van den*6ascVi ARH' horpanta De oudjes deden het weer best j.l. maandagavond Volkspartij voor vrijheid en democratie maakte programma voor raadsverkiezingen bekend ARA Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 13 mei 1966 C.J.V. JONGERENDAG IN DOETINCHEM Bedrijfsvuil in containers VETERANENTOERNOOI RHKNEN vsk VEENENDAAL Buitendag U kunt uw keuze maken uit een grote Gero-collecte bij Hoogstraat 9-11 - tel. 2292 - Veenendaal E LST REIMSWOIDE EDERVEEN De haan staat weer op de toren AMERONGEN SCHERI'ENZEEL ROEP KAALHEID EEN HALT TOE De Gouden Cobra Het Christelijk Jongeren Verbond (C.J.V.) te Gelderland organiseert op Hemelvaarts dag 19 mei a.s., een provinciale jongeren dag te Doetinchem in de Houtkamphal. Hoogtepunten uit het programma zijn het optreden van de bekende „close harmony"- zanggroep The Shepherds, de zanger Ben Steeneker en de zangeres Pamela. De massale bijeenkomst begint 's morgens om 10.00 uur met een jeugdrally, waarin zal voorgaan ds. G. A. Waardenburg uit Rheden. Het programma vermeldt verder o.m. de presentatie van audio-visueel ma teriaal en volksdansen. Het ligt in de bedoeling om op deze ma nifestatie de internationale verbondenheid van het C.J.V. met de wereldomspannen de organisaties Young Men's Christian As sociation (Y.M.C.A.) en Young Women's Christian Association (Y.W.C.A.) tot uit drukking te brengen. Vier jonge mensen zullen de Gelderse c.J.V.-leden vertegenwoordigen op het we reldcongres van de beide internationale or ganisaties, dat van 28 juni t.e.m. 7 juli a.s. in Stavanger (Noorwegen) wordt gehou den. Door de heer Engelage van de Mid- delbuurtseweg in Yeenendaal is een voor Veenendaal nieuwe tak van transport begonnen. Deze ondernemer heeft thans de beschikking over een truck met her inrichting, waarmee hij grote hoeveel heden vuil kan vervoeren naar de stort plaats. De heer Engelage vertelde, dat zjjn bedrijf vooral emplooi hoopt te vinden in de industrie en de bouwnijverheid. Voor al in de laatste bedrijfstak ziet hij goede mogelijkheden, zowel voor hem, als voor de aannemers. Het is met zijn systeem mogelijk een container op het bouwter rein te plaatsen. Doordat de wanden van de bakken neerklapbaar zijn, kan het afval heel gemakkelijk, eventueel met de kruiwagen erin gedeponeerd worden. Zo dra de bak vol is wordt ze voor een lege geruild en wordt de volle bak afgevoerd naar de stortplaats. In het bijzonder bij verbouwingen is dit systeem zeer nuttig, omdat een con tainer aan de kant van de weg, tegen de trottoirband geplaast kan worden, erwijl het op een hoop storten van puin en vuil verboden is. Diverse aannemers en industriëlen maken reeds van de diensten van firma Engelage gebruik en de heer Engelage twijfelt er niet aan, of er zullen er nog velen volgen, omdat dit voor de moderne tijd een bijna onmisbare dienstverlening wordt. Begunstigd door uitstekend weer werden er j.l. maandagavond weer twee wedstrijden gespeeld van het Veteranentoernooi. Er waren reeds meer toeschouwers te constateren dan bij de eerste wedstrijden j.l. vrijdagavond. Reeds nu is de recette verhoudingsgewijs met vorig jaar hoger. Een zeer positief geluid dus. MERINOS—UNITAS 1-2. In groep A