Huwelijksfeest overal groots meegevierd BEHANG SetterSet Regen kon niet alle festiviteiten hinderen NENKY JANSEN JEUGDDIENST Kegen en wind spelbreker bij de voetbalwedstrijd Volendam-H-DVS 3-1 DE Jeugdkerkdiensten „nieuwe stijl" in Cunerakerk Kepen getleeltelijk spelbreker te Klieneii Eist hield liet rustig Amerongeu begon knallend Ook Overberg deed mee v.v. Renswoude bekostigde Oranjefeest Onze nieuwe kollektie is weer AF Veenendalers bij Bruidsboeket Modeshow Hein van Schuppen SCHERPENZEEI TANJA u nylons V (U ]S3 Fa. L. HEY Morgen huikjes bestrijden OVERBERG Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 11 maart 1966 4 moet. pmi£>11 s 1 qqIca Vno**Lrt llijke dienst gehouden, waarbij het or- t CCIICIllIctclIftC Illttl Ivl gel werd bespeeld door Feike Asma. j Integenstelling tot andere malen als W£|g iCCStCCIltl'lllll jdeze organist naar Veenendaal komt, (was de kerk nu matig bezet. Het con- In Veenendaal begon de dag reeds cert wer? door d5 aanwezigen zeer op voor achten, toen verschillende mu- P.^s «esteld, en het orgel klonk dank siekkorpsen met vliegend vaandel en Z1J e"1 «rondige beurt weer zoals het slaande trom naar de scholen gingen om de kinderen op te halen en de sla- penden te wekken. Om 8 uur begon de stertocht vanaf de verschillende scho len naar de markt. Daar verzamelden een 3000 kinderen zich, om te defile ren langs het college van b. en w., dat in gezelschap van mevrouw Hazenberg voor het gemeentehuis opgesteld stond. Daarna ging het via Hoofdstraat, Zand straat, Fluiterstraat weer terug naar Het slechter wordende weer drukte school. Aan dit défilé werd deelgeno-gisteren een stempel op de feestelijk- men door de Scheepjeswol harmonie, heden, die in Rhenen op het program- Caecilia, de harmonie uit Ochten en "ia stonden ter gelegenheid van het de fanfare uit Resteren. Koninklijke huwelijk. Toen iedereen de gelegenheid gekre-De feestelijkheden werden in de och- gen had, om de gebeurtenissen in Am- tenduren ingeluid door de klokken van sterdam op de televisie te volgen, begon de Cuneratoren, waarna de stadsbeiaar- dier Gijs Brinks een carillonconcert gaf, 's middags om half drie een Boeren bruiloft op de markt. Dat er ondanks de regen nog zoveel belangstelling be stond, gaf de medewerkenden aan dit festijn grote voldoening. Het feest werd geopend met het vol trekken van een huwelijk, in de mu ziektent. Daarna kreeg de bekende waarbij hij een groot aantal vaderland se liederen ten gehore bracht. Om negen uur kwam de schooljeugd aan bod. In grote getale trok men naar het gemeentehuis om daar een aubade te brengen. Op het bordes stonden bur gemeester Bosch ridder van Rosenthal Gorsselse Boerendansgroep de gelegen- en de beide wethouders, alsmede be- heid zijn kunnen te tonen. Het bleek,stuursleden van de vereniging Oranje dat de amateurs deze folklore goed be- dag heersten. Er wordt door die mensen dan ook iedere veertien dagen geoefend. Indien een der leden van de groep zon der geldige reden een repetitie ver zuimd, dan wordt dit met een boete bestraft. Helaas was de groep niet ge heel compleet. Normaal is ze een tien tal leden groter. Ook de muziek wordt altijd door drie inplaats van door een man verzorgd. Ziekte verhinderde ech ter normale sterkte. De boerenkapel van Caecilia deed uitstekend zyn best. Het was ver warmend, zoals er met de muziek meegedanst werd. Om vier uur werd het optreden van de bóeren- dansers en -kapel besloten. Voor de jeugd ging de band van Cees van Willigen nog een poosje door. In de avond was er ondanks de regen een goede belangstelling voor de grote taptoe op de markt, die verzorgd werd door het signaal korps Houdt Braaf Stand uit Wageningen, de harmonie en drumband van SVDB te Rotterdam, de Scheepjeswolharmonie en de har monie Caecilia. De majorettes