Tien Toon Broadway Toon Bijstand voor dienstplichtigen Kandidaatstelling leden van de gemeenteraad Amerongen Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 25 maart 1966 door Regui. M. Flohr Groslijst PvdA TAFELTENNIS STV Climax 1 nog twee punten van kampioenschap verwijderd Uw bril een sieraad! Ik zie vt al d Wenen is veroverd Hamburg is gevallen Nu Broadway Toon Hermansde Napoleon onder de cabaretiers Grypt hij niet te hoog? 11 Verschijnt als bijlage van het Correspondentie te richten aan streekblad „DE VALLET Tante Jos per adres: onder redactie van Tante Jo* Parallelweg 10 Veenendaal ZILVERPAPIER EN CAPSULES Hallo jongens en meisjes, Met hoog opgetrokken wenkbrauwen zal menigeen onder jullie zich de vorige week wel hebben afgevraagd: „Hé, waar is ons eigen kinderhoekje?" Dat jullie verbaasd zijn kan Ik me levendig voorstellen, want ik was het zelf n.l. ook Door de grote drukte en het vele nieuws wat nog in de krant moest komen is ons hoekje een beetje in de verdrukking ge komen. Doch daar niet langer over ge treurd. Deze keer komen jullie dan ook een beetje meer aan je trekken. Kijk maar naar die lange rij jarigen dat is nog opgespaard van de vorige week moet je maar denken. Allereerst jongelui, ben ik tot de ont dekking gekomen, dat er steeds meer zil verpapier binnenkomt. Tot nu toe hebben de capsules steeds de overhand gehad, maar langzaam maar zeker wint het zil- verpapier steeds meer terrein. Goed zo! Verder nog eventjes dit: Binnenkort vie ren we het Paasfeest en ongetwijfeld zijn de rijk versierde etalages ook niet aan jullie aandacht ontsnapt. Etalages vol met chocolade eitjes, eie ren en zelfs knotsen van eieren staan pronkend en vol ongeduld te wachten op een koper. Ik wil er alleen maar mee zeg gen: Als jij straks de gelukkige bezitter wordt van zo'n ei: bewaar dan ook iets voor de blinden. En hiermee bedoel ik niet een overheerlijke hap chocolade, maar natuurlijk het omhulsel. Doen? Fijn! Bedankt alvast. Alie Ariesen, Hans van Rekum, Chris tina Hardeveld, Helmie Marinel en Jan van de Kraats wil ik heel hartelijk dan ken voor het vele zilverpapier, bestemd voor de blinden. Tot ziens en groetjes van TANTE JOS. ONZE JARIGE NICHTEN EN NEVEN 19 maart Gerrit van Verseveld 19 maart Hans van Rekum 20 maart Freddy Nijland 20 maart Ria van Ravenhorst 21 maart Diana Will 21 maart Ada Hazeleger 22 maart Gertie van de Scheur 23 maart Gerdie van de Haar 23 maart Lidia van Biesbergen 23 maart Simon van Rees 24 maart Martha Hutten 24 maart Marius van Dolderen 24 maart Adje Drost 25 maart Willy van Steeg 25 maart Janny van de Pest 26 maart Maud Visser 26 maart Wim van Viegen 27 maart Theo v. Stokkum 27 maart Corrie Vonk 27 maart Hansje Bosboom 28 maart Wim. v. Ravenswaaij 28 maart Ria van de Kraats 28 maart Bart van de Pol 29 maart Rieki Voermans, Overberg. 29 maart Ria Baumgarte, Rhenen 29 maart Marieke v. Beek 29 maart Epie v. Santen 29 maart Wilma van Amerongen 30 maart Cor v. Stempvoort Broadway, het vermaakcentrum van de stad New York, is het vol gend doel van onze hardwerkende maar onvermoeide Toon. Maanden lang heeft deze Limburger, vader van drie snuiters, Gaby (9), Maurice (16) en Michel (19), aan het script van zijn toekomstige Broadway show ge werkt. In tegenstelling met zijn voor gaande shows schreef hij deze show in samenwerking met Erich Segal, een Amerikaanse tekstschrijver. In mei 1965 kwam Segal (29), 'n prof in oude talen, voor acht weken naar ons land, om samen met Toon de Broadway show voor te bereiden. Toen deze acht weken om waren ver trok Toon met z'n Amerikaan, om nog zeven weken in de New Yorkse theaterwereld rond te scharrelen. Daar bezocht Toon onder