SIGARENMAKER DE WERELD ROND FILMPROGRAMMA Chr. Nat. School II kreeg antwoord minister Cals Palmoaasoptocht en eieren zoeken jaarlijks terugkerend feest voor de jeugd Bejaarden zagen Groesbeekse huizen Wal nu weer...: RHENEN Schoolconcert Wij ziging verordening winkelsluiting NUTSSPAARBANK NUTSSPAARBANK Kettingbotsing AMERONGEN NUTSSPAARBANK xNieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 25 maart 1966 Door de H.A.L. worden regelmatig zg. Festival Sailings georganiseerd. Op deze tript wordt door diverse Nederlandse vakmensen hun kunnen getoond. Op de reis, die 10 mei a.s. begint zal behalve een klompemaker en een dia mantbewerker ook een sigarenmaker meevaren, om het publiek iets van dit ambacht te laten zien. De scheepvaartmaatschappij heeft hiervoor een beroep op de Veenendaalse Riimeesterfabrieken gedaan, een van hun werknemers ter beschikking te stellen voor deze demonstraties. Voor de Ritmeester was dit natuurlijk een welkome gelegenheid reclame voor hun merk te maken, maar men zocht eigenlijk naar een schaap met vijf poten. De door de fabriek ter beschikking te stellen sigarenmaker moet niet al leen een uitstekend vakman zijn, hij moet ook kunnen werken terwijl er vele nieuwsgierigen op zijn handen staan te kijken en hij moet een redelijke kennis van de Engelse taal hebben. De directie heeft onder haar perso neel de man gevonden, die zij zocht. De heer E. van Ravenswaaij uit de Pelikaanstraat, voldoet aan alle ge stelde eisen. En uiteraard heeft hij geen „nee" gezegd, toen men hem vroeg of hij gaan wilde! Zijn kennis van het Engels heeft de heer Van Ravenswaaij opgedaan in de oorlog, toen hij een cursus Engelse Handelscorrespondentie volgde en Vrijstelling van dienstplicht wegens broederdienst Hoewel voor de ingeschrevenen voor de lichting 1968 de termijn voor indiening van verzoeken om vrijstelling van militaire dienst wegens broederdienst reeds geruime tijd is verstreken wordt er nogmaals de aandacht op gevestigd, dat zij die menen voor deze vrijstelling in aanmerking te ko men. zich alsnog onverwijld moeten mel den op de afdeling militaire zaken der ge- Afscheid, bevestiging en intrede ds. R. Kok Ds. R. Kok zal zondagmiddag 27 maart 1966 om vijf uur afscheid nemen van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Al phen aan den Rijn en drie dagen later, nJ. woensdagavond 30 maart 1966 om half acht, na vooraf diezelfde dag 's middags om half drie te zijn bevestigd door zijn schoonzoon, ds. C. den Hertog uit Har derwijk, intrede doen als eerste predikant van de op 21 juli 1923 zelfstandig geïnsti tueerde Christelijke Gereformeerde Kerk van Ameide in Zuid-Holland. Reinier Kok werd op 13 oktober 1890 te Honkoop bij Oudewater geboren en stu deerde aan de theologische school van de Gereformeerde Gemeenten te Rotterdam, waar hij in 1915 zijn kandidaatsexamen af legde. Nadat de heer Kok toen ook was beroepbaar verklaard bij de Gereformeerde Gemeenten werd hij op 5 september van datzelfde jaar (1915) door nu wijlen ds. G. H. Kersten, toen nog predikant te Yer- seke, bevestigd als predikant van de Ge reformeerde Gemeenten van Aagtekerke op Walcheren. Op 26 juli 1925 verwissselde ds. Kok deze Gemeente met die van Goud- da, vanwaar hij op 6 maart 1930 naar die van Veenendaal vertrok. In deze zijn der de gemeente werd ds. Kok in januari 1950 door de synode van Utrecht in zijn ambts bediening geschorst. Hij maakte zich toen met zijn gemeente los van het kerkverband van de Gereformeerde Gemeenten. Nadat ds. Kok ongeveer zeven jaar met zijn ge meente zelfstandig buiten enig kerkver band was geweest werd hij op 9 oktober 1956 met zijn gemeente opgenomen in het kerkverband van de Christelijke Gerefor meerde Kerken in Nederland en werd toen de Christelijke Gereformeerde Kerk van Veenendaal (Hoofdstaat 80), thans de Christelijke Gereformeerde Kerk van Vee- nendaal (Pnièlkerk) geïnstitueerd. Op 14 oktober 1958 