D*(XV*0* deelt de punten gebroedelijk met Zuidvogels 1-1 VAN SCHUPPEN GVVV leverde goede prestatie door Huizen op eigen veld een 1-3 nederlaag toe te brengen P E L CHEVROLET Vijf doelpunten van Tonny van de Berg betekende 5-1 overwinning van Merino's opVVJ „Zwart Wit Eist" - derde voetbalclub in Eist - krijgt waarschijnlijk deze week officiële erkenning Geflatteerde overwinning van kampioen Terschuurse Boys op Renswoude 5-2 Op Hemelvaartsdag een klein inhaal programma vastgesteld Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 17 mei 1966 4 V.A.B. Na de Engelse Cupfinal zaterdagmiddag, een voorbeeld van spelverdeling, volledige inzet en keihard voetbal, trad het gewijzigde elftal van DOVO in het veld tegen Zuidvogels uit Hui zen. Achter: v. Hardeveld (doel), G. v. Beek, G. Slotboom, B. Kroesbergen en H. v. Kooten. Midden: Schoeman (aanvoerder) en G. v. Kooten. Voor: N. Diepeveen, B. Visser, Bruxvoort en v. Hal. Voor beide ploegen stond niets meer op het spel in deze wedstrijd en vooral DOVO liet dat in de eerste helft goed merken. Zowel DOVO als Zuid vogels speelden het 4-2-4 systeem >n dat was er de eerste 45 minuten de oorzaak van dat veel zich op het middenveld af speelde. De eerste reële kans kwam in de 15de minuut voor Zuidvogels, toen middenvoor v. Galen snel reageerde op een foutieve pass van rechtshalf R. Schoeman. Zijn schot werd echter ge keerd door keeper van Hardeveld. De direkt daaropvolgende aanval van DOVO bracht wel vruchten op. Op zijn bekende manier omspeelde K. v. Hal enige spelers en rondde zijn sol af met een voor keeper v. Vlaanderen onhoud baar schet 1-0. Hierna viel DOVO terug en de rest van de eerste helft was voor de mannen uit de IJsselmeerplaats. Hun spel was fel ler, hun combinaties sneller en het leek er in het geheel niet op dat deze ploeg geen enkel belang meer bij deze wed strijd had. Na een half uur kreeg rechtshalf Muskieto van Zuidvogels een prachtige kans, hij stond alleen voor keeper van Hardeveld, m-\ar alle geluksgoden waren tegen hem en zijn boogbal ging over. HOUTWERK VERHINDERDE EEN UNITAS ZEGE 0—2 Om half drie zondagmiddag, terwijl de meeste mensen de verfrissing van koel water opzochten, verscheen het elftal van Unitas binnen de krijtlijnen van het sportpark tegen Aurora uit Utrecht. Achter: Brekelmans (doel), W. Romein (aanvoerder) en v. d. Broek; Midden: C. Drost, J. V. Kessel, J. v. Hardeveld; Voor: D. Martina, J. Corjanus, v. Ojik, R. Meering en B. Neuyten. De eerste helft toonde een gelijk opgaande strijd. Reeds in de achtste minuut scoorde linksbinnen K. v. d. Poel uit een voorzet, 0-1. De aanvallen wisselden elkaar af en in de 20ste minuut was het de Unitas- rechtsbuiten Martina, die een schot loste met veel effect. Zijn bal trof de paal en vele malen zouden de Unitas-spelers nog inwendig het houtwerk verwensen. Reeds vijf minuten later schoot links buiten B. Neuyten wederom tegen de paal. Aurora was gelukkiger. Vlak voor de rust vuurde rechtsbuiten B. v. d. Poel een hard schot af dat, ondanks de fraaie safe van keeper Brekelmans, de Aurora voorsprong vergrootte, 0-2. Na de rust ging Unitas goed in de aanval. De afwerking van de Unitas- voorwaartsen was echter slecht. Weinig goede en harde schoten verlieten de schoenen van de aanvallers. In de 20ste minuut loste Corjanus een hard schot, maar weer was het de paal die een ver diend tegenpunt in de weg stond. Toch bleven de Unitas-mannen aandrin gen. Vele corners waren er het gevolg van. Het waren prachtige inswingers van de buitenspelers, maar het geluk was niet met hen en zodoende hoefde de