Zonnig en xeer aantrekkelijk dekens wassen Wasseceflë. Sensatieprijzen Habé Supermarkt te Amerongen +|e,n AFWEZIG AFWEZIG NETTE VERKOPER(STER) Versteeg HENK DE RUITER TUSSEN DE BONGERDS MODEHUIZE HENK DE KONING 125 zomermantels en pakjes 125 zomermantels en pakjes VAN HET FIJNSTE VLEES IN DE DE VALLEI UW BLAD! 2,28 LUXAFLEX® Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 17 mei 1966 zijn de modellen, die ook dit seizoen weer brengt. Sara van de Weerd-Hensen Francinus Johannes van Barneveld pieter bos pieter bos p. bos LET OP! vanaf 48,— i^jchuppen J LET OP! van dit seizoen voor extra lage prijzen vanaf 48,— van^chuppen Alleen dinsdag 17 mei en woensdag 18 mei A. Bouman Hoofdstr. 108 Tel. 3324 C. van der Hoek arts Sandbrinkstraat 2 H. E. G. Pilon arts Elke woensdag en donderdag 500 gr. magere speklappen 1,28 maar een heel kilo 2,50 voor de liefhebbers: De echte malse biefstuk 250 gr. voor slechts 2,28 heerlijk blank varkensvlees 500 gr. mag. vark. lappen 2,98 Magere varkensrollade's heerlijk gekruid 3,18 rundvlees extra voordelig: Mooie runderlappen doorr. 1,98 Platte riblappen alles 500 gram 500 gr. gehakt half om 1,78 maar een heel kilo 3,00 voor de boterham: 150 gr. mager ontbijtspek 0,65 150 gr. boterhamworst 0,45 2 potten zilveruitjes voor 0,98 1 kg. goudgele bananen 0,98 1 fles jus d'orange 0,98 9 Jaffa sinaasappels 1,00 2 fl. sinas, limonade voor 0,98 3 grote flessen gazeuse voor 0,98 2 potten gesneden zuur voor 0,79 in verband met hemelvaartsdag is de zaak woensdag de gehele dag geopend!! theedoeken 1,49 baddoeken 2,95 vaatdoeken 0,48 DE SMALLE iot met de mode op stap feuilleton door Piet Terlouw i i Patrimoniumlaan 46 - telefoon 3262 - Veenendaal FAMILIEBERICHTEN Na een langdurige ziekte is nog vrij onverwacht van ons heengegaan, mijn innig geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, behuwd-, groot-, en overgrootmoeder in de ouderdom van 78 jaar. Psalm 103 10 onberijmd. Veenendaal, J. van de Weerd H. van de Weerd H. van de Weerd- Robbertsen Katwijk a/d Rijn, C. E. Boers-van de Weerd T Boers Vlaardingen, E. Andrea-van de Weerd D. Andrea Veenendaal, G. van de Weerd H. van de Weerd-de Ruyter klein- en achterklein kinderen Veenendaal, 13 mei 1966 Buurtlaan West 1 De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden woensdag 18 mei 1966 om 12 uur op de alge mene begraafplaats te Veenendaal. Vertrek van het sterfhuis om 11.45 uur. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond na 7.30 uur. Geen bloemen. Tot onze diepe droefheid is na een langdurige ziekte van ons heengegaan, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd-, en grootvader op de leeftijd van 64 jaar. H. van Barneveld-Schoeman F. J. Bouman-van Barneveld D. Bouman H. van Barneveld J. van Barneveld-Sukkel H. Hartog-van Barneveld W. Hartog kleinkinderen en verloofde Veenendaal, 16 mei 1966. Gerard Doustraat 9 De teraardebestelling zal plaats vinden vrijdag 20 mei 1966 om 3 uur op de Algemene Begraaf plaats te Veenendaal. Vertrek van het sterf huis 2.30 uur. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond na 7.30 uur. Wij delen u mede, dat de HEERE tot ZICH ge nomen heeft, mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader en grootvader Hij bereikte de leeftijd van ruim 75 jaar. Want deze God is onze God: Hij is ons deel, ons zalig lot, Door tijd noch eeuwigheid te scheiden; Ter dood toe zal Hij ons geleiden. Veenendaal, M. Bos-Middelhoven Ede, Joh. Bos C. J. Bos-van Hardeveld Veenendaal, J. Bos C. H. Bos-Middelhoven M. G. Bos A. C. Bos-van Rabenswaay Ameide, P. J. Bos S. M. Bos-van der Schaft en kleinkinderen Veenendaal, 12 mei 1966 Verlaat 4 De begrafenis heeft hedenmiddag 17 mei op de algemene begraafplaats te Veenendaal plaats ge had. In Jezus ontslapen onze beste zwager in de ouderdom van 75 jaar. De Here sterke zijn vrouw en kinderen in het dragen van dit grote verlies. Culemborg, H. Middelhoven-de Geit Veenendaal, G. Middelhoven-Hardeman H. de Ruyter-Middelhoven G. G. de Ruyter Leersum, E. Middelhoven Het College van Diakenen der Ned. Herv. Ge- mente te Veenendaal geeft met leedwezen ken nis van het overlijden van oud-diaken de heer in de leeftijd van 75 jaar. Ruim 43 jaar heeft hij zijn ambt met grote liefde en toewijding in alle eenvoud mogen ver vullen. Mattheüs 25 21 b. Namens het college voornoemd, G. Zoet, voorzitter J. Arends, secretaris. van dit seizoen voor extra lage prijzen Alleen dinsdag 17 mei en woensdag 18 mei Hoofdstraat 81-89 Veenendaal. 'r Hoofdstraat 81-89 Veenendaal van A tot Z In ROTANMEUBELEN Nieuweweg 79 VEENENDAAL DAMES grote reclame speciaal voor de Pinksterdagen. Leuke HOEDJES v.af 6,95 SJAALS v.a2,95 TASSEN v.a9,95 HANDSCHOENEN v.af 2,95 Komt en ziet wat LA MODE u voor moois voor de Pinksteren biedt van 19 mei t.e.m. 28 mei Waarneming volgens de bekende regeling. van 20 mei t.e.m. 28 mei kost het slechts f 1,.per stuk 31. de BruinepieiD V. Veenendaa GEVRAAGD: Leeftijd boven 18 jaar. Hoofdstraat 54-56 Tel 2167 Veenendaal Prima de bekende droogwonders van 1,75 nu Prachtige van f3,95 nu Sterke badstof van f 0,60 nu MANUFACTUREN W BEDDEN&LEDIK ANTEN VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321 zet de zon spelenderwijs naar uw hand met LUXAFLEX aluminium jaloezieën er is nu ook SILHOUETTE* •n zeer sierlijk smal type jaloezie. U bent welkom bij Complete woninginrichting Hoogstraat 20 Tel. 2830-3777 Veenendaal Charmante 21.90 zomerirnpressie Vele smalle bandjes omsluiten de voet. Chroomleder in mooie zachte kleuren. Italiaanse im port. Om zes uur liep hij met zijn vader het paadje over naar hun huisje. Chris- je had hij niet gezien en hij had de nei ging om toch nog even om te kijken of ze hem niet nakeek. Maar hij beet zijn kaken op elkaar en deed het niet. Thuis had moeder de pan met pie pers als gewoonlijk reeds op de tafel staan. Die zette ze daar neer, zodra ze de mannen het hekje bij Van Zoelen uit zag gaan. Het werk in de buiten lucht maakte hongerig, dus moesten ze direct kunnen eten. als ze thuis kwa men. Even later gingen dan ook hun vor ken tikkend over de gebarsten borden, die ze van de H.A.R.K. gekregen had den. Verder was het stil. Wat moesten ze praten. Elke dag was eender. De veranderingen en verbeteringen in de maatschappelijke toestand gingen zo langzaam, dat er niet elke dag een nieuwtje viel te vertellen. Wel had moe der een week geleden op 't dorp ho ren vertellen, dat er nog een deern was, die een kind verwachtte van