meer het „Golden Theater". Hij verliet Ame rika, wederom in gezelschap van Erich Segal, met medeneming van een grote brok ervaring omtrent Uncle Sam's show business. Nog zes weken bleef de Frans, Duits, Spaans en nu ook Nederlands sprekende Erich Segal in ons land. Tijdens de one man show vorig jaar, ging hij avond aan avond in het Car ré zitten. Dan luisterde h(j en schreef. Toon zegt hiervan: „We hebben samen gewerkt, 21 weken als paar den, en ik moet zeggen; een gewel dige vent." Toon Hermans, die reeds gepres teerd heeft in de wereld der cabare tiers internationale faam te verwer ven, kan ons niet vertellen hoe zijn show te Broadway zal inslaan. „Misschien wordt het een flop. Nie mand zal het kunnen zeggen, daar nog nooit een Nederlandse artiest de Broadway bühne heeft betreden." Hij is eerzuchtig, hoewel niet zie kelijk. Hij heeft een kans en neemt het risico, dat zijn show een flop zal behalen. Maar we mogen zeggen dat Toons shows in het buitenland bij zonder geslaagd zijn, en we geloven daarom dat, gezien zijn voorbereidin gen, hij ook te Broadway zal slagen. De Amerikaanse show, inmiddels klaar, op de magnetifoonband opge nomen en in een bank te Zandfoort rust, kan een combinatie van zijn Weense en zijn huidige Tien Toon one-man-show worden. En terwijl de tiende waarvan wij de première hebben bijgewoond in het Amster damse Carré gaande is, werkt Toon Hermans (49) nog steeds aan de ver volmaking van zijn toekomstige Broadway show. „Een vroeger meisje genaamd Gilette". „Dat was een gladde en een gang dat ze had." „Die keek altijd omhoog hè." „Echt een mooie gang trou wens het keukentje was ook niet slecht." „Ik hou van een gezellig huisje." „Ik heb er pas nog een hoekje bij gemaakt." „In de kamer." „Een Indisch koekje." „Een kroep-oekje." Donderdag 3 maart 1966. Dat was de dag dat de première van de tiende one-man-show van Toon Hermans plaatsvond. Het was het debuut van Toons jubileumshow, de TIEN TOON one man show. Het is druk in het Carré theater. Het publiek, waaronder zich vele be kende figuren uit de artiesten bevin den, neemt inmiddels plaats in de voor haar gereserveerde zetels. Geroezemoes. Het wordt langzaam stiller. De honderden ogen richten zich op het doek. Dan gaat het op. Toon was zenuwachtig, maar nu. Nu ziet hij het publiek terug. Het pu bliek dat voor hem komt. Het is een puur genot hem te horen en te zien zingen. „Dit is een plek om lief te hebben." „Dit is een wereld om lief te heb ben." „Dit is een vrouw om lief te heb- hebben." etc. Geweldig is deze man, die zijn pu bliek de ene lachsalvo na de ander wil bezorgen en daar volkomen in slaagt. De improvisatie, die een grote rol in zijn show speelt, is erg belang rijk. „24 rozen voor jouw." Het publiek zingt niet mee. Dan „Gisteravond in Tilburg de men sen zongen mee dat vond ik zo fijn ik heb 't niet eens gevraagd maar ze zongen mee. Het publiek schatert en hij hervat het wijsje. Zachtjes neuriet het publiek mee. Plotseling proest hij het uit. Echt Toon. Een man brult van het lachen. Het publiek voelt zich heerlijk uitge laten. Uitgelaten voelen zich ook, Govert van Oest (pianist), Robby Pauwels (guitaar), Tonny Nüsser (slagwerk), Hans de Ruyter (trombone). Jan Huydts (bas) en Coen van Nassou (vibrafoon, orgel, accordeon) die ge- zessen het voortreffelijk begeleidend combo vormen. Toon gaat op zijn tenen staan en maakt draaiende bewegingen met zijn handen. „Weet u wat dit is men sen?" Hij herhaalt zijn vraag met een piephoogstemmetje. „Dat is een kabouter die een koe melkt." Een eindje verder in de show brengt hij o.a. het nummer „auditie" (een trieste talententest van een gooche laar). Moeizaam verschijnt