Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Frilandiancn breiden mee aan grandioos feest Gebr* van Ginkel heropende automobielbedrijf Echtpaar stal warenhuis hij een Expeditiebedrijf van Stempvoort in nieuw gebouw M.A.C.-naclitrit ELST AMERONGEN OVERBERG Wat nu weer...? Opening instructiebad aan Lijsterberg 40c JAARGANG DINSDAG 10 MEI 1966 Nr. 37 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Tallei" in plaatsen van verschijning VALLEI Uiteave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden f 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel In verband met het tweehonderdjarig bestaan van de Leithen wolfabriek van Klos en Leembruggen, wat de moedermaatschappij v. de V'daal- se Frilandia fabrieken is, werd er vrijdag in Leiden een grandioos feest georganiseerd. Onder het motto Leithen Breit een Feest werd een groot deel van Leiden als Feestzaal ingericht. Voor de Veenendalers begon het feest 's morgens tegen half tien, bij het vertrek van de veertien bussen, terwijl het ver na middernacht eindigde. Bij aankomst in Veenendaal was men ervan overtuigd, dat een dergelijk evenement nog niet vaak eerder vertoond was. 's Morgens ging de tocht in de rich ting Linden. In de bus kregen de feest gangers de „Leith-draad door Leiden Feestzaal", het programmaboekje, uit gereikt. Hieruit leerde men, dat voor het eerste evenement de deuren van de Stadsgehoorzaal in Leiden om 13 uur open gingen, zodat iedereen kon uitre kenen, dat men veel te vroeg in Leiden zou zijn. In de bus heerste dan ook de mening, dat er eerst een excursie naar het Leidense bedrijf op het programma stond. Vooral in bus een en twee was deze mening erg levend, omdat deze bussen zich door het Leidse stadsver keer heen worstelden en langs de fa briek reden. De andere twaalf bussen was men tijdens de rit kwijtgeraakt. Door de bloeiende bollenvelden ging het echter in de richting van de Kagerplas- sen, waar men tegen half twaalf arri veerde. Bij het gemaal Leeghwater, aan de Lisserdijk werd overgestapt in een viertal rondvaartboten, waarmee men over de plas in de richting Leiden voer. Na de debarkatie trok een stoet van meer dan 600 mensen door de straten van Leiden. De heer Frits van Praag, de organisator van het feest, zei later, dat hij dacht dat het de grootste optocht van burgers was geweest, die Leiden ooit gezien had. Reeds tijdens de boottocht hadden de Veenendaalse feestgangers hun maaltijd kunnen reserveren. Er was een keuze uit een zestal menu's, die in een veer tiental restaurants in Leiden gebruikt konden worden. Ook in de Gehoorzaal was er nog gelegenheid een keuze te maken. Het officiële programma begon met 'n feestconcert door het residentieorkest, onder leiding van Willem van Otter- loo, dat een licht-klassiek programma bracht. Tijdens de pauze van het programma werd door de directeur van het concern, de heer mr. C. J. Leembruggen, een feestrede gehouden, waarin hij onder meer het volgende zei: „Het is de eerste maal, dat de mensen van Clos en van Frilandia samen zijn. Hiermee willen wij het gevoel wekken, dat wij allemaal, Clossianen en die van Frilandia bij el kaar horen. Wij vieren het jubileum in een tijd, die niet vrij is van zorgen, maar onze grootste zorg is, dat wij niet voldoende kunnen produceren. Ik zie de toekomst van de handbreigarens met vertrouwen tegemoet", aldus de heer Leembruggen. Door afgevaardigden van het Leiden se en Veenendaalse bedrijf, resp. de heer Lents en de heer Van Ee, werd de directie met het jubileum gefeliciteerd, en werd door hen een cadeau