hjKonc^-2^-^ Veenendaal had niet genoeg aan 1-1 gelijkspel tegen Saestum en degradeert naar de 4e klasse KNVB RHKNKN E L S T EDER VEEN RENSWOUDE ctre^e „Een opdracht van Christuswege" bekendmaking Officiële Ingekomen en vertrokken VEENEN I) AAI Nieuwsblad „DE VALLEI' vrijdag 20 mei 1966 Diepetepunt in het bestaan van de v.v. Veenendaal De kleine theoretische kans die Veenendaal gisteren by de aanvang van de wedstryd tegen Saestum had is door het 1-1 gelykspel verdwenen. Zo zullen de geel-blauwen volgende competitie uitkomen in de 4e klasse K.N.V.B. Voor de genen die zich de wedstryden van jaren geleden tegen ESCA, UNION, Leones etc. in de 2e klasse herinneren zullen dit als een dieptepunt in het bestaan van de v.v. Veenendaal kunnen voorstellen. Van het toenmalige elftal is nu niets meer over en Veenendaal heeft met de jongere generatie niet kunnen voortzetten, wat dit elftal in die tyd klaarspeelde. Gezien het spel wat de geel-blauwen de laatste tyd vertoonde is'deze degradatie geen verrassing. Misschien kan men in de vierde klas weer wat op adem komen en een goed draaiend elftal opbouwen om het verloren terrein weer terug te winnen. De wedstrijd van gisteren blonk niet uit door mooi spel. Het plaatsen was byzonder slecht en er werd rommelig gespeeld. Veenendal speelde in de volgende opstelling: Doel: H. de Bruin. Achter: A. Mul ler, C. Gerritsen, J. Versteeg en H. Stuivenberg. Midden: B. Konings en B. Linde boom. Voor: W. Derksen, A. Gerritsen, VV. Gerritsen en St. Rebergen. een afgeslagen bal links voor het doel van Saestum waar Bert Lindeboom klaar stond om de bal met een volley van het doel te GEMEENTE VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Vee nendaal maken bekend: dat zij, ter uit voering van de door de gemeenteraad PRATEN een afgeslagen bal links voor het doel vastgestelde verplichte vakantierege- Na het beginsignaal van scheidsrech- van Saestum waar Bert Lindeboom klaar lingen voor levensmiddelen- en kap- ter Schelle uit Utrecht (Trainer van de stond om de bal met een volley van perswinkels, bij hun besluiten dd. 3 v.v. Renswoude) nam Veenendaal het zijn rechtervoet in het doel te .mei 1966, nr. 29.330 en 29.331, nadere Initiatief. Saestum, nog volop in de run- j laten verdwijnen. 11. Saestumregelen hebben vastgesteld voor wat ning voor de bovenste plaats beschikte [was een beetje aangeslagen en Veenen- betreft de bepaling der tijdvakken van echter over een uitstekende verdediging daal probeerde het keer op keer. Ge en vooral aanvoerder Rechtsback de vaarlijk wefden ze echter niet meer. UITSLAGEN DE INSTUIF Door leden van de P.V. De Instuif te Door leden van de P.V. De Instuif te Eist werd zondag 15 mei deelgenomen aan een wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu. Aan deze wedstrijd werd door 197 duiven meegevlogen. De tien eerst- aankomende duiven waren van resp.: M. Brouwer, H. Terschegget, G. Brie nesse, H. B. Bouwman, B. Vervat (5 en 6), A. J. Bos, J. van Aalten, H. van Doornspeek en A. v. d. Poel. Goed onderscheidde zich. In deze begin- Zelfs kwamen ze er nog een keer goed fase speelde Veenendaal ondanks duide-|af toen midvoor van Schaik keihard te- lijke nerveusiteit beslist niet slecht en gen de lat knalde. er ontstonden kansen. Midvoor Wim Ger-j Volgens onze tijdwaarneming floot j ordeningen, dat "men'"verplicht is het sluiting en de groepenindeling der di verse winkels. In dit