Huize Schuuring G.V.V.V. JEUGD NAAR OOST-BERLIJN VEENENDAAL Huishoudschool had vormingsweek Roolvink op A.R.-bijeenkomst: Christen heeft in de eerste plaats de verantwoording voor zijn medemensen R H IN EN AMERONGEN PINKSTEREN Nato-spel van klank, kleur en beweging in Arnhem EDERVEEN Stuweomplex te Amerongen nadert voltooiing Ruim 1000 wandelaars aan start Comité autotocht voor ouden van dagen te Rhenen vrijdag 27 mei 1966 VOOR THUIS Voordat de groep van 22 spelers en leiders naar Oost-Beriyn vertrokken poseerden zij op het station De Klomp voor onze fotograaf. Aanvankelijk zouden er 23 graan maar de spil van het jeugdelftal Hardeman raakte j.l. zater dag: »>U een wedstrijd dermate geblesseerd dat hij geen toestemming van de dokter kreeg mee te gaan. Bijzonder sneu voor deze sport jongen en wü wensen hem dan ook sterkte en beterschap toe. De groep die via Utrecht met de D-trein naar Oost-Berlijn vertrok zal in Oost-Berlijn tijdens de Pinksterdagen enkele wedstrijden spelen tegen Dynamo Berlijn, waarna men maandagavond weer thuis hoopt te zijn. In onze vrijdageditie zullen wij op de gebeur tenissen achter het IJzeren Gordijn terugkomen. Door de leerlingen van de vormings klassen van de Veenendaalse Christe lijke Huishoudschool is deze week, te zamen met leerlingen van een dergelijke opleiding in Katwijk, deelgenomen aan een Vormingsweek, welke gehouden werd in Den Alerdinck te Laag-Zuthem in Overijssel. De week, die onder leiding stond van vormingsleider Wika W. Veen- •tra, had als thema: Hedendaagse Jeugd. Alle dagen van de week, nadat men maandag in de middag in Laag-Zuthem was gearriveerd hadden een druk bezet programma. Het bestond uit lezingen, als: Jongeren vandaag, door drs. J. Kooi uit Groningen; Mode voor Jongeren, door mevr. Elema-Bakker uit Groningen; Wonen, nu en morgen, door architect Reeskamp uit Hasselt; Jeugd, geloof en ongeloof, door ds. Kuylman, leider van Den Alerdinck; en Moderne schilders met vertoning van diapositieven door mej. Knottenbelt. Woensdag stond de gehele dag in het teken van de woningbouw, waarvoor een fabriek in pre-fab huizen bezocht werd, men voorgelicht werd over het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten en men Bouwfondswoningen bezichtigde. Alle avonden was men praktisch of ontspannend bezig, terwijl hedenavond, als besluit van de week een grote feest avond door de deelnemers georganiseerd wordt. Zaterdag hoopt men in de loop van de ochtend weer in Veenendaal te arriveren. Verkiezingsuitslagen worden door CH becommentarieerd De Christelijk-Historische Unie in Veenendaal zal op woensdag 1 juni een bijeenkomst organiseren in het OCB-ge- bouw. Deze bijeenkomstdie om 20 uur begint zal in het teken van de die dag gehouden gemeenteraadsverkiezing staan. Het is de bedoeling, dat de uitslagen van de verschillende stembureaus direct na het bekend worden daar gepubliceerd worden en van commentaar voorzien. Voor commentaar zullen vooraan staande CH-figuren aanwezig zijn, waar onder wethouder Ant. de Ruiter en de heer C. van Genderen o.m. lid van de Provinviale Staten van Utrecht, terwijl met andere prominenten nog besprekin gen gaande zijn. In de zaal zal ook een tv-toestel aan wezig zijn, om het gebeuren in den lande te kunnen volgen. Aan de bezoekers van de avond zullen formulieren uitgereikt worden, waarop de uitslagen van de diverse bureaus ge noteerd kunnen worden, zodat iedereen zijn eigen overzicht verkrijgt. Dit toe te juichen initiatief verdient een grote