BEL IJ DENIS GESCHENK KLEEFSMAN'S boekhuis VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN D. J. ANBEEK BIJ F L_ REIN KOK T. Alkemade van v.v. Merino's ARAM ARAM Schilder goed en snel met JUWEEL ENAMEL Leerlingen van Bep Visser bleken niveau te hebben RENSWOUDE Ook Midlandia moest beide punten aan DVSA laten 5-2 Musketiers bevocht in Utrecht tegen Posta een puntenverdeling 1-1 Derby NSVS-SVP resulteert in een 1-3 overwinning voor SVP vrijdag 18 maart 1966 dinsdag 22 maart 1966 Ons Genoegen gaf uitvoering Voorjaarsledenvergadering „Philadelphia" ASSURANTIEKANTOOR MULDER AMERONGEN W iiikeliersverenigiiig JusaittZ, Bel Gracia Triumph Play-tex B.H.'s Corsetten Corselets Step-ins Gaines CORSETTENHUIS RAADSVERGADERING GEMEENTEBESTUUR RENSWOUDE Renswoude niet opgewassen tegen Hulshorst geweld 0-2 BILJARTEN Prijsuitreiking kaartavonden Oranje Wit Oranje-Wit speelde een bijzonder verdienstelijke vriendschappelijke wedstrijd tegen Houten en won met 5-1 Gelderland 3 Korenlaan 15 i VEENENDAAL BENNEKOM De trainer aan het woord: De Gouden Cobra Biljartver. De Morgenster kampioen Distr. Veenendaal aangesl. bij de KNBB Bep Visser-Hendriks met haar pianoleerlingen. Zaterdagavond presenteerden leerlingen van Bep Visser-Hendriks zich in het gebouw „Het Trefpunt", achter de Petrakerk. Voor het grote aantal aan wezigen, de zaal was vrijwel vol, werd het een avond waarop veel te genieten viel. Niet in het minst, door het leuke poppenspel van Paula van Vuuren waarmee de diverse uitvoeringen aan elkaar werden gepraat, met toespelingen op actuele gebeurtenissen. In gebouw „Rehoboth" te Renswoude werd zaterdagavond voor een geheel ge vulde zaal door de muziekvereniging O.G. de jaarlijkse uitvoering gegeven. Na het openingswoord van de voorzitter, dhr. Zweers werd onder leiding van de dirigent, dhr. J. A. Reijnhoudt, het eerste nummer ten gehore gebracht. Ook de drumband Het zich daarbij niet onbe tuigd. Met veel enthousiasme werd ge speeld: „de stad Amersfoort", een com positie van de dirigent zelf. Ook het volgende stuk „Astronaut" klonk fris de zaal in. Het was een goede gedachte van de dirigent bij de diverse composities een korte uitleg te geven. De muziek wordt er iets duidelijker door. Naast de reeds genoemde marsen werd van P. Herthom gespeeld: „Weense Parels", een selectie van operettemelo dieën uit de vorige eeuw. In onze tijd van musicals nog steeds graag gehoorde muziek. Ondanks af en toe een kleine misgreep was het een zeer luchthartig geheel. Voor de pauze werd tenslotte uit gevoerd „The blue pennant", van C. J. N. Cori. Een stuk, waarbij Ons Genoegen zich kennelijk goed thuis voelde. Helaas was het in een bepaald ge- „Waar het hier gaat om kinderen moet u geen echt concert verwachten. U mag het hen niet kwalijk nemen als ze eens een steekje laten vallen," zei de heer Vis ser in zijn openingswoord. Achteraf bleek deze waarschuwing een beetje overbodig, want het steken laten vallen viel ontzet tend mee. Liesje van Rooyen moest de spits af bijten, met een Koningsdans, die vlot uit de kleine vingertjes kwam. Verder va- In gebouw Eltheto aan de Fluiter straat heeft „Philadelphia" afgelopen donderdagavond weer vergaderd. Na gebed heette de voorzitter, de heer Bulsink, alle ouders en belangstellen den hartelijk welkom en hij hooptop een vruchtbare avond. Om de spreker van deze avond, de weleerw. heer ds. C. Langbroek, in te leiden, had de voorzitter een gedeelte uit Lucas 18 over de genezing van Bar-Timeüs ge kozen. Enige praktische zaken zoals de bij zondere kerkdiensten, kwamen nog aan de orde. Hierna werd het woord gege ven aan ds. C. Langbroek, die als on derwerp gekozen had: „Gestoorde schaapjes rondom de Kerk". Als uit gangspunt