verband wijzen zij belangheb benden met nadruk op het bepaalde in de desbetreffende vakantiesluitingsver- ritsen was echter te traag voor de goed- scheidsrechter Schelle, nadat Veenen- ingrijpende spil Teeuw. A. Gerritsen had daal nog een keer het Saestum doel pro- de eerste kans hem geboden door Bert [beerde te doorboren, vier minuten te Lindeboom maar hij schoot over. Aan [vroeg af. Zo kwam het einde van deze de andere kant waren de uitvallen van1 slechte wedstrijd en tevens het einde van Saestum gevaarlijk en vooral het inteli- Veenendaal derde klasserschap. Saestum gente spel van rechtsbuiten van Essen kansen zijn door dit gelijke spel genivil- viel op. Deze werd al snel vanwege zijn lange haardracht door het publiek als „beatle" betiteld. Naar gelang de wed strijd vorderde, Veenendaal bleef een klein overzicht houden, viel het constan- leerd. De laatste wedstrijd die Veenen daal nog moet spelen is van geen bete kenis meer. De zeeliedenstaking in Engeland: bij f'e "VCI L t de ingang van een van de Londense dok te gepraat in het veld op. Het plaatsen s s stakende zeelieden e-cwaoend werd slechter en in de voorhoede=vjjn hda,idde "rs zce,ieden verschillende aanvallen onzeker in enprimaire arbeidsvoorwaarden, midvoor van Schaik van Seastum kreeg staklng zlJn ter verbetering van hun een paar goede kansen. Na ongeveer een half uur kwam Veenendaal goed weg toen de Seastum linksbuiten een ver schot lostte dat tegen de lat het veld weer insloeg. Stef Rebergen die de bal te veel bij zich hield probeerde het met een hard schot maar de bal ging meters naast. A. Gerritsen kreeg nog een goede kans maar was te onbeheerst. De con versatie tussen de spelers bleef opval len, het was alsof men de bal het doel in wilde praten. Saestum die via hun rechtshalf Lamphen soms tot goede aan vallen kwam viel echter ook wat tegen zodat de score bij de rust nog dubbel- blank was. ROMMELIG Na de thee weer een Veenendaal dat wel wilde maar niet kon. Er zat geen verband in de ploeg en de Saestum ach terhoede had weinig moeite met de voor hoede Linksbuiten Bijaard die opviel door soms te fors spel werd gevaarlijk maar kon door spil Gerritsen afgestopt worden. De wedstrijd werd rommelig en scheidsrechter Schelle had moeite om de spelers ir bedwang te houden. Het pu bliek roerde zich geducht en er ontston den onleuke situaties. Rechtsbuiten Derksen werd lelijk tegen de grond ge werkt en de linksback kreeg een offi ciële waarschuwing. Na ongeveer 25 mi nuten zou Saestum de leiding nemen. Spil Gerritsen verzuimde terug te spe len op de keeper Boeli Konings nam over maar op rechts verloor hij de bal aan „Beatle" van Essen. Deze passeerde nog een tegenstander en schoot onhoud baar met het linkerbeen Saestum naai een 0-1 voorsprong. Grote vreugde in het Zeister kamp. Spil Gerritsen ging naar voren en zijn broer Wim ging spillen. Er kwam meer vaart in en de wedstrijd werd nog rommeliger. GELIJKMAKER Na een serie aanvallen waaruit diver se Scrimages ontstonden waar echter geen doelpunten uit ontstonden kwam voor zijn (haar) winkel vastgestelde sluitingstijdvak gedurende dit tijdvak en de daaraan voorafgaande week met gebruikmaking van een raambiljet op een voor het publiek van de openbare weg af waarneembare wijze aan de straatzijde van de winkel bekend te maken. Veenendaal, 18 mei 1966. Burgemeester en wethouders voornoemd: de burgemeester J. Hazenberg de