denk lééf stem zelfstandig zelfstandig zelfstandigs V.V.D.W* lijst 5 ZZMlZ E L CHEVROLET H. Buddingh-de Vries Lentsch 0 P SKF junioren kampioen EDE WAGENINGEN Kruiswoordpuzzel R72 ARAM ARAM BP Baila Wf* 12 V.A.B. Baby De Gouden Cobra HOOR- toestWlen Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 27 mei 1966 Verschijnt als bijlage van het «treekblad „DE VALLEI" <J onder redactie van Tante Jos ONZE JARIGEN. 28 mei: Rita Hendriks. 29 Boudewjjn Bos 30 Gerard ter Horst. 30 Elbert Henken. 30 Rita van Geenhuizen. 30 Ida van de Pest. 31 Emiel van de Heuvel. 31 Sanjie van Beek. 1 juni: Rita Elsendoorn. 1 Ansje van de Broek. Alle jarigen: heel hartelijk gefelici teerd en een onvergetelijke dag toege wenst ZILVERPAPIER EN CAPSULES. De afgelopen week is er weer heel wat binnen gekomen aan zilverpapier en cap sules. Dat is fyn, want door heel veel zilver papier bijeen te garen kunnen we de blinden in staat stellen apparaten te kopen die heel kostbaar zyn, maar ook eigenlijk onmisbaar. Al m'n vriendjes en vriendinnetjes zijn hier wel goed van doordrongen en met heel veel geestdrift wordt er gespaard. Zo ook deze week. Margreet Kampert, Klaas en Piet Slok, Janny en Dikkie Boers, Toosje Valkenburg, Ada en Jannie Versluis. Gerard van de Heuvel hebben allemaal fantastisch meegewerkt. Namens het blindeninstituut heel har telijk dank voor jullie hulp en tot kijk! Tante Jos. Figuur A. Onzichtbare inkt. Onzichtbare inkt wordt niet alleen ge bruikt door spionnen en geheime agen ten. Je kunt zelf ook heel gemakkelijk je eigen onzichtbare inkt maken en die gebruiken om geheime boodschappen aan je vrienden te sturen. Het is alleen maar zo, dat degene, die de brief krijgt, moet weten hoe hij het geheimschrift te voorschijn moet toveren. Hieronder beschrijven we drie manie ren om geheime boodschappen te noteren. 1. Schrijf je boodschap met een gewone pen, die je doopt in het sap van een citroen of een ui' Als het papier voor een vuur wordt verwarmd, zal het geheimschrift te voorschijn kómen. Je moet er daarbij wel om denken, dat de punt van de pen vol komen schoon en glad moet zijn. f. Doop een schone pen in gewoon water en schrijf dan je boodschap op een schoon stuk papier. Het schrift zal te voorschijn komen als je heel voorzichtig er over heen wrijft met een watje, dat je tevoren hebt ge doopt in een oplossing van waterverf en water. S. Melk of eiwit kun je ook als inkt ge bruiken. Met een schone pen schrijf je je boodschap op een schoon stuk Correspondentie te richten aan Tante Jos per adres: Parallelweg 10 - Veenendaal papier. Zij zal aan het licht komen als je het papier heel voorzichtig wrijft met een watje of een zacht borsteltje, dat je tevoren in heel fijne papieras heb gedoopt. Dit geheim schrift kun je ook te voorschijn bren gen door het papier voor een vuur te verhitten. Figuur B. Tommy en de fazanten. Deze strenge winter heeft Tommy en zijn vader een heleboel extra werk ge geven doordat zij de fazanten in het bos steeds zijn gaan voeren. Die fazanten vind je meestal in het struikgewas, maar je kunt hen ook vaak in het veld naar voedsel zien zoeken. Gedurende de nacht vliegen zij de bomen in en slapen daar dan op de takken. Fazanten zijn erg schrikachtig en als je een fazant hoort schreeuwen kun je er wel haast zeker van zijn, dat er een menselijk wezen, een havik, een uil of misschien ook een vos in de buurt is. De fazantehaan heeft een prachtige verentooi en een lange staart, terwijl de hen niet zo mooi is en maar een korte staart heeft. kunt vinden op een andere manier dan gewoonlijk, dat is dus niet van de in gang naar de uitgang. Begin bij de pijl en werk je door het doolhof heen zonder te verdwalen, door alleen maar je ogen te gebruiken inplaats van een potlood. Dat is wel veel moeilijker maar ook veel leuker. Als je denkt, dat je het weet, dan mag je de potloodlijn trekken KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS EDE Figuur C. Het Doolhof. Dit doolhof, dat voert naar een prijs van niet minder dan een miljoen gulden, ziet er uit als alle andere doolhoven, maar probeer nu eens of je de weg erin Hemur-Enge nieuws VOLLEYBAL Panters draaiden goed op toernooi te Utrecht DAMES IN FINALE HOOGSTE AFDELING Verleden week donderdag (Hemel vaartsdag) namen vier ploegen van de Panters deel aan een door GAC te Utrecht in de Jaarbeurs georganiseerd volleybaltournooi. Twee dames en twee herenploegen togen naar Utrecht om een naar verwachting vrij ongelijke strijd te leveren tegen veelal hoger geplaatste ploegen. Temeer daar er vooral bij de- heren geen enkele speler van het eerste herenteam meedeed waren de verwach tingen niet erg hoog gespannen. Maar het pakte allemaal anders uit. DAMES Het tweede damesteam kwam uit in een derde klasse poule en bereikte een fraaie tweede plaats. Het eerste dames team was ingedeeld in een poule, samen gesteld uit Hoofd en Overgangs klasse- ploegen. Na een fraai gelijk spel tegen SOS B en een meer dan verdienstelijke overwinning op Unitas 1 kwam men in de finale uit tegen de Eredivisieploeg POEDER - CREME - OLIE - ZEEP SOS uit Utrecht. De SOS-dames zouden dit varkentje tegen de eerste klasser Panters wel eens eventjes wassen, maar de eerste verrassing stond reeds voor de deur. De eerste set werd n.l. vrij onver wacht maar heel verdiend door de Vee- nendaalsen met 159 gewonnen. Dit was uiteraard te gek voor de Eredivisie dames uit Utrecht en in de tweede set pakte het de zaak wat uitgekookter en meer gedegen aan. Met 1115 en 1215 moesten de Panters de meerdere erken- Hemelvaartsdag, 19 mei JL vertrok- <00 do- ken om 4 uur 's morgens een 25-tal jongelui vol frisse moed om te gaan dauwtrappen. Hoewel er niet veel dauw lag, werd er toch een wandeling van 5V4 uur gemaakt, met er tussendoor enige kleine rustpauzes. Van moeheid was overigens geen sprake. Iedereen was erg enthousiast, één van de leden zelfs zo, dat hij met kleren aan kopje onder dook in het Egelenmeer. Om 9.30 uur was iedereen weer bij het ver trekpunt aangekomen waar ontbeten werd. Zaterdag 21 mei jl. speelde het twee de twaalftal thuis tegen S.V.M.M.-2 uit Maarn. Het werd een spannende wedstrijd, daar beide twaalftallen van gelijke sterkte waren. Na een kwartier werd er door Arie v. d. Heijden een doelpunt gemaakt, zodat Hemur-enge voor kwam te staan met 1-0. Vlug kwam echter de gelijkmaker van S.V.M.M. 1-1. Daarna bracht S.V.M.M. de stand op 2-1. Het gelukte Hemur- enge weer de stand gelijk te maken door een prachtig doelpunt van Henk van Veenendaal 2-2. Met deze stand ging de rust in. Na de rust lukte het Hemur-enge niet meer om doelpunten te zetten. S.V.M.M. maakte er nog 2, zodat Hemur-enge deze wedstrijd ver loor met 4-2. Zaterdag 28 mei a.s. is het eerste vrij, het tweede speelt een vriend schappelijke wedstrijd tegen Gelria in Kesteren. Deze vereniging is pas op gericht 2e Pinksterdag gaan 2 twaalf tallen nl. een senioren en een junioren naar serie wedstrijden te Zeist, georga niseerd door K.V. „De Tovers". Vertrek 9.30 uur per N.B.M. bus vanaf Correct of Galak. rivalen en de strijd werd met 21 ver loren. Niettemin een heel fraaie tweede prijs in deze bijzonder sterke bezetting. HEREN Het tweede herenteam, in de afgelo pen competitie geheel het vierde team. kwam uit in een 2e klasse poule, ook al weer een klas hoger dan men gewend is te spelen. Wederom werd het een sukses ROODE KRUIS TROMBOSEDIENST De eerste juniorenploeg van SKF be haalde zaterdagmiddag het kampioen schap van haar afdeling door met 92 te winnen van ALTIUS II uit Hilversum. Uit de uitslag hlijkt wel, dat dit geen echte spannende kampioenswedstrijd was. Men had namelijk de grootste concur rent, Sparta uit Nijkerk, vorige week al gehad. In een behoorlijk zware wedstrijd was daar een overwinning van