stelde hij de Kerk centraal. Hoe is de wisselwerking tussen kerk en het afwijkende kind en andersom. Hij ging diep in op de vraag, hoe ziet de kerk het gestoorde kind en wel ke plaats ontvangt dit kind in de ge meenschap der heiligen. Vandaag de dag wordt ernstig en naarstig gezocht naar de oorzaken van de afwijkingen (kinderpsychiatrie), maar hoe ligt dit rieerde het programma van Boer wat zeg je van mijn kippen (door een uitvoerende die nog slechts zeven weken les had) tot een Sonatinedeel van Beethoven. Het was een studie waard om de ernstige gezichten van de kinderen te zien waar mee zij hun toch waarlijk niet zo ernstige muziek mee uitvoerden. Tijdens het spelen van elk stuk wordt achter de coulissen van de poppenkast weer een nieuwe pop op de hand gezet. Even een streek over de coiffure en een nieuwe „acteur", i.e. Beethoven, is klaar om op te komen. Hij zegt van het spel te genieten, al gelooft hij niet, dat Anne- marie veel van zijn „romances" af kan weten. De Romance, die zij daarna van hem te horen gaf, deed hem echter deugd. Na de pauze blijkt Jan Klaassen zijn Katrijn kwijt te zijn. Katrijn is op les gegaan bij Bep Visser. Op een gegeven moment komt echter Katrijn (alias mej. Marlène de Ruiter) op het toneel. In een geestige dialoog wordt aangekondigd, dat zij, tezamen met mevr. Visser, een drietal stukjes van Te- leman, voor altblokfluit en piano zal uit voeren. Dat dit een der glansuitvoeringen van de avond werd, behoeft geen betoog, daar Marlène zelf blokfluitles geeft. Hierna gaf zij blijk van haar kunnen op piano, door een muzikale voordracht van een toccata van Paradisi. Aan het eind van de geslaagde avond waren er bloemen voor Paula van Vuu ren, Marlène (Katrijn) de Ruiter, die voor de pauze aan de poppenkast had meegewerkt, Marie van Vuuren (schoon dochter van Paula), die de stille mede werkster achter de schermen van de pop penkast was geweest en last, but not least Bep Visser-Hendriks. VOOR EEN ZOALS ZAKBIJBELS, BOEKEN OP THEOLOGISCH GEBIED, BIDDENDE HANDEN, KRUIZEN. slaagt u zeer zeker bij Zandstraat 3 Patrimoniumlaan 22 Eigenaar: R. R. Mulder Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 Veenendaal Tel. 08385-3000 Vertegenwoordiger: H. Logtenberg, Larikslaan 4, Veenendaal sinds nov. 1922 7. Vaststelling 3e wijziging begroting 1965. 8. Voorschotverlening over 1966 ten behoeve van het Kleuteronderwgs, alsmede vaststelling eindafrekening over 1964 en 1965; besloten is voor het jaar 1966 een voorschot te ver lenen van 3.244,47. 9. Aangaan zakelijk recht in verband met leggen riolering in Dorpsstraat. 10. Verkoop bouwgrond Meidoornlaan aan de heer J. W. Hooijer voor 8.662,50. 11. Wijziging van de gemeenschappe lijke regeling tot instelling van een schoolartsendienst. 12. Voorstel tot adhesiebetuiging aan motie gemeenteraad Wemeldingen inzake herindeling van gemeenten. 13. Jaarwedderegeling wethouders. 14. Wijziging Algemene Politieverorde ning. Deze wijzigingen hebben voor namelijk betrekking op parkeer plaatsen, gemeentelijke reinigings dienst; verontreiniging rioolwater zuiveringsinstallatie, etc. 15. Wijziging van de verordening op de heffing van begrafenisrechten. 16. Onttrekking aan openbaar verkeer gedeelte Ubbeschoterweg en gedeel te van Bekerweg. 17. Vaststelling bestemmingsplan. 18. Rondcvraag. 