sport fk. hein mi Musketiers sloeg in strijd tegen titel- kanshebber Veluwse boys verrassend toe 4-0 REIN KOK SPORT in 't KORT CHEVROLET Uitblinker T* Kranenburg scoorde hattrick Schilder goed eri snel met JUWEEL ENAMEL GVVV LEED GEFLATTEERDE NEDERLAAG TEGEN SPAKENBURG 4-1 T.V. zend geen 12 maar 16 wedstrijden uit van de wereldkampioenschappen voetbal Unitas miste teveel kansen tegen UVV0 en kwam niet verder dan 2-2 Merino's kansen op promotie stegen aanzienlijk door overwinning van 1-2 op Posta V.R.C. moest tegen Nunspeet met een forse 5-1 nederlaag genoegen nemen 0 p E L Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 19 april 1966 4 Enigszins geflatteerde nederlaag van NSVS tegen leider Terschuurse Boys 50 ZEER MOEILIJK BESPEELBAAR TERREIN Promotiereceptie Kulan 6-2 nederlaag voor Sportclub Rhenen Twee doelpunten van rechtsbuiten Matina SVP brengt Hees in eigen huis een verdienstelijke 0-2 nederlaag toe Kulan won in vrij tamme wedstrijd met 3—5 van Soesterberg BEHANGEN is een Binnen vijf minuten een 20 achterstand VEENENDAAL Korenlaan 15 Gelderland 3 BENNEKOM Het hes te Europese voetbalelftal V.A.B. KIRPESTEIN R II K l\ K IN BEDRIJFSVOETBAL Advendo won in goed gespeelde wedstrijd met 3-1 van SVL Zaterdagmiddag speelden de Elstenaren tegen de nr. 2 in hun afdeling Veluwse Boys uit Garderen. In de begin fase geleek het er helemaal niet op dat de Musketiers een toch nog enigszins gemakkelijke zege zouden gaan behalen. Het spel der gasten was toen nog degelijker en beter van opzet maar hoe grillig voetbal kan zijn bleek vanaf de 22ste minuut, toen de steeds gevaarlijke midvoor der Elstenaren T. Kranenburg het eerste doelpunt van z'n hattrick scoorde. Tot aan de rust was deze midvoor razend gevaarlijk e"n haalde een behoorlijke streep door de kampioenskansen van het team uit Garderen. De uitstekende arbiter Rebergen uit Veenendaal was ook in tak- tisch opzicht groots. Reeds na enkele minuten spelen, te kende zich een betere spelopvatting en ook technisch iets superioriteit van het team uit Garderen af. Kansen om een voorsprong op te bouwen waren aanwezig, maar de goed spelende El- ster defensie kon door treuzelen der Boys aanvallers steeds weer ruimte maken. De Elstenaren probeerden met dieptepasses bressen in de Boys defen sie te slaan. Eerst lukte dit niet maar in de 22ste minuut ging een goede aan- val over links, de bal belandde bij Zaterdag j.l. stonden de New»-mensen voor de moeilijke taak leider Ter schuurse Boys in eigen huis te weer staan. Het is de Oranjehemden niet ge lukt, want men moest met drie invallers aantreden en al speelden de vervangers lang niet onverdienstelijk, toch werd vooral Blijenberg gemist en was men niet zo op elkaar ingespeeld als anders. Terschuurse Boys nam nu revanche voor de in Veenendaal geleden nederlaag, al is de 5-0 eindstand beslist geflatteerd. Na het beginsignaal waren beide ploe gen beurtelings in de aanval. Het veld was moeilijk te bespelen en men had met zaagsel de natte plekken eenigszins bij gewerkt. Na 10 minuten kreeg Ter schuurse Boys al een mooie kans om de score te openen toen hun gevaar lijkste man, Harskamp, goed voorgaf, maar Doppenberg hoog over schoot. Na 5 minuten zouden de Boys toch de lei ding nemen via Harskamp. Dekker nam een scherpe corner die voor de voeten van Harskamp kwam en deze passeerde