aangebo den, bestaande uit een portret van de heer C. J. Leembruggen, geschilderd door de in Engeland werkende schilde res, Marie Luise von Motecziky, die fa milie van de heer Leembruggen is, en symbolisch een decoratie voor de nieuw te bouwen loopbrug, bestaande uit de verlichte fabrieksnaam, aan de ene kant geflankeerd door een datum- werk aan de andere kant een uurwerk. Na afloop van het concert, dat wegens gepraat in de zaal door de heer Willem van Otterloo -V na de pauze even werd onderbroken om de zaal tot aan dacht te manen, begon het feest pas goed. In de middaguren was er op vier plaatsen in de stad iets te doen. Terwijl voor degenen, die een rustig cultureel uitje wilden de musea in Leiden gratis toegankelijk waren. Het nieuwe gebouw van de Nutsspaar- bank in Amerongen geeft door zijn fraaie strakke vormgeving een eigen beeld aan het dorpsgezicht. Een tocht door Leiden Feestzaal, be gon natuurlijk in de Gehoorzaal, omdat men daar toch was. In een der koffie kamers was een tentoonstelling over wol ingericht. In een andere koffiekamer, kon men onder hfet genot van een ver frissing via een gesloten tv-circuit alles volgen, wat er in de grote zaal gebeur de. Om 16.45 uur begon daar een optre den van een damesatletiekvereniging Quick Huizum, die een demonstratie keurturnen gaven en Anton Geesink, die judo demonstreerde. In de foyer was er in de middaguren 'n thé-dansant, waar aan meegewerkt werd door het Musette- orkest van Marcel Thielemans, Conny v. d. Bosch en het Leedy trio. In de kleine zaal begon een quiz en bingoprogram ma, dat tot elf uur in de avond voort duurde. In de avonduren was er in de grote zaal een groot bal, met medewer king van de Skymasters, dat afgewis seld werd door een demonstratie tram poline-springen. In de foyer traden Fiet en Frans Koster op met hun cabaret Adam en Eva. In Leidens Schouwburg werd de ge hele middag en avond een programma geboden, dat onder het motto Festival der Goochelkunst onder anderen door Fred Kaps werd opgeluisterd. Den Burcht was een ander deel van Leiden Feestzaal, waar men op aange name wijze werd beziggehouden. Hier kon men op drie verschillende manieren zijn feestdrang uitleven. In de Jacoba- zaal was te genieten van een kopje kof fie of een frisdrank terwijl gedurende de middaguren 't clownsduo de Kamé's voor een afwisseling zorgden en in de avonduren een groepje artiesten, be staande uit het accordeonduo de Fratel- li's, de sneltekenaar Jan Rodrigo en de jongleur Hans Hudson de rust verbra ken. Op de binnenplaats van Den Burcht werd de gehele dag een kermis -gehou den bestaande uit: een draaiorgel, holly cranes, een schiettent, Kop van Jut en een oliebollenkraam. Dat velen hier ge durende kortere of langere tijd hun ver tier zochten, behoeft geen betoog. In de Burchtzaal werd de geheel dag een tienerbal gehouden, met muziek van de Starlights, terwijl het programma af gewisseld werd door Trea Dobbs en Ronnie Tober. In de avonduren werkten hieraan mee The New Orleans-syncopa- ters, de zangeresjes Conny van Bergen en Karin Kent en de Jay Jays. In de avonduren lag er bij de Turfmarkt een grote salonboot waar, op muziek van Marcel Thielemans en zijn Musetteor- kest, een dansprogramma vol vaart ge boden werd. De Camera bioscoop in Leiden was af gehuurd voor de vertoning van een vier tal filmprogramma's, waarin diverse goede en waardevolle films vertoond werden. De finale van de dag kwam om 23.15 uur op het Rieterskerkhof, waar door de Trommelaeren van Roesendaele een enorme drumbandshow werd gegeven, die niet