toernooi een jong en oud DOVO aspiranten voetbalfeest voor VRC gaat via de kleinst mogelijke nederlaag volgende competitie in de vierde klas spelen 0-1 Uitstekende organisatie liet toernooi vlot verlopen P E L CHEVROLET Enter Vooruit was te groot struikelblok öranje Wit-Unitas werd vooral na rust een rommelige wedstrijd 5-1 Schilder beter en snel met JUWEEL ENAMEL FA. REIN KOK 22 leerlingen H.A.S. kregen diploma D0V0 liet het tegen Roda Boys lelijk afweten en verloor met 4-1 U A M 4 R A M V.A.B. Zwart Wit Eist krijgt geen erkenning hij de K.N.V.B. De Gouden Cobra Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 31 mei 1966 4 Het DOVO aspiranten toernooi is een groot succes geworden. Zowel de jeugd als het oudere kijkende publiek hebben een gezellige voetbaldag gehad. Het was een uitstekende organisatie die alles vlot en zonder stoornissen liet verlopen en een compliment voor het organiserend jeugdbestuur van DOVO is zeker op zijn plaats. Een feestelijk sportpark versierd met 15 vlaggen van de deelnemende clubs was een beeld van bedrijvigheid van aankomende voetbalcracks. Vyftien clubs uit de omgeving had den ingeschreven en reeds in de morgenuren speelde men de eerste wedstrijden, 's avonds om ongeveer zes uur precies volgens programma was de laatste beslissende wedstrijd afgelopen en kon het Aspi ranten Elftal van Veenendaal de wisseltroffee beschikbaar gesteld door Hollantor N.V. uit handen van haar vertegenwoordiger de heer Ruter in ontvangst nemen. Het scheidsrechtercorps van Veenen daal met assistentie van enkele scheids rechter uit de omgeving lieten alle wed strijden in de juiste harmonie verlopen en er werd dan ook bijzonder sportief gespeeld wat zeer verheugend was. De wedstrijden die 2 x 15 minuten duurden werden gespeeld door aspiranten in de leeftijd van 12 tot 16 jaar. De volgende verenigingen namen aan het toernooi deel: Advendo uit Ederveen-Bennekom- Dovo-GVVV-HDS uit Leersum-Kulan- Lunteren-De Merino's-Musketiers uit Eist-Oranje Wit uitElst-Unitas-Scher- penzeel-Veenendaal en VRC. Er werd in drie poules gespeeld waar van om Tien voor half vier de volgende uitslagen konden worden genoteerd: Poule A: Dovo-Merino's 1-1; GWV- Oranje Wit 4-1; HDS-DOVO 0-1; Meri- no's-GVVV 2-0; HDS-Oranje Wit 5-0; DOVO-GVW 0-0; Oranje Wit-Merino's 0-3; GVVV-HDS 1-0; Oranje Wit-DOVO 0-2; Merino's-HDS 2-1. Poule B: Veenendaal-VRC 1-0; Mus- ketiers-Bennekom 0-2; Lunteren-Veenen- daal 0-1; VRC-Musketiers 2-0; Lunteren- Bennekom 5-0; Veenendaal-Musketiers 5-0; Bennekom-VRC 0-5; Musketiers- Lunteren 0-7; Bennekom-Veenendaal 0-5; VRC-Lunteren 2-0. Poule C: Unitas-Valleivogels 2-1; Scher- penzeel-Advendo 1-1; Kulan-Unitas 1-1; Valleivogels-Scherpenzeel 3-1; Kulan- Advendo 2-1; Unitas-Scherpenzeel 3-2; Advendo-Valleivogels 0-6; Scherpenzeel- Kulan 0-0; Advendo-Unitas 0-3; Vallei- vogels-Kulan 4-0. Na deze wedstrijden kon men vast stellen welke clubs om de zes prijzen moesten voetballen. Nummers 1 van el ke poule om de 1 tot de 3e prijs. Nummers twee van elke poule om de KIRPESTEIN VEENENDAAI. CITY-MOTORS - EDE VZC-heren winnen verrassend hoog eerste strijd tegen De Vest met 72 MOOIE RENTREE IN DERDE KLAS KNZB Ce met veel spanning tegemoet ge ziene strijd in Naarden tegen De Vest is door de herenformatie van VZC in een eclatante 72 zege omgezet. De Vee- nendaalse ploeg toonde veel meer spel inzicht dan hun over het algemeen jon gere rivalen van De Vest, hetgeen de be langrijkste factor werd voor deze ruime zege. De VZC-ploeg had nog maar heel weinig samen kunnen oefenen, maar hiervan bleek hoegenaamd niets gedu rende deze wedstrijd. Al met ai