behaald, zodat zaterdag aleen nog maar van het veel lager geklasseerde ALTIUS gewon nen behoefde te worden om zich kam pioen te kunnen noemen. Die junioren- ploeg heeft een vrij moeilijke competitie achter de rug, omdat men zeer onregel matig speelde en er dus heel lange rust perioden tussen de wedstrijden waren. Dat men ondanks deze moeilijkheden toch nog met dit resultaat uit de bus wist te komen is wel voor een groot deel te danken aan het vele trainen wat men altijd deed. De ploeg bestaat uit de dames: Tineke Greve, Ivonne Mering, Wil Lochtenberg, Mieke Kroes, Neline Schellevis, Gerda Staand van links naar rechts: Albert Blankestgn, Gerhard Nijhoff, Anton Schoonderbeek, Jan Bos, Frans Leen manGert Sukkel. Zittend van links naar rechts: Tineke Greve, Neline Schellevis, Gerda Jansen, Willie Loch tenberg, Mieke Kroes, Ivonne Mering. Zomeravondconcerten Feike Asma Ook dit jaar zullen in de maand au gustus weer de welhaast traditioneel geworden zomeravondorgelbespelingen door de heer Feike Asma op het orgel van de Nieuwe Kerk, Verlengde Maan- derweg in Ele plaatsvinden. De data van deze concerten zijn 3, 10, 17, 24 en 31 augustus. WILD KIJKEN. Evenals in de afgelopen jaren het ge val is geweest, ztfn er ook deze zomer weer excursies mogelijk naar de wild- kansel, die in het herten reservaat in Ede is opgesteld. De eerste excursie naar deze wild- Tansen en de heren Gert Sukkel Ger kansel is °P dinsdag 7 juni. Voorlopig Jansen en de heren Gert Sukkel, Ger j vinden twee keer per week plaats ^r.lN8!:^!:K£0J'Ira!;^n£?.aï: t.w. op dinsdag- en donderdagavond. Bij grote belangstelling zal het aantal Anton Schoonderbeek en Albert Blan kestijn. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZEL R 71. Horizontaal: 2. klaroen, 8. Iduna, 12. eg, 14. stipt, 15. serre, 16. pro, 18. ole, 10. t.t., 20. An, 22. Eems, 24. t.n.o., 26. Rob, 28. ga, 29. re, 30. e.a., 32. Ilias, 34. man, 35. Petten, 38. na, 39. oord, 41. oog, 42. alsmede, 44. fl, 46. Ko, 47. Aa, 48. Ee, 49. deurmat, 53. cel, 56. anno, 57. ma, 58. egoïst, 61. lee', 62. Essen, 64. n.o., 65. e.k., 67. en, 68. net, 69. sta, 71. noga, 73. r.o., 74. eb, 75. abt, 77. men, 78. forel, 80. kuras, 82. n.o., 83. prima, 84. gorilla. Verticaal: 1. keper, 3. l.s., 4. Ato, 5. rilt, 6. ope ning, 7. et, 8. i.e., 9. drab, 10. urn, 11. ne, 13. greep, 15. straal, 17. om, 21. aandeel, 23. set, 25. o.l., 27. os, 28. garde, 31. atoom, 33. Ina, 34. moe, 36. el, 37. e.o., 39. oma, 40. afdalen, 43. salon, 45. lenen, 46. K.R.O., 50. une, 51. Amstel, 52. tas, 53. centaur, 54. eg, 55. n.s., 59. ion. 60. tegen, 62. Ee, 63. es, 66. kanon, 68. norm, 70. abri, 72. om, 73. roi, 76, tal, 78. fr., 79. e.a., 80. Ko, 81. s.l. excursie-avonden worden uitgebreid. Inschrijvingen moeten tevoren plaats vinden bij het kantoor van de Streek- V.V.V. „Zuid-West Veluwe" E.L.B.O., Stationsplein 2 te Ede, tel. 08380-8054. SCHAAPSCHEREN IN EDE. Woensdag 8 juni a.s. zal de Edese kudde op de Ginkelse Hei van de win tervachten ontdaan worden. Een 20-tal boerenscheerders uit de omgeving zal de ongeveer 200 schapen met de ouder wetse handschaar van 's morgen# 8.00 uur tot 's middags 5.00 uur scheren, bij Hotel Zuid-Ginkel, aan de oude Rijks weg EdeArnhem. AFSCHEIDSCADEAU DIRECTEUR REINTJES. Dezer dagen zal door de directeur van de Technische School in Wageningen, de heer A. D. Reintjes, afscheid worden ge nomen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. ROODE KRUIS IS NATIONAAL EN INTERNATIONAAL Om dit niet onopgemerkt te laten voorbijgaan heeft zich een comité van oud-leerlingen gevormd, dat zich ten doel stelt gelden te verzamelen om de heer Reintjes een passend cadeau aan te bieden. Eventuele bijdragen kunnen gestort worden op giro 818686 t.n.v. Nutsspaar- bank Wageningen, met vermelding: Cadeau A. D. Reintjes, rek.nr. 17769. en een tweede prijs werd hun deel. Het eerste