verwiselde ds. Kok de Chris telijke Gereformeerde Kerk van Veenen daal (Pniëlkerk) met die van Ede en sinds 4 april 1962 dient ds. Kok de Christelijke Gereformeerde Kerk van Alphen aan den Rijn, waar hij evenals ook te Ede is beves tigd door zijn schoonzoon, ds. C. den Her tog uit Harderwijk, toen nog predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk van 's-Gravenhage-West. Tijdens zijn ambtsbediening als predi kant bij de Gereformeerde Gemeenten was ds. Kok ongeveer vijfentwintig jaar curator van de theologische school van de Gere formeerde Gemeenten te Rotterdam. Ver der was hij deputaat voor de zending en deputaat „bij de Hoge Overheid Tc Ede was hij in de classis Amersfoort examina tor ethiek en te Alphen aan den Rijn in de classis 's-Gravenhage examinator en depu taat voor de evangelieverkondiging onder Israël. LUXOR THEATER Tot zondagmiddag draait in Luxor de film „Ontsnapping uit de Orient", met in de hoofdrollen Jean Paul Belmonde „De man van Rio (Hongkong)" Gert „Goldfinger" Fröbe en Jean Seberg. Deze film brengt aan avontuurlijke en spannende jacht door Europa tot leven waarin Jean Paul Belmondo weer eni ge staaltjes van zijn kunnen laat zien. Jean die niets van een stand in wil we ten wordt op uitstekende wijze terzijde gestaan door de Duitse acteur Gert Frö be die wij het laatst zagen als Goldfin ger in de gelijknamige James Bond film. Jean Seberg is geruime tijd van het witte doek weg geweest maar zij recht vaardigt in deze film volledig haar te rugkeer. Spanning, sensatie, charme daarvoor kunnen personen boven de 14 jaar tot zondagmiddag in Luxor terecht. Van zondagavond tot woensdagavond „Barbaren in de Aanval" met Cameron Mitchell, Genevieve Grad en Ettori Manni. Dit is een film waarin de rover hoofdman uiteraard gespeeld door Ca meron Mitchell een blanke pit en ruwe bolster blijkt te hebben. Het is een spek takelstuk met grote massa's gevechten. Dus alleen toegankelijk voor boven de 14 jaar. Luxor zal zeer binnenkort de volledi ge kleurenfilm van het huwelijk van Prins Claus en Prinses Beatrix verto nen. BIO RHENEN Zaterdagavond en zondagmiddag kun nen de Indianenfilmliefhebbers hun hart ophalen bij de film „De Dodende Pijl". De hoofdrol wordt gespeeld door de linkshandige en lakonieke filmac teur Dale Robertson, geassisteerd door Martha Hyer en Wendell Corey. Het is een van de betere films in dit genre. Toegang boven de 14 jaar. Zondagavond in Bio een pikante Fran se film „De L'Amour". De Italiaanse ac trice Elsa Martinellie vertolkt de hoofd rol, bijgestaan door de exotische drama- trice Anna Karina. De mannelijke hoofdrollen zijn in handen van Michel festival bekende Jean Sorel. Alleen per sonen boven de 18 jaar hebben toegang tot deze gedurfde film. meentesecretarie, Kerkewijk 16. Zij die reeds een verzoek hebben inge diend behoeven zich niet nogmaals te mel den. Hun verzoeken zijn reeds in behan deling genomen. Voor vrijstelling wegens broederdienst komen in het algemeen in aanmerking de ingeschrevenen van wie twee of meer broers tenminste dertig dagen werkelijke dienst hebben verricht, meer nog daarna, toen hij vlak na de bevryding voor een militaire opleiding naar Engeland en Schotland gezonden werd. Later, tijdens zijn diensttijd in Indo nesië is hij als sergeant-majoor vaak aan Engelse officieren toegevoegd ge weest. Zijn Engels heeft hij dus wel geleerd. Trouwens, wie nu bij de heer Van Ravenswaaij op bezoek gaat, zal hem tien tegen één bezig vinden met het ophalen van zijn kennis van die taal. Doordat de reizende sigarenmaker op zijn vroegere zeereizen nooit last van zeeziekte gehad heeft, is hij ook nu niet bang daarvoor. De heer Van Ravenswaaij wordt veel succes toegewenst tijdens zijn reis naar New York v.v., en ongetwijfeld zal hij een schat aan ervaringen rijker op 28 mei terugkeren van de trip. Grondaankoop van N. Drost te Rhenen Wederom is de gemeente in de gelegen heid om