Afvoer burgerbevolking in oorlogstijd 1940 TIJDELIJK r bij REiVSIA margarine prachtig tafelmes cadeau! Pil l'O Ijverig! FILMPROGRAMMA Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 13 mei 1966 5 Nieuwe dienstregelingen vervoersbedrij ven II H t NE IN HOOR- TOESTELLEN Ant, als verzamelaar Reeds geruime tyd en herhaalde malen had Ant de Ruiter ons toegezegd iets te zullen ver tellen over het verloop van de evacuatie, tijdens de meidagen '40. Zijn druk bezette agenda ech ter noopte telkens tot uitstel. Eindelijk lukte het ons met hem hierover te praten. We werden hartelijk ontvangen en wa ren weldra in druk gesprek gewikkeld. De heer De Ruiter hoeft nooit naar woorden te zoeken, maar soms wel naar paperassen als documentaties en oude foto's. Want het is een hobby van hem, alles wat archivarische waarde heeft, te verzamelen. Hij heeft dan ook een on gelooflijke en interessante hoeveelheid materi aal, keurig gebundeld in diverse mappen. Door uitlening aan de tentoonstelling van vorig jaar, Is echter de chronologische volgorde wat in het gedrang gekomen en moest er dus weieens gezocht worden. Tydens ons gesprek met De Ruiter had zyn vrouw hem even nodig. „Ant, kom je even" riep zij. Hé, dachten wij. Dat is het nu eigen lijk wat de heer De Ruiter in Veenendaal ty peert en tot een begrip maakt. Immers ieder spreekt van A n t de Ruiter. Zó kent men hem, en zo weet iedereen wie er bedoeld wordt. En zo is deze naam ook verbonden aan de onver getelijke evacuatietijd in 1940. Nu dus precies 26 jaar geleden Genoteerd door Rik Valkenburg De heer Ant. de Ruiter, met een grote sta pel paperassen voor zich, uit de bezettings tijd. Links van hem een schets van de oude Hoge en Lage kant. Onuitputtelijk Op zijn typische manier loopt Ant steeds bedrijvig heen en weer, dan dit en dan dat voor ons uitstallend. En aan elk papiertje, foto of document, zit een ver haal vast. dat hij er steeds bijvertelt. Onuitputtelijk schijnt de voorraad spul len en onuitputtelijk is de stroom van herinneringen die onophoudelijk opwelt. Verrassend is eigenlijk de bereidheid van de heer De Ruiter, om steeds maar weer nieuwe dingen onder de aandacht te brengen. Terwijl wij even om ons heen kijken, reageert Ant de Ruiter. „In deze serre hield in de oorlogstijd, mej. Van de Bosch, dochter van de bekende Ds. D. A. van de Bosch, lezingen voor tal van on derduikers, over Marnix van St. Alde- gonde. Het waren vaak leerzame en op niveau staande samenkomsten. Hier vlakbij hadden we de schuilkelder. Le vendig herinner ik me nog hoe groot het saamhorigheidsgevoel toen was In de kolenschuiten Tjok en tjokvol zat op de ochtend van de 10e mei de lucht met Duitse vlieg tuigen. Messerschmitts, Junkers, Stu ka's, enzovoorts. Overal schrikbrengend. Dood en verderf zaaiend. Parachutisten afwerpend. Spoedig was er zekerheid: Het grote Duitse offensief in het Westen was begonnen. Dit betekende voor Vee nendaal dat de bevolking moest worden afgevoerd naar Den Briel. Overal in het dorp werden biljetten aangeplakt, waar bij aan de bevolking het bevel van eva cuatie werd meegedeeld. De voor het vervoer bestemde boten lagen reeds in de Rijn bij Eist gereed. Het waren aken, in gebruik voor transport van steenkool en kalk. Deze boten waren verzuimd «choon te maken. Er was voor niets ge zorgd. Geen stro. geen water, geen ver lichting, geen voedsel en zelfs geen enkel eenvoudig toilet. Eén