RHENENS RAAD BIJEEN SUCCES99 Burgemeester antwoordt Mr. Deen op vragen over lekverlies bij gas. Door overschakeling op aardgas steeg lekverlies tot dubbele. Palmpaasoptocht in Amerongen SCHERPENZEEL Vooï GOUD en ZILVER HORLOGERIE VAN MANEN Raadsleden van Amerongen gaan voor het zwembad werken Rustig rolschaatsen ELST GESLAAGDE FEESTAVOND BIJ SKF ARAM ARAM 6 AUTORIJSCHOOL De Gouden Cobra Nieuwsblad „DE VALLEI,, vrijdag 1 april 1966 Aan het einde van de dinsdagavond gehouden raadsvergadering beantwoordde de voorzitter de vragen die de raadsleden Deen en De Jong hadden gesteld. De vragen van de heer Deen gingen over het lekverlies bij het aard gas en de voorzitter moest volmondig toegeven dat het lekverlies onrustbarend was, door de slechte toestand die het bedrijf achterliet toen de gemeenten het overnamen. Door de omschakeling is het lekverlies (door de hogere druk van het aardgas) gestegen tot het dubbele van wat het voordien was, terwijl het warmteverlies vier maal zo groot is als voorheen. Het college heeft echter vernomen dat er een nieuw distributiesysteem voor de stad Rhenen gaat komen met een distributiepunt (aftapstation) nabij de zomerhuisjes van het G.E.B. Dit heeft bijzonder grote haast, want het nieuwe leidingnet moet klaar zijn voor de komende winter, anders is de aard gasvoorziening voor de gemeente niet verzekerd. Alles moet dus met haast geschieden, daarom vragen B. en W. machtiging aan de raad om alles hier voor te doen wat nodig is. Als er gas uit de leidingen stroomt, aldus de voorzitter, is dit niet gevaarlijk. Wel zal men het kunnen ruiken want het heeft een sterke geur. Het hele lage druk distributienet van Rhenen zal worden gesaneerd, maar de consument zal inderdaad het lekverlies moeten betalen. Spreker hoopte echter dat de prijzen - uitgezonderd die van het vastrechttarief - binnenkort naar be neden zouden kunnen gaan. De heer Deen vond dat het eigenlijk op de weg van het bedrijf had gelegen dit aan het publiek mede te delen. Men moet daar niet achter komen om dat een raadslid nu eens toevallig vra gen hierover stelt. De publieke tribune was dinsdag avond bij de raadsvergadering zeer goed bezet en de belangstelling was vooral te danken aan een verzoek van de muziekvereniging OBK inzake sub- Tiende nationale boom feestdag De tiende nationale boomfeestdag werd woensdag ook in Rhenen ge vierd. Al des ochtends om negen uur waren een aantal scholieren hiervoor met hun onderwijzers met versierde schoppen naar de Levendaalseweg, Candialaan en Radboudweg getrokken om daar gezamenlijk een aantal bo men te planten. Ook Rhenens burgemeester was hierbij aanwezig en hij richtte zich in een toespraak tot de jeugd, waarin hij onder meer zei dat hij in zijn jeugd erg blij was geweest toen hij een hond kreeg die hij zelf mocht verzorgen. Ook met de meeste jongelui zou het wel zo zijn dat zij een dier hadden waarvoor zij zelf zorgden. Deze boomfeestdag is eigenlijk iets dergelijks, nu is het echter geen dier, maar een ander levend iets, een leven de boom waarvoor de jeugd zorgt. Als de jeugd nu maar beseft dat het ook belangrijk is bomen en planten te verzorgen en de natuur te sparen, dan zal men in Rhenen al een stuk beter af zijn. Vervolgens gingen de jongelui onder deskundige leiding over tot het plan ten van een aantal bomen. Tenslotte werd in Bella Vista voor de jongelui een film van Bert Haan stra vertoond, kregen zij een speldje en werden bovendien nog op enkele versnaperingen onthaald. sidieverlening. De bestuursleden van deze vereniging die hadden gedacht deze avond hierover iets te kunnen horen en derhalve de raadsvergadering kwamen