van den*6asck Via regels naar vrijheid P E L CHEVROLET KRUISWOORDPUZZEL R 61 Panters-I (heren) speelde gelijk tegen S0S-3 (2-2) HOOR- TOESTEI/LEN ARAM ARAM Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 11 maart 1966 8 AUTODIENSTEN EXP. VAN ECK - E.V.E. - VEENENDAAL VOLLEYBAL Te weinig aanvallen V.A.B. U kunt uw keuze maken uit een grote Gero-collectie bij Hoogstraat 9-11 - tel. 2292 - Veenendaal DAMNIEUWS De Gouden Cobra Verschijnt als bijlage van hel «treekblad „DE VALLEI' onder redactie van Tante Jos Onze jarige neven en nichten Correspondentie te richten aan 'ff Tante Jos per adres: Parallelweg 10 Veenendaal 12 mrt Annie Verdoorn 13 Gertje Takken 13 Dik Karsten 13 Ceesje van de Bijl 13 Wim Brands 13 Herman van Ravenswaay 13 Bart Mandemaker 14 Jopie Lefers 14 Jan Diepeveen 14 Janny Alberson 14 Jan Nagel 14 Janny v. d. Pest 15 Graddie van Dijk 15 Ansje Bos, Rhenen 16 Jaap Karsten 16 Wim Vink 16 Roelof Gerritsen 17 Hanneke de Kleuver 17 Wijnie Vink 18 Hannie Labree 18 Thea van Amerongen Heel hartelijk gefeliciteerd allemaal en een onvergetelijke dag toegewenst. Zilverpapier en capsules Hallo jongelui, Als het zo tegen de vrijdag aanloopt, heb ik altijd de plezierige gewoonte eens polshoogte te nemen in ons capsule- voorraadkamertje. Dat is altijd een heel plezierig karweitje. Netjes gerangschikt staan de over volle zakken gebroederlijk naast elkaar, wachtend op de man die straks al puf fend en hijgend de hele boel in de au to zal laden om dan vervolgens moe, maar voldaan naar Arnhem te rijden. De opbrengst: ik bedoel de centjes, worden geschonken aan de blinden, die zodoende - al is het dan pas na lange tijd - de trotse bezitter van een geleide hond worden. Misschien is het jullie ook opgevallen, dat het woordje „zilverpapier" de laat ste tijd sporadisch in ons rubriekje voorkomt. Dat is jammer, maar toch ook wel heel begrijpelijk. Het bijeen brengen van zilverpapier is nu niet be paald gemakkelijk te noemen, doch cap sules daarentegen liggen als het ware voor het grijpen. Vandaag echter kreeg ik een zak in handen gedrukt, die alleen met zilver papier gevuld was. Dat vond ik het vermelden waard en ik zou eraan willen toevoegen: Doe de komende weken eens je best zilverpapier bijeen te brengen. Afgesproken? Margreet Kampert. Henkie Pitlo, Joost en Riek van de Brink en Willy Bos wil ik heel hartelijk danken, ook namens het blindeninstituut voor hun fantasti sche hulp. Jongelui, tot ziens en heel veel groetjes van Tante Jos ENKELE NUTTIGE GESCHENKEN. DIE JONGENS KUNNEN MAKEN Figuur a. EEN KLEIN REKJE VOOR DE KEUKEN Je zou een grote houten lepel of soep lepel kunnen gebruiken. Een nieuwe is het beste, omdat deze later geverfd moet worden in een kleur die bij de andere Figuur b. GESCHILDERDE BLOEMPOTTEN Je kunt gemakkelijk een of meer bloem potten van je moeder versieren. Als je enkele oude hebt kun je die met staalwol en water schoonmaken, maar zorg er voor dat ze goed droog zijn voordat je met verven begint. Gebruik droge verf, met melk tot een dunne pasta geroerd. We geven toe dat de verf oplosbaar is in water, maar we vinden dit soort verf beter dan plastic- verf, welke de poriën van de pot sluit, waardoor de aarde ruw wordt. Plaats je pot ondersteboven op een oud blikje of fles, zodat je de pot vrij kunt ronddraaien terwijl je werkt. Nu plak je repen plak band op gelijke afstand van elkaar he lemaal in het rond; verf dan de onbe dekte delen. Als je nu het plakband er weer afhaalt, heb je een mooi streep patroon. Je kunt dit op dezelfde manier doen door het plakband op afstand rond de pot te plakken, en je kunt ook de he le pot in één kleur schilderen. Zet een klein plantje in de pot en dan heb je een aardig cadeautje. Figuur c. EEN GEHEIMZINNIG RAADSEL Er was f 5000,gestolen uit het kan toor van de kassier van een grote firma. Men vermoedde, dat een lid van de fir ma het geld had gestolen. Er waren dui delijk vingerafdrukken op de brandkast te zien, maar daar de dief handschoenen had gedragen, waren deze niet van veel nut om het raadsel op te lossen. Daar ze de politie er niet bij wilde roepen, nam de directie een beroemde privé-detective in dienst „Sherlock Holmes" die met „Dr. Watson", zijn trouwe helper, ar- Figuur d. TOMMY EN DE BOOMWORTELS Toen Tommy na een storm door het bos wandelde, zag hij vele bomen op de grond liggen met hun wortels in de lucht. „Maar waarom zijn het toch alleen maar sparren, die omgewaaid zijn?" vroeg Tom my. „Omdat hun wortels vlak aan de oppervlakte liggen.