op het toneel. Voor zich uit draagt h(j on handig een tafeltje met de welbeken de goochelaarsattributen. Tegen het einde van dit nummer loopt hij naar de mikrofoon, staart omhoog alsof de betreffende jury-leden in de engelen bak hebben plaatsgenomen en ver klaart op nadrukkelijke wijze: „Trük mit doif." Hij draait zich om, begeeft zich naar het tafeltje en kijkt in een zwart kistje. Richt zich dan met een droef gezicht tot het publiek, kijkt weer in het kistje en haalt moeizaam het geval uit zijn omgeving. Drukt het ding (dat op een duif lijkt) tegen zijn borst, en zegt langzaam: „Doif dood." Aan de Nederlandse dienstplichtige jongemannen wordt een reeks verplich tingen opgelegd, welke niet alleen by oorlog of oorlogsgevaar, maar ook in vredestyd tot ernstige moeiiykheden voor betrokkenen kunnen leiden. Worden 7-U tydens hun diensttyd door ziekten, gebreken of ongevallen getroffen, of na het verlaten van de dienst als gevolg daarvan lichamelijk of geesteiyk invalide, dan doet zich de vraag voor waarop zy rechten kunnen doen gelden. Gebleken is, dat vele dienstplichtigen zijn met de voorzieningen voor hen zijn getroffen, alsmede met de wegen welke moeten worden be wandeld om deze aanspraken te kun nen realiseren. Om in deze leemte te voorzien is de onafhankelijke, hoewel gedeeltelijk met overheidsgelden gesubsidieerde Stich ting rechtsbijstand dienstplichtige in het even geroepen. Door deze Stichting wordt niet alleen aan de dienstplichtigen, maar ook aan hen die de dienst reeds verlaten hebben, indien zy menen rechten te kunnen doen gelden, voorlichting, advies en, ter be oordeling van de stichting, bijstand verleend. Indien een dienstplichtige ten gevolge van de dienst is overleden, dan kunnen de nabestaanden een beroep op bijstand door de .'lichting doen. De stichting verleent ook hulp bij het opstellen van bezwaar- en beroeps schriften en de verzending daarvan aan het juiste adres. Wanneer dit nodig is wordt ook bijstand verleend bh het in stellen van beroep bjj de administra tieve burgerlyke rechter. Indien de tussenkomst van de stichting wordt ingeroepen, dient de dienstplich tige alle op het geval betrekking heb bende bescheiden, die in zijn bezit zijn over te leggen. Voor het door de stich ting gedane werk worden in het alge meen geen kosten in rekening gebracht. Het bureau van de stichting is ge vestigd te 's-Gravenhage Stadhouders laan 118, telefoon (070)-541142. Direc teur is drs. T. G. v. d. Hof, tot wie be trokkenen zich zowel mondeling als schriftelijk kunnen wenden. Op dinsdag, 19 april 1966 zal dc kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad plaats hebben. Op die dag kunnen van des voormiddags negen tot des namiddags vijf uur bij dc voor zitter van het hoofdstcmbureau in -ie kieskring Amerongen of bij daartoe aangewezen leden van het hoofdstembureau ter gemeentesecretarie lijsten van kandidaten worden ingeleverd. ging moet bi; de inlevering van de lijst worden Iedere lijst moet worden ondertekend door ten minste vijfentwintig kiezers, die binnen de 1 kieskring, waarvoor de lijst geldt, kiesge rechtigd zijn voor de gemeenteraad. Een kiezer mag niet meer dan één lijst on dertekenen. De namen van kandidaten moe ten op de lijst worden geplaatst in de volg orde. waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven. Op dezelfde lijst mogen worden geplaatst de namen van ten hoogste vijf kandidaten meer dan het aantal te vervullen plaatsen bedraagt. De naam van eenzelfde kandidaat mag niet voorkomen op meer dan één van de lijsten, welke bij eenzelfde hoofdstembureau zijn in geleverd. De kandidaten moeten op de lijst worden vermeld met naam. voorletter