Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Mooi weer en perfecte organisatie maakten de atletiekwedstrijden tot een voorbeeld van sportiviteit en krachtmeting Internationale „Leccius de Ridder"- motorcross sportevenement van eerste orde AGENDA STAAT U ER OOK ACHTER PLAN VAN WETHOUDER DE RUITER Mr. C. J. Leembruggen metselde kolom vast RHENEN ELST Frilandia is niet van Leidsche wol OVERBERG 40c JAARGANG VRIJDAG 20 MEI 1966 Nr. 40 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel Vol trots toont Frans Merkt de door hem gewonnen bekers en zilveren helm, na afloop van de Leccius de Ridder motorcross. Achter hem de heer Van Dam. Vanaf maandag 23 mei a.s. wordt t.e.m. 4 juni de lan delijke collecte voor het Ne- derlandsche Roode Kruis ge houden. Ook in Veenendaal zullen collectanten uw bijdrage voor de verscheidene doelen, die het Roode Kruis na streeft komen vragen. Het continueren van de diverse diensten, als onder meer bloedtransfusiedienst, lec tuurvoorziening, welfare- werk en boottochten met de Henri Dunant voor chro nisch zieken hangt voor een groot deel af van het welsla gen van deze collecte. Daar om: Helpt uw Roode Kruis helpen! Gisteren, Hemelvaartsdag, had de Veenendaalse Atletiek Vereniging een prachtig sportgebeuren georganiseerd. Enkele tientallen Atletiekverenigingen uit Nederland waren uitgenodigd om mee te dingen naar de vele prijzen, die de V.A.V. ter beschikking had gesteld. Om half twee 's middags begonnen de wedstryden. Allereerst kregen de jury's en andere leidinggevende mensen hun opdrachten en nadat deze zich over het wedstrijdterrein verspreid hadden en klaar stonden met hun chronometers, namen de wedstrijden een aanvang. Al spoedig bleek dat vooral de organisatie uitblonk. Dit had tot gevolg dat alle toeschouwers de verrichtingen van de jeugdige en oudere atleten precies konden volgen. Kosten noch moeite waren gespaard om alles tot in de perfectie te regelen. Een geluidsinstallatie zorgde er voor dat de belangstellenden, waaronder vele supporters direkt na het af werken van de vele nummers de uitslagen kregen. WILSKRACHT TURNSTERS NAAR KRINGDAG Op Hemelvaartsdag ging een g.oep van ongeveer 50 meisjes van de gym- nastiekver. „Wilskracht" deelnemen aan een Kringdag georganiseerd door de vereniging „Sparta" te Ede, ter gele genheid van het 70-jarig bestaan van deze vereniging. Door deze meisjes werden zowel massale als individuele oefeningen uitgevoerd. WEER BOSBRANDJE Dinsdagmiddag werd de brandweer in Veenendaal voor de zoveelste maal de afgelopen dagen gealarmeerd, omdat er een stuk bos en hei in de brand stond. Het betrof ditmaal een strook nabij de Beukenlaan. Gelukkig had het vuur nog niet ver om zich heen gegrepen, toen de brandweer arriveerde, zodat het snel ge blust kon worden. Bij het onderzoek werden ook hier lu cifers gevonden. AANRIJDING OP GROENEVELDS- LAAN De heer A. v. d. B. reed met een per sonenauto over de Groeneveldselaan in de richting van de Parallelweg. Uit tegenovergestelde richting naderde een bestelauto, bestuurd door de heer J. v. d. B., die plotseling linksaf sloeg. Het was voor A. v. d. B. onmogelijk de be stelauto te ontwijken, zodat er een bot sing volgde. Tegen de heer J. v. d. B. is proces ver baal opgemaakt wegens het veroorzaken van een ongeval, terwijl A. v. d. B. een proces verbaal kreeg, omdat hij zonder rijbewijs had gereden. VRACHTAUTO CONTRA AUTO Mevrouw E. L. uit Veenendaal reed dinsdagmiddag met haar auto over de Kerkewijk. Ter hoogte van de Juliana- school wilde zij een groepje kinderen voorrang geven, die het zebrapad ge bruikten om over te steken. Op het moment dat zij stopte, werd haar wagen aan de achterzijde bewerkt door de vrachtauto bestuurd door de heer J. C. R. uit Leusden, die voor de schade zal moeten opdraaien. EERSTE PRIJS VOOR D.V.J. De senioren van de Wandelsportver eniging „De Vrolijke Jantjes" hebben zaterdag 14 mei j.l. over een afstand van 20 km deelgenomen aan de wandel tocht uitgeschreven door de w.s.v. Een dracht te Ede. Onder leiding van de heer A. H. Op perman behaalden de DVJ-ers