bijwonen, kwamen echter be drogen uit, want de burgemeester stel de de raad voor dit stuk voor prae- advies in handen van het college te geven en het in een volgende raads vergadering te behandelen. Bouwkeuze gymnastieklokaal of micro-sporthal. Gezien het belang van de school- gymnastiek was de raad het eens met het voorstel van het college om voor lopig over te gaan tot de bouw van een derde gymnastieklokaal in Rhe nen, waarbij het college echter door zal gaan met de plannen om te komen tot stichting van een sporthal, daar ook dit voor de gemeente van groot belang is. Jaarwedde wethouders. Toen dit punt werd behandeld ver lieten de beide wethouders de raads zaal. De heer Klaassen merkte hier over op dat hij er maar één excuus voor had en wel dat het was opgesteld vóór de verkiezingen. Hij vond het een nare zaak om dit net nu nog eens aan te halen en de salarissen die al in de schaal liggen nog eens te gaan ver hogen. De voorzitter merkte op dat men tot het maximum 8.100,-) mocht gaan. De heer Klaassen wist dat, maar vroeg zich af of de voorzitter ook het maximum van de wethouders eiste, omdat hij de zwaarste portefeuille zelf had. De voorzitter repliceerde dat hij zelf het initiatief tot verhoging niet had genomen, maar dat dit uit was gegaan van g.s. en dat deze voor 1 mei ant woord hierop wilden hebben. De heer Deen vroeg of het mogelijk was dit voorstel één maand aan te houden en dat de burgemeester hierover contact zou onderhouden met de fractievoor zitters. De heer Kerkstra vond dat het een eerlijke zaak was en dat de raad zich maar uit moest spreken. Bij stem ming behaalde het voorstel van de burgemeester een meerderheid (9 voor. 3 tegen). Wat betreft de grondaankoop van de heer N. Drost vond de heer Klaassen de prijs knap hoog. Met kosten erbij ligt de m* prijs van deze niet boüw- rijpe grond op ruim 4,- en dat is wel wat hoog. Het bezwaar tegen deze transactie is bovendien dat men niet weet wanneer men het precies nodig heeft. De voorzitter kon voor deze redenering wel wat voelen, maar uit eindelijk is het zo dat men niet in de toekomst kan kijken, want dan zou men weten of het goed was of ver keerd. Gebruikgeving weiland voor Lunapark. Op het verzoek van de plaatselijke VVV gebruik te mogen maken van een gemeenteweide voor een te houden Lunapark beschikte de raad toestem- I mend. Er werd niet veel over gezegd, 1 omdat één en ander reeds in een ge- jheime raad was besproken. Wel zeiden de heren Verwoert en Wisgerhof erop tegen te zijn dat het gras werd ver trapt en vernield. Begrotingswijziging. Bij de wijziging van de gemeente begroting stelde de heer Klaassen een vraag over het feit dat een post was opgenomen voor aanleggen riolering en wegverharding t.b.v. 72 flats langs de Valleiweg. De vraag was namelijk of B. en W. met deze flats rond waren. Voorzitter deelde hierop mede dat er tussen wederopbouw en het college nog een heel klein verschil was. Het college heeft echter goede aanleiding te geloven dat het zeer binnenkort rond komt. En dan wil men zo snel mogelijk verder kunnen werken. De heer De Jong was van mening dat het er toch 96 zouden worden in plaats van 72. Dit bleek naar de voor zitter zeide inderdaad juist, maar het zit in de bezonning van de reeds aan de Valleiweg staande woningen en aansluiting aan de scholen dat dit aan tal is verminderd tot 72, elders zal men daartegenover weer wat meer woningen bouwen. Vragen over Elsterse brandweerauto. De heer De Jong had het college vragen gesteld over de brandweerauto in Eist. Hij wilde namelijk weten of het juist was, dat de brandweerauto bij een in Eist plaatsgevonden hebbend brandje niet uit kon