Aurora-doelman geen enkele keer te vissen. De laatste goede kans voor Unitas kwam na veertig minuten, toen rechts buiten Martina scherp voorzette. Links buiten Neuyten zweefde als een volleerd acrobaat door de lucht, maar ook zijn poging om het leer nu eens tegen het verleidelijk net te koppen, liep op niets uit. Bijna hadden de Aurora-voorwaartsen nog een derde doelpunt gescoord, toen de achterhoede van Unitas te kort schoot in de afwerking. Een over het algemeen niet impone rende wedstrijd, waarin Unitas beslist de sterkere ploeg was, en waarin het houtwerk een veel te groot struikelblok was. Vlak voor de rust slingerde de opge drongen DOVO back v. Kooten zijn been tegen de bal, maar met zijn schot liep het even slecht af als met de vele schoten die in de tweede helft zouden volgen. In de tiende minuut van de tweede helft brak er een hevig offensief van Zuidvogels los, waaruit DOVO slechts met veel kunst en vliegwerk ongeschon den te voorschijn kwam. Nu kwam DOVO opzetten, daar zij niet van plan was de voorsprong uit handen te ge ven. De aanvallen echter, veelal geleid door R. Schoeman, strandden telkens weer in de goed gesloten Zuidvogels- verdediging met aan het hoofd aan voerder-spil Mulder. Bovendien stond achter deze defensie de brillante kee per v. Vlaanderen die als een vogel in zijn doelgebied rondfladderde en bij alle schoten, voorzetten en kopballen ver bluffend ingreep. In de vijftiende minuut volgde een aktie van Zuidvogels, die hen de ver diende tegentreffer opleverde. Midden voor v. Galen zette goed voor en de zestienjarige rechtsbinnen Wiezenikker kopte de bal vallend, k la Bakhuis, in de uiterste linker-benedenhoek 1-1. De rest an de wedstrijd was een ge- lykopgaande stryd. Aan beide kanten volgden nog enkele kansen, laar ze wei-den niet benut. In de dertigste minuut schoot Schoe man nog keihard in, maar keeper V.' Vlaanderen scheen op dat ogenblik i vleugels gekregen te hebben, want hij j sloeg de, bal in volle zweefvlucht uit de linkerbovenhoek tot corner. Enkele minuten later een mooie actie van Bruxvoort resulterend in een hard schot dat wederom op schitterende wij ze tot hoekschop werd geslagen door keeper v. Vlaanderen en de; c kreeg voor de zoveelste maal een open doekje van het publiek. Een over het algemeen rustige, soms mooie wedstrijd, maar jammer genoeg ontbrak dikwijls voldoende felheid en inzet OUD PLAATSGENOOT WIM BLEIJENBERG STOPT MET VOETBALLEN Wün Bleyenberg die misschien beter bekend staat in Veen endaal met zyn bekende bijnaam speelt op 22 -iel zijn laatste officiële wedstrijd als semi-prof voetballer met AGOVV tegen FC Zaan streek. Wim die nu 36 jaar is en op 12- jarige aspirant by Veenendaal met voetballen begon heeft een prachtige voetbalcarrière achter de rug. ■aix°S 'n Kostuum dat anders is, speciaal voor hem! 108.- Brixon kostuums v.a. 159.- HOOFDSTRAAT 81 89 VEENENDAAL MUSKETIERS EN ORANJE WIT GAAN VERGADEREN. Aanstaande dinsdagavond hebben Musketiers en Oranje Wit een vergade ring belegd tussen de besturen om het een en ander te bespreken rond het sportpark. Tevens zullen dan beide be sturen zich ook beraden over het ont staan van de derde voetbalclub in Eist en eventueel hun standpunt bekend maken. Midvoor Bruxvoort van DOVO in de aanval. Doelman van Vlaande ren staat echter al klaar om de bal op te vangen. Deze keeper die een fan. tastische wedstrijd speelde werd slechts 1 keer gepasseerd door KI. van Hall maar stopte daarna de meest onmo gelijke ballen. Degradatiezorgen zijn voorbij aangezien DETO verloor GVVV heeft j.l. zaterdag een verrassende 1-3 