Veencndaal en omstreken Ds. Terlouw op ledenvergadering RENSWOUDE Vrijwillige brandweer Amerongen jubileert Chr. Geref. Kerk Afscheid ds. D. van den Berg Eenheid alleen met waarheid als basis VROEGER WAS HET BIER OOK BAR BEST bekendmaking Nagekomen burgerlijke stand Nieuwsblad „DE VALLEI,, vrijdag 1 april 1966 4 Opgetekend door Rik Valkenburg Tevens vertelde hij ons dat de namen Brouwerswei en Brouwerssloot nog herin nerden aan de brouwerij die voorheen aan het Verlaat stond. Markt: Oude burgemeesterwoning (nu weer in kleine stenen kruikjes, voor de ver koop, zoals Bols ze nu nog gebruikt. En uiteraard werd het bier na.uurlijk ook nor maal getapt voor de café-bezoekers. Van de Haar verzorgde de wijken buiten Veenen- daal met paard en wagen, terwijl Bos de Veenendaalse kasteleins bezocht. Het zoon tje van Van de Haar ging er, zoals wij reeds zagen, met de kruiwagen op uit. Hij vertelde ons dat hij het ondanks alles, een fijne tijd vond. Veel gezelliger dan tegenwoordig. „Geef mij de oude tijd maar," vertrouwde hij ons toe. „Toen waren we tenminste te vreden!". den met de vingertoppen tegen el kaar voor de borst. Zijn woorden komen bedachtzaam, als is hij bang iets te zeggen, dat niet geheel verantwoord is. De aanstaande Veenendaalse pre dikant kan niet aangeven, of er iets bepaalds is in Veenendaal, dat hem aantrekt. Hij kent Veenendaal nau welijks, omdat hij er slechts een en kele keer heeft gepreekt. Hij zou wel graag willen dat je de gelegenheid kreeg een plaats wat beter te leren kennen, bij een beroep, voordat je over dat beroep beslissen moet. Nu en dan worden zijn woorden met een licht handgebaar onder streept. Telkens stelt hij vragen over Veenendaal, zomaar tussen het ge sprek door. Wat me trekt in Veenendaal kan niet anders zijn dan het werk, dat ik er mag gaan doen. Ds. Pool voelt voor het samengaan met andere kerkgenootschappen, en met name de christelijke gerefor meerde kerken, maar dit mag alleen gebeuren, indien de waarheid, zoals zij door God's Woord geleerd, en in de belijdenis der kerk beleden, als basis genomen wordt. Over nuances kan men verschillen, als de grond slag maar ligt in de Bijbel en de Drie formulieren van Enigheid, per slot speelde dit ook mee in de vrijmaking. In zijn huidige gemeenten hebben reeds enige malen samensprekingen plaatsgevonden. Op deze besprekin gen moet blijken of we beiden het zelfde denken. Het is niet belangrijk, of christelijke gereformeerden gere formeerd moeten worden, of anders om, maar als we het over de waar heid eens zijn, dan is eventueel een nieuwe naam mogelijk. Ds. Pool hoopt spoedig zijn werk in Veenendaal te kunnen beginnen, maar wanneer dit zijn zal kon hij nog niet zeggen, daar dit nog van teveel factoren afhangt. PAASZANGDIENST Op Tweede Paasdag wordt in de gere formeerde kerk aan de Vaartbrug te Veenendaal een zangdienst gehouden. Tijdens deze dienst zal naast veel zang een korte evangelieboodschap worden uitgesproken, terwijl voorts enkele jon geren aan de liturgie zullen meewerken. PAASMAALTIJ D Voor de gereformeerde jeugd te Vee nendaal is op de avond van Eerste Paas dag een paasmaaltijd belegd in 't Tref punt. iet is weer Boekenweek. Nog tot morgen duurt het grote feest van de Nederlandse Boekverkopers. LEDENVERGADERING RAIFFEISENBANK RENSWOUDE KERKERAADSLEDEN GEKOZEN Tot ouderlingen van de Chr. Geref. Bethelkerk te Veenendaal zijn gekozen de heren W. C. van Gcerenstein, W. Th. Hofland, wonende te Rhenen; P. Scher- renburg en A. van der Sluis. Tot diaken de heer B. van de Wcerdhof. AFSCHEID Ds. P. M. Breugem, hervormd predi kant te Achterberg en beroepen te Bar- neveld, zal op 8 juni a.s. intrede doen in laatstgenoemde gemeente. GIFT VAN 1000 GULDEN De hervormde gemeente te Veenen daal mocht een gift ineens