kwamen de Merino's en Unitas tegen elkaar uit. Veel krachtsverschil was er niet te bespeuren tussen deze elftallen. Na RECTIFICATIE VOETBALSTANDEN. In de voetbalstanden gepubliceerd in de editie van j.l. dinsdag zijn er enige fouten geslopen in de 3e klasse D West I en le klasse Afd. Utrecht zondagvoetbal. Onder staand geven wij de gecorrigeerde standen: Zondagvoetbal 3e klasse D West I WOG 20 25 Baarn 20 25 Saestum 20 24 Zeist 20 24 SEC 20 23 Holland 19 23 Vr. Schaar 19 22 Donar 19 19 Fortitudo 19 15 VVY - 19 13 Veenendaal 20 11 CDN 19 10 P.V. DE SNELPOST Uitslag van de wedvlucht Vilvoorde. De duiven werden gelost om 7.40. Eerst aankomende duif 9.13.34. Snelheid 1537.2 m.p.m. A. v. Asselt 1, 47. 66. 76.; R. v. Doorn 2, 5, 26, 27, 46; E. Herwegen 3, 34, 45, 73; H. Ulrich 4, li, 21, 30, 36, 37, 43. 68; G. Heikamp 6. 71; G. de Geit 7, 16, 18, 25, 35, 38, 41, 72; C. v. Ginkel 8, 10, 22, 61, 65, 70; E. Sukkel 9, 17, 19, 20, 33, 40. 48, 52. 55, 56, 58, 59, 63, 74. 77; C. Donkelaar 11, 24, 67, 79; F. den Har- tog 12, 23, 28. 42. 51; P. W. v. Zetten 13, 57, 75; G. Diepenveen 15, 32, 54, 80; H. J. de Man 29, 50; A. Merlijn 31, 78; J. v. Geerenstein 39, 49, 62; Joh. v. Ma nen 44, 69; J. nw. Amerongen 53, 60, 64.. a.s. Zaterdag inkorven van 2 t/m 3 uur voor St. Ghislan H. JEUGDKERK Zondag 15 mei a.s. wordt in de hall van de chr. ulo weer een jeugdkerk- dienst gehouden. Aan deze dienst wordt medewerking verleend door het Leger des Heils afd. Wageningen, die met een „gitaargroep" van 20 man de dienst zal begeleiden. Het onderwerp van deze dienst is: „TWEE MAAL TWEE 5 BALLPOINTACTIE Dezer dagen starten Rhenus en Sportclub Rhenen met de verkoop van ballpoints. De opbrengst van deze actie zal worden gestort in het reservefonds voor de bouw van een clubhuis voor Candia 1966. Zondagvoetbal Afd. Utrecht le klasse. Rhenus 17 30 Stormvogels 17 23 Wijk bij Duurstede 17 21 Minerva 16 20 Brederodes 18 19 MSV 19 16 18 Bunnik 19 17 Voorwaarts 16 14 De Meeuwen 17 13 Maarssen 17 11 17 11 Scherpenzeel 17 7 twee keer een half uur energiek voetbal ging Unitas met de overwinning strijken door doelpunten van Jacobsen en Maco. Merino's had anders de volle gelegenheid om er ten minste nog een gelijkspel uit te halen, want v. Kruistum miste een 11 meter trap. Hij compenseerde dit toch weer door het enige tegenpunt voor de Wolmensen te scoren. VRCBOXAL 2-0. In groep B streden VRC en Boxal om de volle winst. VRC toonde zich de meerdere van Boxal. wat uitgedrukt werd in een ver schil van twee doelpunten. Ook kon men soms genieten van staaltjes voetbal waar menig actief voetballer nog een voorbeeld aan kan nemen. De twee goals voor VRC werden gescoord door de Koning en Cor- nelissen. Na vier wedstrijden luidden de standen: Groep A: UNITAS 1 VSW 1 MUSKETIERS 0 DOVO 1 MERINOS I Groep B: VRC 1 SKF 1 GVW 0 BOXAL I NSVS 1 Programma voor hedenavond 13 mei: Groep A: Merino'sMusketiers Groep B: GVW—SKF Programma voor maandagavond 16 mei: Groep: A: DOVOUnitas Groep B: NSVS—VRC Alle wedstrijden vangen aan om 18.45 uur en er wordt op twee velden gespeeld. Dinsdagavond werd ten huize van de lijststrekker van de V.V.D., de heer A. Jansen, een persconferentie gehouden, waarin het programma voor de komende raadsverkiezingen bekend werd gemaakt. De heer Jansen deelde mede dat de V.V.D.