of voornamen, jaar en datum van geboorte, als mede woonplaats en adres. Bij de lijst moet worden overgelegd een schriftelijke verklaring van iedere daarop voorkomende kandidaat, dat hij bewilligd in zijn kandidaatstelling op deze lijst. Als een maal een dergelijke verklaring is afgegeven kan deze niet worden ingetrokken. Indien degene, die de lijst inlevert daartoe gemachtigd is, kan hij boven de lijst van kan didaten de naam of aanduiding van de des- overgelegd. De inlevering van de lijst moet persoonlijk geschieden door een kiezer, bevoegd tot deel neming aan de verkiezing van de leden van de gemeenteraad. De tot invulling bestemde formulieren voor de lijsten van kandidaten voor de schriftelijke verklaring, en voor de machtiging zijn vanaf 29 maart 1966 tot en met de dag der kandi daatstelling ter secretarie dezer gemeente kosteloos voor de kiezer verkrijgbaar. Donderdagavond j.l. werd in het Dorpshuis een vergadering belegd door de Partij van de Arbeid. Het belangrijkste punt van beraad was het samenstellen van de groslijst voor de a.s. raadsverkiezing. De leden hadden ieder een biljet thuisge kregen waarop zij hun voorkeur voor de plaatsing op de lijst konden geven. Desondanks is de volgorde gehandhaafd, zoals deze door het bestuur was opgesteld t.w. 1. A. van der Veer; 2. G. J. Buis: 3. W. van Eist; 4. A. van Viegen; 5. N. Pitlo :6. Wvd. Kolk: 7. L. de Wit en 8. A. van Ingen. In de afgelopen iveek heeft STV- Ciimax 1 weer een belangryke stap in de richting van het kampioensschap gezet. Het won in Arnhem met 7-8 van Oldra en hoeft van de twee resterende wedstryden er nog slechts één te win nen, om de titel te veroveren. STV-Cli- max 2 greep de laatste strohalm, door met 6-4 van Gazelle te winnen. Het staat gelijk met Oldra op de derde plaats van onderen maar is uitgespeeld, terwyi Oldra nog een inhaalwedstryd heeft, eveneens tegen Gazelle. Daar het niet erg waarschijnlijk Ls, dat de Arn hemmers deze wedstrijd gaan verliezen, kan STV-Climax 2 zich wel gaan voor bereiden op het spelen van degradatie- wedstryden. Oldra—STV-Climax 1 7-3. Evenals in de eerste ontmoeting moesten de drie Veenendalers in Van Wolveren hun meerdere erkennen. Alle drie bleven zij echter de twee andere spelers de baas en door ook in het dub belspel te winnen, werd de einduitslag 7-3 in het voordeel van het STV-Climax- team. STV—Climax 2—Gazelle 6-4. Ook hier behaalden de drie spelers van Climax een gelijk resultaat. Zy wonnen iedere drie maal, maar niet van dezelfde tegenstanders. Met invaller Lammers hadden de Veenendalers geen moeite. Van Peters wist alleen Van Eist vrij gemakkelijk te winnen. Van de Berg won pas na drie games met 18-21, 27-25 en 22-20 en Van Maanen verloor zelfs ven deze Gazelle-speler. Hij wist echter als enige van Derksen te winnen en stelde daarmee de zege voor zijn team veilig. Het wachten is nu voor STV-Climax 2 op de uitslag van de ontmoeting Ol- dra-Gazelle. Verliest Oldra wat niet erg waarschijnlijk is dan moet nog een beslissingswedstrijd worden ge speeld. Haalt het echter een punt uit deze ontmoeting, dan moeten de Vee nendalers met nog vier andere teams vechten om twee plaatsen in de Eerste klasse. TOMMY EN DE VOS Figuur b Tommy heeft zyn ouders over de vos horen praten en heeft daar wel over te denken. Vele mensen zeggen dat de vos, die een vleesetend dier is, als ongedierte moet worden beschouwd, omdat hy me nig jong haasje, fazant of patrijs en soms de kippen van de boer op eet. An deren beweren, dat een vos veel goed doet door veel veldmuizen te eten, die veel schade aan de bossen en velden toe brengen. Weer anderen beweren, dat de vos veel kwaad doet door muizen te