rukken en hij vroeg zich af of men de nieuwe ver warmde garage niet reeds in gebruik had kunnen stellen. De voorzitter zei dat het was zoals de heer De Jong veronderstelde. De remmen van de brandweerauto waren geblokkeerd en bovendien bleek er roestvorming te zijn. Het lukte bij een bepaald brandje dan ook niet de auto te laten uitrukken. Eerst was het ma teriaal in onderhoud bij de brandweer, maar door wat is voorgevallen wordt het nu regelmatig gecontroleerd door een monteur van de gemeente. Het kan bovendien zijn, dat het college straks met de nieuwe begroting bij de raad moet komen met het voorstel het materiaal te verbeteren of te ver nieuwen. 't Was misschien beter geweest de nieuwe garage wat eerder in gebruik te stellen doch dat is inmiddels ge beurd. Er is bovendien een mogelijk heid het alarmsysteem in Eist zo in te richten dat ook afstandsbediening mo gelijk is. Er zou dan misschien ook nog meer leven in de brandweer kunnen worden gebracht en de voorzitter was van mening dat er bij de jongere men sen in Eist wel mogelijkheden hiervoor waren. Hiermede was de openbare vergade ring ten einde en ging men met ge sloten deuren verder. Zaterdagmiddag 2 april worden de kinderen weer verwacht in het zaaltje Lievendaal op de Hof met hun versierde Palmpaas. Ze kunnen er terecht vanaf half één tot één uur. Daarna zal de jury, dit jaar ook weer samen gesteld door VVV-Amerongen, de tijd hebben tot twee uur om de prijs winnaars aan te wijzen. Omdat dit jaar de kinderen die op de kleuterschool zijn niet meedoen aan deze keuring, zal de jury wat minder werk hebben. We gaan allemaal om twee uur van- Het zou wel heel erg prettig zijn, als af de Hof vertrekken voor een rond- de moeders hier hun kinderen weer gang door een gedeelte van het dorp. zouden opvangen, zodat er ook nog Natuurlijk achter Ons Genoegen aan. hele eieren thuisgebracht kunnen wor- De kleuterschoolkinderen van de drie den. De grotere kinderen krijgen hun kleuterscholen zijn om kwart voor echte eieren ter plaatse terwijl ook de twee bij hun eigen school op platte gewonnen prijzen van de Haantje pik wagens gezet met een tractor er voor hier gekozen kunnen worden. om zo met hun eigen gemaakte Haan- v.w. tje pik de rondgang vanaf de Hof mee met a' wordt het een drukke borden aangebracht doch deze staan echter te maken. De rondgang kan niet te nuddag en omdat het wel gewenst is, ZQ boog> dat bestuurders van personenauto's lang zijn, want er moeten nog eieren dat een behoorlijk aantal moeders met zeer zeker onder tieze borden door zullen worden gezocht. De optocht komt on- de kinderen meegaan plus de belang- kjjken daardoor het nuttig effect ervan vol- „BRETAGNE" MET 45 GRADEN SLAGZIJ BINNENGEBRACHT De Noorse Bretagne, een splinternieuw vrachtschip, dat dit jaar gebouwd is en pas in de vaart genomen, is met meer dan 45 graden slagzij de haven van IJ muiden bin nengesleept. Het schip was op de Noordzee lekgeslagen. Het meet 1500 ton en is ge laden met stukgoed. Hemur-enge nieuws Maandag 21 maart jJ. is er voor het eerst weer buiten getraind. Ondanks het slechte weer was de opkomst redelijk. Ongeveer 15 leden. Gelukkig hebben we nu weer 2 goede trainers van K.V.S.K.F. uit Veenendaal. Wc hopen dat alle leden nu weer trouw komen trainen. Tevens is weer met de adspiranten- training begonnen. 