Jan v* d* Pol uit Ederveen enthousiast beoefenaar van deze facinerende sport „Karting" is een sport met grote toekomst Behaalde zowel nationaal als internationaal mooie successen Zaterdag a.s. schoolhandbaltoernooi van R.H.C. 4 Ongelukkige nederlaag van STV Climax in eerste promotiewedstrijd Leden gymnastiek vereniging „D.E.S." uit Eist turnden om verenigingstitels Goede prestatie van Scherpenzeel tegen TOV 1-1 ARAM ARAM Principiële discussie subsidie verlichting v.v. Vallei vogels 1 Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 19 april 1966 Tweede team van de biljartver. „De Morgenster" uit Eist kan vanavond kampioen worden Scherpenzeel verloor met 1—3 van MSV '19 Valleivogels en Hulshorst deelden de punten TAFELTENNIS Protest van Veenendalers De Gouden Cobra Karting, of zoals het zo vaak foutief genoemd wordt, „skelteren" heeft zich in de laatste jaren zeer snel ontwikkeld. Over deze sport konden wjj met niemand beter een gesprek hebben dan met Jan van de Pol, eigenaar van een bromfiets- en rijwielzaak in Ederveen. Sinds 1965 maakt Van de Pol deel uit van de Nationale ploeg, die ons land op diverse internationale kartingwedstrjjden mooie successen bracht. Velen staan nog min of meer sceptisch tegen over deze wijze van racen. Maar een gesprek met een enthousiast beoefenaar hiervan bewijst al snel het tegendeel. Als men zich realiseert dat er met deze snelle vierwielers snelheden worden bereikt van over de 100 km per uur dan is dat lang geen kinderwerk. In onze streek is bijzonder weinig aandacht besteed aan deze jonge sport. Voor wedstrijden etc. moet men dan ook naar Driebergen of Ermelo. By het bestuur van de Kartingclub „Holland" leeft dan ook het idee om in de nabije toekomst eventuele wedstrijden te organiseren in Veenendaal en omgeving. WQ willen u nu voorstellen aan Jan van de Pol en hem het woord geven over zyn reeds behaalde successen en enige facetten uit deze tak van sport. MOEILIJK BEGIN In 1962 ben ik begonnen te rijden met een zelf gemaakt karretje. Veelal oefende ik op de startbanen van het vliegveld Deelen. Ik had daarvoor al wel eens wat karting ge zien maar was er niet erg enthousiast over. Toen ik echter een keer zelf gereden had vond ik het geweldig. Vooralsnog bleef ik dus een beettje oefenen met m'n zelfge maakte kart. In 1963 ging ik deelnemen aan z.g. open wedstrijden. Succesvol was dat voorlopig nog niet. Veel pech en uit de baan vliegen door onervarenheid waren voorlopig de resultaten. Ik kan dan ook elke a.s. karting-beoefenaar verzekeren dat er beslist 2 3 jaar voor nodig is om bij wed strijden enigszins goed uit de wielen te kun nen. Ik reed toen met een gekochte kart merk Dart met een Italiaanse motor Parilla S 12. Toch lukte het nog 12e te worden in de kampioenschappen van Nederland. KARTINGCLUB „HOLLAND"' In 1964 werd ik lid van de in 1963 opge richte kartingclub „Holland" uit Driebergen en werd tevens in het bestuur opgenomen als sportcommissaris. De club heeft thans 15 actieve leden met een startlicentie. Er zijn verder nog ongeveer 50 leden en donateurs. Hoewel het in 1964 beter ging was dit jaar toch ook bijzonder pechvol. Ik werd dan ook beloond met de prijs voor de grootste pechvogel. Bij de Nederlandse kampioenschappen werd het de zesde plaats. SUCCESVOL 1965 1965 werd eigenlijk pas het eerste jaar waarin ik succes behaalde met m'n kart. Met 2 jaren ervaring van pech etc. lukte het mij bij de meeste wedstrijden door te drin gen tot de ereplaatsen. Het is fascinerend bij die wedstrijden, vooral bij internationale, waar alle ploegen in een bepaalde kleur rij den. Duizenden mensen langs het circuit staan en waar het net toe gaat als bij de grote autoraces. In een seizoen verzamelde ik ongeveer 20 bekers waarvan onderstaande wel de be langrijkste zijn. le plaats Clubkampioenschap. 