KULAN ongeslagen KAMPIOEN promoveert naar 2e klasse Laatste twintig minuten maakten veel goed bij de wedstrijd G.V.V*V*~URK Kulan-SVMM 8-0 DOVO en Zwart-Wit 28 deelden de punten in een uitstekend gespeelde wedstrijd 2-2 Geïntimideerde Oranje Witters behaalden verdienstelijk gelijkspel 1-1 Veenendaal verliest in peclivolle wedstrijd met 2-3 van Vriendenschaar Musketiers had zege tegen Lopik binnen bereik 0-0 Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 5 april 1966 PROFICIAT KULAN 11 jaar historie KULAN HENNY JANSEN Matig spel van beide kanten 4 Het is Kulan na vijf jaar weer gelukt kampioen te worden in de 3e klasse van de afdeling Utrecht. Dit is haar 3e kampioen schap in elf jaar. Dit kamioenschap houdt tevens in dat zij automatisch promoveren naar de 2e klas. Door een overtui gende 80 zege in de thuiswedstrijd tegen SVMM is Kulan door haar rivalen in de overige drie wedstrijden niet meer in te lopen. De ruime overwinning van Kulan geeft het juiste beeld van de sterkte van de Kulan ploeg in de afgelopen com petitie. Slechts een punt moesten zij afstaan. Wij feliciteren de S.K.F.-ploeg dan ook van harte met dit behaalde kampioen schap en wensen hun veel succes toe in de 2e klasse. Het in 1955 opgerichte Kulan heeft in de elf achter ons liggende jaren vele ups en downs meegemaakt en heeft dan ook een rijke historie. In april van voornoemd jaar werd dus de v.v. Kulan opgericht. De grondleggers van deze oprichting waren toch wel de heren Joh. van Zanten. Beyk, M. Klein, Cau- mans Sr. en enkele maanden later de heer C. G. van Hall. De SKF club draai de het eerste jaar aardig mee in de onderafdeling Utrecht van de KNVB 3e klasse. Zo goed zelfs dat zij in het derde jaar van haar bestaan reeds het Kampioenschap behaalde n.l. in seizoen '57-'58. Dit kampioenschap werd be haald door een 2—2 gelijkspel tegen Valleivogels in een wedstrijd waar de later naar Kulan overgekomen Valleivogelspeler Vlaanderen Kulan bijna nog de das om deed door twee doelpunten voor zijn club te scoren. Hoewel be nauwd, Kulan ging een klas hoger spelen n.l. in de 2e klas. Dat jaar staat in de jonge geschie denis van Kulan geboekt als een bij zonder slecht jaar. Nadat de le helft was gespeeld had Kulan zegge en schrijve 5 punten verzameld. Juist in dat jaar werd bovendien nog een ver sterkte degradatie toegepast. In de 2e helft lukte het Kulan nog 11 punten te verzamelen wat het totaal op 16 bracht wat net niet genoeg was om uit de degradatieperikelen te komen. Spel. Rhenen en DEV moesten direct degraderen terwijl Kulan een beslis singswedstrijd moest spelen tegen het Baarnse TOV. In 1959 op een bloed hete dag, die de Kulan spelers en sup porters niet licht zullen vergeten, werd op de zandvlakte te Scherpenzeel de wedstrijd gespeeld. Nadat de normale speeltijd verstreken was stond het 22 zodat er verlengd moest worden. De spelers waren doodop door de hoge temperatuur maar desondanks werd er maar liefst vier keer verlengd. Er kwam echter geen beslissing. Het werd een week later overspelen en weer heerste er een tropische temperatuur (liefst 32 graden Celsius). Kulan kon het niet bolwerken en verloor met 21 en moest degraderen. Kulan liet het niet op zich zitten en kwam twee jaar later op overtuigende wijze terug. 