Koninginnedag in het teken van de rolschaats POLITIEBERICHTEN lij Ledental E.H.B.0. nog steeds in stijgende n Wie wordt Europa's naaldprinses?? Viering Koninginnedag te Amerongen Organiserend comité heeft programma van het „veteranentournooi" geheel moeten wijzigen RHENENS RAAD BIJEEN RHENEN Communiqué A*R.-kiesvereniging AMERONCEN Officiële bekendmaking Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 22 april 1966 4 Zaterdag 30 april a.s. is het weer Koninginnedag. Op deze dag worden door de vereniging Oranjedag weer tal van festiviteiten georganiseerd. Twee feest- onderdelen hebben betrekking op rolschaatsrijden, nl. om 14.00 uur is er op de Markt een rolschaatsshow van de Eerste Winschoter Kunstrollers de Molenstad, met een show vol vaart en humor, getiteld Het plekje bij de molen, terwijl om 16.30 uur een kinderrolschaatswedstrijd begint. Wegens geldgebrek van het comité komt het traditionele vuurwerk dit jaar te ver vallen. 's Morgens om 10 uur wordt de feest dag officieel geopend door de burge meester, mr. dr. J. Hazenberg, waarna vlaghijsen en kinderzang volgt. Om 11 uur houdt de vrijwillige brandweer te Veenendaal een water voetbalwedstrijd in het Schrijverspark, Aardig neefje Dinsdag deed de heer Van de S. aan gifte, dat de portemonnee van zijn vrouw, met een inhoud van 60 cent gestolen was Bij naspeuring bleek, dat het 15-jarig neefje J. uit Veenendaal de dader was. Hij bekende zijn daad tegenover de po litie, en vertelde daar eveneens, dat hij enkele weken eerder reeds f 6,50 uit de spaarpot van oom v. d. S. had gehaald. Aanrijding bij afrit Dinsdagmiddag kwam de heer H. M. L. uit Utrecht vanuit de richting Arnhem de afrit van de rijksweg bij Veenendaal afrijden. Hij wilde linksaf in de richting Veenendaal, maar bemerkte te laat, dat de weg hem versperd werd door een per sonenauto, bestuurd door de heer T. uit Groesbeek. Bij de botsing die het gevolg was, liep de vrachtauto slechts lichte schade op. De personenauto werd echter zo zwaar be schadigd, dat hij moest worden wegge sleept. De heer T. en een passagier kre gen lichte verwondingen aan het hoofd, die door dr. Heij verbonden werden. bij het Omleidingskanaal. Na de middag om 14 uur dus het optreden van De Molenstad, en om 16 uur de kinderrolschaatswedstrijden in schoonrijden. Het avondprogramma bestaat uit een populair concert op de Markt in de gemeentelijke muziektent door de Veenendaalse harmonie Caecilia o.l.v. de heer G. Adee uit Hilversum om 20 uur en een Oranjebal voor de tie ners in de garage van de firma Schoonhoven aan de Industrielaan, waar dezelfde band als op 10 maart zal optreden, dat om 19 uur begint. (Voor het volledig programma wordt verwezen naar pag. 2 van dit blad.) Troubadour oogstte succes bij bejaarden Woensdagmiddag had in het O.C.B.- gebouw een heel bijzondere ontspan ningsmiddag voor de bejaarden plaats. De heer Rob van der Bas uit Blaricum kwam spelende de zaal binnen, waar hi| met applaus werd begroet. De heer van de Bas, die zelf teksten en muziek schrijft, heeft met praatjes en liedjes de middag gevuld, eigen liederen en balladen, sommige met een prachtige moraal, begeleid op luit en draailier. Van de draailier, een instru ment met de vorm van een scheepje, heeft hij ontstaan en werking breed voerig uitgelegd. Een bizonder instru ment, dat vooral door onze voorouders in de 17de eeuw werd bespeeld. Enkele van zijn balladen hadden een refrein, dat door de aanwezigen werd meege zongen met een vrolijke kwinkslag en wat anekdotes praatte de artiest zijn programma aan