-afdcling vorige weck haar jaarvergadering had gehouden en dat daar het programma was besproken. De heer Jansen vertelde ons dat men ten aanzien van de uitslag van de Provinciale Statenverkiezingen in Rhenen heeft kunnen constateren, dat het aantal V.V.D.-stemmers in Rhenen groter is dan tevoren. Toch is dit voor de V.V.D. geen reden voor zelf genoegzaamheid. De werkzaamheden dienen vooral op vooruitgang te zijn gericht. Wel heeft men in de uitslag van de Provinciale Statenverkiezingen een duidelijke afwijzing geconstateerd van het huidige regeringsbeleid. Ik geloof wel te kunnen zeggen, aldus de heer Jansen, dat wij in Rhenen voor de V.V.D. de toekomst wel met enig vertrou wen tegemoet zien. Hiertoe zal vooral door ons op prijs worden gesteld, dat er een goede wisselwerking komt, van kiezer naar gekozene en van gekozene naar kiezer. Doordat ik gezien mijn beroep van aan nemer zitting heb in de Raad van Bouw ondernemers te den Haag: eveneens lid ben van het dagelijks bestuur van een landelijke aannemersorganisatie: zitting heb in een zeer groot bedrijfspensioenfonds van de Bouw nijverheid. waardoor ik contacten heb met werkgevers- en werknemers-organisaties, hoop ik in de toekomst mijn kennis en wetenschap, die ik regelmatig inzake het landelijk bouwbeleid opdoe, ten gunste van de Rhenense bouwactiviteiten te kunnen brengen. In het verleden zijn door mij in Rhenen honderden woningen gebouwd, waarvoor ik gedeeltelijk zelf het initiatief had genomen in de jaren 1957-1961. Toen maakte Rhenen gebruik van de door mij ingebrachte bouw capaciteit. Door de herv. gemeente Sola Fide zal op Hemelvaartsdag weer de langzamer hand traditie geworden buitendag or ganiseren. Alle leden van die kerk wor den door het organiserende comité op gewekt om s middags tussen half twee en half zes op het terrein van de jeugdherberg te Eist aanwezig te zijn. Het programma voor deze dag, dat be staat uit zang, volleybal, volksdans en een levend ganzebordspel, is samenge steld door de heer en mevr. Van de Schee. Gero Zilduro, zilverwit van kleur, bezit een bijzonder hoge glans en Is tot in de kern vlekvrij. Dus een blijvend mooie glans. Modern materiaal, zeer geschikt voor de eigentijdse vormgeving. Cusctt* (mM Inxctbikjc) voor 6 perionen, inhoud 42 stuks, mod. Festl 1201.50 Etui met 12 t Avsnti, I 22.05 BOUWBELEID FAALDE. Na die tijd heeft Rhenen nimmer meer jaarlijks zo n groot aantal woningen gereed gekregen. Hiervoor verwijs ik naar het So ciografisch rapport, dat eind 1965 is ver schenen. Mijns inziens heeft het bouwbeleid in Rhenen in de afgelopen jaren gefaald. Dit is met name dit jaar voor woningzoe kenden in Rhenen zeer funest, daar er dit jaar weinig woningen gereed komen. Wij hopen dan ook, dat Rhenen in de toekomst een politiek verantwoordelijk wethouder van Openbare Werken zal krijgen. Deze porte feuille behoort niet in handen te zijn van een burgemeester. Ik wil hier eveneens wijzen op de bouw van de zgn. „Bouwkas "-woningen aan de Bremlaan. Particulieren kwamen voor die bouwterreinen niet in aanmerking. Het