Speciale VéGé-Paasaanbieding Kilo spinazie59 ct Kilo andijvie99 ct 500 gram fijngekruide runderrollade vanaf 268 ct 500 gram varkensrollade vanaf 298 ct SKF-toneelclub gaf prima uitvoering Alle VW-modellen op show in Eltheto Initiatief-Oranje-comité te Renswoude opgericht KIJK EERST BIJ SUPERMARKT Menkoshow opende nieuwe perspectieven EDERVEEN SCHERPENZEEL Uit de Raad van Veenendaal Ver kee rsdeskn nd i ge Kaïitiiieverwarmiiig EDE Schuld Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 8 april 1966 Enkele leden van de SKF-toneelgroep bij hun uitvoering van Goldioni's toneelstuk De Herbergierster. V.l.n.r. de heren Th. Molmans en A. van Bruinessen en mevr. Potgiesser. Italiaans kostuumstuk uit 18e eeuw Op 2 april verzorgde de SKF-perso- neelsvereniging de slotavond van het seizoen 1965-1966. De Toneelclub van de Kogellagermaatschappij bracht een Italiaans blijspel van Carlo Goldoni een toneelschijver uit de 18e eeuw die meer dan 200 stukken schreef. Zijn ,Jinecht van twee meesters", was on langs nog op het TV-scherm, een bewijs dat ook het beroepstoneel zijn werk niet is vergeten. Het stuk dat we deze avond kregen voorgeschoteld heette „De herbergier ster". Drie adelijke heren, een baron, een graaf en een markies logeren in een herberg, waar een charmante jonge vrouw, Mirandolina, de scepter zwaait. Twee van hen zijn tot over hun oren verliefd op de herbergierster, de derde is een vrouwenhater, die toch in de loop van het stuk door Mirandolina om haar sierijke vingertje wordt gewon den. Wanneer het drietal aan haar voe- Bejaarden zagen elektrische apparaten Woensdagmiddag 6 april was het voor de bejaarden in het OCB-gebouw an ders dan anders. In samenwerking met de Veenendaalse firma Huibers toonde een demonstratrice van Philips uit Eindhoven tal van elektrische appara ten. Zij toonde onder andere de werking van een schaar- en messenslijper, een braadpan, een koffiefilter met glazen bol en elektrische dekens. Speciaal voor de heren werd door de heer Hui bers een aantal elektrische scheer- apparaten gedemonstreerd. Tijdens de pauze werd de aanwezigen een kopje koffie met tractatie aange boden en werden twee mooie prijzen, n.l. een stoomstrijkijzer en een koffie molen verloot. Een dame en een heer werden winnaar. Al met al een gezel lige middag voor de aanwezigen. Door bijzondere omstandigheden wordt er woensdag 13 april geen be jaardenmiddag gehouden in het OCB. ten ligt is ze tevreden, hoewel de at tenties en geschenken waarmee ze wordt overladen haar niet kunnen overhalen haar keus te bepalen. Om adel en rijkdom nog meer te ontluis teren worden twee dames van een rond reizend kermisgezelschap ten tonele ge voerd. De op eruditie en beschaving pochende minnaars sloven zich uit voor deze toneelspeelsters, die zich ter lering en vermaak als markiezinnen voordoen. Lijkt de clou van het stuk te draaien om de vraag „Wie van de drie?", de ontknoping leert anders. De herbergier ster schenkt haar hart aan haar knecht, indachtig de woorden van haar vader zaliger, die het altijd al zo'n goeierd had gevonden. De vrouwen hater wordt maar weer vrouwenhater, de andere twee beloven vriendschap en vertrekken. Typetjes Goldoni heeft de markies, de graaf en de baron met zulke in het oog lo pende eigenaardigheden uitgerust dat het typetjes worden. Het pleit voor de heren Molmans, Van der Kaay en Mas- seling èn regisseur Hans Berk dat er inderdaad een uiterst gierige markies, een poenige graaf en een voor vrouwe lijk schoon ongevoelige baron op de planken staan. De manier waarop zij, ieder op hun manier, de herbergierster willen veroveren is kostelijk en geeft bovendien de schrijver gelegenheid te tonen hoe hij