secretaris Van Manen NAAR DE EFTELING De kinderen van de personeelsle den van de D.S. van Schuppen Wol- fabriek maken zaterdagmiddag 21 mei een uitstapje naar de Efteling. Het vertrek van de ruim 300 kinderen is bepaald op 12.30 uur, vanaf de Zand straat. Om ongeveer 19.30 uur worden de kinderen weer thuis verwacht. MARKTRE^ir^TEN Eiermarkt: aanvoer 91.000 stuks. Prij zen van 12.50 tot 13.50 voor de grote eieren en van 8.00 tot 11.00 voor de kleine exemplaren. Alles per 100 sf-,ks. Handel redelijk. RHENUS BEHAALDE FLINKE OVERWINNING Rhenus is op Hemelvaartsdag weer een stap dichter bij het kampioenschap gekomen, door in Utrecht met 60 van Voorwaarts te winnen. De Rhenenaren zijn de hele wedstrijd door in de meer- derheid geweest en in de 16e minuut j resulteerde dit in een doelpunt van Van Willigen 0—1. I Voorwaarts hield aardig stand, want verder wisten de gasten voor rust hun doel schoon te houden. Na de thee kwamen de Rhenus aan vallen eerst goed los en vooral van Willigen was zeer productief. Toen de tweede helft twee minuten oud was scoorde Johnny Eibers 02. In de 18e minuut was het van Willi gen die er 03 van maakte, 8 minuten later scoorde hij weer en 7 minuten daarna nog eens, zodat de stand opliep tot 05. Vijf minuten voor het einde maakte J. ten Braak het halve dozijn vol 06, zodat de Rhenenaren met een flinke overwinning huiswaarts gingen. Zondag speelt Rhenus in Utrecht te gen VSK Behalen de groen-witten een gelijk spel dan zijn zij kampioen. GEVONDEN EN VERLOREN RHENEN Gevonden: rood gekleurd bromfiets- kabelslot; rood gebloemde sjaal; nieuw bruin kindersandaaltje; sjaaltje tractor m. aanhanger (Dinky Toy); groene knip- portemonnaie inh. f0,60; spaal; zilveren ketting met bedeltjes en zilveren arm- band met bedeltjes; groen wollen trui. Aan komen lopen zwarte langharige hond met gele halsband. Verloren: zwarte plastic regenjas; bruine damesportemonnaie inh. ca. f4,-; kleine roodgelakte kinderfiets; gele badtas inhoudende handdoek en zwem broek; een op-art tas van de Esso, inh. 4 meisjesvesten, 1 damesvest, een jon gensjasje en twee zonnebrillen; een ben zinedop; een zwarte regenbroek; een herenhorloge met stalen band. RHENEN AANRIJDING komen by een hard schot. Even later had Elzner weinig geluk toen hy zijn Donderdagmorgen omstreeks 10 15 u. schot tegen de pJf beianden. Oranje vond een aanrijding plaats op de Gre - betrok de vieUgeis te weinig in het boweg nabij Ouwehands Dierenpark. teveel door het centrum De bestuurster van een personenauto, m^r Elzner soms niet goed mevr o Rh raad wist met de bal- Ruststand 1—0. over de Grebbeweg in de richting Rhe- Nft rugt WM hfit nadat voor ruat nen Ze stopte rechts van de weg om e wit stftrkpr was st( de te keren. Ze keek in de binnenspiegel beurtJ aan schalkwyk en men kwam on- en zag in beide lichtingen geen ver- der druk te staan gpii Bos moest vaak keer naderen Toen zy daarna de weg handelend optreden. Toch kwam na een opdraaide werd zij op de scheiding rij- kwartier de gelijkmaker op ongelukkige baan-rijwielpad gegrepen door een ach- wyze tQt s£ndJ Een yrij ongevaarlQk teropkomende personenauto bestuurd van recht8 werd door keeper v door J. v. L. wonende te Amerongen. Botterdam verkeerd beoordeeld en via De personenauto werd aan de linker- z(jn rechterarm verdween de bal in het voorzijde zwaar beschadigd. 