llbets HUIBERS OPENDE TWEEDE ZAAK Koffers, paraplu's en weekenders VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. FILMPROGRAMMA THE AMERICAN SHOP Gemeente Ede loopt vijftien jaar achter Nieuwsblad „DE VALLEI" ELST Receptie biljartver. Morgenster AMERONGEN Bevordring van het eigen woning-bezit Blaauwe schuur krijgt dak LEDER SPOUT r MAGAZIJN HOOFDSTRAAT 15 - TEL:Z869 - VEENENDAAL Officiële bekendmaking EDERVEEN i.M. Permanent FORD-show in showroom vrijdag 6 mei 1966 1Ü Zomerzegels weer verkrijgbaar Dinsdag 3 mei j.I. zyn de eerste zomer zegels van dit jaar verkocht. Nog tot en met 25 juni zullen de zegels op alle post- inrichtingen verkrygbaar zyn. Zomerzegels, zijn bijzondere frankeer zegels, met een toeslag. En om die toe slag gaat het nu juist. Er zijn overal om ons heen noden, waar we niet elke dag tegen aan lopen. Gelukkig zijn er heel veel organisaties in ons land, die zich hiermee bezig houden. Organisaties op het gebied van de verzorging van chronisch zieken, het werk voor minder validen, verkeersonveiligheid, blinden zorg, drankbestrijding en nog veel meer, ook op cultureel terrein. Al die organisaties krijgen een deel van de opbrengst van de Zomerzegels, terwijl er ook een deel naar regionale en plaatselijke instellingen gaat. De serie van dit jaar is gewijd aan de feiten, dat het 300 jaar geleden is, dat de Friese dichter Gijsbert Japicx is over leden en dat de Nederlandse maatschap pij voor Letterkunde 200 jaar geleden werd opgericht. Ze hebben de naam „Schrijvend-Nederland-serie" meegekre gen. Naar aanleiding van het feit, dat het eerste en tweede team van de biljart vereniging de Morgenster in Eist, resp. in de klasse Cl en C2 van het district Veenendaal en omstreken, het kam pioenschap behaald heeft, zal het be stuur op zaterdag 7 mei recipiëren. De receptie wordt van 16 tot 17 uur gehouden in hotel De Morgenster te Eist. Aan belanghebbenden wordt mede gedeeld, dat bij K.B. van 22 decem ber 1965 en bij beschikking van de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening van 30 de cember 1065 met ingang van 1 ja nuari 1966 de regelen ter bevorde ring van het eigen woningbezit zyn gewijzigd. Bydragen van het Rijk. Ingevolge de gewijzigde regeling kun nen door het rijk, ten behoeve van de bouw of het verwerven van woningen, aan meerderjarige personen bijdragen ineens worden verstrekt, op de voet van de beschikking geldelijke steun eigen woningen. De voorwaarden hiervoor zijn: een ver klaring van de minister, dat de woning in beginsel voor een bijdrage ineens in aanmerking komt; dat de woning tien jaren achtereenvolgens door de eigenaar wordt bewoond; dat de woning moet voldoen aan de bepalingen, vervat in de voorschriften en wenken van 1965; dat de stichtingskosten van de woning een door de minister te stellen grens niet mogen overschrijden; dat het inkomen van de eigenaar niet mag gaan boven een door de minister te stellen grens; als een krot wordt afgebroken kan de bij drage ineens met 50% worden verhoogd en de aanvrage om bijdrage ineens moet worden gedaan door tussenkomst van een toegelaten bemiddelend orgaan. Om het verkrijgen van de benodigde gelden te vergemakkelijken kan door de gemeenteraad een garantie worden ver leend voor de betaling van de hoofdsom en de rente van leningen, onder verband van eerste hypotheek. Omtrent deze nieuwe regeling kunnen nadere inlichtingen worden verkregen ter gemeentesecretarie. De reinigingsdienst van de luchtha ven Schiphol heeft vandaag een stof zuiger in dienst gesteld om de vele straten en pleinen op het luchthaven terrein schoon te houden. Het appa raat is een „gewone" stofzuiger, maar dan met een capaciteit welke vele ma len hoger is dan de gangbare