVV. Dat begin was allerminst succesvol te noemen, want mijn tweede wedstrijd mocht ik in het vierde spelen. Dit lukte beter, want daarna werd ik in het 2de opgesteld en ongeveer een jaar later op m'n 16de, maakte ik m'n debuut in het eerste elf tal van WAW. Seizoen 1943/'44 werden we kampioen en promoveerde WAW naar de 2e klas. Net na de oorlog ver leende WAW overschrijving naar Wa- geningen, waar ik meteen in het eerste elftal werd opgesteld. Aan de tijd bij Wageningen heb ik vele goede her inneringen. We hebben veel buitenlandse trips gemaakt. Een minder leuke herin nering was er ook. Dat was tijdens de wedstrijd DWS-Wageningen in Rotter dam. Bij deze wedstrijd stond het kam pioenschap op het spel. Direkt na het beginsignaal stonden we meteen met 1-0 achter. De wedstrijd was ongeveer een half uur oud, toen ik een prachtige kans kreeg ongeveer op de penaltystip. Echter m'n schot ging enkele centimeters langs de verkeerde kant van de paal. We ver loren de wedstrijd met 1-0, dus U be grijpt hoe kostbaar die kans geweest was. Enige tijd later kwam de in Vee- W. Zeiler, v.v. Rhenus. nendaal welbekende Wim Bleijenberg bij ons en bestond de voorhoede van die jaren van rechts naar links uit: R. Jan sen, W. Zeiler, W. Bleijenberg, C. v. d. Weerd en F. Modder of Gieltjes. Doel man van die tijd was de bekende G. van Eist. In 1951 werd ik uitgeschakeld door een voetbalknie. Ik werd twee keer hier aan geopereerd, eenmaal zelfs door Dr. Hans Tetzner. Enige tijd later ontstond het betaalde voetbal, en ik kreeg on danks m'n voetbalknie toch een contract aangeboden bij Wageningen. Slechts twee keer heb ik daarna nog als semi- prof gevoetbald, maar het lukte niet meer met m'n knie. Hierna ben ik be gonnen als trainer bij Opheusden. Onder licentie uiteraard. Opheusden heb ik vijf jaar getraind en ze zijn in deze tijd ver schillende keren kampioen geweest en 1 keer gepromoveerd. Ongeveer 1958 werd ik trainer bij De Merino's in Vee nendaal. Tot 1963, dus ongeveer 5 jaar, ben ik in Veenendaal geweest, waarna ik bij m'n huidige club, „Rhenus", kwam. Ondertussen had ik m'n trainers diploma C behaaid. Rhenus stond in dat jaar onderaan, maar het is ons gelukt de degradatie te ontlopen. Aan die compe- tittie denk ik nog vaak met genoegen terug. Het was toen m.i. een nog grotere voldoening, dan het feit dat we nu zo'n mooie positie innemen in de huidige competitie. Zo zijn we dan geland bij het heden en ik kan U zeggen, dat het er momen teel beslist mooi voorstaat. De verhou ding met zowel het bestuur als met de jongens is uitstekend. En we hebben het geheel in eigen hand om kampioen te worden. Hoe het komt dat Rhenus thans zo goed draait? Daar zijn verschillende redenen voor op te noemen. Het zit op de eerste plaats mee. Soms heb je een seizoen waarin alles tegenloopt, maar ik geloof dat we het zgn. voetbalgeluk dit seizoen een beetje mee hebben. Daarbij komt, dat er momenteel door alle jon gens hard gewerkt wordt, terwijl de geest in de ploeg uitstekend is. En de training wordt goed bezocht. Alleen de jongens van de lagere elftallen laten het er wel een beetje bij zitten. Ik ben be slist niet voor verplichte training, Dat Rhenus en Sportclub Rhenen samengaan kan ik beslist een winstpunt noemen. In Rhenen kan men zeker een goede 3de klasser op de been brengen. In Veenen daal zou men veel meer moeten fusio neren en zou men een goede betaalde vereniging kunnen formeren. Ik kan U wel zeggen, dat het afdelingsvoetbal bij zonder hard is. Harder dan menig be taald voetbalduel. Maar gezelligheid vindt men alleen bij het amateurvoetbal. En bij Rhenus is het bijzonder gezellig. Op uw vraag welke eigenschappen een voetballer zou moeten hebben kan ik dat in vier onderdelen formuleren, nl.: Tech niek - Tactiek - Mentaliteit - en mis schien wel een van de belangrijkste, nl. Conditie. Er zijn praktisch geen voet ballers die alle vier deze eigenschappen bezitten en het is nu voor de mensen die het elftal opstellen een belangrijke zaak hiervoor een combinatie van