een zeer goede rentree in de derde klas van de KNZB na een driejarig verblijf in de vierde klas. V.R.C. heeft ten aanschouwe van een behoorlijk aantal toeschouwers geen overwinning kunnen behalen op mede- degradatiekandidaat Enter Vooruit uit Overijssel. Voor deze wedstrijd was reeds duidelijk dat dit voetbalduel geen gave techniek en tactiek zou tonen. Daarvoor waren de belangen te groot. V.R.C. was in deze wedstrijd stellig niet de mindere van Enter Vooruit, dat een verdediging had die uitging van het principe „weg is weg". Dje verdediging legde zich niet toe op mooi wegwerken, maar kogelde elke bal uit de doelmond en de richting die deze ballen insloegen kwam er niet op aan. Dat was mede een oorzaak dat V.R.C. zeer weinig met haar voorhoede kon uitrichten. Het elftal van V.R.C.: Achter: Cornelisse (doelman-aanvoerder), R. v. Kooten en L. Rebergen. Midden: P. Rebergen, P. Hasselaar en C. Rebergen. Voor: H. Zoutewelle, C. Heikamp, G. Hasselaar, Schoeman en B. Jansen. GOEDE PASSES Het was wel duidelijk dat beide ploe gen in het eerste spelgedeelte elkaar aftastten en men terdege moest wennen aan het zeer koude water van het Naar- dense Zwemstadion. VZC was in deze fa se duidelijk sterker doch kon nog geen doelpunten maken. Aan het einde van dit deel van de wedstrijd wist Cel Slot boom zich mooi vrij te spelen en scoor de 1-0 voor VZC. In het tweede spelge deelte ging alles veel beter. Alle schroom werd over boord gegooid en VZC ging met alle hens aai. dek de basis vestigen voor een mooie ~egc. Rob de Boer maak te er met een fraai schot onhoudbaar 2-0 van en even later was het de meegeko men Wim van de Meer die er met een schot in de uiterste hoek 30 van maakte. Na een fraaie pass van Evert van de Loosdrecht kon daarna Cel Slotboom er vrij eenvoudig 40 van maken. In de achterhoede ondervonden John van der Veen en de van achter naar voren switchende Juul van de Bovenkamp weinig moeilijkhe den met hun tegenstanders en konden hun taak goed uitvoeren. Keeper HenK van de Meer kreeg weinig ijioeilijk werk te verrichten, en lag min of meer te verkleumen in het te koude water. Dit was dan ook de reden dat hij in het derde spelgedeelte een houdbare bal over zijn a liet glippen en de stand tot 4-1 werd gereduceerd. Aan het einde van dit spel gedeelte kon de Vest er via de vingers van de VZC-goalie er nog 4-2 van ma ken, maar verder liet VZC het niet ko men. Want in 't 4e en laatste spelge deelte zette 't nog even alles op alles en overklaste toen De Vest geheel. De in gezette jong1- Frans Leeman voorzag direct al Wim van de Meer van een goede pass die niet kon missen en het was 5-2. Even daarna was het Rob de Boer die keihard inkogelde (6-2). Cel Slotboom maakte er nog 7-2 van nadat door de gehele ploeg een mooie aanval was voorbereid. Het ziet er naar uit dat VZC het in dit eerste competitieduel heeft getrof fen door de vermoedelijk zwetste tegen stander te ontmoeten. Toch geeft hei vertoonde spel goede hoop voor de toe komst, want er werd met overleg en verstand gespeeld, hetgeen vooral bij deze sport van doorslaggevende beteke nis kan zijn. Wel staat vast dat de ko mende wedstrijden zonder meer van een geheel ander gehalte zullen zijn en dan pas kan er sprake zijn van een juiste mentaliteit. De opstellir^ tegen de Vest was: kee per Henk van de Meer John van der Veen, Evert van de Loosdrecht, Wim van de M Cel S'otboom, Rob de Boer, Juul van de Bovenkamp en Frans Lee man. vierde tot de zesde prijs. Vooral de fina le was enerverend met MERINO'S, VEE NENDAAL en UNITAS. Nadat Merino's en Veenendaal met 0-0 gelijk hadden gespeeld en Unitas hierna