publieke belangstelling, opdat er eindelijk weer eens wat leven in de verkiezing3brouwerjj in Veenendaal komt. Heerlijke TAART en fijn GEBAK diverse soorten. Om mee te nemen op reis, AMANDELRINGEN, AMANDELGEBAK, AMANDELBROODJES Zwitsers zand Praliné's Cake met en zonder vruchten enz. UW ADRES: Het fijne komt van Het OCB-gebouw bood gisterenavond maar net genoeg zitplaatsen aan alle belangstellenden voor de openbare bijeenkomst van de AR-klesvereniging te Veenendaal. Het feit, dat deze kiesvereniging een spreke^ van formaat had uitgenodigd was daaraan uiteraard niet vreemd. Wat de meesten misschien verwacht hadden kwam het magerst uit de verf: de gemeentepolitiek Hetgeen niet wil zeggen, dat het tweede kamerlid, de heer B. Roolvink, geen „les" in petto had voor zijn geestverwanten die op hte terrein van de gemeentepolitiek vooraan staan en degenen die princi pieel een plaats achter dit front inne men. Wat het meest opviel in de inleiding van de heer Roolvink was, dat hij voor namelijk sprak over het christen zijn in de wereld van vandaag. Alle wrijf punten tussen de christelijke partijen, hun gescheidenheid en verscheidenheid liet de spreker onaangeroerd. In een eenvoudig betoog schetste de heer Roolvink de groei en de ontwik keling van de wereld, een wereld die evenals de mens volgens een ge maakt bestek naar zijn eind gaat. En in die wereld staan doodeenvoudige mensen, die er de verantwoording voor hebben. Banketbakkerij Hoofdstraat 87, tel. 2967, V'daal Dokter Kets nam afscheid van Groene Kruis Woensdagavond werd in het wijkge- bouw van het Grorene Kruis te Veenen daal de jaarlijkse algemene ledenverga dering gehouden van deze vereniging. Op deze vergadering werd afscheid ge nomen van dokter J. H. Kets, die ruim 22 jaar als voorzitter deel van het be stuur van deze vereniging had uitge maakt. In 1944 volgde hij zijn vader op, die meer dan 60 jaar geleden een der op richters van de vereniging is geweest. De heer F. H. van Schuppen die re glementair aftredend was alsmede de heren W. J. Schoemaker en J. H. Schot moesten op eigen verzoek ook vervangen worden. Het bestuur had als kandidaten gesteld de heren G. Annot, ir. I. de Boer, H. J. Lammers en C. Smit, die zonder hoofdelijke stemming in het bestuur be noemd werden. Het bestuur zal uit zijn midden een nieuwe voorzitter kiezen, zodat deze nu nog niet bekend i3. Een der belangrijkste en meest in grijpende mededelingen was waarschijn lijk het openbaar maken van het be stuursbesluit, dat de douches met ingang van 1 juli a.s. niet meer voor het publiek beschikbaar zullen zijn. Het bestuur kwam tot deze beslissing, omdat de laatste jaren de belangstelling voor deze inrichtingen steeds terugliep, en de kos ten voor verwarming en dergelijke veel te hoog zijn opgelopen. Het verslag van de penningmeester vertoonde een batig saldo van ruim ƒ6000. Ook de begroting voor dit jaar sluit met een overschot. Voor het verslag van de secretaris verwijzen wij naar pag. 10 van dit nummer, waar wij het in extenso afge drukt hebben. AUTO GEAMPUTEERD Maandag ontdekte de heer G. v. V. te Rhenen dat, gedurende de nacht de twee voorwielen van zijn geparkeerd staande personenauto waren ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Ernstig gewond Maandagavond om 9.30 uur reed de 17-jarige J. N. uit Rhenen met zijn bromfiets over de Grebbeweg, toen zijn voorwiel blokkeerde sloeg hij over de kop. Hij werd ernstig gewond overge bracht naar het Julianaziekenhuis. Het was met name de