elkaar. Na zijn laatste optreden kreeg 1 'j een flink applaus. a.s. Dinsdag is weer de brei- en praatmiddag voor de dames. De raad van de gemeente Rhenen komt dinsdagavond ten gemeentehuize in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan de volgende punten van behandeling: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededelingen; 3. Wachtverbod noord zijde Valleiweg Vreewijkplein en Vree wijkstraat; 4. Aankoop grond verbete ring Nieuwe Veenendaalseweg; 5. Aan koop grond Larikslaan; 6. Vaststelling vergoeding b.l.o.-school „Heimerstein" over het tijdvak 1960-1964 7. Besluit tot het bouwen van een gymnastieklo kaal aan de Papaverstraat; 8. Onder handse aanbesteding bouw gymnastiek lokaal aan de Papaverstraat; 9. Over eenkomst met het rijk voor het aan brengen en exploiteren van een na- triumverlichting op een gedeelte van rijksweg 25; 10 Beroepschrift bouw vergunning G. Hilpertshau8er; 11. Be roepschrift bouwverg. N.V. „Brink hout"; 12. Vaststelling voorschot be loning vakonderwijs 1966; 13. Vaststel ling exploitatievergoeding b.l.o.-school „Heimerstein" 1965; 14. Verkoop grond ten behoeve bouw aardgasstation; 15. Verkoop bouwterrein Rijnstraat; 16. Bouw 72 woningen; 17. Wijziging ge meentebegroting, begroting gemeente werken en begroting grondbedrijf dienstjaar 1966. Specificatie stukken punt 2: a. Koninklijk besluit d.d. 18 febr. 1966 betreffende vernietiging besluit gedepu teerde staten van Utrecht inzake school op Gereformeerde grondslag; b. verslag inspectie archieven in de provincie Utrecht over 1963 en 1964. Dinsdagavond hield de afdeling Rhenen-Achterberg van de E.H.B.O. in hel leslokaal, dat in de Streekluiishoudschool is gevestigd, haar algemene leden vergadering. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer L. van Wijngaarden en werd o.m. bijgewoond door de heer Knegjens namens het district Utrecht In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede dat het met het ledental nog steeds vooruit gaat en dat dit reeds 45 bedraagt. Aanrijding op rijwielpad Kerke wijk Woensdag omstreeks het middaguur deed zich weer eens een aanrijding voor op een der rijwielpaden langs de Kerke- wijk. De bestuurder van een bromfiets, M. S., passeerde enkele wielrijders Toen hij het groepje voorbijging botste hij tegen de fiets van de 13-jarige A. G. Het rijwiel werd geheel verbogen. Matineuze aanrijder Donderdagmorgen om 7.25 uur wilde de heer H. H. G. M. uit Veenendaal komend vanaf zijn woning in het Rembrandtpark linksaf slaan, in de richting van de Rem- brandtlaan. Hem naderde een bromfietser van links, die volgens de verklaring van M. de achterzijde van zijn auto geraakt zou hebben De bromfietser ontkende dit. Toen M. de politie gewaarschuwd had, bleek de bromfeitser te zijn verdwenen De politie heeft de zaak in onderzoek. Meifestival Zaterdag 7 mei wordt in Utrecht weer het Meifestival gehouden Aan deze dag wordt meegewerkt door een groot aantal artisten, die bekendheid genieten van ra dio en t.v. Voor belangstellenden zijn er nog kaar ten verkrijgbaar bij de heer G. van Bar- neveld Adr. van Ostadelaan 44 in Vee nendaal. Lekkere hapjes voor CPB De christelijke plattelands vrouwen bond afdeling Veenendaal heeft donder dag lJf april een vergadering gehouden in het OCB-gebouw. Mej. Hendriks uit Utrecht toonde de dames, hoe ze verschillende lekkere hapjes voor bij de maaltijd of tijdens het bitteruurtje konden klaarmaken. Mej. Hendriks begon met het ver vaardigen van een zalmslaatje en daar na maakte ze een voor vele dames het bekend gerecht klaar, dat