met 2-1 van Merino's had gewonnon moest de wedstrijd Veenendaal-Unitas de beslissing brengen. Bij Unitas viel vooral de keeper op die bijzondere veel talent toonde. Bij Veenendaal was het de aanvoerder Linkshalf die eccelleerde en zijn „mannen" tot grote daden aan voerde. Na een leuke wedstrijd was het Veenendaal dat met 3-1 aan het langste eind trok. Men kon duidelijk bij de mees te spelers de vermoeidheid van een hele dag voetballen bespeuren. Om de vier de tot de zesde plaa's moesten DOVO- VRC en VALLEIVOGELS elkaar be kampen. Na het spelen van de wedstrij den moesten penaltys echter uitkomst brengen en er ontstonden tijdens dit pe nalty schieten leuke situaties. De totale einduitslag was als volgt: 1. Veenendaal; 2. Unitas; 3. Merino's: 4 Valleivogels; 5. VRC; 6. DOVO. Direct hierna vond de prijsuitreiking plaats en alsof men de Europacup had gewonnen zo trots toonde de aanvoerder van Veenendaal de wisselbeker aan het publiek. In een slotwoord memoreerde voorzitter Hiensch nog eens de sfeer van sportiviteit waarin deze wedstrijden wa ren verlopen en dankte hierna allen die aan het welslagen van deze sportdag voor de jeugd hadden meegeholpen. Zo kwam het einde van een bijzonder ge slaagd toernooi. Ook werden er loten verkocht waar van de trekking 30 juni a.s. zal plaats vinden. Er waren prachtige prijzen be schikbaar en er gingen dan ook 1500 loten grif van de hand. Een a.s. crack in actie tijdens het DOVO-adspiranten. toernooi. De keeper op deze foto die nog juist de bal kan on derscheppen was een van de leuke momen ten van dit prachtige jeugdtournooi. Scheidsrechter H. Rebergen kijkt nauwlettend toe of alles volgens het spelregelboekje verloopt. V.R.C. had de wind mee en ontwikkel de met behulp hiervan dadelijk een of fensief, dat in de loop van de eerste 45 minuten langzaam zou luwen. De enkele uitvallen van Enter Vooruit wa ren toch niet zonder gevaar. Reeds spoe dig bleek dat de zenuwen bij enkele spelers een rol speelden, o.a. bij spil Piet Hasselaar. Ook keeper Cornelisse had blijkbaar last van zenuwen, want in het begin was zijn ingrijpen aarzelend. Na 20 minuten ontstond door onzeker in grijpen van de achterhoede een gevaar lijk moment, maar de bal richtte geen schade aan. Deze aanval van Enter werd direkt gevolgd door een tegenaan val van V.R.C., maar G. Hasselaar schoot tekort in de afwerking. Hij zou als midvoor in deze wedstrijd een on belangrijke rol spelen. In de 35ste mi nuut legde V.R.C. een vlotte aanval op de grasmat, rechtsbuiten Zoutewelle zet te de bal gaaf voor, maar linksbuiten Jansen zag zijn strakke kopbal niet in het lokkende net verdwijnen. Het spel van beide ploegen was slecht; er werd te zenuwachtig en aarzelend ge voetbald en het plaatsen was vooral in de eerste helft van een laag gehalte. In de veertigste minuut nam V.R.C. afscheid van de derde klasse oost. Mid voor Ezedam ving de bal uit een voorzet op, draaide om zijn as en stuurde daar mee zijn belagers een andere kant op en vuurde de bal langs keeper Cornelisse. 01. Deze goal bracht de beslissing, hoewel er daarna nog heel wat zweet zou vloeien. De laatste vijf minuten van de eerste helft gebruikte V.R.C. om op te trekken naar het domein van kee per Bloemendaal en dit offensief resul teerde in een schot van linksbinnen Schoeman op de lat. Na de rust bijna eenzelfde beeld, in spanning en zwoegen van beide degra datiekandidaten. De aanval van V.R.C. bezat niet genoeg soepelheid. Het ging onbesuisd en nagenoeg elke aanval werd onderbroken door de echt niet zo beste achterhoede van Enter. Langzaam ebde in die tweede helft de druk van V.R.C. weg