incasseren van 1000 gulden. PALMZONDAG A.s. zondagmorgen (palmzondag) wordt in de beide r.k. kerken te Veenen daal een hoogmis gehouden met palm- wijding en processie. PAASWAKE De zaterdagavond voor Pasen vindt in de r.k. Salvatorkerk te Veenendaal de plechtige viering van de paaswake plaats. Aanvang half elf. LAATSTE BEJAARDEN MIDDAG De laatste bejaardenmiddag van dit seizoen onder auspiciën van de hervorm de gemeente te Scherpenzeel zal worden eehouden op woensdag 6 april a.s. Ds. J. v. d. Heuvel te Ede zal vertellen van zijn Surinaamse reis. Ook het be iaardenkoor zal meewerken. GEZINSVERZORGING Ook Renswoude heeft nu een hervorm de gezinsverzorgingsdienst, zij het dan dat deze instelling administratief is on dergebracht bij de Veenendaalse her vormde gezinsverzorging. GOEDE VRIJDAG GEEN KOOPAVOND stond op de plaats waar nu de fabriek van de Gebr. van Leeuwen zich bevindt, een bierbrouwerij. Deze was eigendom van een Hema), loods (nu fa. v. Hees). We schrijven anno 1895. Een jongen van een jaar of twaalf loopt puffend achter een zware kruiwagen, be laden met een volle bierfust, door de nauwe Veenendaalse straten. Via de Hoge Kant naar de Straatbrug. Dan 't Zand in, aan de andere kant van de Grift, tegenover het Groene Woud. Ver der gaat de tocht langs allerlei bruggen en bruggetjes tot aan de „Meulenbrug". Daarna de Meulenpol op. Het kruizeel drukt zwaai op zijn schouders. Zo'n bierfust weegt nogal wat. Hij is op weg naar het kroegje achter de kleine Geer. Ja, dat was daar wat. Op zondagmiddag liepen er eerzame en minder eerzame Vee- nendalers te wandelen. Rustig en zelfverze kerd naar het scheen. Soms echter wierpen ze een verstolen blik op het kleine kroegje. De dorst begon de wandelaars te kwellen. Bespeurde men nergens onraad, dan ver dween men stiekem, in het lafenis biedende taveernke, waar een stevig borreltje of een pittig biertje gedronken werd. Ook op zon dag. Vaak tegen des wandelaars geweten in. Op een andere dag zeult dezelfde jongen weer met een fust op zijn krui door de Zandstraat. Nu gaat hij echter het Panhuis op. Hij komt bij de VlondersEr tekent zich angst af op z'n gezicht. Altijd is dat hier het geval. Hij doet het kruizeel af en balanceert dan uiterst voorzichtig over het plankbrugje. Straks komt er nog een vlon- knap gedronken. In de plaats zelf werden de drinkhuisjes door de grote knechten van bier voorzien. Dat deden ze met „het stel". Dit was een soort bierkar, lijkend op een hand kar op twee wielen. Misschien is het aardig enkele klanten van de bierfirma „Van de Haar Bos" uit het Gelderland, te noemen. Het is een heel rijtje: Hotel Van Lent, onder aan de Markt. Hotel De Haas op de Markt. Jan Veenendaal (nu Vonk), ,,'t Schuppie" (bij Keman in 't Zand, nu Quint). Hendrik in 't Hoekje. Meyer. Teunissen. Jan de Rui ter (allen aan het Verlaat). Neel op het hoekie (Hoofdstraat, nu Zents). Piet Krefeld (nu drogisterij Tak). Frijdo (midden in de Hoofdstraat). Evert Davelaar en Gijs Veld huizen, bij De Vlas (Achterkerkstraat). Ver der nog een zekere Ditewig en Ravenhorst „de Raaiemaker", die op een fiets met één hoog wiel uit Barneveld was komen fietsen, enzovoorts, enzovoorts In deze tijd kostte bij de Haas en van Lent de eerste borrel 10 cent. De tweede, een halfje (ook bijna vol trouwens) 5 cent. Van Brouwerij tot Bierschuur Wie was die jongen met die kruiwagen'? En in wiens dienst werkte hij? Dit is een zekere Kwamegester. Deze deed de zaak Het gerstekoren moest worden ontkiemd door de warmte van de hees, welke via pijp leidingen werden aangevoerd. Ze noemden dit het omzetten van het koren. Het zoontje van W. L. v. d. Haar (onze kruiwagen geschiedenis op zichzelf: Heel* lang geledenchauffeur) hielp op zeven jarige leeftijd over aan de firma Baks-Blankers. Er