5 adspirantjes waren aan wezig, hetgeen gezien de slechte weersom standigheden niet tegenviel. Zaterdag 2 april a.s. speelt hel eerste thuis tegen Austerlitz, het tweede uit tegen Arena in Rhenen. Woensdagavond 6 april zal de maande lijkse contactavond weer gehouden worden. AANRIJDING Woensdag j.l. vond op het kruispunt Kon. Wilhelminaweg-Koenestraat weer eens een aanrijding plaats waarbij een bromfiets- bestuurster werd gewond. De bromfietsbestuurster v. d. T. uit Doorn reed over het fietspad toen een vrachtwagen, bestuurd door B. uit Landsmeer de Koene straat in wilde rijden. Deze laatste verleende geen voorrang zodat een aanrijding volgde. De bromfietsbestuurster werd met een ge broken arm naar het ziekenhuis overge bracht. Op dit beruchte kruispunt werden onlangs door Rijkswaterstaat extra waarschuwings- geveer kwart voor drie weer terug op de Hof, waarna de tocht wordt voort gezet naar het terrein waar de eieren stellenden voor de eierzoekwedstrijd, komen verloren gaat. die zich op de Hof bij de stoet kunnen, Het kriljspunt ZOu nog meer in het oog uw. „w.^... lansIV.'1 ?n',- een °P^°?ht van lopen wanneer deze borden een meter dich- verstopt liggen. Dit terrein zal tot het Pe Winkeliersvereniging, die voor de ter bjj de grond ZOuden komen. Dan heeft laatst toe geheim moeten blijven. In kost?n opkomt, zorgt met VVV en de men tenminste het zicht er rechtstreeks op vier vakken liggen kunsteieren ver- muziekvereniging voor een echt gezel- ich, stopt: voor elke kleuterschool een en middag, waar vooral de kleintjes een vak voor de grotere kinderen. Als ,ater met Plezier aan teruÊ zul,en den' de kleuterschoolkinderen de kunst-_en- eieren gevonden hebben, worden NUTSBIBLIOTHEEK Vrijdag 8 april a.s., Goede vrijdag, is het Dorpshuis gesloten, ook voor de Nuts- bibliotheek. Er is dus op deze vrijdag géén uitlening mogelijk. Inplaats daarvan zal de bibliotheek open zijn op donderdag 7 april op de gewone tijden, dus van 16.0017.30 uur en van 19.00—20.30 uur. Goed afgelopen Dinsdagmorgen vond in Amerongen een aanrijding plaats waarbij een inwoonster aan de dood ontsnapte. Met haar personenauto reed deze vrouw, n.l. over de Kon. Wilhelminaweg. Ter hoog te van de Holleweg gaf zij een teken dat zij linksaf wilde slaan en sorteerde volgens de regels voor. Daar er tegemoetkomend ver keer was kon zij niet gelijk doorrijden. Tij dens het wachten werd zij plotseling aange reden door een achterop komende stenen wagen die bovenop de Fiat reed. De per sonenauto werd over de weg geslingerd en kwam total loss naast een boom tot stil stand. De bestuurster kwam er gelukkig nog met een hersenschudding van af, het had echter in dit geval veel erger kunnen zijn. Geslaagde Veiligverkeers- avond Donderdagavond vond in het Dorpshuis een Veilig Verkeersavond plaats. Ondanks het slechte weer was de opkomst redelijk. In zijn openingswoord wijdde de voor zitter, de heer H. Sasburg, aandacht aan de menselijke factor bij verkeersongevallen. Deze factor stelt de verkecrsdeskundigen voor grote problemen. Na het afwerken van de gebruikelijke kor te agenda, werden enkele zeer leerzame ver- keersfilms gedraaid, afgewisseld met een hu moristische film. In zijn slotwoord vestigde de heer Sasburg de aandacht op de bloedplasmadienst van het Rode Kruis. Hij deed een beroep op de jongelui om zich aan te melden. DIEFSTAL IN NED. HERV. KERK Door forceren van het slot van één der toegangsdeuren hebben tot nog toe onbe kende daders zich in de nacht van zondag op maandag toegang verschaft tot de Ned. Herv. Kerk en de inhoud van enkele offer busjes meegenomen. De rijkspolitie heeft de zaak in onder zoek. weer op de wagens gezet en naar hun school teruggebracht, waar de kunst eieren worden ingeruild voor echte. De AZ tekenwedstrijd BROMFIETSER VIEL Zondagmiddag kwam D. v. W. uit Rhe nen met zijn brommer op het v. Zuylen- plein te vallen waarbij hij het rechter- bovenbeen brak. v. W. remde af voor een van rechts komende