19. Sluiting. op geestelijk gebied. Moet het cate chetisch onderwijs niet door de kerk verzorgd borden, dit gebeurt in Vee nendaal om praktische redenen nog door leerkrachten. Hier ligt een duidelijke taak voor het kerkelijk pastoraat en het diaconale ge deelte. Het geloof is geen zaak van het verstand, maar van het hart. Spreker eindigde zijn moeilijke referaat met vast te stellen, dat in de Dordse leer regels nergens iets te vinden is over het afwijkende kind. maar wel in de Bijbel, n.L „Weid mijn schapen" en daar vallen zij ook onder. Na de koffiepauze werd er gelegen heid tot vragen stellen gegeven, waar men een dankbaar gebruik van maak te. Voorzitter bedankte de spreker voor zijn welwillendheid deze avond te wil len verzorgen en de aanwezigen voor hun aandachtig gehoor, waarna ds. C. Langbroek met dankgebed eindigde. KANDIDATENLIJST K.V.P. Door de leden van de K.V.P. in Veenen daal is zondag een grosljjststemming ge houden ter vaststelling van de kandi- datenlijt voor de gemeenteraadsverkie zingen. Aan deze stemming werd door ongeveer 40% van de leden deelgenomen. De volgorde is thans als volgt vast gesteld: 1. M. G. H. Hendriks; 2.#Th. Slijderink; 3. Mevr. W. P. P. Verhaaf- Becks; 4. A. A. J. de Zwart. N.C.V.B.-NIEUWS De eerstvolgende ledenvergadering van de afdeling Amerongen van de NCVB zal worden gehouden op maandagavond 28 maart a.s.' in het zaaltje achter de Gere formeerde kerk aan de Imminkstraat. In deze vergadering zal de heer Ds. van de Brink over zijn werk als vlootpredi- kant komen spreken Het bestuur rekent op een grote opkomst. Dinsdagavond acht maart j.l. hield de winkeliersvereniging Amerongen haar jaarvergadering. Opmerkelijk was het gunstig financieel verslag van de penningmeester, waardoor de ko mende Palmpaasoptocht van 2 april a.s. wat ruimer opgezet kan worden. Alle kinderen van de kleuterscholen zullen in groepsverband mee gaan doen en zo mogelijk de rondgang door het dorp meemaken. Dat beitekent dan een stoet van ruim tweehonderd schoolkinderen met de oudere kinde ren meegeteld. De kleuterschoolleerlingen krijgen allen een prijsje terwijl de grotere deelnemers zoals gebruikelijk eerst on der,de ogen van een jury komen, de ze jury zal worden samengesteld door de vereniging WV te Amerongen. Bovendien krijgen alle deelnemers en deelneemsters na de rondgang de ge legenheid mee te doen aan een grote eierzoekwedstrijd. Op een geheim te houden terrein worden zoveel honder den eieren verstopt, dat alle kinderen met meerdere eieren naar huis kun nen gaan. Dat zal een echt feest wor den. Nadere berichten vindt U tegen de palmpaas nog in de kranten. Het bestuur van de vereniging, dat vorig jaar "voor slechts een verenigingsjaar dienst nam werd op deze vergadering in zijn geheel herkozen. Besloten werd nog het batig saldo van de Sint Nico- laasaktie 1965 af te ronden tot f 650, wat inmiddels aan de Zwembadcom missie is afgedragen. De winkeliers vereniging kan terugzien op een ge slaagd jaar en gaat met nieuwe plan nen optimistisch gestemd verder. De mogelijkheden voor een aktieve ver eniging zijn dan ook nog zeer vele. Hoofdstr 66a - Veenendaal - tel. 2976 deelte van de zaal, ondanks het vriende lijke verzoek vah de voorzitter, niet zo rustig als wel mag worden verwacht bij een dergelijke uitvoering. Na de pauze werd door de toneelgroep van „Ons Genoegen" het spel „Zij leven onder ons" van Rob van Marle opge voerd. Een spannend spionnagestuk, dat de toeschouwers tot het einde heeft ge boeid. Het was jammer dat achter in de zaal niet alles goed tot zijn recht kwam, mede door de minder .goede akoustiek van de zaal. Het geheel was geslaagd, hoewel de muzikale bijdrage wel wat kort was. Hopelijk wordt de tweede uitvoering a.s. zaterdag, een even groot succes. Men kan zich er zelf dan nog van overtuigen. Op vrijdag 25 maart 1966, 's avonds om 8 uur, zal de Raad van de Gemeente Renswoude samenkomen en de volgende punten in bespreking geven: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling diverse pensioengrond slagen. 