Tableau de la een muzikale eomedie GESCHOOLDE WEVERS P E L CHEVROLET ALBANY NORDISKA NEDERLAND N.V. Veenendaal wacht uniek evenement GERIE ANEN Veenendaal's reis-enthousiasme dit jaar zeer groot Zekerheid in de textielindustrie? ARAM ARAM Nieuwsblad „DE VALLEI" OVERBERG RHENEN Voor Baby V.A.B. TE DIEREN heeft plaats voor De Gouden Cobra De heer Chris Visser, en zijn vrouw Bep Visser-Hendriks hebben grote plannen. Zij willen in no vember een voor Veenendaal en wijde omgeving uniek evenement brengen. De bedoeling is dat dan een muzikale eomedie voor het voetlicht gebracht wordt, geproduceerd en geregisseerd door Chris Visser. Het kunstlievende echtpaar zij geeft piano- en zangles, hij studeert zang wil iets geheel nieuws brengen. Wat nu ge beurt is nog niet vaak in de geschiedenis van de muziek vertoond. Dhr. Visser heeft van vele beroemde opera's en operettes melodieën genomen en deze tot een geheel aaneen gesmeed. Hierdoor onstaat een soort musical. Alle melodieën hebben hun oorspronkelijke teksten behouden, zodat er in vele talen gezongen zal worden. Hierdoor wordt het programma interna tionaal aantrekkelijk, zelfs de buitenland se gastarbeiders zullen een deel van de eomedie in hun eigen taal kunnen horen! De heer Visser is volkomen vervuld van zijn idee. Hij gaat er letterlijk mee naar bed en staat er mee op. „Het gebeurt wel, dat ik er 's nacht uren wakker van lig." Het stuk van de heer Visser krijgt de titel „De knecht van Don Juan", een muzikale eomedie in 12 taferelen met mu ziek van Verdi, Mozart, Léhar, Stolz, Millöcker, Rodgers en vele anderen. Het stuk heeft een vrijmoedige dialoog en speelt rond de eeuwwisseling, in costuums van die tijd. Zowel Bep als Chris Visser zal dubbelrollen vertolken. Het Spaanse decor, dat de achtergrond vormt van het gebodene is ook een eigen ontwerp. Het echtpaar Visser zal alle onkosten uit eigen zak moeten voorschieten. Indien er niet voldoende belangstelling zou be staan voor dit evenement, dan zouden ze er financieel slechter van worden. Men hoopt echter, dat er een 500 bezoekers zullen komen. In dat geval zullen de on kosten gedekt zijn. Zij doen het echter uit puur idealisme. Het is voor de heer Visser in het da gelijks leven ambtenaar bij de raad van arbeid in Amersfoort en voor Veenen daal te hopen, dat het plan slaagt, opdat nog meer van dergelijke evenementen in de toekomst volgen mogen. Mevr. Visser- Hendriks begeliedt hier haar man, die de zangkunst beoefent. BLIKSCHADE Vrijdagmiddag omstreeks tien voor vijf reed de heer W. G. uit De Klomp met zijn auto over de Prins Bernhard- laan in de richting van de Hoogstraat. Bij het naderen van de Mulderslaan verleende hij geen voorrang aan de van rechts komende personenauto, bestuurd dooi; mej. A. F. D. uit Ede. Een aan rijding bleek onvermijdelijk. Er ont stond aan beide wagens enige schade, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Bromfietser aangereden Vrydagavond om tien over zes reed de heer A. A. V. op zyn bromfiets over de Kerkewijk, ter hoogte van de gasfabriek. Op hetzelfde moment wil de de heer C. D. als bestuurder van een bestelauto het terrein van de gas fabriek oprijden. Hij had hierbij de bromfiets niet op gemerkt, en kon deze niet meer ont wijken. V. en het bij hem achterop zit tende meisje W. M. kwamen te vallen. V. werd daarbij dusdanig gewond, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Wielrijder kreeg hersen schudding Zaterdagmiddag