verantwoor ding van de mens voor zijn medemen sen, die spreker vanuit een Bijbelse vi sie toepaste op de politiek, zoals de A.R. die vandaag naar zijn mening moet voeren. Alle problemen en knelpunten, die er in eigen land en daarbuiten lig gen vanuit een Bijbelse bewogenheid benaderen. DIRECTIE OUWEHANDS DIERENPARK MEENT: Vangen en opsluiten witte walvis betekend gewisse dood Leerlingen uitvoering streekmuziekschool Zaterdagavond gaven de leerlingen van de streekmuziekschool Resteren en omstreken een blijk van hun kunnen in het Dorpshuis. Deze school heeft momenteel in Ame- rongen een 30-tal leerlingen. De directeur, de heel Jan van Alphen sprak in zijn openingswoord de hoop Op het eerste alarm, dat er op de uit dat deze avond ertoe mag bijdragen Boven-Rijn in Duitsland een witte ZkLJiïtotoT*"™ walvis was gesignaleerd, die bezig Vele van de optredende leerlingen i c ia.. ontvangen hun lessen van de muziek- was de rivier af te zwemmen om ,eraar sChrl8tiaan Verburg, te Ameron- weer open water op te zoeken, heeft gen, adjunct-directeur van de school, men zich in Ouwehands Dierenpark ïlo»g— r&t aan de Rijn te Rhenen op alles voor- nog pas kort les hebben, er waren er bereid om zo'n zeldzaam exemplaar!™* te vangen en onder te brengen in het worden, dat de muzikantjes in spee ge- dierenpark op de Grebbeberg. weldig hun best hebben gedaan om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Na ieder werkje was er dan ook een „Onze eerste opwelling was aldus appIaU8 van de goed gevulde zaaL directeur J Baars, „dét is een prachtige De meegte leeriingen spelen blokfluit aanwinst. Maar toen we ons pas goed Sommi hadden het in deze moeilij_ gingen realiseren wat voor moe.hjkheden kg kun*st een heel eind bracht het mee zou brengen, kwamen we al ras Dat de gchool veel mogelijkheden biedt op andere gedachten. Zeker we zouden bleek wel ult het 0ptreden van het het dier tijdelijk in het 50 m bassin van Schoolorkest, dat onder leiding van de ons zwembad een plaatsje hebben kun- heer Kleinbussink een drietal werkjes nen geven. Er zouden tienduizenden Ne- bijzonder goed ten gehore bracht. Dit derlanders en zeker ook buitenlanders op orkest is samengesteld uit violen, blok- af gekomen zijn. Maar dan? Er is in fiuiten, fluit, gitaren. Nederland geen outillage om een witte jjet daarna optredende accordeonor- walvis, zeker niet van vqf meter lengte, kest 0nder leiding van de heer Van Me- in een bassin onder te brengen. Het zou teren oogstte eveneens zeer veel succes, één grote strijd zqn geworden om het Hopenlijk zal deze avond er inderdaad dier in leven te houden, één groot ge- toe bijdragen dat velen, en dat hoeven vecht om voedsel en zeewater. Zeerobben heus niet alleen kinderen te zijn, de en zee-olifanten, ook dolfijnen kunnen weg naar de muziek zullen vinden. in gevangenschap worden gehouden, j maar een walvis? Neen. Wanneer we UITOEFENING KIESRECHT VOOR er in geslaagd waren of er alsnog in PERSONEN IN DIENSTBETREKKING zouden slagen het verdwaalde dier te in verband met de a.s. verkiezing voor vangen, dan zouden we hem onmiddellijk de leden van de gemeenteraad worden op transport stellen naar open water, belanghebbenden herinnerd aan het feit, Wetenschapsmensen hebben ons al ge- dat iedere werkgever verplicht is te zorgen, dat iedere werknemer, die bij hem in dienstbetrekking is de gelegen heid krijgt aan de verkiezing deel te nemen. Dezeverplichting geldt niet voor werknemers, die uit hoofde van hun dienstbetrekking binnen de