25 maart 1961 konden de SKFers de kampioensvlag hijsen want met een stevige 61 overwinning op Hees in een zenuwachtige wedstrijd waarin zij zelfs met 10 achter kwa men te staan, was het 2e kampioen schap een feit. Er moesten promotiewedstrijden worden gespeeld. Dit lag Kulan echter niet. Men moest in het oude vissers dorp Harderwijk aantreden tegen Ve- lasco. Verder dan een 22 gelijkspel kon de Kulan ploeg niet komen. Op eigen veld zou het dan gebeuren, maar tot grote teleurstelling van iedereen moest men met een 30 nederlaag het hoofd buigen voor Velasco. Deze wed strijd werd gespeeld op zaterdag 6 mei 1961. Kulan bleef volhouden. Na een ener- J verende competitie stond Kulan een J jaar later met een gelijk aantal punten met DEV uit Doorn bovenaan. De ge- hele supportersschare van Kulan trok 9 naar Doorn waar dan de beslissing moest vallen. DEV trok met 20 aan het langste eind na een bijzonder span nend gevecht. Weer ging dus de pro motie aan Kulans neus voorbij. Het volgende seizoen vroeg het bestuur te worden ingedeeld in de Veluwse af deling maar dat bracht ook niet het gewenste resultaat. In 1965 was men weer in de oude omgeving terug. 1965 is een gedenkwaardig jaar ge weest voor de vereniging. Kulan vier de haar 2e lustrum. 10 jaar Kulan en er werd een jubileumwedstrijd georga niseerd tussen het Nederlands Politie Elftal en de plaatselijke zustervereni ging. DOVO. Ook werd een geslaagde feestavond gehouden. Ook het jubi leumjaar was een bijzonder spannend jaar voor de SKF ploeg. Met Rens- woude en Woudenberg waren zij ook Het eerste elftal van Kulan dat via een 2-2 gelijkspel tegen Valleivogels seizoen 1957/1958 kampioen werd van de 3e klasse. In de 3e minuut moest de rechtsback op de doellijn redding brengen bij een schot van Huisman. Na 10 minuten een keihard schot van Henzen, maar goed gestopt door de keeper. Even later een mooi schot van Bruis dat net naast ging. Na een kwartier spelen gaf de hardwerkende Smaling een goede pass aan Huisman en die scoorde beheerst 3-0. Nog geen 2 minuten later een prach tige pass van Huisman en Henzen kop te nr. 4 in het net Drie minuten later was het 5-0. Uit een voorzet van Faber kopte Bruis keurig in. Eén minuut la ter maakte de spil der gasten hands en de toegestane strafschop werd op de juiste wijze door Henzen benut, 6-0. De achterhoede van Kulan kwam nu ook naar voren om te trachten een doel punt te maken. Het lukte Eimers bijna uit een pass van Roks, maar de SVMM rechtsback wist de bal corner te wer ken. In de 40e minuut een scrimage voor het SVMM doel en Faber geeft de bal een laatste tikje. 7-0. Nog was het niet genoeg. Bij een voorzet van v. d. Broek sloeg de spil de bal met de hand weg. Ook deze strafschop werd door Henzen op bekwame wijze in een doelpunt om gezet. Dit betekende Henzen's vijfde doelpunt. Toen floot de scheidsrechter voor de laatste maal en de Kulan supporters konden juichen. Na afloop werden aan alle spelers de gebruikelijke bloemen overhandigd. Namens de SKF perso neelsvereniging bood de heer Slijderink aan allen een sleutelring aan. Ook van de zijde van SVMM werd aan aanvoer der Van Leeuwen bloemen overhandigd Advendo wint met 2-1 van dat jaar weer kampioenskandidaten. if i iimi Rnvs Maar zij moest haar rivalen voor laten ucvcnv' gaan. Geen kampioenschap dus. Maar Advendo heeft j.l. zaterdag een ver- nu, 1966, precies een jaar later, 1 dag na de officiële oprichtingsdatum is het diende 2-1 overwinning behaald op Kulan gelukt haar derde kampioen-1 Beverw. Boys. De gehele wedstrijd