eten, omdat bij de zieke en de zwakke muisjes vangt, zodat alleen maar de sterke overblijven. Wat moet een klein kereltje als Tommy nu geloven Figuur d Het antwoord. Toon houdt van het publiek en het publiek houdt van Toon. Hij is de ge wone pretmaker, die in zijn shows nimmer aan politiek doet of anderen kwetst. De lancering van universele menselijke grappen is zijn succes. Wij wensen deze harde werker met al zijn strohoedjes en balonnetjes dan ook veel succes in Broadway. OPTICIEN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 Leverancier voor alle ziekenfondsen 30 maart Gerard v. d Heuvel 30 maart Anneke Kimmels, Rhenen 30 maart Reneetje v. d. Bosch 30 maart Henkie Pitlo, Rhenen 31 maart Trineke Hijzelendoom 31 maart Freddy v. d. Broek 31 maart Beppie v. Manen 31 maart Adje Zoet 1 april Cobie van Harn 1 april Corky ter Maaten 1 april Tinie Hasselaar Alle jongelui die al jarig geweest zijn en nog jarig moeten worden: héél harte lijk gefeliciteerd allemaal! KNIPPEN EN VOUWEN MET TEKENPAPIER Figuur a. Met alleen maar tekenpapier en verf kun je gemakkelijk een heel dorp en een trein voor je kleine broertje maken. Knip bij wijze van proef een stuk pa pier (16 X 16 cm) om te zien of je model de gewenste afmeting heeft. Je kunt het naar wens groter of kleiner maken. Vouw het papier eerst door midden, strijk het weer glad en vouw het naar de andere kant door midden. Stryk het weer glad en vrouw een tegeiyk alle vier einden in naar de vouwen die je al hebt, zodat je papier er uitziet zo als het voorbeeld. Vouw het uit en knip, zoals de stiplijnen op de tekening aan geven, de zijkanten in. Nu maak je je huls. Neem een beetje lijm en vouw de met X gemerkte vierkantjes op elkaar, zodat ze elkaar bedekken. Een beetje lijm houdt hen op de plaats. Doe hetzelf de aan de andere kant van het huis. Vouw yu de vierkantjes gemerkt O er over heen, zodat ze de achterkant van het huis vormen. Knip een strook, die je zoals in figuur 3 vouwt. Deze is voor de schoorsteen. Plak deze op de nok van het dak. Nu ga je het huis schilderen. Je kunt elk gewenst model maken, met dakpannen of een dak van stro, en de modellen van het plaatje geven genoeg voorbeelden van deuren en ramen. Je kunt bomen en bosjes van stukjes schuimplastic maken, die stevig genoeg zijn om uit zichzelf te staan nadat je hen in de verf gedoopt hebt. Om de trein te maken, welke een leuk cadeautje zal zijn voor een klein broer tje, dat nog niet groot genoeg is om met een elektrische trein te spelen, maak je elke wagen en de locomotief van papier dat net zo groot is als voor het huisje. Dit wordt ook op dezelfde manier ge vouwen, maar alle vierkantjes worden helemaal op elkaar geplakt, zodat je een rechthoekige doos krijgt. Dit is voor de gesloten wagon. Voor het open model knip je alleen de top af. De open kant wordt op zijn plaats gehouden met een reepje plakband. Plak een stukje papier over de bovenkant van de locomotief en de bagagewagen, zoals je op het plaatje kunt zien. Zet een schoorsteen op de lo comotief, zoals je er een op het huisje zette. Schilder de locomotief en de wa gons blauw, groen en rood en verbind hen met een lange reep karton er onder. De wielen worden van karton gemaakt en er aan gelijmd. Haal een koordje door de kartonnen reep aan de voorkant en je treintje is klaar. B 44 65 Cb EEN STERRENPUZZEL Figuur c Deze wijze oude man heeft een nieuw sterrenbeeld aan de hemel ontdekt. Het bestaat uit 18 sterren, welke bij elkaar gevoegd door 11 lijnen, vier letters van het alfabet vormen met de naam van het sterrenbeeld: Alfa. Kun je de 11 rechte lijnen trekken en de vier letters vormen?

De Vallei | 1966 | | pagina 11