-7ustètt£, d. j. mm verzekeringen hypotheken financieringen Vereniging 8 R.I.-1940 herdacht op Tweede Pinksterdag gevallen makkers VEENENDAAL Receptie ter gelegenheid van kampioenschap Rhenus met talrijke felicitaties en geschenken ACHTERBERG EDERVEEN SCHERPENZEEL Ons Genoegen organiseerde geslaagd muziekconcours VLTC-2 kampioen, geen titel voor de jeugd ASSURANTIEKANTOOR MULDER IJfc VALLEI" dinsdag 31 mei 1966 2 Als herdenking van dc strijd die tijdens de Pinksterdag van 1940 door het 8ste Regiment Infanterie op dc Grcbbeberg werd gevoerd, komt de Vereniging 8 R.I.-1940 telkenjaren op tweede Pinksterdag op de Militaire Begraafplaats op de Grebbeberg bijeen om de ge vallen makkers te herdenken. Ook dit jaar vertrok vanaf hotel de Grcbbeberg omstreeks kwart voor twaalf een stoet van oud-strijders en nabestaanden naar de begraafplaats, waaronder een aantal geno digden als de Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland mr. H. W. Bloemers, de territoriaal bevelhebber West geeraal-majoor Lagerwerf, burgemeester Matser van Arnhem en zijn Rhenense collega jhr. mr. Bosch ridder van Rosenthal. Toen de stoet bij de begraafplaats aan kwam luidde daar de klok van het monument en men stelde zich op rond het monument van 8 R.I. VERKOOP ZOMERZEGELS Door leerlingen van de Christelijke Huishoudschool in Veenendaal is dit jaar actief deelgenomen aan de verkoop van de zomerzegels. Deze verkoop heeft een bedrag opgebracht van f 2046,95, waarvoor het comité allen die daar aan hebben meegewerkt hartelijk dank zegt. DE LUCHTREIZIGER VLOOG WEER De E.V.P.V. De Luchtreiziger te Vee nendaal nam afgelopen week deel aan de wedvlucht van Corbeil. De afstand was 438 km en de duiven werden 6.15 uur losgelaten de eerste meldde zich bij A. v. d. Bovenkamp om 13.34 uur. De verdere uitslag was: A. v. d. Boven kamp 1-2-3-5-19-22; O. Nekeman 4; B. H. C. Schuurman 6-14-15-24; G. Fasse 7-12-16; R. Sukkel 10; G. Muller 11; C. v. Engelenburg 13; H. v. Kooten 17-20- 21-25-26; W. Slotboom 18; W. Brouwer 27. BROMFIETSER REED LINKS Zondagavond reed over de Prins Bern- hardlaan de militair G. J. C. R. uit Ede op zijn bromfiets. Ten gevolge van het nuttigen van enkele glaasjes geestrijk vocht, of de verkiezingspropaganda van de laatste dagen was hy het verschil tussen links en rechts vergeten. Dit laatste werd hem noodlottig, want ter hoogte van nr. 177, toen hij fris en vrolijk aan de voor hem linkerkant van de weg reed naderde uit tegenoverge stelde richting een personenauto, be stuurd door de heer G. M. v. W. uit Ederveen. Deze hield wel rechts, zodat een botsing onvermijdelijk bleek. De beide vervoermiddelen werden vrij ern stig beschadigd. MEVR. VISSER RAADDE LEDENAANTAL A.N.G.B. Het getal 30563 zal mevrouw A. Vis ser-Spieker Adr. van Ostadelaan 11 in Veenendaal haar leven lang niet meer vergeten. Dit was namelijk de stand van het aantal leden van de Algemene Nederlandse Grafische Bond op haar op pinkstermaandag in de RAI in Am sterdam gehouden feestdag ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan. Tijdens die feestdag werd een wed strijd gehouden in het raden naar het juiste ledenaantal. De hoofdprijs was een reisje van 5 dagen naar Parijs. Mevrouw Visser was de enige uit het gezelschap, die het juiste aantal noem de. Zij zal samen met haar man, die in dienst is bij De Vallei, de lichtstad bezoeken. Nieuwe vrachtauto gemeentewerken Ten behoeve van de diëtist Gemeente werken moet een nieuwe vrachtauto worden aangeschaft. Een der reeds sinds 1955 in gebruik zijnde wagens begint gebreken te vertonen, zodat deze ver vangen moet worden. Het college stelt voor over te gaan tot een DAF-truck met een driezijdige NE- TAM-kipper. Ten behoeve van het heffen van trot toirbanden en dergelijke moet op deze wagen een laadkraan worden geplaatst. Hierdoor wordt een besparing van ar beidskosten verkregen. Behalve deze nieuwe vrachtauto wordt ook een nieuwe zandstrooier aange schaft. De totale kosten van deze inves tering bedragen 33.200. LICHT OP GROEN: AANRIJDING De heer J. V. uit Nunspeet reed maan dagmiddag over de Kerkewxjk in de richting van de Rembrandtlaan, komen de vanaf het centrum. Hij wilde rechts af de Rembrandtlaan inrijden, hetgeen toegestaan werd, doordat het groene licht voor de rechtsaffers brandde. Het rechtdoorgaande verkeer werd door het rode licht opgehouden. Op het moment, dat hij het rijwielpad passeerde