5e plaats bij een Internationale race te Dortmund waar geheel Europa aan deel nam. le plaats Nationale wedstrijd te Fijn aart (N. br.). Interlandploegenwedstrijd Holland-Bel- gië die door ons werd gewonnen te Er melo. Interlandteamwedstrijd Duitsland-Hol- land te Vaals ook door ons gewonnen. Interland te Uitgeest Engeland-Holland die we echter verloren. 3e prijs in een Internat. Open wedstrijd te Luxemburg. le plaats in een Nationale wedstrijd te Eefde. le plaats in een vijf wedstrijden-race. gereden in Ermelo des avonds. De Sunkiss prijs in Vaals. le plaats in de beruchte 3 uurs race van Uitgeest. le plaats bij een Nationale Open race te Eefde (2x). 3e plaats in een Internationale wedstrijd te Dortmund. 5e prijs selectiewedstrijden Nederl. Kam pioenschappen. 2e plaats in een Nationale race. Met de kartingclub derde bij de Club kampioenschappen. ZUIVER AMATEURISTISCH De kartingsport is zuiver amateuristisch en deze successen leverden dan ook geen enkel financieel voordeel op. Alleen bij bui tenlandse wedstrijden kan men een onkos- tennota indienen voor de verblijfkosten.! Veel wordt er gezegd dat karting een dure sport is en alleen weggelegd is voor meer bemiddelde mensen. Dat is echter maar ge deeltelijk waar. Als men zelf verstand heeft van de technische kanten van deze sport en zodoende reparaties etc. zelf kan verrichten valt het best mee. En of men nu een kart koopt of zelf bouwt, dat kost evenveel. Buiten de gebruikelijke beker bestaat de eerste prijs ook veel uit een radio of een ander luxe artikel. Vaak ook nog onderde len voor een kart etc. KORTE BANEN In Nederland rijden we nog op korte ba nen die 800 meter lang zijn. In deze 800 me-1 klasse indeling is als volgt: ter zitten zo n 20 tot 25 bochten verwerkt 100 cc. Zonder versnelling A Internatio- variërend van de flauwste tot dc meest haakse bochten. De gemiddelde snelheid die op deze banen met de snelste kart behaald wordt ligt tussen de 80 tot 100 km/U. Nu is men van plan dit jaar op de lange baan ra ces te houden o.a. in Zandvoort en Tubber- gen. Dan zullen de snelheden op de rechte stukken beslist in de buurt van 150 km/U liggen. De karts trekken ontzettend snel op. Binnen vijf seconden kunnen de vinnige Pa rilla motortjes de kart op een snelheid bren gen van 100 km/U. De motortjes gebruiken geen speciale benzine. TevenS is bij wed strijden de kart met berijder en benzine ge bonden aan een bepaald gewicht nl. 115 kg. Indien men in zijn totaliteit lichter is moet er verzwaard worden bijv. door lood op te hangen. Je moet dus als kartingbeoefenaar net als een jockey bij het paarderennen be slist op je gewicht letten. Tien kilo zwaarder maakt 1 sec. uit op een ronde. Op 40 ronden betekend dat een lap. RIJTECHNIEK Aangezien dus alle karts even zwaar zijn en dezelfde snelheid bereiken komt het bij Karting aan op rijtechniek. Het voordeel zal men in de bochten moeten behalen. Bij de autoraces wint gewoon de snelste raceauto dat is dus bij karting niet het geval. Mede daardoor zijn er dan ook verschillende klas sen en ik zelf rij dus in 100 <fc. Zonder ver snelling A Internationaal Super wat te vens de snelste klasse is. De volledige naai Super. 100 cc. Zonder versnelling A Nationaal. 100 cc. Zonder versnelling A Junioren. 100 cc. Zonder versnelling A Senioren. 200 cc. 2 motoren (twin) klasse C zonder versnelling. 125 cc. Met versnelling. 200 cc. Met versnelling. 