voor het gebodene tijdens de Nato-taptoe onderdoet. Het was een waardig einde van een geslaagde dag. De heren Geert Elffe- rich, die het idee voor deze feestelijke dag geleverd had en Frits van Praag, die de uitvoering ervan op zich geno men had, hebben reden om met trots op hun werk terug te zien. Zaterdagmiddag werd het Automobielbedrijf van de gebr. Van Ginkel aan de Bruinhorst in Ederveen heropend. Het kostte de politie handen vol werk, om alle auto's, waarmee de ruim 200 belangstellenden gekomen waren, aan een goed plaatsje te helpen. De officiële ingebruikstelling geschiedde op nogal spectaculaire wijze, doordat de directeuren beiden op een trekker gezeten de hal in kwamen rijden. De eerste trekker was een A-Ford uit de jaren na de oorlog, met het opschrift Toen 1946, de tweede was een Diamond M 52 - geleend van de gebr. Van Brummelen - met het opschrift Nu 1966. Tijdens het feest van Clos en Leem bruggen in Leiden zag men overal vro lijke gezichten. Van kolenman tot (auto)wasbaas De heer Hasselaar is naast z\jn reeds jaren bestaande kolenhandel Iets ge heel anders begonnen. Met ingang van vandaag kunt u ook uw auto gaan was sen achter het pand waarin Hasselaars kolenhandel aan de Patrimoniumlaan gevestigd is. De heer Hasselaar beschikt over een voor Veenendaal en omgeving nieuw soort autowas-inrichting, die de naam van Auto Wasserette meegeregen heeft. Aan dit systeem komen geen borstels te pas. zodat lakbeschadiging vrijwel uitgesloten is. Het enige apparaat dat gebruikt wordt is een waterslang met een straalpijp, waaruit onthard water gemengd met een speciale shampoo verneveld wordt. In minder dan 5 mi nuten is de auto geheel ingezeept. Daarna kan men op schoon ook ont hard water overgaan, om de wagen schoon te spoelen. Volgens de heer Hasselaar is dit sy steem het beste wat er bestaat. U kunt het zelf gaan proberen, de ingang tot de wasserette is aan de Paulus Potter straat. Indien de bekende heer Van Sinckel - van de winkel uit het liedje - momenteel een kijkje zou kunnen nemen op een der boven kamers van het gemeentehuis in Veendaal, dan zou hij verbaasd staan over het aantal artikelen, dat daar uitgestald ligt. Indien het bij zijn winkel weggehaald was, zuo er op alle afdelingen iets ver dwenen moeten zijn. In een bonte mengeling liggen daar een strijkbout, jurken, rokjes, hoeden, speelgoed, 'n koperen kraantjeskan, 200 grammofoonplaten, houten beeldjes, zonnebrillen, e enscheerapparaat, anti- reumatieklakens, blikjes met conser ven en nog veel meer, tot een totaal van 150 verschillende artikelen, waarvan de meeste in meerdere exemplaren. De to tale waarde van deze goederen ligt boven de 3000, Al deze dingen zijn in de loop van enkele jaren door het echtpaar Van E. in diverse winkels ontvreemd. Vele voorwerpen hebben al een hele tijd in het huishouden dienst gedaan. Bloem vazen, die ook tot de collectie behoren, droegen toen de politie ze in beslag nam duidelijk de sporen van gebruik. Evenzo een aantal zwarte directoirs, die meermalen gewassen bleken: ze werden al grijs. Vorige week werd mevr. Van E. be trapt bij een winkeldiefstal in Vee nendaal. Bij een huiszoeking kwam de bovengenoemde voorraad tevoorschijn. De heer Van E. ontkende eerst ook maar iets van de koopmethode van zijn vrouw af te weten, hij zei te denken, dat altijd alles betaald werd. Bij een nader verhoor bekende hij echter zijn vrouw meerdere malen behulpzaam te zijn geweest. Mevrouw van E. zit thans in het huis van bewaring te Arnhem, terwijl haar man die maandagmorgen gearresteerd is op