de uit positie gespeelde v. Beek kans loos. 1-0. De Boys gingen doo% en van Beek moest alle zeilen bijzetten om doel punten te voorkomen. Ook NSVS kreeg kansen en de Ruiter kopte een mooie voorzet in, maar de Terschuurse Boys doelman plukte hem mooi. NSVS rook de gelijkmaker en v. Kesteren passeerde enige verdedigers, gaf de bal aan van de Waal, maar deze miste voor open doel. Ook van Beek redde even later prachtig toen de in buitenspelpositie verkerende Harskamp alleen voor hem kwam. Ook een vrije trap leverde niets op, de bal vloog hoog over. Met een 1-0 stand brak de rust aan. NSVS was na de rust beslist niet de mindere van de Boys, maar de afwer king ontbrak. Na 17 minuten wist Dop penberg de stand op 2-0 te brengen met een hard schot in de bovenhoek. Direct hierna werd NSVS een penalty onthou den, nadat de Boys-spil de bal met de hand speelde. De scheidsrechter wuifde echter alles weg. Na 20 minuten werd keeper van Beek door Dekker tegen de grond gelopen en kon Harskamp onge hinderd scoren. 3-0. NSVS vocht wel terug maar kon niet tot scoren komen. Na een half uur bracht Dekker met een schot de stand op 4-0. In de laatste minuut kreeg Terschuur nog een straf schop, die door Troost werd benut. 5-0 werd de eindstand. midvoor T. Kranenburg die prachtig inschoot (10). Geheel tegen de ver wachting in hadden zij de leiding ge nomen. De Boys, niet verontrust, kwa men sterk opdringen, maar even later bleek hoe gevaarlijk dit was. Wederom was het de produktieve Tonnie Kra nenburg, die na de Boys spil prachtig omspeeld te hebben ook hun goalie beheerst passeerde (2-r-O). Toen waren de Boys toch wel aangeslagen want nog geen minuut later had D. Jansen een droomkans, hij faalde echter. In de 43ste minuut plaatste D. Jansen naar G. Henzen, die goed voorzette, midvoor T. Kranenburg was goed mee gegaan en gleed de bal in het doel (30). Met deze stand gingen de teams rusten. Na een langdurige rustpauze werd de strijd hervat. Een soortgelijk spel letje als voor de rust speelde zich af. Een iets betere spelopvatting van de Boys, maar daarentegen waren de Elstenaren veel gevaarlijker. In de 11e minuut ontfutselde G. Henzen de Boys defensie de bal, gaf goed door aan T. Kranenburg die net naast schoot. De Boys probeerden nog wel terug te ko men maar de Elster defensie, met als uitblinker linksback Kroesbergen, gaf geen krimp. In de 28ste minuut gaf T. Kranenburg D. Jansen een mooie kans die deze goed afrondde (40). Hierna kwam er in de stand, alhoewel de Elstenaren nog enige malen vrij voor de Boys-goalie kwamen, geen verande ring meer. Het is GVVV niet gelukt om een positief resultaat te boeken tegen Spakenburg. Op een bijzonder slecht terrein moesten de blauwwit- ten genoegen nemen met een sterk geflatteerde 41 nederlaag. Er waren perioden dat GVVV beslist beter voetbalde dan de visstad- bewoners. Maar door de bijzonder slecht afwerkende voorhoede werd niet meer dan een doelpunt gescoord. Jan van de Bovenkamp was geblesseerd en daar zou de vorige week ingevallen R. Cluistra voor meespelen maar deze werd zaterdagmorgen op het laatste nip pertje door de KNVB geschorst wegens wangedrag bij een wedstrijd van het 2e. GVVV speelde in de volgende opstelling: Doel R. v. d. Weijden; Achter: G. Beukhof, D. v. Manen, T. Schoeman en G. v. d. Bovenkamp; Midden: T. v. d. Bovenkamp en