voetballers te vinden en van deze een elftal samen te stellen. Ik ben dan voor een vaste kern van ongeveer 20 spelers waaruit ik dan door middel van selectie het juiste elftal kan samenstellen. Bij Rhenus stel ik zelf in samenwerking met twee advi seurs het le elftal op. Wij spelen het 4-2-4 systeem en ik moet zeggen dat dit vrij aardig lukt. Ik wil niet zeggen dat ik voor dat 4-2-4 systeem ben, maar men moet echter met de tijd mee. Wat is m'n grootste wens op voetbal- gebied thans? Nou ik dacht dat dat in de loop van ons gesprek wel naar voren is gekomen, namelijk kampioen worden en promoveren naar het K.N.V.B.-voet- bal. Wandelnieuws Het bestuur van de wandelsportver eniging „De Vrije Wandelaars" uit Amerongen deelt mede, dat op de ver gadering van 22 rebruari j.l. is be sloten, dat deze vereniging zal worden opgeheven met ingang van 1 april a.s. Tot deze datum kunnen de lopende verplichtingen nog geregeld worden via de heer H. J. van Mourik, Zuijlestein- seweg 29. Na deze datum vervalt voor het bestuur elke verantwoordelijkheid. Op 1 april a.s. zal het batig saldo van de vereniging worden overgemaakt naar de stichting „Het gehandicapte kind" en komt dan ten goede aan die jeugd, die zelf deze sport graag zou hebben be oefend. KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE R.K. Unitas leed enigszins geflatteerde nederlaag tegen S.C.H. 02 Unitas heeft het j.l. zondag tegen SCH niet kunnen bolwerken. Ondanks het feit dat zij het grootste deel van de wed strijd in de aanval zijn geweest lukte het niet om de bal achter de doelman van SCH te krijgen. Toch zou een gelijkspel beslist verdiend zijn geweest, want de middenlinie en de achterhoede hebben een goede wedstrijd gespeeld. Het grote knel punt was echter de voorhoede. Zij kon den niet veel goeds tot stand brengen. SCH startte met de wind in de rug en ging direkt in de aanval Vooralsnog had de achterhoede met C. Drost als beste man er goed het oog in. Toch moest er voor SCH een Unitas- verdedigingsfout aan te pas komen om tot scoren te komen. Dit gebeurde ongeveer na twintig min. spelen De voorhoede van Unitas kreeg hierna nog wel enkele kan sen maar zij werden niet benut. Met deze 01 stand ging men rusten. Nu speelde Unitas met de wind in de rug en de verwachting was dat men nu wel tot een goed resultaat zou komen. Maar hoe de goed spelende linkshalf Sel- horst zijn voorhoede ook stuwde, doel punten kwamen er niet. SCH kwam er nu praktisch niet meer aan te pas en het was allemaal Unitas wat de klok sloeg. SCH echter ver in de verdediging teruggetrokken hield goed stand. Vijf minuten voor tijd lukte het SCH zelfs om via een snelle uitval meer af stand te nemen van Unitas 02. Unitas gaf zich gewonnen en de laatste vijf minuten was slechts nog een forma liteit. Het wordt tijd voor Unitas om uit een ander vaatje te tappen want men staat bedenkelijk onderaan de ranglijst. Unitas verscheen in de volgende op stelling: Doel: Brekelmans; Achter: J Hardeveld, R. Nering, H. v. d. Broek en C. Drost. Midden: W. Romijn en P. Sel- horst. Voor: A. v. Leur, T. v. Ojik, B Nuiten en H. Drost. Oranje-Wit kansloos tegen leider de Meern 04 Zondagmiddag stonden de Elstenaren voor de bijzonder zware taak om leider de Meern te weerstaan. Het is de Oranje mannen niet gelukt, domme pech kwam hun op een 02 stand te staan, maar niettegenstaande deze pech was de Meern over alle linies een klasse beter. Neen, het wil nog niet bij de Elstenaren. Aan 't publiek lag 't niet, want het was in grote getale naar 't Sportpark getogen. Na 't beginsignaal zag men soms heel aardig voetbal, maar lang duurde dit niet. want de leiders in deze klassen waren bijzonder gebaat bij een zege. Zij hadden bovendien een betere spelopvatting die naarmate de wedstrijd vorderde van door slaggevende betekenis werd. Toch moest een gelukkig doelpunt hun op weg helpen Bij een aanval op 't Elsterdoel knalde een Elsterverdediger de bal tegen de aanstormende W. Achterberg op, waaruit de bal in 't net belandde 01. In de 28e minuut wederom