GEBAANDE FILMPROGRAMMA mat HORLOGERIE VAN MANEN Wjjtu6ycti tijd! Hollantor dames naar Huishoudbeurs HOOR- TOESTEL/LEN SCHKRPKM/KKL 10 LANGS ON EN WEGEN Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 22 april 1966 Wie nog echt genieten wil neme de fiets en gaat op zo rustig mogelijke wegen de lente tegemoet. Door Adriaan P. dc Kleuver met tekeningen van de schrijver De autoroutes van de A.N.W.B./K.N.A.C. doen het goed. Alweer is een nieuwe gereali seerd: De Gelderse Vallei-route. Het komt ons evenwel voor dat er véél mooier tochten in eigen omgeving te maken zijn. En zo werd bij ons het idee geboren u voor te lichten. En wie beter dan veldbioloog Adriaan P. de Kleuver kan u als gids dienen. Wij namen contact met hem op en spontaan is een samenwerking tussen hem en ons tot stand gekomen. In een reeks artikelen van toeristische aard zal hij ons nu eens per fiets, dan weer per auto ja zelfs wel eens op een wandeling meenemen. Vanzelf is op die tochten veel te zien. Van alles, van bloemen tot mooie plassen, van vogels tot oude kerken, ja van wat al niet. Daar gaat hij u over vertellen op de hem eigen manier. Wij vertrouwen er op dat deze reeks in een behoefte gaat voorzien. Óver onze omgeving bestaat letterlijk niets van dien aard. Wie er idee in heeft zou deze artikelen kunnen uitknippen en ze telkens raadplegen, want in ieder seizoen is weer zo veel anders te zien en te beleven. Wij wensen u héél veel plezier op deze tochten langs gebaande en onge baande wegen". Want het is uiteraard onze bedoeling dat u ze gaat maken. Onze eigen om geving behoort immers tot de mooiste van het hele land. Welnu, daar gaan wij dan voor de eerste maal met Adriaan P. de Kleuver op pad. Wij wensen u véél mooi weer en rijke beleve nissen in de wondere Schepping. Uw Redactie. Eigenlijk zit in ieder menselijk wezen iets van de «werver. Je wilt er allemaal „wel eens uit". En dan ga ja. Met een „doel"'of zo maar je neus achter na. Dat laatste vind ik persoonlijk het fijnste. Maar ja, smaken verschillen nu eenmaal. En weet u wat nou zo'n fijn ding is? Een doodgewone fiets. Die haal je van stal, je zet die buiten neer en waar het stuur heen staat, daar ga je dan maar heen. Hoe laat? Wat doet het er toe! Zo zijn wij een week geleden ook gegaan. Op de fiets. Eerst de Zand straat in, toen de Gortstraat en zo de Munniken- weg en de Kooiweg, 't Was zelfs druk langs de weg. Je zit daar op de Gelderse Vallei-route. En dat nieuwtje probeerden de mensen die een wagen bezitten ook eens. Fietsers ho maar. En daar ston den wij dan even stil op het topje van de Emmik- hulzerberg, dat oeroude natuurwonder midden in de vallei. sm - z'jzsrz De Emmikhuizerberg omstreeks 1930. (naar een jeugdtekening uit een schetsboekje, op nieuw tot leven gewekt door de schrijver.) Voor velen is dit wonderschone natuurmonument weinig meer dan een puist aan de bodem. Maar voor wie de schoonheid mint is het de borst van moeder aardewaaraan men de dorst Tiaar vrede en rust met volle teugen kan laven. Hé, wat is er veel veranderd bij vroe ger vergeleken. Wie van de jongeren kent de oude glorie nog. Wij gingen naar de Zwarte brug. En nu is die een beetje verlegd en staan er wat mensen naast geparkeerde auto's. Uit mijn prille jeugd herinner ik mij nog de schaapskudde van boer van Delen. Als die thuis kwam was dat het enige leven in de brouwerij. De tijden zijn wel veranderd. En tóch heeft Emmikhuizen nog veel intiems. De tourrijders gaan links af de Biezebosseweg op. En wij fietsen de lange, lange Emmikhuizerlaan. Nou ja, laan is óók wat, 't is meer „weg van de weg" en bomen staan er helemaal niet langs. Maar wat je er wel hebt, dét is de hemel die zich eindeloos over je heen koepelt. En in die hemel klimt de won dere zanger, de leeuwerik omhoog. Hoort U-wel wat zg zingt „Onze Lieve Heerke, ik zal nooit meer vloeken, nooit meer vloeken in der eeuwigheid nietEn als de vogel dan op de hoogste sport van de hemeltrap geklommen is, dan tuimelt ze omlaag en menen de boeren in het haastige getierelier dat dan volgt „pot- verdikkie, potverdikkiete beluiste ren. Och, dat halen de mensen er maar uit. 