wa- schap in de wacht te slepen. Momen- de ^erveense voetballers sterker teel telt de vereniging ongeveer 150 j leden waarbij een zeer bloeiende jeugd, dan de gasten. Na ongeveer 10 minuten zit inbegrepen. Het huidige bestuur wordt gevormd door de heren G. v. d. Haar (voorzitter), G. Schoeman (secre taris), Slotboom (penningmeester) en Hoogendonk (commissielid). Vanaf het beginsignaal van de zeer goed leidende scheidsrechter Lulf, trok SVMM direkt in de aanval. Kulan speelde nog een beetje zenuwachtig en daarvan profiteerde SVMM goed. Enkele corners waren het gevolg, echter zonder succes. Na 5 minuten ontkwam het doel der gasten aan een doorboring toen Henzen schuin voor het doel staande rakelings voorlangs schoot. Na een kwartier was Kulan de zenuwen de baas en ging in de aanval. In de 12e minuut kreeg Faber een goede kans maar zijn schot ging langs. Aan de andere kant veroorzaakte Roks een vrije trap op de rand van het strafschop gebied. De middenvoor schoot in het goed op gestelde muurtje. Na een half uur een goed opgezette aanval. Huisman brengt de bal op en geeft op tijd af aan Hen zen. Deze schiet vanaf de 16-meter lijn laag in de hoek, 1-0. Eén minuut later kreeg Huisman een goede kans, maar hij schoot recht op de keeper. Even voor rust kreeg Henzen een schietkans en van de 16-meter lijn passeerdde hij de SVMM keeper onhoudbaar. 2-0. Dit was tevens de ruststand. Na rust was de weerstand van de gasten gebroken. De ene aanval na de andere rolde op het SVMM doel af. Het elftal dat j.l. zaterdag door een 8-0 overwinning kampioen werd. was het Greuter die uit een voorzet van linksbinnen De Fluiter scoorde, 1-0. Een kwartier voor de rust kwamen de gasten op gelijke voet. Ruststand 1-1. Na rust was Advendo voortdurend in de meerderheid en dat werd in de 28e minuut tot uitdrukking gebracht door Gaasbeek met een mooie omhaal vanaf de 16-meter lijn. Eindstand 2-1. BERTUS KROESBERGEN STER VAN HET VELD DOVO heeft j.l. zaterdag tegen lijstaanvoerder Zwart-Wit een zeer goede wedstrijd gespeeld en met een beetje meer geluk zou de uit slag minstens 4-2 geweest zijn voor de roodwitten, wat op z'n minst verdiend zou zijn geweest. Voor de wedstrijd bood aanvoerder Roel Schoeman bloemen aan ter gelegenheid van de opening van het fraaie sportpark „De Vaan". DOVO speelde in de volgende opstel ling: doel: T. v. Hardeveld; achter: G. v. Beek, G. Slotboom, B. Kroesbergen en H. v. Kooten; midden: J. v. d. Kraats en G. v. Koo- ten; voor: N. Diepeveen, R. Schoeman, R. v. Bruxvoort en B. Visser. Al snel kwam DOVO tot de ontdek king dat zij hier geen NDSM tegenover zich hadden. Vooral de achterhoede van Zwart Wit met keeper v. d. Laan en spil Giessen speelden een prima partij. Het was Zwart Wit niet aan te zien dat zij j.l. woensdag tegen Ajax zo'n eervol resultaat hadden behaald. Bijna nam DOVO de leiding toen een vrije trap v. d. Kraats bereikte, die echter juist werd naast geschoten. Ook Zwart Wit zat niet stil en keeper Hardeveld moest enkele malen redding brengen. Na een kwartier spelen een uitstekende aanval van DOVO en van 20 meter schoot v. Bruxvoort tegen de staander. Luid aangemoedigd door en kele honderden Veenendaalse suppor ters drong DOVO op. Een fraai schot werd even later door keeper v. d. Laan tot corner gewerkt en v. d. Giessen moest 2 maal op het nippertje redding brengen ten koste van evenveel hoek schoppen. Een plotselinge