van de wijkcom- mandanten van het in 1939 opgerichte Evacuatie-comité voor de „Afvoer bur gerbevolking in oorlogstijd", was de heer Ant de Ruiter. Hij was wijkhoofd en had diverse blokhoofden, waaronder Ds. R. Kok, ter zijner beschikking. Op vrijdag middag 10 mei, vertrokken zij met hun groep van circa 1700 personen, naar Eist en lieten, het op verschillende plaatsen brandende Veenendaal, achter zich. Met duizend en één voorwepen zeulden zij de Berg over. Weldra daalden zij af in de kolenschuiten. Wat zou de toekomst brengen Een succesvolle poging Zaterdagsmorgens kwamen we aan te Bergstoep aldus Ant de Ruiter en we probeerden daar vergunning te krijgen tot inkwartiering. Dat had echter heel wat voeten in aarde. Met enkele leiders, waaronder ook wijlen Mr. Frits van Leeuwen, hadden we een onderhoud met burgemeester Winkels, aldaar. Deze vertelde ons dat hij al een dorp had toe gewezen gekregen, om bij zijn burger bevolking onder te brengen. Wij stelden diverse pogingen in het werk om hem te overtuigen dat wij nu, door onze nood- situtatie, voorrang hadden. Want de vaarroute naar Den Briel was afgeslo ten. Ten slotte overreedden wij Winkels, nadat wij hem beloofden, onmiddellijk onze biezen te pakken, als die andere plaats, waar hij het steeds over had, zich zou melden Lange lijsten En zo gelukte het Ant, om zijn groep daar ingekwartierd te krijgen. Er brak een drukke tijd aan. Alles moest geregeld worden en een goede administratie mocht niet ontbreken. De Veenendalers werden nu geadviseerd om vóór het huis, waarin zij onderdak gevonden hadden, een paal tje teslaan of iets van dien aard. met een bordje, waarop hun namen geschre- Brandend Veenendaal (10 mei 1940) ven waren. Dan kon iedereen zien waar men zat, want velen waren elkaar in het vluchtgedrang kwijt geraakt. Zo gezegd zo gedaan. Het functioneerde prima. Voor het administreren van de ondergebrachte personen, werden lange lijsten samen gesteld, waartoe alle beschikbare schrijf machines gevorderd werden. Deze lange lijsten zijn nog steeds eigendom van de heer De Ruiter en vormen een onderdeel van zijn verzameling. Voor het typen werden vrijwilligers opgeroepen, die zich in ruime mate meldden. In zoverre daar sprake van kon zijn, ging het er soms nog min of meer gezellig toe. De grote saamhorigheid uit die tijd, nam hier eigenlijk een aanvang, in het algemeen genomen. Uitzonderingen zullen ook toeen wel de regel bevestigd hebben. Enkele ontmoetingen „Ik had een goed blokhoofd aan Ds. Kok gaat onze zegsman weer verder hij deed actief mee en was niet bang. Soms zag ik hem op een oude transport fiets door de straten „jakkeren". H(j was maar weinig thuis. Zondags heeft hij 's morgens nog gepreekt in de Ned. Herv. Kerk te Ammerstol. Het was toen de eerste Pinksterdag, 's Avonds wou hij weer preken, maar toen mocht het niet vanwege het gevarenrisico. Ik hield door lopend contact met Ds. Kok. vrij onthaal verkregen hadden. We noe men er een rijtje: Bergstoep, Bergam bacht, Ammerstol, Haastrecht, Schoon hoven, Stolwijk, Maassluis, Den Briel, Groot-Ammers, Lekkerkerk, Nieuw-Lek- kerland Ouderkerk, aan de IJssel, Willige-Langerak, Jutphaas, Oude water, Vlist, Berkenwoude, Rockan- je, Lopik, Streefkerk, IJsselstein en Monfoort. Door de beschietingen uit de lucht werd veel vee getroffen Het vlees was meestal voor een prikje te koop en ging grif van de hand „Het gebeurde een