binnen de begrenzing van het toe komstige bestemmingsplan „Dindcrberg" een perceel grond aan te kopen. De heer N. Drost te Rhenen heeft het per ceel H nr. 3036 ged. ter grootte van 1.48.25 ha te koop aangeboden voor de som van 55.602,50. Het college meent, dat de voor waarden, waaronder de koop tot stand kan komen acceptabel zijn. Daarnaast is men overeengekomen, dat de grond, die pachtvrij wordt geleverd, tot het, tijdstip, waarop de gemeente deze ter uit voering v. h. bestemmingsplan nodig heeft zonder betaling van enige vergoeding mag worden gebruikt door de heer A. Berkhof, Nude te Rhenen. B. en W. stellen de raad voor tot aankoop te besluiten. Candidatenlijst VVD vastgesteld In een ledenvergadering die de afd. Rhenen van de VVD maandagavond hield is de kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen op 1 juni '66 als volgt vastgesteld. 1. A. Jansen; 2. H. v. d. Spoel; 3. L. v. Wijngaarden; 4. mevr. I. L. Leccius de Ridder-Strelin; 5. H. Berends; 6. J. A. v. d. Grift; 7. Jhr. W. Boreel; 8. D. A. Rijkhof; 9. H. W. Harwig. Tevens deelde men ons mede, dat sinds de vorige ledenvergadering in oktober 1965 weer verschillende Rhe- nense ingezetenen zich als lid van de afd. hadden laten inschrijven. Op vrijdag 1 april vindt er in het Eigen Gebouw te Rhenen een school concert plaats, waarop zal worden uit gevoerd de opera in één acte: Bastien en Bastienne van Mozart. De regie en de Ned. vertaling zijn van Otto Couperus. Als solisten treden op: Germaine Stordiau, sopraan (Bas tienne); Ben Smithuys, tenor (Bas- tien); Emile Linssen, bariton (Colas). Zij worden aan de piano begeleid door Peter Hansen. De uitvoering is van 14 tot 15 uur voor de onderbouw en van 15.15 tot 16.15 uur voor de bo venbouw. Onder dagtekening van 26 januari 1966 ontvingen b. en w. een schrijven van de ver eniging van grootbedrijven in levensmiddelen, waarin onder meer werd gesteld dat: De halvedagsluiting in deze gemeente is ge regeld als volgt: a. op maandag na 13.00 uur: de besloten inrichtingen, waar het bedrijf van dames, of herenkapper pleegt te worden uitgeoefend» b. op woensdag na 13.00 uur: de slagers winkels, drogistwinkels, banketbakkerijen en gemengde bakkerijen, textiel en manufactu renwinkels en kruidenierswinkels. Voor de weken waarin feestdagen .'allen is in de verordening geen uitzondering ge maakt. Dit kan leiden tot de situatie dat in een bepaalde week de winkels op een feest dag en daarnaast ook nog op een maandag- of woensdagmiddag gesloten moeten zijn. Teneinde dit te voorkomen stellen b. en w. de raad voor de betreffende verordening te wijzigen in die zin dat de verplichte halvedag sluiting niet geldt in de weken, waarin Nieuw jaardag, Tweede Paasdag, Hemelvaartsdag, Tweede Pinksterdag of een nationale feestdag valt op een andere werkdag dan de aange wezen dag. H.M. DE KONINGIN IN ZERMATT |blijft voor een korte vakantie in het\dens het skieën met een niet geïndenti- ZERMATT: H.M. Koningin Juliana ver-\Zwitserse Zermatt. Hier in gesprek tij-ificeerde Nederlander. De Christelijke Nationale school 2, van de heer Bosch heeft een persoonlijk antwoord ontvangen van de minister-president mr. Cals op de brief, die de leerlingen van de hoogste klas in de maand november aan de heer Cals gestuurd hebben. De leerlingen hadden het gebeuren in de kamer ter gelegenheid van de goedkeuringswet van het huwelijk van het prinselijk paar op de radio en tv gevolgd. Naar aanleiding hiervan hadden zij de minister een brief gestuurd, waarin zij van hun medeleven met zijn moeilijkheden blijk gaven. Dat het schrijven van de minister wer kelijk persoonlijk was, blijkt wel uit de vol gende citaten uit de brief. Jullie zullen wel gedacht hebben, dat je nooit meer antwoord kreeg op de brie ven, die meneer Bosch mij op 11 novem ber j.l. gestuurd heeft. Laat ik jullie dan eerst vertellen, dat ik al deze brieven met veel plezier en voldoening heb gelezen