G. Hoedeman: Voor: C. v. d. Bovenkamp, D. v. Limburg, Jac. Budding en P. v. d. Boven kamp. Binnen drie minuten keek GVVV al te gen een 1—0 achterstand aan. Uit een cornerbal wat het rechtsbinnen Vermeer die de bal achter doelman v. d. Weijden schoot. GVVV was nauwelijks geimpo- neerd en na 4 minuten was de stand door invaller Jac. Budding weer gelijk. GVVV was sterker dan Spakenburg en er ont stonden kansen. Tegen de verhouding In werd het na 17 minuten door de links- In verband met het behalen van jiet kam pioenschap in de 3e klasse B van de KNVB-afd. Utrecht en de daaraan verbon den promotie naar de 2e klasse, door de Veenendaalse voetbalvereniging Kulan zal het bestuur een receptie houden. Deze receptie vindt plaats in Hotel de Korenbeurs op vrijdag 29 april, van 19.30 tot 21 uur. Spelmoment uit de j.l. zaterdag gespeelde voetbal- wedstrijd Musketiers- Vel. Boys, waarin Musketiers de kampioenskandidaat met een forse 4-0 nederlaag huiswaarts stuurde. De uitwedstrijd die Sportclub zater dag in Amersfoort tegen Posthoorn moest spelen is geëindigd in een 6-2 nederlaag voor de Rhenenaren. Het zag er oorspronkelijk niet naar uit, want Sportclub stond voor met 0-1, maar de gastheren gingen er harder tegenaan dan Sportclub, dat er waar schijnlijk een beetje te gemakkelijk over dacht. De rust ging in met een 2-1 achterstand voor de Rhenenaren. Na rust liep de achterstand gestadig op. Vijgen ging op een gegeven moment naar voren en wist voor Sportclub te scoren, zodat de einduitslag 6-2 werd. In eerste instantie zou de NTS twaalf wedstrijden uitzenden van de wereld kampioenschappen. Echter men heeft nu het officiële programma bekend ge maakt met maar liefst zestien wedstrijden. Alle wedstrijden zullen op enkele uitzonderingen na uitgezonden worden via Nederland I. De commentaren zullen verzorgd worden door Bob Spaak van 11 juli tot 19 juli en door Herman Kuiphof voor de periode 20 tot 30 juli. De volgende wedstrijden zullen worden uitgezonden: Maandag 11 juli Engeland-Uruquay; 19.30 tot 21.15 uur: Unitas heeft in Utrecht op het bijzonder moeilijk bespeelbare terrein van UVVO in de Johannapolder een 2-2 gelijkspel weten te bewerkstelligen. Echter de kansen op de volle winst waren volledig aanwezig, maar door veel missen van kansen werden het maar twee doelpunten. Rechtsbuiten Matina nam beide doelpunten voor zijn rekening. UVVO dat altijd hard voetbal pleegt te spelen kon mede door de goede arbitrage en sportiviteit van de I'nitas-spelers niet tot unfairheden komen. Toch kon men aan de Unitasspelers merken dat zij enigszins tegen de UVVO-ers opzagen. Dat werd als snel beter toen rechtsbuiten Matina na een tien minuten spelen met een mooi doel punt zijn club een 0-1 voorsprong, gaf. Unitas verdedigde meer en UVVO ging dan ook aggressief in de aanval. Voor de rust konden zij echter de verdediging niet uit positie spelen. Aan de andere kant kregen de groen-witten prachtige kansen maar er werd slecht afgewerkt. De rust brak aan met een 0-1 stand. binnen 2—1. GVVV bleef sterker maar de man die de aanvallen moest afwerken was niet aanwezig. In de 35e minuut kreeg GVVV een morele klap. De scheidsrechter kende Spakenburg een zeer dubieuze strafschop toe nadat D. v. Manen wel een overtreding had begaan maar de Spakenburg speler dermate komedie speelde dat de scheidsrechter daar volle