Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Scheepjeswol huldigde jubilarissen en gaf kinderen uitstapje AGENDA Voor betere schoenen Spoedeisende vergadering raad van Renswoude Nr. 4i Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal ft Soc. centrum benoemde maatsch. werkster Nieuws uil de omgeving Leger des Ileils verwelkomde nieuwe commandant Verzwaarde verkeersexameiis Sportdag huishoudschool AMERONGEN EIST ft 40e JAARGANG DINSDAG 24 MEI 196Ü Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenend aal Tel. 0 8385-2022 (2 iynen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeves Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschyning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprüs per mm 16 cent Speciale kontraktpryzen op aanvraag Minimam advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50. elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel Vrijdagmiddag was het feest in Hotel La Montagne. Bijeengekomen waren de directie, afgevaardigden van het personeel en gepensioneerden van de Koninklijke Scheepjeswolfabrieken, ter huldiging van een zevental jubilarissen. Onder hen waren er drie die hun veertig-jarig jubileum vierden, en daarvoor koninklijk onderscheiden werden. Ook zaterdag stond de Scheepjeswol in het midden van de belangstelling. Nu echter vooral by de jeugd. De kinderen van het personeel werd zaterdagmiddag een uitstapje aangeboden naar de Efteling, waarvoor 's middags oni half een gestort werd vanaf het fabrieksterrein. Na een korte inleiding van de heer drs. W. F. Frederiks, namens de directie, waarin er aan herinnerd ld, dat deze bij eenkomst nu voor de tweede maal in La Montagne(?) gehouden werd voor heen gebeurde een huldiging van jubila rissen altijd op het directiekantoor werd de burgemeester van Veenendaal, mr. dr. J. Hazenberg het woord gegeven. Burgemeester Hazenberg zei: 'Als burgemeester ben ik op dit territoir eigenlijk niet bevoegd, daar het onder de gemeente Rhenen valt. Het is echter een bewijs van de goede samenwerking tussen de gemeenten in deze streek, dat ik hier mededeling mag doen van hogere rangorde. De heren Van Wijk, Bouwman en Smit hebben 40 jaar, zoals ik dat met een modern woord zou moeten uitdruk ken 'gewerknemerd'. Ik wil echter liever zeggen: gearbeid, want in deze uitdruk king wordt iets gevonden van het zich volledig inzetten voor het bedrijf. Het is dan ook daarom, dat het de koningin behaagd heeft u met een onderscheiding te verereen.' De heer C. van Wijk, chef expeditie en export werd onderscheiden met de ere medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in zilver, terwijl de heren P. Smit en A. Bouwman de aan deze orde verbonden eremedailles in brons ontvingen. Geen financiële zorgen De heer Frederiks dankte de burge meester en achtte het een genoegen dat de koningin weer enkelen uit het bedrijf had willen onderscheiden. Hy vertelde in zyn rede ondermeer dat er de laatste tijd verhalen over de fabriek de ronde deden, die iedere grond misten. Het verwon derde spreker, dat er zoveel mensen zijn, die voetstoots gehoor aan dergelijke verhalen gaven, terwijl ze met enig na denken toch tot de ontdekking konden komen, dat er niets van waar kon zijn. Een van deze verhalen was, dat het de Scheepjeswol de laatste tijd financieel moeilijk ging. Er zou vrywel geen geld meer aanwezig zijn. Dit nu is volkomen uit de lucht gegrepen. Het is de laatste tyd ontzettend druk. We moeten alles doen om de produktie te verhogen. Byna wekelijks arriveren nieuwe machines, die toch ook betaald moeten worden. Daar om is er geen sprake van, dat een der gelijk verhaal waar kan zijn. Hierna ging hij in op de verdiensten van de jubilarissen. Behalve de reeds ge noemden, die veertig jaar aan het be drijf verbonden waren, waren drie heren, t.w. C. Kroes, A. Heikamp en A. Turke steen aan hun gouden jubileum toe en de heer T. v. d. Weerd aan zijn zilveren. Allen ontvingen van de directie een her innering aan deze dag, voor de veertig jarigen bestaande uit de