en Enter ging zelf over tot het lanceren van enkele niet van gevaar ontblote aanvallen. V.R.C. kroop zelfs verscheidene keren door het oog van de naald. Ook het naar voren gaan van links back Rebergen mocht niet helpen. De weinige combinaties die werkelijk ge vaar inhielden kwamen van de rechter vleugel, Zoutewelle en Heykamp. Zo deed zaterdagmiddag V.R.C. haar laatste stappen in de derde klasse. Qua voetbaltechniek en samenspel was de wedstrijd uitgesproken slecht, wat be treft inspanning en inzet, vanzelfspre kend door het degradatiegevaar, was de wedstrijd het entreegeld waard. Het verzoek van de heer Drost om met zijn nieuwe club „Zwart Wit Eist" uit te komen in de KN VB is afgewezen. Vorige week kwam het bericht hierover binnen en zo zal de nieuwe club in Eist geen doorgang vinden. Een officië le woordvoerder van de KNVB in Den Haag deelde ons mede dat deze nieuwe vereniging geen er kenning krijgt aangezien er in Eist gelegenheid genoeg is voor de voetbalbeoefenaars om zich bij de reeds bestaande zondagclub Oran je Wit en de zaterdagclub Muske tiers aan te sluiten. Het bondsbe- stuur heeft dit overwegende geen toestemming verleend. Ook deelde deze woordvoerder ons mede dat het nu een zaak wordt tussen de afdeling Utrecht en de heer Drost. INGEZONDEN Het ingezonden stuk van de Voorzit ter van de Boerenpartij in „de Vallei" van 27 mei j.l. heb ik met veel interesse, doch ook met stijgende verbazing ge lezen. Indien het zelfde ingezonden stuk on dertekend was geweest met: H. Brouwer, Veenendaals architect, dan had ik er misschien wel begrip voor op willen brengen. Alle baarlijke nonsens en perti nente onwaarheden had ik dan op de koop toegenomen. Ik kan mij n.l. best voorstellen dat een architect de hele gang van zaken bij de woningbouw niet toejuicht. De absurd hoge rentestand maakt bouw van parti culiere premie- en vrije-sector woningen haast onmogelijk. Dit betekent voor een architect, zonder meer, verlies van ar beidsterrein. De heer Brouwer kan van mij aannam dat ik dat betreur. Als Midvoor van Veenendaal scoorde vier uitstekende doelpunten De streekderby Oranje Witl'nitas is geen leuke wedstrijd geworden. Het begin was goed maar naar gelang de scheidsrechter slechter floot gingen de spelers slechter spelen en ontstonden er vooral na rust nare incidenten. Zowel uit Veenendaal als uit Eist was er aanzienlijk wat publick en mede doordat Musketiers een vriendschappelijke wedstrijd speelde was het een gezellige be doening op het sportpark Eist. Wim Roniijn en Elzner raakte slaags met eikander en werden het veld uitgestuurd. Er stonden toch wel enkele belangen op het spel hij deze wedstrijd. Oranje Wit had een puntje nodig om definitief tweede klasser van Afd. Utrecht te blijven terwijl Unitas beslist moest winnen om haar kans om degradatie te ontlopen te behouden. Technisch kon men Unitas iets hoger aanslaan dan Oranje Wit hoewel het teamverband hij de Oranje-hemden beter was. Direct na het beginsignaal was het Unitas weer opzetten maar de inmiddels Unitas die het Initiatief nam en een paar leuke aanvallen ondernam. De ver dediging van Oranje Wit bleek deze mid dag In de beginfase niet erg zeker van hun zaak en er ontstonden gevaarlijke situaties voor het doel van keeper van Rotterdam. Ook Oranje Wit probeerde het eens en vooral in het midd?n was spil Meulenbroek van Unitas erg zwak en daar profiteerde vooral midvoor van Veenendaal uitstekend van. Bij Unitas bleek C. Drost uitstekend op dreef en hij was het die steeds in laatste instan tie nog kon ingrij; n. De scheidsrechter bleef intussen „Oost Indisch doof" voor 't herhaaldelijk