dig intrapte. De penalty werd benut en de stand was 31. Daarmee gingen de 22 voetballers thee drinken. Na rust was GVVV min of meer ge deprimeerd de mindere van Spakenburg hoewel zij kort na de hervatting nog een goede kans op scoren kreeg. Maar drie man op een rijtje misten de bal. Spaken burg scoorde hierna nag zijn vierde doel punt. Coen v. d. Bovenkamp schoot nog eens een keer tegen de lat. Eindstand 41. Onderaan de ranglijst is er niets veranderd aangezien DETO ook verloor. A.s. zaterdag kan GVVV iets meer af stand nemen middels een overwinning op het bezoekende DES. SVP speelde j.l. zaterdag in Hees een belangrijke wedstrijd. De bezetting van de tweede plaats van onder stond op het spel en mede daardoor de degradatie naar de 3e klasse. SVP was zich dat wel bewust en won dan ook verdiend met 0-2. Na het beginsignaal was het SVP die enkele gevaarlijke aanvallen opzette die echter nog geen doelpunten oplever den. Ook Hees probeerde liet eens maar slecht schieten voorkwam doelpunten. Na een kwartier spelen was het uit een mooie combinatie tussen Spies en Kalter die door eerstgenoemde keihard werd ingeschoten en waartegen de ove rigens uitstekende keeper van Hees geen verweer had. 0-1. SVP ging door en de Hees-doelman moest even later zjjn niet geringe talenten tonen bij een hard schot van. Spies. Hees kwam evenwel wat los, maar weer door slecht afwerken hadden zij geen succes. Ruststand 0-1. Na rust kwam de SVP-verdediging onder zware druk te staan maar zij bleek uit het goede hout gesneden en hield, met aan het hoofd v. Kooten en W. Sas, goed stand. SVP kwam nog wel tot enkele gevaarlijke tegenstoten maar dat leverde geen succes op. Midvoor Pol kwam nog een keer alleen voor de Hees keeper, maar hij faalde volkomen. Na een half uur vergrootte SVP de marge. Weer was het een combinatie tussen Kalter en Spies waaruit laatst genoemde het tweede doelpunt voor hem zelf en voor zijn club liet noteren. Hees gaf zich nu gewonnen en SVP hield nu het heft in handen. De situatie is er voor SVP na deze overwinnirfg weer wat roos kleuriger uit gaan zien, hoewel er nog enkele zware wedstrijden op het pro gramma staan. Aanstaande zaterdag speelt men thuis tegen TOV uit Baarn. Het tweede senioren twaalftal van de korbalver. SKF dat j.l. zaterdag via een overtuigende 15-1 overwinning op iiet Woudenbergse Avanti kampioen werd van de 2e klasse C GUKB en au tomatisch promoveerde naar de le klas se GUKB. De heren van links naar rechts: Wout de Jong, Piet van Walsem, P. de Vries trainer, Bert ter Haar, Ben van Ojik, Breunis van de Pol, Gert van Schoonhoven. De dames van links naar rechts: Ted van Kooten, mevr. Hannie Consemulder, Joke van Schoonhoven, Piëta van Dijk, Tineke van Beek en Joke Nijhoff. Na rust eenzelfde beeld. Na 8 minuten was het na een verdedigingsfout van Unitas waaruit UVVO op gelijke voet kon komen. 1-1. UVVO ging door en na twintig minuten was het een mooie aan val, waarmee de verdediging van Unitas uit positie werd gespeeld, waaruit UVVO een 2-1 voorsprong nam. Unitas kwam goed terug en tien minuten later was het reeds gelijk. Rechtsbuiten Matina mocht een vrije trap nemen en zijn glasharde schot kon de keeper niet voldoende keren en de stand was weer gelijk. 