om kwart over twee reed de 15-jarige wielrijder V. G. over het rijwielpad langs de Kerkewijk. Een auto bestuurd door de heer R. A. v. D. wilde rechtsafslaan. Hierbij kwam G. tegen het voorspat bord van de auto terecht. Door de val die hij maakte liep hij een hersen schudding op. Met een ziekenauto is hij naar het Julianaziekenhuis overge bracht Weg of niet weg? Zaterdagmiddag deed de heer H. H., hoewel niet in kennelijke staat, maar toch niet geheel nuchter meer, aangif te van de vermissing van zijn brom fiets, die hij onafgesloten op de Markt had achter gelaten. In de loop van de avond werd zijn vehikel door de politie op de markt ge vonden. H.' kon zijn brommer terug krijgen tegen betaling van f 5,als vergoeding voor een betaalde waar schuwing wegens het niet op slot zet ten van zijn brommer, of in ruil tegen een proces verbaal voor hetzelfde feit. CABARET HENK ELSINK IN EIGEN GEBOUW In 1966 bestaat het NW 60 jaar. Men viert dit o.a. met een aantal bijeenkom sten die een feestelijk karakter dragen. Daartoe maakt het ensemble Henk Elsink een jubileumtoernee langs diverse plaatsen en vrijdagavond kon men dit cabaretgezelschap met de show „Vry entrée" in het Eigen Gebouw aan het werk zien. In het eerste deel van het programma was Henk Elsink zelf aan het woord in zijn veelzijdig optreden. Hij liet zich eerst horen als conferencier en liedjes zanger, bij welk laatste genre hij uit nemende imitaties gaf van Al Johnson, Lou Bandy, Heintje Davids en George Formby. Daarna kon men zien, dat hij evenmin terugschrikt voor goochel toeren. Het ging allemaal bijzonder vlot en werd met groot gemak uitgevoerd. Buitengewoon goed was Tonny Huur- deman, bekend van de KRO-radiopro- gramma's. Zij speelt met een meeslepend enthousiasme en brengt steeds afwisse ling in haar optreden. Bijzonder leuk was haar zgn. interview met huisvrou wen over de vraag of vrouwen beroeps voetbal moeten gaan spelen. Gonnie Baars werkte als derde mee, en is een nog jeugdige kracht vergeleken met haar oudere en meer geroutineerde col lega's. Ze heeft een goede zangstem, maar haar voordracht en wijze van brengen moeten nog aan losheid winnen. Verder verdient het begeleidende trio Aart Baars (piano en accordeon), Hans Peters (gitaar) en Ad. Wolthers (bas) alle lof voor haar medewerking. CLUB 500 GAF ACTE DE PRESENCE. Jongstleden zaterdagmiddag konden de jongens van „Kamp Overberg" en be langstellenden na afloop van de sport- demonstraties op hun stoelen blijven zit ten om te kijken en te luisteren naar de artiesten, die daarna voor het voetlicht kwamen, Na een kort openingswoord door de organisator, dhr. G. Lohuizen, stonden er twee heel charmante jonge dames met een guitaar uit Hilversum op de planken beter bekend als het zangduo „De Anca's". De verschillende internationale liedjes werden heel gevoelig naar voren ge bracht, waarbij zij blijk gaven rythmisch goed op elkaar ingesteld te zijn. Vrij in optreden en toch beschaafd vormden zij een goede presentatie. Guitaarcombo „The Destructors" uit de Bilt-Bilthoven bestaande uit drummer en vier guitaris- ten lieten zich ook niet onbetuigd en speelden en zongen hun nummer met veel vaart, temperament en swing. Wat minder volume zou het geheel wel ten goede komen. Vier man in rood-zwarte uitmonstering, het mondaccordeonkwar- tet „De Hefra's" uit Hilversum, gaven blijk van hun kunnen op mondorgels, POEDER - CREME - OLIE - ZEEP variërende in lengte