van de beide eerstgenoemde groepen oogstten met hun optreden een groot succes. En dat terwijl het voor de Rotterdamse meisjes de eerste keer was, dat ze in het openbaar optraden. Helaas moest door de stromende regen ook dit pro gramma bekort worden. In plaats dat na het optreden van de drumbands met majorettes eerst de andere korpsen nog afzonderlijk voor het voetlicht traden, werd nu direct tot de finale, de eigen lijke taptoe overgegaan. Vanaf half acht, tot tegen het mid dernachtelijk uur werd in de garage van de firma Van Schoonhoven door de jeugd naar hartelust gedanst. Op de kermis, bij het postkantoor was het de gehele dag gezellig druk. Tal lozen wilden voor luttel geld een gokje wagen, of zich misselijk maken in draai molen of oliebollentent. In de Pniëlkerk aan de Hoofdstraat werd in de avonduren een interkerke- Nadat de muziekvereniging Ons Ge noegen het Wilhelmus ten gehore had gebracht - het werd door velen meege zongen - richtte de burgemeester zich met een korte toespraak tot de aan wezigen: „Als hier een bruidsstoet voor het gemeentehuis staat, zyn er altijd heel wat kijkers en ieder is ver tederd en toont zich verheugd. Zo zijn wij blij met onze kroonprinses, die vandaag trouwt. Wij wensen haar dan ook het allerbeste toe." Na zijn woorden verzocht de burge meester een driewerf hoera uit te bren gen op het bruidspaar, aan welk ver zoek met name de jeugd toeterend en zwaaiend met feestmutsen en vlaggetjes enthousiast voldeed. Met begeleiding van de muziekvereniging Oefening Baart Kunst werd hierna een aantal vaderlandse liederen gezongen. Nadat ook de drumband Rhenen zich had la ten horen en de mondaccordeonver- eniging Kunst en Vriendschap was op getreden was de tijd voor de afmars gekomen en begaven de kinderen zich weer naar hun scholen, om daar een herinnering in ontvangst te nemen. De dag tevoren had men deze reeds op de kleuterscholen uitgereikt. Voor de lampionoptocht, die om zeven uur des avonds begon was de deelname, ongetwijfeld door het steeds slechter wordende weer, minder groot dan men zich had voorgesteld. Er was een stoet geformeerd van twee muziekcorpsen plus de drumband, met daartussenin een aantal kinderen. De route werd - zeer begrijpelijk overigens - bekort en men trok via de Bantuinweg, Nieuwe Veenendaalseweg, Julianastraat, Ach- terbergsestraatweg en Herenstraat naar het Fred. v. d. Paltshof, waarna ieder weer zijns weegs kon gaan. Menige lampion had het door de regen en de hevige windvlagen begeven en de klein tjes konden het stevige tempo van de muzikanten niet goed volgen, waardoor er nogal wat uitvallers waren. Tot ve ler verrassing stond de burgemeester als een eenzame figuur voor het gemeen tehuis om de jeugd toe te zwaaien. Het bal champêtre, waarvoor men op het Fred. v. d. Paltshof een keurig plan kier had gelegd, kon door de aanhou dende regen niet doorgaan, tot spijt van een groot aantal jongelui, die zich er veel van hadden voorgesteld. Het was jammer, dat men voor het geval het weer minder goed zou zijn niet een zaal in reserve had. Om ongeveer 8.30 uur gisterenmorgen begon in Eist de muziekvereniging Crescendo een rondgang. Aan het eind van de rondgang werd in de muziektent van Koster een klein concert gegeven, dat groot succes oogstte. In de avonduren werd in de Morgen ster een geanimeerd Oranjebal gehou den. Er was, vooral van de zijde der jeugd veel belangstelling en er werd op de muziek van The Red White and Blue Stars goed gedanst. De huisvaders in Amerongen, die dachten, dat hun wekker stuk was, gisterenmorgen, omdat hy zo'n raar stacato geluid maakte, werden al gauw gerustgesteld. Het bleek dat het feest ter gelegenheid van het huwelijk met saluutschoten begon. Na dit lawaaierige begin werd in heel Amerongen middels proclamaties en hoorngeschal