Je zult wel begrijpen, dat een minister president het heel erg druk heeft en dat hij veel brieven moet beantwoorden. Ik had veel extra werk door het huwelijk, en daar door geen gelegenheid jullie te antwoor den De minster gaat dan verder met te ver tellen dat hij enkele speciale nummers van de Staatscourant (een vijftal) insluit, die gewijd zijn aan de ondertrouw en huwelijk van het prinselijk paar en vervolgt dan: Zo zie je dat het maar goed is, dat ik jullie niet direct heb geantwoord want, dan had ik jullie deze speciale nummers niet kunnen sturen ZEEPOST „Orcades" (27/3); Suriname: „Pericles" (30/3); Verenigde Staten van Amerika: „Schiedijk" (30/3); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „Edinburgh Castle" Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Lago Traful" (28/3); Australië: „Orcades" (27/3), „Link moor" (30/3); Brazilië „Louis Lumiere" (29/3); Canada: „Harpefjell" (30/3); Chili: „Werrastein" (27/3); Indonesië: „Essen" (27/3); Kenya, Oeganda, Tan- ganjika: „Europa" (1/4); Ned. Antillen: „Hercules" (29/3); Nieuw-Zeeland: (27/3), „Andijk" (30/3). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Ik hoop dat julle allemaal heel goed je best zult doen, dan zal meneer Bosch heel tevreden over jullie zijn. Na de ondertekening volgt het volgende P.S., dat duidelijk bewijst, dat de brieven alle gelezen zijn: P.S. voor Dirk Arbeeck (op een door hem naar aanleiding van 's ministers inelk- drinken voor de tv. gestelde vraag (red) Ja. de melk smaakte heel lekker De heer Bosch vertelde, dat dit schrij ven naar en het antwoord ontvangen van de premier het krantenlezen en de belang stelling voor de politiek door zijn leerlin gen zeer gestimueerd heeft. En dat was de bedoeling. Lichte aanrijdingen Woensdagmjddaf vond op de Grebbe- weg een lichte aanrijding plaats. Op de Zwarteweg stond een vrachtauto, be stuurd door A. J. R. uit Deventer te wachten om het verkeer op de Grebbe- weg voorrang te verlenen. R. trok op om voorrangsweg op te rijden en moest na 1 meter weer stoppen omdat nog meer verkeer naderde. Achter de vrachtauto stond een personenauto en de bestuurder hiervan had niet in de gaten dat de vrachtauto weer zou gaan stoppen. De bestuurder van de perso nenauto was W. S. uit Bennekom en reed tegen de achterzijde van de vrachtauto. Salarissen en pensioenen via kantoor iedere dag geopend. RHENEN Op zaterdag 2 april organiseert de R.M.C. weer een palmpaasoptocht en eierzoekwedstrijd. Aan de laatste kan door jeugd van 4-12 jaar worden deel genomen, wanneer men 25 zegels heeft gespaard, die worden uitgegeven door de R.M.C.-winkeliers. Eén zegel voor elke bestede gulden. Vijfentwintig ze gels geplakt op een opplakvel kan men bij het VVV-kantoor omruilen voor een deelnemerskaart. KEURING, PALMPAASOPTOCHT EN EIEREN ZOEKEN Zaterdag 2 april des ochtends om 10 uur worden op het Fred. v. d. Paltshof de Palmpaasstokken gekeurd. En 's mid dags om half drie gaat er een optocht, met muziek opgeluisterd, van het K. E. Plantsoen naar de gemeenteweide aan de Veerwe, waar de eierzoekwedstrijd plaats vindt. De weide heeft men in vak ken verdeeld, dit in verband met be paalde leeftijdsgroepen. Na het beginsignaal zal de jeugd weer De Veenendaalse, als steeds in gezelschap van enkele Rhenense, bejaarden kregen woensdagmiddag een interessante voorlichting over de Groesbeekse huizen. Als ieder jaar was er ook nu weer een collecte gehouden voor deze inrichting. Hij bracht het mooie bedrag van 300 gulden op, waarvoor door de spreekster op deze middag, mej. Boonstra reeds 16 jaar aan de Groes beekse huizen verbonden aan het begin van haar inleiding dank gebracht werd. Tijdens het spreken vertoonde mej. Boonstra een aantal fraaie dia's, waar door de bejaarden als het ware in Groesbeek op bezoek waren. Men zag en hoorde over de functionele kleur- geving, die overal is toegepast. Men kreeg een inzicht in de werkwijze