't la nóch het een en nóch het ander, t Is al tot Gods lof wat die vogel doet. Daar lmedén in het weiland zit het vrouwtje te broeden. Zgn opstijgen en weer dalen boven die plek is een uit daging aan 3.11e leeuwerikmannen. Scheer je weg, zegt hij op zijn manier. Zó heeft de Schepper dit kleine vogeltje toegerust. En er valt geen musje ter aarde buiten de wil van de Hemelse Vader. Wg zagen jongens met een buks rondsluipen om vogels te schieten. En het wilde er bij mij niet in dat dit wrede spelletje deel Uitmaakt van Gods wijze raadsbesluiten. Daar steekt wel terdege een boze en verdorven geest achter. En wat je langs de Emmikhuizerlaan ook wel Kerkdijk genaamd ook zo mooi kimt waarnemen? De grutto's en de kieviten. Je hoort de mannen aller wegen. Het weke ki-oe-wiet van onze meest geplaagde onder de weidevogels en het overmoedige grü-to, gru-to van „vadertje langbeen in het gras". Op de grond zijn ze zwijgzaam. Maar in de lucht tateren ze onophoudelijk. Ook al weer om ongewenste soortgenoten uit de buurt te houden. Ze houden er niet van als vreemde mannen bij hun vrouwtje komen. Wég rakker, is het dan. O zó! En dan heb je daar dat ongeëvenaard mooie heggelandschap, het in groene vlakken verdeelde land dat omzoomd en doorsneden is met oude wildwallen. Wét een pracht, wat een pracht. Nu, in het voorjaar vooral. Heldergroen botten de struiken en heggen uit. Heel de winter stonden de elzen blauw van de kou. Ja, écht, de takjes waren soms helder blauw. Nu barst het leven er uit. De stammen gaan glanzen. Een merel scharrelt wat rond aan de voet en met een waarschu wingssignaal vliegt ze over het water in de sloot langs de wegberm. We naderen de Munnikenbeek en zetten dan de fiets eens even aan de kant van de weg. Die Munnikenbeek ivas vroeger de „scheigruppel" tussen de goederen van de Karthuizers en de her^n van Rens- woude. Nu is ze „gekanaliseerd" en werkelijk waarze ,/16ét" het nog ook. Elders hebben die beken een naar geestig uiterlijk nu ze niet meer op eigen houtje door het landschap dartelen. Het moest allemaal zo nodig recht worden. Maar hiér bleef de oude glorie van de wildernissen rondom behouden en met een bevallige kronkel komt ze de hoek om, schiet onder de weg door en ver volgt dan de weg tussen hoge elzen en dét vind je zó haast nergens meer. Even stil zijn nu. Dan stoor je de vogels niet bij hun gekwinkeleer. Ze zijn er allemaal weer, de fitis met zijn liedje dat wegsmelt als suiker op de tong, de tjiftjaf die zijn naam zó mooi vindt dat hij die duizenden malen herhaalt, de spotvogel die niet af laat anderen te imiteren, de koolmezen die él maar „schiet in 't vuur" zitten te tertsen, de roodborst die dat scherpe holder de bólder liedje maakt en ook de ratelende winterkoning. Oej, wat een vogelzang bij zo'n beek. En kijk nóü! Een staalblauwe schicht met aan de borst veel roestrood duikt van een tak het water in en komt met een alvertje, zo'n peulebroek van een visje boven. Een vorstelijke ijsvogel. Een wonderschoon gezicht. Ze jagen langs de hele beek en ergens in de stijle oeverwal zit wel het gegraven nestpijpje. Zeg, en nu wij daar toch op de beton nen duiker ritten, óók eens even kijken naar de botergele dotters die langs alle sloten staan en bij honderden bij de waterscheiding langs de bermsloot. En vergeet niet te kijken naar de roetzwarte aartjes van de zeggepollen langs de waterkant. Weet