een eer ste prijs, waardoor zij met een grote beker en een wisselbeker in Rhenen terugkeerden. VERKIEZINGSBIJEENKOMST P.v.d.A. De Partij van de Arbeid afdeling Rhenen belegt op zaterdagmiddag 21 mei een ver kiezingsbijeenkomst in het Kon. Elisabeth- plantsoen te Rhenen. Als spreker zal optre den het lid van de Tweede Kamer en vak bondbestuurder de heer Sake van der Ploeg. De heer Van der Ploeg heeft bekendheid gekregen door zijn gesprek met Prins Claus in het kader van het overleg over de goed keuringswet en door zijn debat met de heer Koekoek in de provincie Groningen. Druk verkeer op Hemelvaartsdag Op Hemelvaartsdag is het in Rhe nen, mede dank zij de goede weersom standigheden en de Motorcross zeer druk geweest wat het verkeer betreft. De rijkspolitie, die voor deze dag de beschikking had over veertig man en bovendien nog over vier bereden poli tiemensen heeft het verkeer over het algemeen zonder grote vertraging in goede banen weten te leiden, al kwa men nog wel enkele kleine aanrijdin gen voor. En bromfietser liep een her senschudding op en moest in het zie kenhuis worden opgenomen, terwijl het verder bleef bij materiele schade. JEUGD Het eerste programmapunt was de 60 meter hardlopen voor jongens. De jongens vochten verbeten om in de fi nale te komen. Elk programmaonder deel bestond uit enkele series. Van elke serie kwamen de eerste twee of de eerste drie deelnemers in de finale. Het publiek zorgde er ruimschoots voor zijn deelnemende atleten of atletes te inspireren door toejuichingen. Nadat de jeugd zijn best had gedaan op de 60 meter hardlopen, 80 meter hardlopen, 100 meter hardlopen, ver springen, hoogsproingen, e.d., kwamen de ouderen aan de beurt. GROTERE AFSTANDEN De ouderen verlengden het veld van krachtmeting tot 400 meter, 600 meter, 800 meter, 1500 meter en 3000 meter. Ook de kogels werden zwaarder en de discus deed zijn intrede. De dames en heren, de eersten waren ook in grote ge tale aanwezig en de uitdrukking „het zwakke geslacht" was deze middag echt niet van toepassing, stelden zich met de regelmaat van een klok in de startblok ken op. Dan klonk de vragende-eisende stem van de startmeester in slagersjas „klaar", de spieren en zenuwen spanden zich en bij het klinken van de droge knal van het startpistool schoten de atleten/ tes weg. Veel munitie zal de startmees ter verbruikt hebben, verspild echter zeer weinig, want bijna elke start was goed. Zie verder pag. 5 Een belangrijk onderdeel van de Atle tiekwedstrijden op het Panhuis vorm den donderdagmiddag de wedstrijden in het kogelstoten. voor betere uurwerken 11| AANRIJDING OP RIJKSSTRAATWEG De inmiddels voor de twaalfde maal op Hemelvaartsdag te Rhenen door de MACRO georganiseerde „Leccius de Ridder" Motorcross blijkt telkenmale weer een sportevenement van de eerste orde te zijn Dit blijkt niet alleen uit 't grote aantal deelnemers uit binnen- en buitenland (in totaal waren tien natio naliteiten vertegenwoordigd), doch eveneens uit de grote toeloop van publiek. De ruwe schatting die men van het aantal bezoekers maakte lag rond de 20.000. Het is dan ook een spectaculair schouwspel waarbij men volop kan ge nieten van de spannende race in een sterk geaccidenteerd terrein, waarbij het er voor de renners op aan komt hun machine volkomen in bedwang te hebben en er ook uit te halen wat er in zit. Om half twee opende de heer E. van Dam, voorzitter van de organiserende vereniging de Macro het evenement door de aanwezigen een hartelijk wel kom toe te roepen en hen een sportieve wedstrijd toe te wensen. Rhenens burgemeester Jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal zei verheugd te zijn dat er zo velen voor dit prachtige sportevenement naar Rhenen waren gekomen en wenste ren ners en bezoekers een sportieve mid dag toe. Vervolgens speelde de muziekvereni ging Ons Genoegen de Macro mars en de Eurovisiemars. Hierna speldden van de Stichtse Oever afkomstige bloemen meisjes die in klederdracht waren ge stoken de deelnemers een anjer op de borst, waarna de heer Van Dam de 500 c.c. internationaal van start kon