naar de naam van Waldorf-slaatje luisterde. Deze beide slaatjes werden door de da mes gelijktijdig geproefd en beoordeeld. De meeste dames bleken het bekende slaatje beter te kunnen waarderen dan het meer exotische. Na de koffie demonstreerde mej. Hendriks het maken van een stekel varken. In een grot appel werden prikkers, voorzien van verschillende fruitsoorten als mandarijnen, druiven enz., met bovenaan een stukje kaas en een uitje, gestoken. Dit gaf een erg leuk effect. Ook maakte de demonstra- trice toostjes klaar, waarbij ze ver schillende ingrediënten als bijv. kaas- boter gebruikte. Tot slot van de avond liet mej. Hen driks zien hoer men gemakkelijk een glas kan versieren. Hiertoe doopte zij het glas in ongeklopt eiwit en rolde het vervolgens door de gehakte peterselie, of door de suiker. De leden van de CPB kunnen op een leerzame en smakelijke avond terugzien Uit het jaarverslag van de secretaris de heer Rijksen bleek, dat op 2 febr. 1965 de oprichtingsvergadering plaats vond, waarbij een verlopig bestuur werd gekozen, dat later ook als defini tief bestuur zou optreden. Men organi seerde in dat eerste bestaansjaar al een herhalingscursus met als docenten de artsen Rienstra en Almekinders, geas sisteerd door een tweetal instructeurs. Nu treedt dokter Schilperoort uit Veenendaal als docent op voor de 30 cursisten die sinds j.l. september voor het diploma worden opgeleid. Bij de bestuursverkiezing hadden me vrouw De Zwarte-Spies en de heer Magauer zich niet herkiesbaar gesteld, de in hun plaats voorgestelde candida- ten de heren Onink en Van den Heuvel werden bij acclamatie gekozen. Uit het verslag van de penningmees ter de heer Deijs was optimistisch. Er was een behoorlijk kassaldo. Men voelde wel voor het deelnemen aan wedstrijden, doch de jonge vereni ging zag nog geen kans een wedstrijd- ploeg op de been te brengen, zodat men van inschrijving hiervoor voorlopig zal afzien. Tijdens de rondvraag drong één der leden aan op het maken van meer pro paganda, met name onder groepen die nauw bij EHBO zijn betrokken, zoals huisvrouwen, rijschoolhouders en bus chauffeurs. De voorzitter zegde toe, dat dit punt uitvoerig de aandacht van het bestuur zal hebben. Tot besluit van de bijeenkomst richt te de voorzitter een bijzonder woord van dank tot de heer Van Dijk. die zich op allerlei manieren heeft beijverd de vereniging aan materialen te hel pen. Wat hij daarbij presteerde kon men zien aan de hand van een kleine tentoonstelling v an les- en verband materiaal welke men na afloop van de vergadering kon bezichtigen. Vol trots toont hier een hulsvrouw haar eigen gemaakte deux-pièces aan vele vrienden en bekenden. RHENEN VERKOOP GROND VOOR AARDGASSTATION Van de Nederlandsche Gas Maat schappij N.V. te Veenendaal ontving men een verzoek aan haar een perceel grond ter grootte van ongeveer 800 m" te verkopen, gelegen aan de Verl. Oude Veenendaalseweg en de Autoweg, ten einde daarop een aardgasontvangst station te bouwen. B. en W. hebben te gen deze verkoop geen bezwaar en daarvoor een prijs van 10,per m2 bedongen, waarmee genoemde vennoot schap zich accoord heeft verklaard. Het college stelt de raad voor tot deze verkoop te besluiten. GEEN VOORRANG VERLEEND Maandagochtend 8.30 uur vond op de krulcing Zwarteweg-Grebbeweg een aanrijding plaats. C. v. L. uit Rhenen reed over de Grebbeweg in de richting Wageningen. Vanaf de Zwarteweg na derde een personenauto bestuurd door L. S. uit Huizen, die geen voorrang aan de vrachtauto verleende. Er ont stond behoorlijke materiële schade. Naar aanleiding van publicaties rond de wijziging van de kandidaten lijst voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen, stelt het bestuur van de -\.R.