in Groesbeek. Het werd de bejaarden duidelijk gemaakt, dat alles gedaan wordt de patiënten een zo normaal mogelijk leven te doen leiden. Voor de volwassen patiënten wordt, indien zij daartoe in staat zijn, lonende arbeid gezocht. De kinderen worden in een familiekring groot gebracht. Ook de verzorging van zuigelingen en bejaarden is zo prettig en goed moge lijk voor de patiënten. De twaalf hui zen, waaruit de inrichting bestaat staan op een 400 ha groot terrein, dat fraai en sfeervol is aangelegd. Salarissen en pensioenen via kantoor iedere dag geopend. bezit van de hele weide nemen en alle hoeken en gaten uitkammen op zoek naar stenen eieren in groene, gele, brui ne of witte kleur, die respectievelijk met 10, 5, 3 of 2 echte eieren worden ge honoreerd. De kinderen die niets hebben gevon den krijgen tegen inlevering van de deelnemerskaart één echt ei mee naar huis. Dinsdagmiddag 29 maart wordt voor en door de dames een praatmiddag ge houden. BENOEMING LEDEN VORDERINGSCOMMISSIE Jaarlijks moeten de leden van de commissie van advies, bedoeld in art. 8, le lid, der woonruimtewet 1947 (de z.g. vorderingscom missie) door de gemeenteraad worden be noemd. Gedurende het afgelopen jaar hadden in deze commissie zitting de heren E. P. van Dijk. C. Hensen. W. Klaassen. G. J. Ver- woert en W. J. M. v. d. Voort. Het college stelt de raad voor genoemde heren voor het jaar 1966 te herbenoemen. Woensdagavond plm. 17.30 uur vond op de Zwarte weg een kettingbotsing plaats tussen twee bestelwagens en een personenauto. Toen de bestuurder van de voorste auto plotseling stopte om de weg te vra gen reden de andere twee auto's door, met als gevolg een kettingbotsing. Er ontstond materiële schade. COBI SCHREIER IN AMERONGEN Vanaf haar 16e jaar zong Cobi Schrei er bij „The Novelty Sisters" van Bene dict Silberman en onder zijn leiding zong zij in vele radiouitzendingen. Een succesvolle tournee door Indone sië met Max Tailleur, besloot haar song- tijd. Zij maakte ernst van wat als hobby begon; studeerde zang, nam gitaarles sen, volgde cursussen in oude muziek en vormde zo haar eigen repertoir. Zij is reeds opgetreden in binnen- en bui tenland en voor de Vlaamse en Neder landse televisie. Voor de leden Toegang vrij. Schoonheidsdemonstratie Op woensdag 30 maart a.s. vindt in bet Dorpshuis weer een avond plaats van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Op deze avond is er nl. een causerie en een demonstratie van schoonheids preparaten van Dr. v. d. Hoog. Na een koude en voor onze huid zo nadelige winter verlangt iedere vrouw er naar om haar aanzien te verfrissen en tegelijkertijd te verjongen. De produkten van Dr. v. d. Hoog zul len velen niet onbekend zijn. Een schoonheidsspecialiste zal deze avond een praatje houden over (en op een van de aanwezigen demonstreren) de hierboven genoemde preparaten, welke verkrijgbaar zijn in onze dorps drogisterij-parfumerie! Kandidaatstelling gemeenteraad Afgelopen maandagavond kwam de A.R.-kiesvereniging in het Dorpshuis te Amerongen bijeen. Na opening legde de voorzitter de na druk op het belang van deze vergade ring en ook wij hebben ons te bezinnen op de belangen van de gemeente. Na op stelling van een groslijst vond stem ming plaats en is de kandidaatstelling thans vastgesteld. m Nutsavond Herinnerd wordt nog aan de Nuts avond op donderdag 31 maar a.s. in de grote zaal van het Dorpshuis en waar zal optreden de zangeres Cobi Schreier. Het wordt een programma van inter nationale balladen uit oude tijden door eeuwen heen, tot aan de moderne pro testsong. Cobi Schreier begeleidt zichzelf op de Piccoli en de van het Utrechtse Film- gitaar. SCHIETLTTSLAGEN Maandagavond hebben de heren schutters van de schietvereniging Willem Teil in hotel Buitenlust weer getracht wie de meeste pun ten bij elkaar kon schieten. De uitslag werd als volgt: P. v. d. Sligten- horst 100 pnt; W. van Veenendaal 93 pnt; J. D. de