werkte Loms al mee. In die tijd sprak men niet ongeveer een man of zeven, acht. Onder an- van Pils of Oud Bruin. De populairste bier soort noemde men gerstebier. Het duurdere bier heette lagerbier. Beiden waren van uit stekende kwaliteit. Er was veel minder ac cijnsheffing op dan tegenwoordig. Mede daardoor kocht men reeds voor 12 cent een liter goed bier. Het bier moest in die tijd altijd in het donker bewaard worden, omdat het nog niet gesteriliseerd werd. In de tach tiger jaren werd het Veenendaalse drink water bijzonder slecht, zodat de bierproduc tie noodgedwongen moest stop gezet wor den. De Brouwerij werd verkocht aan de Gebr. van Leeuwen die er een Wolfabriek van bouwden. Twee knechten echter, W. L. v. d. Haar en J. Bos besloten om een bier- handel te beginnen. Ze kochten een meel- schuur van een korenhandelaar in het Gel derland. Deze meelschuur was toen reeds omgebouwd tot een soort stalhouderij. Hier immers stalde de bekende dokter de Niet zijn rijpaarden en zijn dokterskoetsje, waar mee hij zijn patiënten langs ging. Een zekere van Geenhuizen was zijn koetsier. In deze verlopen stalhouderij dus, vestigden zich de heren v. d. Haar en Bos als bierhandelaren. De Bierschuur van Dekker In het jaar 1900 gingen de compagnons Van de Haar en Bos uit elkaar. Van de Haar vertrok naar de Nieuweweg en Bos bleef in het Gelderland. Aldus beschikte Vol lenhoven. Later verkocht Bos zijn zaak aan Van de Bovenkamp. Nog weer later toen een zekere Dekker, die bij de Rijders was (de Veld), uit de militaire dienst kwam, nam deze de zaak over en was er dus sprake van: De Bierschuur van Dekker. Een begrip in Veenendaal, lange tijd. Van de Haar vertrok dus naar de Nieuweweg en kreeg er een bloeiende zaak. Het bier ging hij betrekken van Heineken. „Het was wat in die tijd," vertelde ons zijn zoon verder. „Ik zou er heel wat van kunnen verhalen. Ik weet nog wel dat er café's waren, waar de mensen zondag des morgens de kastelein al uit bed klopten om binnen gelaten te worden om te drinken en te kaarten. Doodgemoedereerd ging men daarna na de kerk. In die tijd werd er ook veel gewandeld door de Melm en de Hoge Bomen. Dat was in die tijd Veenendaals wandelpark. Ook de Hoge Brug (nu snelweg) was een verzamelpunt voor de wandelaars en de jon ge paartjes. Er liep namelijk een sloot van het Boveneind naar Renswoude. Er voeren steenboten en meelboten. Het was soms ge zellig toeven langs de boorden van dit water. Echt, ik verkies de oude tijd boven de tegen woordige" Het werd een bierschuur. (Tegenwoordig de bierschuur van Dekker in het Gelderland). De toenmalige eigenaar was eigenlijk de heer Hendrik Hiensch (tijdens het stalge- bruik van dokter de Niet). De vestiging vond plaats in 1892. De firma betrok het bier van Vollenhoven. Het werd in fusten bij de kasteleins gebracht en die deden het GEMEENTE-SECRETARIE EN BUREAU GEMEENTEWERKEN GOEDE VRIJDAG GESLOTEN Vrijdag 8 april a.s. zullen de gemeente secretarie en bureau gemeentewerken ge sloten zijn. Het huisvuil zal worden opgehaald op donderdag 7 april, des nam. na één uur. Door de huiskamer komen we in de studeerkamer. Het eerste wat op valt is een (oud) harmonium, waar- overheen een strenge Bach je aan kijkt. Op de standaard van het orgel een stapel muziek, waarbij (alweer) Bach vooraan staat. In een hoek een muzieklezenaar. Het blijkt, dat ds. Pool niet slechts orgel, maar ook blokfluit speelt. Een harmonium vindt hij eigenlijk een surrogaat. Er gaat voor hem niets boven een pijp orgel. In zijn studietijd heeft de predi kant veel aan muziek gedaan („Wel eens te veel misschien"). Nu komt er niet zoveel meer van, het mooie van musiceren is juist het samen doen. Ds Pool heeft voor zijn lichtge kleurd houten bureau plaatsgeno men. De benen over