1—1 T Drost moest uitvaiien en Bosman kwam hem onvoldoende ver vangen. Hierna had Schalkwijk nog de beste kansen maar de achterhoede van Oranje Wit hield stand. Eindstand 11. ORANJE WIT KWAM NIET VERDER DAN EEN 1—1 GELIJKSPEL TEGEN SCHALKWIJK In een middelmatige wedstrijd met Oranje. Wit als de sterkere ploeg wer den de punten gebroederlijk gedeeld. Schalkwijk had echter in de laatste fase van de wedstrijd de volle winst nog mee naar huis kunnen nemen maar evenals Oranje Wit in de voorgaande speeltijd konden ook zij geen gebruik maken van de mooie kansen. Het was soms onbe grijpelijk dat de eenvoudigste kansen en er Ingekomen: Hosain Metalsi van Ma- SSTOrimje wït niet bi-nut werden rokko Bernichi, L. I. M. van Marokko, i vooral midvoor Klzner bracht het Guemili, L. B. A. van Marokko, Moumen, njej best af L. van Marokko Boutahar. A. b. A. van Na het 'beginsignaal van de goed arokko, Bachin, A. A. van Marokko, leidende scheidsrechter was het Oranje Ghzili, El. M. van Marokko, Said. H. M. wit die tot de aanval overging. Reeds H. van Lelgie, Ben Hamou, A. B. A. van jn de 6e minuut resulteerde dit in een Duitsland, Urriagli van Marokka, Moh.[doelpunt van midvoor Elzner en Oranje Ali, A. M. van Frankrijk, Lamkadmi van I wit had gelijk een 10 voorsprong. Marokka, Ayed, EI H. M. L. van Marok- Hiernd had men echter door moeten ko. El Harras, M. van Marokko. drukken en wat kansen in doelpunten Vertrokken: Langenberg, J. H. M. moeten omzetten, naar Naarden, Diepeveen, A. met gezin Doch voor het Oranje Wit-doel werd naar Kesteren. Dahan, M. B. C. naar [het soms ook gevaarlijk, zo gevaarlijk Leersum. 'zelfs dat de lat nog eens te hulp moest UITSLAGEN DAMCLUB EDERVEEN Maandagavond werd de onderlinge competitie weer voortgezet, er begint reeds tekening in te komen welke plaats de leden veroveren zullen. Maar in de laatste c.a. 4 wedstrijden die de meeste spelers nog dammen moeten kan er nog veel gebeuren, vooral omdat sommigen de zwaarste partijen steeds uitgesteld hebben. De uitslagen waren: J. Vlastuin-v. d. Ziel02 J. Slotboom-de Koning02 B. v. Beek-G. Hardeman 20 T. Boer-G. J. Dikkenberg 02 v. Hunnik-J. Lagerweij 20 S. Vierwinder-D. v. Heerdt 20 G. Hardeman-Huibers 20 A. Wegen-J. de Koning 02 J. Boeve-J. de Koning 20 CAPE-KENNEDY. Een gedeprimeerde TOM STAFFORD geeft zijn even te leurgestelde mede-astronaut GENE CERNAN een bemoedigend klopje op de schouder, nadat de vlucht van hun ruimteschip GEMINI-9 was afgelast. De ruimtevlucht ging niet door, aangezien de AGENA-RAKET niet in de bereken de baan terechtkwam. D.S.A. verslaat de jongensclub Leersum Woensdagavond 19 mei j.l. speelde DSA Renswoude een uitwedstrijd tegen de Jongensclub Leersum in Leersum. De Leersumse jongens, die 4 april in Renswoude tegen DSA een forse neder laag leden van 26-11 waren tot het ui terste gespannen om revanche te ne men. De jongens uit Leersum hebben enorm goed partij gegeven, maar de sterke DSA-ploeg, die enige weken ge leden de Instuif uit Veenendaal versla gen heeft, was ook nu weer in grote vorm. Met de cijfers 23-21 wisten de Renswoudse jongens de zege uit het vuur te slepen. Dit betekende voor DSA tevens de vierde achtereenvolgende overwinning tegen andere clubhuizen. Maandagavond 23 mei a.s. zal in Re- hoboth de finalewedstrijd gehouden worden van DSA. De afdelingskampioe nen, Wim van Essen, Gert van de Broek, Wim Vink en Gerrit Veldhuizen gaan uitmaken, wie clubkampioen van DSA zal worden. Deze avond is toegankelijk voor de ouders, waarvoor ook een leuke wed- T. Boer-T. Middelman 11 strijd is georganiseerd. JUDOSCHOOL VAN DE VELDE HOUDT CLUBKAMPIOENSCHAPPEN Judoschool Van de Velde houdt mor genmiddag en morgenavond haar club- kampioênsohap*>en in het nieuwe ge bouw van de jrtschool. 