-kiesvereniging het op prijs hieromtrent het volgende te verklaren. Het bestuur van de A.R.-kiesvereniging betreurt het in hoge mate, iat zij bij het opstellen van de kandidatenlijst voor de ledenvergadering in februari j.l. ten onrechte is uitgegaan van de gedachte, dat de Heer Ester niet herkiesbaar zou zijn. Met de Heer Ester heeft in deze helaas ivoren onvoldoende kontakt plaats gevonden. Uitgaande van de gedachte, dat de Heer Ester niet herkiesbaar zou djn, heeft de in februari j.l. gehouden ledenvergadering besloten Ds. van Enk de 3e plaats op de kandidatenlijst toe te wijzen. Nadien werd echter algemeen betreurd, dat tevoren onvoldoende overleg met de Heer Ester was gepleegd, omdat in dat geval bij het opstellen van de kandidatenlijst wèl rekening zou zijn gehouden met het feit. dat de Heer Ester herkiesbaar was. In nader overleg met zowel Ds. van Enk als met de Heer Ester werd daarop besloten op de ledenvergadering van 15 april j.l. alsnog aan de leden voor te stellen wijziging in de kandidatenlijst aan te brengen en wel in die zin, dat de Heer Ester de 3e plaats zou worden toegewezen. Nadrukkelijk kan worden verklaard, dat Ds. van Enk zich met deze gedachte volledig kon verenigen. Het feit, dat Ds. van Enk een andere plaats kreeg toegewezen moet dan ook alleen gezien worden als een logisch gevolg van de plaatsing op no. 3 van de Heer Ester. Duidelijk dient te worden gesteld, dat niet angst voor stemmenverlies, noch andere factoren hierbij een rol hebben gespeeld, maar dat alle betrokkenen zich hebben laten leiden door het partijbelang en door de overweging het belang van Veenendaal en haar inwoners voorop te stellen Tenslotte wenst het bestuur van de A.R.-kiesvereniging uitdrukkelijk te verklaren, dat nooit gesproken is over en gedacht is aan de mogelijk heid om na de statenverkiezingen met de C.H.U. op één lijst uit te komen. Dat in één der plaatselijke bladen deze suggestie is gedaan en dat het zó wordt voorgesteld alsof de Anti-Revolutionairen de boot hebben gemist acht het bestuur volslagen misplaatst. Ned. Christen vrouwenbond Afd. Veenendaal Op woensdag 11 mei a.s. maakt de N.C.V.B. afd. Veenendaal een uitstapje. De tocht gaat 's morgens naar Baarn, waar men om half tien wordt ver wacht in het Geref. Zendingscentrum. Tegen twaalf uur vertrekt men van daar naar het hotel „De witte bergen" bij Laren, waar wordt gedineerd, 's Middags gaat het via Hilversum en de Loosdrechtse Plassen naar het kas teel De Haar te Haarzuilens, dat wordt bezichtigd. De weg terug zal waar schijnlijk bloeiende boomgaarden in de omgeving van Bunnik voeren naar Driebergen, waar men nog een kopje koffie zal drinken. Om plm. 7 uur hoopt men weer in Veenendaal te arriveren. Deze keer gaat de reis met twee bussen en er zijn nog plaatsen beschikbaar. Leden of be langstellenden, die nog met deze reis mee willen kunnen zich t/m dinsdag, 26 april a.s. opgeven bij Mevr. I. D. Bos-Dikken, Rembrandtlaan 92, tel. 3793 of bij Mevr. H. J. Schaaf-de Lange, Populierenlaan 3, tel. 3868. Vertrek 's morgens om half negen vanaf de Patrimoniumlaan en er wordt gestopt bij iedere halte in Veenendaal. VALKENBURG JUNIOR KLOPTE SENIOR Maandagavond 18 april werden in het Trefpunt door de VDC onderlinge damwedstrijden gespeeld. Heel opmerkelijk op deze avond, maar heus niet dramatisch (daarvoor is de damfamilie Valkenburg te sportief ingesteld) was de winst die Nico Val kenburg behaalde op zijn vader en leermeester. Wie de capaciteiten van de vader kent en opgemerkt heeft, dat de zoon reeds meerdere zeer goede resultaten in de damclub behaalde, begrijpt dat van deze 15-jarige dammer nog veel te verwachten is. De uitslagen waren: Vermeer-W. de Kleuver 2-0; Verhoef- Van Leeuwen 1-1, De Roder-Kuiter 2-0; Van de Brandhof-Schaap 2-0; Van de Hor-Bouwman 1-1; Tollenaar-Van de Bovenkamp 2-0; Kalter-G. Valkenburg 2-0; Valkenburg Sr.