overwinning behaald op het sterke Huizen. Deze overwinning was beslist verdiend alhoewel Huizen in de tweede helft sterker was. Maar uitstekend verdedigen kon de schade tot 1 te gendoelpunt beperkt houden. Aangezien DETO van Apeldoorn verloren zjjn voor GW de degradatiezorgen voorby en kan men de laatste wedstryd tegen Apeldoorn thuis rustig uitspelen. Men had het elftal enigszins gew^zigd en zo zag men Elzo Scholts op de linksbuiten waar hy een uitstekende entree maak te. Piet v. d. Bovenkamp stond op de midvoorplaats van zyn broer Jan die nog steeds geblesseerd is. Hy was de maker van twee doelpunten. De volle dige opstelling was als volgt: Doei: R. v. d. Weyden. Acter: G. Beukhof, D. v. Manen, T. Schoeman en G. v. d. Bovenkamp. Midden; T. v. d. Bovenkamp en G. Hoedeman. Voor: D. v. Limburg, C. v. d. Bovenkamp, P. v. d. Bovenkamp en E. Scholts. Na het beginsignaal van scheidsrech ter Dr. Oosthoek, ontwikkelde zich een leuke wedstrijd met GVVV iets sterker. Men had schijnbaar een voorbeeld ge nomen aan de Engelse Cup die men ge zamenlijk voor de wedstrijd had gezien want het Huizen-doel kwam herhaalde lijk in gevaar. Maar de kansen werden niet benut. Toch na ongeveer een kwar- Elzo Schols Come back. tier was het mooi aangeven van P. v. d. Bovenkamp, waarna Coen v. d. Boven kamp in scoringspositie kwam en deze Ongeïnteresseerd Musketiers verloor met 34 van OSO uit Hilversum HILVERSUMMER H. VAN STRATEN SCOORDE HATTRICK Musketiers dat eigenlyk geen belang meer heeft by de punten, kreeg een voor lijfsbehoud strydend OSO uit Hil versum tegen zich. Dit was voor de Elstenaren onder deze prachtige weers omstandigheden te veel, alhoewel zy vooral in de tweede helft prachtige kansen ongebruikt lieten. Zaterdagmiddag kregen de Elstenaren felle, maar sportieve, tegenstand van een voor haar laatste kans spelend OSO. Musketiers nam de leiding na een mooi doelpunt van Cor Henzen, 1-0. Het duurde echter niet lang of een cadeau van de Elster invaller-doelman stelde H. v. Straten in staat de stand op 1-1 te brengen. Maar de Elstenaren zouden weer de leiding nemen, nu was het Cees Henzen die scoorde, 2-1. Het OSO-team voelde echter dat tegen dit Musketiers team, winst niet tot de onmogelijkheden behoorde en even gemakkelijk kwamen zij op gelijke voet, toen een schot van Rosmalen verkeerd werd beoordeeld door de Elsterkeeper, 2-2. Hierna kwam er voor de rust geen verandering in de stand meer. Na de thee gingen de Hil versummers goed door, en namen bin nen 20 minuten een veilige afstand van de Musketiers. In de 11de minuut was het H. v. Straten die er 2-3 van maakte en weer 6 minuten later was een hard schot van deze midvoor zelfs goed voor 2-4. Dit vond Musketiers toch te erg en na enkele malen de lat getroffen te heb ben door Tonnie Kranenburg en Cor Henzen, was het uiteindelijk midvoor Tonnie Kranenburg die er 3-4 van maakte met een harde schuiver. De Elstenaren hebben nog wel gepoogd een gelijkspel te bereiken, maar de ver dediging van OSO, met de 41-jarige spil P. Pol aan 't hoofd, verdedigde de pun ten goed en verdiend. efficient gebruikte, 0-1. GWV ging goed door hoewel Huizen via hun ge vaarlijke linksbinnen Visser ook voor het doel van v. d. Weijden verscheen. Tien minuten na het eerste viel het tweede doelpunt. De keeper van Huizen die steeds de bal naar een van zijn ver dedigers speelde, deed dit nu naar zijn spil. Piet v. d. Bovenkamp had dit goed door en pakte de spil de bal af waarna hij de keeper kansloos versloeg met een bekeken schuivertje, 0-2. Dit werd de rust tand. Na rust was het Huizen die de toon