Bouwfonds Ned. Gemeenten verkreeg wel de goedkeuring van de gemeente en er wor den een 12-tal woningen gebouwd, die een afkeuring van het gemeentelijk bouwbeleid rechtvaardigen. Ik vraag me af, of het geen tijd wordt, dat de gemeente Rhenen eens een andere commissaris van het Bouwfonds Ned. Ge meenten krijgt. VERTROUWEN IN GOEDE SAMEN WERKING EN VERSTANDHOUDING IN DE RAAD. Bij mijn verkiezing in de Rhenense raad zal ik mijn taak zo zien, dat ik ervan door drongen ben om de belangen van de Rhe nense bevolking in al zijn geledingen te moeten behartigen. Ik vertrouw hierbij op een goede samenwerking en verstandhou ding in de raad: want daar mankeert nu nog al wat aan. De sfeer moet daar worden verbeterd; je zit daar niet voor jezelf, maar voor mensen, die vertrouwen in je hebben gesteld. En dat mag je nimmer beschamen. Ik hoop, dat als ik straks in de Rhenense raad zitting zal mogen krijgen, dat ik van de Rhenense bevolking die medewerking zal krijgen, die ik voor mijn raadslidmaatschap zo zeer nodig zal hebben. Ik ben bereid mij volledig in te werken, maar ik zal indien dat nodig is. ook een constructieve oppositie niet schuwen. Het is nodig dat er op het gemeentehuis eens een frissere wind gaat waaien. Op onze jaarvergadering hebben wij ons verkiezingsprogrmma tot een elftal punten bepaald. Deze zijn de volgende: 1. Bovenal een krachtig beleid van B. en W. 2. Een verantwoord financieel beleid. 3. Meer en snellere bouw van goede ge meentewoningen. Particulier initiatief moet hierbij sterk worden bevorderd. Met name voor Achterberg dient snel ler en stimulerender te worden gewerkt. 4. Het tijdig bouwrijp maken van bouw terreinen met rioolzuiveringsinstallaties. 5. Het beschikbaar hebben van enig in dustrieterrein. o.a. voor uitbreidings mogelijkheden van de aanwezige in dustrie om werkgelegenheid voor onze jongeren te scheppen. 6 Bouw van nieuwe scholen o.a. ter ver vanging van oude scholen te Rhenen, Eist en Achterberg. Bevordering van een technische school. 7. Spoedige sanering van oude stadsge deelten met inbegrip van de oude Vis markt. 8. Bevorderen van het toerisme, ter onder steuning van de activiteiten van V.V.V. en Middenstandsorganisaties. 9. Tegengaan van roet- en stankversprei ding. 10. Tegengaan van ernstige, vernielzucht. 11. Bevorderen van sportbeoefening door subsidiëring van de plaatselijke sport verenigingen. Natuurlijk hebben wij voor Rhenen nog wel meer wensen. Wij hebben ons echter eerst afgevraagd of deze wensen wel finan- cieel-economisch verantwoord zouden zijn. om te voorkomen dat de gemeente Rhenen in financiële moeilijkheden zou geraken. Wij dienen de economische ontwikkeling op de voet te volgen. Andere politieke groeperin gen zullen waarschijnlijk ook wel met gelijk luidende punten komen als op ons verkie zingsprogramma zijn vermeld. Dit is voor ons al een grond waarop in de nieuwe zit tingsperiode kan worden samengewerkt. TOELICHTING. Op enkele punten werd nog een toelich ting gegeven: Dit punt spreekt voor zichzelf. Nog maals, zo zei de heer Jansen, wij wensen een politiek verantwoord wethouder van Openbare Werken. Wij dienen te voorkomen dat onver antwoorde uitgaven worden gedaan die economisch niet verantwoord zijn en waarvoor uiteindelijk de Rhenense be volking de rekening gepresenteerd krijgt in de vorm van belastingen. Wij streven naar een goede verhouding tus sen directe en indirecte belastingen. De V.V.D. heeft zich o.a. verzet tegen allerlei belastingverhogingen, zoals deze door de huidige minister van financiën zijn voorgesteld. De V.V.D. was van mening, dat bepaalde overheidsuitga ven van het huidige kabinet te veel gingen stijgen. 