Regel maatschappelijk werk brede stichting CHEVROLET Bronchi letten m Openings- wandeltochten SKF AMERONGEN SCHERPENZEEL Uw bril een sieraad! DE HEER VAN ASSELT 25 JAAR GYMNASTIEKLERAAR 0 P E L RHENEN Jaap en Ada Lodder eregasten in Breukelen Scherpenzeel kon het tegen lijstaanvoerder niet bolwerken 1-5 WAGENINGEN 6 Ik zie 't al V.A.B. Voor Baby Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 8 april 1966 Bijeenkomst werkgroep maatschappelijk werk in Korenbeurs Dinsdagavond 5 april hield de werkgroep voor maatschappelijk werk een voorlich tingsavond in hotel De Korenbeurs. Door een tweetal sprekers werd het onderwerp „De groei en de ontwikkeling van Veenendaal en de daarmee verband houdende maatschappelijke problemen" ingeleid, waarbij de eerste spreker, drs. J. S. C. Eweg Socioloog van de planologische dienst in Utrecht voornamelijk de groei en ontwikkeling behandelde, terwijl de heer A. R. Koffeman, adjunct-directeur van de Raad voor gereformeerde sociale arbeid te Utrecht meer de nadruk op de pro blemen legde. De bijeenkomst, onder voorzitterschap van ds. A. Terlouw, werd goed bezocht. Onder de aanwezigen waren vele plaatselijke predikanten en de burge meester mr. dr. J. Hazenberg. EENZIJDIG SAMENGESTELDE BEVOLKING Drs. Eweg begon met te vertellen, dat Veenendaal op 1 januari 1965 25653 inwo ners had. Dat betekende een groei in 10 jaar tijd van ongeveer 5600 personen. Hierbij is met de grenswijziging rekening gehouden. Het blijkt, dat de jaarlijkse be volkingstoename in Veenendaal 2*/» be draagt, tegen het gemiddelde in Nederland van slechts 1,4V«. Deze groei ontstaat voornamelijk uit een vestigingsoverschot. De bedrijven hebben behoefte aan ge specialiseerd personeel, dat in Veenen daal niet voldoende te krijgen is. Boven dien is Veenendaal het belangrijkste werkcentrum in Zuid-oost Utrecht In de toekomst zal zelfs de druk op vesti ging in Veenendaal nog groter worden, omdat in Veenendaal nog voldoende gele genheid is om te bouwen, terwijl deze mogelijkheid voor de Heuvelrug en de Veluwe zeer beperkt is. Doordat in Veenendaal de industrie zulk een dominerende plaats inneemt, is de be volking nogal eenzijdig samengesteld. Van de Veenendaalse bevolking behoort 59*/# tot de groep arbeiders, in de pro vincie is dit 46'/o. Bovendien wonen veel arbeiders in de Veenendaalse fabrieken buiten Veenendaal, indien zij allen naar Veenendaal zouden verhuizen, zou de samenstelling van de bevolking nog een zijdiger worden. De heer Eweg noemde een uitbreidings plan slechts één van de mogelijkheden. Hij vond dat er meer rekening gehouden moest worden met de wensen van de be woners, maar dat men dit niet doet komt ook omdat men de wensen niet kent, die er leven. Hij pleitte voor het aanleggen van centra, waar de mensen de winkels voor de dagelijkse behoeften, als bakker, kruidenier, melkman e.d., zouden vinden. „400 m. lopen vindt men ver". Ook stich ting van gebouwen waar recreatie be oefend kan worden is belangrijk in iedere wijk. Isolement De heer Koffeman benaderde de proble men van de kant van het maatschappe lijk werk. Veenendaal heeft het euvel van alle verstedelijkte gemeenschappen, dat men elkaar in kleinere kring steeds veelvuldiger maar oppervlakkig ont moet. Dit geeft allerlei mogelijkheden tot botsingen. Vooral ook de te kleine behuizingen vormen een probleem. Vaak ziet men dat de mensen zich te rugtrekken en isoleren van de buitenwe reld, voornamelijk in het kijken naar de TV. De verhoogde eenzaamheid die er uit voorkomt heeft tot gevolg dat men de problemen voor zich houdt en zelf tracht te verwerken. Bovendien is men hierdoor minder bereid tot het op zich nemen van sociale taken. Men moet zich afvragen wat kun je er aan doen. De oplossing is gelegen