Blue Soeks imm. PLAATSELIJKE HONKBALCLUB V. H. C. TELT THANS VIJFTIEN LEDEN Moderne sport van: teamwork SPUIT in '110RT Wedstrijd Schalkwijk - Unitas 8 minuten voor tijd gestaakt bij stand 2-2 Sport in Nederland wordt geleid door 150.000 personen op vrijwillige basis Langzaam maar zeker dringt honkbal tot het midden en oosten des lands door ,j\-, actie -fr intelligentie «fr snelheid Flinke zege van Khenus op Candia HWêp. Nieuwsblad „de vallei" dinsdag 31 mei 1966 5 De trainer van Blue Soeks de heer Vonk in actie tijdens een wedstrijd van UVA. De heer Vonk is hier aan slag en heeft de bal zojuist misgeslagen. De scheidsrechter en de achtervanger ziet u in gespannen houding de gebeurtenis sen afwachten. Honkbal of zoals ze het in Amerika noemen Baseball is een nog zeer jonge sport in ons land. Nederland is in Europa het sterkste Honkbal-land sinds vele jaren en het is daarom des te vreemder dat in onze streek slechts weinig of geheel niet aan Honkbal wordt gedaan. Op 1 januari 1965 werd in Veenendaal de honkbalclub „Blue Soeks" opgericht die thans uitgegroeid is tot een team van 15 leden met als trainer de hoofdklasse-speler Vonk van het Amsterdamse HVA. Mede door de aanleg van het Sportpark is dit te verwezenlijken geweest en zo kunt U 4 juni a.s. de Blue Soeks voor het eerst in competitieverband bezig zien tegen Elinkwjjk. Het Sportpark aan de rechterzijde zal dan voor hen „ho nkbalklaar" gemaakt worden. Voor vele mensen is Honkbal een moeilijk te be grijpen sport. Op de Televisie ziet men vaak wedstrijden uit de hoofdklasse of interlands maar door geen kennis van de spelregels etc. is er vooral in onze streek weinig belangstelling voor. VVy dachten er dan ook goed aan te doen U met dit artikel enigszins wegwijs te maken en u te interesseren voor deze prachtige sport. HONKBAL, WAAR KOMT HET VANDAAN Het is niet zoals voetbal en andere sporten, een Europese aangelegenheid, maar zuiver een Amerikaans spel. Het is daar naast Rugby en Basketball de hoofdsport waar miljoenen en nog eens miljoenen actief of passief (kijkend) plezier aan beleven. De sport is daar al honderden jaren oud en wordt bedreven in alle lagen der bevolking. In Amerika kent men dan ook het full-professiona- lisme. Basisregels De tijdsduur bij een honkbalwedstrijd is van geen belang. Beide teams krygen een gelijk aantal beurten en komen resp. in de aanval en in de verdediging. Ge middeld genomen zal een goede wed strijd ongeveer twee uur duren. De wed strijd wordt weer verdeeld in „innings". Een inning is een periode, waarin een team in de aanval is, trachtend punten te scoren. Daarna neemt de tegenpartij de aanval over. Deze. beurt duurt voor elk negental zo lang tot er drie nullen zijn gemaakt of wanneer er by beide ploegen drie spelers uit zjjn. Een aanvallende speler kan uit gaan door de volgende fouten: 1. Niet slaan op drie worpen die door de slagzone gaan. Achter de slagman staat de achtervan ger die ook tot de verdedigende partij behoort. De werper gooit de bal naar zyn achtervanger, de slagman moet nu trachten de bal het veld in te slaan bin nen de foutlynen of hy doet niets. In het laatste geval is hij van mening dat de bal niet door de slagzone is geworpen. De slagzone is een denkbeeldige zone die net zo breed is als de thuisplaat en glo baal gezegd door de hoogte van tussen schouders en knie van de slagman wordt bepaald. Gaat de bal niet door deze zone dan slaat de slagman niet en betekent dit een „wijd" in het voordeel van de slagman. Degene die dit bepaalt is de hoofdscheidsrechter. Als de slagman de bal mist betekend dit een „slag". Na „twee slag" tellen fouten niet meer tegen hem. Bij „drie slag" is hij uit en komt er een andere speler in zijn plaats. Als er door de werper vier wyd ge gooid is voordat hy drie slag heeft mag de slagman ongehinderd naar het eerste honk lopen. De werper gooit met gevarieerde snel heden, waarvan het gemiddelde tussen de 80100 km ligt. Als de slagman met een fikse zwaai van zyn knuppel de bal raakt en hem goed het veld in slaat, ontstaan er verschillende reacties. Hij zelf start snel in de richting van het eerste honk. De verdedigers proberen de bal zo snel mogelijk in hun bezit te krij- RECHTSVELDER HONKMAN TEKENINC vallende partij ook twee of drie man op de honken krijgen en zal de slagman een dergelijke slag moeten geven dat zyn mede-aanvallers binnen kunnen komen. Voor de wedstrijd stelt de coach of aanvoerder vast in welke volgorde er ge slagen wordt en deze volgorde blijft de gehele wedstrijd bestaan. Na de negende begint de eerste weer en dit blijft inning na inning gehandhaafd. Dit was dus alles wat een aanvallende partij (slagman) moet doen. De verdedigende partij De opstelling in het veld kent u nu. Als