personenauto. Ver moedelijk heeft v. W., gezien de weg- ligging aldaar, te hard gereden en te hard geremd. Bij het ongeval waren geen derden betrokken. AANRIJDING OP GREBBEBERG Donderdagmorgen te ongeveer 9.45 uur, vond bij Hotel De Grebbe een aan rijding plaats tussen een personenauto komende uit de richting Utrecht, be stuurd door A. v. d. B. uit Utrecht en een vrachtauto, waarvan de bestuurder doorreed. De personenauto reed geheel rechts van de rijbaan. Uit de richting Wageningen kwam een gele vrachtauto met aanhanger, die vermoedelijk over het midden van de weg reed. De aan hanger van de vrachtauto ramde de personenauto. Materiële schade. Zaterdagmorgen om 10.00 uur wordt de bouw van het zwembad officieel De wedstrijdpapieren liggen klaar. Aan de ene kant staat wat er allemaal moet gebeuren en de andere kant is a nog helemaal leeg. Een groot gedeelte gestart. De leden van de gemeenteraad, het college van burgemeester en wet- zal worden uitgedeeld op verschillende houders en de zwembadcommissie gaan dan op het zwembadterrein de han- plaatsen in het dorp en andere kin- den ujt de mouwen steken. Tezamen met een aantal leerlingen van de hoogste deren, die er nog geen gekregen heb- kjassen van de lagere scholen zullen zij dan een 100-tal boompjes planten, ben, kunnen er gratis een halen bij X, mm Deze actie van de raadsleden en de zwembadcommissie betekent echter Een S.K.F.'ertje vol bewondering voor Ronnie Tober hoogstraat 28, veenendaal Een Japanse rolschaatsenfabriek heeft een nieuw soort rolschaatsen in de handel ge bracht met balvormige rubber rollers. Men zou zich daarmee „als op het ijs" voelen, terwijl men zich bovendien geruisloos kan voortbewegen. Dit laatste zullen vele ouders en buren in kinderrijke buurten vermoedelijk het meest op prijs stellen! TENTOONSTELLING MODELVLIEGTUIGEN In hotel Stuyvenberg te Eist wordt zater dag 2 april een tentoonstelling van model vliegtuigen gehouden door de Elsterse Mo delbouw Club. Deze modellen, waarmee men in het vliegseizoen mee buiten hoopt te komen zijn in de loop van de winter gebouwd. De interessante tentoonstelling is geopend van 14.00 tot 22.30 uur, terwijl de toegang gratis is. De ingang van de tentoonstelling is dc achterdeur van het hotel. P. G. Stam Nu ook met DAF leswagen Amerongen - Leersum - Telefoon 1812 Met Conny van de Bos en Ronnie Tober Op 26 maart organiseerde de Per soneelsvereniging van SKF haar laat ste feestavond in dit seizoen. Met in het achterhoofd de leuze „Lest best" stelde de feestcommissie een program ma samen dat niet alleen een aantal bekende artistennamen bevatte, maar door de grote verscheidenheid ook aan elk wat wils bood. Conny van de Bos, Ronnie Tober en de Three Jacksons waren de trekpleis ters in een voorstelling waarvoor hon derden mensen het noodweer trotseer den. Dat het een avond werd om op terug te zien lag niet in het minst aan het Trio Ben Smits dat na afloop een dansfestijn verzorgde. Al was dit het laatste PV-feest, de slotavond van het seizoen 1965-66 is gereserveerd voor de SKF-toneelclub. Zaterdag 2 april brengen zij „De her bergierster", een kostuumstuk van Goldoni, onder regie van H. Berk. Ge zien de reputatie die deze vereniging heeft opgebouwd is weer een geslaag de avond te verwachten. Overdijk's VéGé-zelfbediening in de Overstraat. Maak een tekening zo mooi als je kunt van iets wat je zelf leuk vindt. Zet aan de achterkant je naam en adres en leeftijd en plak er 50 A-Z zegels bij in de vakjes. Die krijg je bij 21 Amerongse winkeliers gratis bij de boodschappen. Lever de tekening in niet dat er tot nu toe niets gedaan is. Integendeel. Door een aantal inwoners