in het streven naar waarachtig mens zijn, dat wil zeggen waarachtig me demens Je moet met de ander samen le ven, en dus eventueel helpen. Het maatschappelijk werk heeft de be doeling de medemens te helpen. Het is niet alleen de bedoeling mensen van ad vies te dienen, als ze moeilijkheden heb ben, maar de mensen worden geleerd zichzelf te helpen. Als je ze nu adviseert staan ze over twee maanden weer voor je met het verzoek om advies in een an dere zaak. Indien ze echter geleerd heb ben zichzelf te helpen, dan weten ze een volgende maal, dat er een methode is om uit de moeilijkheden te komen. Samenwerken met r.k. Het maatschappelijk werk moet een geestelijke achtergrond hebben. Het ver werpen van een levensbeschouwelijke ba sis in dit werk achtte de heer Koffeman onmogelijk. Het hoeft echter niet zo te zijn, dat iedere kerk het voor zich doet Men moet in deze als christenen samen werken, en dan christenen in de ruimste zin, niet alleen hervormden, gereformeer den, maar ook de roomskatholieken en kleine groeperingen. Deze zouden in een stichting samenwerken moeten. Die stich ting zou niet naar getalsterkte van de verschillende groepen moeten zijn samen gesteld, maar bijv. van elk kerkgenoot schap 3 vertegenwoordigers. Op deze sa menwerking legde de heer Koffeman sterk de nadruk. In de discussie kregen de kerkeraden het advies een en ander eens tijdens het winterwerk te bekijken. Als men weet wat de wensen en problemen zijn, dan kan men maatregelen gaan nemen. TELEXOGRAMMEN NAAR ENGELAND EN NOORD-IERLAND Met ingang van 1 april 1966 zijn te- lexogrammen ook toegelaten in het verkeer met het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland. Evenals in de relaties met België. De nemarken. Luxemburg, Oostenrijk, W. Duitsland, Zweden en Zwitserland is op de telexogrammen voor het Verenigd Koninkrijk en Noord-Ierland het tarief van de brieftelegrammen van toepas sing. De paden op de lanen in was zater dagmiddag het devies van degenen, die startten by de SKF kantines in Vee nendaal. Het was de traditionele ope- ningstocht, die gelopen moest worden. Een aantal van 500 deelnemers trot seerde regen en wind om hun 10 of 18 km tot een goed einde te brengen. Door allen werd enthousiast gewandeld en de stemming was dan ook opperbest. Bij de junioren werden de groeps- prijzen als volgt verdeeld: 1 Olympia, Soest 693 punten; 2 Beuktrekkers, Lien- den 670; 3 Rijnkanters, Eist 639; 4 Be atrix, Ermelo 637; 5 Nassauschool, Velp 636. Bij de senioren behaalden de navol gende groepen een prijs: 1 Beuktrek kers. Lienden 710 punten; 2 Olympia, Soest 705; 3 Gems, Ermelo 648. Alle deelnemers ontvingen een fraaie medaille als herinnering aan de tocht, terwijl de groepen een verenigings her innering kregen, waar de medaille ook in verwerkt was. Arbeid voor het zwembad De Zwembadcommissie deelt aan de werkers mede dat i.v.m. de Paasvie ring a.s. zaterdagmorgen niet gewerkt zal worden. De zaterdag daarop hoopt de commissie weer veel werkers op het terrein te mogen begroeten. Zondag j.L kon geconstateerd wor den dat het bad heel wat belangstel ling trok. De hele dag kwamen mensen naar de vorderingen kijken. Deze be langstelling is uiteraard zeer verheu gend Er is echter een keerzijde aan deze medalje. De jeugd meent n.l. dat het zwembadterrein ook wel als speel terrein dienst kan doen. Zondag werd er hevig gegooid met nog aanwezige bezems, stenen e.d. Bovendien werd volop gelopen op de randen van de plastic elementen. Laten wij er toch aan denken dat we met zijn allen dit bad bouwen en dat alleen al de plastic elementen een waarde hebben van 50.000,-. Vernielingen en beschadi gingen kosten extra geld en maken bovendien dat de openstelling wordt vertraagd. Op de ouders wordt een