een Ca nadees, maar dat is nu ook weer ge luwd. Straks zou het weer even opge rakeld worden wanneer het geboren werd. maar dan zou het opnieuw in een zakken als een stro-vuurtje. Mis schien was er nog een jongen, die zich over moeder en kind zou ontfermen en dan zou het na een jaar of wat ver geten en vergeven zijn. Er botste een bromvlieg tegen de gordijnenkize ramen, totdat hij de deur vond, die op een kier stond, om in de zomeravond te verdwijnen. De zon stond nog hoog genoeg om de kamer in een gulden schijnsel te zetten. Het wekkertje, dat ze meegenomen hadden tijdens de evacuatie, tikte zijn vlugge geluid tussen hun schaarse woorden door. Na de roggepap pakte Van Dam de oude Bijbel van de schoorsteen om het volgende hoofdstuk te lezen met de weinig variërende stem, waar moeder en Gert al lang aan gewend waren. Meestal gingen de woorden langs Gert heen. Het was veel gemakkelijker de gedachten te laten gaan, dan ze te bepalen bij woorden, die vader las. Zijn ogen dwaalden naar buiten om daar op één punt te blijven rusten. Chrisje, lispelden zijn gedachten. Maar nee, hij klemde z'n lippen op elkaar. Neeltje moest het zijn en niet Chrisje. Maar verduld nog an toe, mocht hij dan niet denken, wat hij wilde? Nee, zei zijn hart. Natuurlijk wel, zei zijn mond geluidloos. „Lao' we daanken," zei vader. Gert sloot de ogen en vouwde de handen. Hij concentreerde zijn denken op vaders gebed, dan was hij tenminste afgeleid van de meisjes. „...Hebt Gij ons mild en wel gevoed. Doch gêf dad' onze ziele nied 'aon dit vergaankelijk léve klêf, maor aalles doet, wa Gij gebiedt en eindlijk êwig bij U léf. Aom'n." Terwijl vrouw Van Dam het eetgerei naar de keuken bracht, zette vader zijn leesbril af en deed die in de stalen koker. Gert graaide in zijn broekzakken naar pijp en tabak en even later trok hij een vlammetje in de kop om daar bij grote blauwe wolken het kamertje in te blazen. „Denk maor om de gordijnen," zei Van Dam." „Die kenne aanders wel teuge een stootje nou," gaf Gert weerom. „A-ge d'r maor om denkt, da-ge nie zo haard mêr rokt, a'k neie heb haange, heur," merkte zijn moeder op, die juist de woorden van hen gehoord had. „Die krè-de veurlopig nie," plaagde Gert haar. „O nee? Da dochte maor. Giesteren- aovond sting d'r in de kraant.,." „O, in de kraant! Mens, laot oe toch niks wijs maoke. 't Pepier is geduldig, zeggen ze wel es." Kom, hij ging zich eens wat opknap pen, dan zou hij tegen de schemer bij Neeltje zijn. Vanavond zouden ze weer eens een fikse kuier maken, 't Was er best weer voor. Wa binde stil," merkte Neeltje op. toen ze een eind van 't dorp vandaan tussen de bongerds liepen. „Veinde?" „Jao, ge zegt vanaovond zo weinig. Hedde haard gewaarkt?" ,,'t Gao wel. Gewoon waor." De zon was een tijdje verdwenen, maar in het Westen hing nog een oran- je-rose gloed. Boven hun hoofd dreven op de zachte avondwind wat rose wolken over. On der de bomen hing de schemer al die per en het einde van het weggetje konden ze ook al niet goed meer zien. 