voor buitenspel vlaggen van grensrechter Blankespoor. Unitas zou de leiding nemen via Corjanus die de bal gedecideerd langs van Rotterdam schoot. Op dat moment was dat ook de juiste verhouding. Een ver en hoog schot belandde even later buiten bereik van de Oranje Wit goalie tegen de lat maar er was niemand bij die hiervan profiteerde. Oranje Wit nam het initia tief over en het Unitas doel kwam in gevaar. Hoe gevaarlijk bleek even later toen midvoor van Veenendaal begon aan zijn productieve bui en nummer een langs Brekelmans schoot. 1-1. Even la ter kwam het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Weer was het Veenendaal die na een mooie aanval over rechts de op kniehoogte voorgezette bal met een snoeksprong in het Unitas doel kopte. 2-1. Via Rechtsbinnen T. Selhorst kwam geblesseerd geraakte Corjanus mistte enkele goede kansen. Kort voor de rust was het ditmaal als rechtsbinnen opge stelde Elzner die de bal na een verdedi- gingsfout in doel schoot. 3-1. Hiervoor hadden zich door het zwak ingrijpen van de scheidsrechter al verschillende onheb belijkheden voorgedaan en vooral het moment dat vijf Oranje Wit verdedigers een Unitas speler op de huid zaten was zeer kritiek en dreigde de zaak uit de hand te lopen. Ruststand 3-1. Na rust speelde Oranje Wit enigzins met de sterke wind mee en was nu duidelijk de sterkere club. Het veldspel van de Vee- nendaalers bleef echter iets beter maar ze hadden geen afwerkers. Een fout van spil Meulenbroek leidde het vierde doel punt in en weer was het Veenendaal die raak schoot. 4-1. Even later zou het rommelig worden. Brekelmans kwam de bal vangend, te vallen, Elzner raakte met hem in confilct W. Romijn kwam er bij en beide spelers gingen op de vuist. De schiedsr. stuurde beiden eruit, en trainer-grensrechter Zupelli kon zijn spelers weer tot bedaren brengen (grens rechter Blankespoor had na de eerste helft de vlag erbij neergegooid). Hierna verliep alles weer in de juiste Harmonie en het feit dat van Veenendaal zijn vier de en voor Oranje Wit het vijfde doel punt liet aantekenen was alleen belang rijk voor het c'" lgemiddelde. Overigens was het een bekeken doeteunt. 5-1. VEENENDAAL Gelderland 3 Korenlaan 15 BENNEKOM Fa. v. Manen ELST daar nog bijkomt, dat thans bouw in produktiestromen (volgens arbeidsbespa rende bouwmethoden) alleen zaligma kend is, (overigens geen uitvinding van mij) dan kan ik begrijpen dat een archi tect, die liefde voor zijn vak heeft, zich sconomisch en als vakman bedreigd voelt. In hoeverre deze geïnte.resseerdheid van de heer Brouwer aanleiding is ge weest om lid te worden van de Boeren partij kan en wil ik niet beoordelen. De heer Brouwer ondertekent in ieder geval zijn brief niet met „architect", maar met „voorzitter Boerenpartij, afd. Veenen daal". Het is politiek niet gebruikelijk te rea geren op ingezonden brieven in dag- of nieuwsbladen. Als ik het toch doe, dan doe ik dit als „Koppenberg", omdat deze naam zo'n 10 x voorkomt in de brief van de heer Brouwer. Een groot deel van zijn verhaal komt neer op ondersteuning van hetgeen ik in een interview heb gezegd, n.l. dat wo ningen in de vrije-sector voor onze wo ningzoekenden niet interessant zijn. De heer Brouwer berekent een huur- verschil van zo'n 20.per week (let wel: duizend gulden per jaar). De on langs opgedane ervaringen leren nog grotere verschillen. Dit verschil is en wordt voor een belangrijk deel verklaard door de ingecalculeerde rente. De heer Brouwer propageert gelijke kansen. Best, één van de twee: of de heer Brou- Energiek en met volle concentratie ziet men hier twee adspiranten in actie