keer, dat ik bij een luchtaanval snel een café binnenrende en onder een bil jarttafel schuiling zocht. Later hoorde ik van mijn vrouw, dat zij met de kin deren onder een toonbank in een winkel gevlucht waren. Het was soms wat, die eerste dagen" Terug naar Veenendaal ,,'s Woensdags capituleerde Neder land en op vrijdagmorgen ging de eerste groep weer naar Veenendaal. Mijn vrouw en kinderen konden afreizen in een bus van De Haas. Echter een buszonder ruiten. Enfin, het was nogal aardig weer. Dat scheelde tenminste. Zaterdags hervatten wij met een groep mensen van circa 1500 man, uit alle wijken van het Veen, de terugkocht per Ten besluite Als Ant de Ruiter weer thuis is, merkt hij dat er in zijn winkel wel wat gerom meld is. En dat ook bij de buren! Maar het beroerdste vond hij wel, dat zijn fili aal in Scherpenzeel met de grond gelijk gemaakt was. Er viel dus heel wat te beredderen Een jaar later werd er door een Vee- nendaals comité, waarin ook De Ruiter zitting had, een bank aangeboden aan de bevolking van Bergambacht. Dit was daar een hele gebeurtenis, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Er werden diverse foto's gemaakt, die ook weer in Ant's archief een plekje gevonden heb ben. Interessante kieken zijn erbij. Ook aan andere plaatsen werden herinnerin gen aangeboden, waarbij echter de heer de Ruiter niet persoonlijk betrokken was. Toen wij Ant de Ruiter naar een slotopmerking vroegen, zei hij ons: „Het doet me altijd nog deugd, dat er zoveel contacten gebleven zijn tussen de Vee- nendaalse evacuees en de Krimpener- waarders" Citeren we nu nog even wat Dr. J. G. Thoomes met medewerking van D. Sand- brink, schreef in zijn boek: „Vier Eeuwen Veenendaal" ten aanzien van het begin van de oorlog: Aanvankelijk scheen het, dat de oorlog werd geliquideerd. De soldaten Van Ds. van Barneveld hoorde ik dat diens zwager, Ties de Gooyer, mijn vriend, aan de overkant van de Lek ge arriveerd was. Daar zijn vrouw en ver dere gezinsleden bij ons waren, werd er voor gezorgd dat Ties kon overvaren in een roeiboot. Dat was uiteraard een blij weerzien. Och, iedereen die dit mee maakte, weet wel hoe er ginds gezocht en gespeurd werd naar familieleden en kennissen. En hoe fijn het was, als je er elkaar dan ontmoette. Dan was het ondanks alles, ook een machtige tijd Op woensdagavond, de 5e mei, hadden we nóg een plezierige ontmoeting! Toen arriveerde namelijk volkomen onver wachts de Brandweerploeg onder leiding van de heer Jarings. Zij kwamen terug van richting Den Briel. Bij deze groep was ook een bestelwagen, waarin de heer Beekman, de gemeenteontvanger zat, met de gemeentekas, die uit een aardige som bestond. Verder beheerde hij ook veel distributiebescheiden. Trouw waakte hij over één en ander. De meeste brandweer lieden vonden hier, in de Krimpener- waard, hun familieleden terug" Luchtaanvallen l Ant de Ruiter moest ook weieens in Bergambacht zijn en maakte daar ver schillende beschietingen mee. Enkele da gen in deze rampweek was de zon ge heel verduisterd door de rook van Rot terdam, die onophoudelijk opsteeg over de gehele horizon. Het was een dreigende 'aanblik en het herinnerde er een ieder continu aan, dat het oorlog was. Zo nu en dan vonden er ook bombardementen plaats in de dorpen waar de Veenen dalers ondergebracht waren en een gast- boot. Het was prachtig weer en alles verliep uitstekend. De mensen pasten zich uitstekend aan en gaven geen pro blemen. Velen lagen te zonnen op de dekken. Uiteraard was er wel de teleur stelling over de capitulatie en de on zekerheid over de toekomst, maar daar kon je ook niet de hele dag mee te koop lopen. Ik heb werkelijk lof voor het ge drag van de mensen toen. Al waren er ook uitzonderingen. Want één ding kan ik wel zeggen: In zulk een tyd leer je de mensen kennen! Nou en óf!"