stofzui gers: 3000 vierkante meter per uur. Het zuigvermogen wordt opgewekt door een benzinemotortje. Zaterdag 14 mei a.s. is het zover dat het dakbeschot op de Blaauwe Schuur kan worden aangebracht. De zwembadcommissie zou gaarne zien dat dit werk gezamenlyk ge beurt door alle timmerlieden uit de gemeente. Zij doet daarom een ernstig beroep op iedereen die iets van timmeren afweet om mee te helpen dit werk uit te voeren. Als er voldoende aanmeldingen zijn kan het werk op een ochtend klaar komen. De commissie vraagt thans of alle tim merlieden zaterdagmorgen 14 mei a.s. naar het zwembad willen komen, liefst om 7 uur, om met elkaar dit karwei uit te voeren. Raadzaalconcert Ter afsluiting van het seizoen bood het Nut zijn leden een concert aan in de raadzaal. Door een viertal jonge musici t.ic. Jack Drop, le viool, Piet van Wees, 2e viool, Hendrik Bolkestein, altviool en Maaike Zimmerman, cello, werden kwartetten ten gehore gebracht van Luige Bocherini, Jos. Haydn, L. van Beethoven en Paul Hindemith. Hoewel het viertal als een amateur kwartet optreedt, werd er toch op hoog niveau gemusiceerd. Was het begin nog wat onzeker, allengs kwam men er beter in. Vooral het prachtige kwartet nr. 5 opus 20 van Ludwig van Beethoven werd op fraaie wijze vertolkt. Dit kwartet heeft een hoogte weten te bereiken, wel ke ver uitgaat boven het doorsnee ama- teurwerk. De uit te voeren werken werden dooi de heer Piet van Wees van een toelich ting voorzien. Hij vertelde tevens dat het groepje is ontstaan uit studenten in de klassieke talen. Na afloop van het concert mochten de musici een enthousiast applaus in ontvangst nemen van het helaas niet erg talrijke gehoor. Na afloop deelde de voorzitter van het Nut, dr. A. C. Kars, mede, dat de wegens de slechte weersomstandigheden afge laste excursie naar de stuw binnenkort gehouden zal worden. KON IN GINNEFEEST Vrijdag 29 april j.I. was het feest voor de leerlingen van de School met de Bij bel. 's Middags van 1 tot 2.30 uur kre gen de klassen 1, 2 en 3 een beurt en daarna was het feest voor de 3 hoogste klassen. Het Hoofd dhr. D. D. Borst had met zijn staf dit feest georganiseerd. In de feestelijk versierde klassen waren al lerlei spelletjes te doen o.a. ballen gooien; sjoelen; ringwerpen; was op hangen; spijkers slaan en ballonnen blazen en vissen. Om het feest in een rustige sfeer te houden werden de 2 leeftijdsgroepen elk weer in 2 groepen verdeeld waarvan de ene helft eerst naar een leuke film kon kijken van Stan Laurel ea Oliver Hardy, getiteld „De Schoorsteenvegers", terwijl de andere helft vast aan de spelen kon den deelnemen. Ook voor de dorstige kelen was gezorgd, daar in de gang van het schoolgebouw een limonadetent was opgesteld. Dat de kinderen genoten was van hun gezichten af te lezen en voor het onderwijzend personeel wel een be wijs dat dit koninginnefeest een succes is geweest. Ledenvergadering huisvrouwenvereniging Op 27 april j.I. vond in het Dorpshuis te Amerongen de eerste algemene leden vergadering plaats van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen van de afd. Amerongen. Ondanks het slechte weer op die avond was het bestuur zeer verheugd toeh nog een dertigtal leden te kunnen begroeten. -In haar openingswoord zei de presi dente, dat er alle reden 'is tot grote te vredenheid over de voorbijgegane perio de, mede gezien het feit, dat het ledental inmiddels is gestegen tot 140. De dames werden nogmaals op het hart gedrukt de data van de diverse ak- tiviteiten van de vereniging, welke een maal per maand door middel van het maandbericht worden bekendgemaakt, vooral op de kalender te noteren. Steeds weer blijkt, dat er bepaalde avonden worden vergeten. Avonden, waarop dan