ernstig beroep gedaan om hun kinde ren zonder geleide te verbieden het terrein te betreden. Het is in ons aller belang. Scherpenzeels raad komt bijeen De raad der gemeente Scherpenzeel houdt op woensdag 13 april aanstaan de, des avonds om 7.30 uur een open bare vergadering in het gemeentehuis. OPTICIEN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 Leverancier voor alle ziekenfondsen Ook deze groep opende het wandel- seizoen met de SKF-tocht. Vrijdag 1 april was het 25 jaar geleden, dat de heer E. van Asselt benoemd werd als leraar lichamelijke opvoeding aan de Julianaschool voor ulo. Hoe wel de heer Van Asselt (Eef voor zijn vele vrienden) zelf het feit liefst zo stil mogelijk voorbij wilde laten gaan, „ik houd er niet van telkens in de krant te komen" kwam doordat hij volgens de rjjkssalarisregeling recht had op een gratificatie het feit toch in het licht van de publieke belangstelling. Zijn leerlingen schonken hem ter gelegenheid van dit zilveren jubileum een grote mand met fruit, waar het geestrijke vocht niet aan ontbrak, van de collega's en van het schoolbestuur kreeg hy een tweetal boekenbonnen, terwyi de gymnastiekvereniging Sparta, waarvan hy ere-voorzitter is hem met een bloemenhulde, bedacht. Eef van Asselt (57) kwam al jong in het gymnastiek onderwijs. Op zijn 21ste jaar behaalde hij het leiders- diploma van het KNGV. Met z(jn der tigste hij is geheel self-made, omdat hjj reeds op twaalfjarige leeftijd naar de fabriek moest (de Ritmeester) zag hij nog kans het diploma zwem onderwijs te behalen. De heer E. van Asselt GESLAAGD Voor het praktijkdiploma Nederlandse h.c. slaagden de dames: E. de Fluiter te Veenendaal en M. van Groeningen te Wou denberg en de heren D. de Gooyer en C. Schrijver, beiden te Veenendaal. Voor het praktijkdiploma Duitse h.c. slaagde dhr. A. Ursinus te Rhenen. Voor het praktijkdiploma Franse h.c.: de P* heer. Van Asselt kan natuurlijk heren A. Bovenschen te Veenendaal en H. veel uit zijn lange loopbaan by het on- Huiberts te Ede 'derwgs vertellen, maar zelf vindt hg Alle geslaagden werden opgele.d door bet dat er erg buitengewone dingen Handelsinstituut Van Rijswijk te Veenendaal. gebeurd zijn ln die tijd. Het enige waar hij nog vaak aan denkt, is een gebeur- MAANDCIJFERS R.P.S. teniS f de Aan de loketten der Rijkspostspaarbank Hij liep eens met een klas jongens in onze omgeving zijn in de maand maart over de Hoofdstraat. De jongens flo- de volgende aantallen handelmgen ver-i*^ om de pas enn te houden, vader- richt. (Resp aantal handelingen inleggm- Aderen. Bg het huis w^r nu gen. bedrag inleggingen, aantal bande- *>kter Remme woont werd hij aange- lingen uitbetalingen en bedrag uitbeta- J10"0611 door óo leiding van een „Nederlandse SS-arts. 8 j Het drietal hield hem vast, terwijl een vierde hem de tanden uit de mond sloeg. De volgende dag zou de zaak Veenendaal 877, 142367, 373, 185445; Vee- nendaal-zuid 692, 50753, 68, 24187; Eder- veen 83, 17989, 32, 11983; Scherpenzeel 137, 35631, 64, 41833; Overberg 35, 7448, 20. 4965; Renswoude 66, 8368, 28, 9008. Koffiezetdemonstratie voor CPB De Christeiyke Plattelandsvrouwen bond hield woensdagavond 30 maart een vergadering in Hotel de Koren beurs te Veenendaal. Op deze byeen- komst werd door mevr. Halenbeek een lezing en demonstratie gegeven over het ontstaan en het gebruik van Melit- ta filterpotten. In de pauze werden de dames op een heerlijk bakje filter-„troost" onthaald, terwijl er tevens een verloting plaats had, waarbij ondermeer een mooie koffiekan te winnen was. Na de pauze gaf spreekster nog een overzicht van het gebruik van ver schillende papieren filters. Al met al een gezellige en leerzame »vnnH "oor de plattel door de toenmalige burgemeester Van Kuyk en het hoofd