sprong het licht voor het rechtdoorgaan de verkeer op groen, wat voor de heer A. v. M. uit Veenendaal het sein was met zijn brommer op te trekken. Zijn weg werd versperd door de auto van V., zodat een botsing met materiële schade het gevolg was. Als eerste voerde de voorzitter mr. B. Coops het woord. Hij zei onder meer: „Van daag is het 26 jaar geleden, dat 8 R.I. hier op de Grebbeberg een moeilijke strijd streed te gen een overmachtige vijand. Veel hiervan is vervaagd en versluierd, veel is ons ook bij gebleven. Het is goed dat de persoonlijke her inneringen aan dood en verschrikking op de lange duur gaan vervagen en we mogen God danken dat we op den duur kunnen vergeten. We denken nu aan hem, die viel voor de goede zaak. Onze kameraad van 8 R.I. en we denken aan hem, die de gevolgen van de oor log nog dagelijks ondervindt. Eerbied en dankbaarheid vervullen ons vandaag. Belang rijk is het, dat wij onze gevallen makkers niet vergeten en hen jaar in, jaar uit gedenken, want in onze gemeenschap van 8 R.I. is er steeds plaats voor hen. Moge deze herden king ertoe bijdragen, dat onze gebondenheid met hen die in de meidagen van '40 zo zwaar werden getroffen worde gesterkt en dat bui ten onze kring de weerklank daarvan mag worden gehoord. Hans Tiemeijer droeg vervolgens voor het gedicht „de Besten" van de Noor Grieg. Burgemeester Matser van Arnhem zei in zijn toespraak onder meer, dat er een ver gelijking kon worden getrokken tussen Pink steren 1940 en Pinksteren 1966. Toen was ei de onrust en de wrok var een vijandelijke inval, nu de onrust van een wereld die tracht zich in n vredesbalans te houden door op de grootst mogelijke schaal vernietigingsmid delen te produceren om op die manier de rust van deze Grebbeberg te behouden. De offers van Pinksteren 1940 zijn gebracht voor al de genen, die nu hier zijn. Bij vele jonge land genoten bestaat zo weinig behoefte om zich nog eens te bezinnen op wat er in de meida gen van 1940 en gedurende de oorlog ge beurde. Nadat de muziekvereniging de Eendracht uit Leuvenheim nogmaals gewijde muziek ten gehore had gebracht droeg Hans Tiemeier voor: „De man van het eerste uur", dat door hem met eerbied werd opgedragen aan de mannen van de Grebbeberg. Een stilte van één minuut werd verbroken door het signaal „The last post". Hierna leg de mr. Coops een krans bij het monument van 8 R.I., waarna één couplet van het Wil helmus ten gehore werd gebracht. Met een rondgang langs de graven werd deze plechtigheid besloten. Het door het eerste elftal van Rhenus behaalde kampioenschap en de daarmede gepaard gaande promotie naar de vierde klasse van de KNVB werd zaterdagmiddag afgesloten meteen zeer druk bezochte receptie in Paviljoen de Grebbeberg, waar velen bestuur en spelers voor deze gelegenheid hun gelukwensen kwamen aanbieden. De talrijke bloem stukken hadden de zaal een fleurige aanblik gegeven, terwijl voorts oo k nog vele gesevhenken waren aangeboden. Een lange rij van sprekers volgde elkaar deze middag op. Voorzitter L. van Setten zei in zijn openingswoord dat de vereniging na jaren van een dieptepunt tengevolge van het vertrek van enkele spelers, daar nu weer over heen was. Spreker wenste trainer Zeiler geluk die alles in het werk stelde om dit kampioenschap met zijn jongens te berei ken, terwijl ook de spelers zelf alles deden wat mogelijk was. Óp nu naar de derde klasse, aldus de voorzitter. Namens de Sportcommissie voerde mr. J. Deen het woord. Hij voelde zich de tolk van alle sportbeoefenaren in de gemeente en was verheugd te kunnen feliciteren met dit ver diende kampioenschap. Spreker hoopte dat dit aanstekelijk zou werken voor andere spor ten en vond het verheugend, dat binnen en kele weken de aanbesteding plaats zal hebben voor de nieuwe kleedgelegenheid op Candia. De heer C. Hoksbergen complimenteerde het bestuur als de stuwende kracht achter de spelers en bood een nieuwe clubvlag aan in de kleuren rood-wit, waarin men in de toe komst zal spelen als de fusie met Sportclub een feit is. De vlag is voorzien van het op schrift Candia '66 welke naam eveneens na de fusie van 1 juli zal worden gevoerd. Namens de zustervereniging Patria uit Zeist voerde de heer De Vries het woord. Het le elftal van zijn vereniging speelt even eens in de 4e klasse KNVB dus de mogelijk heid bestaat dat .beide verenigingen tegen el kaar zullen uitkomen. Zou dit het geval zijn, dan