3. Een goede en snellere woningbouw moeten wij allen bevorderen. Ik wil er alleen op wijzen dat door het V.V.D.- raadslid de heer v. d. Spoel in zijn algemene beschouwingen in december 1965 op de zgn. zaagfiats heeft ge wezen, die toen al drie jaar in voor bereiding waren. Het is wel uitgekomen wat de heer v. d. Spoel toen zei, dat het oorspronkelijke plan weer zou moe ten worden gewijzigd, daar het ge meentebeleid niet actief genoeg was ge- geweest. Het gemeentebestuur heeft hierin de geboden kansen volledig ge mist. Het gemeentebestuur stelde toen wel dat een 100-tal woningen in Rhenen in aanbouw was. maar vertelde er niet bij, dat het bejaardentehuis een bijzon der groot gedeelte van dit contingent opeiste. Ook stelde de heer v. d. Spoel de plannen voor Achterberg aan de orde. Dit zit al weer jaren in de portefeuille. In de nieuwe zittingsperio de zal er toch beslist hard aan gewerkt moeten worden. Ik geloof wel dat andere politieke groeperingen er ook zo over denken. De slapheid in het ver leden, zullen wij nimmer toestaan. AMBTENAREN TEN VOORBEELD BIJ DOORSTROMING. De doorstroming van huurders van wo ningwetwoningen naar duurdere huurwonin gen zou moeten worden bevorderd, en ik geloof dat het tijd wordt dat de gemeente hier zelf in voorgaat. Het laat haar ambte naren, die zelf in het bezit zijn van auto's, in goedkope woningwetwoningen wonen. Ik zie dit als een verkapte loonsverhoging. Het initiatief van plaatselijke bouwbedrij ven mag niet worden geremd door de ge meentelijke overheid, daar ik ervan over tuigd ben dat een onbenutte bouwcapaciteit aanwezig is. 5. De mogelijkheid voor uitbreiding van de bestaande industrie dient aanwezig te zijn om werkgelegenheid te scheppen. Het is niet uitgesloten, dat in de toe komst de landelijke werkgelegenheid kan gaan verminderen, die buitenplaat- selijke werkgevers zou noodzaken om die werknemers, waarvoor reiskosten worden betaald, het eerst te gaan af stoten. Ijverige handen proberen de haan de baas te zijn. Daar een groot deel van de Rhenense werknemers sterk op dit heen en weer reizen naar hun werk zijn ingesteld, zouden wij in Rhenen. wat wij niet hopen, voor het feit kunnen worden gesteld, dat wij te laat zijn om werkgelegenheid voor onze inwoners te scheppen. Ook moeten wij trachten te voor komen dat onze jongeren buiten Rhenen moeten gaan werken, waardoor uiteindelijk Rhenen zou gaan vergrijzen. De aanstaande wethoudersverkiezingen vind ik een moeilijke kwestie. Het beste zou zijn de juiste man op de juiste plaats, maar politiek gezien wijkt men van dat standpunt nog wel eens af. Het verleden heeft dat be wezen. Gezien mijn leeftijd. 