door de Valleiruiters kond gedaan van het heugelijke ge beuren. In de middag was er in het dorps huis een voorstelling voor de school jeugd, waaraan tevens enkele wed strijden verbonden waren. Ook leerlin gen van de school van Overberg namen hieraan deel. Ook in het Dorpshuis werd 's avonds een film voor de ouderen vertoond. En om 22.00 uur begon daar een Oranjebal, dat tot diep in de nacht duurde. Er werd door allen enthousiast gedanst. In Overberg is alles donderdag rus tig verlopen. Om acht uur klonken de eerste tonen van de muziek. Na een rondgang over de Dwarsweg werd de vlag gehesen, onder het spelen van het Wilhelmus. Hierna sprak de directeur van Kamp Overberg de jongens toe en wees hen op de belangrijkheid van de plaats die het Oranjehuis in de ge schiedenis van Nederland inneemt. De middaguren brachten de lagere Een goed overzicht van de Dam met links het Nationaal Monument ter ere van de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog, in het midden de gouden koets met het bruidspaar gevolgd door de Rijkspolitie te paard en op de achtergrond het Ko ninklijk paleis met de erewacht. De toren tjes op de achtergrond zjjn van het post kantoor. klassen van de school door in het Dorpshuis te Amerongen. De voetbalvereniging Renswoude te Renswoude heeft weer eens getoond dat men nog iets anders kan dan voet ballen. Geheel uit eigen middelen werd voor de kinderen een oranjefeest ge organiseerd. Het verwondert steeds weex wat deze vereniging, die nooit één cent subsidie van gemeente of Oranjecomité voor dergelijk werk ge had heeft, op dit gebied weet te pres teren. In de loop van de morgen, toen ieder een bij de televisie zat, werd door het bestuur, bijgestaan door een aantal le den van de voetbalvereniging de in stallaties, die men dacht nodig te heb ben voor de middag op het terrein naast de christelijke school klaar ge maakt. Helaas vielen de buitenspelen in het water. Door de regen had men het programma haast moeten afgelas ten. Gelukkig kon voor het meren deel van de daarvoor in aanmer king komende kinderen een oplos sing gevonden worden in gebouw Rehoboth. In dit gebouw werden allerlei wed strijden georganiseerd als zaklopen en touwtrekken voor de jongens van 10-14 jaar, sjoelen voor de 10-jarigen, eier- loop met hindernissen voor de klein tjes van 5-7 jaar, wasophangen voor de meisjes van 12-14 jaar en blokjesrapen voor de 7-10 jarigen. Door de voetballers was voor 80 liter chocolademelk gezorgd, welke schoon opging. Ook werden alle kinderen nog getracteerd op een rol rang. Om 5 uur is er buiten een hardloopwedstrijd ge houden. De dames mevr. Van de Pol en mej. G. van Veldhuizen verleenden onschatbare diensten op deze middag. De uitslagen in Renswoude: Zaklopen: 1 Arie Veldhuizen, 2 Gerrit Valken burg; touwtrekken: 1 Gijs Gijsbertsen, 2 Gerrit Valkenburg; wasophangen; 1 Alie Wuck, 2 Ita v. d. Glind; sjoelen: 1 Jan Overeem, 2 Henk v. d. Broek; eierloop le groep: 1 Jan Ditewig, 2 Wout Gijsbertsen; 2e groep: 1 Ineke Bouwman, 2 Rita Diepeveen; blokjes- rapen le groep: 1 H. Veldhuizen, 2 R. Marcus; 2e groep: 1 H. van Ginkel, 2 A. van Rheenen. De hardloopwedstrijd werd gewonnes door: Hans Pape, Ine ke Vermeulen en Gerrit Veldhuizen. Vraag gratis behangboekje DROGISTERIJ Zandstraat 7 Veenendaal Kleutercursus Groene Kruis Woensdag 16 maart begint in het Groe ne Kruisgebouw (ingang Eikenlaan) te Veenendaal een kleutercursus. Begin 19.30 uur. De cursus bestaat uit 6 lessen. Dames, die hieraan willen deelnemen kunnen zich opgeven bij het wijkgebouw, of bij de wijkverpleegsters: zr. M. Post, Schrij verspark 4 II, tel. 2573; zr. J. C. Gerrits, Schrijevsrpark 76 UI, tel. 2230; zr. J. C. G..Hajer, Julianastraat 71 en zr. A. P. G. Stutvoet, Julianastraat 71. Ledenvergadering Philadelphia Donderdag 