uitval zan Zwart Wit bracht de stand op 1-0. De rechtsbinnen werd door J. Nieuwstraten bediend met een dieptepass en in volle ren deponeer de hij de bal in de uiterste hoek. Een fraaie aanval via rechtsbuiten Diepe veen resulteerde in een hoge voorzet, die door Schoeman hard werd ingekopt, maar keeper v. d. Laan redde uitste kend. Twee strafschoppen Gezien de laatste wedstrijden komt DOVO in de 2e helft steeds met ver rassingen. Ook nu tegen Zwart Wit kwam dat weer tot uiting. Men speelde uitstekend voetbal en Zwart Wit werd volledig in de verdediging gedrukt. Er ontstonden paniek situaties in de Rot terdamse achterhoede en corner na cor ner daalde voor het doel van v. d. Laan Het overwicht van DOVO was zo groot dat zelfs back Van Beek naar voren ging. Een kwartier na rust kwam de meer dan verdiende gelijkmaker. Een corner van Visser daalde voor v. d. Laan zijn doel en uit de daaruit ont stane scrimage scoorde Schoeman be heerst, 1-1. Zwart Wit kwam nu knap terug dankzij v. d. Giessen en J. v. Nieuwstraten. Bertus Kroesbergen, die voor rust steeds het grote struikelblok was groeide nu naar grote vorm, zo wel verdedigend als aanvallend. Het hele elftal van DOVO speelde trouwens enthousiast en constructief. Opnieuw nam DOVO het heft in han den. Met open spel over de vleugels kwam men weer gevaarlijk voor het Zwart Wit doel. Van de Giessen schoot na een mooie combinatie tussen Visser en Bruxvoort bijna in eigen doel. Toen kwam 18 minuten voor tijd het dra matische keerpunt. Zwart Wit kwam in de aanval, rechtsbuiten Praan zette voor en geheel onnodig sloeg J. v. d. Kraats de bal met de handen weg. De veel fluitende scheidsrechter De Vries floot terecht voor penalty. Van de Gies sen maakte geen fout en de stand was 2-1. DOVO gaf het niet op en kwam terug. Er werd op een hogere versnelling over geschakeld en Slotboom, G. v. Beek en G. v. Kooten gingen naar voren. Schoe man schoot uit een goede combinatie net naast. Een mooie pass van Slot boom had zeker Bruxvoort bereikt maar Helleman sloeg de bal weg. Penalty! De zeer goed spelende Bertus Kroes bergen gaf keeper v. d. Laan geen kans. 2-2. Met een groot slotoffensief van DOVO kwam het einde van deze enerverende wedstrijd, waarbij DOVO met een gelijkspel te weinig kreeg. Za- Visser, Bruxvoort en Schoeman schotenterdag gaat men in deze vorm in Wer- uit alle standen net over of naast. Ikendam Kozakken Boys bestrijden. Oranje Wit had zondag de moeilijke taak om in de uitwedstrijd te Utrecht tegen Sterren wij kers in geen geval te verliezen. Dit is de Elstenaren gelukt, ja zelfs in de eerste helft speelden ze een klasse beter dan hun tegenstanders, maar zij namen te weinig afstand met 0-1, waardoor de Utrechtenaren na de rust een dergelijk hard spelletje gingen spelen, dat zij de Oranje mannen to taal uit hun spel haalden. Meermalen met aan onsportiviteit grenzende hard heid. Na aftrap gingen de Elstenaren di rekt in 't offensief, met goed opgezette aanvallen speelden zij de Sterrenwijk defensie dol. Maar tot doelpunten kwam het niet en dit was toch wel nood zakelijk. De aanvallen die de Utrech ters opzetten liepen op de Elster de fensie vast. Maar hoe mooi de Oranjemannen in nieuwe shirts gestoken combineerden, steeds was er wel een been van de Utrechtse defensie die het beslissende schot blokkeerde. Tot in de 19e min. J. Veenendaal goed naar binnen trok, waar KI. v. Burken de