herenteam, samengesteld uit het tweede en derde herenteam van de com petitie wilde niet achter blijven en ein digde op een gedeelde eerste plaats in een eerste klasse poule. Slechts een punt je verschil in het puntengemiddelde ver sperde deze ploeg de weg naar de finale. Niettemin een heel goed sukses in een een dergelijke bezetting. Al met al een goed tournooi voor alle deelnemende Pantersploegen en het i3 duidelijk dat men met dit spelersmateriaal voor de toekomst niet bevreesd behoeft te zijn. 13 17 15 18 8 9 WÊTq 19 20 De afstand van het schip naar de eerste rotsen van de grillige kustlijn is maar klein, maar toch slaakt Kleine-Kim een diepe zucht van verlichting, als hij achter Aram naar land waadt. De kust schijnt geheel verlaten. Reusachtige helgele rotsmassa's rijzen hoog voor hen op en het zachte suizen van de koele zee wind is het enige geluid, dat de stilte verbreekt. „Kom mee", zegt Aram op gedempte toon, „de 18 9 20 ■pr^MpT" 30 31 wJu m 35 30 hHVTn 12 KOOLZAADVELDEN IN BLOEI. Indien u plannen hebt met de komende Pinksterdagen er met de auto op uit te trekken, maar nog geen reisdoel gevon den hebt, overweeg dan eens gebruik te maken van de door het Gelders V.V.V. uitgezette Koolzaadroute. Deze route begint bij Harderwijk (Hardersluis) en Elburg (Veluwemeer- brug) en voert door Oostelijk Flevoland, waar de koolzaadvelden thans in volle bloei staan. Koolzaad vormt de eerste uitzaai, die in de nieuwe polders wordt uitgevoerd en geeft door zijn mooie gele kleur een bijzondere toeristische attrac tie. Het is werkelijk alleszins de moeite waard om er eens een kijkje te gaan sloepen zijn oostwaarts tussen de rotsen verdwenen, daar zullen we Ambre dus moeten zoeken". Behoed zaam rondspiedend klautert Aram langs de smalle richels tussen de rotsen gevolgd door zijn kleine kameraad. „Ar-amü", fluistert Kleine-Kim opeens benauwd. Verwonderd kijkt Aram hem aan en de jongen tikt veelbetekenend aan zijn oor. Aram luistert scherp en index-daad, een zwak zagend geluid klinkt tot hem door. „Een Dzjinii", kreunt Kleine-Kim, „een berg- duivelMaar dan wijst Aram zwijgend omhoog. Boven hen op de rotsen zit een vreemde gestalte, met een zwarte sluier voor het gelaat en een reusachtig zwaard op de knieën, vredig te snurken Horizontaal: 1. wandversiering maatstaf kern teken van vreugde zout water wederhelft deel v. h. hoofd deel v. e. bloem zoals de akten getuigen bijwoord vr. munt als eerder vogel strijdperk maatschappijvorm ik geloof wondje Holland-Amerikalijn soort verblijfplaats opstootje eerwaai-de heer voorzetsel deel v. e. etmaal reeds zangnoot lokspijs werelddeel gedicht dierentuin huisdier onder het nodige voox-behoud 23. zangnoot 57. lofspraak 26. armzalig 60. eng. voorzetsel 28. jongensnaam 61. windrichting 30. rond buitenwerk 62. uitroep aan een toren 63. de dato 31. gezindheid 65. verlaagde toon 32. de onbekende 67. verslag 33. heel knap 70. bedevaartganger 35. hulpmiddel op 73. hetzelfde schepen 74. pl. in Korea 36. babysitter 76. fi-. pers. vnw. 37. guit 77. insect 38. rangtelwoord 78. houten 41. treiter beenverlengingen 49. wilddief 79. schaap 51. pl. in Gelderland 53. titel Verticaal 55. water in Brabant 1. meisjesnaam 57. xangtelwoord 2. beleid 58. voegwoord 3. deel v. e. ketting 59. nobele 5. muziekdrama 61. verdedigings 6. vallei organisatie 7. klein persoon 62. halt 8. onderricht 64. inhoudsmaat 9. aan gene zijde 66. bergruimte 10. plant 67. tocht 11. begrip 68. per meter 12. voorzetsel 69. thee (duits) 14. uitroep 70. hoofddeksel 16. geogr. mijl 71. pers. vnw. 18. lidwoord 72. maand 20. deel v. d. dag 75. geogr. aanduiding ,a Leveringen uitsluitend op medisch advies k Volledige garantie op alle toestellen Deskundige en blijvende service A Desgewenst aan huis te ontbieden Leverancier alle zieken- fondsen PRINS BERNHARDLAAN 4 (ZWAAIPLEIN) VEENENDAAL

De Vallei | 1966 | | pagina 12