1966 ALLE WEDSTRIJDEN In 1966 ga ik aan alle wedstrijden deel nemen. Er staan vele wedstrijden op het programma waarvan er inmiddels al een paar zijn verreden. Twee weken geleden werd ik tweede bij de selectiewedstrijd voor Het Nederlands Kampioenschap. De NKF Nederlandse Karting Federatie en onderdeel van de KNA en de FIA) heeft mij gevraagd met £e Nederlandse ploeg deel te nemen aan de Europese en Wereld kampioenschappen maar dat heb ik helaas om zakelijke reden moeten afzeggen. Deze zomer wordt er in Driebergen door de Kar tingclub „Holland" verder nog de Grand Prix van Nederland georganiseerd die mee gaat tellen voor het Europese kampioen schap. Karting is een sport met toekomst en vooral bij de jeugd is dan ook een levendige interesse, aldus Jan van de PoL April 1965 lukte het ons met de Natio nale ploeg de eerste 6 plaatsen te bezetten in de Interland Duitsland-Holland. We re den toen in het Rheinstadion te Düsseldorf. Dat was een mooi succes en u kon begrij pen dat de Duitsers dit moeilijk konden ver teren. Vier lachende prijswinnaars op de foto tijdens de Nederlandse Kampioenschappen „Karting" 1965. Het zijn van links naar rechts: Toine Hezemans, 2e plaats 100 cc A klasse; Hein Brinkhoff, Ie plaats 200 cc C klasse; Dick van Staal-Duinen le plaats en Nederlands Kampioen 1()0 cc A klasse; Jan van de Pol, 3e plaats 100 cc A klasse. Door nog enkele nagekomen inschrijvingen is het aantal deelnemende ploegen aan het Schoolhandbaltoumooi van RHC, dat op 23 april a.s. op het Gemeentelijk Sportpark Candia wordt georganiseerd, gestegen tot 40. De organisatoren hebben zelfs nog enkele inschrijvingen moeten annuleren we gens gebrek aan speelgelegenheid. Door medewerking van de voetbalvereni gingen „Rhenus" en „Sportclub Rhenen" heeft RHC de beschikking over 2 voetbalvelden, waarop 6 zevenhandbalvelden kunnen worden uitgezet, waar door een vlotte afwerking van het programma wordt gewaarborgd. 's Morgens komen de lagere scholen in het strijdperk, te weten Bantuin- school, Platanenschool, Lijsterberg- school en Hallschool, allen uit Rhenen. Voorts nog de Zeister School Vereni ging uit Zeist. Om 10.30 uur worden de eerste wedstrijden gespeeld, terwijl de finales om 12.10 uur beginnen, met om 12.45 uur de prijsuitreiking. 's Middags komen dan alle niet- lagere scholen aan bod. Hier zijn de deelnemende scholen: Huishoudschool, Chr. ULO, Chr. VGLO, Openbare VGLO, allen uit Rhenen en verder uit Wageningen de Technische School en het Wagenings Lyceum, uit Veenen daal de Chr. Huishoudschool, uit Ame- rongen de Chr. ULO en uit Zeist de Zeister School Vereniging. De aanvang van de wedstrijden is om 14.00 uur, terwijl om 16.45 uur de halve finales en om 17.25 uur de fi nales worden verspeeld. Om 18.00 uur tenslotte zullen de prijzen, beschikbaar gesteld door de Rhenense Middenstand en het Neder lands Handbal Verbond, aan de win nende ploegen worden uitgereikt. Nadat enige weken geleden het eerste team van de biljartver. „De Morgenster" uit Eist in de klasse C 1 van de KNBB afd. Veenendaal en omstreken kampioen werd, kan nu morgenavond het tweede team veenseens kampioen worden in de klasse C 3 van dezelfde bond. Het tweede team van deze succesvolle biljartvereniging bestaat uit de volgende heren: W. van Mourik, L. van Setten, G. van Dam en H. Takken. Zij spelen mor genavond om 8 uur in het Café „De Mor genster" tegen „Hamsebrug" uit Kerk- Avezaath. Bij winst zal dit team gaan deelnemen aan de Gewestelijke finale. Ook tegen het niet hoog geklasseerde MSV '19 uit Montfoort heeft Scherpen zeel geen succes kunnen boeken. De Wittenbergbewoners legden zondagmid dag wel veel goede wil maar weinig overleg in hun spel en het was dan ook geheel volgens het spelbeeld dat de ook niet imponerende gasten met een ver diende 31 zege van de grasmat stapten. Zo langzamerhand zal dan ook de meest verstokte blauwwitte supporter zich wel moeten verzoenen met het feit dat hun club het volgende seizoen weer in de tweede klasse zal uitkomen waarin men het dan opnieuw zal kun nen gaan-proberen. Voor de rust ging het nog wel, al bleek toen al dat de gasten een beter begrip van spelopbouw hadden dan de blauwwitten. In deze speelperiode kon Scherpenzeel vaak gevaarlijk in