u nog dat u die „zeg" vroeger voor Juffie op school mee nam, lekker warm en klef m je handje ge klemd met „kievietjes". Wg noemen die laatste nu pinksterbloemen. Ze dragen hun naam eigenlgk ten onrechte. Met Pinksteren zijn ze al bijna uitgebloeid. Weet u hoe ik vermoed dat ze bij ons „kievietjes" genoemd werden Omdat ze bloeien als de kieviten zitten te broeien. En kijk ook eens hoe de lelietjes van dalen hffn neuzen boven de grond steken. Het lelietjesbos is juist gekapt en er is kans dat ze nu wat zullen bloeien. Jam mer genoeg zult u dat wel niet te zien krijgen. Lang voordat uit de groene knopjes die met zacht aroma geurende kelkjes zullen komen hebben de mensen ze al weggeplukt. De één gunt de ander niet dat die er ook wat van krijgt. Zo is de hebzucht van homo' sapiens nu. En dan fietsen wij de weg af en komen bij de rijksweg. Even kijken naar de grote plek slangenwortel die ieder jaar groter wordt. Straks staat het daar vol bevallige rose bloemaartjes op ranke, lange stengels. Elven overleggen wg oï we het Nieuwe werk zullen gaan of de Veenweg. De laatste wordt het en dat kan u een buitengewone verrassing op leveren als het u gaat als ons toen. Wij waren juist bg de rand van het bos ach ter jachtopziener Cees van de Kaa ge komen, toen wij op de lange akker langs het bos een reebok zagen staan en bij hem een reegeit en nóg eenen nóg een. Vier bij elkaar dus. Vier, zeg ik? Toen één van de reegeiten wat verder liep had ze een heel klein kalfje bg zich. Hoe vertederend was dat. Dat was toch waard voorzichtig af te stappen en de fiets in de wegberm neer te zetten. De wind kwam uit he...t zuid-oosten. We zaten dus goed en ze lieten zich rustig bekijken. Wat hebben wg toen fgn kun nen waarnemen hoe de moeder haar witte „achterspiegel" steeds richtte op het achter haar aan komende kalfje. Nu eens strompelde dat kleine ding en dan weer maakte het een grappig sprongetje. Dat duurde wel vgf minuten zo. Ze liepen steeds verder van ons af. 't Was zo rustig toen. De boeren zaten onder de koeien en de klok van het koepelkerkje van Renswoude riep de mensen naar zich toe. Achter ons raasde over de weg het verkeer. Weten die mensen achter het stuur véél van wat hier kan gebeuren Zo iets is geen kgkspel. Dat loop je tegen het iyf. Of niet. Net naar het zich voordoet. Wg zgn erg voldaan weer op ons stalen ros gestapt en naar de Slaperdijk gefietst. Die hebben ze er ook niet mooier op gemaakt door er „zo maar" een hap uit te halen. Onzinnig gewoon. Een happige boer was er als de kippen bg er een stukje weiland van te maken. Neen, daar fietsten wg gauw aan voorbij snel naar rechts het aloude fietspad over het tweede dijkje op. Daar is gelukkig nog maar weinig veranderd. Nog altyd is er het bergeau van hakhout, waar onder dé anemonen dit voorjaar zo uit bundig bloeiden. En alweer is er niets dan vogelenzang, hier en daar twee fietsen van beiderlei kunne, waarvan de berijders ook al afgestapt rijn. Maar die hebben nu wel wat anders bg het hoofd: elkaar. Laat ze maar. We waren ook eens jong. Als dié oud zgn praten ze misschien nog wel over die fgne middag aan het dgkje Dan is er dat doorbraakwiel uit 1855 met de doorstroming van de Munniken beek. Dat is dan de Munnikenheul. Het goed van de broeders uit de zestiende eeuw was flink groot als men bedenkt dat het tot over de Emmikhuizer berg ging. Oh, wat was dit beekje vroeger een juweeltje, dat hortend en stotend op de Hof aankoerste, 't Is nu veel breder ge maakt en wel erg recht hier. Dat ver andert wel wat nu de kanten wat af kalven. Wie er een eindje langs wil lopen tot waar het bos begint kan nog ge nieten van de glorie van vroeger, de zeldzame dovenetels en die vindt óók nog wel de azuurblauwe bloemen van het kruipend zenegroen. En