aangaf en GWV kwam in moei lijkheden, maar de achterhoede met spil van Manen en G. v. d. Bovenkamp aan het hoofd, was goed op dreef. Toch kon den ook zij geen doelpunt voorkomen nadat een aanval over links de rechts buiten van Huizen de bal keihard in doel schoot. Kansloos voor keeper v. d. Weij den, 1-2. Huizen ging nog feller spelen. In de laatste minuut scoorde GVVV echter nogmaals. Huizen mocht een cor ner nemen. De bal belandde in handen van doelman v. da Weijde. Via Coen v. d. Bovenkamp kwam de bal bij mid voor P. v. d. Bovenkamp, deze passeerde twee tegenstanders, waarna ook de kee per kansloos was, 1-3. Gelijk hierna floot de scheidsrechter af. KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE Na het tweede doelpunt ging men pas draaien Rechtsbuiten Tonny v. d. Berg kon j.l. zaterdag tegen VVJ het doel uit stekend vinden. Vyf maal paseerde hy de oud-doelman van het Bondselftal kansloos en dat betekende een 5-1 overwinning voor Merino's die zonder meer verdiend was. Merino's kwam echter pas in de tweede helft tot deze daden aangezien het in de eerste helft niet erg wilde vlotten. Trainer Alkemade heeft ze in de rust een mentale injectie gegeven waarvan de uitwerking niet lang op zich liet wachten. Het draaide beduidend beter en na het tweede doelpunt (2-1) was er geen vuiltje meer aan de lucht en werd de score geleidelijk opgevoerd. Meri no's deed dit in de volgende opstelling: Doel: Theo Klaassen. Achter: Jan v. d. Berg, Cobi Sukkel. Midden: Wim van Wakeren, Chris v. d. Weerdhof en Tonny Nagel. Voor: v. d. Berg, Johan v. d. Bovenkamp, Henk Gaasbeek, Cees van 't Foort en Jan Sukkel. Wim Blejjenberg laatste wedstrijd 22 mei Reeds op zijn achttiende jaar was hij de ster van onze streek en Wageningen had hem dan ook al snel onder haar hoede. Hierna speelde hij voor Rigters- bleek, Ajax, Blauw Wit, Go Ahead en AGOW. Eén van zijn hoogtepunten was ongetwijfeld toen hij moest invallen voor Henk Groot bij Ajax in de wed strijd tegen Feijenoord om het kam pioenschap van Nederland. Door zijn toedoen werd Ajax toen de kampioen. Ook in zijn Rigtersbleek-periode zijn er hoogtepunten te noemen. Hij werd toen driemaal gekozen voor het Neder landse elftal, dat was in de jaren 1953 en 1954 en speelde respectievelijk tegen België, Noorwegen en Zwitserland. Ook nam hij deel aan een trip naar de West waar hij onofficieel voor Oranje uit kwam. 21 april j.l. zagen wij hem nog als aanvalsleider van de oud-internationals op de T.V. tegen de oudjes van Enge land. Wim blijft volgens officieele mede delingen actief in de voetbalsport, hij wordt n.l. hulptrainer van A.G.O.V.V., waar hij de jeugd onder zijn hoede krijgt. Het onderhand al meer dan bekende feit in onze editie van j.l. vrijdag stond het reeds vermeld dat er in Eist een derde voetbalclub is opgericht die de naam Z.W.E. Zwart-Wit Eist zal krijgen, krijgt waarschijnlijk eind dezer week haar officiële erken ning van de onderafdeling van de KNVB de UPVB. Hierover hadden wij een gesprek met de heer Drost oprichter van de nieuwe voetbalclub en eigenaar van de Handelsonderneming Aldro. Hoc is nieuwe club ontstaan „Het initiatief is eigenlijk uitgegaan van mijn personeel, die nadat de Ge meente Rhenen ons verbood wedstrijden tegen andere bedrijven te spelen op het sportpark, het idee opperde om dan een club te beginnen. Vroeger kregen we hiervoor het veld van de Musketiers, maar de Gemeente Rhenen verleende ons, nadat ik eenmaal hierom gevraagd had (in tegenstelling tot berichten dat ik herhaalde malen in Rhenen zou zijn ge weest) werd ons medegedeeld, dat