Greef 92 pnt: H. den Uijl 91 pnt; A. Duffels 89 pnt; J. van Leeuwen 88 pnt; H. van Veenendaal 87 pnt; W. Engelaar 87 pnt; G. Mulder 87 pnt; R. E. Labruyère 85 pnt; H. de Grot 84 pnt; J. L. Engelaar 84 pnt en A. Burgstede 87 pnt. VV V-nieuws De Vereniging voor Vreemdelingen Ver keer te Amerongen hield donderdag j.l. haar jaarvergadering in hotel Buitenlust. Uit de voorgelezen jaarverslagen bleek, dat in 1965 30% meer inlichtingen werden verstrekt door correspondente en informatricc op het kantoor aan de Kon. Wilbelminaweg dan in het voorafgaande jaar. Zeker een belangrijke vooruitgang en dit percentage bewijst weer duidelijk het nut en de noodzaak van deze vereniging. De begro ting voor het jaar 1966 sluit met een tekort, doch hierbij dient te worden opgemerkt, dat de contributies eerst in 1967 zullen worden verhoogd. Voor het plaatsen van neonletters op het informatiebureau zal een bijdrage apart ge vraagd worden van alle leden. Deze bijdrage zal op vrijwillige basis geschieden. Dit voor stel werd in de gehouden vergadering door enige leden ingediend. De aftredende bestuursleden, de heren J. H. Visser en G. Berendsen werden herkozen. Bij de rondvraag kwamen interessante on derwerpen aan de orde als streekrecreatie. watersport, subsidie en contributie, gebruik informatiebureau buiten de zomermaanden, mogelijkheden en onmogelijkheden voor cam pings in Amerongen en Overberg, zodat de aanwezigen hoewel in gering aantal in ver houding met de 140 leden, een interessante avond hadden. Oud papier Zaterdag a.s. zal door leden van de mu ziekvereniging Ons Genoegen weer oud pa pier worden opgehaald. Vele vrouwen zijn momenteel aan de schoonmaak zodat op een flinke opbrengst wordt gerekend. U gelieve de pakken kranten en tijdschrif ten gebundeld aan de weg te zetten vanaf één uur opdat de pakken zonder noodzakelijk op onthoud kunnen worden meegenomen. CH U-nieuws De C.-H.-kiesvereniging houdt 29 maart 1966 een ledenvergadering waarin de kandi datenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen zal worden opgemaakt. Dit is op zichzelf al belangrijk genoeg voor alle leden om naar „Buitenlust" te komen. Het i bestuur rekent op een goede opkomst wat de samenstelling van de kandidatenlijst zeker ten goede zal komen. De vergadering begint om 7.30 uur n.m. jOTpfcfe een eenvoudige broodmaaltijd hou den. Tijdens deze gemeenschappelijke maaltijd, in gebouw „Irene", zal men o.a. samen zingen, terwijl ook het lijdens- en opstandingsevangelie zul len worden gelezen. Emeritaat De hervormde ds. D. Bouman, te Katwjjk aan Zee van oorsprong Veehendaler, gaat op 1 mei a.s. met emeritaat wegens het bereiken van de 65-jarige leeftjjd. Intrede De, eveneens uit Veenendaal af komstige, ds. P. J. Bos te Sprang zal op 1 mei a.s. zijn intrede doen bij de hervormde gemeente te Ameide. Bedankt Ds. F. Mallan te Veenendaal be dankte voor het beroep van de geref. gemeente te Leerdam. Voor het beroep van de geref. ge meente te Rhenen bedankte ds. M. van Beek te Alblasserdam. Avondmaalsdiensten De hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal was gewoon om op de avond van de Goede Vrijdag het Heilig Avondmaal te vieren. De kerkeraad heeft nu besloten deze viering ook te doen plaatsvin den op de donderdag daaraanvoor- afgaande, op de avond van Witte Donderdag. Dit in verband met het feit, dat er gemeenteleden zijn die zich op vrijdagavond niet kunnen vrijmaken, terwijl er ook echtparen zijn die niet gezamenlijk ter kerke kunnen gaan. Broodmaaltijd D"! gewoonte getrovzullen de hervormden te Rhenen aan de voor avond van de Goede Vrijdag, don derdagavond 7 april a.s., met elkaar Aktie 1966 geslaagd De aktie 1966, de titel die werd meegegeven aan het vergaren van de vrijwillige bijdragen voor de her vormde gemeente te Amerongen, is nu al geslaagd te noemen. Hoewel nog niet alle toezeggingen binnen zijn, heeft men nu reeds bij na 25.000 gulden