een onge lukkig moment in de Elster defensie, J. Veenendaal onderbrak een aanval, maak te de bal vrij, maar kwam te vallen de Meern speler W. Achterberg pikte de bal op en ging alleen op keeper Rotterdam af 02. Voor de thee bleek er voor de Elstenaren niets meer te veranderen. In de tweede helft bleek toch dat de Meern technisch en taktisch veruit de meerdere was over een teleurstellend O ran je-Wit. korte afstand de stand naar 3-1 schie ten. Langbroek geloofde het nu wel, en indien DVSA wat meer geschoten had en niet zo nonchalant met de vele kan sen was omgesprongen zou de score hoger zijn opgevoerd dan 5-1 middels doelpunten van C. van Mourik en A. Wildeman. Jammer voor het verdere verloop van de competitie dat de strijd om de bovenste plaats reeds vrijwel is geluwd. DVSA VERLIEST VAN EMS MET 3-1 Onder ideale weersomstandigheden bond DVSA zondag de strijd aan tegen EMS te Bunnik. Al spoedig bleek dat beide ploegen behoorlijk aan elkaar gewaagd waren en werd van beide zij den goed voetbal gespeeld. De verde digingen draaiden op volle toeren en de keepers moesten al direct hun kwali- Rechtsbinnen Kerkhofs was een door-;teiten toneili terwy, de lat in het eer. lopend gevaar voor de Elster defensie. De Elstenaren geloofden er ook niet meer ls,e ha,f unr ook noe a' eens reddlns in en in de resterende tijd kon midvoor moes* brengen. C. Broekhuizen nog twee prachtige doel punten scoren, beiden waren kopballen die onhoudbaar voor keeper Rotterdam in het net verdwenen 04. Voor de Elste naren gaat het nu toch een beetje precair worden. DVSA overklaste Langbroek 5-1 Hoewel DVSA met een drietal in vallers moest aantreden heeft zij be wezen goed in het reserve materiaal te zitten. Met een ruime 5-1 overwin ning bond zij SVL aan haar zegekar en kon de 2e plaats in deze afdeling behouden blijven. Reeds direct zette DVSA een vlot tempo in en door enkele mooie aan vallen van achter opgebouwd kon zij het heft in handen houden. De voor hoede bleek echter niet al te produktief te zijn want er moesten verscheidene goede kansen komen, voor het eigen lijke le doelpunt kon worden aange tekend. Uit een goede aanval over rechts kon A. Wildeman uit een onoverzichtelijke situatie 1-0 maken. DVSA bleef vlot combineren en hield het middenveld in handen, zodat Langbroek slechts spo radisch tot een goede aanval kon komen. Na circa een half uur werd het 2-0 door een goede doorloopbal van C. van Mourik. Hierna ging DVSA verslappen en probeerde Langbroek tot de aanval over te gaan. Bij een cornerbal paste de DVSA verdediging geen goede dekking toe en kon Langbroek 1-2 noteren. DVSA kreeg hierna nog enige goede scoringskansen doch door slecht afwer ken bleef het 2-1 tot de rust. Na de rust een weer wat mat spelend DVSA. Na een kwartier kreeg men er echter weer zin in en werd het spel beter verzorgd. Vele kansen kwamen, doch pas 20 minuten voor tijd kon C. van Mourik met een keihard schot op In de 30e min. een aanval van DVSA, waarbij de EMS verdediging niet vlot kon wegwerken, waarvan rechtsbuiten Van de Pol dankbaar gebruik van maakte en onhoudbaar inschoot, 0-1. Grote vreugde bij de DVSA supporters, die hun ploeg in een behoorlijk goede vorm zagen. Doch hun vreugde was van korte duur daar in de 33e min. de EMS rechtsbuiten de bal scherp voor gaf, welke door de goed verdedigende Drost werd onderschept, doch die geen kans zag de bal onder controle te krij gen en in eigen doel schoot, 1-1. Dit werd tevens de ruststand. Na de pauze een zelfde spelbeeld met goed verdedigen. Keeper Veenhof verrichtte met Van Dijk, Drost en Viegen uitste kend werk. De supporters hadden reeds vrede genomen met een gelijk spel, maar sommige spelers van DVSA dach ten hier anders over, want in de 35e min. ging men ruilen. Van Viegen ging de middenvoorplaats bezetten, dit be tekende terstond een verzwakking in de achterhoede. De eerste aanval van EMS na deze verandering leverde hun al direct suc ces op. De rechtsbinnen maakte 2-1 voor EMS en 4 min. daarna volgde voor de Amerongers de