later blijkt, dat zij bijzonder interessant zijn geweest. Inmiddels is er een redactie Maand bericht in het leven geroepen, welke be staat uit mevrouw G. C. de Kroon-Kee, redactrice; mevrouw E. R. de Lange en mevrouw J. A. van den Bosch. Met in ging van september a.s. zal een officieel orgaan, gedrukt bij een plaatselijke druk kerij als maandbericht worden verspreid. Aangezien de vereniging thans een half jaar bestaat, dient een definitief bestuur te worden verkozen. Met uit zondering van de secretaresse stelde het gehele bestuur zich herkiesbaar en werd door de aanwezigen bij acclamatie ge kozen. Als eerste secretaresse werd door het bestuur voorgesteld mevrouw C. H. J. Holzschuher van Harrlach-Brinkhof. Aangezien geen andere kandidaten wa ren ingediend werd deze mevrouw Holz schuher gekozen. Na de pauze vertoonde de heer C. M. Ploeg te Amerongen dia's van een re cente reis naar en door de Verenigde Staten en Canada. Dit betekende een boeiend slot van de avond. De leden werden, alvorens huiswaarts te keren,, opgewekt om de avond met „Sheherezade" welke op 25 mei a.s. wordt gehouden in de grote zaal van het Dorpshuis, met onbeperkte introductie te bezoeken. Deze avond is bedoeld als een waardig slot van het eerste seizoen van de Huisvrouwenvereniging, een pe riode waarop met volle tevredenheid mag en kan worden teruggekeken. NIEUWS VOOR DE BEJAARDEN Ook in 1966 wordt door de gehele Amerongse bevolking weer 'n tocht aan de Bejaarden aangeboden. In verband hiermede wordt aan de Be jaarden mede gedeeld, dat zij zich voor deze tocht kunnen opgeven op zaterdag, 7 mei a.s. in het zaaltje Lievendael van half drie tot vier uur. Men wordt ver zocht hiervan goede nota te nemen. Voor degenen, die tijdens de kollekte voor deze tocht niet thuis werden aan getroffen en alsnog hun gaven willen afdragen kunnen dit nog doen bij de comitéleden. Deze zullen elke bijdrage, groot of klein, gaarne aanvaarden. LUXOR THEATER VEENENDAAL. Tot zondagmiddag wordt in Luxor „O.O.S. 117 in BANGKOK" gedraaid. Na James Bond wel een van de specta culairste „Geheim Agent" films van de laatste jaren. Kerwin Matthews-Pier Angeli-Robert Hossein is het internationale gezelschap van hoofdrolspelers in deze film waar van Robert Hossein de meest domine rende is. De film springt boven het genre uit, niet door de meest technische snufjes zoals bij James Bond. maar door enor me spannende scènes. Alles wat men in een actiefilm mag verwachten wordt ook in deze film geïncorpereerd. Daarbij komt dat Geheim agent O.S.S. 117 dit keer zijn avonturen in het mys terieuze oosten beleefd zodat dit de spanning van deze film nog verhoogd. De liefhebbers kunnen hun hart dus in Luxor ophalen aan een flitsende ac tiefilm die een van de betere genoemd mag worden. Toegang 14 jaar. VAN ZONDAGAVOND tot Woens dagavond behalve dinsdagavond kunt u een allercharmante film zien. AL FRED HITCHCOCK laat u genieten van het hartveroverende spel van Grace Kelly contra Cary Grant. „MET DIE VEN VANGT MEN DIEVEN" is tevens een spannende Hitchockfilm waarin Cary Grant de reeds „gepensioneerde" dief speelt #n dit handwerk weer op neemt maar nu om een dief te vangen. Dit verhaal speelt zich af aan de exo tische rivièra en alleen daarom is het al de moeite waard. Verder kan men een goede bijrol constateren van Joh. Williams. Mensen van alle leeftijden kunnen van deze Hitchcock film meegenieten. BIO RHENEN ZATERDAGAVOND EN ZONDAG MIDDAG een van de nieuwste Elvis Presley films in BIO. „GIRL HAPPY", volgens het aloude bekende recept van deze onderhand tot entertainer geworden zanger. De be langrijkste bijrollen zijn in handen van Shelly Fabares en de zoon van Bing- Cary Croby. Het is een vrolijke avontu