5. Wijziging subsidieverlening aan de medische Opvoedkundige Bureaux te Utrecht; besloten is aan deze bu reaus t.b.v. de uit Renswoude af komstige kinderen een subsidie te verlenen van; a. 230,voor een tijdrovend on derzoek; b. 115,voor een minder tijd rovend onderzoek. 6. Vaststelling 11e t.m. 14e wijziging begroting 1964. J.l. zondag heeft DVSA in een sportieve wedstrijd Midlandia met een 52 nederlaag huiswaarts gestuurd. Hoewel Midlandia technisch de betere was is de overwinning van DVSA toch wel verdiend te noemen. Terstond na de af trap gingen de Utrechters fel in de aanval, maar de voorhoede beschikte over weinig schotvaardigheid. De sporadische uitvallen van DVSA wa ren veel gevaarlijker en v. Ommeren kon in de 25e minuut met een beheerst schot DVSA de leiding geven. Met deze voor sprong in de rug gingen de Amerongers wat meer in de aanval en dit resulteerde 10 minuten later in een doelpunt van linksbuiten Brinkman. Met deze stand ging men rusten. Het gezegde de jeugd heeft de toekomst bleek voor DVSA veel waarde te hebben want weer was het v. Ommeren die de marge al spoedig op drie punten bracht DVSA kwam echter terug en weer was het v. Ommeren die met een keihard schot de stand op 52 bracht wat ook de einduitslag zou worden. Vijf minuten later was het Brinkman die zijn tweede doelpunt scoorde 40. Grote vreugde in het Amerongse kamp. Daar na ging de achterhoede zich te veel met de aanval bemoeien en verviel men in teveel solo's. Midlandia kon dan ook binnen vijf mi nuten de stand terugbrengen tot 42. Renswoude is de laatste wedstrijden niet erg gelukkig met het scoren van doelpunten. De 2-0 nederlaag die men j.l. zaterdag leed tegen Hulshorst heeft men echter geheel aan zichzelf te wjjten, want de voorhoede sprong dermate slecht met de kansen om, dat de fel op de bal zittende Hulshorst-achterhoede steeds weer op tüd kon ingrijpen. Er stond deze wedstrijd wel het een en ander op het spel. Na het beginsignaal tastte men eerst eikaars kracht af. 't Foort en Ditewig kregen een paar mooie kansen, maar de bal ging langs de verkeerde kant van de paal. Na een kwartier schoot Vink na een doorbraak recht tegen de keeper op. Er kwamen nog meer kansen voor Renswoude, maar door slecht schieten gingen ze verloren en er ontstonden geen doelpunten. De rust brak dan ook met een dubbelblanke stand aan. Na rust was Hulshorst veel feller en stelde alles in het werk om de overwin ning te bewerkstelligen. Nadat Harde man 2 x de bal goed had weggewerkt, maakte hij hands binnen de beruchte lijnen en C. Pap maakte geen fout met de strafschop. (1-0.) Hulshorst ging door en Renswoude werd nog meer in de ver dediging gedrukt. In de 23e minuut werd een ingeschoten bal niet goed wegge werkt en midvoor Klompenburg aarzelde niet om de marge op twee doelpunten te brengen. (2-0). Renswoude ging nu in de aanval, maar verandering kon men niet meer in de stand brengen. Toen scheids rechter v. d. Horst, die uitstekend floot, dit voor het laatst deed had Hulshorst verdiend gewonnen. Renswoude is nu enigszins achteropgeraakt en zal moeten wachten tot leider Tersch. Boys een misstap maakt. Zaterdag speelden de Elstenaren een bijzonder belangrijke wedstrijd tegen hekke- sluiter Posta in Utrecht. De Pnsta-spelers hebben alles in 't werk gesteld maar kon den niet verhinderen dat de Elstenaren in de laatste fase naast hun kwamen. Op een zeer slecht terrein werd in de eerste helft voetbal gespeeld dat enigszins in verhouding was met de terreingesteld heid. Het was bijzonder pover. Het enige lichtunt was een aanval van de Utrechte naren over rechts waaruit een mooie voorzet kwam die door de linksbuiten ineens werd ingeknald 1—0. Een kwartier voor de rust trof een hard schot van G. Slotboom de lat, waarmee het Posta-doel voor