genadeslag. Het werd 3-1 met nog 10 min. te spelen. Jammer van de laatste 10 minuten, die beslist geen gebrek aan tempo vertoonde, maar fouten gaf, die men bij zichzelf moet zoeken. Dat van plaats verwisse len niet altijd succes heeft, vooral niet tegen een tegenstander als EMS bleek wel uit deze wedstrijd. De ploeg speel de sterk aanvallend en DVSA kon ver andering van opstelling beslist niet hebben, ondanks dat er goed gespeeld werd. Ondanks deze nederlaag geeft het vertoonde spel hoop voor de toekomst, daar verschillende nieuwe jeugdspelers stonden opgesteld, waarvan er enkele waren die het zeer goed deden. Deze wedstrijd werd uitstekend geleid door de heer J. F. van Veenendaal. Actie tegen tijdrekken van doelverdedigers De scheidsrechtercommissie van de FIFA zal op de 11 juni te houden bestuursver gadering van de bond een aantal wijzigingen in de spelregels voorstellen. Vooral bjj belangrijke wedstrijden, o.a. Europacup wedstrijden etc., gebeurd het vaak dat bij een gunstige stand vooral de doelverdedigers bij het uittrappen van de bal on nodig lang hierover doen. Aangezien dit veelal bij de toeschouwers ergernis wekt en het peil van de wedstrijden sterk doet dalen wil voornoemde commissie van scheidsrechters op 11 juni voorstellen dat de doelman na vier passen gelopen t« hebben de bal moet afspelen. Men kan zich de beslissingswedstrijd België-Bulgarije (voorronden W. K. '66) wel herinneren, waar doelman Naidenof van Bulgarije op werkelijk ergerlijke wijze de bal onnodig lang in zijn bezit hield. Twee invallers Een ander ingrijpend voorstel zal zijn om toe te staan dat elke ploeg onge acht geblesseerd of niet, twee spelers mag vervangen. Daarbij komt dan wel ■8- Volgens de huidige bepalingen van de Italiaanse Voetbalbond mag internatio nale Pele geen contract aanbieden. Zij hebben het limiet voor buitenlandse spelers bereikt. 8 Rechtshalf J. v. d. Kraats van DOVO is ingaande 14 februari j.l. voor vier wedstrijden geschorst wegens wange drag bij Quick-Boys-DOVO. 8 Daan Schrijvers onze nationale spil heeft een contract van 6 jaar getekend bij PSV. Detailvoorwaarden worden door beide partijen angstvallig geheim gehouden. 8 De KNVB zal aan twintig voetbalver enigingen, die kwijtschelding van straf fen hadden gevraagd, geen amnestie verlenen. 8 De finale Europacup I (voor landskam pioenen) zal 11 mei in Lissabon (Por tugal) worden gespeeld. Mocht echter Benfica tot de finale doordringen dan gaat men in het Alvaladestadion van Sportingclub Lissabon de strijd uitvech ten. 8 Pele Koning Voetbal van Brazilië heeft met het kopen van z'n verlovingsring een strop gehaald van f 1450,—. Hij kocht de ring van iemand die zelf de ring betaald had met een ongedekte cheque. 8 Piet Kruiver werd lelijk bij de neus genomen tijdens de actie „Eten voor India". Hij had twee ballen ten ver koop beschikbaar gesteld, resp. van de wedstrijden Real Madrid-Feyenoord en Nederland-België. Telefonisch brachten de ballen f 250,— en f 300,— op. De eer ste koper wilde zich niet bekend maken terwijl de tweede koper oud-internatio nal Frank Wels zou zijn. Toen lange Piet echter met de bal kwam aandra gen wist Frank Wels echter van niets Onverrichter zake keerde Piet Kruiver weer huiswaarts. 8 Wil nien de wedstrijden van TSV Mun- chen 1860 en Bayern Munchen bijwo nen zal men voor een redelijke tri buneplaats maar liefst f 18,— moeten betalen!! DAMNIEUWS Voor de onderlinge competitie van de damclub V.D.C. werden maandagavond in ,,'t Trefpunt" de volgende partijen gespeeld W. de KleuverBouman 0-2 Verhoefde Roder 0-2 N. ValkenburgKalter 1-1 Keijmanv. d. Bovenkamp 2-0 G. Valkenburgv. d. Hor 1-1 VermeerValkenburg Sr. 2-0 v. d. VliertVerbeek 2-0 De partij tussen v. Nieuwamerongen en de clubkampioen v. d. Brandhof werd afgebroken. Eerstgenoemde heeft een i hijf voordeel de bepaling.bij dat een speler die hel veld verlatep heeft later niet meer als „invaller" terug mag komen. Tevens zal men voorstellen dat de doelman niet meer binnen zijn eigen doelgebied mag worden