elkaar, de han- De oude Hoofdstraat uit die tijd van borreltjes en biertjes. Burgemeester en Wethouders van Veenen daal maken bekend, dat zij, op grond van artikel 1, sub e, van de Verordening als bedoeld in artikel 11, lid 1, van de Winkelsluitingswet 1951, heb ben besloten, dat de winkels op donderdag 7 april 1966 geopend mogen zijn tot uiterlijk 21.00 uur. Veenendaal, 28 maart 1966. Burgemeester en Wethouders van Veenendaal: de Burgemeester, J. HAZENBERG, de Secretaris, VAN MANEN. GEMEENTE EDE Ondertrouwd: A. Haalboom en W. F. Kersseboom. Gehuwd: J. W. van Roekei en H W. Hendriksen; H. Drost en J. Bouw Overleden: A. Geerestein, 94 jaar; T Baas, 78 jaar. geh. gew. m. D Rozen- daal. AMERONGF.N Geboren: Marinus Garardus, z.v. M. G Kuijer en R. Laponder; Willem lohan, z.v. J. Roodbeen en M. J. UIrich; Rudolf Age, z.v. Jhr. O. R. van den Bosch en Jvr J. A Feith. Overleden: Dirk Jan van Veenendaal. 87 jaar, gehuwd geweest met H. C. G van Laar; Hermanus de Groot, 73 jaar, gehuwd met J. van Lienden. AMERONGEN Ingekomen: Geen. Vertrokken: J. K. C. Postema van De Oude Wei 16 naar Doetinchem. RENSWOUDE Geboren: Jannetta Wilhelmina, d.v. A. Blaauwendraat en G. A. van Eem. Donderdag 31 maart a.s. bestaat de Amerongse Vrijwillige Brandweer 35 jaar. Op die datum in het jaar 1931 werd er een vergadering gehouden onder voorzitterschap van wijlen Jhr. H. van den Bosch, burgemeester van Ame rongen. Tijdens deze vergadering werd besloten tot de oprichting van een Vrijwillig Brandweercorps. Daarvoor bestond er ook wel een brandweer, doch dit was een z.g. plichtbrandweer. Tot de leden van het eerste bestuur behoorden de heren B. A. J. Versteegh (commandant) A. ten Broek, A. J. van Westrhenen, T. Eyffius, H. Bos, W. A. van de Boogert De brandblusmiddelen waren maar zeer summier. De hele uitrusting van de brandweer bestond uit 2 haspelwagentjes, 4 straalpijpen, 10 wikkelsslangen, 2 oliepakken en 2 zuidwesters. Hoewel burgemeester Van den Bosch er erg zijn best voor deed om dit toch wel schamele materiaal de nodige uit breiding te geven, bleek dit uitzonder lijk moeilijk. De toenmalige raad hield de knip op de beurs. De eerste wensen van de vrijwilligers waren helmen, laarzen en een sirene. Dankzij een aantal goedgeefse burgers konden deze wensen gelukkig toch nog vervuld worden. Het eerste brandje waarbij het nieu we corps werd ingeschakeld was bij de heer Bartus van de Grift in de Don kerstraat. Men was echter nog niet voldoende geoefend, zodat dit meer ging in de vorm van hulp aan de Rhe- nense brandweer. Gelukkig bleek het gemeentelijk be leid ten opzichte van de brandweer na de oorlog een enorme wijziging ten goede te hebben ondergaan. Reeds in 1943 werd de beschikking verkregen over een manschappenwa- gen met een motorspuit. In 1953 droeg de toenmalige burge meester, de heer W. Martens, een ne velspuit aan het corps over. Voor di» dagen een ultra modern apparaat. In 1958 verdween het oude man- schappenwagentje. Daarvoor in de plaats kwam een materiaalwagen met een magirus-pomp. Ondertussen werd ook de Centrale behoorlijk aangepast, terwijl het kleinere materiaal in vol doende mate kon worden aangekocht. In de loop van de 35 jaar traden als commandanten op de heer B. A. J. Versteegh tot 1941. de heer T. Eyffius van 1941-1964 en vanaf 1964 de heer A J van Lienden. Er zijn twee brandweerlieden die in 1931 toetraden en nu nog hun beste diensten aan de brandweei geven, n.l. de heren W. A. van de Boogert en T. Schouten. Ook de heei Eyffius heeft nog contacten met het corps, nu als bestuurslid van de vereniging. Het ligt in de bedoeling dit jubileum duchtig te vieren. Zo zal op 2 april a.s. een schuimblusdemonstratie worden gegeven op het voormalig terrein van het Johanniter Hospitaal. En op de Hof een