de de fensie der tegenstanders doordringen al had men hierbij wel enige malen de hulp van diezelfde defensie nodig. De eerste en meest gevaarlijke aan vallen kwamen echter van de gasten en de Scherpenzeel defensie had alle krachten nodig om deze aanvallen on geschonden te doorstaan. Bij de wat schaarsere blauwwitte tegenstoten bleek al gauw dat de verdediging der gasten niet onneembaar was en een van de zwakke momenten van deze linie gaf na een kwartier invaller rechtsbuiten Vermeulen, overigens zeer goed debuterend, de kans om met een prachtig schot de stand op 10 te brengen. Door dit succes geïnspireerd bleef Scherpenzeel aandringen en kreeg het ook enige zeer goede kansen welke echter onbenut bleven. Voor de rust kwamen de gasten nog op gelijke hoogte, door een fout van een der verdedigers kreeg de links buiten een vrij veld en hij rondde dit kundig met een treffer af (11). Na de rust was het spoedig met de thuisclub gedaan. Een nieuwe verdedi- gingsfout gaf middenvoor Oudshoorn al spoedig de kans er 21 van te ma ken hetgeen hij prompt deed en even later kreeg rechtsbinnen Kraan de kans om de stand naar 31 te schieten en ook hij faalde niet. Scherpenzeel gooide hierna de ploeg door elkaar en kreeg zowaar, opnieuw door verdedigingsfouten van de gas ten, de kans om de stand te wijzigen maar zelfs de mooiste kansen wist men niet in een treffer om te zetten. De gasten kregen ook nog enige goede kansen om de score een ander aanzien te geven maar ook hier faalde de schutterij terwijl in laatste instantie keeper Vlastuin het grote struikelblok was. Toen de goed leidende arbiter Ver bon het einde van deze sportief ge speelde ontmoeting aankondigde was de stand ongewijzigd gebleven en had den de gasten een alleszins verdiende overwinning behaald. In een zeer matige wedstrijd hebben Valleivogels en Hulshorst zaterdag middag de punten broederlijk gedeeld en beide ploegen kregen hiermede loon naar werken. Het gelijke spel kwam er overigens voor de Vogels pas in de laatste mi nuten uit en was naar onze mening een presentje van de ook al zeer ma tige arbiter Nelissen. Deze kende n.l. aan de Vogels de gelijkmakende tref fer toe terwijl de bal de doellijn niet was gepasseerd en hoewel dit wel ver diend was, hierdoor kwamen de Vo gels bijzonder fortuinlijk aan hun ge lijkmaker. Het begin was voor Valleivogels hoopgevend, hun eerste aanval resul teerde in een schot van Prins tegen de paal waarop de bal via de gevallen keeper in het doel belandde (10). De Vogels wilden wel meer maar de Burgemeester Hazenberg brengt een judo-groet bij de opening van Sportschool Van der Velde. gasten bleken niet van zins om zich willoos ter slachtbank te laten leiden en zo ontspon zich een spelbeeld waar in beide ploegen om beurten in de aanval waren zonder echter tot grote daden te komen zodat met onveran derde stand de rust aanbrak. Na de rust waren de Vogels door gaans wat meer in de aanval dan de gasten maar de wat minder talrijke aanvallen der Roodwitten waren door gaans gevaarlijker dan die der Vogels waardoor de strijd volkomen open bleef. Na ongeveer 20 minuten kwam Huls horst volkomen verdiend op gelijke hoogte door een gave treffer van mid denvoor Mouw (11). Kort hierop kropen de Vogels door het oog van de naald toen een prach tig schot van Mouw via de onderkant van de lat weer uit het doel sprong. Ook de Vogels aanval lanceerde nog enige aardige aanvallen waarbij een maal de Hulshorst keeper met een prachtige safe een doelpunt wist te voorkomen. In de 36e minuut wist Hulshorst via een gave treffer van zijn rechtsbuiten op 12 te komen en de Vogels leken een geslagen ploeg. Dat zij dit niet werden vertelden wij U in de aanhef al, de omstreden gelijkmaker kwam in de laatste minuten tot stand toen na een op rechts genomen hoekschop Domselaar fraai