voor de stemming bepaalde tijd niet vertoeven in een gemeente, waar zij aan de stem ming kunnen deelnemen, of in een aan grenzende gemeente, tenzij zy niet meer dan twee achtereenvolgende uren ver hinderd zijn hun arbeid te verrichten. Het woord Pinksteren is afgeleid van het Griekse telwoord pentekostes dat vijftigste betekent. De kerk noemt dus alleen maar een telwoord om aan te duiden wat op de vijftigste dag na Pasen te Jeruzalem gebeurde en in de beide eerste hoofdstukken van het boek pandelingen" wordt beschreven. De kerk deed dit tn navolging van het Oude Testament. Ook de joden vierden de „vijftigste" dag na Pasen. Dat is bij de joden de dag van de wetgeving op de Sinai, 50 dagen na de uittocht uit Egypte. Het telwoord heeft dus een his torische en symbolische betekenis. De Exodus, de uittocht uit het diensthuis, was het eigenlijke, de verlossing en bevrijding van Israël, maar op die vijftig ste dag erna kreeg het leven van verlossing en bevrijding zijn richtsnoer in de wet van de Sinai. Het is in het Nieuwe Testament niet anders; de verrijzenis na Golgotha is het eigenlijke, maar op die vijftigste dag krijgt het verlossingsleven zijn „geest", zijn richtsnoer. De eenheid en harmonie in deze dubbele parallel van Oud en Nieuw Testament mag een won der heten, dat elke literaire compositie van mensenhand overtreft. En wat gebeurde er nu eigenlijk op die vijftigste dag na Pasen? Er zijn dan uitwendige tekenen, tongen als van vuur en een talenwonder, alsmede in wendige begeestering. Op het laatste komt het aan. Die uitwendige tekenen zijn alleen tekenen, signalen, van het grote, dat in het inwendige plaats grijpt en dat „uitstorting van de Heilige Geest' 'wordt genoemd. Wat is hier} „Geest"? Het Griekse woord ervoor is pneuma, wat betekent: adem, levens- vraagd, wanneer het dier dood zou wor den aangetroffen, het onmiddellijk in de dichtstbqzijnde diepvries te stoppen, om het zo vers mogelijk te kunnen gebrui ken voor het instellen van een weten schappelijk onderzoek, vooral wat be paalde organen van deze vis betreft. Voor de wetenschap schijnt het bezit van zo'n witte walvis bijzonder waardevol te zijn. Dit is echter het laatste wat ik hoop." Inmiddels houdt de berichtenstroom over de witte walvis aan. Of men in Ouwehands Dierenpark klaar staat om hem te vangen? „Zeker", zegt de heer Baars, „zodra de vis in de buurt van Rhehen komt, trekken we er met zoveel mogelijk men sen en materiaal op uit. Maar alleen met het doel het dier, wanneer de vangst ge lukt, zo spoedig mogelijk over te brengen naar de Noordzee!" De directie van Ouwehands Dierenpark is van mening, dat het vangen en opsluiten van deze vis, zeker zqn gewisse dood betekent. Van 25 juni tot 2 juli: Van zaterdag 25 juni, tot en met zaterdag 2 juli staat Arnhem weer in het teken van de NATO-taptoe. Officieel dan, want officieus begint de taptoe weer met de generale repetitie op 23 juni, terwql er vrijdag 24 juni een uitvoering in het Stadion te Heerlen wordt gegeven. De Gala-avond, welke zal worden bij gewoond door Hunne Koninklijke Hoog heden prinses Beatrix en prins Claus, wordt gehouden op dinsdag 28 juni. Deze avond zal traditioneel ook worden bijgewoond door delegaties van Nato en Shape, ministers en ambassadeurs. De kern van de taptoe, de Nato-kapel is compleet door toezeggingen uit alle 15 landen. Deze kapel wordt beschouwd als het symbool van eenheid, om de saamhorigheid en vriendschap tot uit drukking te brengen. Deze kapel zal de taptoe