was hij eigenlijk bevreesd uit te komen tegen een ploeg die de naam van een geducht Romeins veldheer (Candia) draagt. De organisator van de Rhenense school- voetbalwedstrijden, de heer G. B. Runge was van mening, dat men van de kleinste pupil tot aan de oudste supporter had medege werkt aan dit kampioenschap en hij hoopte dat het in de vierde klasse goed zou mogen gaan. KIPPESLACHTERS OP DE BON Vrijdag zijn in Veenendaal een tweetal processen-verbaal opgemaakt door de keu ringsdienst van waren. Slachtoffers van deze dienst werden kippe- slachters, die in een niet voor dat doel ge schikte ruimte hun beroep uitoefenden. Hoe wel er, zoals de keuringsdienst nadrukkelijk verklaarde, op de kwaliteit van het vlees niets was aan te merken gingen ze op de bon. omdat de inrichting niet aan de eisen voldeed TEGEN PORTIER Mevr. K.L. uit Veenendaal reed vrijdag op haar fiets door de Hoogstraat. Voor een der winkels parkeerde even te voren de heer A.B. uit Roozenburg zijn auto. Op het mo ment, dat mevr. L. naderde opende hij het portier, met het gevolg, dat laatstgenoemde dit niet kon ontwijken. Zij kwam ten val. waarbij ze een knieletsel opliep. GEPARKEERDE AUTO GERAAKT Omstreeks het middernachtelijk uur wilde de heer W.M.J. wegrijden met een wagen, die geparkeerd had gestaan langs de Kerke- wijk. Voordat hij dit deed bemerkte hij, dat een der voorspatborden schade had opgelo pen. Als gewoonlijk tegenwoordig ontbrak van de dader ieder spoor. Burgemeester Bosch ridder van Rosenthal, die met beide wethouders op de receptie aanwezig was zei van voetbal niets te weten, omdat hij het als kind niet mocht, maar hij toonde zich toch verheugd dat men het zover had gebracht en wenste bestuur en spelers geluk met de plaats die zij in het Rhenense sportleven innamen. De heer Ph. J. Smit, voorzitter van Sport club Rhenen sprak de hoop uit, dat de toe komstige vereniging Candia '66 niet alleen vele successen zal mogen behalen, maar dat het in deze vereniging tevens prettig spelen zal mogen zijn. De heer W. Bochane sprak namens de WSV de Vrolijke Jantjes en deze zei dat de wandelaars, al bedreven zij dan een heel andere sport dan voetbal, toch met de voet ballers hebben meegeleefd. Namens de korf balvereniging sprak voorzitter B. Komduur. Deze complimenteerde niet alleen met de promotie, maar ook nog met de fusie en hij noemde dit een zeer gelukkig besluit. Namens Ons Genoegen wees de heer Mol op de pret tige samenwerking die er tussen de beide ver enigingen bestond en hij hoopte, dat de Rhe- nus-mars, die in de oorlog verloren ging nog eens uit een of andere hoek zou opduiken. De heer Wilbrink voerde het woord namens de veteranen en hij wees erop dat de voor zitter in het verleden met een bierflesje wel eens tot stilte moest manen als er vergade ringen werden gehouden. Hierin zag hij dan ook aanleiding om een voorzittershamer aan te bieden. Namens de jeugdcommissie wenste de heer Van Walsem geluk, doch voorzitter van Setten zei hierop, dat het aanbieden van bloemen op de dag van het kampioenschap door de jeugd voor hem toen het mooiste ogenblik van de dag was. Als besluit van de receptie bracht de muziekevereniging Oefe ning Baart Kunst nog een serenade voor het Paviljoen. RHENEN Aanrijding door achteruitrijden Op het kruispunt Zwarteweg/Lijnweg vond vrijdag omstreeks het middaguur, door dat automobilist T.B. uit Apeldoorn vanaf de Zwartcweg de Lijnweg op wilde. B. stopte om het verkeer over de Lijnweg voorrang te geven. Achter hem stopte een andere auto bestuurd door A.V. uit Lienden. Toen deze tot stilstand kwam reed de eerste auto achteruit. Beide voertuigen liepen scha de op. Botsing in file Maandagmorgen vond op dc Grebbeweg een aanrijding plaats. B.T. de V. uit Gorin- chem reed over de Grebbeweg in de richting Wageningen. Voor hem reed een file auto's die stopte, de V. bracht zijn auto ook tot stilstand. Een achteropkomende personenauto, bestuurd door J.v.B. uit Kesteren achter op de stil staande auto botste. Er ontstond materiële schade. Afscheid, bevestiging en intrede ds. P. M. Breugem D8. P. M. Breugem zal zondagmiddag 5 juni 1966 om i.alf drie afscheid nemen van de hervormde gemeente van Ach terberg en drie dagen later, n.l. woens dag 8 juni 1966 in de Dorpskerk, na vooraf in diezelfde dienst te zijn beves tigd door ds. J. van Rootselaar uit Bar- neveld, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Barneveld, waar hij beroepen is in de vak a'.ure van ds. B. Eysenga, die in verband met zijn benoeming tot ;erpredikant (stand plaats Garderen) op 22 december 1963 is bevestigd als predikant voor buiten gewone werkzaamheden bij de Neder landse Hervormde Kerk in haar geheel. Ledenvergadering plattelandsvrouwen Woensdagavond hielden de Platte landsvrouwen van CPB afd. Ederveen hun ledenvergadering in het Groene Kruisgebouw. Na opening en de ge bruikelijke notulen voorlezing, werden enkele ingekomen stukken besproken. Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de orde, aftredend en niet herkies baar waren: Mevr. Lagerweij-Stolk en Mevr. Lagerweij-Herikhuizen. Hiervoor werden gekozen tot alg. ad junct mevr. G. Smeenk-Dekker met 38 stemmen voor en 8 tegen, en tot pen- ningmeesteresse mevr. G. v. Heerdt v. d. Kieft ook met 38 stemmen voor en 8 tegen. In de pauze werden de dames ge- tracteerd op gebak door mevr. v. d. Heuvel die het 12V2 jarig huwelijksju bileum gevierd had. Hierna volgde de discussie in groepen over het onderwerp „Zakgeld", er werd een bijna oorverdo vend geroezemoes veroorzaakt door al die vrouwen over dit actuele onderwerp de eindconclusie was: wel zakgeld te geven en dit op te voeren in een zeer gematigd tempo zodat de jeugd met geld ommgaan vertrouwd raakt maar dit ook weet te waarderen. Vervolgens kwam het uitstapje aan de orde, besloten werd een uitstapje naar Aalsmeer-Schiphol-IJmuiden enz. er was veel interesse voor vooral in een heerlijke maaltijd op de terugweg. Ds. R. J. van de Hoef gaat naar Papendrecht Ds. R. J. van de Hoef uit Hierden in de classis Harderwijk heeft een beroep aangenomen naar de Hervormde Ge meente van Papendrecht, waar hij t.z.t. de opvolger zal worden van ds. H. C. Bultman, die op 19 augustus 1962 naar Sommelsdijk is vertrokken en die daar een week later intrede heeft gedaan. Rutger Jan van de Hoef werd op 27 augustus 1929 te Lunteren geboren. Hij bezocht eerst de h.b.3.-afdeling van het christelijk lyceum te Harderwijk en was daarna enige jaren werkzaam bij het christelijk onderwijs, n.l. als onderwijzer bij het lager onderwijs te SCHERPEN ZEEL in de provincie Gelderland, als leraar Engels aan de u.l.o.-school te Bar neveld en tenslotte al3 onderwijzer bij het lager onderwijs te Lunteren. Naderhand deed hij staatsexamen gymnasium A. en studeerde vervolgens nog theologie aan de Rijks Universiteit te Utrecht, waar hij in mei 1960 zijn kandidaats- en ruim een jaar later in juni 1961 ook zijn kerkelijk voorberei dend examen aflegde. Nadat de heer Van de Hoef, die was vrijgesteld om vier maanden stage te lopen (werkzaam te zijn als leervicaris) in februari 1961 na een te Groningen gehouden colloquium was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 15 april van datzelfde jaar (1962) door ds. G. Boer uit Katwijk aan Zee, toen nog predikant te Huizen in Noord- Holland en daarvoor te Lunteren, beves tigd als predikant van de Hervormde Gemeente van Hierden in de classis Har derwijk. Ds. Van de Hoef, die getrouwd is en vader van vier kinderen van re3p. acht, zes, vier en twee jaar is, hoopt, onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, in de loop van augustus van dit jaar af scheid te kunnen nemen van de Her vormde Gemeente van Hierden en in trede te kunnen doen te Papendrecht. P.T.T-AUTOMAAT De dienst van de PTT zal binnenkort aan de gevel van het hulppostkantoor te Scherpenzeel een zegel- en briefkaart automaat doen aanbrengen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Peter, z.v. H. van Lagen en H. Brons. Gehuwd: D. Cozijnsen en C. v. Voort huizen; G. A. van Barneveld en J. P. van Brummelen; E. J. Vermeulen en T. H. Alberts. Muziekkorpsen beheersten beeld in binnenstad Het was op tweede Pinksterdag in Rhenen alsof er een invasie van muziekkorpsen plaats vond. Dit kwam doordat er een concours werd gehouden van de bond van Har monie- en Fanfarekorpsen, provincie Utrecht en omstreken, waarvan dc muziekvereniging Ons Genoegen te Rhenen de organisatie in handen had genomen. Dit concours bestond uit diverse onderdelen, te weten een concertwedstrijd, een mars wedstrijd alsmede uit een tamboers- en drumbandwedstrijd. Vooral met de laatste onder delen, die in de openlucht plaatsvonden trok men uitermate veel belangstelling. Het was Rhenens burgemeester jhr. mr. Bosch ridder van Rosenthal, die tegen elf uur in gebouw