Zwaarbevochten overwinning van Veenendaal op Fortitudo in spannende en doelpuntrijke wedstrijd 4-3 sport GVVV was de gehele wedstrijd sterker maar SVZW won met 2-3 Veenendaal werkte tot tweemaal toe een achterstand weg REIN KOK SPORT in 't KORT A. ZUPPELLI van de v.v. R.K. UNITAS '48 Kampioenskansen van Rhenus stegen Oranje Wit verraste in Kamerik de elub met die naam en won met 5-2 DOVO organiseert een groot aspiranten- toernooi op 2e pinksterdag nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 12 april 1966 BEHANGEN is een Tempoloos voethal vanGYVV De trainer aan 't woord: Veenendaal heeft een verdiende maar zwaarbevochten overwinning behaald op het Culemborgse Fortitudo. Dit gebeurde in een wedstrijd waarbij nu niet bepaald goed werd gevoetbald maar waar de spanning en sensatie volop aanwezig was. Opmer kelijk was wel het bijzonder zwakke ingrijpen van de achterhooede van Veenendaal die tot tweemaal toe tot een achterstand leidde. Verder de schotvaardigheid van rechtsbinnen A. Gerritsen die liefst drie doelpunten voor zijn rekening nam. Rechts half Boeli Konings was vooral na rust de beste man bij Veenendaal terwijl ook het goede spel van routinier P. Muller opviel. In de voorhoede speelde overigens Teus Heikamp op de linksbuitenplaats een goede partij. Bij Fortitudo speelde doelman Wammers een uitstekende wedstrijd. St. Rebergen en Versteeg waren afwezig wegens militaire dienst en werden vervangen door resp. P. Muller en R. v. Kooten, terwijl W. Derksen nog geblesseerd was. De ploegen verschenen in de volgende opstelling: Veenendaal: Doel: H. de Bruin, Achter: A. Muller, C. Gerritsen, P. Muller en H. Stuivenberg. Midden: B. Konings en B. Lin deboom. Voor: R. v. Kooten, A. Gerritsen, W. Gerritsen en T. Heikamp. Fortitudo: Doel: Wammers. Achter: v. Schaik, Sleeu- wenhoek, v. d. Hark en de Leeuw. Midden: W. Koedam en B. Romijn. Voor: Molders, Kilien, G. Koedam en v. Iersel. ZWAKKE VERDEDIGING binnen Gerritsen kreeg tien minuten Fortitudo verrichte de aftrap en ver-v°or rust recht voor doel staand de af scheen al direct met een snelle aanval geslagen bal te pakken en hij schoot be heerst in de rechterhoek, 1-2. Nog geen vijf minuten later uit een bijna identieke situatie bracht hij de stand met een glashard schot in evenwicht, 2-2. Een mooi doelpunt. Veenendaal was nu op permachtig en vele gevaarlijke situaties ontstonden voor het Fortitudodoel. Er kwam echter voor rust geen verandering meer in de stand. Kort voor rust ver richtte doelman de Bruin nog een fraaie redding na een hard schot van midvoor voor het Veenendaalse doel. Maar al snel bleek dat de Culemborgse ploeg het accent op de verdediging legde want er waren maar twee of drie aanvallers zo dat de achterhoede het gevaar voorlopig nog wel aan kon. Rechtsbinnen Gerritsen forceerde reeds bij de eerste aanval een cornerbal die echter niets opleverde. Het spel golfde wat heen en weer met Vee nendaal iets meer in de aanval. Al spoe dig bleek dat de Veenendaalse achter hoede deze middag niet best op dreef Kilien. was. Na tien minuten was het uit een afgeslagen aanval van Veenendaal waar- ïtatmthat uit een 1-2 combinatie tussen midvoor UITSTEKENDE KANTHALFS. en linksbuiten ontstond, spil Gerritsen Direct na rust nam Veenendaal weer werd uit positie gespeeld, doelman de -;et initiatief en via de goede kanthalfs Bruin wachtte te lang met uitlopen en Boeli Konings en Piet Muller kwam de het was linksbuiten v. Iersel die het ^aI st^ds weer in de voorhoede terecht, eerste doelpunt scoorde. 