over de adel denkt. Mevr. Potgiesser speelde overtuigend de rol van het „slachtoffer", dat op be deesde wijze de zaak laat lopen zoals zij wil Ook de bijrollen in dit stuk telden geen zwakke plekken. De dames Van Jaarsveld en Wijburg waren frivole actrices; de latere echtgenoot, de heer De Man, een verliefde knecht, en de heer Van Bruinessen, die voor vele lachertjes zorgde, een slungelig hulpje van de baron. Mede dankzij dekor en kostuums be wees de SKF-toneelclub zaterdagavond dat goed gespeeld amateurtoneel te ver kiezen kan zijn boven ingeblikt beeld- ué Ge ADR. VAN OSTADELAAN 33 TELEFOON 3652 - VEENENDAAL Als de lente eenmaal als overwinnaar uit het strijdperk is getreden en de win terse koude eindelijk het loodje erbij neergelegd heeft, is er geen bouwen meer aan. Zowel moeder aarde als ieder levend personage ondergaat een ware metamorfoseEr komt leven in de brou werij! De vrouw in dit geval krijgt de onweerstaanbare drang haar garderobe tot in de finesses onder de loep te ne men, eruit te gooien wat eruit moet en te vernieuwen wat hoognodig vernieuwd moet worden. Fa. Hiensch kan zich dergelijke situa ties maar al te goed voorstellen en reikt de vrouw bij de keus van nieuwe mate rialen de helpende hand. In de intimiteit van eigen zaak or ganiseerde zij een Menko-modeshow en inviteerde de heer Lulof uit Enschede om hierbij als explicateur op te treden. De befaamde couturier Dick Holt- haus vervaardigde uit Menko-stoffen een progressieve collectie en volgde daarbij de algemene modelijn. Zijn inspiratie voor deze creaties vond hij in Amsterdam, de stad die onder alle omstandigheden de kern van haar charme bewaart. Daar zijn opdracht gevers geen druk op hem uitoefenden was hij in staat z'n fantasie de vrije loop te laten, met als gevolg een ver bluffend resultaat! Bekoorlijke japonnetjes bestemd voor een seizoen dat verrukkelijk dichtbij is, werden door al even zo bekoorlijke mannequins vertoond. Allereerst dient vermeld te worden, dat Menko niet zo maar alledaagse materialen zijn. De stoffen zijn kreuk- herstellend gefinished, dus uitermate geschikt voor vrijetijdskleding. Daar zij alle stuk voor stuk met de hand gedrukt worden is het praktisch on mogelijk grote producties te verkrij gen. Fa. Hiensch bezit van een bepaal de stof ook niet meer dan 20 meter en zodoende kunnen zijn klanten ervan overtuigd zijn exclusief voor de dag te komen. Men kan een kast vol kleren hebben, maar als die „petite-robe-noir", zoals de Frangaise zegt, ontbreekt loopt men nog vast! Dat eenvoudige zwarte jurk je, o zo gedistingeerd en slank, is dè perfecte ondergrond voor fonkelende sieraden en accessoires. Dick Holthaus creëerde een zwart eenvoudig jurkje met als enige bijzonderheid een diep- uitgesneden ruglijn voorzien van kruisbanden. Jurkjes met aangeknipte capuchon of astronautenkapje vieren niet alleen overdag maar ook 's avonds hoogtij. De capuchon zorgt voor een gracieuze omlijsting voor hals en gezicht en oogstte veel succes evenals een groen blauw ensemble gemaakt van open gewerkte katoen en gegarneerd met meetkundige elementen. De eerste levende stof ooit op de Nederlandse markt gelanceerd kreeg de welluidende naam: Viva Terlenka! Een prachtige glanzende gloed siert dit materiaal en blijft zelfs na vele malen wassen permanent! Met recht kan de fa. Hiensch er trots op zijn de alleenverkoop van Menko-stoffen in Veenendaal en om streken te hebben. Deze show opende vele perspectie ven en wist menig toeschouwer te prikkelen naald en draad opnieuw te hanteren, maar nu met veel liefde en elan. Simca-caravaan in Veenendaal Dinsdagmiddag maakte de Simca- karavaan bivak in Veenendaal op de Markt. In een samenwerking