Irene dc opening verrichtte en het een eer voor zijn gemeente noemde dat men hier voor de tweede maal binnen tien jaar een dergelijk concours mocht ontvangen. Tevoren had voorzitter E. van Veenendaal jury, bondsbestuur, erecomité en andere aanwezigen een hartelijk welkom op deze dag toegeroepen, terwijl bondsvoorzitter J. H. Dokkum uit Vreeland de wens uitsprak dat dit concours de muziekbeoefening in wijde kring zou mogen stimuleren en hij bracht Ons Genoegen dank voor het vele voorbe reidende werk dat zij had moeten verrichten. Nadat men gelegenheid tot repeteren had gehad begon de concertwedstrijd. De jury bestond uit de toonkunstenaars Eduard Flip- se, G. Boer en Otto de Vaal, die beoor deelden op de volgende punten: zuiverheid, klankgehalte, opvatting en tempo, nuance ring, frasering en techniek. In de tweede afdeling fanfare kende men geen eerste prijs toe. De tweede prijs ging naar „De kleine Trompetter - Wilhelmina' uil Abbebroek en Heenvliet, directeur J. Dek ker te Rotterdam (255 pnt), dat naast het verplichte nummer „Tournesol" van Courtois de Petite Serenade Facile van Gerard Bou- dijn ten gehore bracht. De derde prijs was voor „Kunst en Vrenidschap" te Zoetermeer onder directie van J. G. van Eek te Loos duinen (225 pnt). In de eerste afdeling fan fare behaalde Zuiderwoude uit Broek en Waterland, dir. M. Meijer, Amsterdam met vlag en wimpel de eerste prijs (315 pnt). De afd. uitmuntendheid was voor Nieuw Leven uit Loosdrecht, dir. G. v. d. Broek uit 's-Gra- veland dat met 289 pnt beslag legde op een eerste prijs. In de ereafdeling ging Juliana uit Nichtevecht met de erepalm strijken 289 pnt. dirigent J. H. Dokkum uit Vreeland. Tijdens de middaguren werd er meer aan dacht aan de show besteed, want het toneel WIJ STELLEN AAN U VOOR: Boer/melkslijter G. J. van Deelen van de S.G.P. De heer Van Deelen, een niet zo lange, vry dikke man, is zijn boerschap van het gezicht af te lezen. Hy heeft de gezonde kleur van de echte buitenman. Z(jn boerderij in het Ruisseveen staat wat achteraf, toch blijkt telkens weer, dat de Ruisseveners hem vinden kunnen. Men heeft hem niet voor niets wel eens de „burgemeester van het Ruisseveen" genoemd. Zelf zegt hjj hiervan, dat het niet waar is, dat hy als h(j de aandacht op het Ruisseveen vestigt hy helemaal voor zichzelf praat. Hjj vindt, dat hy op die manier de belangen van een belang rijke groep van de Veenendaalse bevol king behartigt. Dat hy er vaker dan anderen over praat, komt omdat hy er midden in leeft, hy komt directer dan wie ook met de problemen van dit ge bied in aanraking. Over zyn party zegt de heer Van Deelen „De S.G.P. is een beginselpartij, en daarom zouden we de gemeente ook graag geregeerd zien, op grond van Gods woord. Dit moet zijn een regering met handhaving van het openbaar gezag en rust in onze gemeente, vooral op de zon dag. De zondag is nog steeds Gods dag en Hij eist van ons, dat we die zullen hei ligen. Het doorbrengen van de zondag met sport en spel kan geen zegen voor onze gemeente geven." Na deze korte beginselverklaring gaat de heer Van Deelen over op enkele praktische politieke zaken, als hy ver klaart: „De S.G.P. is niet tegen een zwembad op zichzelf, als dat bad alleen door de week open zou zijn. Bovendien moeten dergelijke plannen financieel toelaatbaar zijn. Maar met een tekort van 1% mil joen op de begroting, acht ik het onver antwoord een zwembad en sporthal van bijna 5 miljoen te gaan bouwen. Die uit gaven gaan de draagkracht van de ge meente te boven en bij een gezond finan cieel beleid mogen de uitgaven nooit groter zijn dan de inkomsten. Dit nu is in onze gemeente wel het geval en dit heeft weer tot gevolg, dat de belastingen verhoogd zouden moeten worden. De be lastingen zijn echter al aan de top. We kunnen niet aan de gang blijven met steeds maar weer de belastingen te ver hogen." „We moeten als gemeente ook zorgen voor goede en voor iedereen betaal bare woningen; waarbij de paticuliere bouw zoveel mogelijk wordt ingescha keld. Indien het mogelijk is moeten er eengezinswoningen gebouwd worden. De gemeente moet de belangen van het plaatselijke bedrijfsleven behartigen en niet er aan meehelpen het de kleintjes, die het doordat ze veel uren maken tegen een geringe beloning toch al moeilijk ge noeg hebben, het nog moeilijker te ma ken. Er moet ook zorg zijn voor onze be jaarde mensen, die hulp en steun vaak zeer