openen, onder leiding van kapel meester H. W. A. C. Warnas. Het is de organisatoren gelukt vele bekende orkesten en bands naar Arnhem te halen. Enkele daarvan zijn: de Engelse Royal Scots Greys, de Amerikaanse Marching bands USA, een 3-tal Ameri kaanse bands dat gezamenlijk zal optre den onder leiding van Major Mario S. Petrelli, en een drum- and pipercorps nl. The Queen's Own Highlanders, die in originele Schotse melodieën het bijzon dere doedelzakgeluid zullen laten horen. Een geheel nieuw aspect van de Taptoe is het optreden van The singing soldiers. Het bestuur van de Taptoe is speciaal naar Koblenz gereisd om deze zingende soldaten te horen en was enthousiast over hetgeen zq brengen. Het belooft dan ook een hoogtepunt van het programma te worden. Als ieder jaar zullen ook nu weer de Nederlandse korpsen als vaste kern fun geren. Het zijn de Kapel van de Konink- lijke Luchtmacht, het Tamboerkorps van de Garde Grenadiers, o.l.v. sgt.-maj. W. Reijnders, het Tamboerkorps van de Koninklijke Marechaussée o.l.v. opper A. Boer, het Tamboerkorps van de Konink lijke Luchtmacht o.l.v. sgt.-maj. J. Eijk- hout en het Tamboerkorps van het Regi ment Van Heutsz o.l.v. sgt. B. Pluym, die in hun bijzondere uniformen her inneringen oproepen aan de historie. De algehele muzikale leiding berust weer bij majoor H. F. W. van Diepen beek. Het bestuur hoopt nog beslag te kun nen leggen op de Alpenjagers de Italiaanse Bersaglieri terwijl ook in België nog over deelname van een korps onderhandeld wordt. Het is aan te bevelen de kaarten vroegtijdig te bestellen, omdat ieder jaar vele belangstellenden tevergeefs de reis naar Arnhem maken. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de V.V.V.'s van Arnhem. Nqmegen en Utrecht. Vele Arnhemse sigarenzaken en busstations van de G.T.W. hebben kaarten in voorraad evenals de kiosk op het Presikhaaf. De N.S. verzorgt goedkope trein/toe gangsbiljetten, vanaf een 12-tal stations in Nederland. DVSA I—SOESTERBERG I De laatste wedstrijd heeft voor DVSA wederom de volle winst gebracht. Hier door bereikte men een definitieve 2e plaats op de ranglijst. De wedstrjjd werd in een zeer goede verstandhouding ge speeld en ook het spel was redelijk goed gezien het feit, dat er geen enkel belang meer op het spel stond. Reeds direct nam DVSA het heft in handen en met vlotte combinaties trachtte men een opening te forceren. Vele malen kwam men al in het begin bij een doelpunt, doch door slecht af werken, zat er geen doelpunt in. In deze periode kwam ook Soesterberg tot uitvallen en dat deze niet van gevaar ontbloot waren bleek in de 10e minuut toen door slecht ingrijpen der DVSA- verdediging Soesterberg de leiding kon nemen. DVSA ging niet bij de pakken neerzitten en het lukte aan G. Blanke- stein om door de verdediging van Soes terberg te wringen. Hij dreef de bal tot de doellijn op en hoewel iedereen een voorzet verwachtte kon hij zelf uit deze moeilijke hoek doelpunten. Ook hierna bleef DVSA sterker, doch het NIET VAN DE AARDE Hoe ver, o, Heer, zijn w'op gewone dagen, verwijderd van Uw hart en van Uw Geest, wij durven haast geen zegen U te vragen, wij zijn steeds in de wereld druk geweest, wij hebben ons bekommerd om het vele, dat ons omringde en de aandacht vroeg, en aan Uw stem verleenden wij geen toegang, Wij hadden aan ons daag'lijks brood genoeg. Maar ergens in ons hart leeft een verlangen, Soms zien w' ontsteld de leegte om ons heen. De talloze door ons verspilde uren Dit zielloos spel mag toch