doorborig gespaard bleef. Na de thee hadden de Elstenaren hun elftal danig gewijzigd en dit leidde tot een offensief. De Utrechtse verdedi ging onder leiding van hun uitstekende spil hield echter stand tot ongeveer een kwartier voor 't einde, toen nam zij de Elster midvoor dusdanig in de sandwitch. dat de arbiter naar de beruchte stip wees. G. Henzen schoot de strafschop ontstel lend hard in 11. Vlak voor het eindsig naal ontsnapten de Musketiers aan groot gevaar, toen de Posta midvoor doorbrak maar alleen voor de Elster goalie faalde. Al met al hadden beide partijen loon naar werken. D. Nellestijn gaat in Apeldoorn probe ren om door te dringen naar finale-poule van het Nationale kampioenschap der eerste klasse libre. De heer D. Nellestijn eigenaar van de Morgenster staat het komende weekend in hotel „Suisse" in Apeldoorn een bijzon der spannende gewestelijke finale te wachten. Bijzonder spannend omdat de winnaar een plaats veroverd in het fi nale poule om 't Nationaal kampioen schap. De heer Nellestijn zal vrijdag, za terdag en zondag duelleren met: F. Vrie- zema district Arnhem, A. Pitersen dis trict Utrecht, P. Lemmers dichtrict Nij megen, A. Meyboom - Apeldoorn, C. Dop- penberg - Eemland en J. A. Bos uit Die ren. Vrijdagavond werd door "t Ontspannings comité de uitslag bekend gemaakt van de kaartcompetitie '65-'66 waarin geschudjast, geklaverjast en gejokerd werd. Deze avond werd er nog een gezellig partijtje gekaart, maar iedereen besefte toch wel dat de uitslag van deze competitie het hoogtepunt zou worden. Een keur van prijzen, waardevolle en minder waardevolle stonden op uitrei king te wachten. Bij de schudjassers werd kampioen de heer M. v. Mourik met 23517 punten, de beker en een elektrische koffiemolen werden hem met felicitaties overhandigd door de heer G. L. Hulsman, die tevens alle andere prijzen uitreikte. De 2e prijs, een theeservies, werd gewonnen door L. v. Mourik met 23384 punten; 3e prijs T. v. Spanje; 4e prijs G. Briene en 5e prijs T. Drost. Bij de klaverjassers ging ditmaal na een nek aan nek race de heer A. Geurtsen met de eerste prijs slepen. Deze prestatie werd beloond met een beker en ook een elektrische koffiemolen. G. v. Zetten werd tweede en won een theeservies, de 3e prijs was voor A. v. d. Scheur, 4e prijs W. Henzen en 5e prijs C. Onink. Bij het jokeren won de heer Heuvelman de beker met een elek trische koffiemolen. Het totaal der prij zen bedroeg 34 stuks, zodat het meren deel van de deelnemers gelukkig huis waarts keerden. Oranje-Wit speelde zondag een vriend schappelijke wedstrijd tegen Houten. De Elstenaren die nu de nog niet beschikbare spelers Hage en Lit in de gelederen had den, speelden nu ontspannen en voetbal de mede door 't goede spel van Lit en het doorzetten van Hage een klasse beter. Tot de rust bleef het gelijk. Een schot van Lit dat van richting werd veran derd betekende 1-1. Na de rust werd het Houten team overspeeld. Achtereenvol gens scoorden 2-1 door Hage, 3-1 door Lit, 4-1 door Lit en de eindscore werd bepaald door KI. v. Burken, 5-1. Een bijzonder leuke sportieve wedstrijd, van twee teams die elkaar lieten spelen. Zaterdag j.l. hadden wij een gesprek met Mil. Sportinstructeur en oud-doel man T. Alkemade, trainer van de v.v. Merino's. Wij geven de heer Alkemade het woord: Als pupil ben ik met voetballen begon nen bij het Rotterdamse St. Ignatius. Daarna speelde ik bij de zondag 3e klas- ser KNVB DOG. Hierna kwam ik terecht bij het Venlose WV, waar ik ongeveer een jaar het doel van het eerste elftal verdedigd heb. Dit was in de tijd dat in ternationaal Jan Klaassen nog bij WV voetbalde. Aangezien ik als beroepsmili tair steeds weer werd overgeplaatst heb ik in verschillende