tussen de plaatselijke dealer, de heer W. Waay- enberg, Slotcmaker de Bruïnestraat en de Importeur van de Simca automobie len was deze show van alle Simca-mo- dellen tot stand gekomen. Op dc markt stonden van 's middags 2 tot 's avonds 7 uur een tiental fon kelnieuwe auto's in vrij gelid. Achter een van de wagens was een caravan gekoppeld, waarin belangstellenden met de verkopers van de firma Waaijenberg en de Simca-lmporteur een praatje over het getoonde konden maken. Iedereen kreeg ook de gelegenheid met het voor hem favoriete model een proefritje te maken. Een en ander resulteerde in het feit dat Je firma Waaijenberg enkele wa gens kon afleveren. Wie had ooit ge dacht, dat je nog eens een auto op de markt zou kunnen kopen Ds. D. L. Aangeenbrug 75 jaar Ds. D. L. Aangeenbrug te Ederveen, de nestor van de predikanten van de Gereformeerde Gemeenten in Neder land, hoopt Paasmaandag vijfenzeven tig jaar te worden. Dirk Leendert Aangeenbrug werd op 11 april 1891 te Hillegom geboren. Hij was eerst enige jaren te Sassenheim werkzaam in het bloembollenbedrijf en had daar toen een bloembollenkweke rij. Op 26 juni 1930 werd de heer Aan geenbrug door nu wijlen ds. W. Bijle- veld, bevestigd als lerend ouderling van de Chr. Geref. Kerk van Nieuw- Vennep. Op 18 december 1934 vertrok de heer Aangeenbrug naar Leerdam. Op 23 november ly4i onttrok hij zich aan de Chr. Geref. Kerken in Neder land en trad enige maanden op als voorganger van een zelfstandige ge meente. Eind april 1942 werd hij met zijn gemeente opgenomen in het kerk verband van Gerei. Gemeenten. Ds. Aangeenbrug bleef toen werk zaam als lerend ouderling te Leerdam en studeerde onderwijl ook nog aan de theologische school van de Gerei. Ge meenten te Rotterdam, waar hij op 27 juni 1944 zijn kandidaatsexamen af legde en toen ook beroepbaar werd verklaard bij de Geref. Gemeenten. Nadat de neer Aangeenbrug op 7 fe bruari 1945 voor de classis Dordrecht peremptoir examen had afgelegd werd hij een week later op 14 februari 1945 door wijlen ds. G. H. Kersten bevestigd ais predikant van de Geref. Gemeente van Leerdam.Op 30 oktober 1946 ver wisselde ds. Aangeenbrug de Geref. Gem. van Leerdam met die van Dord recht, vanwaar hij op 20 juli 1950 naar die van Terneuzen vertrok. In deze gemeente onttrok ds. Aan geenbrug zich in juli 1953 aan het synodaal verband van de Geref. Gem. en vormde toen met enige andere pre dikanten en gemeenten het kerkverband van de Gerei. Gem. in Ned. Op 7 de cember 1960 verwisselde ds. Aangeen brug Terneuzen voor Rijssen, welke ge meente hij heeft gediend tot 19 oktober van het vorige jaar (1959), toen hem op ruim vierenzeventig jarige leeftijd emeritaat is verleend. Na zijn emeritaat vestigde ds. Aan geenbrug zich te Ederveen, waar hij de Geref. Gem. in Ned. sinds 14 december van het vorige jaar (1965) nog als hulp prediker dient. Tijdens zijn ruim dertienjarig verblijl te Terneuzen gaf ds. Aangeenbrug daar in samenwerking met de Oud Geref. Gem. mede de stoot tot de oprichting van een school voor christelijk lager onderwijs op Gereformeerde grondslag. Tijdens zijn verblijf te Rijssen werd daar een nieuwe kerk gebouwd, die op 2 oktober van het vorige jaar (1965) in gebruik is genomen. Kindervreugde-reis Onder de naam van kindervreugde- reis organiseert het personeel van de busonderneming NBM elk jaar een reis voor kinderen. Omdat het busnet van de NBM loopt van Arnhem tot Amsterdam zijn de plaatsen welke daartussen liggen eei.s in de 5 jaar aan de beurt. Voor 1966 mag Scherpenzeel een 20-tal kinderen opgeven. De reis van 1966 is naar Rotterdam. Een rondvaart door de haven met een spidoboot en een bezoek aan de speel tuin te Gouda. Het