2-2. Aan beide zijden werd het nog eens geprobeerd. Unitas kreeg prachtige kansen om de volle winst mee naar huis te nemen, maar zij werden gemist. Dinsdag 12 juli 19.30 tot 21.15 uur: Duits- land-Zwitserland; Dinsdag 12 juli 22.30 tot 24.00 uur: Bul- garije-Brazilië; Woensdag 13 juli 19.20 tot 21.15 uur: Spanje-Argentinië; Vrijdag 15 juli 19.30 tot 21.15 uur: Bra- zilië-Hongarije; Zaterdag 16 juli 14.50 tot 16.45 uur: Italië- Rusland; Zaterdag 16 juli 19.30 tot 21.15 uur: Mexi- co-Engeland; Dinsdag 19 juli 16.20 tot 18.15 uur: Mexi- Uruquay: Dinslag 19 juli 19.30 tot 21.15 uur: Portu- gal-Brazilië; Woensdag 20 juli 19.20 tot 21.15 uur: Spanje-West-Duitsland: Zaterdag 23 juli: Een te Sheffield te spelen kwartfinale 14.50 tot 16.45 uur en een te Liverpool te spelen kwartfinale van 18.30 tot 20.00 uur via Nederland II. Maandag 25 juli 19.30 tot 21.15 uur: Eerste halve finale: Dinsdag 26 juli 19.30 tot 21.15 uur: Tweede halve finale; Donderdag 28 juli Finale om de derde en vierde plaats van 19.30-21.15 uur: Zaterdag 30 juli de Finale van 14.50 uur tot 16.45 uur. MIDVOOR JAN IIENZEN DRIE DOELPUNTEN Nieuwbakken kampioen van de 3e klasse heeft Soesterberg in eigen huis een 3-5 nederlaag toegebracht. Het was een vrij tamme wedstrijd waarin geen enkel belang meer op het spel stond. Scheidsrechter van Oord was niet opge komen en een bestuurslid van Soester berg nam daarna de arbitrage waar. Reeds na 5 minuten was het Soesterberg dat de leiding nam. 1-0. Kulan nam dit niet en kwam via Huis man enkele minuten later weer op ge lijke voet. Ze gingen door en midvoor Jan Henzen bezorgde na een kwartier zijn club een 1-2 voorsprong. Maar ook Soesterberg zat niet stil en 'uit een vrije trap was na 25 minuten spelen weer gelijk 2-2. Zelfs nam Soesterberg nog een voorsprong. Kort voor rust werd het uit een corner 3-2, wat tevens de ruststand betekende. In de rust werd Smaling vervangen door Beckerman. Na enkele minuten spelen scoorde Huisman zijn tweede doel punt en voor Kulan de gelijkmaker. 3-3. Hierna moest de voor de zieke Roks in gevallen Helms redding brengen op de doellijn. Dat liep goed af. Daarna ging Jan Henzen zich roeren en na een kwar tier werd het door hem 3-4 en kort daar na scoorde hg zgn derde en voor Kulan het vijfde doelpunt. Beide ploegen pro beerden het nog wel eens, maar ver andering kwamer niet meer in de stand. met behang van Drogisterij/parfumerie Gelderland/hoek Hoogstr., teL 2656 De promotiekansen van Merino's zyn j.l. zaterdag aanzienlijk gestegen. Mede doordat streekgenoot Musketiers, Veluwse Boys met een forse nederlaag naar huis stuurde, staan de blauw-witten nu 1 punt achter en a.s. zaterdag vindt de grote wedstrijd in deze afdeling plaats nl. NSCVel. Boys. Het was een moeilijke wedstrijd voor Merino's tegen Posta. Op een slecht bespeelbaar terrein werd moeizaam een 1-2 overwinning behaald alhoewel het met een beetje meer geluk zeker 5 of 6-1 had kunnen zjjn. VRC heeft het j.l. zaterdag tegen rang- lijstaanvoerder Nunspeet niet kunnen bol werken en moest met een 51 nederlaag huiswaarts keren. VRC had een bijzonder ongelukkig begin en keek binnen vgf mi nuten tegen een 2-0 achterstand aan. De gastheren begonnen bijzonder overrompe lend na de aftrap. Via hun snelle buiten spelers verschenen zij weldra voor het VRC doel. De rechtsbuiten trok de bal voor bet doel. keeper Cornelissen sloeg de bal weg maar helaas precies voor de voe ten van de Nunspeetse linksbinnen en de ze maakte geen fout. 10. Nog geen 3 minuten later was het de bijzonder goede linksbuiten van Nunspeet, 15 jaar oud, die een voorzet lanceerde waaruit de midvoor de bal pardoes ach ter Cornelissen schoot. 