draagmedaille, die bij hun onderscheiding hoort en voor de overigen uit een gouden Scheepjes- wolspeld. Voor de dames waren er zoete attenties. Ook namens het personeel werd aan de jubilarissen een geschenk overhandigd. Nog tot het begin van de avond bleef men onder het genot van een glaasje en een hartig hapje, en opgevrolijkt door een muziekje bijeen. Kinderuitstapje Zaterdagmiddag om half een vertrok ken een achttal busen uit Veenendaal. Door de Betuwe en het Land van Maas en Waal kwam men in Brabant, in welke provincie koers gezet werd naar Kaats heuvel, om de Efteling te bezoeken. In de bussen zaten de kinderen van de personeelsleden van D. S. van Schuppen's Wolfabriek. Het werd voor de kinderen een gezellige middag, waarbij zij hun hart aan de verschillende evenementen, dat dat ontspanningspark biedt ruim schoots konden ophalen. Na een bezoek aan de Sprookjestuin en enkele andere evenementen, kwam men tussen half vijf en vijf uur bijeen in Door de heer Frede riks wordt namens de directie de gouden Sscheepjeswolspeld op de borst gespeld van de heer Weiburg. de speeltuin, waar de kinderen op een koele dronk onthaald werden. Ook werd daar de jongelui nog een bord patates frites voorgezet, die men zich best sma ken liet. Tegen half zeven verliet men de tuin weer, om Veenendaal weer op te zoeken. De terugreis werd in een opperbeste stemming en onder luid gezang geno men. Om kwart voor acht was men weer thuis. Door het Christelyk Sociaal Centrum is met ingang van 1 juli a.s. als Maat schappelijk Werkster benoemd Mevr. J. Schol ten-Zyt veld. Mevrouw Scholten begon haar loop baan als maatschappelijk werkster in Den Helder. Daarna was zij directrice van bejaardentehuizen in Gouda en Buren. Zij zal met ingang van 1 juli het pand Stationssingel 30 betrekken en dan telefonisch onder nr. 3232 bereik baar zijn. DOORN De Doornse VVV organiseert weer rondleidingen door het bekende, fraai aangelegde Gimbornpark. Reeds op Hemelvaartsdag hebben velen de ge legenheid ten baat genomen een kijkje te nemen, in dit park, waar vooral de rododendrons momenteel een lust voor het oog zijn. De volgende rondleidingen worden gehouden op tweede Pinkster dag en alle woensdagen in de maanden juni, juli en augustus. Vrydagavond bereidde het korps Vee nendaal een allerhartelykst welkom aan de nieuwe commandant van deze afde ling, de heer W. v. d. Harst en mevr. S. L. v. d. Harst-van Parreeren. De dienst stond onder leiding van de commandant van de divisie Nederland Oost van het Leger des Heils, brigadier A. G. Schram. Na het zingen van lied 437, een gebeds koor en gebed door majoor Gerth las Drigadier Schram een deel van het Hoge priesterlijk gebed uit Johannes 17. In zijn toespraak zei de brigadier onder meer: Vrienden, dit is een gedenkwaar dige avond. We zullen straks de begroe ting hebben van luitenant en mevr. v.d. Harst. Ik ben biy, dat er zoveel aan wezigen op deze avond zijn. Op dit ogen blik heb ik een andere begroeting in de gedachten, nl. die van broeder Meppel- man, die tot hogere dienst is geroepen. Wij zijn geneigd te vragen waarom Dat is echter een vraag, waarop wij geen ant woord krijgen. God weet wat goed is. Uit Gods Woord wil ik het belang van deze avond aantonen. In het bijbelge deelte, dat wij gelezen hebben sta^t het volgende: Vader, zoals u mij gezonden hebt in de wereld, heb ik ook hen gezon den. De zending van Jezus door zijn Vader geschiedde uit liefde. Het is God om de mensen te doen. God schrijft de mensen niet zo maar af. Daarom gaf Jezus zich tot in de dood, en rukt de Heilige Geest de zielen uit de hand van de duistere machten. Het werk van Jezus wordt gekarakteriseerd door zielen: Mensenzielen. Deze officieren zullen u vriendelijk te gemoet treden. Zij zullen God bidden om tact om u en uw kinderen te benaderen. Zij hebben daarbij echter ook uw gebed nodig. Ter verwelkoming werd door de leden van de mannenclub - brigadier Schram sprak liever over Mannenbond een welkomstlied gezongen. Namens de ge zinsbond werd het officiersechtpaar