laten gaan. Er bleek volop spanning, vooral ook voor de Rhenenaren onder het publiek want de Macro renner Frans Merks deed het in de 250 cc senioren zeer goed en wist beide manches op zijn naam te brengen. Ook veel bijval oogstte de 56-jarige zijspanrijder G. Poel uit Rotterdam die in deze klasse, na in de tweede manche lang op kop gelegen te hebben in de laatste halve ronde door de Duitse kam pioenen werd geklopt en zo de tweede pplaats bezette. De Macro renner S. Kneepkens bezette de derde plaats in de 250 cc junioren. R. van Laar had in de 50 cc senioren niet zijn dag, hij kon zich niet onder de eerste vijf klasseren. De uitslagen luiden als volgt: 250 cc junioren: 1 H. van Zelm, Vlaar- dingen; 2 E. van Uden, Vught; 3 S. Kneepkens (Macro) Rhenen. 250 cc senioren: 1 Frans Merks (Ma cro) Nistelrode (zilveren helm); 2 J. Sevink. Doetinchem: 3 J Boonen. Bel gië. 500 cc senioren: 1 P. Dirkx, Eindhoven (gouden helm), 2 G. v. Beek (Macro) Soest; 3 Maté, Hongarije. Zijspan: 1 W. Neubaur, Duitsland; 2 G. Poel, Rotterdam en 3 J. Albers, Zuidland. De prijsuitreiking vond na afloop van de races plaats in de ruime zaal van Hotel restaurant de Stichtse Oever. Wy hebben zeer misgevat het bericht over de dividend-uitkering der Leid- sche Wolspinnerij dat in ons nummer van dinsdag j.l. op de voorpagina stond. De aandachtige lezer zal gemerkt heb ben, dat hierin gesteld werd, dat Fri landia een dochter was van de Leidsche Wolspinnerij. De meeste lezers weten, evenals De Vallei wel beter. Frilandia heeft niets met de Leidsche Wolspin nerij te maken, maar is een dochter van Clos en Leembruggen uit Leiden. Met excuses nieuwsblad „De Vallei" NIEUWE HEILSOFFICIEREN Het Korps van het Leger des Heils in Veenendaal kan hedenavond een tweetal nieuwe officieren verwelkomen. Gisteren zijn een aantal officieren met hun opleiding gereed gekomen en uitge zonden. Het blijft tot vanavond nog ge heim, welk officierenpaar, want het is 'n echtpaar, de leiding van het korps zal gaan voeren. De Welkomstbijeenkomst begint om 19.30 uur in de Legerzaal aan de Fluiter straat. VUILNIS AFH A ALDIENST Dinsdagmorgen om omstreeks half II had op het terrein van de Frilandia een korte plechtigheid plaats, waarin de directeur van de N.V. Clos en Leem bruggen, als directeur van het concern, waartoe ook Frilandia behoort, een kolom vastmetselde, die tevoren door een lid van de personeelsraad van Frisia de heer Werkman, met een kraan op /.yn plaats was gebracht. Voordat tot deze paalzetting overgegaan werd schonk de heer leembruggen even aandacht aan het een dag tevoren overleden lid van de ondernemingsraad van de Frisia, de heer F. van Barneveld. De heer Leembruggen roemde de werk kracht van de heer van Barneveld, die meer dan 50 jaar zyn beste krachten aan het bedrijf heeft gegeven. Ter zijner ere werd enkele ogenblikken stilte in acht genomen. In zijn toespraak ter gelegenheid van deze eerste kolomplaatsing merkte de heer Lembruggen op, dat deze kleine plechtigheid het begin van de mijlpaal in de ontwikkeling van het Frilandia be- drT" mag zijn. Hij constateerde met vreugde, dat het niet de allereerste paal was, omdat dit ervan getuigde, dat er spoed met het werk betracht werd. Deze bijeenkomst is een voorbode van het spoedig ook in geografische zin ver enigd zijn van de beide Veenendaalse be drijven. Elke afstand brengt scheiding mee, zo stelde de heer Leembruggen, en het opheffen van die scheiding is een be lang van allen. Hij was er zich van be wust, dat de verhuizing stagnatie in de produktie zou veroorzaken, maar was er van overtuigd, dat als het bedrijf een be roep op de medewerkers zou doen, om deze stagnatie zo klein mogelijk te hou den. deze medewerking, door 't beschik baar stellen van extra vrije tijd aan het bedrijf, zeker gegeven zou worden. Het momenteel in aanbouw zynde ge bouw, de spinnerij, zal in juli a.s. op geleverd worden. Uiv opticien kunt U een - zonnebril met fVgleizen op WIJZIGING In verband met 2e Pinksterdag wordt geen huisvuil afgehaald op 30 mei a.s. De overige diensten in die week blij ven ongewijzigd. Tijdens