aan de teen van het dijkje hier en daar de geel groene keverorchissen, interessante plan ten met onder aan de stengel twee grote ovale bladeren. En overal staan de Salomonszegels. En straks de witte weelde van het fluitekruid. Het éérste dgkje tussen de straatweg en het 'fort aan de Buursteeg de Battergen noemden wg die vroeger, en nóg wel is nog mooier dan het deel waarover wij al kwamen. Rechts van ons is nog wat broekbos overgebleven en daar groeit een struikje dat vroeger in onze streek algemeen was. Het is nu erg zeldzaam, den gagel, die nu bloeit met oranje en bruinrode katjes. Als je er dichtbij komt en de zon warmt die bloe men wat op, dan denk je: „hé, ben ik nu in een dennenbos?" En dat is nog niet eens zo gek gedacht. Dan geurt het stuikje naar dennennaalden. Een fijn en pittig aroma. En dan is voor deze keer dg koek op, want over de Batterijen is al zó veel ge zegd en geschreven dat je deze vroegere idylle nu maar neemt voor wat ze werd: een recreatie-oord. De mannen die dat goed vonden, praten zich er wel uit. Misschien zit er wat in als ze zeggen dat je eens wat toe moet geven aan „het ministerie" om zo nog wat beters in handen te krijgen, Een bekend Veenen- daler noemde dat eens „koehandel". Gelijk had ie, want in werkelijkheid draaide dit alles uit op verlies. Ze beloof den veel en 't werd allemaal pet. Adriaan P. de Kleuver. LUXOR THEATER VEENENDAAL. Dit weekend kunt U in Luxor genie ten van goed degelijk vechtwerk. In de film „JOUW BEURT SCHATJE" naar de roman van Peter Cheney. In de hoofdrol natuurlijk Eddi Con- stantine als de FBI agent Lemmy Coution. Men ziet Eddie weer met een flauwe glimlach maar met harde vuis ten de misdaad bestrijden. Dit gebeurt al whiskey drinkend, al meisjes scha kend en natuurlijk al vechtend. Natuur lijk wordt er een professor ontvoerd maar voor de de afwisseling nu ook eens een agente van Scotland Yard. Na een enerverende vechtpartij zet Lemmy alles even recht. Het vrouwelijk schoon wordt verzorgd door Gaia Germani en Elga Anderson. Toegang boven 14 jaar. Van zondagavond tot woensdagavond (behalve dinsdagavond) Romantiek in Luxor. „DRIVER DAGG FALLER REGN" of' „Als de dauw hangt komt er regen" naar de roman van Margit Söderholm. Een fotografisch meester werk bekroond met verschillende ere prijzen. Men ziet in de hoodfrol de Zweedse actrice Mai Zetterling die tij dens het Filmfestival haar filmdebuut maakte als regiseuze. Het verhaal is een echt drama in de stijl van „Eeuwig zingen de bossen". De blonde zweedse wordt bijgestaan door de acteurs Alf Kjellin en Sten Lindgren. Alleen personen boven de 18 jaar mogen naar deze film gaan kijken. BIO RHENEN. ZATERDAGAVOND EN ZONDAG MIDDAG IN BIO EEN AVONTUUR VAN HERCULES. „Hercules tegen de Moloch". De zeer spectaculaire film met oud-Tarzan Gordon Scott in de ti telrol geeft weer enkele staaltjes van krachtpatserij weer waar de toeschou wers wel de nodige fantasie voor op moeten brengen. De body-Builder Scott gooit met rotsblokken etc. of ze een ons wegen. Rosalba Neri staat hem als afgevaardigde van het zwakke geslacht deskundig terzijde. Voor deze film wor den personen boven de 14 jaar toege laten. Zondagavond een film met meer ge halte. „GEHEIM AGENTE OP MA- LAKKA" met Jack Hedley en Barbara Shelley. De film verhaalt een oóHogse- episode die een van de uniekste ge noemd mag worden. De geheim agente vertolkt door Barbara Shelley beleeft een van haar spannendste avonturen in Azië tijdens een verward en chaotisch tijdperk. De nog vrij onbekende acteur Jack Hedley speelt op prachtige wijze de hoofdrol. Deze kleurenfilm is even eens toega ikelijk voor de leeftijd bo ven 14 jaar. Idee '66 leverde ideeën De redactie van Binder, het orgaan van de n.v. Hollantor in Veenendaal, 'was