toe gesproken door mevr. Gerth. Terwijl na mens het gehele korps door de heer C. B Huft het woord gevoerd werd. Van kinderen en enkele ouderen werd aan luitenant en mevr. van der Harst bloemen aangeboden. Na het zingen van Heer ik hoor van ROODE KRUIS VOOR ONS ALLEN KERKDIENST Woensdag 25 mei hoopt in de Geref. Gem. Syn. te Veenendaal voor te gaan ds. Wisse uit Elsspeet. Begin van de dienst om 19.30 uur. BEKROONDE STIER. Tijdens de te Etten gehouden stierenkeu ringen is de stier Bernard 120, 68401 van de heer F. ter Maaten te Veenendaal bekroond in de klasse geborenen tussen 1 december '63 en 7 januari '64. TIJDREDE VOOR S.G.P. In het kerkgeboilw van de geref. gem. aan de Fluiterstraat wordt donderdagavond 26 mei op uitnodiging van de S.G.P. afd. Vee nendaal een tijdrede gehouden door ds. Mie ras uit Krimpen aan de IJssel. stromen regen, vond de welkomstcere monie onder de vlag plaats, waarbij de brigadier wees op de woorden: Zo de vader mij gezonden heeft, zend ik u. Ik hoop, dat u ook de praktische dingen tegen deze achtergrond zult zien. Hij wees er tevens op, dat God zelf het tempo bepaalt, als er staat: Goede wer ken, welke God voorbereid heeft, opdat wij daarin zouden wandelen. Wandelen, niet hardlopen! De welkomstceremonie werd besloten met het zingen van: Dat 's Heren zegen op u daal, en Want goe dertieren is de Heer. Mevrouw Van de Harst-van Parreeren dankte voor het welkom, dat bereid was Ze vertelde, dat ze reeds donderdag, de dag dat de officieren uitgezonden werden een voorgevoel ervan gehad had, dat ze naar Veenendaal zou worden uitgezon den. Ze was er heel blij mee, dat de com mandant hen naar Veenendaal gestuuro had. Ze besloot met te zeggen, dat ze hierheen gekomen waren om voor God te werken. Luitenant van de Harst zei ondermeer „Het is goed vanavond te zeggen, dat wi; het van de Heer verwachten. In ztjr naam is kracht en de Heiland heeft nooii tegen een onzer gezegd: Ga heen. Ik ver zeker, dat u op ons kunt rekenen en ik hoop, dat ik op uw hulp kan rekenen We verwachten veel in Veenendaal. maar steeds opnieuw moeten wij vragen: Heer wil ons zegenen." Op een viertal scholen voor voortge zet onderwijs in Veenendaal is deelgeno men aan de vervolgcursus voor Veilig Verkeer. Vrijdag 20 en maandag 23 mei werden door de voorzitter van de plaat- seiyke vereniging voor Veilig Verkeer, brigadier C. A. Visser van de gemeen tepolitie, de diploma's aan de geslaag den uitgereikt. Voordat de heer Visser de diploma's aan de geslaagden overhandigde hield hij eerst een korte toespraak, waarin hij onder meer het volgende zei: Het di ploma heeft bijzonder weinig waarde, als je niet in de praktijk brengt, wat je geleerd hebt. Als je de verworven ken nis niet op de weg gebruikt, dan heeft het volgen van deze verkeerslessen geen zin gehad. Het is belangrijk mee te wer ken aan de grotere verkeersveiligheid, indien je alleen maar let op het grote aantal doden, die op Hemelvaartsdag gevallen zijn in het verkeer, nl. 11. Het is in het verkeer geven en nemen, dus niet alleen op vermeende rechten staan, want rechten heb je niet in het verkeer, alleen plichten. Indien dit voor ogen gehouden wordt, dan komt het wel goed. Nogmaals, ik hoop, dat je echt hetgeen je geleerd hebt in de praktijk brengt." Aan het examen werd in totaal door 222 leerlingen van Veenendaalse scho len deelgenomen. Hiervan moesten er 35 worden afgewezen. De deelnemende scholen waren (met tussen haakjes ver meld resp. het aantal deelnemende en afgewezen leerlingen): Ichtus ulo (56-5) Herv. ulo II (43-3) Huishoudschool I (108-23) en Huishoudschool II (36-9). Hoewel de heer Visser verheugd was, dat een zo groot aantal leerlingen aan deze opleiding heeft deelgenomen, zou hij toch graag zien. dat er nog meer scholen zouden mee doen. WANDELTOCHT PBSV Door de Wandelsportvereniging van de Prinses Beatrixschool wordt zater dag 28 mei a.s. weer een wandeltocht gehouden. Er zal op drie afstanden ge wandeld worden, 10, 15 en 20 km. Er is reeds inschrijving binnen van vele ploegen