50 jaar, voel ik me nog niet te oud om aan het gemeentewerk te mogen deelnemen. Dan. zo besloot de heer Jansen zou het me een plezier doen. als ik wordt gekozen, wanneer de agrariërs ook bij mij zullen komen. Ik ben zelf ondernemer en weet wat het is zelfstandig te zijn. P.V. „DE INSTUIF" te ELST, hield wedvluchten van Bergen Op Zoom op 1-5 en 8-5 van Vilvoorden. De uitslagen waren als volgt: Bergen Op Zoom J. Swetselaar 1, 7, 20, 23. 37; B. Vervat 2, 9, 12, 14, 15; Bou- man 3. 4, 26. 30; A. J. Bos 5. 35, 38; J. v. Aalten 6; H. Doornspeek 8. 17, 24, 31, 33. 41. 42, 45; G. Brienesse 10, 16, 21. 34; M. H. Lit 11, 32; M. Brouwer 13, 39; T. v. Mourik 18; Gcbr. Brie- nesse 19, 40; A. v. d. Poel 22. 27, 29, 36, 44; M. Boelhouwer 25; C. v. Viegen 28; Jac. v. Kooten 43. Vilvoorden. J. Swetselaar 1, 27; B. Vervat 2, 6. 20, 25, 37, 38; H. Doorn speek 3, 12, 17; M. Brouwer 4; A. J. Bos 5, 11, 13; M. H. Lit 7, 28, 29; W. E. v. Laar 8, 36; H. Bouman 9, 24; G. Brienesse 10, 16. 21, 41, 42; W. v. Zet ten 14, 30; C. v. d. Berg 15, 35; A. v. d. Poel 18. 23, 31, 39; M. Boelhouwer 19, 33; T. v. Mourik 26, 40; J. v. Aalten 32. 39. ONDERWIJSBENOEMING In plaats van de heer J. Popken is aan de Christelijke Lagere School te Renswoude benoemd de heer J. Kuiper uit Enschede. De heer Kuiper hoopt op 1 juni a.s. in dienst te kunnen treden. Nadat in de maartmaand van het vorige jaar de torenhaan van de Ned. Herv. Kerk in Ederveen was omgewaaid, hebben de Ederveners steeds moeite gehad om te weten uit welke hoek de wind waaide. Ge lukkig is woensdag aan dit euvel een einde gekomen, doordat toen de haan weer ge plaatst is. In de loop van de ochtend arriveer de in Ederveen een ladderwagen van de Edese brandweer, waardoor de aan nemers firma Gaasbeek en Zn. in staat waren de gerepareerde en opnieuw ge galvaniseerde, haan weer op zijn plaats te zetten. Het was een heel karwei, want zo'n haan is veel groter, dan men van de begane grond af zeggen zou. Nu de ladderwagen toch aanwezig was, wilde men van de gelegenheid pro fiteren ook de klok weer in orde te ma ken. Het slagwerk moest gerepareerd worden, terwijl ook de verlichting van de wijzerplaat al geruime tijd niet meer werkte. Toen de lampjes aangebracht waren kwam men tot de ontdekking, dat er in de gehele omgeving geen plastic be schikbaar was, die geschikt was om op de wijzers te bevestigen, zodat de klok het momenteel zonder wijzers moet doen. Klokkemaker Otse uit Lunteren heeft echter toegezegd het karwei spoe dig te zullen klaren, zodat Ederveen zo gauw mogelijk weer bij de tijd zal zijn. DAMCLUB D.C.E. ZETTE COMPETITIE VOORT Maandagavond werd de onderlinge competitie van de Damclub Ederveen weer voortgezet. Er waren deze avond weinig leden aanwezig zodat er maar enkele competitie wedstrijden gespeeld werden. De competitie begint al aardig op zijn eind te lopen, sommige spelers zijn er bijna mee klaar, want iedere speler speelt slechts éénmaal tegen ieder lid. De uitslagen waren ditmaal: B. v. d. Ziel Middelman 1-1 G. v. Heerdt Vierwinden 2-0 G. v. Heerdt B. v. Beek 2-0 T. Boer J. Lagerweij 2-0 T. Boer E. Hendriksen 2-0 AMERONGEN. AANRIJDINGEN. Zaterdag heeft op de Kon. Wilhclmina- weg, kruising Koenestraat een aanrijding plaatsgevonden tussen een tweetal perso