inkopte, de bal door de op de doellijn staande spil werd gestopt maar desondanks door de heer Nelissen tot treffer werd gepromo veerd. In tegenstelling tot vorige keren had de wedstrijd ditmaal een uiterst sportief verloop. In de eerste promotiewedstrijd van STV „Climax" tegen Arena hebben de Veenendalers een ongelukkige nederlaag geleden. De onverwarmde zaal had een zodanig lage temperatuur en de vloer was dermate glad dat de STV Climax spelers na afloop een protest indiende. Vooral Middelhoven met zyn nogal be weeglijke spel kwam irt deze wedstrijd diverse malen nogal pijnlijk te vallen en eenmaal gleed hij zelfs geheel onder de tafel. Het verloop van deze wedstrijd was als volgt: Hooghof—Vos 21-15, 16-21 en 21-19. Zeer spannende wedstrijd waarin Vos in de beslissende game een 19-16 voor sprong, mede door enkele netballen ver loren zag gaan. Loopmanvan Dam 19-21 en 16-21. Regelmatige overwinning voor van Dam tegen zwakste speler van Arena. van EekMiddelhoven 21-10, 21-15. Zoals de cijfers aangeven was Middel hoven tegen de zeer rustige en vast ver dedigende van Eek niet opgewassen. Dubbel: Hooghof, Loopmanv. Dam, Vos 14-21, 21-19 en 21-16. Ook in dit dubbelspel zagen de Climax spelers in de tweede game een mooie voorsprong verloren gaan. LoopmanVos 21-16 en 21-10. Dom gespeelde wedstrijd van Vos die steeds probeerde te forceren wat in deze wedstrijd totaal niet lukte. HooghofMiddelhoven 21-16 en 21-14. De Arena-speler had weinig moeite De Elster gymnastiekvereniging DES hield voor haar leden onderlinge wedstrijden met als inzet een wisselbeker voor degene die als eerste zou eindigen. Deze beker was beschikbaar gesteld door één van de leiders. Tevens was er voor de 2e en 3e best geplkatste een lauwertak beschikbaar. Dat er hard voor gewerkt is om een goede classering te krijgen, bleek wel uit het feit dat de verschillen niet groot waren. Ook de stemming was prima en zo kon omstreeks half tien de prijsuitreiking plaats vinden. Er turnden 9 groepen, waarvan s middags om 4 uur twee kleuter groepen. Voor elke eerst geplaatste was een medaille beschikbaar. Naast deze medaille kreeg iedereen een ver enigingsdiploma. Bij de kleuters gingen de groeps- prijzen naar: J. Nellestijn en M. Houth, die ook de verenigingsprijs in ont vangst konden nemen. De overige groepsprijzen voor de beste van de groep waren bij de jon gens: D. v. Leth en G. Drost. Bij de meisjes waren de winnaressen: Ria Nagel en Ella v. d. Berg. Bij de aspirant-dames: Ria v. Vliet. Bij de dames: D. Bijstenbos. De verenigingsprijs ging dit jaar naar: Mej. R. Nagel, op de tweede en derde plaats: Ria van Vliet en P. Bijs- terbos. De wilskracht van onze leider en leidsters heeft in grote mate bijgedra gen om deze avond tot een dergelijk succes te brengen. De jury heeft zich deze avond niet voor een gemakkelijke taak gezien, maar heeft deze turnavond naar een voortreffelijk einde geleid. De vereniging vestigt er de aandacht op, dat 30 april, indien de weersom standigheden het toelaten, een mars door Eist zal worden gemaakt. Een enthousiast en hard werkend Scherpenzeel leverde zaterdagmiddag in Baarn een goede prestatie door tegen het snelle en technisch goed spelende TOV een gelijkspel te behalen. Met deze puntenverdeling kregen beide ploegen wel loon naar werken. Hoewel de gastheren wat meer in de aanval zijn geweest dan de blauwwitten toch hebben de laatsten de beste kansen op een zege gehad en had de schut terij, ook nu weer het zwakste deel van de ploeg, niet gefaald, ongetwijfeld zouden de punten mee naar Scherpenzeel zijn gegaan. Eén is er echter, die het gevaar gezien heeft Kleine-Kim! Met een waarschuwende kreet springt hij achter Aram langs en in volle vaart stoot hij zijn krul- lekop in de maag van de roerganger. Snakkend naar adem wankelt de piraat achterwaarts dc