van plm. 10 cm tot plm. meter. Men hoort en ziet tegen woordig van allerlei instrumenten, maar het van oorsprong oude mondorgel en accordeon blijven hun speciale plaats in onze samenleving behouden. Dat het geen kleine jongens zijn bewezen zij door o.a. „Dansende Vingers" te laten horen. Na nog een toegift van de Anca's met „To know him, it is to love him", wat gezien het applaus van de zaal wel op prijs werd gesteld, moesten zij en de „Hefra's" helaas vertrekken om de zo vaak „eenzamen" in de gevangenis te Breda nog enige uren van ontspanning te kunnen bezorgen. Nieuwe Ascot-dealer De heer Jan van Leeuwen heeft vrij dagmiddag een eigen bedrijf geopend. Hij heeft van zyn buurman, de heer Van den Berg het dealership van Ascot Cleaners overgenomen. In de geheel tot een gezellig winkeltje aan het Davidsplein ingerichte huiskamer kunt u hu terecht om uw stoomgoederen af te leveren en weer in ontvangst te nemen. Ook voor overhemdreparatie kunt u er terecht. De winkel is aan twee zijden keurig behangen, terwijl de derde zijde bestaat uit een natuurhouten wand. Het geheel maakt een frisse indruk en het laat dan ook geen twijfel of de nog jonge onder nemer zal het best rooien in Veenendaal. D. van Beek nu ook in damesconfectie De heer D. van Beek heeft zijn zaak aan de Prins Bernardlaan uitgebreid. In de geheel vergrote en gemoderni seerde winkel heeft hy nu ook een afdeling damesconfectie ingericht. Vrijdagmiddag vond de heropening van deze zaak plaats. Een ruime voorraad van dameskleding wachtte uitnodigend op kopers. Het getoonde is van een goede kwaliteit en bestaat uit mantelpakjes regenmantels, rokken e.d. Ook een afde ling modeartikelen is niet vergeten. Uiteraard kunt u voor een goed heren confectiekostuum nog steeds bij de firma Van Beek terecht, evenals voor het laten maken van een pak. Het is zeer waar schijnlijk, dat de heer Van Beek met deze uitbreiding een goede greep gedaan heeft. Het is een aanwinst voor Veenendaal als koopcentrum. KIRPESTÉiN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDF RHC wint onbedreigd van Arma 2 Zondag heeft RHC In de wedstryd tegen Arma 2, haar aanspraak op de titel geenszins waar kunnen maken. Weliswaar werd met 16-5 gewonnen, maar het vertoonde spel was nog lang niet van het niveau dat RHC aan het einde van de eerste helft van de veld- competitie herhaaldelijk liet zien. Deze wedstrijd werd een eenzijdige ge schiedenis, want RHC was verreweg superieur. Het vertoonde spel was ech ter niet groots, uitgezonderd enkele snelle aanvallen die ook doeltreffend werden afgerond. De grote man in de RHC-ploeg was doelman Loet Bijker. Hij wist vele goede schoten onschadelijk te maken en zodoende de Arma-aanval op 5 doelpunten te houden. De RHC-doelpunten kwamen van Cees van de Pol (7x), Jan van de Pol (5x), Piet de Zwarte (3 x) en Hennie van de Broek (lx). De RHC-dames stelden enigszins teleur want in Kerk-Avezaath werd van hekke- sluiter WW met 5-4 verloren. De RHC- ploeg die enkele invalsters telde, speelde in de verdediging wel aardig, maar ook nu was de aanval weer het zwakke punt, alhoewel deze keer Gerrie Kikkert (1 x), Ineke van Laar (lx) en Bep van de Broek (2x) doelpunten wisten te scoren. Deze laatste krijgt het nu wat gemak kelijker, daar zij niet alle doelpunten meer voor haar rekening behoeft te nemen. Een zeer aanlokkelQk beeld voor de vakantieganger vu 1966. Hoogseizoen nu reeds volgeboekt AI meerdere jaren is het