0-1. Veenendaal Maar de zeer zwak spelende midvoor kwam goed terug en na een harde tackel J Gerritsen richtte weinig met de ballen mocht rechtsbinnen Gerritsen even bui- uit. Het werkelijke gevaar moest komen ten de zestien meterlijn een vrije trap van linksbuiten Teus Keikamp en rechts- nemen. Uit deze trap bleek al zijn schot vaardigheid deze middag want via de lat sloeg zijn keihard schot het veld weer in. linksbinnen G. Koedam die zijn club weer een voorsprong bezorgde. Veenendaal was nawelrjks geïmponeerd en ging weer energiek in de aanval. Vooral in deze periode onderscheidde zich Boeli Konings door onvermoeibaar achter zijn voorhoede aan te opereren geassisteerd door linkshalf Piet Muller. Doelpunten hingen er in de lucht. PENALTY. Toch bleven de Culemborgers ook nog gevaarlijk. Doelman de Bruin moest en kele mooie voorzetten onderscheppen. De achterhoede kreeg meer vat op het snelle spel van hun tegenstanders. Veenendaal was ook in deze periode steeds weer de sterkere ploeg. Toch moest er een penalty aan te pas komen voor de gelijk maker. Uit een wat onoverzichtelijke situatie werd de bal hard ingeschoten. Duidelijk werd de bal gekeerd met de hand en de rustig en goed leidende scheidsrechter wees naar de beruchte stip. Scherpschutter A. Gerritsen plaat ste zich achter de bal en doelman Wam mers had het nakijken. 3-3. De Veenendaalse druk werd steeds binnen A. Gerritsen. Tegen de verhou ding in kwam Veenendaal weer achter te staan. Een snelle aanval over rechts 1 groter en er ontstonden panieksituaties Even later zag Teus Heikamp nadat hij waaruit de bal op mooie wijze voor het voor het Fortitudodoel. Er ging echter zijn directe tegenstander had gepasseerd, doel kwam. Keeper de Bruin liep wel uit j te weinig uit van de traag en moeilijk zijn harde schot goed gestopt door doel man Wammers. Fortitudo deed het beter en de ver dedigers van Veenendaal konden geen vat krijgen op het snelle voorhoedespel. Het was dan ook na een aanval over rechts dat back Stuivenberg de bal in het centrum slecht wegwerkte, de mid voor krjjgt een vrij doel voor zich en de Bruin was geslagen, 0-2. GOED TERUG. Veenendaal kwam echter goed terug. De zwakke plaatsen in de voorhoede waren echter midvoor Gerritsen en rechtsbuiten v. Kooten en zij brachten er dan ook niet veel van terecht. Rechts- maar verzuimde in te grijpen en het was (spelende midvoor Gerritsen. Boeli Konings groeide in deze laatste twintig minuten tot de beste man van het veld. Overal was hij aanwezig en in samenwerking met Piet Muller bouwde hij aan de ene na de andere aanval. Tien minuten voor tijd mocht Anton Muller op rechts een vrije trap nemen. Hoog daalde de bal voor het doel waar bij de tweede paal Teus Heikamp gereed stond om de bal langs de grond in het doel te koppen, 4-3. Grote vreugde bij de Vee- nendalers. Bert Lindeboom die de gehele wedstrijd zijn draai niet erg kon vinden probeerde het met schoten, maar had geen succes. De actieve linksbuiten Hei kamp passeerde even later zijn tegen- tander en schoot van dichtbij keihard tegen onderkant lat. Maar ook Fortitudo zat niet stil en probeerde het nog eens. De Veenendaalse achterhoede had zich nu echter min of meer hersteld en kon tijdig het gevaar bezweren. De wedstrijd bleef tot de laatste minuut spannend. met behang van Drogisterij/parfumerie Gelderland/hoek Hoogstr., tel 2656 Door een 3-0 overwinning op Maarssen en een 3-1 nederlaag van de con current Wjjk by Duurstede zag Rhenus het afgelopen weekeinde zijn kam pioenskansen aanmerkelijk stijgen. Met nog zeven wedstrijden te spelen liggen de nummers 2 en 3. Stormvogels en Wijk by Duurstede resp. 6 en 9 punten op de koploper achter, waarbij echter moet worden aangetekend, dat Wijk bij Duurstede 2 wedstrijden minder heeft gespeeld dan Rhenus. De wedstrijd tegen Maarssen bracht overigens geen voetbal, dat kampioenen waardig was, vooral niet in de eerste helft. Maarssen had toen beslist het beste van het