... -{X Op de dag van de aanbieding van de bank werd deze foto genomen. Van links naar rechts: Van Amerongen, keur meester; Thijs, leraar; De Haas; f Louis van BeekDik- kenberg; De Fluiter; f Mr. van Leeuwen; Mevr. de Fluiter; Mevr. DikkenbergZittend: Hoofdonderwijzer t van de Westering; Aant. de Ruiter en Hen Bos. gingen geleidelijk aan naar huis. De scholen kwamen weer vrij voor hun eigenlijke bestemming. Bij velen over heerste ook het verlangen de doorge stane angst en ellende zo spoedig moge lijk te vergeten en terug te keren tot normale levensomstandigheden. Hoe deerlijk vergistte men zich en hoe lang zou het duren, voordat dit verlangen vervulling vond! De oorlog was niet voorbij. De oorlog was nauwelijks begön- nen! Van de diverse vervoersbedrijven, die in onze omgeving lijndiensten hebben, zyn de nieuwe dienstregelingen versche nen, of worden ze dezer dagen open baar gemaakt. Het nieuwe spoorboekje toont over het algemeen weinig veranderingen. Hier en daar zijn vertrektijden gewijzigd, maar in grote lijnen komt de regeling op hetzelfde neer als het vorige jaar. Zeker wat de voor onze streken belang rijke stations en lijnen betreft. Op enkele kortere lijnen in het land, die vooral in verband met de avond retours van belang zijn zullen wat latere treinen, dan tot nu toe, gaan ryden. Een voorbeeld daarvan is de lijn EdeWage- ningenAmersfoort. Ook zal men een uur later dan vroeger het geval was nog vanuit Amersfoort naar het noorden kunnen vertrekken, terwijl men ook vanuit de noordelijke provincies een uur later terug kan komen. Op de lijn AmsterdamUtrecht wordt een nieuwe trein ingevoerd in de avond- spits en wel vertrek 17.59 uit Amster dam, aankomst Utrecht 18.35, met goede aansluiting op de stoptrein naar Arn hem. N.B.M. De oude dienstregeling van de N.B.M. wordt, doordat vrijwel alle bussen andere vertrek- en aankomsttijden heb ben gekregen waardeloos. Deze veran dering van tjjden staat in verband met het feit, dat over het algemeen een betere aansluiting op de treinen en andere buslijnen is gemaakt. De voor onze streek belangrijke lijnen 56, 58 en 60 hebben enige wijziging on dergaan. Lijn 56 zal in Doorn een enigszins andere route krijgen, terwijl de dienst op zondag DoornZeist v.v. een half uur vroeger wordt gesteld. Lijn 58 krijgt de belangrijkste uitbrei ding. Alle bussen, die vroeger tot Wou denberg-Poort reden worden nu doorge trokken naar Amersfoort. Vanaf Wou denberg ontstaat op deze manier een halfuurdienst samen met lijn 60 naar Amersfoort. P.V. ONS GENOEGEN. Zaterdag 6 mei hield Ons Genoegen een concours vanaf Mons over een af stand van 207 km. De snelheid van de eerstaankomende duif was ongeveer 75 km per uur en is (evenals vorige week) het eigendom van W. v. d. Haar. De uitslag is: W. v. d. Haar 1, Mul ler/van Hal 2-5-9, J. v. d. Haar 3-4, G. Ariessen 6, H. G. Reede 7-12, C. van Ginkel 8-16. H. van Ginkel 10, A. Slot boom 11, D. v. Ginkel 13-14 en T. Schoeman 15. TWEE MAROKANEN GEWOND. Zondagmorgen reden