's Middags om half twee zal de jeugd op de mat gaan om uit te maken wie jeugdkampioen wordt terwyi 's avonds om zeven uur de senior Judoka's elkaar in de verschillen de worpen zullen nemen. Er zal in alle categoriën worden ge- judo'd, weer onderverdeeld in de ver schillende leeftijdsklassen. Door de nieuwe school zijn de moge lijkheden aanmerkeiyk uitgebreid om deze kampioenschappen te doen plaats vinden. Er zyn o.a. 4 nieuwe matten. Tussen de 150 en 200 deelnemers zullen deelnemen. De arbitrage berust by drie erkende judoarbiters t.w. de heren R. Zijderveld, J. Corzilius en H. Kreitz. Geslaagde slotavond van N.C.V.B. Dinsdagavond j.l. vergaderden de dames van de Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Veenendaal voor de laatste maal in dit seizoen. Na het huishoudelyke gedeelte en de meditatie over Hemel vaartsdag van de presidente, mevr. I. Bos-Dikken, volgde een aantrekkelyk programma, verzorgd door het Bureau Voorlichting Merkartikelen. Er werden voor de pauze leuke kleu rendia's vertoond van een reeks heel bekende merkartikelen, waarbij d.m.v. een bandrecorder de nodige toelichting werd gegeven. Daarna verzorgde een van de heren een Merkwoordenspel, waarbij verschillende dames een aar dige prijs in de wacht sleepten. Na de pauze trad de bekende voor drachtskunstenaar Anne Holtrop op. Hij declameerde verschillende stukjes vol humor en besloot met mooie ge dichten van Okke Jager en Roel Hou- wink. De tweede presidente, mevr. M. Graafland-Boele, sprak een kort woord van dank en overhandigde de program ma-leiders (twee heren en een dame) een kleine attentie in de vorm van si garen en bloemen, en dakte de presi dente voor alles wat zij in dit seizoen voor de afdeling heeft gedaan. Zij gaf alle aanwezigen een paar goede wensen mee en ging na het zingen van lied 29 uit de bundel voor in dankgebed. De Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Vee nendaal, hoopt de derde dinsdag van september weer te vergaderen. Tal van bekende sprekers hebben al toegezegd aan het winter-programma te zullen medewerken. Vervolg van pag. 1 NAT. ATLETIEK WEDSTRIJDEN Als men een atletiekwedstrijd bij woont, krijgt men al gauw de indruk dat zo'n wedstrijd zeer veel verschilt van bijvoorbeeld een voetbalwedstrijd. Men hoort zeer weinig klachten van zowel de zijde van deelnemers als toeschouwers. Elke atleet spant zich in om een zo goed mogelijke prestatie te breeiken. Hij of zij gaat uit van het principe „ieder voor zich" en daarom hoort men nooit ver wijten of klachten als „niet zo drijven", „geef die bal af" of „wees niet zo egoïs tisch". Om over de sportiviteit nog maar niet te spreken. Die is vanzelfsprekend zo groot als het maar kan zijn. Het is somstijds een verademing om deze atleten aan het werk te zien, hun inzet en hun sportiviteit. Een scherp contrast daarmee is het tegenwoordige voetbal van ploegen als Real Madrid, waarbij komedie, geld en laag spel een belangrijke rol spelen. UIT DE VERF Het was jammer dat de V.A.V. niet zo best uit de verf kwam, maar dat is lo gisch als men bedenkt dat de andere deelnemende verenigingen veel meer mededingers