spel, al wist Bep van Willigen al na vier minuten te profi- Oranje Wit zette in Kamerik het herstel voort en nam na een boeiende strijd op een buitengewoon zwaar terrein de beide punten mee naar Eist. In deze bijzonder sportieve wedstrijd waren de Elstenaren vooral na rust in taktisch opzicht beter dan de thuisclub, die steeds weer probeerden met kort spel de Elster defensie te verschalken. Dit was echter een kolfje naar de hand der Oranjemannen en van uit deze verdediging vertrokken dan ook passes die de Kamerik defensie hoofd brekens kostte. Direkt na de aftrap gingen de Eiste- naren in 't offensief en de bijzonder snelle midvoor Enzler kreeg een mooie kans, zijn harde schot trof echter Ka merik keeper Hoogerwerf in de baan. Naarmate er enige tijd gespeeld was, begon het spel zich te verplaatsen. De Kamerik voorlinie onder aanvoering van de talentvolle rechtsbinnen E. Branders gaf de Elster defensie handen vol werk en ook keeper Rotterdam moest herhaaldelijk handelend optre den. In de 25e minuut rolde een aanval op 't Kamerik doel, Enzler schoof het leder naar R. Onink die keihard in- knalde, 0-1. De thuisclub deed hierna alles om op gelijke voet te komen, maar steeds was er wel een Elstenaar die het gevaar kon voorkomen. Het bleef tot de rust 0-1 Direkt na de thee een enorm offen sief van Kamerik dat na 11 minuten spelen de gelijkmaker opleverde. Na een rommelige situatie voor het doel kon back Takken doorboring alleen verhinderen door de bal met de hand uit de hoek te tikken. De strafschop werd door E. Brandes benut, 1-1. Rechtsbinnen A. Gerritsen: hattrick Bela Guttman is uit de gratie bij Benfica. Men verwijt hem de diepe inzinking die Benfica momenteel doormaakt. De jeugdtrainer Fernand Cabrita heeft de training overge nomen. De 24-jarige Duitse International Walter Rodekamp van Hannover 96 leeft nu niet bepaald als een sport man. Zijn conditie zal er niet beter op worden nu hij 3 weken op water en brood moet leven, aangezien hij dronken achter het stuur een onge val veroorzaakte. Tevens mag hij zes maanden niet meer rijden. De Duitser Helmut Halier heeft ge weigerd het contract bij Bologna te verlengen voor drie jaar. Hij zou het lieve sommetje van zes ton schoon in de hand krijgen maar hij wil weer naar Duitsland terug zodat zijn dochtertje naar 'n Duitse schooi kan. Ian St. John, stervoetballer van Liverpool kreeg duizend gulden boe te wegens het slaan van een tegen stander, die geprobeerd had zijn haar uit het hoofd te trekken. De FA- strafcommissie legde geen schorsing op omdat Mark Pearson van Fulham deze klap hierdoor had uitgelokt. Yashin, de befaamde Russische doel man is nog steeds in de running. Hij stond als eerste genoemd bij de vijf tien geselecteerden voor de wed strijd Zwitserland-Rusland. In Italië is men er zo van over tuigd dat Inter zowel de Europacup wint als de Wereldbeker, dat er nu al fotokaarten verkocht worden met de kreet: „De sterksten ter wereld. Het tegelpad is er! Het zo lang ver beide tegelpad van de kantine naar het hoofdveld op ons Sportpark is er. Zonder natte voeten of modde rige schoenen kan men nu dus de wedstrijden bijwonen. Norbert Höfling, oud-trainer van Feyenoord is kandidaat voor een de- finitiefe benoeming als trainer van het Belgische Nationale elftal. GVVV heeft j.l. zaterdag beide punten aan SVZW moeten laten. Ondanks dat de blauwwitten de gehele wedstrijd in de meerderheid zijn geweest, konden zij door een grote machteloosheid V2n de voorhoede niet verder komen dan twee doelpunten. De achterhoede was deze middag ook niet best op dreef en liet verschil lende steekjes vallen. Het tweede doelpunt van SVZW was een paassuprise van doelman v. d. Weijden, want een vrij ongevaarlijk schot liet hij via zijn