twee Marok kanen op een bromfiets over de Kerke- wijk. Plotseling draaide voor hen een personenauto, bestuurd door mej. T. P. uit Rhenen achteruit over het rijwiel pad. Zij had de bromfiets niet gezien, met het gevolg, dat een botsing onver mijdelijk was. De bestuurder van de bromfiets moest met een hersenschudding in het zieken huis opgenomen worden, terwijl zijn passagier hem vergezelde wegens rug klachten. AANRIJDING VAN AUTO EN SCOOTER. Vrijdagavond wilde de heer C. v. L. met zijn auto van af de snelweg de Nieuweweg op draaien in de richting De Klomp. Aan het einde van de afrit van de rijksweg stopte hij, om voor rang te verlenen, aan een tankauto, die weg reed bij de afrit. Waarschijnlijk had v. L. zijn aan dacht te veel bij de tankauto gehad, want toen hij optrok zag hij niet dat, voor hem van links een scooter, be stuurd door de heer J. v. d. H. naderde. De scooterrijder botste met zijn ve hikel tegen de auto, sloeg tegen het wegdek en kreeg hierdoor verwondin gen op diverse plaatsen van zijn lichaam. Scooter en auto werden beide beschadigd. 'Vi ïxsi-i: Gezicht op weiland achter Epskamp op de Kerkewijk. Staat geheel onder water door inundatie van Grebbelinie. Nummering kandidatenlijsten Het centraal stembureau in Veenen daal heeft vastgesteld, dat de kandida tenlijsten van de verschillende politieke partijen, die mee doen aan de gemeen teraadsverkiezingen de volgende num mers zullen hebben 1. C.H.U. 2. P.v.d.A. 3. AR. 4 S.G.P. 5. V.V.D. 6. K.V.P. 7. Boeren Partij. HONKBALNIEUWS DE „BLUE SOCKS" VERLOREN MET 5-1 VAN DE DOMSTAD DODGERS. Na de overwinning van vorige week hebben de Veenendaalse Honkballers het deze week tegen de Domstad Dod gers met 5-1 moeten afleggen. De Blue Soeks konden deze week niet tot sco ren komen. Nadat zjj de eerste vier innings met 0-1 hadden voorgestaan moesten zy vervolgens in de 5e en 6e innings de punten aan de Dodgers la ten. De 5e inning leverde de Dodgers 1 punt op, de 6e inning maar liefst 4 pun ten. VHC had de gehele wedstrijd 1 wer per op de plaat staan. De eerste vier innings kon hij de Dodgers nog wel in bedwang houden maar daarna raakte hij een beetje van slag. Er volgden 4 wijdjes waarna het pleit was beslecht. Volgende week gaan de Veenendaalse Honkballers die aan het begin van deze competitie helemaal in het nieuw wer den gestoken op bezoek bij HCAW 5 in Bussum. Verder heeft Blue Soeks een boekje samengesteld voor aanstaande liefheb bers van honkbal waarin de spelregels en de gang van zaken op elementaire wijze en voor een ieder leesbaar staan geformuleerd. Tevens is de inhoud ge ïllustreerd m. humoristische tekeningen en opmerkingen. Een bijzonder leuk boekje die de Honkbalsport zeker zal stimuleren. Remia Zilver, Remia Planten, Remia Zweedse Kroon Oem margarinj GLAASJE OP. LAAT BLOEMEN LIJDEN. Waarschijnlijk door iemand, die te diep in het glaasje gekeken heeft zijn in de nacht van zondag op maandag enkele bloembakken op zijn kop gezet. De politie merkte het omstreeks 6 uur in de morgen, bij hotel De Koren beurs en op de Rembrandtlaan. Van de dader was natuurlijk geen spoor meer. AANRIJDING OP ZONDAG. Zondagmiddag om half drie v>nd een aanrijding plaats op de Stationsweg hoek Lynweg tussen een bromfietser met duopassagier en een personenauto. De automobilist J. J. B. te Oss reed vanaf de Stationsweg de voorrangsweg op en verleende geen voorrang aan de van links komende