20 en pas vijf minuten gespeeld. VRC herstelde zich een beetje en ging ook tot de aanval over. In de 30e minuut kon VRC de ach terstand reduceren. Een voorzet van H. Zoutewelle werd door Henny Schoeman ingeschoten 2—1. VRC was in deze perio de beslist niet de mindere van Nunspeet en er ontstonden dan ook kansen. Een hard schot van Zoutewelle kon de kee- 9 In Helsinki is op 76-jarige leeftijd, de vooral bij de oudere welbekende en wereldberoemde atleet, Hannes Koleh- mainen overleden. Hij was de eerste atleet die de 5000 nieter won, die in 1912 voor het eerst in het programma van de Olympische Spelen werd opgenomen. Hij won tijdens deze spelen drie gouden medailles. 9 Claudio Mates, speler van FC Milaan is tot een geldboete veroordeeld van 50.000 dinar nadat hij geprobeerd had de knappe Marjana Lovric uit Joegoslavië te ontvoeren. Voor hem geldt nu: Geld weg, meisje weg, alles weg! 9 Specialist in de reuze slalom de Fransman Bonlieu, welbekend van de TV, die na zgn gouden medaille op de Olympische Spelen van 1964 zijn ama- teurstatus vaarwel zei, wil nu weer amateur worden. Thans treed hij op als prof bij een Amerikaans circus. Zou er als amateur meer te verdienen zrjn 9 Nog meer over het amateurisme. Betty Cuthbert uit Australië veelvoudig medaille winnares op de laatste Olympi sche Spelen van 1964 werkt als sport journaliste bij „Sydney Morning Herald". De bond had hiertegen geen bezwaar. Nu ze echter voor de televisie reclame maakte voor een benzinemerk, greep de bond in en mag ze niet meer voor haar plezier hardlopen. Betty, 27 jaar oud, was niet boos, haar commentaar luidde: „Ik heb pech gehad, jammer". 9 Voetballiefhebbers opgelet! Morgen avond worden de returnwedstrijden in de halve finale Europacup I rechtstreeks door de TV uitgezonden. Manchester UnitedPartizan via Nederland n van 19.30 uur tot 21.25 uur. Inter Milaan Real Madrid via Nederland I van 21.30 tol; 23.15 uur. 9 De scheidsrechtersmishandelingen kennen geen grenzen. Bij de wedstrijd ASHWieldrecht (4e klasse zaterdag voetbal) konden een aantal aanhangers van de thuisclub de nederlaag niet ver kroppen. Zij namen wraak op arbiter P. Zwaan uit Gorinchem, die de wedstrijd uitstekend had geleid. Een van de „heren" greep hem bg de keel en wierp hem over de afrastering op de grond. Andere onverlaten gaven hem daarna enkele laffe trappen. De heer Zwaan liep bloedende wonden aan zijn benen en een rugklacht op, terwijl zijn bril kapot brak. De politie maakte proces-verbaal. 9 G.van 't Foort, speler van v.v. Rens- woude is met ingang van 7 april j.l. ge schorst voor 3 wedstrijden van Rens- woude 1 waarvan twee wedstrijden voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. 9 Goethals is nu definitief trainer van het Belgische Nationale elftal geworden. De Ceuleers die vrijwillig ontslag nam is trainer geworden van FC Luik. 9 Al eerder hebben wij vermeld dat het in Italië héét toe gaat bij voetbalwed strijden. Bij een amateurwedstrijd maak ten twee spelers samen een doelpunt. De supporters van de tegenpartij (thuis- spelend) werden hier zo woedend over en de twee spelers zo bang dat ze het veld afrenden en zich twee uur lang in het bos verscholen. Toen kwam de politie- versterking en het leed was geleden voor de twee voetballers. 