arm in het doel rollen. GVVV vocht na deze 02 achterstand goed terug maar eenmaal op 22 gekomen zakte het elan en het tempo weer op een zeer laag pitje. SVZW daar entegen was voortdurend gevaarlijk met snelle uitvallen. GVVV begon in de volgende opstelling: doel R. v. d. Weijden; achter G. Beukhof, D. v. Manen, T. Schoeman en G. v. d. Bovenkamp; midden T. v. d. Bo- venkamp en G. Hoedeman; voor C. v. d. Bovenkamp, D. v. Limburg, J. en P. v. d. Bovenkamp. d „i,tr> De Elstenaren kregen hierna een golf ta ,e verwerken maar hielden nL vït uppnïï stand- Daardoor kregen de Elster aan- de^vl?kïïfhï?ei^7v£ va"ers ruimte Enzler bemachtigde op deze spannende en enerverende wedstrijd g*civeenendaaf^opdHnfewM^^hiSt TT j\ ot. veenendaal, goed meegegaan, schoot die verdiend door Veenendaal werd ge- prachtiK in ,_2. Even later werd deze wonnen. speler, eindelijk weer in de voorlinie, zelfs matchwinnaar. Een schot van mid voor Enzler werd op, of zelfs over de doellijn door een Kamerik verdediger gestopt, dit was moeilijk te beoordelen, maar St. Veenendaal was er als de kip pen bij om hierover geen twijfel te la ten bestaan, 1-3. Zeven minuten voor het einde werd de strijd even onderbroken voor een hevige stortbui. Toen de spelers na eni ge tijd weer terugkwamen kreeg de strijd het karakter van een modder- ballet. De Oranjemannen roken de zege en het lukte. Bij een aanval zette St. Veenendaal keurig terug naar midvoor Enzler op wiens schot keeper Hooger werf geen antwoord had, 1-4. Te rustig spelen kwam de Elster de fensie op 2-4 te staan, maar toen even voor 't eindsignaal R. Onink na aan geven van Enzler er 2-5 van maakte betekende dit twee heel kostbare pun ten en een verdiend bevochten zege voor Oranje Wit. Advendo kwam tegen Rubo niet verder dan een gelijkspel 33 Advendo speelde j.l. zaterdag in Drie bergen een matige wedstrijd en heeft het niet verder kunnen brengen dan een ge lijkspel 3-3. Advendo was in de eerste helft duidelijk sterker, maar de doelpun ten bleven voorlopig uit, ook al omdat de keeper van Rubo in uitstekende vorm verkeerde. Het duurde dan ook een half uur voordat het eerste doelpunt viel, de rechtshalf van Rubo maakte hands in het strafschopgebied en de toegestane strafschop werd door rechtsbinnen G Marcus zuiver ingeschoten, 0-1. Adven do bleef sterker en Rubo kon dan ook maar zelden gevaarlijk worden. Er werd niet meer gescoord voor de rust, al had B. v. d. Brink bepaald pech toen hij een prachtig schot via de binnen kant van de paal gekeerd zag. Rust stand 0-1. Na de hervatting kwam Advendo al gauw op 2-0 toen een voorzet van J. v. Beek goed door H. v. Beek werd benut. teren van één van de weinige verde- digingsfouten van de goed op dreef zijnde achterhoede van Maarssen, 0-1. Een goed combinerend en met overtui ging spelend Maarssen faalde echter herhaaldelijk voor het doel, mede door toedoen van de goed ingrijpende groen witte verdediging. Na de rust zagen we een iets beter Rhenus, waarbij eindelijk de midden linie zijn verdedigende taktiek liet va ren en achter de voorhoede aandrukte. Na een kwartier was het Jan ten Braak die na een goede voorzet van Van Wil ligen de bal achter de uitstekende doel man van Maarssen wist te deponeren, 0-2. Tot slot wist Geurt van Veenen daal uit een dieptepass door goed door zetten de bal nogmaals in het verlaten doel te werken. 