nenauto's. Een Volkswagen, komende uit de richting Leersum stond voorgesorteerd om de Koenestraat in te rijden. Plotseling werd de auto op het wegdek van het tegemoetkomend verkeer gesmeten doordat er achterop een andere auto botste. Gelukkig kwam er vanuit tegengestelde richting geen verkeer aan anders had het een ernstig ongeluk kunnen worden. Nu waren alleen beide voertuigen zwaar be schadigd terwijl zich gelukkig geen persoon lijke ongelukken voordeden. Zondagmiddag had er weer een aanrij ding plaats doch nu op de Koenestraat ter hoogte van de Pr. Irenelaan. Over de Pr. Irenelaan kwam een perso nenauto aangereden. Toen deze bij de Koenestraat aankwam verleende de bestuur der geen voorrang aan een op deze weg rijdende andere personenauto. Een flinke aanrijding waarbij beide wagens behoorlijk werden beschadigd was het gevolg. Ook hier gelukkig geen persoonlijk letsel. RUILBEURS. De beloofde laatste ruilbeurs, die door het Nut afd. Amerongen reeds vorige maand was toegezegd zal thans definitief worden gehouden op zaterdag. 14 mei a.s. Deze ruilbeurs zal worden gehouden van half drie tot half vijf in de zaal van het Dorpshuis. Er wordt op een grote belangstelling ge rekend. EEN REKORD INLEG BIJ DE NEDERLANDSE TOTO Mede door enkele dubbel-toto's kon de sporttotalisator ons mededelen dat er een rekord inleg was bereikt van on geveer 40 miljoen degelijke hoilandse guldens. In aanmerking kan hierbij wor den genomen dat reeds bij de le toto in augustus 1965 een hoge inleg kon wor den verkregen. Helaas is dit hoge peil in de loop van het seizoen niet gehand haafd gebleven. Een bewijs dat de toto aan veel invloeden onderhevig is. Van deze 40 miljoen inkomsten gaat 20 dus 8 miljoen gulden naar de verenigin gen en kan men dus constateren dat de toto een belangrijke factor is in het be staan van deze verenigingen. PUZZELRIT De jaarlijkse puzzelrit, georganiseerd door de Ned. Hervormde Jeugdcommis sie wordt gehouden op zaterdag 14 mei aanstaande. Deelname is mogelijk voor de jeugd van 12-17 jaar. Men kan alleen per fiets deelnemen. Het inschrijfgeld be draagt 0,50. De start is bij zaaltje Lievendael om 2 uur namiddag. Hopenlijk zullen weer veel jongeren aan deze gezellige puzzelrit deelnemen. OUD PAPIER Door de leden van de muziekvereni ging „Ons Genoegen" wordt zaterdag a.s. weer oud papier, zoals kranten en tijdschriften opgehaald. Inwoners, die weer sinds enkele we ken hun tijdschriften en kranten heb ben bewaard worden verzocht deze pak ken gebundeld vanaf half twee aan de weg gereed te zetten opdat een vlotte ophaling kan geschieden. HEMAVA. De Hemava collecte heeft gedurende de maanden januari tot en met maart in Ame rongen opgebracht een bedrag van 171,94 in totaal. Alle gevers worden langs deze weg weer hartelijk dank gezegd. SCHIETUITSLAGEN Maandagavond kwamen de leden van de Amerongse schietvereniging Willem Teil weer bijeen om het hoogst aantal punten bijeen te schieten. De uitslag werd als volgt; G. v. d. Horst 100 pnt; J. D. de Greef 99 pnt; P. v. d. Sigtenhorst 92 pnt; A. de Haas 92 pnt; H. den Uijl 90 pnt; J. Pakvis 89 pnt; J. van Leeuwen 86 pnt; J. de Haas 86 pnt; G. Mulder 86 pnt; R. Labruyére 86 