17 maart wordt in gebouw Eltheto te Veenendaal een ledenvergade ring Philadelphia gehouden. Op deze avond, die om 20.00 uur begint, zal een inleiding worden gehouden door ds. C. Langbroek over het onderwerp: Gestoorde schaapjes, zonder de kerk. Iedereen is hartelijk welkom en de toe gang is vrij. Opvallend veel applaus van de menigte klonk op als prinses Irene in zicht kwam. Een achttal Veenendalers was woensdagmiddag aanwezig in de RAI in Amsterdam, by de nationale manifestatie Bruidsboeket. De heer Bulsink, een der leden van de af vaardiging vertelde dat hij het bui tengewoon op prys gesteld had. dat Veenendaal een zo jonge afvaardi ging gestuurd had. „In de meeste gevallen bestond een afvaardiging uit ouderen, met bontjassen en gouden ringen behangen". Veenendaal sloeg dus wel een goed figuur. Gelukkig konden onze plaatsgenoten zitten, want voor ve len was er slechts een staanplaats. De acht Veenendalers zijn: Betty v. d. Weerd, (die gisteren juist 14 jaar werd) van de Herv. ULO 2; Gerard N(jhof van de Ichtus ULO; Gezien Bulsink van de Kon. Julia na ULO (Het is louter toevallig, dat zij evenals haar vader afge vaardigd werd, ze wisten niets van eikaars uitnodiging af); Alette Pi- lon van de Huishoudschool; Jan Bos van de LTS en Geert Kaper van de IIBS. Tevens vertegenwoor digden Veenendaal mevrouw Duns- bach. die haar uitnodiging ontving als representante van de dames, die de inzameling voor het huwe lijksgeschenk gehouden hebben en de heer Bulsink, voor wat hij doet voor het minder begaafde kind. De aanwyzing van de heer Bulsink had de volle instemming van het overige onderwijzende personeel in Veenendaal. Als in het voorjaar iedereen in het nieuw wil, dan moet men ook de gelegen heid hebben te kunnen kijken wat de mode voor dit seizoen voorschrijft. Het is dan ook verheugend voor de Veenendaalse dame, dat ze woensdag 16 maart a.s. in de gelegenheid zal zijn dicht bij huis alle betaalbare en draagbare modellen van de nieuwe voorjaars- en zomermode te zien. Op deze datum houdt de firma Hein van Schuppen een grote modeshow, die 's mid dags om 3 en 's avonds om acht uur be gint, in haar zaak. Kaarten zijn verkrijgbaar in de zaak van deze firma, Hoofdstraat 89, aan de kassa, of telefonisch onder nr. 08385-2721. zondag a.s. 17.30 uur in het kerkgebouw (Sola Fide) aan de Eikenlaan. VOORGANGER: Dr. C. P. van Andel van Utrecht ONDERWERP: De jeugd van vroeger ORGANIST: G. v. Zanten EIERMARKT SCHERPENZEEL Aanvoer 1.000.000. Prijzen f 13,— tot f 14,Henne-eieren f 10,50 tot f 12,50. Al len per 100 stuks. Handel vlug. Grote financiële strop voor jeugdbestuur GVVV De voetbalwedstrijd Volendain-Hermes DVS georganiseerd door het jeugdbestuur van GVVV is dqor de bijzonder slechts weersomstandigheden van gisteren een fiasco geworden. Slechts een handvol toeschouwers hebben het barre weer getrot seerd om de 22 betaalde voetballers aan het werk te zien. Deze hebben er nog van gemaakt wat er van gemaakt kon worden en soms werd nog een acceptabel par tijtje gevoetbald. Maar geleidelijk verdwenen de toeschouwers In de kantine of men ging naar huis. RHENEN Cabaretavond Op vrijdag 19 maart a.s. organiseert de NW-bestuurdersbond afdeling Rhenen des avonds om 8 uur in het „Eigen ge bouw" een cabaretavond. Op deze avond zal het gezelschap van Henk Elsink, bij gestaan door Tonny Huurdeman, Jonnie Baars en het Trio Aart Baars een caba retprogramma opvoeren onder de titel „Vrij entree". Kaarten voor deze cabaretavond zijn verkrijgbaar bij de secretaris van de RBB de heer L. Kooien, Berkenlaan 13 te Rhe nen of telefonisch te bestellen onder num mer 2132. VERENIGING VAN DIERENTUINEN In Rotterdam is een Nederlandse Vere niging van Dierentuinen opgericht. Naast „Artis" en „Blijdorp", alsmede talrijke tuinen in ons land, is ook OUWEHANDS DIERENPARK als lid van deze nieuwe vereniging ingeschreven. De eerstvolgen de vergadering wordt gehouden in één van de restaurants van laatstgenoemd die renpark op de Grebbeberg in Rhenen. EEST LEDENVERGADERING VROUWENBOND De Nederlandse Christen Vrouwen bond, afd. Eist houdt dinsdag 15 maart een ledenvergadering in gebouw Pniël. Op deze avond zal de heer W. Bosman uit Utrecht een lezing, geïllustreerd met dia's, houden over het onderwerp: Slecht horenden. De avond begint om 8 uur i in de sierlijke verlovingsring HORLOGERIE Hoogstr. 