van zijn school dr. Thoomes, worden uitgezocht, maar ge lukkig waren toen de SS-ers weer ver dwenen. Als je met Eef van Asselt praat kon.t het gesprek haast onvermijdelijk op Sparta. Hij is daar een der oprich ters van geweest en van het eerste be stuur maakte hij op 18-jarige leeftgd reeds deel uit. Het werken bg Sparta heeft hem altijd ook veel voldoening KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS EDE evangelisatiewerk in noord-oost Gro ningen en wel in het bijzonder te Fins- te rwolde. Ds. Thijs heeft tgdens zijn verbiyf te Finsterwolde vele bestuursfunkties ver vuld en zitting gehad in verschillende colleges en commissies. Zo is hg o.a. landelgk bestuurslid van de Neder- lande Gereformeerde Jeugdraad en be stuurslid van de Stichting Evangelisch Herstel en Opbouw; provinciaal be stuurslid van de ds. Dellemanstichting (een stichting voor Maatschappelijk Werk) en regionaal: bestuurslid van de Stichting „Welzijn Oldambt". De data van afscheid en intrede zijn nog niet vastgesteld. Onvoorziene om standigheden voorbehouden hoopt hi echter begin september intrede te Kam pen te kunnen doen. gegeven. Hij hoopt dan ook volgend jaar het 40-jarig bestaan van „zg'n club mee te maken. Heel Veenendaal kent hem en dat is geen wonder, want de Koningin Julia naschool was in 1941, toen Eef daar benoemd werd nog de enige ulo in Veenendaal. Bijna iedereen, die in die tijd voortgezet onderwijs volgde heeft dus van hem les gehad. De heer Van Asselt kan op een mooie tijd terug zien. Hij hoopt de jaren die hem nog resten voor zijn pensioen in goede ge zondheid aan zijn werk te mogen ge ven. DS. E. TH. THIJS GAAT NAAR KAMPEN Ds. E. Th. Thys uit Finsterwolde, di recteur van de Stichting Clubhuizen ,,'t Schlenvat" te Finsterwolde en pre dikant met byzondere opdracht voor het evangelisatiewerk voor noord oost Groningen en met name te Fin sterwolde van de Gereformeerde Kerk van Oostwold in het Oldambt ln de provincie Groningen, heeft een beroep aangenomen naar de Gereformeerde Kerk van Kampen, waar hy t.z.t. de opvolger zal worden van dr. D. van Swlgehem, die een beroep heeft aange nomen naar Amsterdam. Eduard Theodoor Thijs werd op 31 oktober 1933 uit een leraarsgezin te Veenendaal geboren. Hij bezocht eerst het christelijk lyceum te Arnhem en studeerde daarna nog aan de Vrge Uni versiteit te Amsterdam, waar hij op 6 oktober 1961 zijn kandidaatsexamen theologie aflegde. Tijdens zijn studen tentijd heeft de heer Thgs van septem ber tot eind december 1959 ongeveer vier maanden te Finsterwolde stage gelopen. Nadat de heer Thijs ongeveer veertien dagen na zijn kandidaats examen theologie op 19 oktober 1961 na praeparatoir examen door de clas sis Amersfoort was beroepbaar ver klaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland en hy op 8 november 1961 door de classis Winschoten peremptoir was geëxamineerd en toe laten tot de dienst des Woords en tot de bediening der Sakramenten in genoemde Kerken werd hij op 21 januari van het daar opvolgende jaar (1962) door zijn schoonvader, ds. W. C. van den Brink uit Renkum-Heelsum bevestigd als pre dikaat van de Gereformeerde Kerk van Oostwold in het Oldambt in de provin cie Groningen, waar hij ln verband met zjjn benoeming tot directeur van de Stichting Clubhuizen ,,'t Schienvat" te Finsterwolde was beroepen tot predi kant met bijzondere opdracht voor het GEEN VOORRANG. Zondagmiddag 16.15 uur vond op de kruising Nw. Veenendaalse weg-A uto- weg een botsing plaats tussen een per sonenauto bestuurd door de heer H. uit Woerden, die geen voorrang verleende aan de bromfietser S. uit Veenendaal. De bromfiets boorde zich in de flank van de auto en werd totaal vernield. S. liep lichte verwondingen op. De auto werd aan de rechterzijde