niet eind'loos duren, De tijd die ons nog rest, is wellicht maar heel klein. Heer, kom Gij ons door Uwe Geest versterken, Wij voelen ons zo nietig en zo klein, Leid ons terug, wil ons Uw bijstand schenken, Leer ons, dat wij te allen tijd bedenken Dat wij wel op de aard niet van de aarde zijn. A. H. duurde toch circa nog 30 minuten voor dat A. v. d. Berg via een goede door loopbal 21 kon aantekenen. Tot de rust bleef DVSA sterker, doch er kwa men geen doelpunten bij. Na de thee kon DVSA met de wind mee ten aanval trekken en in de le minuut reeds kon G. de Kroon de stand naar 31 schieten. Het eerste kwartier kenmerkte zich door een volledig over wicht voor DVSA en dit werd ook het beste deel van de wedstrijd. A. v. Soest bracht al gauw de overwinning bij DVSA op 41. Hierna kreeg Soesterberg weer gele genheid om wat op adem te komen en door een goede aanval over links, waar uit een magnifieke voorziet volgde, kon haar rechtsbuiten met een keurige kop bal de achterstand verkleinen 42. Dat de DVSA rechtshalf met een ver schot onder de lat er nog 52 van kon maken was alleen belangrijk voor de statistiek. adem, leven. Deze uitstorting van de Heilige Geest is meer dan ons normale geestelijke leven, want redelijke den kende mensen waren de 120, die toch in de Pinksterfeestzaal waren vergaderd, tevoren ook. Bezien we het nader, dan merken we op, dat de kleine gemeente na de hemelvaartsdag nog steeds niet goed weet, wat ze doen moet. Dat was reeds zo sinds Pasen. De Emmaüsgan gers gaan dan geërgerd naar huis. Pe trus en de zijnen zoeken hun vissers boot weer op; ze moeten daarvandaan worden gehaald. Op Pinksteren vindt men de kleine groep getrouwen bijeen in gebed en besluiteloosheid. Het is ook geen kleine zaak. De Meester stond op en voer ten hemel. Maar zij, wat moe ten en kunnen zij zonder Hem nu doen? Een groepje vissers en tuinlieden in het midden van een machtige wereld, waar alles en allen tegen hen zijn! Gaan pra ten met ieder en overal waar het maar kan? Och kom, wat zal het baten; en al wint men er een paar, wat helpt het. We kunnen het ons goed voorstel len, dat ze het niet weten; niets doen, neen, dat weten ze al wel; dat deugt niet; maar hoe en wat dan wèl te doen, dat verwart hen zoals het ons zou ver warren. En dan plotseling gebeurt het. De Geest (niet met een kleine g doch met een grote G) komt over hen en in eens weten zij allen wat ze moeten doen. Op hetzelfde ogenblik zijn ze mis sionarissen en apostelen geworden, zen delingen, die getuigen, getuigen, om er nooit mee op te houden. Petrus begint ermee; zijn Pinksterrede is de eerste en de beste, die ooit in de wereld werd ge houden. En de anderen volgen, volgen, tot het eind van de wereldgeschiedenis. Hierin branden van binnen meer ton gen van vuur dan in het uitwendige te ken en hierin is de éne wereldtaal van de Heilige Geest, die alle volken en ta len overwint tot de éénheid van de Bruiloft des Lams is gekomen. Zo is de christenheid één Pinksterleger des Heils, nu nog steeds en tot Jezus we derkomt. DE BIJEN KWAMEN TERUG De imkers van Ederveen hebben een zestig tal byeenkorven naar de Betuwe gebracht voor de bestuiving van de boomgaarden. De fruittelers zijn hier erg op gesteld en betalen dan ook bruto 15,per korf die daar gebracht worden in het bloeiseizoen. Ze zijn thans weer opge haald en de imkers waren erg tevreden met het resultaat, de korven hadden ho ning gewonnen, en er zijn geen zwer men zoektgeraakt. De organisatoren hebben weer vele