0-3. Hiermee was de wedstrijd bekeken, al poogde Maarssen nog wel de bakens te verzetten. Het was geen grootse wed strijd met een goed combinerend, maar onproduktief Maarssen en een Rhenus, dat steeds meer de last gaat torsen van te moeten winnen. A.s. zondag speelt Rhenus niet voor de competitie in ver band met de interland Nederland-Bel- gië. Waarschijnlijk wordt op 17 april op Candia een vriendschappelijke wed strijd ingelast. Advendo dacht een gewonnen wedstrijd te spelen, maar dat pakte geheel an ders uit, Rubo werd sterker en de Ach terhoede van Advendo begon te wan kelen. Na een kwartier werd het 2-1 door een fout in de achterhoede. Rubo druk te door en vijf minuten later werd de stand gelijk door een goed schot van de middenvoor, 2-2. De mooie voor sprong was verloren, erger nog, door een zeker buitenspeldoelpunt werd *en kwartier voor het einde de stand 3-2. Advendo leek geslagen, maar vijf mi nuten voor het einde was het links buiten R. de Fluiter, die met een prach tig doelpunt Advendo naar het ver diende gelijkspel schoot, 3-3. Volgende week speelt Advendo thuis tegen SVL uit Langbroek. ENERGIEK Na het beginsignaal van de lakoniek fluitende scheidsrechter was het alle maal GWV wat de klok sloeg. SVZW werd totaal op eigen helft gedrongen. Maar al snel bleek de schotloosheid van de blauwwitte voorwaartsen. Enkele schoten bereikten wel het doel van de SVZW-keeper maar er zat te weinig vaart achter. Coen v. d. Bovenkamp kreeg de eerste kanss maar alleen voor de keeper gekomen zag hij zijn schot gekeerd. GWV had deze eerste tien minuten zeker een 20 voorsprong moeten nemen maar eenmaal voor het doel gekomen werd het spel te steriel zodat de snelle en felle SVZW-verdedi- gers steeds weer op tijd in konden grij pen. De Wierdense voorhoede die slechts uit twee k drie man bestond kwam een beetje los en maakte het spil v. Manen verschillende keren moeilijk. Na onge veer een kwartier mochten zij een cor nerbal nemen op rechts, de bal werd slecht weggewerkt en de volkomen vrij staande rechtsbinnen van SVZW knalde op fraaie wijze in. 01. Natdat GVVV nog enkele kansen had gemist kwam vijf minuten later het fatale moment voor doelman v. d. Weijde. Een vrij onbelangrijk schot kwam op doel af huppelen en via de arm van v. d. Weijde rolde de bal over de lijn. 02. Een zware morele klap voor GVVV die te gen de verhouding in met 02 achter stond. SVZW kwam nu opzetten en spil v. Manen maakte enkele slippertjes die echter goed afliepen. Een minuut voor rust werd J. v. d. Bovenkamp met een mooie pass bediend door G. Hoedeman en hij reduceerde de achterstand be heerst tot 12. Met deze stand ging men rusten. Tcmnoloos scheidsrechter voor de laatste maal. Al bijeen genomen een onverdiende neder- GVVV ging direct na rust wee in de yfn te wjjten is aan aanval en mocht een even buiten de k van schotvaardigheid in de zestien meter lijn gelege vrije trap ne- $oorh(?ede De stand onderaa* blijft on- !Teo JvJC Tïn P I™* 5*1 °Ver gewijzigd want ook DETO verlor, de SVZW-verdeJigmg heen en het was 6 6 de attente J. v. d. Bovenkamp die weer! op rustige wijze de SVZW-keeper kans loos versloeg. 22. Hierna zakte het tempo bij GVVV en SVZW nam het initiatief. De Wierdense ploeg speelde de bal sneller en zaten veel feller cp de bal dan de GVW-ers. Vooral beide bui tenspelers Coen en Piet v. d. Boven kamp waren totaal van slag. De GVW achterhoede greep nu beter in dan voor de rust en konden voorlopig v. d. Broe- ke c.s. nog wel de baas. GVW kwam weer opzetten maar de meeste aanval len liepen vast door te kort spel. Veel spelers hadden te kampen met het door de voortdurende regen zwaar geworden veld. Een kwartier voor tijd kwam Jan v. d. Bovenkamp na een voorzet in bot sing met de SVZW linkshalf. Allebei verlieten zij met een hoofdwond het veld waarna bij GVW R. Cluistra in viel. GVW bleef aandringen maar een maal bij de zestien meterlijn gekomen konden de SVZW-verdedigers de aan vallen op afdoende wijze bezweren. Na een mooie voorzet van D. v. Limburg kreeg R. Cluistra een mooie kans maar al vallend kopte hij de bal naast. Drie minuten voor tijd was het een aanval