beschadigd. PLOTSELING OVERGESTOKEN. Zondagmiddag 18.10 uur reed de 9- jarige W. uit Rhenen per fiets op de Nw. Veenendaalseweg. Bij de Acacia laan sloeg hij zonder richting aan te geven linksaf. Hg werd aangereden door een personenauto bestuurd door mej. H. uit Rhenen, die achter de jon gen aankwam. De jongen werd tegen het wegdek gesmakt en licht gewond De auto liep flinke schade op. FEESTAVOND BANTUINSCHOOL: KINDEROPERETTE HAD VEEL SUCCES. Tydens de jaariykse feestavond van de openbare lagere Bantuin.school, die donderdag werd gehourden, hebben niet minder dan 75 leerlingen op de planken gestaan. By deze uitvoering in het Eigen Gebouw werd de Kin deroperette „Goudmuiltje", opgevoerd, waaraan leerlingen uit diverse klassen meewerkten, dit onder leiding van de heer Van Esveld. Het was een lust de jeudige acteurs en actrices in hun fleurige costuums in actie te zien, daarbij aan de piano be geleid door mevrouw Scheeres. Van te voren hadden leerlingen uit de eerste klas he' kinderstukje „Pluimstaartje" opgevoerd,, met liedjes op tal van be kende wgsjes. Hier had mej. Visee de leiding. Aan het slot van de avond bracht het schoolhoofd de h^er W. Nab, dank aan allen die aan het welslagen van deze avond hadden medegewerkt. Mevrouw Scheeres, kreeg een bgzon- der woord van dank, omdat zy, al be hoorde zy niet tot het personeel, zg toch spontaan haar krachten by de re- repetities had gegeven en nu haar pia no aan de school schonk. Zy mocht een prachtig bloemstuk ln ontvangst nemen. Verder volgde nog een verloting, waaraan een groot aan- te' prijzen waren verbonden. Plattelandsvrouwen aan de koffietafel Na de officiële viering op 3 maart j.l. van het 25-jarig bestaan van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, af deling Scherpenzeel, werd woensdag avond door bijna alle leden in De Den nen plaats genomen aan de in het voor uitzicht gestelde koffietafel. Bij de voorbereiding was weer de feestcommissie ingeschakeld, plus de echtgenoot van een der dames, onder wiens bekwame leiding een voortref felijk menuutje werd samengesteld. Na een apperetiefje vooraf werden de dames aan de feestelijke dis welkom geheten door mevr. Zwaan. De nieuw gekozen presidente, mevr. J. Werner- Blanken, kon, door verbiyf in het zie kenhuis, tot haar grote spijt niet aan wezig zyn. De vlotte bediening door de dames van de feestcommissie, de heer lijke hapjes en de gezellige sfeer maak ten het geheel tot een onvergetelijke avond. Mevr. Zwaan dankte allen die aan het welslagen van deze avond hadden meegewerkt, en zg maakte tevens van de gelegenheid gebruik om de voorzit tershamer aan het bestuur over te dra gen. GESPAARD Gedurende de maand maart werd bi, de rijkspostspaarbank alhier ingelegd f35.631,67 en werd terugbet f41.833,01 Scherpenzeel verloor in slechte wedstrijd met 03 van Hees Scherpenzeel ontving zaterdagmiddag het Soes ter Hees en verloor van deze ploeg na een bar slechte wedstrijd met 30. De blauwwitten mochten over deze teleurstellende uitslag beslist niet onte vreden zijn want de ook niet best, maar toch altijd nog beter spelende gasten, hebben een aantal goede mogelijkheden gehad om tot een zege met een groter doelpuntenverschil te komen. In de eerste helft kwamen beide ploegen nog tot hun beste spel al was het ook in deze periode al matigheid wat de klok sloeg. De strgd ging toen gelijk op en beide ploegen waren beur telings in de aanval. Al gauw bleek echter dat de aanvalslinies niet sterk waren zodat de verdedigingen door gaans meester van het terrein konden blgven. In de twintigste minuut kwamen de gasten aan de leiding toen na een der schaarse goed opgezette aanvallen middenvoor Buddingh een kans kreeg welke hij goed afronde. 