-Valkenburg Jr. 0-2; Kuiter-Meerveld 0-2. DOVO SECRETARIS OUYVERKERK VOOR RADIO straat 7. De secretaris van DOVO de heer M. R. Juwerkerk heeft j.l. donderdag avond in het programma van de NCRV enige vragen beantwoord in de rubriek DE CLUB VAN DE WEEK". Het vraag en antwoordspel dat j.l. dinsdag reeds was opgenomen werd uitgezoi.den tussen 17.50 en 18.05 uur. Mevrouw van Capelle winnares voor Veenendaal Gebouw Eltbeto aan de Fluiterstraat stond woensdagavond op z'n grondvesten te trillen toen talentvolle amateur-couturières temidden van een laaiend enthou siast publiek hun eigengemaakte kledingstukken toonden. Trots en vaak wiebelend op de nieuwe hoge bakkennerveus glimlachend of bijzonder zelfverzekerd showde menig verkoopstertje, typiste, scholiere en zelfs een enkele huisvrouw hun creatie aan een tot aan de nok toe gevulde zaal. Voof het 69 achtereenvolgende jaar hield de Inkoop Combinatie Seek. run te Veenendaal een dergelijke show, die een voorronde is op de 'ïahdetijke finale op 7 mei a.s. in Grand Hotel Kransnapolsk* te Amsterdam Op die datum wordt aan de winnares een droomreis van maar liefst 1000,- beschikbaar gesteld door Neue Mode. Reden genoeg naald en draad, hèt wapen van de vrouw, te hanteren met liefde en elan. Fa. Diepeveen zorgde evenals de vorige jaren voor een smaakvol ingericht milieu en een tot in de finesses geregelde organisatie. De „mannequins", variërend in de leeftijd van 15-50 jaar, waren echt wel een beetje zenuwachtig al was het voor velen niet de eerste keer, dat zij op een plankier aan een kritische jury hun maaksels toonden. Alvorens echter tot het eigenlijke showen kon worden overgegaan was nog heel wat werk te verzetten achter de coulissen. Aldaar constateerden wij tegen half acht een zenuwachtig heen en weer gedraaf. Een zacht kreunen deed onze blikken wenden naar een hoek van de .kleedkamer, alwaar enke le dames zich in hun creaties wurm den. Verhit en gespannen, stonden de amateur-naaisters, temidden van een chaotische toestand, te wachten op de dingen die komen zouden. Gelukkig NUTSEXCURSIE NAAR DE STUW Zaterdagmiddag 23 april a.s. om twee uur vertrekt vanaf de Hof een gezelschap Nutsleden, dat voor de der de maal onder leiding van de heer Ir. J. C. Slagter een bezoek gaat brengen aan de Stuwwerken op de uiterwaar den te Amerongen. Graag rekent men op de medewer king van de automobilisten, die vrien delijk verzocht worden niet-autobezit- ters een lift aan te bieden. Het is overigens te hopen, dat de weersomstandigheden zaterdagmiddag wat beter zullen zijn dan de afgelopen weken het geval is geweest. RAADSZAALCONCERT Het is thans definitief, dat er dins dag 3 mei a.s. een raadszaalconcert ge geven wordt. Door bemiddeling van één der leden heeft het Nut toch nog de kans gekregen een concert voor te bereiden. Een strijkerskwartet zal deze avond een uitgezocht programma ten gehore brengen. SCHIETUITSLAGEN Ook deze week werd er weer door de leden van Willem Teil te Ameron gen geschoten om het hoogst aantal punten. De uitslag werd als volgt: W. van Veenendaal 