bal bemachtig de en door een haag van verdedigers de bal in de uiterste hoek van 't doel plaatste, 0-1. De Elstenaren bleven echter in hun schuifspelletje volharden, maar tot treffers kwam 't niet. Keeper Loffeld was er steeds iets eerder bij dan één der Oranje Wit voorwaartsen. Met deze stand floot de bijzonder zwak leidende scheidsrechter voor rust. Na de thee werd het technisch over wicht der Elstenaren volkomen geni velleerd door het harde op de man ge richte spel der Sterren wij kers. Zo ont stond na een 20 min. de gelijkmaker, keeper Rotterdam wachtte even te lang met ingrijpen, werd daarna zo fors aan gevallen dat hij de bal losliet, waarna Jonkergouw met de hand scoorde, het geen de arbiter in de hevigheid van het duel ontging, 1-1. Een teleurstelling voor de Elstenaren die nogmaals in 't offensief gingen. Achtereenvolgens kregen KI. v. Bur ken, J. Veenendaal en midvoor Enzler zelfs 2 maal, waarvan eenmaal de bal van paal naar paal ketste, prachtige kansen, het mocht echter niet lukken, de strijd werd steeds harder, maar het bleef 1-1. N.S.V.S verloor door twee fouten in de achterhoede van T.O.V. 1—3 Het is NSVS j.l. zaterdag niet gelukt TOV van het lyf te houden. Alhoewel TOV technisch de meerdere was van NSVS had men toch de medewerking van de NSVS achterhoede nodig om tot een 13 overwinning te komen. Na vjjf minuten had NSVS een goede kans op succes. H. v. Manen kopte de bal tegen onderkant lat waarna hjj de te rugspringende bal over schoot. TOV nam verschillende keren het NSVS doel onder vuur en na een kwartier spe len hadden zij succes met een prachtige aanval waaraan de gehele TOV voorhoede meewerkte. 01. Kort hierna blunderde de overigens goed spelende keeper van Beek en de stand was 0—2. Dit was tevens de ruststand. Na rust begon NSVS zich te roeren en vooral H. v. Resteren was actief. Toch maakte TOV door een ver keerde terugspeelbal van back Stuyven- berg haar derde doelpunt 0—3 NSVS bleef dapper doorgaan en verdiend hier- zeker een compliment mee. In de 30e m-i nuut werd A. Gaasbeek geblesseerd en hij werd vervangen door G. de Ruyter 10 minuten voor tijd was het goed doorzet ten van W. v. d Waal die de stand terug bracht tot 13. NSVS drong sterk op maar juist in deze periode moesten zij linksbuiten P Bleijen- berg missen wegens een blessure Veran dering kwam er niet meer in de stand. Linksbinnen Lindeboom mist penalty Het begint er voor Veenendaal somber uit te zien na de uitslagen van j.l. zondag. Het op de onderste plaats staande CDN won terwijl Veenendaal het onderspit moest delven tegen Vriendenschaar met 2-3. Het was geen beste wedstrijd zondagmiddag op De Salamander. Er werd slecht geplaatst en te nonchalant met de kansen om gesprongen. Toch had Veenendaal pech want verschillende schoten werden door paal of lat gekeerd Daarbij kwam nog dat linksbinnen Lindeboom in de eindfase van de wedstrijd, bij een 2-3 stand een penalty naast schoot. Veenendaal had het elftal weer enigszins gewijzigd. VVim Gerritsen speelde midvoor en T. Heikamp linksbuiten. Na het beginsignaal van de scheids rechter was er een gelijk opgaande strijd. Wim Gerritsen had na vijf mi nuten de keeper een beetje te fel aan gevallen en deze moest weer opgelapt worden. Even later kreeg dezelfde spe ler een prachtige kans, hij omspeelde zelfs nog de keeper, maar daarna treu zelde hij, want de keeper kon zich op de bal vallend herstellen. Het