01. Scherpenzeel trachtte wel in deze stand verandering te brengen maar het kon hiertoe via een geslaagde aanvals- actie niet komen. In de 28e minuut kregen de blauwwitten een pracht kans om gelyk te komen toen een handsbal van een der Hees verdedi gers terecht door arbiter Grootveld met een strafschop werd bestraft. Maar ook deze unieke kans wist men niet te benutten, Vlaanderen nam de penal ty wel hard maar ook onzuiver zodat het leer over de doellat ging. De gasten deden dat kort voor de rust beter, ook zg kregen een straf schop te nemen voor een ongelukkige handsbal van back Vlaanderen. Rechts buiten Bosman belastte zich hiermede en hg schoot de bal onhoudbaar voor keeper Sangers in. 02. Jaap Lodder in zgn rolstoel tgdens een der vele onderzoeken. 23 april 5e wandeltocht voor het gebrekkige kind Zaterdag 23 april wordt in Breukelen door de w.s.v. Dudok de Wit (genoemd naar de bekende Kees de Tippelaar) voor de vijfde maal de wandeltocht voor het ge brekkige kind gehouden. Voor deze tocht zijn als ere-gasten een tweetal Veenen daalse kinderen uitgenodigd, t.w. Jaap en Ada Lodder, wier ouders wonen aan de Groeneveidselaan 122. Jaap wordt reeds enige jaren ver pleegd in het Internaat van de Neder landse stichting voor het gebrekkige kind. Maarschalkerweerd (Mytylschool) te Utrecht. Daarvoor heeft Jaap vijf jaar verzorging genoten in het revali datiecentrum in Leersum. Dit alles ten gevolge van een ongeluk, dat hem op zijn vierde jaar overkwam. Toen Jaap 4 jaar was leende hij van een vriendinnetje een autoped. In een onbewaakt ogenblik ging hg hiermee de straat op en werd daar door een vrachtwagen aangereden. Vijf maanden ziekenhuis volgden, daarna vijf jaar Revalidatie. Nu dus de Mytylschool in Utrecht Ada had twee jaar eerder een her sentumor gekregen. Ze is hersteld, maar ze heeft er een verlamming in haar beide armen van overgehouden, die haar heel wat ongemak bezorgd. Jaap en Ada zjjn symbolen voor dc Stichting voor het gebrekkige kind, sym bolen ook voor de w.s.v. Dudok de Wit. Om voor deze en vele andere kinderen het leven mogeljjk te maken is geld no dig, veel geld. Daarom organiseert de wandelvereniging ieder jaar een wandel tocht. De baten komen geheel ten goede aan Het Gebrekkige Kind. Indien u wenst mee te lopen, inlich tingen zijn verkrijgbaar bij het secre tariaat w.s.v. Dudok de Wit, W. uan Collenstraat 12. Breukelen. Hoestdrank in tabl«tvorm.95ct POEDER -CREME OLIE - ZEEP Na de rust zakte het spelpeil beden- kelgk en was er van goed voetbal in het geheel geen sprake meer. Hieraan was echter ook de gesteldheid van het veld debet. Het toch al niet beste ge meentelijke sportterrein werd door de regen veranderd in een modderpoel waarin niet meer te voetballen was. De gasten wisten zich hieraan het bes te aan te passen en kwamen nog tot een aantal goede scoringskansen waar van linksbinnen Van Es er een in de 27e minuut wist te benutten waardoor het 03 werd. Met deze stand kwam ook het einde ondanks het feit dat Scherpenzeel moedig bleef ploeteren voor een beter resultaat, dat er echter gezien het ver toonde spel niet inzat en er dan ook niet uitkwam. Scherpenzeel ontving zondagmiddag koploper Rhenus en verloor na een spannende wedstrijd met 5—1. Afgaande op deze uitslag zou men geneigd zijn om te denken dat Rhenus de betere ploeg is geweest maar dat was, en vooral voor de rust, zeker niet het geval. Vooral in de eerste helft waren de blauw witten zeker niet de minderen van hun tegenstanders en er waren zelfs perioden dat de defensie der gasten het zwaar te verduren had. Indien het in deze periode Scherpen zeel wat meer meegezeten had dan waren de gasten deze wedstrijd onge twijfeld niet zonder kleerscheuren doorgekomen en zou de stand bij de rust niet 11 maar zeker 31 voor