vervoer geschiedt onder leiding van deskundige reisleiders(sters) 3 per bus. De stoet voor 1966 bestaat uit 9 bus- Vervolg van pag. 1 De heer Van Deelen vond dit bedrag aan de hoge kant. Het bouwen is tegen woordig toch al duur, en als men de ver gunning heeft begint het eigenlijk pas. De burgemeester echter verklaarde dat dit bedrag nodig was om de onkosten voor de gemeente, o.a. advertentiekosten die noodzakelijk zijn, te vergoeden. Er zit in dit bedrag echt geen winst. De verkeerscommissie had het college voorgesteld in contact te treden met een verkeersdeskundige voor het geven van geregelde adviezen by het behandelen van uitbreidingsplanenen. De heren Diepeveen en Bastmeijer, als leden van de verkeerscommissie, waren bly. dat het college zo spoedig aan hun verzoek voldaan had. De heer Verkuijl was teleurgesteld, dat de stedebouwkundige, die de gemeente reeds lang in dienst heeft zich niet van de hulp van een verkeersdeskundige voor zien heeft. Nu moet de gemeente de kos ten dragen. Hij vroeg of het honorarium van de verkeersdeskundige van het salaris van de stedebouwkundige afgetrokken werd. De burgemeester vond het in deze tijd van specialisatie normaal, dat ook een stedebouwkundige niet meer het terrein van het verkeer kon overzien. Hij had evenals de stedebouwkundige geen enkel bezwaar tegen het inschakelen van een verkeerstechnicus, temeer daar het col lege de heer Ir. Goudappel, die reeds een zeer goede naam heeft op dit gebied, be reid vond de zaken van de gemeente Vee nendaal te behartigen. Naar aanleiding van het aanleggen van een weg in het Schrijverspark zei de heer Haggenburg dat hij zeer met dit voorstel was ingenomen. Hij had reeds drie jaar geleden voor het eerst om deze weg ge vraagd, en na die tijd nog tweemaal. Alle drie de keren was er afwijzend op zijn verzoek beschikt. Hij was dus verheugd, dat dat wat eerst onmogelijk was nu toch mogelijk is. Naai aanleiding van een verzoek van de Sportstichting, tot het aanbrengen van centrale verwarming in de kantine op Panhuis, merkte de heer Ester op, dat waar hij altijd positief tegenover de re creatie en dus ook het sportpark had ge staan hij het jammer vond, dat hij ten aanzien van het sportpark alweer achter af geconfronteerd werd met onkosten, die wel noodzakelijk zijn, maar die beter te voren bekeken hadden kunnen worden Was het niet mogelijk geweest zich eerst elders te oriënteren, zo vroeg hij. De heer Van Ojik vroeg zich af of b. en w. de zaak zelf onderzocht hadden. Het is al de zoveelste maal dat er iets niet deugt in de kantine Eerst moest er vloer bedekking komen, toen moest de vloer vernieuwd worden (het was voor hem geen vraag waarom dit noodzakelijk was!) nu moet er nieuwe verwarming in. De heer Van Deelen zegt er ongeveer eender over te denken als de heer Van Ojik, bovendien vraagt hij zich af, of er met het begrotingstekort, dat er al is het wel verantwoord is deze uitgaaf te doen. De heer Verkuyl zou gaarne in het ver volg eerst een deskundige berekening van de benodigde verwarmingscapaciteit zien. Het is met scholen ook al wel voor ge komen, dat na enkele jaren de ketel te klein bleek. Wethouder Koppenberg van Onderwijs zei dat ondervinding altijd nog de beste leermeester is. Hij had niet zelf gekon- troleerd of de verwarming van de kantine ontoereikend was, maar geheel op de Sportstichting vertrouwd, die altijd zeer waardevolle adviezen uitbrengt. Na behandeling van het bovenvermelde schrijven van de Kruideniersbond en een begrotingswijziging kon de burgemeester de vergadering sluiten. Paasconcert in Ede In de Nieuwe Nederlandse Herv. Kerk aan de Maanderweg te Ede wordt za terdag 9 april, Paaszaterdag dus, een