tijdens het DOVO adspirantentoernooi gehouden op het sportpark Panhuis wer is voorstander van incalculering van de huidige marktrente in de woningwet exploitatie, (huurverhogingen van twin tig gulden in de week voor arbeiders woningen of de heer Brouwer dringt aan op een Rijksbijdrage voor woningen in de vrije-sectorLijkt me leuk voor zijn partijgenoten in de Tweede-Kamer om dat te bepleiten. Verder brengt de heer Brouwer ter sprake de kwestie van eengezinswonin gen en etagewoningen. Als je dat zo leest, dan krijg je de indruk dat de heer Brouwer denkt dat thans zo maar, voor de aardigheid, alleen maar etagewonin gen gebouwd worden. Van de heer Brou wer, als deskundige op het gebied van uitbreidingsplannen (zie „de Vallei" van 27 mei) en kostprijsberekeningen (anex...?) kunnen we echter verwach ten dat hij beter weet. Buiten de onjuistheid van de stelling van gelijke bebouwingsdichtheid per ha is die bebouwingsdichtheid nog steeds niet, de wijze van bebouwing wel be palend voor de grondkosten per woning. De totale grondkosten van alle wonin gen in een uitbreidingsplan worden be paald door de te maken kosten van ver werving en de kosten van de aan te leg gen voorzieningen. Wegen, straten, riole ringen, parkeerplaatsen, verlichting, plantsoenen enz. Ik kan verder kort zijn. De grondprijs per etagewoning ligt nog net binnen de grenzen voor goedkeuring door de Rijks overheid. De grondprijs voor eengezins woningen ligt daan aanzienlijk boven. Tenslotte dit: Ik heb getracht mijn ingezonden stuk zo kort en objectief mogelijk te houden, omdat ik meen dat de lezers van „de Vallei" daar op recht hebben. Alle fracties in de raad zijn er van overtuigd dat een aanzienlijk aantal eengezinswoningen wenselijk is. Met de nog steeds ernstige woning nood op de achtergrond en de weten schap dat thans reeds gebouwd moet worden voor de aankomende generatie, heeft die raad van de Gemeente Veenen daal moeten kiezen tussen: bouwen van die honderden etagewoningen volgens de gegeven richtlijnen of... niets bouwen! De keuze was toen niet moeilijk Veenendaal. 28 mei 1966. R. KOPPENBERG Nadat nu beide partijen 2 maal aar het woord zijn geweest wordt de dis cussie in dit blad gesloten. Red. Donderdagavond is door de burgemeester van Veenendaal mr. dr. J. Hazen berg aan 22 leerlingen van de Handelsavondschool het diploma uitgereikt. Dat er van de 25 cursisten, die dit jaar aan het examen hebben deelgenomen 22 ge slaagden zijn, betekent een resultaat van 88%. By deze diplomauitreiking waren aanwezig, naast de burgemeester, wethouder Koppenberg, de heer Van Rosmalen namens de Kanier van Koophandel en fabrieken in Utrecht, afgevaardigden van de vereniging van fabrikanten en de VYVV, het lerarenkorps en de rijksgecommi- teerden. De bijeenkomst stond onder leiding van de vice-voorzitter van het school- liestuur de voorzitter de heer Ant. de Ruiter was afwezig wegens zijn studie bezoek aan enkele Scandinavische landen de heer Heij. De sprekers op deze bijeenkomst, het hoofd van de school dr. Thoomes en de burgemeester wezen er in hun toespra ken op, dat dit geen bereikt doel mag zijn, maar dat het een begin voor ver dere studie moet vormen. De best geslaagde was de heer C. Her. ken, die voor zijn prestatie een fotoboek over de provincie Utrecht in ontvangst mocht nemen, beschikbaar gesteld door de KvK en uitgereikt door de heer Van Rosmalen, terwijl de tweede in de rij mej. M. ter Haar, uit handen van de heer Van de Pol namens de VWV Han del en Nijverheid een boekwerk in ont vangt mocht nemen. De heer W. Zondag dankte het leraren korps namens alle leerlingen voor he. onderwijs