plaatsen was aan beide kanten bijzonder slecht verzorgd. Linksbuiten T. Heikamp schoot een paar maal goed maar de schoten gingen over. Na 27 mi nuten nam Vriendenschaar toch nog onverwachts de leiding door een on houdbaar schot van rechtsbuiten De Beus. Even later was het Wim Gerrit sen die de Vriendenschaar doelman Wammes wederom zwaar attaqueerde en de bal onder hem door in het net deponeerde. De doelman moest hierna wederom opgelapt worden, 1-1 Twee minuten later profiteerde de Vriendenschaar midvoor op attente wij ze van een misverstand in de Veenen daal achterhoede en via de binnenkant paal versloeg hij doelman De Bruin kansloos, 1-2. Veenendaal kwam ech ter goed terug en men zette Vrienden schaar onder zware druk. Verschillende schoten werden door doelman Wammes op uitstekende wijze gestopt. Ruststand 1-2. Na rust ging Veenendaal weer sterk in de aanval. Echter via een uitval was het linksbinnen Suydam die weer on verwacht doelpuntte, 1-3. Veenendaal had een goed antwoord. Linkshalf Stui- venberg, die achter zijn voorhoede ope reerde loste een afstandschot, doelman Wammes werd het uitzicht belemmerd en de bal ging dicht langs de paal in het doel, 2-3. Vriendenschaar werd nu onder ver schrikkelijke druk gezet en opereerde soms met elf man in het strafschopge bied. Veenendaal kon er niet doorko men. Enkele vrije trappen werden goed ingeschoten, maar de bal ging rakelings over of naast. Vijf minuten voor tijd maakte spil Overbeek hands binnen de beruchte lijnen en Veenendaal mocht een penalty nemen. Lindeboom plaatste zich achter de bal, maar zijn slordig genomen schot ging naast. Hierna moes ten paal en lat nog redding brengen voor Vriendenschaar, maar verandering kwam er niet meer in de stand. GROTE COLLECTIE BEHANG PLAKTAFEL AFRANDEN Drogisterij Zandstraat 7. Veenendaal Onproduktiviteit kostte de Elstenaren zaterdag op 't sportpark een punt tegen een zeer matig team uit Lopik. Vooral binnenspeler Jan sen had prachtige scoringskansen, schoot ook wel maar te onzuiver. Daarbij kwam nog dat vrouwe Fortuna niet aan de zijde der Elste naren was. Zaterdag speelden de Elstenaren die de laatste weken een abonnement op gelijke spelen hebben tegen Lopik. Een wedstrijd die met gemengde gevoelens begonnen werd de voorgeschiedenis in Lopik waar de strijd totaal ontaardde en linksback D Veer een been brak Het team uit Lopik was nu gelukkig minder agressief. De Musketiers zijn vrij wel steeds iets sterker geweest maar de lichtgewicht voorhoede was meestal niet opgewassen tegen de op de man gerichte afweer der Lopik defensie. Een uitzonde ring was T. Kranenburg die nog wel eens gevaarlijk doortastte, maar helaas kon de ze midvoor deze middag het net niet vin den. In de 8ste minuut brak D. Jansen door, keeper Brokking bleef in z'n kooi, maar de Elster binnenspeler knalde kei- Een vrije trap genomen door T. Kranen burg werd magistraal gestopt De spora dische aanvallen der Lopik voorlinie lie pen veelal vast in de Elster defensie. In de 21ste min pikte T Kranenburg op de linkervleugel de bal op, passeerde enkele verdedigers zette op maat voor, D. Jan sen zette de voet tegen het leder, maar spijtig genoeg vooi de Elstenaren keerde de lat dit schot. Geen doelpunten voor de rust en direkt na hervatting van de 2de helft toen het weer bijzonder slecht werd werd het toch wel duidelijk dat één doel punt de strijd zou beslissen, welnu