8, Veenendaal FAMILIE-AVOND CBB De Christelijke Besturen Bond houdt zaterdag 19 maart a.s. haar jaarlijkse fa milieavond in de Jeugdherberg De Eikel kamp. Op deze avond zal de Elsterse Re- citeervereniging het toneelstuk in 4 be drijven De Weg Terug brengen. Deze avond begint om 8 uur, de zaal is om 7.30 uur geopend. De toegang is voor le den gratis, niet-leden kunnen kaarten verkrijgen aan de zaal, of bij de penning meesters van de bij de CBB aangesloten bonden. Iedereen ontvangt in de pauze 'n gratis kopje koffie. Jaarvergadering S.G.P. De kiesvereniging van de SGP houdt dinsdagavond om 8 uur in de consistorie van liet kerkgebouw' der gercf. gem. aan de Fluiterstraat haar jaarvergadering. Op deze avond zal tevens de kandida- tenlijst voor de komende gemeenteraads verkiezingen opgesteld worden. doet langer met Setter Set nylons in de nieuwe Rosella kleuren ziet U bij: Hoofdstraat 45 tel 2165 Frans Halslaan 26 tel 3044 Scheidsrechter Lausberg uit Culemborg geassisteerd door de heren Loeffen en Wouterse uit Tiel, stuurde dan ook na een half uur spelen in dc tweede helft de spelers naar de kleedkamer. In de zo mer zal indien er een geschikte datum vastgesteld kan worden de wedstrijd nog eens herhaald worden. De elftallen verschenen in de volgende opstelling: Volendam: Doel: C. Tuijp. achter: N. Karregat, J. Bont, J. Jonk en K. Zwarthoed. Midden: J. Pelk en J. Sier, Voor: D. Bond, G. Muhren, J. Smit en D. Tol. Hermes DVS: Doel: Bezem, Achter: van Ede, Rijke, v. d. Kooij ij Heikamp, Mid den: v. d. Burg en Muilen, Voor: Monster, Flaes, van Kooten, Smit. Over de wedstrijd zelf is weinig te zeg gen. Volendam won met 31 hoewel voor al het laatste half uur Hermes DVS be slist beter speelde. Maar de jonge Her mes-ploeg bezat geen schutters. Bij Vo lendam viel het goede spel van linkshalf Sier en linksbinnen J. Smit op. Ook links buiten Dick Tol gaf soms goede demon straties van zijn voetbalkunde. Beide ploegen hielden hun trainings jackets aan. Volendam nam al snel de leiding via een doelpunt van rechtsbinnen Muhren. Ook Hermes kreeg goede kan sen maar het schieten was bijzonder slecht. Dick Tol ondernam op links een De Veenendaalse Atletiekvereniging is geslaagd in haar poging een veteranen- afdeling op te richten. Morgenochtend, 12 maart om 9.00 uur worden de veteranen verwacht bij hotel La Montagne (garage) om in de bossen in die omtrek een uurtje aan conditie training te doen. Op deze manier hoopt men de buikjes te kunnen bestrijden en ook de automobilisten enige lichaamsbe weging te geven. De training gaat onder alle weersomstandigheden door. paar fraaie acties. Uit één hiervan lan ceerde hij een goede voorzet waaruit Smit fraai scoorde. Hermes kwam goed terug via een kopbal van Muilen maar kort Vergadering CPB, afd. Overberg Verleden week donderdag hield de CPB in Overberg weer haar maandelijkse ver gadering. De gevarieerde avond werd verzorgd door het Bureau Voorlichting Merkartike len, waardoor de dames konden kennis maken met de vele voortreffelijke voe dingsmiddelen en huishoudelijke snufjes. Tevens werd aan de hand van fraaie kleu rendia's duidelijk gemaakt, dat weten schappelijk samengestelde ingrediënten niet altijd duur behoeven te zijn. Na deze met