de Gemeente geen wild voetbal op het Sportpark toeliet. Zo is dus eigenlijk Zwart-Wit ontstaan", aldus de heer Drost. Vindt u niet dat u hiermede de andere twee plaatselyke verenigingen Oranje Wit en Musketiers afbreekt „Dit denken de meeste mensen dat wij dit doen, maar dat is geheel niet het geval. Er zijn wel enkele spelers van Musketiers en Oranje-Wit die in Zwart- Wit zullen overgaan, maar van afbreken is beslist geen sprake. Toen Musketiers indertijd begon, bestonden er ook twee clubs, nl. Oranje-Wit en v.v. Eist (EVV) Van de laatste ben ik zelf actief lid ge weest. Toen hoorde men ook niet dat Musketiers de andere twee zou afbreken. U moet het zo zien. Diverse bedrijven in Eist zijn gewend met de zomeravonden een partijtje voetbal te spelen. Ik zag dat als een sociaal beginsel om naast de C.A.O. iets extra's voor het personeel te doen. Nu is dat dus niet meer mogelijk. Dus hebben we een nieuwe voetbalclub opgericht om het bedrijfsvoetbal voort te zetten. Men ziet in Veenendaal toch precies hetzelfde waar o.a. Panter, SKF, Ds. van Schuppen, ook hiermee begon nen zijn. Onder ideale weersomstandigheden hebben Renswoude en Terschuurse Boys op het veld van de Kievitten uit Voorthuizen elkaar zaterdagmiddag bestreden. Renswoude dat erg gebrand was op een overwinning op de nieuwbakken kam pioenen is er echter niet in geslaagd dit te verwezenlyken. Het geluk was echter niet aan de zijde van Renswoude en de nederlaag kan dan ook zonder meer ge flatteerd genoemd worden. De wedstryd begon een half uur te laat aangezien scheidsrechter Verhoeven niet kwam opdagen en toen werd besloten dat de heer T. van Ark uit Barneveld de arbitrage zou verzorgen, die daarvoor een reserve- wedstryd had geleld. Aanvoerder v. Raay bood de kampioenen voor de wedstryd nog een boeket bloemen aan en kon eindeiyk om half vijf worden afgetrapt. Direct na deze aftrap kwam het Rens- feller. Na 20 minuten krijgt back Hars- woude doel in gevaar toen de gevaarlijke kamp het aan de stok met een Rens- buitenspeler van Harskamp een voorzet woude speler en wordt deze het veld gaf die de Boys midvoor byna in een uitgestuurd samen met een toelopende doelpunt omzette. Terschuur bleef ge- G. van 't Foort. Vriend en vijand pro- vaarlijk en in de 7e minuut ontsnapte testeerde, maar de arbiter bleef bij zijn Renswoude weer aan een doorboring, beslissing. Met allebei een man minder Renswoude nam geleidelijk aan de aan- werd de wedstrijd voortgezet. Na 35 val over en Vink, die de gehele compe- min. scoorde Dekker voor de Boys 32. titie al weinig geluk had gehad, was De gevaarlijke buitenspeler werd geheel ook nu weer bijzonder ongelukkig met door de uitmuntend spelende Dijkstra zijn schoten. In de 17e minuut wist uitgeschakeld en speelde geen rol meer. keeper Duinkerken een keihard schot Terschuurse Boys zou via Gerritsen en van Vink te stoppen. Maar toen G. van'Dekker nog verder uitlopen en de stand 't Foort even later van zeker 40 meter i op 52 brengen. Zo kwam het einde op doel schoot was hij een geslagen manvan een wedstrijd die geflatteerd door 01. Renswoude drukt nu goed door en de Boys werd gewonnen. Voor rust gebeurde er weinig schok- kended dingen. Men kon merken dat Merino's een beetje onder druk speelde e_ het plaatsen was dan ook slecht ver zorgd. Daarbij kwam nog dat men de VVJ ploeg lichtelyk onderschatte. De uitstekende spil kon dan ook het een voudige aanvalsspel van Merino's mees ter blijven. Merino's kreeg toch de overhand en werd iets sterker. Dat re sulteerde na een goed opgezette aan val in een handsbal binnen de beruchte