geboekt. De ge meente gaat het er dus beter afbren gen dan in 1965 toen men 4000 gul den beneden de raming van 22.000 gulden bleef. De opbrengst is nu be groot op 25.000 gulden. Flinke gift De hervormde gemeente van Over berg boekte een gift ineens van 500 gulden, bestemd voor de preekstoel. Verlanglijstje De wijk Leersum van de gerefor meerde kerk te Amerongen heeft een verlanglijstje opgesteld voor de nieuw te bouwen kerk. Omdat het vaak de gewoonte is, zo redeneert men, bij het in gebruik nemen van een kerk geschenken aan te bieden, is een lijst samengesteld van de benodigde inventaris voor de ontmoetingsruimte en de keuken. Hoewel verschillende verlangde zaken al kunnen worden doorgehaald (o.a. een piano) zjjn alle wensen nog niet vervuld. Voor liefhebbers is de verlanglijst nog verkrijgbaar. Nogmaals het celibaat De visie op het celibaat door pastoor C. G. J. Goes gegeven in dit blad van 11 maart j.l. zou men traditionalistisch kunnen noemen. De laatste jaren echter is een andere kijk hierop in de r.-k. kerk groeiende, samenhan gend met een herwaardering van hnt huwe lijk. Men begint in te zien dat de qeslachten zich tot elkaar aangetrokken gevoelen door een hcngei naar de oereenheid, naar de vol- ieuigheid van het menszijn. Men begrijpt meer dan voorheen, dat er twee nodig zijn om mens te worden. Toch hebben sociologen en psychologen bevonden dat de eis tot het leven in celibaat niet altijd de voornaamste en eerste oorzaak is van het verlaten van het priesterambt. Het is vaak meer het niet vervuld zien van am bities bijvoorbeeld in het jeugdwerk, onvrije wijding tot priester, disciplinaire maatregelen van de kerkelijke overheid en soms bovenal het dagelijks leef- en werkmilieu, waaraan dikwijls alle menselijkheid ontbreekt. Tot voor kort heette 'n priester die het ambt verliet een afvallige. Zijn afval werd WEER EEN MIJLPAAL BIJ DE RAIFFEISENBANK AMERONGEN- LEERSUM-ELST Deze week werden de 8 miljoen spaargel den overschreden. Ter gelegenheid hiervan zal aan de gelukkige inlegger een gratis-inlage worden verstrekt, terwijl degenen die juist daarvoor en daarna een storting deden, even eens een attentie zullen ontvangen. De be treffende inleggers waren resp.: Commissie Jcugdgebouw Ned. Herv. Kerk, Leersum, de heer C. van Schuppen Tzn., Rijksstraatweg 195, Leersum en J. van Veenendaal Pzn., Kon. Wilhelminaweg 88, Amerongen. Dat de aanwas van de bij de Raiffensen- bank toevertrouwde spaargelden snel en re gelmatig toeneemt blijkt wel uit het onder staande overzicht: 1956: 1 miljoen; 1961: 4 miljoen than: 8 miljoen. De belangstelling voor „Vouwfietsen" blijkt toe te nemen. In de afgelopen twee jaar zijn er ruim 10.000 van verkocht. De Nederlander is voorzichtig en staat wan trouwend tegenover alles wat nieuw is, menen de fabrikanten, maar nu bewezc i is, dat dit vervoermiddel in de praktijk bijzonder nuttig is, wordt een grote vraag naar deze fietsen verwacht. Op de in de RAI gehouden tweewieler- tentoonstelling bleek van de zijde van het publiek een opvallende belangstelling voor opvouwbare en demontabele fietsen te bestaan, temeer daar vormgeving en technische uitrusting van deze fietsen aanzienlijk verbeterd is. Naast auto- en caravanbezitters en watersporttoeristen, bestaat de belangstelling vooral in de groep van kleinbehuisden, flatbewoners en binnenschippers. De 38-jarige Britse pilote Sheila Scott is van plain eind april een solovlucht om de wereld te maken. Zij zal daarbij zo veel mogelijk de route volgen, die Amy Johnson in 1930 naar Darwin in Australië vloog. Haar vlucht zal haar over twee entwintig landen, de Stille Oceaan en de Atlantische Oceaan voeren. Haar éénmotorig vliegtuig wordt op het ogenblik uitgerust met extra brand stoftanks en hier en daar gewijzigd, om het gewicht te reduceren voor de langste étappe, 3840 km over de Stille Oceaan, waarover zij 14 tot 17 uur zal doen, al naar gelang de