bekend dat reizen en vakanties in de zomermaan den vroegtydig besproken dienen te worden. Dit heeft verschillende voor delen en de vakantieganger zelf zal er dan ook alleen maar plezier van heb ben. Vroegtydig bespreken houdt op het ogenblik in dat men al in december, januari of uiterlijk februari dient te boeken voor bepaalde reizen en vakan ties. Vooral reizen naar Italië en Spanje zyn tegenwoordig bijzonder in trek. Dit kan voornamelijk worden toegeschreven aan de zeer aantrekkelyke prijzen. VOLGEBOEKT Het reisbureau van de Fa. de Haas deelde ons mee dat nu reeds verschil lende reizen in het hoogseizoen zijn vol geboekt. In de vakantieweken van de bouwvakken zijn echter alle reizen reeds volgeboekt. Hieruit kan worden afgeleid dat het reis-enthousiasme in Veenendaal en omstreken dit jaar ont stellend is toegenomen. Men dient er dan ook vooral in deze streek rekening mee te houden dat als men de eerstvolgende weken niet zijn vakantiebesprekingen maakt het risico zeer groot is dat er slechts een be perkt aantal mogelijkheden overblijft. Ook voor de reizen per vliegtuig of trein is de vraag groot. Wintersport Voor de wintersport was de belang stelling dit jaar in deze omgeving niet ontstellend groot Toch viel te bespeu ren dat ook hier vooruitgang aanwezig was. Verschillende mensen prefereren tegenwoordig een wintervakantie bo ven een zomervakantie. Deze mensen vinden het jammer om met vakantie te zijn in het buitertland als het toe vallig in Holland ook eens mooi weer is. Ze nemen dan het zekere voor het onzekere en gaan 's winters met va kantie. De eventuele mooie weekenden wor- de^ dan in Holland benut om bruin te worden. Al -met al is duidelijk dat de bevolking van Veenendaal en omstre ken dit jaar wat vakantie betreft weer grootse plannen heeft INGEZONDEN MEDEDELING De goochelaar Robeti uit Hilversum wist daarna het publiek nog een poosje voor de gek te houden door allerlei on gelooflijke staaltjes van zyn kunnen te tonen, waarbij men wel wist bij de neus genomen te zijn, maar niet hoe. Het zangeresje Willy de Beun, als spe ciale gast meegekomen, liet het publiek genieten van haar geheel aparte stijl van zingen. Zy zingt melodieus en pittig en opende met „Vanavond breng je mij niet thuis". Voor dit tehuis geen onbekende. Zij trad hier al eerder op en het mar kante is, dat de liedjes door haarzelf ge schreven en gecomponeerd zijn. Na een woord van dank bood de directie de ver schillende artiest*» een klein bloemetje of versnapering aan. DEMONSTRATIE JUDO, BOKSEN EN SCHERMEN. Door het Centraal Instituut voor Op leiding Sportleiders uit- Overveen is af gelopen zaterdagmiddag een heel leer zame judo-, boks- en schermdemonstra- tie gegeven in „Kamp Overberg". Daar het min of meer specialisten zyn op ge noemde sportvakken en er een duidelijke uitleg by gegeven werd, kreeg men een goed inzicht in en overzicht over de diverse oefensystemen. Een goede lichamelyke conditie is een eerste vereiste. Allereerst toonde men de verschillende fasen bij de boksopleiding, zoals touwtje springen voor het voetenwerk (voor boksers zo belangrijk). Verder het z.g. „schaduwboksen", waarby men elkaar niet raakt. Hierna kwamen de judoka's op de mat. Men boog voor de aanvang naar elkaar zoals het goede sportvrien den betaamt. De leraar stond in het mid den aanwijzingen te geven. Het voor naamste is te leren vallen. Systematisch wordt elke greep opgebouwd vanaf het vallen, dus van