het politiebureau in Veenendaal op voorgeleiding wacht. Aan de NyverheidsLaan in Veenendaal werd zaterdagmiddag het nieuwe ge bouw van het expeditiebedrijf van de firma van Stempvoort officieel ingebruik genomen. Deze opening werd, in aanwezigheid van de architect de heer L. van Harten, een vertegenwoordiger van Aannemersmy. Boers, vertegenwoordigers van Centrale Bode- en bestelhuizen, de Babantse vervoerders en het bedrijfs leven en het voltallige personeel met hun dames, verricht door de Wethouder van openbare werken in de gemeente Veenendaal, de heer Ant. de Ruiter. Zowel door de heer De Ruiter, als door de heer J. Brouwer, die namens de firma alle aanwezigen welkom heette werd op de geschiedenis van het bedrijf ingegaan. De heer Ant. de Ruiter zei in zijn ope ningsrede, dat hij graag de plaats van de burgemeester, die, wegens bezigheden elders, vehinderd was, deze opening te verrichten, innam. Hij zei, als Veenendaler trots te zijn op dit Veense bedrijf, dat in de economie van Veenendaal een zo belangrijke plaats inneemt. Er was volgens de wethouder reden tot dankbaarheid, dat de firma thans over dit op de moderne tijd afgestemde gebouw beschikt. De openingsdaad van de wethouder was het afgeven van een zestiental beurtvaart- adressen, die het vervoer van even zoveel fruitschalen moesten begeleiden en die be stemd waren voor een aantal chronisch zieken in Veenendaal. In zijn welkomstwoord, dat aan de ope ning was voorafgegaan, legde de heer Brou wer de nadruk op het personeel, dat een zeer grote verantwoording heeft, in het ver voer van de zendingen, die het bedrijf voor zijn klanten uitvoert. Hij prees de toewij ding van diegenen, die de „visitekaartjes van de firma Van Stempvoort berijden. Namens het personeel werd een portret van de stichter van het bedrijf aangeboden, dat een plaats in de directiekamer krijgt. Geschiedenis. Naar aanleiding van de opening van dit bedrijf, hadden wij een onderhoud met de heer A. van Stempvoort, de oudste firmant en de heer H. Brouwer. In dit gesprek werd wat dieper op de geschiedenis van het be drijf ingegaan. In 1916 nam de heer J. van Stempvoort, de vader van de huidige directie, op 28- jarige leeftijd het bedrijf van de firma Van Woudenberg over, die in die dagen een vrachtrijderij had op Utrecht. De heer Van Stempvoort trok tweemaal per week met paard en wagen naar Utrecht. De ene dag heen, de volgende dag terug. Veelal de ge hele weg lopend. In de begintijd gebeurde het vaak, dat hij in de cabine van de „hittenkar" overnachtte; later sliep hij in een logement. In het begin van de jaren twintig werd de eerste auto in dienst gesteld. Het was een vrachtwagen van Duitse makelij, die in de eerste wereldoorlog voor legerdoeleinden had dienst gedaan. (Voor de liefhebbers: de aandrijving geschiedde nog met kettingen!) Tegen het einde van hetzelfde decennium werd het bedrijf uitgebreid met naast die op Utrecht een lijndienst op Rhenen- Wageningen en Ede. Halverwege de jaren dertig ging men op Brabant rijden, met diensten naar Den Bosch, Tilburg en Breda en Den Bosch-Eindhoven-Helmond. In 1965 werd begonnen met de dienst Amersfoort- Hilversum-Bussum-Amsterdam, terwijl er sinds enkele jaren ook aan ongeregeld inter nationaal vervoer in de Benelux-landen ge daan wordt. Sinds enige tijd staat men ook in contact met Euro-naut op Schiphol. Deze verbinding maakt het mogelijkdat indien een zending voor vijf uur in de middag bij de firma Van Stempvoort is, zij nog dezelfde avond per vliegtuig verzonden wordt. Op deze manier is een snelle