door haar directie in de gelegen heid gesteld de vrouwen en verloofdes ■van de werknemers in dit bedrijf uit i te nodigen een bezoek aan de 21e Huis- jhoudbeurs Idee '66 in het RAI-gebouw te Amsterdam aan te bieden. Twee maal vertrok een groep van ongeveer .honderdvijftig dames, verdeeld over drie bussen naar de beurs, n.l. dinsdag en donderdag. Op de beurs waren voor de dames heel wat nieuwtjes aanwezig. Het blijkt dat vele artikelen elk jaar weer een verbetering kunnen ondergaan, ook al denkt de leek, dat er een einde aan het kunnen der techniek is. De verschillende wascombinaties, die op de beurs getoond werden hadden weer een verbetering in het programma ge kregen, of ze hadden een meer aan gepaste vormgeving. Er waren echter op de beurs ook nog enkele geheel nieuwe snufjes te zien. Een der eerste dingen, die op vielen was wel de nieuwe aanbouw- keuken, die voorzien was van een aan recht, met twee wasbakken, die in de hoogte verstelbaar waren. Het bukken voor de dames tijdens de afwas hoort op deze manier tot het verleden, omdat iedereen de gootsteen, die overigens- niet van steen, maar van edelstaal is vervaardigd, op de door haar - of hem - gewenste hoogte kan stellen. Die aan- bouwkeukens waren er in verschillen de soorten. Alle hadden echter gemeen, dat ze een schat aan bergruimte paar den aan fraaie vormgeving en gemak- Kelijk schoonhouden. Een ander nieuwtje was ongetwij feld de keuken die in een kast inge bouwd is. Deze kastkeukens hebben de volgende afmetingen: hoog 175 cm, diep 61 cm en breed variërend van 95 tot 124 cm. Ze zijn alle voorzien van bergruimte voor de pannen en potten, een aanrecht, een boiler, twee kook platen en een ijékast. Het gehele geval kan op een gewoon geaard stopcontact worden aangesloten. Het zijn ideale meubels voor kantoren, zomerhuisjes en zeker voor kamerbewoners. En voor |nog geen tweeduizend gulden hebt u jer al een. Verder waren er allerlei kleine arti kelen te bewonderen, als bijvoorbeeld een elektrische staande koffiemolen, I waarin u net als vroeger met de wand- j molen de gehele voorraad koffie kunt bewaren. Een apparaatje om fruit en harde groenten mee te snipperen. Zelfs het snijden van uien is hiermee mogelijk, zonder tranen in de ogen te krijgen, want men hoeft de uien alleen maar in vieren te snijden, waarna de uien gesnipperd worden, terwijl de buiten ste rokken, de bruine in het apparaat achter blijven. De dames uit Veenendaal hadden uiteraard veel belangstelling voor de Firet-stand. In deze stand werd door lopend gedemonstreerd met de plak- bare tussenvoering. Ook de andere Hollantor artikelen hadden een plaats je gekregen. Een ander Veenendaals bedrijf dat vertegenwoordigd bleek, was de Scheepjeswol. Niet alleen echter voor de dames loonde een bezoek aan de huishoud beurs. Ook voor de heren is het zeker de moeite waard de beurs te bezoeken. Er waren vele stands ingericht met doe-het-zelf-artikelen. We denken hier bij aan een stand met Canadees be hang, dat alleen maar nat gemaakt hoeft te worden en dan op de muur geplakt kan worden, zonder dat er pap" aan te pas komt. Heel handig waren ook de Kona con nectors, waarmee men haakse hout verbindingen heel gemakkelijk en ste vig kan vervaardigen. EDKRVKKN Slager de Koning heropende Donderdag lk april werd aan de Hoofdweg in Ederveen de geheel ge moderniseerde slagerij van de heer De Koning heropend In de nieuw-geplaatste grote gekoel de toonbank lagen naast alle mogelijke soorten vleeswaren ook enkele nieuwe artikelen, als Kant-en-klaar verpakte bami en nasi goreng, uitgestald. Van deze laatste artikelen zal de Ederveense huisvrouw zeker een dank baar gebruik gaan maken. De heer De Koning, is door zijn, als kok in Indo nesië doorgebrachte, dienstttijd zeker 53- RENSWOUDE C.H.