98 pnt; P. v. d. Sigtenhorst 96 pnt; A. de Haas 94 pnt; J. de Kroon 94 pnt; R. Labruyère 90 pnt; R. Schuchardt 90 pnt; R. Brink man 89 pnt; A. Duffels 89 pnt; J. van Leeuwen 88 pnt; J. L. Engelaar 80 pnt. Voor de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin heeft de Oranje vereniging Amerongen voor zaterdag 30 april a.s. het volgende programma samengesteld: Om 8 uur worden de inwoners verzocht de vlaggen uit te steken. Om 10 uur vindt voor het gemeentehuis ten overstaan van de burgemeester, als vertegenwoordiger van de Kroon, een aubade door de schooljeugd plaats. De kinderen van de bijzondere en de openbare kleuterscholen zullen bij deze aubade de spits afbijten. Hierna vertrekken zij naar hun lokalen om een tractatie in ontvangst te nemen. Na deze kleuters zingen de leerlin gen van de beide lagere scholen onder leiding van de heer S. Bosma de liede ren Het Wilhelmus; Een scheepje in de haven landt of Schildwacht, wendt je hoofd zo niet en als derde lied het Amerongse Volkslied. Het Wilhelmus en het Amerongse Volkslied zullen worden begeleid door de muziekvereniging Ons Genoegen. Na deze aubade vindt de optocht plaats van de schooljeugd. Voorafge gaan door Ons Genoegen zal de stoet de volgende route gaan: Overstraat, Donkerstraat, Van Reede Ginckellaan, Rijnstraat, Utrechtsestraatweg, Burg. Jhr. v. d. Boschstraat tot Buitenlust, Nederstraat en weer naar de Hof al waar de stoet ontbonden wordt. Om 11 uur vindt in de scholen de tractatie van de schoolkinderen plaats. Om 2 uur is er in het Dorpshuis een filmvoorstelling. Vertoond zal worden de film Sjors van de Rebellenclub. Van 13.30 uur tot 15.00 uur draait deze film voor de leerlingen van de open bare lagere school en de drie kleuter scholen en van 15.30 uur tot 17.00 uur voor de leerlingen van de Christelijke lagere school. Om 8 uur 's avonds is er in het Dorpshuis een Oranjebal waaraan mu zikale medewerking zal worden ver leend door het orkest „Cullienans" uit Doorn. De leden hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart vrije toe gang en mogen één introducé mee brengen. De niet leden en toch dans- KORFBALNIEUWS Programma voor a.s. zaterdag: SKF 1—ZWALUWEN, aanvang 15.00 uur; SKF 4SVMM 2, aanvang 16.00 uur; ARENA 1 jun.SKF 2 jun., aan vang 14.15 uur. Vertrek junioren 2: per fiets vanaf de Haas om 13.15 uur. A.s. donderdag 21 april, aanvang 8 uur; Bestuursvergadering thuis bij Fam. de Man, v. d. Duyn v Maasdam- Het organiserende comité bestaande uit de Veenendaalse scheidsrechters geassisteerd door de heer Van Hall heeft het programma van het Veteranen- tournooi drastisch moeten wijzigen. Aangezien er verschillende verenigingen bepaalde avonden niet kunnen werd het vorige programma in zijn geheel onuitvoerbaar. Na veel puzzelen is men erin geslaagd het zo in te delen dat het programma in zijn geheel vlot kan worden afgewerkt. Van de zijde van het comité wordt er dan ook met nadruk op gewezen dat er aan dit pro gramma niet meer veranderd kan worden mede doordat de tijd te kort is om nog eens te reorganiseren. De officiële poule-indeling en programma ziet er nu dan ook als volgt uit: 9 mei, 18.45 uur: Merino'sUnitas; VRCBoxal (op 2 terreinen). 13 mei, 18.45 uur: Merino'sMuske tiers; GVVVSKF (op 2 terreinen). 16 mei, 18.45 uur: DOVO—Unitas; NS VSVRC (op 2 terreinen). 20 mei, 18.45 uur: MusketiersVSW; GVVVBoxal (op 2 terreinen). 23 mei, 18.45 uur: Reserve (op 2 ter reinen). 27 mei, 19.00 uur: DOVOMerino's; 20.00 uur: SKF—Boxal. 