kortjan klet tert tegen het dek. Aram heeft zich snel omgedraaid en onmiddellijk overziet hij de situatie. Met zijn vrije hand grijpt hij het wambuis van de roerganger. Achter hem klinkt de schelle stem van de bootsman: „De trap op. mannen, grijpt die landrot! Maar nauwelijks heeft de eerste der piraten een voet op de trap gezet of hun makker komt ruggelings omlaagtuimelery „Neem daar een voorbeeld aan, makkers," zegt Aram koud. „Wie van jullie zich van nu af aan op dit achterdek waagt, die gaat op deze manier weer om laag, begrepen 1 En nu ingerukt"! Ik blijf aan het stuur, totdat we ons einddoel be- hij keeper ct hebben!" Bootsman Tino werpt een giftige blik kans. 11. Het eerste deel van deze sportief gespeelde en door arbiter Van de Kamp uitmuntend geleide wedstrijd was geheel voor de gastheren welke met snelle aanvallen de blauwwitte veste belaagden. De verdedigers had den er echter goed het oog in en wer den zij al eens gepasseerd dan toonde keeper Sangers zich ongenaakbaar door alles buiten zijn kooi te houden. Toch moest ook hij eenmaal zwichten en dat gebeurde in de 30e minuut, na een snelle aanval der gastheren kwam middenvoor Franken kort bij het doel in vrije positie en schoot hard en on houdbaar in. 10. De Scherpenzeelse aanvallen hielden doorgaans weinig gevaar in en strand den meestal vroegtijdig op de defensie der gastheren, kwam men echter toch in schietpositie dan bleek dat de schut- terscapaciteiten verre van voldoende waren. Na de rust ging de strijd geheel ge lijk op mede doordat de gehele blauw witte ploeg zich volledig inzette. De voorwaartsen kregen nu ook een aan tal goede mogelijkheden om de stand te wijzigen maar aan de afwerking ontbrak weer zeer veel waardoor de gastheren een aantal gevaarlijke mo menten goed doorkwamen. Ook de gastheren lanceerden een aantal aan vallen maar zij kregen van de ver dediging geen kansen om tot afgeron de acties te komen. In de 32e minuut kwam Scherpen zeel op gelijke hoogte met de gast heren, na een goed opgezette aanval kwam Vlaanderen in goede schiet positie en met een harde schuiver gaf Pijpers geen schijn van het einde kwam, en zoals wij al ver meldden, beide ploegen mochten hier mee tevreden zijn. om zijn team van een zeker punt te ver zekeren. van Eekvan Dam 21-18, 11-21 en 18-21. Mooiste partij van de avond waarin een goed aanvallende van Dam met tak- tisch spel de vaste verdediging van Van Eek wist te doorbreken. LoopmanMiddelhoven 22-24, 21-11 en 19-21. Eten volkomen herstelde Middelhoven wist, ondanks het feit dat hij enige malen onzacht met de vloer in aan raking kwam, deze spannende partij in zyn voordeel te beslissen. van Eek—Vos 22-24,- 16-21. Een nu wel taktisch spelende Vos bracht de spanning weer volledig terug door deze wedstrijd te winrien. Hooghofvan Dam 21-17, 21-12. Ondanks het feit dat van Dam er alles aan deed wat mogelijk was, kon hij de zeer sterk aanvallende Hooghof niet weerstaan. Eindstand 6-4 in het voordeel van Arena. STV Climax zal nu in de andere twee wedstrijden moeten proberen om een van de twee beschikbare plaatsen in de overgangsklasse te veroveren. SCHIETUITSLAGEN Uitslagen van de deze week door de leden van de schietvereniging Scher penzeel geschoten onderlinge wedstrijd te Achterberg. - J. ten Broek 92, J. Koudijs en C. Valkenburg 86, A. C. van Dusschoten 85, T. Rustenhove 84, H. Pater en A. ter Burg 83, A. van Eist en H. van Droffelaar 77, J. Koot en J. van Enge lenhoven 71 en W. Klumpenaar 57. Een Britse fabriek heeft dezer dagen een elektrische motorfiets in produktie genomen. De Winn City motorfiets heeft een maxi male actie-radius van ongeveer 19 km, met een maximum snelheid van 40 km/u. Het vehikel is bedoeld als het kleinst mo gelijke praktische voertuig voor het stads verkeer, uitermate geschikt voor winkelen en