de El stenaren hebben mooie kansen gehad maar bleken niet tot doelpunten in staat Junior P Schep van Lopik kwam even voor 't einde oog in oog met de voor treffelijke keeper der Elstenaren, welke hard in de handen van de Lopik goalie laatste het pleit won GVVV-URK is geen mooie wedstrijd geworden. Een mat spe lend GVVV maakte twee fouten n.l. de bal werd door veel spelers te lang bij zich gehouden en alle aanvallen werden praktisch door het centrum geleid waar de goed spelende Ur- ker spil meestijds weg kon ruimen. De laatste twintig minu ten echter leefde de wedstrijd op toen GVVV eindelijk ging voetballen. Er ontstonden gevaarlijke situaties voor het Urker doel. Pech hadden de blauwwitten ook want C. v. d. Boven- kamp knalde in de laatste minuten van de wedstrijd keihard tegen onderkant lat. Urk onderscheidde zich door fel en hard te spelen waar de meeste lichtere spelers van GVVV veel moeite mee hadden. GVVV speelde in de volgende opstelling: Doel: R. v. d. Weijde; Achter: G. Beukhof, D. v. Manen, T. Schoe man en G. v. d. Bovenkamp; Midden: T. v. d. Bovenkamp en G. Hoedeman; Voor: C. v. d. Bovenkamp, D. v. Limburg, J. en P. v. d. Bovenkamp. IN EIGEN DOEL De wedstrijd begon rustig en van GVVV zijde werden er enige vlotte aanvallen opgezet. Reeds in de eerste minuten kopte midvoor v. d. Boven kamp in vrije positie net naast. De aanvallen werden meestal geleid over de rechtervleugel waar C. v. d. Boven kamp echter in de Urker rechtsback een verbeten tegenstander had. G. Hoedeman die achter zijn voorhoede opereerde lanceerde na ongeveer 10 minuten Jan v. d. Bovenkamp maar alleen voor de keeper gekomen werd zijn schot gekeerd. Het spel werd nu enigszins verplaatst naar de linker vleugel waar G. Hoedeman en P. v. d. Bovenkamp de bal te lang bij zich hielden en de fel ingrijpende Urker achterhoede ze steeds de baas was. Urk werd sterker en spil Van Manen moest verschillende keren op het laatste nip pertje ingrijpen om verder onheil te voorkomen. Het begon te regenen en de bal werd moeilijk speelbaar. Steeds maakten de GVVV voorwaartsen ech ter weer de fout de bal te lang bij zich te houden zodat de Urker achter hoede zich steeds weer op tijd kon herstellen. Linksbuiten Piet v. d. Bo venkamp liep op de keeper in. deze raakte geblesseerd aan zijn linkerarm. Hij werd echter heftig door het pu bliek uitgefloten vanwege deze come- die. Dat het aanstellerij was bleek even later toen hij met dezelfde arm een hard schot van J. v. d. Bovenkamp stopte en de bal uitgooide. GVVV kreeg kansen maar wachtte te lang met schieten. Nadat doelman v. d. Weijde enkele gevaarlijke inzetten van de Urker voorwaartsen had gekeerd kwam tien minuten voor de rust het fatale mo ment voor GVVV Urk mocht op rechts een cornerbal nemen. De ba) kwam hoog voor doel, keeper v. d. Weijde sprong, spil Van Manen en back Beuk hof sprongen en via hun hoofden ver dween de bal in de bovenste hoek. 01. GVVV pakte de zaak nu een beetje energieker aan en belegerde het Urker doel. Enkele minuten voor de rust kon rechtsbuiten Coen v. d. Bo venkamp uit een scrimmage voor het doel van dichtbij de stand weer in evenwicht brengen. 