31 mei, 19.00 uur: UnitasVSW; 20.00 uur: VRC—GVVV. 3 juni, 19.00 uur: DOVOMuske- voor hen verscheen juist op dat mo ment de lady-speaker die enkele laat ste wenken gaf en er volkomen in slaagde de steeds nerveuzer wordende dames te kalmeren. Eenmaal in het volle licht van de schijnwerpers liepen de enthousiastelingen schijnbaar dood kalm over de plankier en konden zo doende meedingen naar de aantrekke lijke prijzen. De vier mooiste prijzen bestonden respectievelijk uit: een plaid, een elektrische keukenklok met inge bouwde kookwekker, een waardebon van 100,- en een Perzisch tapijt ter waarde van 750,-! Kleur maakt de vrouw en vooral de jonge vrouw. Ongetwijfeld is dit het devies geweest van mej. Schoonder- beek, die bewust naar een passende persoonlijke kleur heeft gezocht. Zacht rose was haar kleur. Een prachtig con trast met haar lange zwarte lokken Een verhoogde taille en geplisseerde rok waren de kenmerken van haar creatie. Bijzonder charmant! Het vijftienjarig leerl.-verkoopstertje Janske van Metelen zorgde voor een verrassend lichtblauwe vrijetijdsdracht Geen getrippel op hoge hakjes dus lustigen worden verzocht 1,50 per persoon te offeren. Men behoeft er practisch al niet meer op attent te worden gemaakt doch we willen het nog eens herhalen: s.v.p. niet op schoenen met naaldhak ken. van gehad"; aldus de 17-jarige Willy van Dijk. Na afloop toonde zij ons vol trots haar kamgaren japonnetje. Een goede kleurcombinatie rose en grijs zorgde voor een verrassend effect, terwijl het geheel door een cape van hetzelfde materiaal werd gecompleteerd. Van de 35 getoonde creaties waren cocktailjurkjes, strand- en vrijetijds- kleding sporadisch te vinden. Jammer! Juist deze kleding leent zich bij uit stek voor nieuwe mode-ideeën. Het startsein voor het showen van een Bobby Brooks collectie werd ge geven nadat de jury zich voor wijs beraad teruggetrokken had. Bobby Rhenen maken bekend: Burgemeester en wethouders Veenendaal maken bekend: dat, in verband met de viering van de verjaardag van Hare Majesteit de Ko ningin, de warenmarkt van zaterdag 30 april 1966 wordt verplaatst naar vrijdag 29 april 1966. Veenendaal, 20 april 1966. Burgemeester en wethouders voornoemd: de burgemeester, J. Hazenberg. de Secretaris, Van Manen. BEKENDMAKING De Burgemeester der gemeente Vee nendaal maakt bekend dat van heden af aan het politiebureau verkrijgbaar zijn formulieren voor het aanvragen van visakten en bijdragebewijzen voor het seizoen, aanvangende 1 juni a.s. en eindigende 31 mei daaropvolgende. De ingevulde en ondertekende aan vraagformulieren dienen uiterlijk 15 mei a.s. weer aan het politiebureau te wrden ingeleverd. Zoals gebruikelijk zullen de leden van de hengelsportver eniging „De Rietvoorn" alhier door het bestuur van die vereniging in kennis worden gesteld van een voor hen gel dende afzonderlijke regeling. Onder de aandacht van belangheb benden vordt nog gebracht dat het ko mende seizoen aanvangt op 28 mei '66; van die datum af tot 1 juni 1966 mag uitsluitend worden gevist, voorzien van een geldige akte of bewijs voor het dienstjaar 1965-1966. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de publicatie aan de ge- r eentelijke aanplakborden. De Burgemeester voornoemd, J. Hazenberg. GEMEENTE RHENEN WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders Brooks is overgewaaid uit het land van Columbus en is voor menig teener jè van hèt. Dankzij deze coördinatie combineert en creëert de teener haar eigen stijl. Respectievelijk 12 meisjes hadden de plezierige opdracht te vervullen tijdens de pauze deze kleding op een zo char mant mogelijke wijze te showen. Netty, Ria, Marja, Bea en Elise slaagden daar volkomen in en mochten de door hen zelf geshowde combinatie aan hun eigen garderobe toevoegen. Mevr. van Capelle sleepte de eerste maar een frank en vrij voortstappen prijs in de wacht en werd de trotse over de plankier. bezitster van een Perzisch tapijt t.w.v. Eigenlijk had mevr. Stoffelsen, moe- 750,-. Tezamen met mevr. Stoffelsen, der van twee spruiten, het veel te druk mevr. Tung en mej. Webbe zal zij op met haar huishouden. Doch achter de de landelijke finale meedingen naar Groep A: DOVO, Merino's, Muske tiers, VSW en Unitas. Groep B: VRC, SKF GVVV, Boxal en NS VS. 6 mei, 18.45 uur. DOVO—VSW; NSVSSKF (op 2 terreinen). P.B.S.V. WANDELNIEUWS De wandelsportvereniging van de Prinses Beatrixschool heeft j.l. zater dag deelgenomen aan de Sportlust- tocht te Eist. Daar heeft zij weer een mooi sukses behaald. Met niet minder tiers; 20.00 uur: NSVSBoxal. dan vier bekers mochten zij huiswaarts 6 juni, 19.00 uur: Merino'sVSW; keren. 20.00 uur: VRCSKF. Met vier groepen hebben zij gewan-i 10 juni, 19.00 uur: MusketiersUni- deld op de 10 km afstand Daar be- tas; 20.00 uur: NSVSGVVV. haalden zij een eerste, een tweede en 13 juni: Reserve of 3e en 4e plaats. een derde prijs, en tevens mocht een van de leidsters nog een eerste leid- stersprijs in ontvangst nemen. Voorwaar een mooie prestatie. A.s. zaterdag hopen deze wandelaars naar Breukelen te gaan om daar deel te nemen aan een tocht die georgani seerd wordt door Dudok de Wit. De bate van deze tocht komt geheel ten goede van het gehandicapte kind. 22 juni: Finale. Alle wedstrijden worden op het Sportpark Panhuis gespeeld tenzij er van comitézijde anders wordt bekend gemaakt. De wedstrijd die op 31 mei a.s. zal worden gespeeld tussen Unitas en VSW kan eventueel nog een half uur ver vroegd worden, hier wordt dan tijdig mededeling van gedaan. potten en pannen beraamde zij een plan. Meedoen aan een amateur-mode- show leek haar een aangename afwis seling in haar dagelijkse beslommerin gen. Kort en krachtig: Met een licht blauw ensemble won zij de 2e prijs en werd tevens uitverkoren voor de na tionale finale te Amsterdam. „Zenuwen?? Helemaal geen last van dc titel van Ned. Naaldprinses. De Duitse radio en televisie zullen op 18 juni a.s. in Baden Baden grote aandacht schenken aan de verkiezing van Naaldprinses van Europa. Hoofd prijs een elegante B.M.W. 1600! Voor Veenendaal echter is Diepe- veen's amateur-show hiermede weer voltooid verleden tijd geworden. dat bij hen is ingekomen een ver zoek van het gemeentebestuur van Rhenen om vergunning voor de bouw van een gymnastieklokaal op het per ceel, kadastraal bekend gemeente Rhe nen, sectie G, nummer 2165 gedeelte lijk, gelegen ten westen van de Anjer laan. In het ter plaatse geldende be stemmingsplan is deze grond bestemd voor woningbouw. Alvorens een beslissing overeenkom stig artikel 20 der Wederopbouwwet te nemen, worden eigenaren en ge bruikers van aangrenzende en nabij gelegen gronden in de gelegenheid ge steld om binnen 14 dagen na dagteke ning van deze bekendmaking bij hun college bezwaren in te dienen. De hierbovenbedoelde bouwaanvraag en de daarbij behorende stukken lig gen gedurende genoemde periode ter inzage ter gemeentesecretarie. Rhenen, 23 april 1966. Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. De secretaris, W. C. Pieters. Sj iiet tweede team van de biljartvereniging De Morgenster werd kampioen in z(jn afdeling. Ter gelegenheid hiervan poseerde het voor onze "otograaf.

De Vallei | 1966 | | pagina 4