belangstelling gevolgde voorlichting kwam een gezellig „Merk- woordenspel", waaraan diverse prijsjes waren verbonden. De afhandeling van de agenda volgde. Volgende vergadering zal zijn op 21 april a.s. met de bekende voor drachtskunstenaar Jan Oosterwelder uit Amsterdam. Sluiting onder dankzegging voor het gebodene. Jaarfeest C.J.V. Woensdagavond 16 maart a.s. hoopt het C.J.V. te Overberg haar 34e jaarfeest te houden in de grote zaal van „Kamp Over berg". Op het programma staan o.a. een span nend toneelstuk en ook een grote verlo ting. In de pauze is er gelegenheid tot het drinken van koffie of iets dergelijks. panieksituatie zelf. Rust 3—1. Na rust was het Hermes DVS die de toon aangaf. Doelpunten vielen er echter niet meer en de spelers waren dan ook blij toen scheidsrechter Lausberg de wed strijd affloot. Bijzonder jammer want on der normale weersomstandigheden had dit beslist een interessante voetbalont moeting kunnen worden. Het jeugdbestuur van GVVV heeft echter een grote finan- daarna scoorde hun eigen back uit een ciële klap te inkasseren. Tot voor kort werden in de Cunerakerk regelmatig jeugddiensten gehouden die werden georganiseerd door de jeugddienstcommissie. Deze maandelijkse jeugddiensten bleken echter steeds minder jeugd te trekken en daarom is de jeugdcommissie met haar werk opgehouden. De jeugdkerk in de hall van dv christelijke ulo-school daarentegen trokken steeds een groot aantal jonge men- sen. Deze zullen dan cok doorgang blijven vinden, maar daarnaast zal aan staande zondag om 9 uur des ochtends de eerste jeugddienst „nieuwe stijl' worden gehouden, die in het vervolg als „jeugdkerkdienst" zal worden betitelu NIET ALLEEN TROMPETTIST In de dienst van aanstaande zondag komt niet alleen een trompettist, doch er zal worden gezongen door de sopraan Koosje Zomer uit Bennkeom. Zij geniet reeds een grote bekendheid en was eerst lerares aan een huishoudschool, maar begon later zangstudie onder anderen bij Hennie Schouten in Amsterdam, Bep Zuelen in Arnhem en Hans Schouwman in Den Haag. Ze is vast verbonden aan de Ora toriumvereniging van Charles de Wolff in Naarden en treedt ï'egclmatig op in kerk- concreten terwijl ze eveneens veel wordt gevraagd in bijzondere kerkdiensten De begeleidingen worden verzorgd door de organist Bas Wijnands van de gerefor meerde kerk uit Bennekom. Deze jonge sopraan, die zich in een tijdsbestek van enkele jaren verbazing wekkende vorderingen heeft gemaakt zal een zestal liederen zingen en wel: van J S. Bach: Auf mein Herz mit Freuden" en Die bitt're Leidenszeit beginnet"; van B v d Sigtenhorst Meijer: „Ach Neen" en „Oneindig goed", van Chr Bernstein „Groszer Immanuel" en van G. Chr Strattner „Der am Abend dankende". De provo heeft gelijk Voorganger is de heer Schut, gevange nis-comptabel bij het huis van bewaring in Arnhem. Hij spreekt over het onder werp „De provo heeft gelijk" Bij de jeugddiensten in het huis van bewaring fungeert de heer Schut ook als voorgan ger, terwijl hij bij bijzondere diensten ou derling van dienst is On Arnhem is de heer Schut tevens jeugdouderling in al gemene dienst van de centrale kerkeraad der Ned. Hervormde kerk In die kwali teit spreekt hij ook veel bij dagsluitingen In 1945 was hij in zij-n vorige woon plaats Scheveningen één van de oprichters van het jeugdwerk, dat daar na dc oor log weer geheel op poten moes! worden gezet. In zijn geboorteplaats Apeldoorn was de heer Schut op 18-jarige leeftijd al betrokken bij CJMV-werk. Goede greep Wij zijn er dan ook van overtuigd dat de organisatoren van deze eerste jeugd kerkdienst in de Cunerakerk een goede greep hebben gedaan, zowel met de heer Schut als met de sopraan Koosje Zomer en we hebben zo het idee dat deze dienst zeer druk zal worden be zocht.

De Vallei | 1966 | | pagina 4