over links die door de GWV achterhoe de onvoldoende werd weggewerkt waar na v. d. Broeke alleen voor keeper v. d. Weijde kwam en er daarna geen houden meer aan was 23. Nog even probeerde GVVV de stand alsnog op gelijke voet te brengen maar de tijd was te kort en met SVZW in de aanval floot de later is er echter nog niet veel verande ring gekomen in de situatie. Eerder is er verslechtering te bespeu ren. De competitieleiding van de afde ling zoekt dan ook naar alle middelen om het programma met een versneld tempo af te werken en zodoende op tijd klaar te komen. Indien er geen bijzon dere maatregelen worden getroffen zul len de laatste wedstrijden in het zon dagvoetbal pas de derde week van juli worden gespeeld. Men stelt dan ook op uitgebreide schaal inhaalprogramma's vast. Zo zullen de zondagclubs op 17 april beslist in het veld komen ondanks dat dan de 100e interlandwedstrijd Ne derlandBelgië wordt gespeeld. Tevens op Hemelvaartsdag en de zaterdag voor de Pinksteren kunnen de clubs er op rekenen wedstrijden te moeten spelen. Zo wil de competitieleiding trachten het seizoen op normale wijze, dus zonder noodcompetities, te doen eindigen. Competitieleider afd. Utrecht denkt beslist niet aan een noodcompetitie De competitieleiding van de afdeling Utrecht zit zwaar in de zorgen. Al eer der hebben wij een artikel gewijd aan j Doelman Wammers duikt tevergeefs, het de grote achterstand in de afwerking eerste doelpunt van Veenendaal wordt van de competities. Nu enkele maanden een feit. DOVO zal op 2e Pinksterdag een groot aspirantentoernooi organiseren waaraan zo n 15-tal verenigingen uit de plaatselijke omgeving zullen meedoen. Uit Veenendaal, Rhenen, Eist, Amerongen, Leersum, Scherpen- zeel, Renswoude en Lunteren. Het toernooi waar men ongetwijfeld van leuk jeugdvoetbal zal kunnen genieten, wordt gehouden op 't Gemeentelijk Sportpark Panhuis. Er zullen in totaal 36 wedstrijden worden gespeeld door ongeveer 180 jeugdige voetbalbeoefenaars. Er is een hoofdprijs beschikbaar gesteld door de plaatselijke fabriek van FIRET tussenvoeringen ..Hollantor" N.V. Het toernooi begint 's morgens om half negen met het hijsen van de 15 ver- enigingsvlaggen. terwijl 's middags om half zes de finale gespeeld zal worden. De Veenendaalse voetballiefhebbers zullen bij mooi weer van een prachtig jcugdvoetbalfees* getuige kunnen zijn en het is te hopen dat dan ook velen op 2e Pinksterdag naar 't Sportpark zullen trekken om de voet balcracks van morgen aan het werk te zien. De gehele organisatie van dit toernooi berust bij het jeugdbestuur van DOVO. Deze week hadden wij een ge sprek met de heer A. Zuppelli, trai ner van het ernstig in degradatiege- voor verkerend R.K. Unitas '48. Het woord is aan de heer ZUPPELLI: In m'n Italiaanse jeugd heb ik niet in verenigingsverband gespeeld. Daar hadden wij in Italië in die tijd voor de oorlog niet zo'n behoefte aan, want we hadden ruimte genoeg om met elkaar te spelen. Met de tijd ver anderde dat wel en omstreeks de oorlogsjaren werd ik dan ook lid van Spilimbergo, een amateurclub. Ech ter men kan in Italië weinig spreken over amateurclubs want deze clubs die meestal in leven werden gehouden door meer bemiddelde mensen zoals middenstanders etc. gaven hun spe lers altijd wel een zakcentje van zo'n vijf k tien gulden. Het was toen ook zo dat indien je de spelerskaart getekend had je voor het verder voetballeven aan de club was gebon den. Alleen de club besliste of je hoger ging spelen. Vele goede voet- J ballers zijn dan ook door deze maat- regel niet doorgedrongen tot de ho gere clubs in Italië. De clubs waren ingedeeld in drie groepen A, B en C. A is dan b.v. hier de Eredivisie, B de le divisie en C de rest van de semi-profs. Ook Spillimbergo