verzending naar alle landen ter wereld gewaarborgd. Begon men in 1916 met 1 paard-en- wagen en 1 man personeel (de heer van Stempvoort zelf), thans beschikt men over een wagenpark van 18 wagens en een per soneelsbezetting van 30 personen. In de eerste jaren had het jaarvervoer een om vang van ongeveer 3000 ton, thans is dit uitgegroeid tot een totaal van om en nabij 500.000 ton. In 1916 werd op het Gelderland begon nen in een schuur, waar alleen de wagen kon staan. In het begin van de jaren twin tig verhuisde men naar de Zandstraat, waar een pand betrokken werd op de plaats waar nu drogisterij Jansen gevestigd is. Een tien tal jaren later trok men naar de overzijde van dezelfde straat, terwijl er later ook nog een pand in de Fluiterstraat bij kwam Thans zit men dus in het geheel nieuw op getrokken bedrijf aan de Nijverheidslaan. In het grote gebouw, met een vloer oppervlakte van 1700 m2 kunnen alle vrachtwagens, zo nodig, 's nachts een plaats vinden. In het midden van het gebouw is een verhoogde los- en laadvloer aangebracht waarop de goederen die door de diensten van Van Stempvoort en door verscheidene andere bode-diensten uit het gehele land, waarmee de firma Van Stempvoort in nauw kontakt staat, aangevoerd worden of weg gebracht moeten worden, gesorteerd kunnen worden. Het is mede door deze goede samenwerking mogelijk bij Van Stempvoort zendingen voor alle plaatsen in ons land aan te bieden, die dan op de snelst mogelijke wijze naar hun bestemming vervoerd wor den. Door de MAC Veenendaal wordt In de nacht voor Hemelvaartsdag 18 op 19 mei de traditionele nachtrit georganiseerd. Gestart wordt b(j het sportpark Panhuis te Veenendaal vanaf 21.01 uur. De deelname aan deze rit staat open voor auto's, motoren en scooters. De voorinschrijving is geopend tot 14 mei a.s., inschrijven bij de start is mogelijk vanaf 20.15 uur. Door de vereniging is een collectieve verzekering afgesloten, zodat men geen polis of bewijs bij zich behoeft te hebben. Het is mogelijk om met een team van drie rijders te starten. Door voor in te schrijven heeft men een veel lager deelnemersbedrag te betalen. RHENEN PUZZELRIT De jaarlijkse puzzelrit, georganiseerd door de Ned. Hervormde Jeugdcommis sie wordt gehouden op zaterdag 14 mei a.s. Deelname is mogelijk voor de jeugd vban 1217 jaar. Men kan alleen per fiets deelnemen. Het inschrijfgeld be draagt 0,50. De start is bij zaaltje Lie- vendael om 2 uur namiddag. Hopenlijk zullen weer veel jongeren aan deze gezellige puzzelrit deelnemen. OOIEVAAR GESIGNALEERD IN ELST Vorige week met het bijzondere mooie weer hebben inwoners van een ooievaar gesignaleerd. Hij vloog in de buurt van de uiter waarden van de Rijn herhaaldelijk met takjes in zijn bek en men kan dan ook aannemen dat hij een nest aan het bouwen is. De heer v. d. Grift heeft boven zijn schuur direct een nest aan gebracht maar de ooievaar heeft daar nog geen notitie van genomen. Zoals gebruikelijk is in de natuur gaat eerst de mannetjesooievaar een nest bouwen terwijl het vrouwtje dan zes weken la ter komt. Tevens heeft men in de sloten bij de Griftweg 4 zwanen gesignaleerd die daar zitten te broeden. Twee zwanen zijn ondertussen vertrokken naar an dere oorden maar de andere twee heb ben hun plaats aan de Griftweg be houden. LAATSTE OEFENAVOND E.H.B.O.