uit Veenendaal en wiide omgeving. Volgens een mededeling van het be stuur is deze tocht bestemd voor ieder een die maar wandelen wil. Aan een leeftijdsgrens is men niet gebonden, een ieder is welkom. Het bestuur doet de volgende oproep: „Laten wij onze dagelijkse sleur eens voor een middag vergeten en zoveel mo gelijk tezamen van Gods schone en vrije natuur genieten". De organisatoren heb ben geen moeite gespaard om een route uit te zetten die naar ieders smaak zal zijn en deze hopen dan ook dat zeer ve len zullen deelnemen aan deze mooie en gezonde sport. Door de leerlingen van de 1ste Chr. Huishoudschool zyn vrijdag 20 mei on derlinge sportwedstryden gehouden. De wedstryden stonden onder leiding van mevr. Van der Steeg-Eversdyk. Er werden wedstrijden gehouden in Slagbal, kastie, handbal, verspringen hardlopen, balwerpen. Er werd ge speeld in drie afdelingen, namelijk de leerlingen van de eerste klassen, de tweede klassen en de vervolgopleidin gen. In deze afdelingen werden de prij zen behaald resp. door IA, 2F en Assis tenten klas Al. De prijzen, bestaande uit Wisselbekers, werden aan het eind van de succesvolle dag uitgereikt door de voorzitter van het schoolbestuur de heer H. M. van Schuppen. ZWEMBAD KALENDER- AKTIE BRACHT 500,— OP Ten gemeentehuize werd een vergade ring gehouden door de volledige zwem badcommissie. Voordat tot de behandeling van de agenda werd overgegaan, bood de heer A. van der Veer, namens de fotoclub een cheque aan van 500,zijnde de op brengst van de kalenderactie. Oorspron kelijk was het de bedoeling 200 kalen ders te verkopen om zodoende 200, te verdienen. Uitelndelyk werden het 500 kalenders. De netto opbrengst was 500 gulden. De voorzitter van de commissie, ir. J. C. Slagter, was verrast dat een zo kleine vereniging in staat bleek zo'n groot be drag bijeen te brengen. Namens de com missie sprak hij hartelijke dank uit voor het initiatief en het vele werk hiervoor verricht. In zijn overzicht van de gang van za ken merkte de heer Slagter op dat een belangrijk ding was dat er bericht van het ministerie van Economische zaken is gekomen dat een subsidie werd be schikbaar gesteld van 122.000,Deze mededeling was temeer welkom nu de kosten aanzienlijk hoger bleken, dan oorspronkelijk was geraamd. De bouw SIüS van de blauwe schuur vordert zeer snel. Dankzij de geweldige hulp van vele in woners kon het dak op een zaterdagmor gen aangebracht worden. Voor de komende weken staan er nog vele werkzaamheden voor de inwoners op het programma. Teneinde de zelfwerkzaamheid te sti muleren werd onlangs een bijeenkomst belegd met de besturen van de plaatse lijke verenigingen. Het resultaat hiervan was zeer goed. Dit is ook wel nodig, want in dit laatste stadium van de bouw is de hulp van de inwoners bijzonder be langrijk. Kan het hiervoor gedachte werk niet in zelfwerkzaamheid gebeu ren, dan werkt dit in de eerste plaats zeer vertragend, maar anderzijds ook kostenverhogend. Dezer dagen werd huis aan huis nog een circulaire verspreid. De commissie hoopt dat een en ander tot gevolg heeft, dat de eerstvolgende 6—8 weken er iedere zaterdag toch wel een 30 k 40 man aanwezig is. Daarnaast zal ernstig bekeken worden of het mo gelijk is ook in de avonduren zelfwerk zaamheid te organiseren. Hieromtrent zullen nog nadere mededelingen wor den gedaan. Besloten werd een commissie te vor men voor het organiseren en adviseren omtrent de feestelijke opening van het bad. DE HARINGRACE Scheveningen: De Haringrace is weer begonnen. Als al tijd doen de vrouwen en familieleden van de vissers de mannen in alle vroegte uitgeleide in de haven. De eerste vleetvissers gaan weer op jacht naar de nieuwe maatjes. Scheveningen: De Haringrace is weer begonnen. Daar gaan we dan. Een laatste groet naar de wal en dan het zeegat uit op weg naar de visgronden, de jacht naar de nieuwe maatjes is begonnen. EDERVEEN LEDENVERGADERING PLATTELANDSVROUWEN A.s. woensdagavond houdt de vereni ging van plattelandsvrouwen haar le denvergadering in het Groene Kruis