lijnen en goalgetter v. d. Berg belastte zich met r'e taak om de strafschop om Tonny v. d. Berg doelpuntenmachine te zetten in een doelpunt. DEVVJ doel man was kansloos 1-0. VVJ kwam ech ter terug en kort voor rust lukte het na e' :i verdedigingsfout de stand in evenwicht te brengen 1-1. Met deze stand brak de rust aan. Na rust was Merir.o's er van overtuigd dat er beter aangepakt moest worden om KNVB- club te worden. Maar in de beginfase lukte het nog niet erg. Het gevaariyk- ste gedeelte van Merino's nl. de linker vleugel van 't Foort-Sukkel stichtte voortdurend gevaar en vooral Sukkel liet zijn tegenstander nogal eens zijn hakken zien. Toen kwam de periode Tonny v. d. Berg. Na een aanval opge zet vanuit de verdediging waarin uit blinker spil v. d. Weerdhof de grote man was werd de bal hard ingeschoten, de VVJ keeper kon de bal niet onder controle krijgen en T. v. d. Berg schoot keihard in 2-1. Hierna ging alles beter bij de Meri no's en de ene na de andere gevaarlyke situatie ontstond. Niet lang daarna was het weer v. d. Berg die zyn hard inge schoten bal zag gekeerd, door de paal hem terugontving en via het keepers been scoorde 3-1. VVJ probeerde het ook eens maar de verdediging sloot goed. Tien minuten voor tyd lanceerde kanthalf Nagel v. d. Berg uitstekend en deze kopte op la- konieke wyze Merino's naar 4-1. Hierna miste hij echter een prachtige kans die hem werd geboden door Cees van 't Voort. Kort voor tijd viel het mooiste doelpunt. Weer was het v. d. Berg die met een schitterende kopbal de keeper versloeg 5-1. Rest nog te vermelden dat scheidsrechter Rebergen de beste man van het veld was. Aangezien Vel. Boys ook won zal de beslissing a.s. zaterdag vallen. voor het Boys doel ontstaan hachelijke momenten. Vooral toen Ditweg een door braak forceerde maar naast schoot. Even later een boogbal van dezelfde speler die echter tegen de staander kwam. Scheids rechter Verhoeven was inmiddels gearri veerd en nam naar later zou biyken helaas de leiding over van de uit stekende invaller van Ark. Na een half uur schoot Dekker een vr(je trap voor de Boys net over. De gelijkmaker zou op ongelukkige wyze tot stand komen. Het 2e elftal van Renswoude werd nog geen kampioen aangezien Advendo hen jl. zaterdag de eerste nederlaag toe bracht. De 32 nederlaag stond het kampioenschap in de weg. De bloemen werden nu tot Hemel vaartsdag opgeborgen, want dan speelt het tweede thuis tegen Valleivogels 3, aanvang 12 uur. Bij een gelijkspel kan de kampioensvlag gehesen worden. Zet hem op Roodwitten en schenk het be- Gerritsen krijgt de bal in duidelijke bui- stuur een kampioenschap bij het 20-jari- tenspelpositie en scoorde 11. Een van J ge jubileum, de eerste foutenvan de goed willende maar slecht ingrijpende scheidsrechter. In de laatste minuut kan v. Ommeren een schot niet onder controle krygen en H. Dijk maakt er 21 van. Na rust een fel aanvallend Terschuur en die in bui tenspelpositie scoorde, maar op advies van de grensrechter keurde Verhoeven dit doelpunt af. Het werd een rommelige wedstryd en Terschuur kon deze beslis sing moeilijk verzetten. Na een kwar tier werd het geiyk als v. Raaij de in eerste instantie gestopte bal resoluut in schiet 22. De wedstryd werd steeds Indien de officiële erkenning binnen is zoudt u dan bereid z.yn wedstryden te gen Oranje Wit en Musketiers te wil len spelen Zeer zeker! Zodoende komt er wat meer leven in de brouwerij. Een voor beeld: We zouden wedstrijden tegen elkaar kunnen spelen waarvan de op brengsten beschikbaar gesteld kunnen worden voor de Tocht Ouden van Dagen. Er is