aangevallen. Buitenspelregels ongewijzigd In de loop der jaren zijn verschil lende stemm^p opgegaan om de buiten spelregels te wijzigen. Er zijn zelfs in Engeland al proefwedstrijden mee ge speeld. De bedoeling hiervan was om het aanvallend voetbal te stimuleren. De scheidsrechtercommissie is echtei van mening dat deze wijzigingen hier' aan niet veel kunnen veranderen. In middels is dan ook officieel afgekon digd dat dit beslist niet doorgaat. Met ingang van 1 aug. Mochten deze voorstellen door de FIFA aangenomen worden dan zullen ze vanaf 1 aug. bindend zijn voor alle aangesloten bonden, dus ook voor het Nederlandse voetbal. Normaal gaan nieuwe regels altijd in op 2 juli maai aangezien men tijdens het Wereldkam pioenschap liever niet op andere spel regels overgaat heeft men de datum verlaat. (79) Terwijl het schip, waarin Ares en Merlin de dochter van de kaperkapitein hebben ontvoerd zich snel van de kade verwijdert, buigt Aram zien over de gewonde. Het kromzwaard van de Moor heeft zijn werk maar al te goed gedaan De brede, ruige borst van de piraat spant zich nauwe lijks meer onder zijn zwakke ademhaling „Het is gebeurd met mij", fluistert de gewonde hees, „Aram ik beken, dat ik getracht heb je te'. vergiftigen Vergeef me ik deed het om Ambre te behouden zij zij bemint U Aram buigt zich dichter naar de ongelukkige, wiens gefluister nauwelijks meer hoorbaar is. „Red Ambre uit de klauwen van van Merlin", fluistert de stervende, „beloof het mij op je woord van eer „Ik beloof het, op mijn erewoord", zegt Aram ern stig. Dan valt het hoofd van de piraat opzij en breekt het licht in zijn ogen Een der soldaten spreidt zijn mantel over hem heen en treedt eer biedig terzijde. En Aram staart met gebalde vuisten naar de horizon, waar het schip, waarop zijn aarts vijand Merlin Ambre gevangen houdt, langzaam in de ochtendnevelen verdwijnt EINDE Teleurstellende 5-3 nederlaag van Scherpenzeel tegen Brederodes Scherpenzeel trad zondagmiddag op Wittenberg aan tegen mede degradatie kandidaat Brederodes en leed een we) zeer teleurstellende 5-3 nederlaag. De zege van de gasten was niet een gevolg van beter spel hunnerzijds maar van enige bijzonder ongelukkige mo menten van de Scherpenzeel verdedi ging welke tot driemaal toe een doel punt tot gevolg hadden. Gezien het ver toonde spel had een gelijkspel de ver houding beter weergegeven, maar om dat doelpunten nog altijd beslissen gin gen de gasten met de kostbare winst huiswaarts. In de beginfase waren beide ploegen beurtelings in de aanval maar de aan vallers kregen weinig kansen van de stevig ingrijpende verdedigingen. Na dertien minuten kwamen de gas ten fortuinlijk aan de leiding toen door een misgreep in de verdediging midden voor Visser de bal tegen het net kon jagen, 0-1. Scherpenzeel kwam echter goed terug en in de 22e minuut wist na een goede voorzet van Veldhuizen rechtsbuiten Jansen de stand gelijk te maken, 1-1. Scherpenzeel wilde wel meer maar slaagde er niet in het net nogmaals te vinden. Bij de gasten ging dat beter want zij wisten tot tweemaal toe de- fensiefouten goed af te straffen, zodat zij met een 3-1 voorsprong konden gaan rusten. Toen de gasten kort na de rust de stand op 4-1 wisten te brengen leek het gebeurd te zijn, Scherpenzeel dacht daar echter an ders over en zette alles op de aanval en de verdediging der gasten moest al le zeilen bijzetten om onheil te voor komen. In de twintigste minuut ston den zij echter machteloos toen rechts half Veldhuizen hard inschoot en even later werd het zelfs 4-3 toen Van de Broek opnieuw de roos trof. Kort hierop werd nummer vier in de touwen gejaagd maar deze treffer vond in de ogen van de matige arbiter De Lang geen genade omdat naar zijn mening Wagensveld buitenspel stond. Scherpenzeel bleef doorgaan, maar de verdiende gelijkmaker kwam er niet meer uit, zelfs werd het kort voor tijd nog 3-5 toen de scheidsrechter aan de gasten een dubieuze strafschop toeken de welke door rechtshalf Kemp in een doelpunt werd omgezet

De Vallei | 1966 | | pagina 5