windrichting. In Birmingham (Engeland) waai men evenals in alle andere grote steden met parkeerproblemen kampt, heeft men bo ven een verzonken spoorbaan een par keerplaats van twee verdiepingen ge bouwd, die plaats biedt aan 340 auto's. Het is de eerste van dit soort in Groot- Biittannië Een bijzonderheid is, dat ver warming in het beton van het bovenste dek is ingebouwd, waardoor dit in de win ter niet glad kan worden door ijzel e.d. zonder enige reserve toegeschreven aan oor zaken buiten de kerk: de duivel en de begeer lijkheid van de wereld en het vlees. Thans breekt zich een genuanceerder, objectiever denken hieromtrent baan. Men gaat inzien dat in het verleden de visie van kerkelijke leiders op huwelijk en celibaat sterk eenzijdig was. Men ontweek de lichamelijkheid, minachtte het sexuele leven en de redelijke beheersing er van. Er gaan nu steeds meer stemmen op om het celibaat, dat geen wezenlijk element van het priesterambt is, facultatief te verklaren. Als charisma, als genade, wordt het niet aan allen geschonken. E. L. Salarissen en pensioenen via kantoor iedere dag geopend. VOLLEYBAL ZATERDAGMIDDAG BROEDERSTRIJD TUSSEN HEREN VAN PANTERS Zeer harde strijd verwacht Dat wat de gesprekken in de wereld van de fanters reeds wekenlang bezig houdt gaat a.s. zaterdagmiddag om vier uur in de zaal van het Chr. Lyceum gebeuren: het treffen tussen de beide herenteams in het tweede competitieduel van deze competitie. De ver wachtingen zijn algemeen hoog gespannen. Want Panters-2 zit niet meer in degradatie nood, terwijl Panters-1 geen kampioen meer kan worden maar wel door een zege op hun collegae op een fraaie 2e of 3e plaats in de eerste klas kunnen eindigen. Maar er spelen thans uiteraard meer fac toren een grote rol. Panters-2 heeft het de laatste weken bijzonder goed gedaan en heelt eigenlijk meer gepresteerd dan de heren van net eerste. Vooral de recente overwinning op UbS, waarvan Panters-1 zo gedecideera verloor, en het gelijke spel tegen uo. 2 op de ranglijst SVE/VVZ, waartegen heren-1 eveneens 2 maal niet verder kwamen dan een gelijk spel nad~t even zovele malen een 20 achterstand moest worden weggewerkt. Te vens zijn de heren van het tweede team gaar ne bereid er alles uit te gooien om succes te boeken tegen hun „grotere broers". De kansen voor net tweede team. die wat vin niger, beweeglijker en wat sneller kunnen spe len, liggen thans dan ook zeer gunstig. Maar de routine van het eerste team kan eveneens de doorslag geven. In ieder geval staat ons een zeer interessante strijd te wachten. Na deze wedstrijd treedt het 4e herenteam aan tegen Shot-4 uit Culemborg. Uit werd het een 31 nederlaag, maar de uitgesproken home-refferee uit eigen gelid van Shot ver leende Shot daarbij een zeer vrijblijvende hulp, wat Panters-4 uiteindelijk deed verlie zen. Morgen houden we hel op een duidelijke zege van de Veenendalers, die gezien de stand op de ranglijst beter zijn. Voor Pancers-3 staat er eveneens een be langrijke strijd op het programma te Woer den tegen Hercuies-2, welke ploeg na de ne derlaag van Valbovol-4 van de Panters, thans bovenaan de ranglijst staat van de tweede klasse bond. Dit zal een te zware opgave voor de Veenendalers blijken, mits wederom voor een daverende verrassing gezorgd kan worden. De strijd om lijfsbehoud is in elk geval hard en doelbewust te noemen. Beide damesteams hebben een vrije week en maken zich op voor belangrijke wedstrij-' den volgende week. Dan gaat dames-1 de laatste match spelen en zuilen trachten de competitie ongeslagen te beëindigen, terwijl dames-2 naar Utrecht gaat om DPC-4 te be kampen, welke ploeg met een gelijk aantal punten als de Panters aan de kop van de ranglijst in de derde klas staat. Een beslis singsduel, wat alleen herhaald zal worden na een gelijk spel. Een winst betekent een auto matische promotie naar de tweede klas voor één der ploegen.

De Vallei | 1966 | | pagina 4