Scherpenzeel zijn geweest. Het zat de blauwwitten echter niet mee en toen na de rust de gasten goed gebruik maakten van enige zwakke momenten in de Scherpenzeelse defensie waren op slag alle kansen op een goed resul taat van de baan. Het begin was voor Scherpenzeel hoopgevend, wel waren de eerste aan- valsacties voor de gasten maar al spoe dig gingen ook de blauwwitten zich in de aanval begeven en toen bleek al gauw dat de defensie der gasten wel was te passeren. In de 9e minuut leid de dat tot de eerste, en naar later blijken zou, enige Scherpenzeelse tref fer. Rechtsbinnen Vonk wist na een snelle aanval de Rhenus defensie in verwarring te brengen en zijn gave pass werd door linksbinnen Tins kun dig opgepikt, de uitgelopen keeper Kok handig omspeeld en het leer vervol gens in het doel geplaatst. 10. Luide aangemoedigd door hun aan hang gingen de blauwwitten door en even later wist middenvoor Van de Broek keeper Kok opnieuw te passe ren. Op het appelleren van de niet on partijdig vlaggende grensrechter Van Mourik van Rhenus keurde de overi gens zeer goed leidende arbiter Wij na deze treffer ten onrechte af wegens vermeend buitenspel. De gasten trachtten wel het spel te verplaatsen maar de blauwwitte de fensie had er goed het oog in zodat de aanvallers weinig kans kregen om ge vaarlijk te worden. Scherpenzeel bleef goed doorgaan en in de 23e minuut juichten de blauw witters opnieuw maar te vroeg, een overtreding van een der Rhenenaren werd bestraft met een vrije trap, deze werd door spil Veldhuizen genomen en van zeker 35 meter steenhard tegen de lat geschoten, de bal kwam daarop bij middenvoor Van de Broek welke wel zuiver maar te zacht inschoot waardoor keeper Kok met een blik semsnelle reactie kon redden. Kort hierop kropen de gasten weer door het oog van de naald toen een prachtig schot van Van de Broek buiten bereik van de keeper tegen de paal belandde, en even later belandde een mooi schot van rechtsbuiten Jansen net in het zijnet. Nee, het zat Scherpenzeel be paald niet mee. Kort voor de rust kwamen de gasten fortuinlgk gelijk, bij een ongevaarlijke Rhenus aanval begrepen spil Veldhuizen en keeper Vlastuin elkaar verkeerd en de attente middenvoor Veenendaal maakte hier van handig gebruik om de gelijkmaker te scoren. 11. Na de rust ging het spel eerst nog gelijk op maar toen de blauwwitte de fensie enige zwakke momenten achter elkaar had werd dit door de gasten handig uitgebuit om een voorsprong te nemen. In de 14e minuut kon links binnen Mol de stand op 12 brengen en 3 minuten later werd een nieuwe fout de inleiding tot nummer drie, ge scoord door Veenendaal. Toen in de 25e minuut een nieuwe verdedigings- fout Van Willigen de kans gaf om de stand op 14 te brengen was de strijd beslist. Scherpenzeel bleef wel vol houden maar was toch duidelijk aan geslagen. Het was dan ook alleen voor de statistiek nog belangrijk dat in de slotfase Veenendaal met een goed schot de stand op 15 bracht. OPGAVE LTS WAGENINGEN. Van donderdag 21 tot en met woens dag 27 i pril bestaat gelegenheid tot aangifte van leerlingen aan de Wage- ningse technische school. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wg u naar de advertenties elders in dit blad. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië: Triton 10-4. Serooskerk 12- 4, Iberia 13-4; Brazilië: Santa Rita 12-4, Eemland 16-4; Canada: Maasdam 13-4; Chili: Wiesbaden 10-4; Kenya, Oeganda, Tanganjika: Gange 10-4; Ned. Antillen: Aristoteles 12-4; Suriname: Barbara 13- 4; Verenigde Staten van Amerika: Soesdijk 13-4; Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z- W.-Afrika: Pendennis Castle 11-4. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpaketten geven de postkantoren.

De Vallei | 1966 | | pagina 6