van node hebben." Na dit alles komt hy terug op het uitgavenbeleid: „De uitgaven van onze gemeente wor den van jaar tot jaar hoger. We dringen dan ook aan op een zuinig financieel be heer, omdat we midden in de inflatie zit ten, een inflatie die steeds meer terrein verovert. Deze geldontwaarding is funest voor verschillende „vergeten groepen", als gepensioneerden, kleine middenstan ders en kleine agrariërs. De laatstge noemden kunnen zelfs met heel hard wer ken het hoofd niet meer boven water houden en daardoor verdwijnen steeds meer middenstanders en leden van de agrarische bevolking. Ze zouden echter graag het hoofd boven water willen hou den en hun zelfstandigheid niet verliezen. Ze worden vaak van alle kanten tegen gewerkt, door alle schappen, terwijl de groten met subsidies geholpen worden. Dat is een beleid, waar wij als S.G.P. niet aan mee kunnen doen." Als actiepunten voor de komende jaren ziet de heer Van Deelen: De handhaving van de zondagsrust; scherp toezicht op de openbare orde en de publieke eerbaarheid; krachtige be vordering van 't christelijk onderwijs; bevordering van de volksgezondheid; een doelmatige en voor iedereen be taalbare volkshuisvesting en een zui nig beheer der financiën, opdat de zelf standigheid van de gemeenten niet nog meer bedreigd wordt. Naar zyn verwachtingen voor de komende verkiezingen gevraagd, ant woordde de heer Van Deelen: „Ik ben wel optimistisch gestemd wat betreft de uitslag van de komende ver kiezingen in Veenendaal. Ik hoop dat de derde zetel, die de uitslag van de staten verkiezingen aangaf ook werkelijk door ons behaald wordt. Je kunt er echter wei nig van zeggen. Och natuurlijk wil ik wel herkozen worden, maar 't raadslidmaat schap valt me altijd zwaar. Ik heb altijd tegen de verantwoordelijkheid opgezien. Als ik 's avonds van een vergadering thuis kom, dan doe ik in bed soms nog eens de gehele vergadering over. Ik weet echter, dat ik handel in het belang van de partij. En men moet niet op mij zien, want men kan en mag niet op mensen vertrouwen, maar Gods woord heeft een krachtige en gezegende werking, wan neer aan de eis des Heren gehoorzaam heid wordt betracht." had zich nu verplaatst naar de Veerweg waar de muzikanten langs dichte drommen publiek trokken dat opgekomen was om de marswedstrijd enz. mee te maken. En wat zij te zien kregen was een spectaculair iets: de vele verenigingen in hun kleurige uniform. Hier werd de jury gevormd door de heren Bushoff en Kieft. Het prestatiepeil lag in deze marswedstrijd zeer hoog. gezien het feit dat hier drie eerste prijzen konden worden toegekend. De mees te punten kreeg Crescendo uit Nederhorst den Berg: 108; Nieuw Leven uit Loosdrecht kreeg er 102 en Juliana uit Nigtevecht 96. In de tambourswedstrijd werd de eerste prijs toegekend aan Crescendo uit Nederhorst den Berg met 120 punten, gevolgd door Nieuw Leven uit Loosdrecht met 114 punten, ter wijl eveneens een tweede prijs kreeg Kunst en Vriendschap uit Zoetermeer met 105 pnt. Bij de drumbands kreeg HIN uit Haarlem een eerste prijs met lof met een totaal van 136 punten. LAWN-TENNIS Clubkampioenschappen op mooi peil Ondanks het feit dat het tweede team van VLTC tegen het Veenendaalse SKF-2 thans met 3-1 achterstaat (het gemengd dubbel moet nog worden ge speeld) mag het zich toch reeds kampioen noemen. VLTC-1 kon net niet kam pioen worden door een 3-2 nederlaag tegen Zevenaar-I. De Zevenaarse forma tie won in Veenendaal en werd daardoor kampioen. Het jeugdteam van VLTC heeft het er leiyk by laten zitten, want het had zelfs met 3-2 mogen verliezen van Beekhuizen 0111 toch nog kampioen van deze afdeling te kunnen worden. Het werd waarschynlyk allemaal te gemakkeiyk opgevat want deze VLTC for matie ging in Arnhem met 4-1 ten onder en de titel werd voor de neus weg gekaapt. Het was van tevoren wel bekend dat VLTC-1 het in eigen huis tegen Zeve naar het byzonder moeilyk zou krijgen. Door een kleine zege konden de Vee- nendalers kampioen worden maar het werd een kleine 3-2 nederlaag waar door Zevenaar met het kampioenschap ging strijken. Niettemin een mooi de buut in de seniorenafdeling van VLTC- 1 en als volgend jaar de juiste for matie kan worden samengesteld dan zit er zonder meer een ongeslagen kam pioenschap in. Het tweede team van VLTC werd wel kampioen ondanks het feit dat het ver leden week tegen SKF-2 met 1-3 kwam achter te staan. Het gemengd-dubbel zal één dezer dagen worden afgewerkt, maar het kampioenschap is nu reeds een feit. In de loop van de volgende weken zal in een promotiecompetitie worden uitgemaakt of deze VLTC for matie zich een klas hogerop zal kunnen werken. Het derde team van VLTC (het jeugd team) heeft in de laatste competitie wedstrijd gefaald. Het verloor in Arn hem van Beekhuizen met 4-1 en dat was juist iets te veel. Een 2-3 neder laag zou voldoende zijn geweest kam pioen te worden maar het wilde alle maal niet deze middag. Beekhuizen sloeg munt uit deze ruime overwinning en werd zelf kampioen. Een kampioen schap waarop deze ploeg zelf niet meer had gerekend. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN. Op zaterdag j.l. en 2e Pinksterdag werden op de banen aan de Dennen laan de clubkampioenschappen ver werkt van VLTC. Het was niet zo' groot toumooi als verleden jaar maar de kwaliteit was er niet minder om Van vroeg tot laat in de avonden werd eer gestreden om de eerste plaatsen en de daaraan verbonden prijzen. Nadat de hele massa wedstrijden waren gespeeld kwamen de volgende finalepartijen op het veld. Voor het damesdubbel hadden zich drie paren in laten schrijven, zodat hiervoor een halve competitie werd voorge schreven. Lineke van Hardeveld en Diny de Haas werden winnaressen door het paar W. Schoemaker-D. de Rooder te kloppen. Dit laatste paar werd dus tweede en het paar Wilma de Haas-Jos Jansen werd derde. Het heren-dubbel weid een prooi voor Henk van Schuppen en Jan Bekker. In de finale sloegen zij het paar Arjan van Hardeveld-Henk Bekker met de cyfers 7-5 en 7-5. Het gemengd-dubbel werd een over winning van mevr. de Ruyter en R Lodder die in de finale wonnen van Henk van Schuppen en Wilma de Haas met 7-5 en 6-3. WATERPOLO VZC-HEREN VOOR HETE VUREN TEGEN FLEVO IN HET BERGBAD DAMES IN EERSTE DUEL TE TIEL Het zal woensdagavond om 8 uur gaan spannen in het Bergbad als het eerste Herenteam van VZC aan gaat treden tegen de aloude rivaal Flevo uit Nijkerk Flevo is voor de Veenendalers altijd al een heel lastige tegenstander geweest in de competitie en op diverse tournooien De algemene verwachting is dat VZC een kleine overwinning tegemoet zal gaan temeer daar Evert van de Dikkenberg op die avond zijn overschrijving naar VZC vermoedelijk zal hebben ontvangen. Dat zal betekenen dat de kracht van VZC bijzonder wordt uitgebreid, want deze van de Dikkenberg is aanvallend en ver dedigend van goede kwaliteit. CORSETTENHUIS Hoofdstr fifia - Veenendaal - tel 297f Toch zullen de Veenendalers bijzonder moeten oppassen, want Flevo heeft wel eens vaker minder goede papieren gehad VZC kwam er dan bedrogen af en dat zal nu niet mogen gebeuren. Verleden week werd verdiend gewonnen van het te zwakke De Vest met 7-2 maar dat zal geen graadmeter zijn voor deze strijd Van het begin af aan goed aanpakken en trachten de oudere Flevo-formatie te vlug af te zijn. Dat is het parool voor VZC. Al met al durven we een overwin ning voor de Veenendaalse ploeg te voor spellen. De damesformatie trekt a.s. donderdag avond naar Tiel om de club van dezelfde naam te ontmoeten in het eerste com pe titieduel. In deze VZC-formatie zitten nagal wat nieuwe gezichten ten opzichte van verleden jaar, op Toot van de Loos drecht kan men dit seizoen niet rekenen Er kan dus over de komende wedstrijd weinig worden gezegd. De tijd zal ons leren wat deze VZC-ploeg in het water kan doen. Evensens op deze donderdagavond trekt de Jongens-aspirantenploeg naar IJsselstein om de jongens van IJZPC te bestrijden. Een complete VZC jongens formatie zien we een overwinning beha len. hoewel over een aspirantenafdeling aan het begin van het seizoen helemaal niets te zeggen is daar elk jaar weer andere kwaliteiten in het water duiken. Ook hier zal de toekomst ons leren wat deze jonge knapen met de bal en het water kunnen doen. Eigenaar: R R Mulder - Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal - Tel 08385-3000 Vertegenwoordiger: H. Logtenberg, Larlkslaan 4, Veenendaal sinds nov 1922 Het dames-enkel werd verrassend ge wonnen door Dieke de Rooder, die in de finale Wilma de Haas met 6-3 en 6-2 achter zich liet. Het heren-enkel tenslotte werd weder om fraai gewonnen door Henk van Schuppen op René Lodder met 6-1, 4-6 en 7-5. Hij prolongeerde hierdoor zyn titel van verleden jaar. AMERIKAANSE CARAVAN IS AMPHIBIE Het is natuurlijk Amerika, dat de pri meur heeft