renfilm waarin Elvis weer enkele nieu we songs brengt en natuurlijk een par tijtje knokt. Ook de liefde komt in deze film volledig aan zijn trekken en aan het slot vinden Elvis en Shelly elkaar natuurlijk zoals het behoort. Voor een vrolijke vakantiefilm kunnen alle leef tijden in Bio gaan kijken. ZONDAGAVOND een film die heel wat ernstiger is. Nu de oorlogsfilms over de tweede wereldoorlog wel zo'n beetje af gang vinden hebben de producers weer een ander metier gevonden in de voort durende oorlog in Vietnam. „COMMAN DO'S IN VIETNAM" laat een episode uit de guarille oorlog in dit zwaar ge teisterde land zien. Het verhaal is wat geromantiseerd want de harde werke lijkheid is wel anders. MARSHALL THOMPSON en Mario Barri vertolken de hoofdrol. Toegang 14 jaar. ENORME COLLECTIE Door het bestuur van de vereniging gemeentebelangen te Ede werd de/er dagen een alleszins belangwekkende persconferentie gehou den. Door het op 13 april j.I. gekozen bestuur werd duidelijk gemaakt, dat men het er over eens is, dat de gemeente Ede op de meeste ter reinen ongeveer 15 jaar achter loopt op de rest van Nederland. Voor de randdorpen, als Ederveen en de Klomp zou deze achterstand zelfs nog groter zijn. De heer H. J. Schoonhagen, in het dagelijks leven majoor by de Genie, voorzitter van de Vereniging en num mer drie op de kandidatenlijst, stelde dat zijn vereniging geen politieke par tij is. Hij vond politiek niet zo belang rijk voor een gemeenteraad. Veel be langrijker achtte hij, dat de gemeente raad handelde in het belang van de ge hele gemeenschap. In de gemeente Ede is de samenstelling van de raad geen afspiegeling meer van de bevolking. Er is de laatste jaren een enorme toeloop van import geweest, en die is niet in de raad vertegenwoordigd. Men denkt in de raad nog op oude Edese manier. Hiermee wilde hij niet gezegd hebben dat zyn vereniging een groep van re- calcitranten was, maar dat zij alleen opbouwende kritiek wilden leveren. Een ander punt waar hij op hamerde, was de openheid in het gemeentelijk beleid. Er moest volgens hem en zijn mede bestuursleden, waaronder de heer J. Klok, die als lijsttrekker fungeert, meer naar buiten over de achtergron den van beslissing bekend gemaakt wor den. Alle partijen beloven iets tijdens de verkiezingen, dat zij later niet waar maken. Indien het noodzakelijk is om te schipperen, dan zouden ze daarvoor moeten uitkomen. Als wij in de Raad zitten, dan zullen we ook wel eens moe ten schipperen, maar we zullen ons daarvoor niet schamen. Ook is de ver eniging voor gemeentebelangen een betere verdeling van de onderwijsmo gelijkheden. Eerst moet er aan open baar onderwijs gedacht worden en dan pas aan bijzonder, net zo als de wet gever het doet. De heer Schoonhagen verklaarde aan het slot van de bijeenkomst, dat de vereniging nu ongeveer 60 leden telt. Reeds startte er een ledenwerfactie die naar verwachting zeker enige honder den leden opbrengen zal. Hij verwacht te met drie zetels uit de verkiezings strijd tevoorschijn te komen. De Nederlandse mevrouw Nini Boes man is de eerste persoon in de geschie denis die met een ballon over de Zuid- Afrikaanse Drakensbergen is getrokken. Haar oranjekleurige ballon steeg in Harrissmith op en kwam als gevolg van de sterke wind, een heel eind van de eigenlijke bestemming, Ladysmith, te recht. UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL (Vervolg van pag. 1) aanbesteding tot lagere kosten voor de gemeente zou leiden. Het is nog niet geheel duidelijk, zei hij, of er werkelijk een kentering is ingetre den bij de liefhebbers voor derge lijke werken. In overleg met de commissie van openbare werken is dan ook besloten alleen het punt, dat handelt over het verbeteren