9 Bobby Moore de blonde halfspeler van West Ham United en het Engelse elftal wil van club veranderen. Arsenal Tottenham Hotspur blijken belang stelling te hebben. 9 Een stakende voetballer is een uni cum. In Engeland echter is de Italiaanse Giorgio contractspelere van Swansea in staking aangezien hij van mening is de laatste tijd teveel door zijn club te zijn gestraft. Hij heeft al een totaal van 1500,boete gehad vanwege het feit dat hij te laat op de training kwam of zich niet voldoende inzette. Momenteel is hij geschorst voor twee weken, wat hem dus opnieuw duiten kost. 9 Groot voetbaltournooi in New York. Deelnemers o.a. AC Milan, Benfica en Santos. Ook Inter heeft toegezegd. Het tournooi wordt gehouden van 3 tot 15 augustus. 9 De Jaarbeursbeker blijkt ook goed in de Engelse belangstelling te staan. per nog net corner tikken en een kop- Chelsea hield aan de thuiswedstrijden bal van invaller R. v. Kooten (Hasselaar tegen Roma, Wiener SK, Milan en 1860 was gebleesseerd) ging net over. Veran- Munchen, 162000 betalende bezoekers doring kwam er niet meer in de stand over. en met 2—1 ging men thee drinken. Vijf minuten na rust had VRC bepaald Het blad „Sport" een van de vooraan- ff. staande bladen in Belgrado heeft een Europees Elftal samengesteld dat bij eventuele wedstrijden in het veld zou moeten komen. Het elftal zou er dan als volgt uitzien: Doel: Jaschin (Rusland). Achter; Schnellinger (Duitsland) en Fachetti (Italië). Midden: Woronin (Rusland), Germano (Portugal) en Baxter (Schotland)., Voor: Metreweli (Rusland), Suarez (Spanje), Eusebio (Portugal), Dennis Law (Schotland) en Bobby Charlton (Engeland). Volgens dit zelfde blad zou de Euro pese ranglijst voor nationale elftallen er als volgt uitzien: 1. .Rusland; 2, Italië: 3. Engeland: 4. Hongarije; 5. Portugal. VEENENDAAL Merino's ging direct na het begin signaal in de aanval en reeds na tien minuten kon de mat leidende scheids rechter v. d. Hoef naar het midden wij zen, want Tonny van de Berg had zgn club een 0-1 voorsprong bezorgd middels een hard schot. Merino's gesteund door dit eerste succes kwam nog sterker op zetten en na een half uur was het Henk Gaasbeek die nummer twee in de touwen kopte. Dit gebeurde uit een corner ge nomen door midvoor v. d. Berg. Vgf minuten later kwam Posta echter terug en reduceerde de achterstand tot 1-2. Tot aan de rust bleef deze stand zo ondanks een hevig offensief van Posta. Na de rust werd de wedstrijd een beetje rommelig en vooral Posta begon on sympathiek te spelen, waartegen de scheidsrechter onvoldoende optrad. Toch had de Merino's de score hoger kunnen opvoeren, maar de Posta-keeper ver- CITY-MOTORS - EDE vrij onschuldige voorzet van rechts ging via het been van spil Hasselaar ovey de doellijn. VRC gaf het op en Nunspeet kon de score langzaam maar zeker opvoeren Schoeman kreeg toch nog een goede kans maar schoot in het zijnet. Na een half uur was het te zacht terugspelen van Leo Rebergen wat indirect het vierde doelpunt veroorzaakte. De linksbuiten profiteerde hier snel van en stelde zijn linksbinnen in de gelegenheid te scoren 41. Vijf minuten voor tijd was het weer een voorzet van de linksbuiten waaruit de midvoor via een kopbal de stand op 51 bracht wat tevens de eindstand zou wor den. VRC is door deze nederlaag in een moeilijke positie .gekomen, A.s. zaterdag komt Enter Vooruit op bezoek. richtte enkele goede reddingen. 