11. Met deze stand ging men rusten. OVERWICHT Na de rust eenzelfde beeld. Een ge- lijkopgaande strijd met GVVV iets ge vaarlijker. Het veld werd nu moeilijk bespeelbaar en er ontstonden veel glij partijen. Het spel was nog steeds be neden 2e klasse peil. Geleidelijk aan werd GVVV sterker en vooral Thijs v. d. Bovenkamp deed op het midden veld goed werk. De aanvallen werden meer over de vleugels geleid. Urk bleef gevaarlijk met lange trappen maar ook linksback Gerard v d. Bo venkamp speelde een goede partij. GVVV hield het spel te kort en na ongeveer twintig minuten hadden we nog geen enkel schot op het Urker doel genoteerd. Urk bleef aandringen en uit een onoverzichtelijke situatie, verzuimden de GVVV verdedigers in te grijpen, kon de rechtsbinnen zijn club naar een 12 voorsprong schie ten OFFENSIEF Het was alsof GVVV wakker werd geschud want ze gingen ineens beter spelen Het tempo werd hoger en Urk werd onder druk gezet. Maar men bleef volharden in te egoïstisch spel. Thijs v. d. Bovenkamp stuwde zijn voorhoede uitstekend en verplaatste het spel veelal over de vleugels. Piet v. d. Bovenkamp liet enkele mooie dingen zien. Gerard Hoedeman pro beerde een opening te maken maar de afwerking ontbrak. Tien minuten voor tijd werd Jan v. d. Bovenkamp aan gespeeld. hij passeerde twee man en versloeg beheerst de keeper met een schuiver in de rechterbenedenhoek. 22. Urk kwam er nu niet meer aan te pas en enkele schaarse aanvallen werden op vakkundige wijze door spil Van Manen in de kiem gesmoord. GVVV bleef aanvallen Gerard Hoede man probeerde het met een ver schot maar het ging enkele centimeters voorbij de verkeerde kant van de paal. Coen v. d. Bovenkamp kreeg enkele goede kansen maar zijn schieten was onzuiver. Er ontstonden spannende momenten voor het Urker doel. Drie minuten voor tijd schoot Coen v. d. Bovenkamp van dichtbij keihard in, de bal sloeg via de handen van de keeper tegen onderkant lat het veld weer in. Het waren pechvolle momen ten voor GVVV die in deze fase van de wedstrijd beslist de overwinning verdiend had. Verandering kwam er echter niet meer in de stand. Zo kwam het einde van een wedstrijd waarin het spel beneden peil lag maai die aan spanning veel goed maakte. Waardevolle overwinning van V.R.C. op O.N. 10 VRC heeft j.l. zaterdag een verdien stelijke overwinning behaald op het be zoekende O.N. Gezien de kansen die beide clubs gehad hebben is de over winning van VRC beslist verdiend te noemen. Het was geen hoogstaande wedstrijd maar beide partyen streden met een volledige inzet. Bij VRC ont brak echter weer de afwerker. Nu had men G Hasselaar op de mid voor plaats staan O.N. verrichtte de af trap en probeerde met een overrompe- lingstaktiek VRC te verrassen Maar de nu goed draaiende achterhoede van VRC kon dit rustig opvangen en zelf tot de aanval overgaan Een aanval over rechts via Zoutewelle waaruit G Hasselaar net naast schoot De uittrap werd opgevangen de bal werd naar linksbuiten J v Kooten gedirigeerd die speelde de bal naar rechts waar Zoutewelle de bal voortrok G Has selaar loste een schot, de keeper dook naar de goede hoek maar de ON spil ver anderde de bal van richting en de bal verdween in de andere hoek 10 Rechts half P Rebergen ging goed mee naar voren en loste een schot wat net over ging Ruststand 10 Na rust herhaalde ON dezelfde taktiek als ni het begin maar de VRC achterhoede met B Cornelissen aan het hoofd hield goed stand VRC kwam weer los en Hen- ny Schoeman kreeg een aardige kans maar hij schoot over Er kwam geen ver andering meer in de stand en VRC had met de kleinst mogelijke cijfers van ON gewonnen.

De Vallei | 1966 | | pagina 4