beslist een sfeer van goede ver standhouding tussen de nieuwe club en de bestaande clubs. Heeft u genoeg spelers en leden We hebben inderdaad genoeg spelers en steunende leden. Zoals ik al zei, zijn er enkele van Musketiers en Oranje-Wit die overgaan, hiervoor moet ik komen de week nog voor naar de UPVB voor de overschrijvingen. Maar daarnaast komen er veel uit de omliggende plaat sen zoals uit Rhenen, Wageningen, Amerongen en de Betuwe. Daarnaast hebben we nog ondersteunende leden en donateurs. Ook zijn er jongens bij die enige jaren niet gevoetbald hebben en nu weer beginnen. Hoe ik de rest dan zal financieren, zoals de kleding etc., moet nog besproken worden. We hebben niet meer dan twee elftallen nodig, zo dat er een eerste is dat goed mee kan en een tweede elftal met spelers, die spelers van het eerste kunnen vervangen. Mocht er meer animo bestaan, dan gaan we natuurlijk meer elftallen vormen. Hoe ziet u de toekomst We hebben dus aangevraagd om uit te komen in de 3de klas UPVB (laagste afdeling zaterdagmiddag-competitie. Red.) en willen er een zo gezellig moge lijke club van maken. We zullen het niet alleen bij voetballen laten, maar ook kaartavondjes, bingo-avondjes, etc. or ganiseren. Verder is de mogelijkheid de heer Drost lang niet uitgesloten, dat er in de toe komst één grote vereniging uit deze drie clubs wordt geboren, maar U moet en dit herhaal ik nog eens deze op richting van een nieuwe club niet zien als een afbraak van de huidige clubs. We hebben van de Gemeente Rhenen alle medewerking die we maar wensen. Verder willen we straks proberen echt voetbal te gaan spelen. Winnen of kam pioen worden is niet belangrijk als het maar een sympathieke en gezellige club wordt, aldus de heer Drost. Aangezien alles nog in een begin stadium verkeert, wilde de heer Drost ons geen namen van spelers etc. mede delen, maar na de officiële erkenning komen wij hierop nog terug. Het huidige bestuur bestaat uit de heren N. Drost als secretaris, F. G. Jan sen als penningmeester en voornoemde heer Drost als voorzitter. Wij wensen de nieuwe club in Eist straks veel succes toe. ROODE KRUIS VOOR BLOEDPLASMA POSTDUIVEN NIEUWS. De E.V.T.V. De Luchtreiziger nam afgelopen week deel aan de wedvlucht vanaf St. Chislain H 213 km. De dui ven werden om 8.10 uur losgelaten, de eerste meldde zich bij de heer H. v. Kooten. De verdere uitslag is: H. v. Kooten 4, 5. 6, 7, 44; H. Beijk 2, 20, 38; A. v. d. Bovenkamp 3, 8, 17, 18, 26, 27, 28, 41; O. Neheman 9, 25; W. J. v. Dam 10, 19, 21, 22; R. Sukkel 11; R. J. v. Kooten 12, 46; J. W. Ker seboom 13; J. v. d. Sluis 14; C. v. Enge lenburg 15; G. Fasse 16, 34, 39; H. Zwijnen 23, 35; W. Slotboom 24; A. v. Barneveld 29, 31; G. Muller 30, 32; B. H. C. Schuurman 33, 42; H. v. Barne veld 36. 43: C. Methorst 37. DVSA won laatste thuis wedstrijd met 32 van JSV Zondag speelde D.V.S.A. haar laatste thuiswedstryd van deze competitie tegen J.S.V. uit Jutphaas. D.V.S.A. trapte af en terstond begon D.V.S.A. aan een ge weldig offensief. De aanvallen golfden op het J.S.V. doel en uit een van deze goed opgezette aanvallen scoorde Cees van Ommeren op schitterende wyze 10 voor D.V.S.A. D.V.S.A. probeerde de zege direct veilig te stellen, want zeven mi nuten later was het weer Cees van Ommeren, die een afgemeten pass ont ving van Drost en met een vliegend hard schot had van Ommeren de stand op 20 voor D.V.S.A. gebracht. Met deze stand brak de rust aan. Na de rust neemt J.S.V. het heft in handen en spoedig gaat dit ook resul teren in een doelpunt van de midvoor Epping die doelman Brenk geen kans geeft, 