had verschillende goede spelers die beslist een goed figuur geslagen zouden heb ben in de A-serie. Ik ben eehter nooit tot 't eerste elftal van Spilim bergo doorgedrongen. In 1948 ver- A. Zuppelli. huisden we naar Holland waar m'n broer reeds bij Veenendaal speelde. Er bestond hier toen nog geen ka tholieke vereniging hoewel er toen wel sprake van was. Bijna was ik dan ook lid geworden van Veenen daal. De oprichter van de katholieke verenigrng vond echter doorgang en ik werd daar ook bij betrokken. Zo ontstond Unitas in 1948 en ik speel de vanaf die tijd tot aan ongeveer 1959 in het eerste elftal. Maar door blessures waarvan de ergste die ik overigens in het tweede opliep, een enkelbreuk was. Ik werd na m'n her stel trainer van de junioren, jongens van ongeveer 16 tot 18 jaar. Reeds het eerste jaar behaalden wij het kampioenschap. Jongens van dit elf tal vormden in het seizoen 1962 de kem van het Unitas-elftal dat kam pioen werd en promoveerde naar de 2e klas. Ik was toen reeds trainer van de senioren. Thans ben ik in het b~zit van trainersdiploma D terwijl ik twee keer ben op geweest voor het diploma C. Echter ik had een zwak punt waarvoor ik tweemaal 'n vijf kreeg. Overigens had ik prima cijfers, eenmaal zat ik zelfs maai zes punten onder het hoogste lande lijk totaal. Bij zo'n trainingsexamen laat bij de praktijk de objectiviteit van de beoordeling nogal eens te wensen over. Wat is volgens u de oorzaak dat Unitas thans zo'n slechte plaats op de ranglijst inneemt? Dat is te wijten aan een complex van factoren. De belangrijkste is wel het grote aantal blessures. Daarbij kwam nog dat wij aan het begin der competitie twee steunpilaren door ziekte moesten missen. Tevens moesten wij de eerste wedstrijden in deze competitie om de andere week spelen wat beslist niet bevorderlijk was om je draai te krijgen. Wij kun nen onze geblesseerde spelers niet voldoende vervangen zodat we direct na blessures al met belangrijke ver zwakkingen te kampen hebben. Daarbij komt nog dat onze ploeg dikwijls niet opgewassen is tegen het keiharde spel van de tegenstan ders. Vele wedstrijden waren wij technisch veruit de meerdere maar door het fanatieke harde spel van de tegenstanders verloren wij vele wed strijden. De jongens denken in het veld teveel aan het voetbalspel en spelen zeer constructief zodat zij vaak de dekking helemaal vergeten. Veel tegenstanders denken, dat Uni tas staat onderaan dus uie twee pun ten halen wij wel even binnen. Dat valt dikwijls niet mee en dan gaat men er hard tegenaan wat juist ons zwakke punt is. En de training erop richten? Heb ik beslist wel eens ge daan en dan gingen de jongens er ook wel tegenaan maar in de com petitiewedstrijden is het steeds weer fout. Maar ik zal de jongens nooit en te nimmer aansporen tot unfair spel. Zelf ben ik b.v. beslist tegen de sliding. Een sliding is eerder op de benen gericht dan op de bal. Speelt u een bepaald systeem? Ja wij spelen het 4-2-4 systeem. Vooral toen spil van Kessel ziek werd moest ik de verdediging ver sterken en ik vond een goed middel via het 4-2-4 systeem. Er wordt veel gezegd voor het 4-2-4 systeem moet je de spelers hebben. Maar voor het stopperspiisysteem moet je dat toch ook Eigenlijk spelen we nu dan ook een variatie op het 4-2-4 systeem. Hoe ziet u de toekomst »'oor Unitas? Ik blijf natuurlijk hopen dat we in de 2e klas blij\en, hoewel ik er niet veel perspectief in zie, aangezien er drie clubs degraderen. Bij de junio ren is er momenteel geen talent voor het eerste aanwezig. M'n hoop voor de toekomst is gevestigd op de wel- pen, want daar lopen verschillende f goede spelertjes tussen. Niettemin i blijven we doorvechten om de degra- datie alsnog te ontlopen.

De Vallei | 1966 | | pagina 4