hadden. Toch waren de prestaties van W. ter Haar, Jan en Henk Ravenhorst en J. Hensbergen van een uitstekende kwaliteit. Na afloop van het festijn, dat het stel lig genoemd kan worden, werden de prij zen uitgereikt aan de winnaars en win naressen van de vele tientallen onder delen. Ook het aantal prijzen passeerde ruimschoots de honderd. De pryzen va rieerden van kleine bekers, lauwertakjes, medailles tot vaantjes. Ok stelde de heer C. Overeem van Sporthuis Cocky wederom de wisselbeker beschikbaar voor de beste Veenendaalse atleet. Verleden jaar was dat Henk Ra venhorst, dit jaar was het zijn jongere broer Jan. Desgevraagd deelde Henk Ra venhorst mee, „de ene generatie komt, de andere gaat". Een nog jongere broer is Bert Ravenhorst en misschien wint hy volgend jaar de wisselbeker. Het is mo gelijk dat dan de heer Overeem zegt: „Drie keer in de familie, de beker is voor hen." Uit het programmaboekje vernemen wij dat de V.A.V. van plan is dit sport gebeuren jaarlijks op Hemelvaartsdag te houden. Een toe te juichen idee. UITSLAGEN: 60 meter meisjes D: A. Schothorst (9.1), van A.V.V.O.G. 60 meter meisjes C: J. Hoeve (8.5), van A.V.V.O.G. 60 meter jongens D: G. H. Waanders (8.6), van A.V.V.O.G. 100 meter jongens B: J. Haas (12.1), van De Gemzen. 100 meter jongens A: C. ter Horst (11.4), van Ciko. 800 meter heren BCD: H. Vrooland (2.02.6), van Daventria. 800 meter dames CD: T. Hazendonk (2.29.8), van Athleta. 1500 meter jongens A: R. Westerbeek (4.17.2), van Union. 1500 meter jongens B: F. Hendriks (4.18.7), van Ciko. 600 meter meisjes A: B. de Vries (1.50.4), van A.V. NOP. 400 meter heren CD: G. Smid (52.4), van Sperwers. 600 meter jongens C: H. Leuverink (1.38.5), van A.V. Coubert. 3000 meter heren BCD: A. Leurink (9.14.6), van De Gemzen. 100 meter dames ABCD: A. C. Mey- berg (12.7), van DOS. 80 meter meisjes B: C. Vermeer (11), van Daventria. 80 meter jongens C: G. Ordelman (10), van Daventria. 100 meter heren CD: A. Karenbeld (11,2), van Daventria. 100 meter meisjes A: M. Stegeman (13.5), van Daventria. Bij de technische nummers (versprin gen, discus, hoogspringen, kogelstoten en hink-stap-sprong) werd J. v. Hens- bergen van V.A.V. derde bij het ver springen voor jongens met een sprong van vier meter en 22 cm. Bij de hink- stap-sprong voor heren werd Jan Ra venhorst derde met elf meter en 53 cm. Bij het discuswerpen werd Henk Raven horst derde met 33 meter en 6 cm. Met het kogelstoten werd Jan Ravenhorst derde met een worp van 10.16. >- olVIKN fr'AMII -IKKRKM'HTEN Tot ons groot leed wezen geven wij u kennis van ons le venloos geboren dochtertje Fam. M. Budding Schrijverspark 162 Veenendaal Met groot leedwezen geven wij u hierbij kennis van het plotseling overlijden van de heer P. ROSEBOOM die ruim 45 jaar deel heeft uitgemaakt van ons bedrijf. Voor zijn trouw en plichtsbetrachting zijn wij hem zeer erkentelijk. Veenendaal, 19 mei 1966. Bouwbedrijf C. A. van Stuijvenberg Beroepen. Ds. F. Mallan te Veenendaal heeft een beroep ontvangen van de gerefor meerde gemeente te Hilversum. Bedankt voor beroep. Ds. J. Kortleve te Klundert heeft bedankt voor het beroep van de her vormde gemeente te Eist. Bevestiging en intrede. De nieuwe predikant van de herv. zuidwijk te Veenendaal, ds. H. Jon- gerden te Schoonhoven, zal op zondag 19 juni a.s. zijn intrede doen in de Sionskerk, na bevestiging door ds. J. C. Schuurman te Schoonhoven. N'aar