van de Buurtlaan by competitie aan te be steden. Het is min of meer toevallig, dat een zo groot aantal voorstellen de raad tegelijkertijd bereikt, daar om geef ik u de raad het beleid niet in een keer geheel om te buigen, maar slechts een project als proef te gebruiken. De heer Diepeveen wilde niet alles Ditzelfde punt werd door de heer Diepeveen (AR) aangegrepen, om een algemene financiële beschouwing te houden. Hij begon te zeggen, dat hij blij was, dat na 3% jaar de plannen zover zijn. Hij vermoedde echter, dat het nog wel enige tijd zou duren, voor dat het gehele plan gerealiseerd kon worden. Uitvoering is afhankelijk van goedkeuring van G.S., bijdrage van het Rijk en bovendien legt het een zware last op de, toch al zwaar belaste'op een kaart zetten. Een paar jaar ge- gemeenschap. Hij dacht dat dit alles lieden hebben we het ook geprobeerd, de zaak nog wel eens zou kunnen ver- toen is duidelijk gebleken, dat open- tragen en vroeg zich af of het wel bare aanbesteding niet voordeliger verantwoord was dergelijke lasten op,was, omdat het toen 100.000,- meer zich te nemen. Dit jaar werd het be- kostte, dan de raming was. Bovendien grotingstekort geschat op ruim 4 ton. kan niet iedereen dergelijke werken Ondertussen is de financiële situatie j uitvoeren. zodanig geworden, dat er op een tekort! De heer Verkuyl blijft bezwaar hou- van waarschijnlijk 6 ton gerekend den tegen aanbesteding op uitnodiging, moet worden. - Hier werd hij gein- daar in dat geval de uitvoering aan de terumpeerd door de burgemeester, die i laagste inschrijver gegund moet wor- hem voorhield, dat het in dit agenda- den, ongeacht of hij er bekwaam voor punt uitsluitend ging, over het hono rarium voor de architect. - Toch wilde is of niet. Bij een openbare aanbeste ding hoeft dat niet. De wethouder had de heer Diepeveen nog waarschuwen al gezegd, dat er voor zover dat be- voor de consequenties, die het plan keken kan worden alleen bekwame heeft in verband met de financiële si- aannemers zouden worden uitgeno- tuatie, voordat hem het woord ont- digd, toch deed hij het voorstel geen nomen werd. 'aanbesteding op uitnodiging te hou- Het voorstel werd uiteindelijk, met den, maar een openbare, alleen de stem van de heer Van Ojik' Mevrouw Buddingh wees op het ge- tegen, aangenomen. In de vergadering van dinsdag avond moest door de raad de schen king van Bruil n.v. van 100 m1 beton worden aanvaard. De heer Van Rem merden sprak over deze schenking zijn blijdschap uit en hoopte dat deze 5000 gulden niet de enige zou zijn, die het bedrijfsleven voor de bouw van het zwembad bijdraagt. Sportpark gratis Bij een der begrotingswijzigingen, die door de raad behandeld moest worden, ging het weer eens over het Sportpark. Naar aanleiding van dit onderwerp merkte de heer Van Ojik op, dat hij er voor zou zijn, indien de gebruikers van het sportpark van huur zouden worden vrijgesteld, maar dat zij dan wel zelf voor het onderhoud zouden moeten zorgen. Hij dacht dat dit de gemeente jaarlijks een 20 dui zend gulden zou besparen. Ook de heer Ester vroeg het college het huurbeleid van het sportpark te herzien. Hij deed dit echter met een ander oogmerk, dan de heer Van Ojik. Hij vond het sportpark reden tot dank baarheid geven, al is het een grote financiële last voor de gemeente. Om dat echter veel van de verenigingen die er gebruik van maken, een grote taak vervullen in de vrijetijdsbesteding van de inwoners vond hij, dat nog eens bekeken moest worden, of voor som mige verenigingen de huurprijs wel op te brengen is. Wethouder Koppenberg antwoord de, dat het sportpark ieder jaar, excl. de rente en afschrijving zo'n 50 duizend gulden kost. De vereni gingen betalen slechts een huur van 