* (A) Andere bomen hebben hun wortels meestal dieper de in de grond, en vele hebben wat men een „penwortel" (B) noemt, een sterke wor tel in het midden, die heel diep naar be neden gaat." „Ik veronderstel, dat spar ren hun wortels aan de oppervlakte heb ben omdat deze op arme grond, zoals op de bergen (C) groeien, waar hun wortels niet ver in de rotsachtige bodem kunnen doordringen", zei Tommy. „Ja, dat is een van de oorzaken, zei zijn vader". kleuren van de keuken moet passen Be gin met een gat te boren aan beide ein den van de steel zodat je deze kunt op hangen. Schroef nu 5 of 6 kleine haakjes, op kleine afstand van elkaar, er in. zo dat je kleine keukenartikelen er aan kunt hangen. Gero Zilduro, zilverwit van kleur, bezit een bijzonder hoge glans en Is tot In de kern vlekvrij. Dus een blijvend mooie glans. Modern materiaal, zeer geschikt voor de eigentijdse vormgeving. Cusett* (wet liuecbiltje) voor 4 personen. Inhoud 42 stuks. mod. Fmu 211 SO Etui met 12 theelepel». Aventi. (22.0S OPLOSSING KRUISWOORDPUZZEL R 60 Horizontaal: 1. kwant; 4. abaca; 6. ork; 8. fra; 9. kluis; 11. laika; 13. uw; 14. Invidia; 16. ga; 18. brem; 20. zalf; 21. klop; .23. K.L.M.; 25. semi; 26. mo- lik; 28. sonde; 30. rap; 31. hoe; 32. ka nis; 34. Hoeke; 36. brak; 37. abc; 39. sits 41. hoop; 44. aula; 43. de; 46. Ga- rizim; 50. da; 51. praam; 53. plate; 55. elf; 56. tra; 57. alsem; 58. skiff. Verticaal: 2. nol; 3. trui; 4. aria; 5. bak; 7. kina; 8. fair; 9. kwelm; 10. s.v.; 11. l.d.; 12. agame; 13. Urk; 15. iel; 17. Ali; 19. mooraap; 20. Zedekia; 22. plank; 23. k.k.; 24. m.s.; 25. snoes; 27. i.p.i.; 29. oho; 32. kroep; 33. s.a; 34. h.c. 35. etude; 36. bod; 38. bui; 40. sla; 12. raaf 43. kilt; 46. galm; 47. r.m.; 48. z.p.; 49. mars; 52. ree; 54. tak. riveerde. Holmes onderzocht de hand- schoenafdrukken op de brandkast, glim lachte en stak zijn pijp op. Daarna wan delde hij een paar maal door het kan toor, stond naast een jonge klerk stil, wees met de vinger naar hem en zei: „Jij bent de dief". De jonge man was zo ver rast, dat hij dadelijk bekende. Hoe kon Sherlock Holmes zo vlug de dief er uit halen? Antwoord: De afdrukken op de brand kast toonden duidelijk aan, dat de dief links was, en de jonge man, die hij be schuldigde, was de enige persoon in de zaak, die ook linkshandig was. Nog niet zo lang geleden besteedde de amateurfotograaf meer tijd aan het laden van zijn camera en het instellen van de verschillende mogelijkheden dan aan het „componeren" van de foto zelf. De laatste tijd hebben zich wat dat be treft gunstige ontwikkelingen voorge daan. Ook in de goedkope sector zijn er camera's op de Nederlandse markt gekomen, waarmee de fotograaf voor nagenoeg de volle honderd procent zijn aandacht kan wijden aan de compositie. Het laden is door een cassettesysteem overgenomen door de fabriek. Hoe snel deze camera's bedrijfsklaar zijn is aangetoond met de Kodak Insta- matic camera's. Een parachutist bleek in staat om tijdens een vrije val de w camera te laden en er mee te foto- f s graferen, voordat hij de parachute open- de. We kunnen ons nü dan ook volledig concentreren op het onderwerp en op de manier waarop wij het fotograferen. Daarom geven wij hier enkele tips met betrekking tot de compositie, geheel vrijblijvend uiteraard: Meetkundige figuren. Gebruik een lijn - kustlijn of horizon - als basis, op het snijpunt van twee helften of op tweederde van de foto. Driehoe ken, cirkels en stralen in natuur - en andere opnamen dien de foto aan kracht winnen. Vergeet ook de „S" lijn niet. Hieraan kunnen nog aller lei figuren worden toegevoegd, speels of strak, naargelang de aard van de fotograaf. Vermijd een rommelige indruk. De lezer zal dit gemakkelijk beamen en toch ontsieren heel wat rommelige foto's de vakantie' - en andere al bums. Het is een goede gewoonte om aan één punt de volle aandacht te geven. Dat is uiteraard datgene waar het om begonnen is. Probeer de achtergrond zoveel mo gelijk rustig te houden en plaats het object op dat punt, waarop het in uw compositie het meeste recht heeft. Daartoe zult u de camera soms moe ten verplaatsen. Enkele centimeters Verzend per Dagdiensten Veenendaal - Ede - Wageningen - I Nijverheidslaan 13 Rhenen Utrecht - Amsterdam Telefoon 4067 kunnen in dit opzicht al wonderen doen. Bekijk dit, als het maar even kan, rustig van alle kanten. Ga in gedachten na wat u wilt „ver tellen", welk punt u wilt benadruk ken en welk effect u wenst. Dit alles is geen wet van Meden en Perzen, het is een simpele gids op weg naar betere foto's. Laat u niet afschrik ken door de moeite, want op de duur zal een werkwijze als deze u veel meer plezier in de fotografie geven. Op de duur zult u deze richtlijnen zo vanzelf sprekend beheersen, dat u naar eigen inzicht bewust tegen bepaalde tips zult „zondigen". Dat is de vrijheid die elke fotograaf uiteraard heeft. Maar van de ze vrijheid maakt u dan een doelbewust gebruik om een meer persoonlijk ca chet aan de foto's te geven. En daar mee heeft u de technische vooruitgang op het gebied van de camera's bijzon der goed benut. Het eerste herenteam van de Panters stond dinsdagavond j.l. voor de taak de in haalwedstrijd tegen SOS 3 te Utrecht te spelen. Gezien de stand op de ranglijst van de eerste klas van de bond moest dit een overwinning worden voor de Veenen- dalers. Dit heeft er dan ook dik ingezeten, maar vooral een te kort aan goede aan vallen en met name in de vierde en laatste set, werd er de oorzaak van dat heti een 2-2 gelijk spel werd. Voor deze Panters formatie zitten er nu alle uitwedstrij den op en resteren er nog vier thuiswedstrijden, te beginnen a.s. zaterdagmiddag tegen no. 2 op de standenljjst SVE/VVZ uit Utrecht. De topper van het jaar der thuiswedstrijden. KIRPESTEIN VEENENDAAl CITY-MOTORS - EDE HORIZONTAAL 59 etter 24 deel v. Oostemij k 1 van dezelfde soort 60 vreemde munt 27 vorm van kroezen 7 versieringsmotief 61 hoefdier 28 waardebriefje 13 wortel 63 draagt 30 geneesmiddel 14 stelkunde 65 deel v. d. bijbel 32 uitstalkast 16 groente 66 verstand 34 snaarinstrument 17 godsdienst 69 reisje 36 reptiel 19 ontkenning 70 neiging 39 departement (afk.) 20 soort vezel 72 geheel de jouwe 41 alg. ouderdomswet 22 de dato 73 hemellichaam (afk.) 23 schuifraampje 76 bijwoord 43 vertegenwoordiger 25 selenium (afk.) 77 deel der V.S. 45 Canadese provincie 26 in orde 78 in de handen slaan 46 diereneigenschap 28 jongensnaam 47 klerenhanger 29 deel v. d. mond VERTIKAAL 48 verlaagde toon 31 nieuw 1 narede 49 goed gezind 33 goud (Fr.) 2 plaats op Ameland 53 slaapje 34 brandstof 3 Nederlands vliegveld 56 stadje (Ind.) 3.". meisjesnaam 4 jong dier 58 hoofdslagader 37 voorzetsel 5 stofmaat 60 vorm van stampen 38 myth, figuur 6 onedel 62 zangnoot 40 tevreden 7 boom 64 meisjesnaam 42 vorm van eten 8 onder het nodige 65 nummer 44 gek voorbehoud 67 vis 45 groente 9 lokspijs 68 familielid 48 melding 10 plaats in Duitsland 70 spoedig 50 gode zij lof (Lat. afk.) 11 groente 71 ontkenning 51 straat (Fr.) 12 vogel 74 titel 52 lijst 15 gemalen eikenschors 75 geogr. aanduiding 54 pers. vnw. 18 jongensnaam (afk.) 55 mond v. e. dier 21 bestaat 57 meisjesnaam 23 bosje haar Gedurende het verloop van de eerste set was al duidelijk dat dit Panters team weer eens niet zo uit de verf