blusdemonstratie zoals dat „Wiens brood men eet, Wiens woord men spreekt In verband met Goede Vrijdag zul len de winkels in Veenendaal op vrij dag 8 april om zes uur gesloten zijn. Op donderdag 7 april zal er echter een koopavond gehouden worden. De Coöp. Raiffeisenbank te Renswoude zal op dinsdag 12 april 1966 haar jaarlijkse ledenvergadering houden in de zaal van de Coöp. Landbouwvereniging. De vergadering vangt aan om 20.00 uur. Op deze vergadering zullen de jaarstuk ken worden vastgesteld, terwijl tevens een lid van de raad van toezicht en een bestuurs lid gekozen moeten worden. In de christelijke gereformeerde Pniëlkerk is maandagavond een ledenvergadering voor leden van deze kerk gehouden. De industrie-predikant hield een interessante lezing over zijn werk en wat hij daarin meemaakt. Als een gewoon predikant een beroep heeft aangenomen, zo begon Ds. Terlouw zijn rede, dan vindt hij meestal zijn bedje gespreid in de nieuwe gemeente. Alzo niet, als je als industrie-predikant in een gemeente moet beginnen. Men staat er heel onhandig tegenover en er moeten heel wat weerstanden overwon nen worden. In de beginperiode werd me zelfs vaak toegevoegd: „Ja, ja, ik begrijp het wel, „wiens brood men eet, wiens woord men spreekt," omdat men dacht dat ik in de dienst van de werkgevers stond." Nu echter, na twee jaar, aldus spreker, komt er veel meer openheid. De arbeiders beginnen meer te vragen, zelfs over heel delicate kwesties. De aanval op de kerk is soms heel agres sief. Het Evangelie wil men nog wel, maar de kerk als instituut acht men minder. Men weet echter wat men aan hen heeft, het is altijd nog beter koud dan lauw, aldus de spreker. Veenendaal echter mag zich gelukkig prijzen het werk van twee der zeer groten in Nederland op dit gebied in eigen woon plaats te kunnen bezien. Bovendien is er nu de mogelijkheid voor betrekkelijk weinig geld iets zeer bijzonders voor hal of kamer aan te schaffen. De directies stonden aanvankelijk beleefd welwillend tegenover hel werk. Later kwa men er wat bezwaren en op een forum-avond ging het zelfs stekelig toe. Naar aanleiding van de verschillende be vindingen is nu een begin gemaakt het werk grondig te herzien. Thans wordt er gepro beerd kerngroepen te vormen, waar vooral ook de kerkeraden in betrokken worden. Een bezinning op verschillende aspecten, als wat leeft er, hoe zijn de verhoudingen, wat denkt men over de kerk enz., zal plaats hebben. Hoe men over de kerk denkt weten we wel gedeeltelijk: „De preken zijn doorgaans wel goed, maar wat komt er in de praktijk van terecht." Ook in Veenendaal zullen we in de toe komst wel geconfronteerd worden met de vol-continue arbeid. Ds. Terlouw adviseerde de kerkeraden zich nu al op deze vraagstuk ken te gaan beraden. Dat ligt meer op hun weg, dan op die van de industrie-predikant. Aan het eind van zijn inleiding vroeg spreker zich af, wat het nut van zijn werk geven. Trouwens, een dominee kan dat meestal ook van zijn gemeentewerk moeilijk geven. Hij besloot zijn rede met te zeggen: „Wij zaaien, maar God zal eenmaal de was dom geven." Tijdens de discussies kwamen geen nieuwe punten aan de orde, al werden enige aspec ten wat beter belicht. MORGEN PALMPAASOPTOCHT Morgenmiddag wordt de Palmpaas- optocht gehouden. De vertrektijden zijn: 14.30 uur vanaf het Slotemaker de Bruïneplein en 15.15 uur vanaf de eierhal. Het laatste deel van de route is enigszins gewijzigd. De stoet wordt niet in de Tuinstraat, maar in de Sand- brinkstraat ontbonden. Achter het postkantoor zal aan de kinderen een paasei uitgereikt worden. In een goed bezette oude kerk aan de Markt nam ds. J. v. d. Berg zondag avond afscheid van zijn Veenendaalse gemeente. De afscheidspreek werd bijgewoond door vrijwel alle hervormde collega's, de