is er al heel wat uren liard gewerkt zowel op het terrein als in enkele werk plaatsen. Ook werden ondertussen verschillende werkzaamheden uitbesteed. A.N.W.B. PLAATST NIEUWE LICHTWEG- WIJZERS IN UTRECHT In de gemeente Utrecht zal de ANWB deze week de laatste hand leggen aan de plaatsing van vijftien nieuwe lichtwegwijzers. De wegwijzers komen te staan op een aantal pleinen in het zuidwesten van de stad en bij het DOS-stadion, ter vervanging van de lage borden en traditionele hoge weg wijzers. Wanneer dit project is uitgevoerd, zullen in Utrecht bijna 60 moderne lichtwegwijzers een bijdrage leveren aan een efficiëntere ge leiding van het verkeer. In het stadsdeel „kanaleneiland" worden 5 mei-, Anne Frank- en Europaplein ieder van vier nieuwe lichtwegwijzers voorzien. Het verkeer naar en vanuit het centrum zal door deze bewegwijzering vlotter worden af gevoerd, omdat de thans aanwezige laagge plaatste richtingsborden, die vooral bij druk verkeer moeilijk af te lezen zijn, worden ver wijderd. Drie lichtwegwijzers komen te staan bij de op- en afritten van rijksweg 22, ter hoog te van het DOS-stadion en op het kruispunt Adriaen van Ostadelaan, Stadionlaan. GEMEENTERAADSKANDIDATEN P. v. d. A. Tijdens de deze week door de leden van de P. v. d. A., afdeling Scherpenzeel, in Marktzicht gehouden vergadering, werd de lijst van kandidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing vastgesteld. Deze kwam er als volgt uit te zien; 1- P. de Jonge: 2. A. van Bruggen: 3. Mevr. Boer-Cazemier; 4. G. Aarsen: 5. W. Zwanink; 6. T. van Rootselaar; 7. J. Veldhuizen: 8. S. T. Redmerjer; 9. A. C. ter Burg; 10. N. Wallet en 11. J. C. van Bruggen. Momenteel is de stand van zaken voor 10 april - op de kaart staat wel aldus; De betonvloer van het bassin is waai je moet zijn - en je hebt altlJd klaar. Met het stellen van de wanden een prijs Voor de jongens en meisjes, - h t bad j begonnen. Met de bouw die het heel mooi gedaan hebben, zijn het badmeestershuis is eveneens er bovendien nog een aantal grote prij- b nen Voor de nieuw te bouwen zen beschikbaar. Doe je best. sc«uur zijn de fundamenten gestort en Raadslid Brinkman keert niet terug In de nieuwe gemeenteraad zal het raads lid C. Brinkman, die zitting heeft voor de CHU, niet terugkeren. De heer Brinkman heeft medegedeeld dat hij zich niet meer herkiesbaar stelt. Hij heeft 20 jaar voor de CHU in de raad zitting ge had. Hij heeft dit altijd met zeer veel plezier gedaan. Nu zijn werkkring de laatste tijd steeds drukker wordt, meent hij dat de tijd gekomen is zich terug te trekken. Het bestuur van de CH kiesvereniging is van mening, dat de heer Brinkman er na deze 20 jaar trouwe en goede diensten in het belang van ons dorp er recht op heeft dat zijn besluit wordt geëerbiedigd. de houten spanten zullen zaterdag grotendeels gesteld zijn. Er zal dan dus duidelijk te zien zijn hoe het een en ander gaat worden. Er is reeds veel werk gedaan, maar we zijn er nog lang niet. Uiteraard is de zwembadcommissie bijzonder dankbaar voor het vele werk dat door een aantal inwoners reeds met zoveel enthousiasme werd verzet. Wil het plan, om het bad voor de zomer klaar te krijgen echter slagen, dan is het noodzakelijk dat nog velen zich beschikbaar stellen, door daad werkelijk aan de bouw mee te helpen. Ditzelfde werd ook uitgesproken tij dens een onlangs gehouden vergade ring van de Zelfwerkzaamheidscom- missie. Deze commissie doet. dan ook een ernstig beroep op verenigingen en particulieren in ons dorp om zich aan te melden. Een kleine vereniging stel de zich dezer dagen beschikbaar om een zaterdagmorgen met alle manlijke leden te komen