van de drijvende caravan, of zo men wil van het rijdende woonschip. Op het dak van de caravan bevinden zich twee pontons, die door een hydrau lisch mechanisme kunnen worden bewo gen. Wanneer men ze neerlaat aan de twee zijden van het voertuig, wordt, als ze de grond raken, de caravan even bo ven de grond getild. Te zelfder tijd wor den aan de voor- en achterzijde van de caravan panelen neergelaten, die teza men een dek vormen tussen de pontons. Dit dek is geschikt om er een buiten boord motor op te monterenen zie daar, de caravan kan te water. Ze beweegt zich niet zo snel als te land, maar ze vaart! BUNGALOW IS IN SPANJE HET GOEDKOOPST De Spaanse toeristische tentoonstel ling („Expotur", geopend tot 25 dezer), die thans in Den Haag wordt gehouden heeft nog eens in het licht gesteld welke mogelijkheden dat land biedt voor va kantiegangers. Niet alleen voor vakan tiegangers: vele Nederlanden houden er tegenwoordig een bungalow in Spanje op na, een rendabel bezit voor de oude dag. Een groot aantal ondernemende men sen belasten zich met de bouw en daar na ook met toezicht en administratie van dit bezit bij afwezigheid van de be woner. Spanje geniet daarbij de voor keur omdat het er nog altijd goedkoop is. Dit kan nog eens blijken uit het vol gende. Een grote Duitse onderneming op dit gebied laat overal in de warme landen bungalows bouwen volgens één model. De standaard-bungalow die zij aanbiedt (grondoppervlak 50 m2, zit- en slaap kamer, volledig ingerichte badkamer en keuken) kost in Spanje ruim 17.500 gul don, in Jtalië 35.000 gulden, in Frankrijk en Zwitserland ruim 51.000 gulden! Geen wonder du3, dat Spantje ook als woon oord een sterke aantrekkingskracht biedt. WANDELING VOORTREFFELIJK SLAAPMIDDEL De in het midden van de vorige eeuw levende Duitse philosoof Schopen hauer schreef aan een vriend: het beste middel tegen slapeloosheid is dagelijks twee uur lang alleen een pittige wan deling te maken. Dit helpt beter dan alle kuren, baden enz. en kost niets. Zonder mijn dagelijkse wandeling zou ik op mijn 72ste jaar niet zo volkomen gezond en rustig zijn. Helaas zijn de tijden wel erg veran derd. Wie heeft er heden ten dagen nog lust, tijd en gelegenheid iedere dag en kele uren te wandelen? De moderne mens woont in de stad in grote flatge bouwen. Om zich te verplaatsen neemt hij of zij de auto of zit opgepropt in treinen, trams of bussen. De man brengt een groot deel van de dag door achter zyn bureau in althans in de winter vaak oververhitte ruimten. Het enige lichtpunt is heden de vrije zaterdag, die de stadsbewoner in staat stelt de natuur weer op te zoeken. Maar voor velen betekent dit zich eerst soms urenlang door het verkeer in de stad te worstelen, terwijl velen er, eenmaal bui ten, de voorkeur aan blijken te geven bermtoerisme te bedryven om toch niets te missen van het voorbijgaande ver keer. PROMOTIERECEPTIE MERINO S De bovenzaal van hotel de Korenbeurs in Veenendaal was zaterdagmiddag in een bloementuin herschapen, tijdens de receptie, die het bestuur van de VV Me rino's hield ter gelegenheid van hun promotie naar de 4e klasse van de KNVB. Het was gedurende een kleine twee uur een va-et-vient van personen, die om velerlei redenen van hun aanwezig heid blijk gaven. Allen complimenteer den het bestuur met deze prestatie, een compliment, waarin de spelers, die toch voor het winnen van de wedstrijden had den moeten zorgen, niet vergeten wer den. Onder de aanwezigen waren wethouder Koppenberg, namens het gemeentebe stuur, de heren Schoemaker en drs. Rut ten namens de directie van de Scheepjes wol en de heren Van de Mispel en Go- mersbach namens de KNVB. Tevens wa ren vertegenwoordigd vrijwel alle clubs uit Veenendaal en omgeving en de scheidsrechters. Vanaf deze plaats spreken wij de wens uit, dat deze geanimeerde receptie een begin mag zijn van een grootse toekomst van de Merino's in de landelijke bond. DOVO "OEST VAN DER HAM WIS- SELBEKER PRIJSGEVEN. DOVO nam op hemelsvaartsdag deel aan het van der Ham toernooi van ESA in Anrhem. Vcrig jaar werd hier on geslagen de wdsselbeker veroverd. In de Finale versloeg men toen hit juist landskampioen geworden Excelsior. DOVO heeft deze beker niet kunnen prolongeren wat enigzins teleurstellend was want men was de enigste 2e klas- ser op het prachtige sportpark van ESA. In de voorronde werd men al snel uitgeschakeld.

De Vallei | 1966 | | pagina 2