't Was stil. Ja, 't was stil; dat hoorde Gert nu eigenlijk pas. Alleen het kra ken van het zand onder hun schoenen maakte wat geluid. Ver weg, in de Rijn, toeterde een schip. Schelt er wat aon?" vroeg Neeltje weer, terwijl ze hem oplettend aankeek. Wa zou d'r aon schêlen?" Hij pro beerde in zijn stem een vriendelijke klank te leggen, maar het lukte niet goed. „Ge zij zekers moei." ,,'k Heb een bietjie pijn in de kop," jokte hij. Maar dat was het niet. Het was het gezicht van Chrisje, dat hem voor ogen zweefde. Hij probeerde het van zich af te schudden, maar telkens zag hij weer die blauw-grijze ogen, die hem recht en zo lief aankeken. Chrisje, kreunde zijn hart, waarom doe je dat toch? Witte daan niet, da 'k zo iezend veul van oe hou?" antwooordde ze. Niet aan denken. Vort er mee. Hij legde zijn arm om Neeltjes schou ders en vroeg „Wa zè-de, Neeltje?" Ik zee, da ge maor nie zo laot naor bed mot gaon." Ach, het zaakt ommers zo ok wel. k Mot zo rustig lopend wat frisse locht langes de kop laote waoie, daan gaot 't vaanzelfs wel over," dokterde hij over zichzelf. ,,G' het aanders vandaog genogt frisse locht d'r langes laote gaon, dunkt me. Neeë, ventj ie, vroeg naor bed, da's het beste veur oe." „Och gij, waoterkijkert, wat witte-gij d'r nou vaan." „Waoterkijkert? Dat hoef ik niet te nemen, jochie." Ze kroop onder zijn arm vandaan om hem een draai om zijn oren te geven, maar juist toen ze met haar hand bo ven zijn hoofd was, bukte hij, greep haar bij het middel en tilde haar op. Neeltje draaide om los te komen, maar Gert greep haar nog vaster beet, totdat ze hijgend in zijn armen lag als een klein kind. „Mö 'k oe nou es echt waoter laote kijke?" vroeg hij naar de sloot stap pend. „Gart, ge laot 't heur!" „Erst belove, da ge me nie mer zal slaon." ,Jao, ik... ik beloof het. En laot me nou wer los." „Erst een kus." Hij boog zijn hoofd naar haar gezicht en terwijl ze haar arm om zijn nek legde, voelde hij haar zachte lippen tegen de zijne Is nou de hoofdpijn over?" vroeg ze lachend. „Helemaol," antwoordde hij. „Wa binde toch een lief deernie." Hij zette haar weer neer. Neeltje streek met de handen door heur haar en ze keek hem lachend aan. Haar wangen waren frisrood en dat maakte, dat Gert haar nog liever vond. Hij dacht niet meer aan Chrisje. Nu alleen bestond nog maar het meisje, dat naast hem liep. Hij had haar in zijn armen gedragen. Hoe heerlijk was dat ogenblik geweest. Onder het verder lopen, ging zijn blik telkens weer naar haar gezicht. Opeens stond hij stil. Hij sloeg zijn armen om haar heen, kuste haar wild en zei met gesloten ogen: „Oe Neeltjie, ik hou zo iezend veul van oe." Het meisje nestelde zich tegen zijn brede borst en legde haar hoofd tegen zijn schouder. Gert hoorde haar zuch ten van geluk. Het duister legde zich stil om hen heen en de krekels sjirpter in die on eindige rust- Met zulke goede voornemens ging hij de volgende dag de bongerd weer in. Hij zou niet meer naar Chrisje kijken, want Nééltje was zijn meidje, dus... Maar Chrisje hield van hem en nu hij dat wist, wilde ze het hem ook to nen, al was het haar bedoeling volstrekt niet om zich op de plaats van Neeltje te stellen, of haar de jongen af te trog gelen. Nee, ze bedoelde alleen maar, dat ze in haar hart een diepe genegen heid voor hem ronddroeg en dat moest hij nu zien. Toen hij dan ook alleen achter in de bongerd bezig was, kwam ze hem wat tabak brengen.

De Vallei | 1966 | | pagina 6