clubs gespeeld. De be langrijkste was daarvan wel tijdens m'n stationering in Steenwijk bij de 3e kl. van die naam. Ik heb veel in vertegen woordigende militaire elftallen gespeeld, o.a. het Nederlands Landmachtelftal en Noord-Hollands militair elftal. Ik speelde o.a. proefwedstrijden voor semi-prof bij het Zwolse PEC, Leeuwarden en Ensche- dese Boys. Na mijn overplaatsing naar Hilversum werd ik opgenomen bij de A- selectie van 't Gooi. Pim Beckering, de bekende oud-doelman van PSV, speelde in die tijd bij 't Gooi en dat was dan ook de reden dat ik meestal in het tweede elf tal werd opgesteld. Na ongeveer een jaar vertrok Pim Beckering en kwam zijn plaats dus vrij. Na verschillende oefenwedstrijden gespeeld te hebben was ik vrijwel zeker dat ik zijn plaats kon overnemen. Echter in de laatste oefen wedstrijd tegen Elinkwijk scheurde ik een nier. Ik heb zeer lange tijd in het ziekenhuis vertoefd voor de genezing. Enige tijd na mijn herstel ben ik de trainingscursussen gaan volgen en ben dan ook in het bezit van het trainers diploma C met de bevoegdheid de B-cur sus te volgen. Maar aangezien cursus B zoveel tijd en moeite in beslag neemt dat je eigenlijk niet meer van een hobby kan spreken maar meer van geld verdienen ga ik beslist niet verder. Trainen zie ik uitsluitend als hobby. Ook weer mede m'n beroep heb ik verschillende clubs ge traind. De eerste was DWH die reeds het eerste jaar promoveerde. Daarna was het Giethoorn en Prinskaaf. Ik ben nu voor m'n derde jaar bij de Merino's en het bevalt me uitstekend. Toen ik kwam ver keerde de Merino's in degradatiegevaar maar het is ons op het laatste nippertje gelukt de dans te ontspringen. Het 2e jaar eindigden we op de vierde plaats en hoe we er nu voor staan weet u. U ziet dus dat er beslist een opgaande lijn in zit. Wat is volgens u dan de reden van deze opgaande lijn? Op de eerste plaats de inzet van de jongens. Op de 2e plaats het consequent volgen van de training. Daar bij komt dan nog dat het voetbalgeluk ons niet slecht gezind is. Maar het be langrijkste vindt ik toch wel de inzet en de mentaliteit van de jongens. Welk sys teem speelt u? Het oude beproefde stop- perspilsysteem. We hebben het moderne 4-2-4 systeem wel geprobeerd. In de oefenwedstrijden voor deze competitie ging het prima maar zodra de competitie begon lukte het niet meer. Twee wed strijden gingen erdoor verloren en nadat we tegen Hoogerheide een moeizaam gelijkspel behaald hadden heb ik het snel omgegooid. En u ziet het resultaat. Niet dat het 4-2-4 systeem niet goed zou zijn maar men moet er de spelers voor heb ben. Bij de Merino's waren de meeste jongens het SSS gewend en voordat men dan het 4-2-4 systeem ingetraind heeft duurt het wel een tijd. En ik ga niet een groot aantal wedstrijden verloren laten gaan alleen omdat we het 4-2-4 systeem moeten spelen. Als men met de jeugd be gint het 4-2-4 system te leren dan lukt het volgens mij beslist. Bent u voor ver plichte training? Hier ben ik beslist niet voor. Ik verwacht van de jongens wel een dergelijke mentaliteit dat als ze in het le elftal willen meedraaien dan ook be slist komen trainen en ik kan niet anders zeggen dat dit bij de Merino's uitstekend is. Het belangrijkste van een voetballer is naast een dosis techniek volgens mij de conditie. Zonder een goede conditie is de beste technische voetballer nergens. Daarbij komt dan natuurlijk ook nog de mentaliteit en inzicht. Hoe denkt u over voetballers die veel passeren? Bij deze voetballers heerste vaak een gebrek aan inzicht. Zij maken zich onnodig moe en realiseren zich niet dat men via combi neren veel verder komt. Slechts indien nodig zal men zijn tegenstander moeten passeren. Wat zijn uw wensen