en bood allen een boekenbon aan. De geslaagden waren: J. Arends, C. van Barneveld, H. van de Berg, A. v. Braak. H. Diepeveen, I. van Eeden, C. van Geerenstein, T. van Ginkel, D. cVé Gooijer, M. ter Haar, M. Heidingsfeld, C. Henken, H. Niessen, B. van Ojik, A been, D. Roodb. „a, B. de Ruitc.. A. Sjoer, R. Soens; 'et, H. Valkenburg, J. Vroon, W. Zondag. Afgewezen: 3 candidaten. DOVO heeft haar derde plaats op de ranglijst niet kunnen behouden. De Jt1 nederlaag tegen het reeds gedegradeerde Roda Boys was hier voornamelijk debet aan. Een geheel ongeïnspireerd DOVO speelde tegen het fel op de bal zittend Roda Boys zonder meer een slechte wedstrijd. Vooral de verdediging ivas na rust zeer zwak en de overigens toch bepaald niet sterke voorhoede kon gemakkelijk vier doelpunten scoren. Het werd de eerste overwinning van Roda Boys dit sei zoen en dit kan zonder meer blamerend voor DOVO genoemd worden. In de eerste helft zag het er nog helemaal niet naar uit dat dit een 41 nederlaag zou worden voor de roodhemden. Voor rust werd er niet gedoelpunt al hoewel DOVO de volle 45 minuten op de helft van Roda Boys doorbracht. Zelfs rechtsback van Beek nam deel aan het stormlopen op het Boys doel. Kunst en vliegwerk van de Roda-mannen hield de stand echter op 00. Bijna had Brux- voort nog succes maar zijn vliegend schot ging naast. Men ging dan ook theedrinken bij een 00 stand. Na rust een nog feller spelend Roda Boys dat zich nu echter niet behoefde te beperken tot verdedigen tegen een luste loos en tam spelend DOVO. De achter hoede van DOVO ging blunderen en midvoor Gijber strafte dit op de enige juiste wijze af door doelman Hardeveld te passeren. 10. Hierna was de defen sie van DOVO totaal de kluts kwijt en weer was het Gijber die hiervan profi teerde. De DOVO-voorhoede liep er on dertussen een beetje zoekgeraakt bij en er ging niets meer van uit. Een blunder van Bertus Kroesbergen bracht Vernooy in de altijd zo begeerde positie en het was weer raak. 30. Na 27 minuten spelen was het midvoor Gijber die zijn hattrick bij elkaar schoot en de stand op 40 bracht. Dat Nico Diepeveen de stand nog op 41 bracht was alleen goed voor de statistici in Den Haag. Ook Jan van de Kraats deelde in de off day door een voor hem bijna ondenk baar feit te plegen. Hij miste een straf schop. Wij zien zoals ons werd mede gedeeld Jan niet meer in het eerste elf tal want hij heeft verzocht niet meer te worden opgesteld. Hij ontving van zijn kameraden als afscheidscadeau een si garettenkoker met inscriptie. Eindstand van deze weinig belang wekkende wedstrijd bleef 41 Haastig duikt ons tweetal weg achter een g»v. rot3blok. De gesluierde man snurkt rustig verdex. zijn hoofd knikkebolt loom op en neer bij iedere ademhaling. „Touaregg," fluistert Kleine-Kim benauwd. „Toua... Toua-wat?" sist Aram. „Touaregg!! Touaregg zyn zeer boos stam. Zij roof en plunder langs al die dorps." verduidelijkt de jongen in zijn brabbeltaaltje. Aram wenkt hem te volgc. en geruisloos sluipen zij verder. „Ken j(j die Touareggs?" vraagt Aram, als zij buiten gehoors- afstand van de slapende man zijn. „Ja, zij herdersvolk zijn, maar ook rovers," fluistert Kim benauwd. „Zij eens ons dorp over vallen hebben veel gesluierde mannen op snelle mehari's." „Mehari's?" vraagt Aram, „wat zijn dat?" Maar voor de jongen kan antwoorden, klinkt op korte afstand luid geschreeuw. Snel springt Aram verder langs de rotsen en duikt dar haastig ineen. Op een rotsplateau onder hem staan Ares, Ambre en Abdullah met zijn knechten en vanachter de rotsen daalt een regen van pylen op hen neer 1

De Vallei | 1966 | | pagina 4