Paasorgelconcert gegeven door de heer Feike Asma. Dit concert is het eerste van de tra ditionele zomeravondbespelingen in de Nieuwe Kerk in Ede. H^t concert begint om 8 uur, de kerk is open om half acht Ter gelegenheid van het feit, dat garage De Haas in Veenendaal dezer dagen de drieduizendste Volkswagen hoopt te verkopen, heeft zij donderdagavond, In samen werking met de importeur Pon n.v. in Amersfoort, een groots opgezette show van deze wagens geopend in gebouw Eltheto, die nog t.e.m. zaterdag zal voortduren. Op deze show ztfn alle VW-modellen te zien, van de gewone 1200 tot de sport- coupé Karmann Ghia 1600 toe. Ook de bedrijfswagens zijn niet ver geten, zodat er voor iedere automobilist of hij die dat wil worden, de gelegen heid is te zien wat Volkswagen kan bieden. Uiteraard is de toegang geheel vrij en wordt men beslist niet tot het kopen van een auto verplicht. Iedere bezoeker wordt een kopje koffie aan geboden. In de ongeveer negentien jaar dat de Volkswagenfabrieken na de oorlog draaien heeft dit bedrijf een enorme vlucht gemaakt. Werden de eerste wa gens in 1947 geheel met de hand in el kaar gezet, thans lopen er per dag on geveer 7000 wagens van de band, ofwel iedere seconde één. Van iedere vijf per sonenwagens die in Nederland rijden is er één VW. Van iedere vijf VW's is er één 'n transporter. In totaal lopen er in Nederland ongeveer 360.000, waar van 60.000 transporters. Het is aan te nemen dat de fa. De Haas, hoewèl deze cijfers niet geheel bekend zijn, nu dus ongeveer 2500 per sonenwagens en 500 bedrijfswagens ver kocht heeft. Voor de koper van de drieduizendste VW van de fa. De Haas. heeft de heer De Haas een mooie verrassing in petto. Wat dit is wordt geheim gehouden tot dat de prijs verdiend is. Ook voor de wagens, die net voor en na de drie duizendste verkocht worden zal de ei genaar een herinnering aan dit feit aangeboden worden. 40.000 kinderen hebben hulp nodig Door de Samenwerkende Kinderbe schermingsorganisaties, gebundeld ln de Sakor wordt in de week van 18 t/m 23 april een collecte gehouden. Voor het kinderbeschermingswerk ls jaarlijks, naast de overheidssubsidie nog ongeveer 2 miljoen gulden nodig. Dit bedrag moet onder meer uit de collecte komen. Vorig Jaar bracht de landelijke collecte 531.000 gulden op en dit jaar hoopt men op een nog beter resultaat. Indien u niet door een collectant be zocht wordt kunt u uw bijdrage over maken op giro 40 40 40 t.n.v. Stichting Sakor te Utrecht. Maandagavond 4 april was heel Renswoude bepaald niet aanwezig, toen er zou worden gesproken over de oprichting van een Oranje-vereniging. Burgemeester Hosang heette de belangstellenden voor deze vergadering welkom en schetste aller eerst de historie van de Oranjevereniging, die 20 jaar geleden werd opgericht en haar werk in de daarop volgende jaren. In de eerste jaren na de bevrijding werden bergen werk verzet t.b.v. di verse Oranjefeesten, die altijd bijzon der goed slaagden. Helaas verliep de vereniging, veelal vanwege de vele slechte betalers. Tenslotte bleef het comité over, dat gevormd werd door de heren Van Beek. Vermeulen en Zweers. Uiteraard waren de kritische opmerkin gen van de aan de kant staande toe schouwers talrijker dan de waarderen- sen met een aparte Roode Kruis en verzorgingswagen. De reis is geheel gratis en de kinde ren worden de gehele dag gevoed en verzorgd. De ouders behoeven dus niets mede te geven, geen brood, geen geld en geen snoep. Wel dient regenkleding medegenomen te worden. De reis is vastgesteld op zaterdag 23 april aanstaande en het vertrek vindt plaats om 8.15 uur 's morgens vanaf het Plein 1940. Van de ouders, wier kinderen hier voor in aanmerking komen