het einde naar het begin. Op een rustige manier demonstreerden zij o.a. de val achterwaarts, val afslaan, koprol, zweefduik, losse brugval, etc. Ook de been-, heup- en schouderworp werden uitgevoerd. De djiu-djitsu is ook een vorm van zelfverdediging, maat alleen als men aangevallen wordt. Als derde punt van het programma gaven de aankomende sportleiders nog enige par tijtjes schermen weg (sport van ver dediging en aanvallen), met de floret (steekwapen), de degen en sabel (houw en steekwapen). Het trefvlak is alles boven de heup behalve de armen en het gezicht, welke laatste afgeschermd wordt. Het komt hoofdzakelijk 6p be hendigheid en slimheid aan. De party duurt max. 6 minuten en winnaar is hij, die het eerst 5 treffers plaatst. Na afloop dankte de directie de heren voor hun boeiende schouwspel en zij hoopte op „tot weerziens" De gezellige damesconfectie- afdeling in ie zaak van de heer D. van Beek. Als gevolg van recente gebeurtenissen zou menigeen denken dat de textiel industrie in economisch opzicht een moeilijke tijd doormaakt. Niettemin zijn er nog zeer sterke en steeds groeiende textielbedrijven in ons land. De snelstgroeiende daarvan is waar schijnlijk Albany-Nordiska (Nederland) N.V te Dieren, de Nederlandse vesti ging van een Amerikaans-Zweeds con cern. Ons middelgrote, nieuwe bedrijf (geopend in 1964) is in korte tijd zo danig gegroeid, dat de fabrieksruimte binnenkort met 60°/o moet worden uit gebreid om aan de gestadig toenemende vraag naar ons produkt te kunnen vol doen. Wij maken een sterk gespeciali seerd textielprodukt, dat uitsluitend voor technische doeleinden bestemd is. Van ruwe wol* en diverse kunstvezels fabriceren wij in feite een belangrijk machineonderdeel voor de papierin dustrie, namelijk geweven papiermachi nevilten Ons bedrijf beschikt hiervoor over een strijkgarenspinnerij, een ge specialiseerde viltweverij en -stikkerij en een afdeling voor chemische nabe handeling. Albany-Nordiska maakt een textielpro dukt, dat volkomen onafhankelijk is van de sterke schommelingen op de textielmarkt. Integendeel het is bij zonder in trek, dankzij de voortdurende stijging van het papier verbruik Het verbruik van papier houdt gelijke tred met de welvaart. Het einde van deze gunstige ontwikkeling ls in de komen de tientallen jaren nog niet in zicht. Degelijke vakkennis op het gebied van de textielproductie gaat hand in hand met een uitgebreide kennis van het produktieproces van papier en' karton. De gebruikte machines zijn voor een belangrijk deel sterk verschillend van die in de overige textielfabrieken. Daarom is het voor een textielbedrijf niet mogelijk op viltproduktie over te schakelen. Dit geeft ons, mede dankzij 70 jaa/ ervaring in het fabriceren van papiermachinevilten, een bijzonder sterke concurrentiepositie. Het maken van een goed vilt voor een bepaalde papiermachine wordt soms voorafge gaan door jarenlange research. Ieder vilt moet voldoen aan bepaalde indi viduele eisen. Massaproduktie en lo- pende-bandwerk zijn daarom bij ons onbekende verschijnselen. Albany-Nor diska is volkomen ingericht op de pro- duktie van enkel-stuks. Deze methode vereist aanzienlijk méér vakmanschap dan in grote industrieën, waar het he le produktieproces door een druk op de knop bestuurd kan worden. Papier- produktiemachines zijn bijzonder duur; pas als ze continu kunnen draaien, zijn ze volledig rendabel. Het verwisselen van een papiermachinevilt neemt