-ELST Door de afdeling Eist van de Kon. Ned. ver. voor EHBO wordt de laatste oefenavond van dit seizoen gehouden op donderdag 12 mei a.s., om 20 uur. Het bestuur wekt alle leden op om deze laatste kans dit jaar nog iets te leren te benutten. Namens de directie werd het woord ge voerd door de heer R. Spanjeberg, die de verschillende aannemers, die aan het tot stand komen van dit gebouw hebben mee gewerkt, t.w. de firma's gebr. Van Hal, A. van Dijk Zn. en gebr. Hevel allen uit Ederveen, voor hun werk dankte. Door het aanbieden van assortimentsdozen met siga ren leverde de heer Spanjeberg symbolisch RECEPTIE DS. KAASTRA In verband met zijn 25-jarig ambts jubileum recipieerde ds. G. Kaastra zaterdagmiddag in het Dorpshuis te Amerongen. Onder de vele honderden die de ju bilaris de hand drukten waren ver scheidene predikanten uit de omge ving, afgevaardigden van de classis, vertegenwoordigers van de gerefor meerde kerk en uit gemeenten waar ds. Kaastra vroeger gestaan heeft. De leden van de Nederlandse her vormde kerk boden hun dominee ter gelegenheid van dit heugelijk feit een volautomatische wasmachine en een geschenk onder couvert aan. Zondagmiddag heeft ds. Kaastra zijn preek aan het feit, dat hij gedurende vijfentwintig jaar het woord heeft mo gen bedienen gewijd. VERGADERING C.P.B. AFD. OVERBERG Vergadering C.P.B. afd. Overberg op Woensdag 11 mei a.s. in de school om 19.30 uur. Onderwerp: Ervaringen van een roman schrijver door de Heer J. W. Ooms. Opgeven reisje en kader cursus. een aantal nieuwe wagens aan de opdracht gevers af. De firma gebr. Van Ginkel startte in 1946 met het vervaardigen van landbouw trekkers, waarvoor de A-Ford gebruikt werd. Thans worden volledige bedrijfsauto's vervaardigd, waarbij men van „kale" chas sis uitgaat. Zo kan iedere opdrachtgever een aan de eigen behoeften aangepaste auto ver krijgen. Tentoongesteld werden enkele door het bedrijf gebouwde auto's, waaronder een truck met afzetinstallatie - voor container vervoer -, een betonmixer en een dieplader. De gebroeders van Ginkel vinden hun cliënten in het hele land, waarvoor twee jaar geleden een filiaal in Stadskanaal geopend werd, Op deze opening waren afgevaardig den aanwezig van DAF-Eindhoven, Leyland- Engeland en de Bovag. Om ca. half zes bracht het fanafre- korps „Irene" een serenade, dat de stemming zeer verhoogde. Wij willen vanaf deze plaats de heren Van Ginkel hartelijk met hun nieuwe hal gelukwensen en we hopen dat de - thans met 600 m2 uitgebreidde, bijna verdubbelde - hal spoedig weer in verband met de vele opdrachten aan vergroting toe is. Ene John Rogers, een gepensioneerde uit Pershore in de Engelse Midlands heeft dezer dagen zijn fiets opgeladen en is gepakt en gezakt vertrokken voor een 19 000 km lang fietstochtje. De heer Rogers is van plan door West-Europa, Joegoslavië, Bulgarije. Turkije, Iran, Pakistan en India te ped delen om in Bombay de boot te nemen naarAustralië, waar hij zijn ver dere dagen in rust hoopt door te brengen. De heer Rogers heeft zich voorgeno men per dag een afstand van 80 km af te leggen en 's nachts in de open lucht te slapen. Hij hoopt de hele reis in een half jaar te volbrengen. Enkele door de gebr. Van Ginkel gebouw de wagens stonden zaterdag opgesteld in de nieuwe montage hal. Gouden forel voor mej. L. Stevens in loop van augustus. B(j de opening van de jaarvergadering van de Khenense Zwem- en Poloclub „de Forellen" kon voorzitter A. J. Bovenschen de plezierige mededeling doen, dat het instructiebad aan de Lysterberg half augustus klaar zal zyn. Men heeft reeds een verzoek ontvangen, de gewenste zwemuren op te geven. De trainin gen in Hilversum, Amersfoort en Tiel behoren dan tot het verleden. Het is jammer dat de vorderingen aan het bad wordt opgehouden door vandalisme er is al een schade