en die reeds hiervan bericht hebben ontvangen, ver wacht het gemeentebestuur van Scher penzeel gaarne voor 20 april of hun kinderen inderdaad meegaan. Schietuitslagen In verband met de verbouwing van hotel Boszicht werd door de leden van de schietvereniging Scherpenzeel de onderlinge wedstrijd geschoten in het lokaal van de schietvereniging Achter veld. De uitslag was als volgt: J. Koudijs en J. ten Broek 92, A. C. van Dusschoten en M. Berendse 89, A, Valkenburg 88, J. van Eist 87, J. Da- velaar en E. v. d. Werk 85, J. Koot en C. Valkenburg 82, H. van Droffelaar 81, H. Pater 80, P. van Engelenburg 76 en H. Berendse 66. De volgende onderlinge wedstrijd zal gehouden worden op donderdag 14 april en de wedstrijd tussen Achter veld, Hoevelaken en Scherpenzeel op dinsdag 19 april. De eindwedstrijd van het wintersei zoen zal gehouden worden op maandag 25 april. Al deze wedstrijden worden gehou den in het lokaal van de schietvereni ging te Achterveld. de. Doch dat neemt niet weg dat hun werk, dat officieel op 5 mei eindigde, van de hoogste kwaliteit is geweest. De heer Hosang waarschuwde, dat de tijd kort is; nog 26 dagen en het is Koninginnedag. Op de Herv. J.V. was het initiatief gegroeid tot de oprichting van een Oranje-vereniging. Volgens de voor lopige voorzitter, die 17 jaar in het Oranjecomité van Laren had gezeten, is het moeilijk en ondankbaar werk. Desondanks geeft het terugzien op een geslaagde Oranje-dag een enorme vol doening. „Geef", zo adviseerde de bur gemeester, „geen te grote feesten, het moet financieel verantwoord zijn." De heer Zweers sprak namens het oude comité een dankwoord aan de burgemeester. Hij achtte een Oranje feest op Koninginnedag onjuist. Men gaat dan dikwijls naar andere, omlig gende plaatsen, terwijl de televisie een grote concurrent is. Hoewel in eerste instantie de schoolkinderen deelnemers van de Oranje-feesten zijn, was de me dewerking van het schoolbestuur hem tegengevallen. Volgens de burgemeester moet men een feest geven, dat voor alle inwoners is, voor kinderen en volwassenen. Een prachtig voorbeeld van dorpsspelen vindt men in de door de NCRV ge organiseerde Interlandspelen. De heer PI. Vermeulen, eveneens oud comité-lid sprak ook nog enkele woor den. Onder andere zag hij als grote moeilijkheid het ontbreken van een ge schikt feestterrein. Men kwam tenslotte tot de oprichting van een initiatief Oranje-comité, dat zich bezig zal gaan houden met de or ganisatie van toekomstige Oranje-fees ten. Het voorlopig comité zal bestaan uit de volgende personen: burgemees ter Hosang, voorzitter; mej. Esser, se cretaresse; de heer De Vries, penning meester; leden: B. Veldhuizen, D. Co- zijnsen. E. Voorthuizen, J. v. Mastrigt, B. v. Manen en als adviserend lid uit het oude comité, de heer Van Beek. De heer Zweers overhandigde de voorzitter het spaarbankboekje van het oude comité met een saldo van ruim f 314,—. O, Heer hoe groot was wel het lijden, dat Gij. door ons, hebt ondergaan, hoe groot moet wel uw liefde wezen dat Gij, om ons, dit hebt doorstaan. Hoe zwaar viel U, dit laatste offer, hoe greep ook U de doodsangst aan, wijl Gij, Gods Zoonals mens wou lijden, en door de dood, deez! weg wou gaan. Gij dronk de beker tot het einde, voor ons was U geen pijn te groot, gedreven door uw zorg en liefde bevrijdde Gij ons uit de nood. O, Heer, dat Gij du wilde dragen en ons ontrukte aan de dood, dat heeft, naast vele, vele schulden, nog onze schuld aan U, vergroot. Hooit, nooit Heer, kunnen wij vergelden wat Gij uit liefde hebt gedaan. Wij kunnen slechts ootmoedig vragen om aan uw hand te mógen gaan. A.H. matsen hoogstraat 16, veenendaal, tel. 3312

De Vallei | 1966 | | pagina 4