aanvragen gekregen voor volgend jaar en men verwacht dat men er dan ook meer zal kunnen plaat- Het Stuweomplex te Amerongen nadert zijn voltooiing. Men is thans bezig met de installatie van de machines, elektrische geleidingen enz. Dit vertelde de heer Ir. J. C. Slagter zaterdagmiddag aan de leden van het Nut te Amerongen, die een excursie naar dit complex maakten. Nogmaals ver telde de heer Slagter het hoe en waarom van dit complex. N.l. de verbetering van de scheepvaart op de Ryn en de toevoer van meer water aan het zoetwaterbekken voor Noord-Nederland, het Flevomeer. v Als de stuw klaar is, zal hij meteen Naast de stuwen bevindt zich een in bedrijf worden gesteld, hoewel het sluisklok voor de scheepvaart. De 7e Herdenkings Grebbe tocht, die de Wandelsportvereniging „De Vroiyke Jantjes", zaterdag jongstleden organiseerde, is in alle opzichten een succes geworden. Begunstigd door mooi wandelweer vertrok de Muziekvereniging „Ons Genoegen" om precies half drie van het Eigen Gebouw, om de ruim 1000 wandelaars naar het fraaie parcours te brengen. 3e prijs: Rijnkanters, De jury had een moeilqke taak, het geen biykt uit het geringe puntenverschil Mevr. Hopma, penningmeesteresse van de KNBLO reikte de pryzen, die door de ingezetenen van Rhenen waren ge schonken, uit. De uitslag was als volgt 5 km: leprys: Sabina, Oud Beijerland, 221 pnt. 2e prijs: Malburgen,-Arnhem, 210 pnt. 3e prqs: Julianaschool, Leersum, 208 pnt 4e prijs: Ons Genoegen, Ede, 204 pnt. 5e prijs: v. Limb. Stirumschool, Heelsum, 198 pnt. 10 km: le prijs: Malburgen. Arnhem, 687 pnt. 2e prqs: de Globetrekkers, Boxtel, 663 pnt. 3e prijs: de Vrolijke Tippelaars, Boven-Leeuwen, 638 pnt. 4e prijs: de Rijnkanters, Wageningen, 630 pnt. 5e prijs: S.S.S., Veenendaal, 628 pnt. 10 km, SchoolgToepen: le prqs: Julianaschool, Leersum, 665 pnt. 2e prijs: Da Costaschool, Utrecht, 646 pnt. 3e prqs: v. Limb. Stirumschool, Heelsum, 639 pnt. 4e prqs: Da Costaschool, Utrecht, 611 pnt. 10 km, Rhenense schoolgroepen le prijs: Ericaschool, 596 pnt. 2e prijs: Platanerschool. 15 km: le prijs: Sabina, Oud Beijerland, 698 pnt. 2e prqs: Irene, Eindhoven, 666 pnt. Wageningen, 663 pnt. 4e prqs: Malburgen, Arnhem, 647 pnt. 5e prqs: de Globetrekkers, Boxtel, 645 pnt. 25 km: leprys: Sempre Avanti, Wageningen, 670 pnt. 2e prqs: Malburgen, Arnhem, 668 pnt. 3e prqs: DSD, Capelle a.d. IJssel, 665 pnt. 4e prijs: Irene, Eindhoven, 664 pnt. 25 km, militairen: le prijs: 14e Veld Art. Ede, 570 pnt. 2e prqs: 14e Veld Art., Ede, 560 pnt. complex te Driel dan nog lang niet klaar is. Er zal voor deze stuw toch echter al eenigszins regelend kunnen worden opgetreden met betrekking tot de IJs sel. die het water naar het Flevomeer voert. Als straks de bouw voltooid is, wordt de hulpdijk weggegraven. Reeds nu staat de vroegere bouwput in het water, hierdoor konden de zware metalen schuiven en de optrekmechanis- mes per schip worden aangevoerd en op hun plaats gebracht. Iedere vizier- schuif (er zijn er 2) wordt opgetrokken met zware stalen kabels. Deze worden met een bok in de bedieningsruimten gebracht, gelegen boven de betonnen boog. Daartoe wordt eerst het stuk dak van deze ruimten verwqderd, waarna de kolossale spoelen op hun plaats worden gebracht. Nadat de heer Slagter vele bijzonder-j heden had verteld begaf het gezelschap! zich naar het eigeniyke werk. Onder het gehele complex door is een onder-1 aardse gang aangebracht. Een lift aan iedere oever maakt deze gang toegan kelijk. Over het looppad over