Israël. Van het geschenk, hun aangeboden Joor de gemeenteleden ter gelegen heid van het 25-jarig ambtsjubileum, zullen mevr. en ds. G. Kaastra te Amerongen een reis naar Israël ma ken. Afscheid.. De heer D. Dillingh heeft afscheid genomen van 't gereformeerde evan gelisatiewerk te Veenendaal. Een feit, dat op zich het vermelden hier niet waard is, ware het niet dat de heer Dillingh meer dan 25 jaar evangelisa tie-arbeid in Veenendaal heeft ver- -icht. Je roep aangenomen. Ds. E. de Marchie van Voorthuysen, predikant der oud-gereformeerde ge- neente te Leersum heeft het beroep laar Urk aangenomen. Uein tekort. De rekening en verantwoording van ie hervormde gemeente te Rhenen over 1965 vertoont een klein nadelig ialdo van 400 gulden. Het totaal der uitgaven ligt met bij na 95.000 gld. om en nabij de 10.000 gld. hoger dan in 1964. Bij dit alles dient in aanmerking te worden genomen dat men 1965 begon met een batig saldo over 1964 van 1300 gulden. Het uiteindelijke tekort bedraagt dus 1700 gulden. Erikele cijfers die er uitspringen. Het tekort op 't jeugdwerk steeg van 2100 gulden in 1964 tot 7800 in 1965. De vrijwillige bijdragen gingen met 6500 gulden omhoog naar bijna 50.000 gulden en ook de opbrengst van de koliekten steeg met ruim 1500 gulden. Friese bybel. De gereformeerde synode van Fries land heeft tijdens de laatste vergade ring de uitgave van een bijbel in de Friese taal besproken. De mogelijk heid bestaat, dat dit binnenkort zal gebeuren. Theologische studenten. Er staan momenteel 455 theologische studenten, met wie de kerkelijke hoogleraren vanwege de hervormde kerk bemoeienis hebben, aan de ver schillende universiteiten van Neder land ingeschreven. Van dit aantal zijn 72 vrouwelijke studenten. Voor het eerst werden in het studiejaar 1965/66 ingeschreven 73 mannen en 20 vrouwen. Steviger opzet evangelisatiecommissie. De gereformerde kerkeraad te Vee nendaal besloot het evangelisatiewerk een meer hechte basis te geven. Voor het a.s. winterseizoen zal worden overgegaan tot benoeming van een commissie van 20 personen, mannen en vrouwen. De benoeming geldt vooi di ie jaar. Op deze termijn zal geen inbreuk kunnen worden gemaakt door kandidaatstelling als ouderling of dia ken. De kerkeraad hoopt dat op deze manier de commissie meer stabiel zal worden en dat door een regelmatige doorstroom vele van de gemeentele den straks een periode van drie jaar aan evangelisatiewerk hebben gedaan Verder zal bij de komende verkie zingen voor de kerkeraad een evan gelisatie-ouderling worden benoemd. De kerkeraad beoogt met de figuur van evangelisatie-ouderling en de be noeming van de leden van de huis- bezcekcommissie tot uiting te bren gen, dat de evangelisatiearbeid niet moet worden opgevat als een persoon lijke liefhebberij van enkelen, maar als een onderdeel van het gehele ker- kewerk. Gesprekken met gemeenteleden Ds. A. Westra is van plan in het contactblad voor hervormd Rhenen „Rond de Cunerakerk" een nieuw ru briekje te openen onder het motto: „Gesprekken met gemeenteleden". De namen van de gesprekspartners zal ds. Westra niet vermelden. Ds. Vroegindewey over bejaardenzorg: Praten met ds. A. Vroegindeweij betekent praten over de bejaardenzorg. Nauwelijks was het Hervormd Bejaarden Centrum, De Engelenburgh ge reed, of hij begon weer te denken aan de bouw van een ander centrum. In alles is merkbaardat hij begaan is met de nood van de