21. J.S.V. biyft doordrukken en het is weer Epping die de partyen op gelijke voet brengt 2—2. Dit biykt D.V.S.A. te veel en men gaat alles weer op de aanval zetten. By een terugspeel bal laat de doelman van J.S.V. even de bal uit zijn handen vallen, Cees van Ommeren maakt hiervan geen probleem en het is 3—2 voor D.V.S.A. Dit was tevens de eindstand van deze zeer spor tieve wedstryd, die zeer goed geleid werd door scheidsrechter Beuving uit Amersfoort. Voor rust een prima wed stryd en na rust een matige wedstryd. Maar daar zal het zomerweer wel debet aan zijn. Voor D.V.S.A. weer twee punt jes erby. VOETBALPROGRAMMA HEMELVAARTSDAG Veenendaal-Saestum belangrijke wedstrijd Op Hemelvaartsdag komen slechts zeven elftallen uit onze streek in het veld waarvan ongetwyfeld de thuiswedstryd van Veenendaal de belangrykste is. enendaal heeft nog een kleine theoretische kans om vla de laatste twee wedstryden zich veilig te stellen. I>an zullen echter CDN en VVY zo vriende- ïyk moeten zyn hun resterende wedstryden te verliezen. Donderdag komt Saestum naar de Berg. Saestum is kampioenskandidaat en gezien de vorm waarin Veenendaal momenteel verkeerd geven wy de geel-blauwen byzonder weinig kans voor een positief resultaat. VOORWAARTSRHEN US Het kampioenschap is voor Rhenus slechts een kwestie van enkele weken. Donderdag gaan de Rhenusmensen naar Voorwaarts om via een overwinning weer dichter bij het kampioenschap en de promotie naar de KNVB te komen. SCHERPENZEEL—MINER VA Scherpenzeel ontvangt Minerva. Vori ge wedstrijd won Scherpenzeel verras send en men kan misschien verwachten dat ze zich hersteld hebben. Toch ge loven wij dat er geen winst voor Scher penzeel inzit tegen het sterke Minerva. OR AN JE-WIT—SCHALKWIJK Oranje-Wit doet het de laatste weken prima. Men is nu zo goed al zeker veilig voor degradatie. Schalkwijk is echter een lastige tegenstander en toch zouden de Oranje-hemden nog best twee punten kunnen gebruiken om wat hogerop te komen. Winst voor Oranje-Wit. SCHU' ITAS Unitas heeft tegen het zeer sterke SCH weinig kans. De mogelijkheden om degradatie te ontkomen zijn zo goed als genivileerd. Geen winst voor Unitas dus tegen SCH. SVF—DVSA DVSA is buiten degradatiegevaar, maar kan nog best wat punten gebrui ken. SVF is echter een lastige tegen stander, zodat het donderdag moeilijk zal worden. Een gelijkspel zit er toch wel in voor de Brugwalbewoners. VALLEI VOGELSPOSTHOORN Valleivogels ontvangt de rode lan taarndrager Posthoorn en kan zich via een duidelijke overwinning gelijk van de onderste plaatsen distanciëren. Hemur-Enge nieuws Zaterdag H mei j.l. apeeiden beide twaalf tallen van Hemur-enge. Het eerste thuis tegen Antilopen uit Leus den. Ondanks de hitte werd er toch nog tamelijk fel gespeeld. In de eerste 20 minuten vielen er 3 doelpunten voor Hemur-enge. Net voor de rust maakte Antilopen een doelpunt, zodat met 31 de rust werd ingegaan. Na de rust lukte het niet zo goed meer. Want de stand bleef tot 10 minuten voor het einde 31. Daarna maakte Letty Diepeveen nog een doelpunt voor Hemur-enge, zodat de wed strijd gewonnen werd met 41. Het tweede speelde uit tegen S.K.F. 4 en verloor met 140. Ondanks dit verlies was het toch een leuke wedstrijd. Hemelvaartsdag, 19 mei a.s. zal er voor de vierde keer dauwgetrapt worden. Om 3.45 uur s morgens vertrekken we vanaf De Kloek, Amerongen. Zaterdag a.s., 21 mei, is het eerste vrij, het tweede speelt thuis. Na deze wedstrijd gaan beide twaalftallen naar de wedstrijd Doom 1—Welgelegen te Doorn. Vertrek: 4.15 uur vanaf de Burgwal.

De Vallei | 1966 | | pagina 4