-politiek in de praktijk Dinsdagavond 19 april opende de heer G. v. Ginkel in gebouw Rehoboth te Renswoude een door de C.H. belegde openbare bijeenkomst. Wethouder J. T. Wolleswinkel hield een inleiding over het verband tussen de gemeente politiek en de C.H.-gedachte. Vooral naar aanleiding van de laatste stembus uitslag vond hij een dergelijke uiteenzetting zeer op zijn plaats. Er is veel kritiek op de C.H. gehoord, gegronde maar ook veel ongegronde. Dit niet slechts landelijk maar ook ter plaatse. Hij weet dit aan het grote gemis aan kennis wat betreft de politiek en aan het verkeerde beeld dat veel mensen ervan hebben. De „gewone" burger vindt de politiek maar een vreemde zaak, waarmee hij zo weinig mogelijk te maken wil hebben. Ook bij veel christenen begint deze idee veld te winnen, wat de heer Wol leswinkel een bedenkelijke zaak vond. Hetzelfde feit doet zich voor bij de gezagsverhoudingen. Veel mensen den ken er zonder te kunnen in een der mate gecompliceerde maatschappij als de onze. Dit kan alleen maar leiden tot anarchie en chaos. Tegenover deze negatieve houding stelde de spreker dat politiek in het bijzonder voor de christen, een heilige zaak is, waarvoor hij met een heilige ijver moet strijden. Elke gemeenschap moet worden bestuurd en vraagt der halve om ordening. Er moeten maat regelen genomen worden in het belang van de gemeenschap, hoewel dit soms kan indruisen tegen de overtuiging van enkelingen. Teveel regeling moet echter ook worden vermeden, dit kan geestdodend werken. DE C.H.-GEDACHTE Deze bevat eigenlijk twee principes: Het christelijke en het historische. Wat het christelijke betreft wil de C.H. zich ten opzichte van de maatschappij positief-christelijk gedragen. Dat geldt uiteraard ook voor de gemeentelijke samenwerking. Daarnaast moet hij ook historisch zijn: nuchter en praktisch. Zij moet dienend zijn en niet heersend. De C.H. wil bewust geen strakke partij-formatie zijn om daardoor een zo breed mogelijke opzet te bereiken. Elk christen moet zich bij haar thuis kunnen voelen. De Unie baseert zich op Gods Woord en wil daaruit voor het politieke leven als belangrijkste maatstaf aanleggen: de rechtvaardig heid. Er zijn binnen christelijke par tijen dingen gebeurd die daarmee niet in overeenstemming zijn. De C.H. wil haar best doen voor een ieder de ge rechtigheid te doen zegevieren. VERMATERIALISERING De heer Wolleswinkel waarschuwde tegen een te grote nadruk, ook binnen de christélijke partijen, op het mate riële. De figuur van Christus moet ons leren dat dat niet het belangrijkste is. Er wordt gestreden voor allerlei zaken die met het christelijke van de partij soms maar weinig of helemaal niets te maken hebben. Wij moeten de grote lijnen niet uit het oog verliezen. DE GEMEENTE Ook t.o.v. het doen en laten van het gemeentelijke bestuursapparaat vond de spreker een ontstellend gebrek aan kennis. Veel mensen begrijpen niet het nut en de functie van de burgemeester, de gemeentesecretaris. Ze becritiseren de hoge uitgaven zonder enig inzicht in deze moeilijke zaken. Ook in een dorp als Renswoude wordt gewerkt met honderdduizenden guldens per jaar. Al deze gelden moeten deskundig worden beheerd. Op het gemeente beleid oefent de gemeenteraad kritiek, althans zij behoort dat te doen. In Renswoude gebeurt dat te weinig, waardoor een goed samenspel bemoei lijkt wordt. Tot slot noemde de heer Wolleswin kel nog enkele praktische punten aan- DAMCLUB DCE HAD EIGEN COMPETITIE Maandagavond had in het Groene Kruis gebouw weer een gezellige voort zetting plaats van de onderlinge com petitie. De uitslagen waren: v. d. Ziel-v. Hunnink 2-0; Dikkenberg- B. v. Beek 1-1; Vierwinden-Middelman 2-0; H. v. Beek-J. Lagerweij 2-0; Vlas- tuin-D. v. Heerdt 