oud-Veenendaalse pre dikant ds. Van de Pol, ds. Vijzelaar en Keuning namens het convent, ds. Ter louw en het voltallige college B. en W., in gezelschap van d? gemeente secretaris, alsmede een afvaardiging van de gemeente te Huizen. Ds. Van den Berg hield zijn predi katie aan de hand van 1 Cor. 16 22, Indien iemand de Here Jezus Christus niet lief heeft, die zij een vervloeking. De scheidende predikant begon met te vertellen, dat hij op een week na 7 jaar in Veenendaal gestaan heeft. „In die zeven jaar heb ik misschien veel gedaan, maar ook veel fouten ge maakt. Een dominee is ook maar een mens en zal hier op aarde nooit méér worden." „De inhoud van deze tekst klinkt misschien hard in de oren," zo zei de SLECHTE BETALERS OP WAARSCHUWINGSLIJST Door de Veenendaalse Winkeliers vereniging Handel en Nijverheid is een initiatief genomen, om het incas seren van vorderingen op zo genoemde dubieuze debiteuren te vergemakke lijken. De winkeliersvereniging heeft een kracht aangetrokken, die voor alle winkeliers kwitanties int. Indien blijkt dat een en dezelfde persoon bij meer dere winkeliers schulden gemaakt heeft, wordt deze op een waarschu- wingslijst gezet. Deze waarschuwings- lijst zal weliswaar niet openbaar ge maakt worden, maar geeft de winke liers de kans crediet aan was. Hij kon daarop geen concreet antwoord personen te weigeren. predikant, „maar Paulus heeft dit uit liefde tot de gemeente van Corinthe geschreven. Evenzo wil ik het zeggen tot de gemeente van Veenendaal. Let op wat Christus deed. Hij heeft onze vervloeking op zich geladen. Christus geeft aan geestelijk doden het geeste lijk leven en aan verloren mensen het eeuwige leven." „De gemeente van Veenendaal is altijd zeer begenadigd geweest," zei ds. Van den Berg. „De liefde van Christus is hier altijd rijk geopen baard, daarom heeft de Here recht op üw liefde." Na het zingen van psalm 98 4 sprak de scheidende predikant woorden van dank tot zijn wijkge- meente, de kerkvoogdij en notabelen - „die het stoffelijke altijd uitnemend verzorgd hadden" - zijn collega's in kerk en convent, de kerkeraad en het college van B. en W. Tot de gemeente zei hij, dat het aannemen van het be roep door ds. Jongerden hem het af scheid enorm verlichtte. Namens centrale kerk, classis en ring sprak ds. Vroegindeweij een af scheidswoord, waarin hij zijn dank baarheid voor hetgeen ds. Van den Berg in Veenendaal gedaan heeft tot uitdrukking bracht. Hij liet de schei dende pastor psalm 121 4 toezingen. der. Brrrhij is altijd maar blij als hij ze Door deze straatjes zwalkte de jongen weer gehad heeft. Je zult de sloot maar in- met z'n kruiwagen. duikelen met krui en fust... Weldra is hetI (Bij de „Meulenbrug") ventje nu op de plaats van bestemming: De' herberg „De Keet" van een zekere Martens dere: W. L. v. d. Haar, J. Bos, Van de Brink aan de Haspel. De jongen is er maar druk en Jan Blom. Het ging er officieel aan toe. mee, want in het bierhuisje „Eva" aan de Rode Haan, precies in de draai, wachten ze ook al op zijn komst. Al deze buitenwijken worden door hem verzorgd met de kruiwagen. Echter in heel Veenendaal werd in die tijd Ds. H. Poot, nieuwe Veenendaalse predikant Geref. Kerk (Vrijgemaakt): De nieuwe predikant van de Geref. Kerk (vrijg.) te Veenendaal komt uit Balkbrug, een klein plaatsje dat als een lint langs het turfbruine water van de Dedemsvaart ligt. Het is er rustig. De buschauffeur had gezegd dat bij een geparkeerd staande auto de pastorie van ds. H. Pool moest zijn. Het klopte, de auto bleek van een vishandelaar te zijn en de dominee voorzag zich juist van wat zeebanket. Het is een nog jonge man, met een vrij hoog voorhoofd tussen het blonde, achterovergekamde, golvende haar en de bril met een donker montuur.

De Vallei | 1966 | | pagina 4