van 3.500,aangericht. Bij de ingekomen stukken voor deze vrijdagavond in restaurant Koningstafel gehouden bijeenkomst, bevond zich een verzoek van WV tot organisatie van 'n waterpolotoernooi op 5 augustus in Ou- wehandsbad. Het bestuur werkt de plan nen hiertoe nader uit. Men overweegt deel te nemen aan de jaarlijkse water- polodagen te Utrecht, dit in overleg met trainer Ton van Dijk. Vervolgens wer den enige prestatieprijzen uitgereikt: de adspiranten krijgen een beker voor het behalen van het kampioenschap: het le herenteam werd kampioen in de winter competitie en kreeg eveneens een be ker, terwijl George Jansen de prestatie medaille van de K.N.Z.B. won. Uit het jaarverslag van de secretaresse mej. L. Stevens bleek dat de slechte zomer van 1965 met de daarmee gepaard gaande lagere watertemperatuur haar neerslag op de training in het buitenbad had. De boeken van penningmeester K. van der Stelt maakten melding van een batig saldo. Tot leden van de kascontrolecom missie werden gekozen W. Brouwer en D. Jansen. Bij de bestuursverkiezing had de se cretaresse zich niet herkiesbaar gesteld WAT IS EK GESPAARD? Aan het postkantoor te Rhenen en het daaronder vallende ressort is gedurende de maand april 1966 op de Rijkspost spaarbank ingelegd 72.525,65 terwijl werd terugbetaald 79.018,76. Voor Achterberg waren deze bedragen resp. 6.196,72 en 1.886,66. wegens haar voorgenomen huwelijk. In het bestuur werd gekozen de heer P. de Zwarte. De vacatures van de heren J. Baars en A. Ouwehand, die als directie leden van het bad deel uitmaakten van het zwemclubbestuur, doch meenden dat nu de tijd was gekomen om zich terug te trekken, werden niet vervuld, waar door het aantal bestuursleden nu is te ruggebracht tot vijf. De voorzitter had veel lof voor trainer Ton van Dijk, aan wie de vereniging op sportgebied veel heeft te danken. De Gouden Forel, een prestatieprijs voor degene die zich het meeste verdien stelijk voor de vereniging heeft ge maakt, werd voor 1965 toegekend aan de scheidende secretaresse mej. L. Ste vens. BROMFIETS UIT VERKEER GENOMEN. Donderdag ztfn door de Rykspolitie te Rhenen een drietal bromfietsen uit het verkeer genomen, die niet aan de voorschriften voldeden. Eigenaren wa ren C. v. d. H. uit Opheusden en van J. J. en C. Th. D. beiden uit Arnhem. AANRIJDING. De trailerbestuurder N. J. D. te den Haag reed vrydagmiddag om 16.30 uur tegen een houten paal van de straatver lichting op de Kastanjelaan. De paal brak af; door de PUEM zijn voorzie ningen getroffen i.v.m. de stroomvoor ziening. De schade wordt door de eige naar vai het voertuig vergoed. OPLICHTING. Afgelopen week werd het autover huurbedrijf B. te Rhenen bezocht door een zekere J. D. v. A. uit Tiel, die door een mooi verhaal voor 10,benzine los wist te krijgen op naam van een ander. Hij had ook verschillende auto's gehuurd en in totaal 4000 km gereden zonder te betalen. Op 5 mei werd hg aangehouden door de politie te Zeist en hg heeft de feiten bekend. Hg is voorgeleid door de officieren van ju stitie te Arnhem. OVERBERG Dinsdag 10 mei vakantiecentrum De Ossenberg 20 uur Evangeli satiesamenkomst m.m.v. Les Pêcheurs. ELST Woensdag 11 mei 20 uur oefen avond E.H.B.O. TENTOONSTELLINGEN Galerie 't Lanterentje Veenendaal tot 14 mei tentoonstelling van foto's vervaardigd door leden van de Veenendaalse amateur fotoclub Camera Obscura. BIOSCOPEN uxor theater Woensdag 19.30 uur Met dieven vangt men dieven. Donderdag en vrijdag 19.30 uur Kus me sufferd. Dinsdags is het thea ter gesloten.

De Vallei | 1966 | | pagina 1