soms uren in beslag. Dat kan de papierfa briek duizenden guldens kosten. Papier machinevilten moeten dus buitenge woon sterk zijn. De geringste afwijking in dikte of op pervlaktestructuur kan al funest zijn voor het geproduceerde papier. Daar om worden aan de kwaliteit van de vilten zeer strenge eisen gesteld. Albany-Nordiska (Nederland) N.V. ls ontstaan uit een fusie tussen twee reu zen op het terrein van de viltfabricage Albany Felt Cy. te Albany (USA) en Nordiska Maskinfilt AB te Halmstad (Zweden. Het concern heeft momenteel 21 bedrijven, o.a. in de Verenigde Sta ten, Canada, Mexico, Australië, Fin land en Frankrijk. Albany en Nordiska zijn samengegaan om beter te kunnen voldoen aan de steeds stijgende vraag, met name in de E.E.G. Ons bedrijf in Dieren produceert papiermachinevilten voor alle landen in de Euromarkt. Door de steeds toenemende vraag naar goede papiermachinevilten zal ons be drijf zich in de nabije toekomst sterk gaan uitbreiden. Nu al is er bij ons plaats voor bekwame textielvakmen- sen, die niet voortdurend in spanning willen leven, maar een zekere toe komst willen opbouwen. Voor deze vak mensen komt tegen het einde van 1966 weer een aantal woningen géén flats maar huizen met een tuintje aan de rand van de Veluwezoom! beschik baar. Tot dat moment verzorgen wij alle transportfaciliteiten. Ons bedrijf werkt in twee- en drie-ploegendienst, maar niet continu. Kortom: Albany-Nordiska is een door en door gezond textielbedrijf, waar voor mensen met teamgeest, die te goed zijn voor sleurwerk, een uitstekende toekomst ligt Publikatie van Albany-Nordiska (Ne derland) N.V.. Dieren. in drie-ploegendienst. Voor het einde van dit jaar kan voor een woning worden gezorgd. Tot dat moment krijgen gehuwden en kostwinners vergoeding voor reiskosten en een tegemoetkoming in de pensionkosten. Reiskosten sollicitatie worden vergoed tegen retourprijs open baar vervoermiddel. Aanmelden dagelijks 8.30 - 17.30 uur. Zaterdags van 8:30 - 12.00 uur. Inlichtingen ook telefonisch onder nr. 08330-5353. Hf VAN RENSELAERWEG 2, DIEREN (LANGS KANAAL DIEREN - APELDOORN) 5 „Dit schooiertje zou dus weten naar welke ha ven Ambre ontvoerd wordt?" vraagt de bootsman met een geringschattende blik op Kleine-Kim „In derdaad." zegt Aram, „hij is destijds door Abdullah op een slavenmarkt aan de kust van Arabië gekocht Als je dus langs de kust vaart, zal hij die haven plaats kunnen herkennen en dan is er alle kans dal we Ambre daar zullen vinden!!" De bootsman staari Aram strak aan „Akkoord." zegt hij dan. „jullie kunnen meereizen, maar zorg. dat je binnen het uur aan boord bent!!" Als Aram en Kleine-Kim weg wandelen over de kade, komt een matroos op de bootsman toe „Het schijnt, dat dat joch ons kan wijzen naar welke haven de ontvoerders van Ambre koersen," zegt de bootsman „En zonder Aram wil die knaap niet mee „Wel." grijnst de ander, .zodra dat Joch ons heeft gebracht, waar we moeten wezen, wippen we ze eenvoudig overboord. Boots man!" In het senaatsgebouw van Ithaca neemt Aram afscheid van Priarqus „Wel. vriend" zegt de dikke senator, .ik vind het een gewaagde onderneming om met dan stelletje zeerovers in zee te gaan Hier, neem dit zwaard, het is het wapen waarmee Ambre in het stadion Ares verslagen heeft Veel geluk, Aram en als je er in slaagt Ambre te bevrijden dan verwacht ik jullie beiden nog eens als gasten op mijn eiland. (Wordt vervolgd) mtMÊmm.

De Vallei | 1966 | | pagina 6