kwam zoals dat mogelijk is. Diverse serves van SOS werden verkeerd ge- passed, zodat er van aanvallen geen sprake was. SOS liep vlug weg tot 6-0 waarna de Panters door goed serveren van Dick Bovenschen en Roel Sipke- ma tot 6-5 optrokken. Maar SOS speel de aanvallend levendiger, verrassen der en vooral enthousiaster. Weer liep het weg tot 11-6 maar de Panters trok ken bij tot 11-9. Tenslotte zou SOS de eerste set winnen met 15-12 en stond op 1-0. De tweede set moest door de Panters energieker worden aangepakt, hetgeen dan ook werd gedaan. Niet dat het aan vallend beter ging lukken, maar diver se rake serves en goede verdedigings acties brachten de bal steeds weer aan de andere kant van het net, waar SOS op haar beurt weer te veel fouten maakte om door te kunnen drukken. Wim Willemsen kon enkele set-ups af ronden tot rake smashes, maar daar bleef het voorlopig weer bij. SOS ging ten onder aan eigen fouten en de Pan ters wonnen met 15-8 deze tweede set, 1-1. Ook in de derde set behield een lang niet voluit draaiend Panters team het initiatief. Ondanks een tekort aan de afwerking der aanvallen kon het mid dels geplaatste ballen en goed serveren toch uitlopen tot 7-2, waarna SOS weer terug kwam tot 7-7. Bij de stand 11-11 liepen de Panters weg van SOS en wonnen met 15-11, 1-2. In de vierde en laatste set zat er dus volop de gehele winst in. Maar ook nu weer strandden de meeste aanvallen in verkeerde set-ups, in het net of buiten de lijnen. De juiste klap was zoek en de beide partijen gingen samen op tot de stand 10-10 was bereikt. In de laatste fase van deze set vlotte de verdediging bij de Panters niet erg en de aanval liet het toen helemaal afweten. Met 15-10 won SOS deze vierde set en wer den de punten broederlijk gedeeld, 2-2. Voor Panters had er meer in gezeten indien er meer aandacht aan de aan val was besteed, want enkele aanval lers werden zo goed als niet in het spel betrokken. A Leveringen uitsluitend Op medisch advies A,Volledige garantie op alle toestellen A Deskundige, en blijvende service k. Desgewenst aan huis te ontbieden k, Leverancier alle zieken- fondsen PRINS BERNHARDLAAN 4 (ZWAAIPLEIN) VEENENDAAL H. VAN DE BRANDIIOF VERLIEST Het gelukte j.l- maandag aan de „top scorer" van het afgelopen seizoen, v. Nieuwamerongen, de clubkampioen v. d. Brandhof te verslaan. Een verrassend goede prestatie van deze jonge dam mer. De overige uitslagen luidden: KalterSchaap 0-2 Valkenburg Sr.De Roder 1-1 G. ValkenburgVermeer 1-1 v. d. Horv. Beek 1-1 N. ValkenburgE. de Kleuver1-1 v. d. VliertVerhoef 2-0 W. de Kleuverv. d. Bovenkamp afg. Opvallend zijn ook de prestaties van de zeer jonge aanwinsten G. en N. Val kenburg, die tegen sterke dammers uit het eerste tiental remise speel-*— (1) Voortgestuwd door een strakke noordoosten wind doorklieft een rankgebouwd zeilschip de blauwe golven van de Middellandse Zee. Op het achterdek, leunend over de verschansing, staat de kapitein, een man wiens donkere huidskleur en zwarte kroeshaar het Moorse ras verraden. „Geen spoor van achtervolgers, Ares", zegt hij en zijn witte tanden blikkeren in een brede grijns. „Dat heb ik je wel gezegd", lacht de aangesprokene, een athletisch gebouwde reus, „onze vriend Aram heeft er immers geen notie van, welke koers wij varen." Een lange magere man met een zwarte punthoed op. wat hem het uiterlijk geeft van een heksehmeester, komt op het tweetal toelopen. „Wees niet al te ver zekerd, makkers," krast zijn schorre stem, „ik ken die Aram langer dan jullie hij zal alles in het werk stellen om onze schone gevangene uit onze handen te bevrijd .1alles!" De gevangene, waar van hij spreekt, is een jong, knap meisje, dat opge sloten in het achterschip, peinzend over het water tuurt. Uur na uur zit zij aan het kajuitraam, uit kijkend of er aan de kim een zeil zal opdoemen, maar uur na uur blijft haar wachten tevergeefs (wordt vervolgd) i

De Vallei | 1966 | | pagina 8