bromfietser C. H. uit Wageningen. Deze werd licht ge wond, de duopassagier bekwam geen letsel. Er was materiële schade aan de bromfiets. Om tien over drie reed de automobi list R. C. L. uit Amsterdam over de Bergweg en wilde de Provincialeweg oversteken. Hij stopte om een van rechts komende auto voor te laten gaan en zag een van linkskomende perso nenauto over het hoofd. De van links komende auto werd bestuurd door P.K. uit Apeldoorn. Er ontstond lichte ma teriële schade. Om kwart voor vier ontstond in de Nude een kettingbotsing tussen drie personenauto's, die alle drie werden be schadigd. Er waren bij deze aanrijding geen gewonden. AUTOKEURING Voor de zaterdag door Veilig Verkeer georganiseerd; autokeuring bestond veel belangstelling. Ondanks 't slechte weer in de middaguren lieten meer dan 60 personen hun voertuig keuren. ULO-LEERLINGEN GINGEN OP SCHOOLREIS De twee vierde klassen van de open bare u.l.o.-school maakten jongstleden vrijdag hun jaarlijkse schoolreis. In Valkenbqrg werd een bezoek gebracht aan de „kunstmijn", waarna de kabel baan werd bekeken. Vervolgens ging het de Belgische grens over naar Remou- champs, waar de grot werd bezichtigd. In Luik bekeek men het centrum van de stad. terwijl in Roermond werd gesou peerd. Laat in de avond arriveerde men weer in de Grebbestad. CHIMPANSEE OUWEHAND TERUG NAAR WILDERNIS De heer Ouwehand heeft een telegram gezonden aan Prof. B. Grzimek, direk- teur van de dierentuin in Frankfurt (W.-Dld), waarin hij mededeelt een man netjeschimpansee te willen afstaan om terug te brengen in de wildernis. Prof. Grzimek heeft zich al geruime tijd be ijverd om ergens in Afrika een stuk grond te vinden, teneinde daar allerlei dieren, die met uitsterving bedreigd wor den, onder te brengen in de vrije (be schermende) natuur. Dank zij de mede werking van de regering van Tanzania is hij erin geslaagd de beschikking te krijgen over een practisch onbewoond eiland, 8 km breed en 50 km lang, waar hy zijn plannen ten uitvoer kan brengen. De weinige mensen die er wonen zullen worden geëvacueerd. Prof. Grzimek heeft nu een brandbrief geschreven naar alle dierentuinen in de wereld om (zeld zaam wordende) dieren voor zijn plan af te staan. In Ouwehands Dierenprak heeft men een mannetjes-chimpansee ovpr. De heer Ouwehand heeft Prof. nek bericht dit exemplaar in de natuur te willen terugbrengen. Prof. B. Grzimek staat erom bekend dat hij een groot voorvechter is van de die renbescherming. Zal hij er werkelijk in slagen een dierenparadijs te scheppen? in de huid gezondheid en zuiverheid De drie derde klassen trokken vrijdag avond eveneens naar onze zuiderburen. Via Antwerpen gingen deze jongelui naar Brussel, waar een bezoek aan het Atomium op het programma stond, terwijl natuurlijk ook het bekende Man neke bekeken moest worden. In de om geving van Breda genoot men van een echte Brabantse koffietafel RHENENSE TENNISVER. BOEKTE FRAAIE OVERWINNINGEN De twee competitieteams van RTV behaalden dit weekeinde wederom prachtige successen. Het eerste team speelde uit tegen de N'Umeegse Studen tenver. „Slow 6" en wir.t een overwin ning van 71 in de wacht te slepen. Het tweede team dat thuis speelde te gen Geldermalsen 2 won eveneens en wel met dezelfde cijfers 71. Zondag a.s. speelt Rhenen I tegen Wag. Studenten II thuis en Rhenen II gaat naar Tiel om de strijd aan te bin den met Happy Days. De regen- en onweersbuien waarmee men zaterdagmiddag te kampen had waren er de oorzaak van, dat de wed strijd van het juniorenteam, dat. ook in competitieverband, tegen Beekhuizen II moest spelen, niet door kon gaan. Deze wedstrijd zal nu op Hemelvaarts dag worden gespeld. Het aanstaande weekeinde speelt de Rhenense jeugd uit tegen NVLTB II uit Wageningen en men hoopt natuurlijk op een Rhenense overwinning. GESLAAGD De heer Hutjes, onderwijzer aan de r.