de schui ven aanvaardde men de terugtocht. De betonnen oeverstukken hebben een hoog en laag niveau. Bij hoog water loopt het onderste niveau onder. Vandaar ook dat vanuit het bedieningsgebouw een brug is gemaakt naar de stuw. Zijn de schuiven geheel gesloten, dan kan er toch nok water doorgelaten wor den. Er is nl. een verbinding gemaakt, waardoor een geringe hoeveelheid door kan stromen. Het niveauverschil aan beide zijden van de schuiven zal onge veer 3 meter bedragen. Het waterniveau in het pand Amerongen-Driel zal onge veer 6 m -f NAP korden gehouden. Eni ge meters hoger dan nu normaal is. Deze wordt alleen gebruikt wanneer de stuwen gesloten zijn. Ook dit sluis- complex nadert de voltooiing. De deu ren worden thans aangebracht. De sluizen worden niet bediend vanuit het centrale gebouw, doch vanuit aparte bedieningsgebouwtjes. Nadat de Nutsleden zich weer eens van de stand van zaken op de hoogte hadden gesteld vertrok een lange rij au to's via de kronkelende dyk weer in de richting Amerongen, nadat de heer Van Bergen namens het bestuur de heer Slagter harteiyk dank had gebracht voor zyn rondleiding. SCHOOLMUTATIE'S Op de Kon. Julianaschool te Ederveen hebben de laatste tyd enige personeels- mutaties plaats gehad. I Voor Juffr. Tanis die reeds vertrokken is komt met ingang van 1 juli a.s. Juffr. Huurneman uit Hengelo (Gld.). Voor Juffr. Alberti die de school gaat verlaten is met ingang van 16 augustus benoemd Juffr. v. d. Berg uit Oude Tonge. Aangezien de school toestemming kreeg tot het benoemen van een achtste leerkracht, werd benoemd Juffr. Bree- schoten uit Overberg. Deze benoemingen zijn alle dames ge worden, dit heeft men gedaan vooral met het oog op het handwerken waar aan nog meer aandacht besteden wil. Ook de Chr. Kleuterschool wacht op sollicitanten aangezien de leidster Mej. Eijgenraam uit Ede met ingang van 1 september de school gaat verlaten. VETERANENTOERNOOI NSVSVRC 1—6 Op de van te voren vastgesteld in- haaldatum werd de uitgestelde wed strijd NSVS-VRC gespeeld. NSVS bleek niet opgewassen tegen het sterke elftal van VRC en het werd een royale 1—6 overwinning voor de Racingclub. NSVS kon althans op het einde van de wed strijd nog de eer redden. Standen: Afd. A. ongewijzigd. Afd. B: VRC 2—4; GVVV 2—4; SKF 2—2; NSVS 20; Boxal 20; Programma vanavond 27 mei: aanvang 18.45 uur DOVO- Me rino's; 18.45 uur SKF-Boxal. Programma voor a.s. dinsdagavond: Aanvang 19.00 uur Unitas-VSW; Aan- van 20.00 uur VRC-GVVV. Er wordt dus op één veld gespeeld. De jaarlijkse autotocht zal plaats hebben op zaterdag. 11 juni 1966. Een bezoek aan Arnhem, Silvolde en Apeldoorn staat op het programma. Deelnemers kunnen zich opgeven: donderdag, 2 juni 1966 des avonds van 7 tot 8 uur ten kantore van de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. te Rhenen. H.H. autobezitters die voor dit doel hun auto ter beschikking kunnen stellen worden uitgenodigd zo spoedig mogelijk hiervan opgave te doen aan de Heer Ph. de Rooder p.l. Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. te Rhenen. Telefoon 2455. AMERIKAANSE KRIJGSGEVANGENE TERUG UIT CHINA HONG KONG: Clarence C. Adams, een voormalig Amerikaanse korporaal, die tijdens de Koreaanse oorlog krijgsge vangene werd gemaakt en na de strijd in China verkoos te blijven, is donder dag met zijn Chinese vrouw en twee kinderen in Honk Kong aangekomen. Hij heeft twaalf jaar in China vertoefd. Adams wil naar de V.S. terug om zijn moeder te zien.

De Vallei | 1966 | | pagina 4