2000 per jaar. Er is van een vereni ging een verzoek binnen gekomen, de huurprijs te verlagen; hierover wordt overleg gepleegd met de sportraad. In ieder geval staan we er positief tegenover, 2000,- kan te hoog zijn. De heer Van Ojik wilde toch graag bij zijn voorstel blijven de velden gra tis af te staan, maar dan de verenigin gen voor het onderhoud op te laten draaien, misschien scheelt dat zelfs wel 40.000,-! De burgemeester zegde hem toe met deze opmerking rekening te zullen houden. Onderhands of openbaar Een vijftal onderdelen van de agen da was gewijd aan onderhandse aan besteding van uitvoering van wegwer ken. Toen het eerste aan de orde kwam, stelde mevrouw Buddingh, dat zij er een voorstander van was thans weer over te gaan tot openbare aan besteding, of - eventueel - tot aanbe steding op uitnodiging. Ze dacht dat er een toenemende concurrentie tussen de verschillende aannemers aan het ontstaan was. Hieruit zou door de ge meente profijt getrokken kunnen wor den. Zij zou graag zien de verbetering van de Buurtlaan-West en verschillen de werkzaamheden in het plan Sala mander althans bij competitie aan te steden. Dit zou dan een proef moeten zijn, temeer daar de raad reeds eerder op openbare aanbesteding heeft aan gedrongen. Haar suggestie werd onder steund door de heren Van Ojik, Ver kuyl en Van Deelen.. Wethouder van Openbare werken, de heer Ant. de Ruiter, verklaarde, dat de commissie had aanbevolen het plan voor de Buurtlaan bij wijze van proef op uitnodiging aan te besteden. De an dere aanbestedingen zouden dan on derhands moeten geschieden. De heer Verkuyl zag geen verschil tussen de verschillende punten, vond dat ze best allen openbaar aanbesteed konden worden. In een lange toespraak overtuigde de burgemeester de raad ervan, dat het niet zeker was, dat openbare vaar van een aanbesteding op uitnodi ging, in welk verband zij wees op de Reviusflat in het Schrijverspark, wat de slechtst gebouwde van de hele wijk is. De heer Van Deelen vroeg of men van te voren wel goed aandacht aan de plannen wilde besteden, daar thans bij de westelijke Randweg weer een aangelegd gedeelte wordt afgebroken. De Wethouder, de heer De Ruiter, weet niet van afbraak van een ge deelte van de Randweg. Hij vroeg de heer Van Deelen te vertellen, waar het was. Het bleek in de buurt van het Panhuis te zijn, wat waar schijnlijk verband hield met een aan te leggen rijwielpad, of misschien een stuk weg, dat door de opzichters van de gemeente was afgekeurd, maar er was hem niets van bekend. Hij zegde de heer Van Deelen echter toe hem er over te zullen inlichten. De heer Van Manen vroeg of de Buurtlaan wel breed genoeg zou wor den. Indien deze weg 8 of 9 meter breed zou worden, zou ze volgens hem veel beter op het toekomstige verkeer berekend zijn. De wethouder van open bare werken antwoordde hem, dat voor deze weg 6.50 meter genoeg is, daar in de toekomst er in het plan de Gel derse Blom toch een parallelweg ge legd wordt, zodat men dan met alle eisen rekening kan houden. De Buurt laan verliest dan een groot deel van zijn belang, en wordt een „wijkweg". Bovendien zou het op een breedte van 9 meter brengen van deze weg be tekenen, dat de gemeente alle voor tuinen zou moeten kopen, wat een zeer onvoordelige geschiedenis zou zijn. Uiteindelijk blijkt, dat alleen de heer Verkuyl tegen het voorstel is om de Buurtlaan bij uitnodiging aan te besteden, omdat hij liever een openbare aanbesteding gezien had. CHU INTERPELLEERT HET COLLEGE Door de raadsfractie van de Christelijk-historische Unie zijn de volgende schriftelijke vragen aan het college gesteld: Geachte College, Namens de C.H. raadsfraktie willen wij U gaarne de volgende vragen voorleggen: le Is het juist dat de inwoners van onze gemeente een gas- prijs moeten betalen die ho ger ligt dan in diverse andere gemeenten? 