werken. Er zijn nog veel verenigingen in het dorp. Als zij allen meehelpen komen we in de goede richting. Een groepje van 5 timmer lieden speelde het klaar om in avond- arbeid 72 ramen en kozijnen te maken. Dit prachtige voorbeeld verdient na volging. Een andere groep inwoners werkt reeds maanden elke zaterdag op het terrein. Wie volgt? Men kan zich aanmelden bij de Zwembadcommissie p/a gemeentehuis. Doe het vandaag nog!!! De Amerongse kinderen willen dit jaar zwemmen. Zij zien er reikhalzend naar uit. Dat kan, maar laat dan iedereen die hiertoe in staat is, vakman of geen vakman, meehelpen dit doel te berei ken. De actie van de raadsleden en de leden van de Zwembadcommissie geeft dus het officiële startsein. Maar tevens hoopt men hiermede te bereiken dat velen zich alsnog aanmelden. SCHIETUITSLAGEN. Uitslagen van de deze week door de leden van de schietvereniging Scherpen zeel gehouden onderlinge wedstrijd: C. Valkenburg, 93 pnt.; J. ten Broek. 92 pnt.; M. Berendse, 91 pnt.; J. Koudijs, 88 pnt.; H. Pater, 87 pnt.; H. Methorst Sr. en P. v. Engelenburg 86 pnt.; A. C. van Dusschoten, 84 pnt.; H. Berendse, A. van Eist en J. Davelaar, ieder 83 pnt.; E. van Setten, 78 pnt.; J. van Engelen hoven 77 pnt.; A. Wittenberg, 74 pnt.; J. van Eist, 72 pnt.; T. Rustenhove, 6fi pnt.; R. v. d. Burgt, 64 pnt.; W. Klum- penaar en H. van Droffelaar, ieder 62 pnt.; J. M. Pijpekamp, 52 pnt. Dinsdag 29 maart wordt er deelgeno men aan een wedstrijd tegen Hoevelaken en Achterveld en Scherpenzeel te houden in Achterveld. Verkeerscursus geslaagd De door het Verbond voor Veilig Verkeer georganiseerde verkeerscursus, welke werd gegeven door de heer P. Stam, is uitstekend geslaagd. Het aantal deelnemers schommel de omstreeks 30. De 4 avonden waren zeer geanimeerd, mede dank zij de bijzonder prettige wijze waarop de heer Stam les geeft. Een 20-tal cursisten maakte gebruik van de mogelijk heid tot deelname aan een practische vcr- keerstest. Deze test werd door de heer Stam afgenomen in Arnhem. De resultaten wer den door dc instructeur met iedere deelne mer individueel besproken. Een rijder van 77 jaar kreeg een extra compliment. Geble ken is wel dat de oudere rijders heel wat bedachtzamer en rustiger reden. Gezien het feit dat per 1 januari a.s. nieu we verkeersregels van kracht zullen worden, streeft het Verbond er naar deze cursus tc herhalen. De eerste dag op zee verloopt zonder in cidenten. 's Avonds zit de bootsman, die dc gehele dag al in een geprikkelde stemming was, in zijn kajuit somber te broeden over een kruik wijn. Hij is nog allerminst ver geten, hoe Aram hem destijds voor de ogen van zijn maats tijdens een twist tegen het dek geslagen heeft. Met een luide verwen sing springt hij overeind en werpt de drink- kmik van zich af. „Die vervloekte landrot!!" gromt hij, terwijl zijn matrozen verschrikt terugdeinzen. „Als Ambre, onze zeekoningin zich niet door door zijn mooie maniertjes had laten inpalmen, dan zaten wij nou niet in de nesten!! En dan was de oude Eén-oog ook nog levend en wel hier aan boord!!" Zijn vereelte vuist beukt dreunend het tafel- „Als je dacht dat je als luxe-passagier hier blad, dan beent hij driftig de kajuit uit en aan boord bent, dan heb je het mis!!" slaat de deur met een luide slag achter zich snauwt de bootsman. „Klaplopers kunnen Jicht- jwe °P de ..Zeekoningin" niet gebruiken. Ga Aram, die juist Kleine-Kim helpt om zijn naar het achterschip en neem het stuur over krib op te maken om te gaan slapen, kijkt van de roerganger!!" verrast op als de bootsman plotseling komtl binnenstuiven. I (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1966 | | pagina 6