ge bouw, op het programma staat o.a. be stuursverkiezing waarbij mevr. C. La- gerweij-Stolk en mevr. J. Lagerweij- Herikhuizen aftredend en niet herkies baar zijn. Na de pauze zal er discussie zijn in groepen over het onderwerp „zakgeld", waarna het jaarlijkse uit stapje ter sprake zal komen. Door aankoop grond Van Reedeweg bouw van 44 woningwetwoningen In een spoedeisende vergadering van de Raad der gemeente Renswoude, welke op maandagavond 23 mei in het gemeentehuis werd gehouden kwamen drie punten aan de orde. Het voornaamste punt had betrekking op de aankoop van 36.381 m* grond, gelegen aan de Van Reedeweg te Renswoude. Nog voor het onteigeningsproces beëindigd was kwamen de eigenaressen van de grond, de dames Six en van den Bos, met de gemeente tot een minnelijke schikking. Bovengenoemde grond, te weten een hoekje naast de Chr. Lagere School, het stuk aan de overkant van de Chr. L. school en een deel gelegen in het nog aan te leggen verlengde van de Van Reedeweg, zal behoudens goedkeuring worden verkocht voor f 179.000,De gemeente zal op deze grond 44 (38 en 6) woningwetwoningen gaan bouwen, ter wijl er ruimte blijft voor 11 woningen (premie- of vrij sector) met „vrije" be stemming. Om tijd te besparen heeft men, tot goedkeuring verkregen is, de onteigeningsprocedure nog niet offi cieel beeindingd. De heer Vermeulen (AR) sprak zijn blijdschap uit over deze aankoop, aan gezien dit punt wel tot een van de grootste wensen van de commissie van begrotingsonderzoek had behoord. Hij vroeg daarnaast of volgens de on derhandelaar voor de gemeente de grondprijs verantwoord is. De voorzit ter, burgemeester Hosang, deelde mee, dat de vraagprijs aanvankelijk veel ho ger lag en dat men dit aanbod met beide handen heeft aangegrepen. Om trent de pacht en pachtschade heeft men nog geen duidelijk beeld. Waarschijnlijk zal een bedrag van f 18.000,niet over schreden worden. GYMNASTIEKZAAL Bij een zakelijk bezoek in Den Haag had de voorzitter zich vorige week uit gebreid laten inlichten over de moge lijkheid in Renswoude toch een sport zaal te krijgen. Het antwoord hierop was niet zonder perspectief. Aan de raad werd voorgesteld een crediet van f350,te verlenen om deze zaak o.a. ter plaatse te onderzoeken. Er zal dan een rapport over dit onderzoek worden samengesteld en de uitslag daarvan zal hopelijk tot het gewenste resultaat kun nen leiden. EERSTE EXEMPLAAR „RENSWOUDE" UITGEREIKT Direct na de oppening van de Raads vergadering werd het eerste exemplaar van het boek „Uit de historie van Rens woude" door de schrijver aan de Bur gemeester overhandigd. Ook de leden van de raad ontvingen een exemplaar van dit boekje dat nog deze week in de handel zal worden gebracht. Als dank voor de samenstelling van dit werkje, ontving de heer Laansma een boeken- bon namens B. en W. en raadsleden uit handen van burgemeester Hosang. BEROEPEN De hervormde gemeente te Eist heeft een toezegging van beroep uitgebracht op ds. J. Broekhuis te Waverveen. De welkomstceremo nie onder de vlag. V.l.n.r. maj. en mevr. Gerth, luitenant en mevr. van de Harst, brigadier Schram en brigadier Huft. VEENENDAAL Woensdag 25 mei Gebouw voor gezondheidszorg ingang Eiken laan 20 uur Ledenvergadering Groene Kruis. Hotel de Korenbeurs 20 uur Openbare vergadering Boeren partij, spreker Ir. Stam. Donderdag 26 mei Julianaschool Vaartbrug, 20 uur uitreiking diploma's Handelsavondschool in de bestuurskamer. OCB-gebouw 20 uur openbare vergadering A.R., spreker B. Roolvink. Geref. Gem. Fluiterstraat 19.30 uur Tijdrede voor de SGP, ds. Mieras uit Krimpen a.d. IJssel. Zaterdag 28 mei Pniëlkerk Hoofd straat Muziekavond m.m.v. Jan van Weelen en Rie Grims- Strootman. AMERONGEN Woensdag 25 mei dorpshuis 20 u. Sheherezade spreekt voor Ne derlandse vereniging van huis vrouwen. ALLE PLAATSEN Tot 4 juni collecte Rode Kruis. BIOSCOPEN Luxor theater Veenendaal Woensdag 19.30 uur Gif in het bloed, donderdag en vrijdag 19.30 uur Some like it hot. Dinsdags is het thater gesloten.

De Vallei | 1966 | | pagina 1