2e Als Uw antwoord bevestigend is kunt U ons dan mededelen waardoor dit verschil ont staan is? 3e Wilt U ons dan tevens mede delen of Uw College stappen overweegt om aan deze situa tie zo spoedig mogelijk een einde te maken? Namens de C.H. Raads fraktie Met verschuldigde hoog achting, M. Bastmeyer, voorzitter, C. v. Genderen, secretaris. GEMEENTE RHENEN HINDERWET Op de secretarie van de gemeente Rhenen ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van fa. G. H. van Leeuwen, Stationsweg 13, De Klomp (post Ederveen) om vergunning tot het uitbreiden van de inrichting bestemd tot het opslaan en afleveren van motorbrand stoffen op Cuneraweg 227, kadastraal ge meente Rhenen, sectie G, nummer 1406. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekend making inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingeko men bezwaarschriften worden mede ter in zage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder per soonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op 17 mei 1966, 11.00 uur in gemeentehuis Rhenen. BEROEP tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bo venbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht. Rhenen, 29 april 1966. Burgemeester en wethouders van de gemeen te. W. C. Pieters, de secretaris; de burge meester, L. Bosch v. Rosenthal. D.C.E. speelde simultaan Maandagavond speelde v. d. Grift ui- Amerongen silmutaan dammen tegen de damclub Ederveen. Het was voor de Ederveense dammers weer eens een ver andering om nog eens een silmutaan j hebben ontvangen, voor deze inenting wedstrijd te spelen. Het was prettig spelen, maar al spoedig zaten de spe- STEMMEN BIJ VOLMACHT Bij de verkiezing van de leden van de ge meenteraad kan een kiezer op verzoek bij volmacht stemmen, indien hij mededeelt ver moedelijk niet in staat te zullen zijn in per soon aan de stemming deel te nemen. De kiezer, die bij volmacht wenst te stem men moet daartoe uiterlijk 18 mei a.s. een verzoekschrift indienen bij burgemeester en wethouders der gemeente, in welker kiezers- register hij op de dag der kandidaatstel ling is opgenomen. Bij het verzoekschrift wordt ingediend een verklaring van de gemachtigde, dat deze be reid is als zodanig op te treden, alsmede in dien de gemachtigde niet in hetzelfde kiezers- register is opgenomen als de volmachtgever, een door de burgemeester der gemeente, waar de gemachtigde is opgenomen afgege ven verklaring, dat de gemachtigde op de dag der kandidaatstelling is opgenoiyen in het kiezersregister van zijn gemeente en dat de gemachtigde niet meer dan 2 aanwijzin gen als gemachtigde heeft aangenomen. Een kiezer mag niet meer dan twee aan- wijzigingen als gemachtigde aannemen. Van de beslissing op het verzoek ontvangt de volmachtgevcr mededeling. De volmachtgever is niet bevoegd de vol macht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Voor het verzoekschrift om bij volmacht te stemmen en de mededeling tot aanwijzing van een gemachtigde dient gebruik te worden gemaakt van formulieren, welke ter secreta rie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn. WAARSCHUWING BRANDGEVAAR. De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat het verboden is zich in bossen en op heidegronden of binnen een afstand daarvan van min der dan 100 meter met open vuur of enige open vlam te bevinden, een vuur aan te maken, te voeden, te onderhou den of onbewaakt te laten zonder schriftelijke toestemming van burge meester en wethouders. Het is voorts verboden in bossen of op heidegronden brandende of smeu lende voorwerpen te laten vallen, weg te werpen