10 minu ten voor tijd was het vooral Henk Gaas beek die een prachtige kans kreeg. C. v. d. Voort omspeelde de spil en de kee per en gaf hem op maat aan Henk Gaas beek die de bal zonder meer in het lege doel kon schuiven. Maar de bal stuitte door een verhoging in het veld over zgn voet en de kans ging verloren. Even later schoot Cees van 't Voor buiten be reik van de keeper tegen de paal. Meri no's kon deze 1-2 voorsprong behouden en had een zeer kostbare overwinning behaald. In een sneeuwjacht vond donderdag avond op het voetbalveld in Kesteren een voetbalwedstrijd plaats tussen elf tallen van een tweetal Rhenense be drijven, namelijk Kembo en garage „de Rhoter" (Fiat-Boys). Het was voor de spelers dan ook allesbehalve aangenaam, toen scheids rechter Klaassen het beginsignaal gaf. Wat men te zien kreeg was geen fraai voetbal, het was echter zo dat er met veel enthousiasme werd ge speeld en men wilde elkaar dan ook niet veel, toegeven. Een solo-run van Jan Ophof op het Fiat Boys doel liep dood, omdat de aanvaller adem te kort kwam. Het was dan ook maar goed, dat de wedstrijd niet helemaal een uur duurde. In de eerste helft nam het Kembo- team de leiding, maar in .de tweede helft was de bal eerst een keer net langs het Kembo-doel gegaan, maar even later was het wel raak, zodat de wedstrijd eindigde met een 11 gelijk spel. Advendo heeft j.l. zaterdag in een goed gespeelde wedstrijd het Lang- broekse SVL met een 3-1 nederlaag huiswaarts gestuurd. Advendo had be slist het betere van het spel en het was dan ook een dik verdiende over winning. Gelijk na de aftrap zette Ad vendo Langbroek onder een zware druk. Nadat de keeper van SVL een paar mooie reddingen had verricht en harde schoten had gestopt moest hü toch na een kwartier het hoofd buigen voor een doelpunt van midvoor Greu- ter, na een mooie voorzet van rechts buiten J. v. Beek, 1-0. SVL kwam echter terug en op haar beurt werd Advendo in de verdediging gedrukt. De verdediging van de Eder- veense ploeg draaide echter goed en vooral de vervanger van spil v. Ginkel, die geblesseerd was. H. v. Hunen. deed het uitstekend. De aanvallen golfden nu op en neer maar verandering kwam er voor rust niet meer in de stand. Na rust een oppermachtig Advendo. SVL werd volledig overspeeld. Toch duurde het nog 20 minuten voor men de tweede Advendo treffer kon note ren. De handige rechtsbinnen Marcus schoot vanaf 20 meter keihard op doel en via de handen van de SVL keeper verdween de bal hoog in de touwen, 2-0. SVL kwam nog terug. Spil v. Hunen was een beetje te hardhandig en SVL mocht een vrije trap nemen, deze werd keurig tot corner gewerkt. Even later mistte de Advendo achterhoede een voorzet van rechts en het was de SVL midvoor die Veldhuizen kansloos pas seerde Tien minuten voor tijd viel de be slissing. B v d. Brink werd goed ge lanceerd en kwam alleen voor de kee per. In de uiterste hoek verdween de bal en de stand was 3-1. Dit werd te vens de eindstand Advendo is de laat ste tijd goed op dreef Uit 5 wedstrijden haalde men acht punten en men is dan ook flink op de ranglijst gestegen.

De Vallei | 1966 | | pagina 4