-k. St. Cuneraschool slaagde voor de acte M.O. Handenarbeid. STEKELVARKENS UIT THAILAND In Ouwehands Dierenpark op de Greb- beberg z(jn stekelvarkens uit Thailand aangekomen. De normale opvatting van „men" is, dat een stekelvarken een dier is dat enorm veel stekels moet hebben. Hoe vaak wordt bijvoorbeeld ons eigen egeltje niet voor een stekelvarken uit gescholden. De Javaanse en Afrikaanse stekelvarkens, die men vaak in de die rentuinen ziet, zitten ook inderdaad vol stekels, zelfs van top tot teen. Bij de stekelvarkens uit Thailand is dat niet het geval. Deze hebben de stekels uit sluitend aan de punt van hun staart. Daarom hebben ze ook de naam „borstel- staartstekelvarken".. De heer Ouwehand vertelde ons: „Ze REMIA MARGARINEFABRIEKEN N.V.- DEN DOLDER zijn meer curieus dan mooi". Het borstel- staartstekelvarken is vrfl zeldzaam. Het Deze aanbieding geldt tot 1 sept. 1966dier is ongeveer zo groot als «en vos. A.Leveringen uitsluitend op medisch advies A, Volledige garantie op alle toestellen A Deskundige en blijvende service A Desgewenst aan huis te ontbieden A Leverancier alle zieken- fondsen PRINS BERNHARDLAAN 4 (ZWAAIPLEIN) VEENENDAAL LUXOR THEATER VEENENDAAL Tot zondagmiddag geeft Luxor het lachsucces van Billy Wilder „KUS ME SUFFERD". Na Some Like it Hot een van de grootste lachsuccessen van de laatste jaren. De maker van Irma la Douce laat nu in een sprankelende film met in de hoofdrollen Dean Martin - Kim Novak - Ray Walston en Felice Farr een ver haal op het witte doek passeren waar u beslist enige uren plezier aan kunt beleven. Alleen de rolbezetting doet dit reeds vermoeden. Dean Martin actief lid van de Sinatra clan speelt hierin een prachtige rol welke eigenlijk zijn eigen levensverhaal is. Kim-Moll Flan- ders-Novak die een stormachtige car rière maakte en reeds een stel goede films op haar naam heeft staan staat hem terzijde. Toegang boven 14 jaar voor deze film met enkele onbekende songs van Ira en George Gershwin. BIO RHENEN Zaterdagavond en zondagmiddag in Bio Zaterdagavond en zondagmiddag in Bio weer een nieuw verhaal van URSUS de geweldige. Deze film „URSUS DE GESEL DER TARTAREN" genoemd kent een paar goede artiesten in de hoofdrollen. De exotische Japanse actri ce Yoko Tani de Amerikaanse Joe Robinson en de bijzonder goede karak terspeler Akim Yamiroff. Het verhaal zelf is een van de vele in deze soort films maar door de rolbezetting is de film op zichzelf een van de betere te noemen. Toegang voor kijkers boven de 14 jaar. Zondagavond een zeer spannende film in het genre van de geheim agenten. „IN OPDRACHT VAN DE O.O.M." met Robert Vaughn en de Italiaanse schoon heid Luciana Paluzzi. Geheim agent Solo ziet u in deze film de strijdbijl opnemen tegen een internationaal georiënteerde misdadigersbende die niets en niemand ontziet om haar misdadig doel te be reiken. Geheim agent Solo rekent op een deskundige wijze met deze lieden af. Toegang 14 jaar.

De Vallei | 1966 | | pagina 5