bejaarden, van wie velen in grote eenzaamheid moeten leven. In een gesprek met hem, gevoerd kwam het gesprek al spoedig op nieuwe interkerkelijke stichting', die momenteel in oprichting is om een nieuw centrum te bouwen in Veenendaal. De Engelenburgh is ontstaan uit de verbouwingsplannen, die er indertyd gemaakt werden voor de bestaande hervormde bejaardeninrichting. Men kwam toen tot het inzicht, dat het beter was een geheel nieuw centrum te bouwen dan het bestaande te verbe teren en uit te breiden. Dat is ook de belangrijkste reden, dat de Engelen burgh een hervormde instelling is. „Het is goed," zegt ds. Vroeginde weij, dat het nieuwe centrum inter kerkelijk is. We willen hierin graag iedereen betrekken, omdat het ook voor alle bejaarden in de gemeent*. bedoeld is. Toen dit bejaardencentrum klaar was, heb ik gezegd, dat ik nooi; meer aan een dergeiyk werk zou be ginnen. Maar toen ik zag welke noden er leefden, vooral onder de zieke be jaarden, ben ik er toch weer aan be gonnen. Hier hebben we 15 bedden voor zieken. Deze capaciteit is eigen- ïyk alleen voldoende voor onze eigen bewoners. Het is byna onmogeiyk ook anderen onder te brengen. Toch zie ik het als een opdracht van Christus wege om bejaarde zieke mensen niet te laten liggen, maar ze te verzorgen. Vaak blykt ook, dat patiënten, die thuis volledig op bed bleven hier vaak nog weer opknappen. Wij doen op de ziekenafdeling aan revalidatie en reaktivering van de mensen. Boven dien zitten de mensen hier midden in een gemeenschap, waarin ze zich thuis voelen. Iedere middag is er by- voorbeeld een zanguurtje, dat slechts weinigen zouden willen missen. Zelfs de zieken komen nog zoveel mogelijk van hun bed af, om het te kunnen bywonen. De capaciteit van dit tehuis is te •dein om alle gevallen te kunnen op nemen. Dat is dan ook de reden, dal we aan een ander centrum gaan be ginnen. In dit werk heb je te maken met drie groepen: mensen, die ver pleging nodig hebben, mensen die ge heel voor zichzelf kunnen zorgen en de tussenfase, mensen die voor zich zelf zorgen, maar daarnaast verzor- 1000 gulden ineens. De hervormde gemeente te Veenen daal ontving een gift ineens van 1000 gulden. ging van een staf nodig hebben. Voor al voor deze laatste groep is de op zet van het nieuwe centrum belang- ryk. Men kan alleen op een kamer of flatje wonen, maar daarbij toch van de verzorging van het huis profi teren." Is er nooit aan gedacht om ook vrijstaande huisjes op een terrein on der te brengen? „De behoefte aan dergelyke huisjes, zoals die wel bestaan is hier nooit ge bleken. Bovendien zitten er grote voordelen in het samenwonen in flats. De mensen zijn dan zelfstandig, ter wijl ze op de gangen toch met de ge meenschap in aanraking kunnen ko men. Moeten ze om een of andere re den in huis biyven, dan zitten ze in een huisje altijd tussen de muren van hun eigen verblijf, terwyl ze in een flat de gelegenheid hebben, zich toch in de gemeenschap te begeven. Ze kunnen byvoorbeeld naar de conver satiezaal gaan." Tot slot merkt ds. Vroegindewey op: Men heeft elkaar gevonden in Veenendaal voor dit werk. Ook de randgemeenten doen op eigen ver zoek mee. Momenteel is men be zig met het stichten van de stichting, als die gereed is, kunnen de voorbe reidingen voor de bouw beginnen. Het is een geweldig werk, dat heel veel vergt, maar dat we doen, omdat we de nood zien." 1 L

De Vallei | 1966 | | pagina 5