op voet- balgebied in de nabije toekomst? Meri no's naar de vierde klas brengen zodat zij in Veenendaal, wat meer bij de grotere clubs gaan behoren. Verder zou ik graag nog wat meer goede jeugdspelers bij de Merino's zien want de doorstroming van de junioren naar de senioren laat nog wel wat te wensen over. (4) „Je moet weten, Kleine-Kim, dat jouw mees ter Abdullah op zijn schip een meisje heeft ont voerd". vertelt Aram, als hij naast het schooiertje naar de haven wandelt. „En er 'bestaat een goede kans, dat hij als reisdoel dezelfde stad heeft, waar hij jou destijds op de slavenmarkt gekocht heeft.'' „Abdullah is groot schurk", zegt de jongen uit de grond van zijn hart. Bij de kade gekomen, ziet Aram, dat de „Zeekoningin", het schip van Kapi tein Eén-oog, voor de reis gereed wordt gemaakt. De bootsman komt hen tegemoet lopen. „Je hoeft ons geen nieuwtjes te komen brengen, Aram, snauwt hij. „We weten al, dat Eén-oog dood is en dat Am- bre door die krachtpatser Ares is ontvoerd! Binnen het uur lichten wij het anker om de achtervolging te beginnen en wij hebben daarbij geen potte- kijkers als jij nodig!" „Deze knaap hier is een ge wezen slaaf van Abdullah, de kapitein van het schip, dat je na wilt reizen", zegt Aram koeltjes „hij weet, waar zijn vroegere meester waarschijn lijk naar toe koerst en je zou je dus een lange speurtocht kunnen besparen, als je hem als gids meeneemt." „En Kleine-Kim gaat niet mee zonder Aram!" roept het jochie vastbesloten en hij kijkt de bootsman uitdagend aan. (wordt vervolgd) Het is SVP gelukt het relatief sterkere NSVS op eigen veld een 1—3 neder laag toe te brengen. Voor rust had NSVS nog een 1—0 voorsprong maar SVP kwam goed terug. Voor rust speelde NSVS beter dan het onzekere SVP en binnen een kwartier was het dan ook v. Resteren die een terugspeelbal van een van de SVP-verdedigers op de juiste wijze afstrafte. 1—0. Met deze stand ging men ook rusten Na rust waren de rollen omgedraaid en was het SVP die beter speelde. Na 10 minuten was het rechtsbuiten v. Stemp- voort die uit een voorzet van links hard inschoot. SVP kwam opzetten en NSVS moest het middenveld prijsgeven. 10 min. na het eerste doelpunt bleef de gehele NSVS achterhoede staan voor bui tenspel, maar zowel de scheidsrechter als de grensrechter zagen dit er niet in en Kalter kon ongehinderd de stand op 12 brengen. NSVS kwam terug maar de ach terhoede van SVP met v. Soest aan het hoofd bleven de situatie meester Onge veer 10 minuten voor tijd was het nog maals P. Kalter die de bal hard langs kee per v. Beek schoot 1—3. SVP behaalde een verdiende overwin ning op een enigszins teleurstellend NSVS. OOK G.V.V.V.-D.E.T.O. WERD VIA DE RADIO UITGEZONDEN Aangezien GVVV-DETO een duel om de laatste plaats was, was een reporter van de NCRV j.l. zaterdag op het Sportpark aanwezig om een verslag te maken Via de telefoon werd zijn verslag uitgezonden in het sportprogramma van de NCRV op Hilversum III. Evenals vorig jaar heeft het eerste team van de biljartver. De Morgenster uit Eist het kampioenschap in de C I klasse weten te behalen door in de laatste wedstrijd biljartver. Gijs in Ede te verslaan. Bij aanvang van de wedstrijd was er slechts nog één punt nodig om het kampioenschap in de wacht te slepen. De enigste kanshebber was nog Kunst min uit Leerdam, wanneer Morgenster met 7-0 zou verliezen. Vorig jaar wist De Morgenster zover door te dringen dat zij kampioen van Nederland zijn geworden Zij zullen ook deze keer hun huid weer duur verko pen in de komende voorwedstrijden voor het nationaal kampioenschap. Uitslag: B.V. Gijs B.V. Morgenster Stoop Schuilenburg 0-2 v d. Geest Nellestijn0-2 v. d. Wal Honders 2-0 A

De Vallei | 1966 | | pagina 3