bodediensten in de stad. Het rijwiel heeft schakelHandle noch versnelling. De African Express meldt, dat een Ne derlandse deskundige, de heer W. Slosser gelooft, dat Zuid-Afrika zijn eigen dekblad voor sigaren kan produceren. Hij neemt nu in samenwerking met het Departement voor Landbouwtechnische Diensten in de provin cie Natal proeven met het kweken van deze soort tabak. De proefnemingen staan onder leiding van de heer D. van Cappellen, een Neder lander, die aan dit departement verbonden is. Als de proeven slagen, zal de heer Slos ser met een eigen sigarenfabriek beginnen. Hij is van mening, dat Zuid-Afrika met een eigen sigarenbedrijf meer dan 5.000.000 per jaar aan devieze kan uitsparen. omhoog. „We krijgen jou nog wel, landrot 1 sist hij dreigend. „Kom mannen, we gaan weer te kooi." En na enige dreigende verwensingen druipen de pira ten af en verdwijnen in hun slaapvertrek In de resterende tijd hebben beide ploegen zich nog volledig ingezet om de winst tot zich te trekken en hierbij kreeg Scherpenzeel ongetwijfeld de beste kansen, benut werd er echter niets zodat met onveranderde stand Woensdagavond kwam de raad van Scherpenzeel, onder voorzitterschap van burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, in het gemeentehuis bijeen ter afhandeling van de agenda die weinig stof voor discussie leverde. Een welhaast principiële discussie laaide op toen het voorstel aan de orde kwam voor de voetbalvereniging Valleivogels een eenmalige subsidie te ver lenen als bijdrage in de kosten voor de aanleg van de verlichting van het veld. De VVD-er H. J. Blanken was tegen het voorstel en vond het onredelijk ten opzichte van andere verenigingen en dat ging er bij zijn buurman B. Valkenburg (CHU), noch bij de overige raadsleden in. De voorzitter reageerde door te zeg- de heer Hoijer aan de Dorpsstraat. De gen, dat de voetbalvereniging Scher penzeel in een bijzonder geval ook al tijd een beroep kan doen op de ge meente. De heer Blanken begreep wel waar de schoen wrong. De voetbalver eniging Scherpenzeel profiteert van toto-gelden, maar de Valleivogels wil dit op principiële redenen niet. Het is dan ook niet juist van deze vereniging om op andere wijze van de belasting gelden te trekken, zo meende hij. De heer Blanken wenste dan ook geacht te worden tegen te hebben gestemd. Daarop ontstond een complete dialoog tussen de heren Blanken en Valken burg, die de voorzitter uiteindelijk moest afhameren. Verder ging de raad akkoorc^ met het beschikbaar stellen van een krediet van 75.000,- voor de aanleg van het kruispunt Glashorst-Pr. Margrietlaan- Dorpsstraat. Voor 5.600,- kocht de gemeente van het gasbedrijf centraal Nederland een stukje grond groot 1120 m2 aan de Gaslaan. Gronden in plan Zuid, achter de Molenweg wer den aangekocht, alsmede het pand van raad ging verder akkoord met het door mej. K. R. Zandvoort, onderwijzeres aan de openbare lagere school Dorps straat. ingediende verzoek om ontslag. Gedeputeerde staten van Gelderland hebben de gemeenten in Gelderland een Ideeënschets toegezonden betref fende de ruimtelijke ontwikkeling van de provincie tot het jaar 2000. Met de collega's van Nijkerk, Hoevelaken, Ede en Putten is Scherpenzeel in Arnhem geweest voor een nadere uiteenzetting van de provinciale plannen. Naar aan leiding van dit bezoek en na de be studering van cle schets hebben b. en w. van Scherpenzeel een antwoord in con cept opgesteld. De raad gaf zijn fiat aan dit gemeentelijk antwoord. Hieruit blijkt dat Scherpenzeel tot de gemeen ten behoort, waar verspreide bebou wing sterk moet worden beperkt en waar de industriële groei niet onbe perkt mag worden voortgezet. Voor de Gelderse Vallei moet nog een toe komstplan worden gemaakt Pas aan de hand daarvan zullen eventuele stappen worden ondernomen.

De Vallei | 1966 | | pagina 5