of daarmee onvoorzichtig om te gaan. Het is gedurende het tijdvak van 16 maart tot en met 15 oktober verboden zich in bossen of op heidegronden te be vinden met een brandende sigaar, siga ret, pijp of met enig ander brandend voorwerp. Overtreding wordt volgens de veror dening betreffende het voor'-imen, be perken en bestrijden van bos- en heide brand van 26 juni 1956, nr. 7, gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, ook indien door lichtzinnig optreden geen schade is ver oorzaakt. Voor de toepassing van bovenge noemde verordening worden tot bossen en heidegronden medegerekend te be horen de openbare en niet openbare wegen, welke deze terreinen doorkrui sen en welke deze terreinen begrenzen. Rhenen, 2 mei "066. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN voor kinderen beneden de leeftijd van twee jaar. INENTINGSWET 1939. Gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken in het gebouw van de Gemeentelijke Genees"- kundige Dienst, Brouwerstraat 3 te Ede, op dinsdag 10 mei 1966 te 15.30 uur. De geschiktste tijd om kinderen in te enten ligt in de leeftijd van 3 maanden tot 2 jaar. Het kan gewenst zyn tevoren de huie arts te raadplegen. De ouders dienen het oranje inentings boekje mee. te brengen. Met nadruk wordt erop gewezen dat kinderen, die minder dan 14 dagen ge leden een injectie tegen kinderverlam ming, diphterie, kinkhoest of tetanu* Iers in mpeilijkheden met de verras sende zetten van de heer v. d. Grift, die het tot een prachtig resultaat bracht tegen de 13 damborden, want hij wist ze op één na allen te winnen, alleen de heer v. d. Ziel bracht het tot winst. Jam mer dat het zo laat werd want om half één zaten er nog sommige achter het bord. De spelers hebben ook dit keer weer ervaren hoe of men eigenlek moet dammen. 1 niet in aanmerking komen. Ede, 29 april 1966, Burgemeester en wethouders van Ede. Ondér deze kop plaatsten wjj in ons .ïummer van dinsdag 3 mei j.I. een ver slag van de opening van de nieuwe zaak van de firma Huibers aan de Hoofdstraat. In dit artikel kwam een zin voor, die niet geheel juist geformuleerd was, nl.: Het is niet de bedoeling iets voor iedere beurs te brengen, al zyn er ook niet zo dure modellen bij, maar het meeste vraagt toch echt wel een iets ruimere portemonnaie. Bedoeld was te zeggen dat de firma Huibers niet genre 'massa goed' brengt, maar dat men, door mis schien iets meer uit te geven dan el ders, iets werkelijk exclusiefs kan ver krijgen. Helaas was ook de toch al niet zo beste foto ondersteboven afgedrukt, zo dat we deze nu nog eens en dan goed afdrukken. MOEDERDAG Moederdag is ieder jaar 'n Openbaring weer voor haar. Die altijd klaar staat, nooit veel vraagt Zorg kinders, dat moederdag slaagt Met 'n presentje, groot of klein Zal moeder intens tevreden zijn Vooral de manier, hoe men het geeft is iets, waar zij vreugde aan beleeft Begin maar eens met thee op bed Als 't kan, door de kinderen gezet Zijn ze daarvoor soms nog te klein Dan zal pa wel zo vriendelijk zijn Hun kroost daarbij te assisteren 't Is in alle gevallen te proberen Moeder, dagelijks keukenprinses Vindt het aanstaande zondag best De kost te hebben voor het kauwen Denkend, laat de anderen maar sjouwen Zoals ik dagelijks steeds doe Vandaag is huishouden taboe 'k Zit lekker in m'n versierde stoel VVcl leuk zo'n dag naar mijn gevoel Zij voelt zich, dan ook rijk beloond Met al de liefde, haar betoond Voor meerdere kinders, ook dit keer Is moeder en moederdag er niet meer Mocht dat zo zijn wil dan proberen Moeder alsnog posthuum te eren Door 'n bloemetje te plaatsen op het graf. Van moeder, die zoveel liefde gaf Kerkewijk 128 (^kTelefoon Veenendaal (08385) 2244

De Vallei | 1966 | | pagina 10