2-0; Middelman-G. v. Heerdt 0-2; de Koning-v. d. Meijden 2-0; C. Lagerweij-T. Boer 0-2; H. v. Beek-v. d. Ziel 0-2; J. Lagerweij-de Ko ning 0-2; Slotboom-v. Hunnik 2-0; G. v. Heerdt-T. Boer 2-0; de Koning-v. Hunnik 1-1. SCHUTJASTOURNOOI IS GESLOTEN Deze winter werd er in café de Frel te Ederveen een zeer geslaagde schut- jastournooi gehouden voor de stam gasten. Maandagavond had de finale van dit tournóoi plaats. Als winnaar kwam uit de bus met 307 pnt. de Heer C. v. Dijk uit Eder veen. gaande de gemeentepolitiek. Noemens waard daarvan is wel dat de gemeente in onderhandeling is over de aankoop van sportvelden. Deze besprekingen zijn in een vergevorderd stadium. Na vijf jaar is nu eveneens vrijwel goedgekeurd het uitbreidingsplan ten noorden van de gemeente. Te zijner tijd zullen hier ongeveer driehonderd woningen verrijzen. Na deze alleszins geanimeerde in leiding volgde een even levendige dis cussie. Dergelijke avonden worden te weinig gehouden en. helaas, vaak door te weinig mensen bezocht. in staat de klanten over deze nieuwe artikelen voor te lichten. Het ontbrak de heer De Koning don derdag niet aan belangstelling, waai de attracties als een verrassing voor iedere 25ste koper en een extraatje voor aankopen boven de 15,niet vreemd aan waren. De winkel werd door vele bloemstuk ken. geschonken door leveranciers klan ten, vrienden en bekenden, die hun waardering voor de modernisering en verfraaiing niet onder stoelen of ban ken staken, opgefleurd. Het is een aanwinst voor Ederveen, dat men thans Indische gerechten in de eigen woonplaats kan betrekken. k, Leveringen uitsluitend op medisch advies k, Volledige garantie op alle toestellen k Deskundige en blijvende service k. Desgewenst aan huis te ontbieden Leverancier alle zieken fond sen PRINS BERNHARDLAAN 4 (ZWAAIPLEIN) VEENENDAAL 50 JAAR WEVER In tegenivoordigheid van het perso neel van de band- en halsterweverij C. d S. Valkenburg N.V., Stationsweg Scherpenzeel en de directie, werd vrij dagavond in hotel De Hertog van Gel- re door de burgemeester van Wouden berg, de heer JA. Hosai.gde ere-me- daille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst gespeld van een ingezetene uit zijn gemeente, de heer W. C. van De Wetering, wo nende aan de Stationsweg Woudenberg. Van de Wetering ontving deze onder scheiding aangezi hij 50 jaar werk zaam was bij genoemde weverij. De heer C. de Koning, wonende aan de Glashorst te Scherpenzeel, die even eens 50 jaar bij genoemde weverij werkzaam was, had van te voren te kennen gegeven dat hij op de uitreiking van een onderscheiding geen prijs stel de. Beide jubilarissen ontvingen uit handen van de directie de traditionele enveloppe en van het personeel een cadeau. Voordat de burgemeester de heer Van de Wetering de versierselen, beho rende bij de hem verleende onderschei ding op de borst spelde, memoreerde hij de loopbaan van de jubilaris. Ook een van de directie, de heer A. Valken burg, schetste de trouw en plichtsbe trachting van de jubilarissen. De avond werd verder gevuld met het optreden van het zangduo de paro's uit IJsselstein en de conferencier Bert van Schaik uit Utrecht. Tussen de bedrijven door kreeg het personeel een vragenlijst in te vullen van de toegekende waarde van een tiental fabrieksartikelen. Aan de invul ling van de juistheid van dit bedrag was een prijs van 25,10,en 5,door de directie beschikbaar ge steld. De eerste prijs werd gewonnen door de heer W. Methorst, de tweede door C. Valkenburg en de derde door M. de Koning. Overigens verkeerde het personeel In goede stemming daar voor de bijeen komst de eerste termijn van de winst deling 2% (een extra weekloon) was uitbetaald. Ook de etalage van slagerU van de Heerdt is gemoderniseerd.

De Vallei | 1966 | | pagina 10