pnt; J. L. Engelaar 86 pnt; W. Berkhof 86 pnt; W. Enge laar 85 pnt; H. Mol 80 pnt en C. Ploeg 80 pnt. VOLGORDE VERKIEZINGSLIJSTEN. Na loting zijn de nummers voor de lijsten van de aanstaande raadsverkie zingen als volgt vastgesteld: 1. C.H.U.; 2. P.v.d.A.; 3. S.G.P.; 4. V.V.D.; 5. A.R. en 6 naamloos. PROMOTIE VOOR A-TIENTAL VAN DE WEST GELDERSE KEGELBOND Op de Nationale Kampioenschappen gehouden te Amsterdam in gebouw Mar- canti, was de West Gelderse Kegelbond aanwezig met haar 10-tal om deel te nemen in de 4e Afdeling. Het 10-tal werd in twee groepen ver deeld van elk 5 spelers. Elke deelnemer moest 6 x 15 ballen werpen. Na de eerste ronde had de West Gel derse Bond de leiding met 28 hout. Na de 2e ronde was dit Boxmeer geworden met een kleine voorsprong van 14 hout. Hierdoor wakker geschud eindigde de West Gelderse met totalen van 1150 en 1094 hout in de laatste ronden en be reikte hierdoor onbedreigd de eerste plaats in de 4e afdeling en promoveerde hierdoor naar de 3e Afdeling van de Kon. Nederlandse Kegelbond. Een zeer mooi succes voor de nog geen 2 jaar bestaande Bond. De gespecificeerde uitslag is als volgt: 1. West Gelderse Kegelbond 6379 hout; 2. Boxmeer 6201 hout; 3. Zwolle 5934 hout. De persoonlijke prestaties waren: Leemkuil 697 hout; Derksen 688 hout; Veldhuizen 662 hout; Huijdink 649 hout; van Ginkel 636 hout; v. d. Brink 625 hout; Kok 619 hout; Stevens 606 hout; v. d. Horst 564 hout. Het gemiddelde van het tiental is bij na 7,1 hout. Het gemiddelde van de heer Leemkuil is ruim 7.74 hout. Voor het te laat is! Bij de eerste verschijnselen van kaalheid (haaruitval, roos) is l'ï hoofdhuid nog aktief. Doe dan als dhr. Dik, Steenweg 92 te Assen die een kuur met de weten schappelijke haarvoedingspre- paraten volgde, met als prachtig succes: weer een gezonde haardos. Horpanta-preparaten (haar- voedingsmiddelen, shampoo, haarcrème, massage-olie en edelbrillantine) verkrijgbaar in In Rhenen bij Drog. P. A. J. Udo-van Drunick, Fred, v. d. Paltshof 44. In Veenendaal bij: D.A. D.rog. II. Jansen. Zandstr. 7, Drog. J. F. Tak, Hoofd straat 10(1. Rein Kok's Dro gisterijen. Gelderland 3-5 Steeds verder slaat de vuurzee om zich heen op Abdullah's schip. Felgele vlammentongen lekken langs de bollende zeilen, vreten zich snel een weg omhoog langs de geteerde touwen van het want „We gaan in de boten" schreeuwt één der matro zen van de ..Zeekoningin", die, na Arams bevel om alle zeilen bij te zetten, nu snel inloopt op het bran dende schip. En inderdaad, met behulp van hijstou wen hebben Abdullah's mannen de sloepen gestre ken en een voor een springen zij van de railing in de dansende bootjes. Maar niemand bemerkt de kleine meisjesgestalte, die zich daar hoog in het want wanhopig vastklemt aan de touwen. Schroeiend hete rookwolken slaan over haar heen, met een verbijsterde, niet begrijpende blik staart z\j door de nevels naar haar trouwe schip, dat eerst nu, te laat, te hulp schijnt te willen komen. Dan voelt Ambre een hevige duizeling opkomen de rookwolken dreigen haar de adem af te snijden Langzaam verslapt de greep van haar handen om de hete touwen dan stort zij omlaag langs het smeulende want i

De Vallei | 1966 | | pagina 13