een gesprek met de heer Ant. de Ruiter, dat wij met hem had den naar aanleiding van de komende verkiezingen onthulde de heer de Ruiter een voor Veenendaal groots plan, dat sinds enige tijd bij hem leeft. In gesprekken was hem duidelijk geworden, dat er in Veenendaal een grote behoefte bestaat aan een vrij grote ruimte, waarin allerlei dingen georganiseerd kunnen worden. Dit hoeft geen mooi gebouw te zijn, maar ■vel praktisch. Zijn plan is om te proberen de gehele bevolking en dan vooral na- uurlijk de kapitaalkrachtigen de handen ineen te laten slaan om te :omen tot de bouw van een hal, die voor vele doeleinden geschikt is. Hij denkt hierbij aan Spoitdemonstraties, muziekuitvoeringen, ten- oonstellingen, dansavonden voor de jeugd, festiviteiten van Oranjedag •nzovoort. Volgens de heer De Ruiter is een dergelijke hal reeds voor nkele honderdduizenden guldens te realiseren. Een dergelijk gebouw zou een oplossing betekenen voor de zalen- ïood, die er in Veenendaal is. omdat men in Veenendaal een overmaat aan te kleine zalen heeft. Mr. C. J. Leembruggen metselt de eerste kolom vast. Dinsdagavond omstreeks 18 uur reed de sergeant van de Kon. Lucht macht T. uit Rotterdam, met zyn col lega S. uit Rosendaal op de duo, met een motorfiets over de Rijksstraatweg in Eist. Ter hoogte van de Hulweg wilde T. een bus inhalen op dat moment kwam uit de zijstraat een personenauto be stuurd door mej. K. uit Eist, zonder voorrang te verlenen de Rijksstraatweg op Het gevolg was een botsing tussen de auto en het motorrijwiel, waarbij het laatste voertuig omviel en de duo-pas sagier verwondingen aan zijn beide knieën opliep. Beide voertuigen werden beschadigd VELOREN VOORWERPEN ELST Dubbele fietstas; zwembroek en hand doek. LANG GEKOESTERDE WENS GAAT IN VERVULLING Reeds jarenlang hoopt de Overbergse gemeenschap op een kleuterschool. De verwezenlijking hiervan heeft veel vol houden, geduld en tact gevraagd van de betrokken personen en instanties. Zo kwamen op 24-2-1959 deze plannen voor het eerst ter tafel bij Overberg's Belang en door een veelvuldig contact met de gemeente Amerongen kreeg deze vereniging in het 2e halfjaar 1964 vas tere grond onder de voeten. Mede door een goede samenwerking tussen het Be stuur van de School met de Bijbel hierin ten nauwste bijgestaan door het Hoofd der School en de reeds genoem de vereniging werden de streefdata's september 1965 of september 1966 ge noemd. Op 30-9-1965 vond de openbare aan besteding plaats, welke de beraming met rond 7000,overtrof. Toch kwam reeds in december '65 de goedkeuring van G.S. en de gemeente binnen voor het aanvullend krediet. Fam. Hasselaar verhuisde naar bet spoorhuisje aan de Slapersdijk en het leeggekomen perceel werd in korte tijd verbouwd. Zo zal direct na de grote schoolvakanties met het kleuteronderwijs gestart worden en is ook deze wens In vervulling gegaan. AANGIFTE KLEUTERONDERWIJS Op dinsdag 24 mei a.s. is er gelegen heid tot aangifte van leerlingen voor het kleuteronderwijs in de School met de Bijbel te Overberg, waarbij men tevens kan kennis maken met de hoofdleidster mej. Verhetj. Voor verdere bijzonderhe den wordt verwezen naar de advertentie in dit nummer. VEENENDAAL Vrijdag 20 mei Lezerzaal Leger des Heils, 19.30 uur Welkom aan nieuwe officieren. Zaterdag 21 mei sportschool Van der Velde 13.30 en 18.30 uur clubkampioenschappen. Woensdag 25 mei Gebouw voor gezondheidszorg, ingang Eiken laan. 20 uur ledenvergadering Groene Kruis. Donderdag 26 mei Julianaschool Vaartbrug 20 uur uitreiking di ploma's handelsavondschool in de bestuurskamer. OCB-gebouw 20 uur Openbare vergadering A.R.. spreker de heer B Roolvink. RHENEN Vrijdag 20 mei Hotel de Koning van Denemarken 20 uur open bare vergadering Boerenpartij spreker de heer T. Boers. BIOSCOPEN Luxor theater Veenendaal Vrijdag 19.30 uur. zaterdag 18.45 uur en 21 uur en zondag 15 u. De slag om Napels. Zondag en maandag 19.30 uur Gif in het bloed Bio theater Rhenen Zaterdag 19.30 en zondag 15 uur Major Dundee. Zondag 19.30 uur Vliegende dui vels.

De Vallei | 1966 | | pagina 1