de bal nu het veld wordt ingeslagen wat staat er voor de verdedigers nu te doen? Ze moeten snel beslissen of: 1. De bal wordt gestopt en gegooid naar een speler, het dichtst by de loper, die deze laatste met de bal in de hand kan tikken, waardoor deze loper „uit" is, als hij ten minste niet reeds het volgende honk heeft bereikt. De bal kan gegooid worden naar een verdediger, die in contact met het tweede honk is. Komt de bal in zijn bezit, voordat de loper dit honk kan aanraken, dan is deze loper uit. Er kan een poging worden gedaan twee aanvallers uit te maken. Dat gebeurt indien de bal naar het tweede honk wordt gespeeld, voordat de loper daar is en de bal onmiddellijk daarna naar het eerste honk wordt gespeeld, voordat de daarheen snellende slagman er aangekomen is. Als deze spectaculaire poging slaagt, spreekt men van een dubbel spel. 4. Tenslotte, als men bang is dat de honkloper het tweede honk zal berei ken voordat de bal er is, omdat hij zo snel is, of omdat de bal hard het veld is ingeslagen, wordt er slechts een poging ge daan alleen de slagman op het eerste honk uit te maken. 2. 3. De beslissingen Het kampioenselftal van Rhenus heeft 2e Pinksterdag nog een overwinning toegevoegd aan de reeks, door roet de overtuigende cij fers 113 van MSV te winnen. Beide ploegen kwamen in deze wedstrijd met invallers in het veld en het werd een ontmoeting die in een zeer prettige sfeer verd gespeeld. De Rhenus-voorhoede toonde zklh gedurende de hele wedstrijd wat meer in de aanval, maar toch duurde het nog een twintig minuten voor ]an ten Braak de score kon openen. Even later benutte Joop van Beek een strafschop, waarna invaller Sza- bang het derde doelpunt voor zijn rekening nam en Johan Eibers er nog één aan toe voegde. MSV wist eindelijk de eer te redden door een tegenpunt te scoren en zo ging men met 41 de rust in. In de tweede helft ging het naar 51, Jan ten Braak en Henk Evers zorgden respec tievelijk voor het zesde en zevende doelpunt. MSV kwam echter terug en het werd 72 Geurt v. Veenendaal. Jan ten Braak en Henk Evers deden er ieder nog een goaltje bij en de stand werd 102. Nogmaals liet MSV zien dat het er was. 103. Het vierde doel punt van Jan ten Braak zorgde ervoor dat een 1]3 stand werd bereikt, met welke stand ook het einde kwam. Zo behaalde Rhe nus een flinke zege in een wedstrijd waarin Jan ten Braak en Henk Eibers de besten konden worden genoemd. Een aardige geste van MSV was voorts nog, dat de aanvoerder bloemen en geluk wensen aanbood in verband met het door Rhenus behaalde kampioenschap. Wie neemt er de beslissingen of een speler uit is, of dan wel het eerste of tweede honk heeft bereikt? Daar is de scheidsrechter voor en deze beslissingen van hem zijn altyd bindend. Er kunnen dus situaties ontstaan waar bij men dus drie man op de honken heeft (dit is het maximum, want er mag maar 1 man op elk honk staan). Als nu een slagman een homerun slaat, dan scoort hij ineens vier punten en in vakmans kringen noemt men dat een Groot Slam. Enkele honkbaluitdrukkingen: Werpheuvel: Een verhoging waarop de werper staat en die heuvel wordt ge noemd, omdat deze inderdaad 30 cm boven het omringende veld uitsteekt. Pofly: Een hoge bal die door de binnen velders gemakkelijk kan worden ge vangen. Stootslag: In plaats van de knuppel te slaan kan de slagman ook de knuppel recht voor zich houden de bal raken, maar komt dan op korte afstand van de thuisplaat terecht. Het is wel ver rassend, aangezien men een harde bal had verwacht. Scorebord: Het scorebord geeft de cijfers 1 tot 10 te zien met daarnaast de let ters R.H.E. wat betekent: R Runs: H Honkslagen en E Fouten. Het thuisspelend team gaat het eerst het veld in en er wordt op het score bord verder per inning de punten ver meld, 1—10. Dit zijn zo ongeveer de basisregels van 't honkballen en wij hopen dat wij u met dit gegeven de belangstelling voor honk bal wat groter gemaakt hebben, zodat u als er in Sport in Beeld of in andere TV-uitzendingen honkbalreportages ge geven worden, niet meer als een leek naar uw toestel zit te kijken. Ook kan men dus met ingang van 4 juni enigszins met kennis de wedstrijden van onze plaatselijke honkbalclub gaan bezoeken en zodoende van enige uren spanning en prachtige sport genieten. Belangstellenden voor de honkbalsport kunnen zich melden bij de heer van Rijn- bach. Jan Steenlaan 45-1, Veenendaal. VOETBAL" ROEMT FUSIE TUSSEN SPCL. RHENEN EN RHENUS. In het officiële orgaan van de Afd. Utrecht „Voetbal" wordt de fusie tus sen Spel. Rhenen en Rhenus geroemd. Wy citeren het bericht dat in de laatste uitgave op de voorpagina werd ge plaatst. De fusie tussen Rhenus en Spel. Rhe nen waarover wij reeds eerder berich ten begint thans een definitieve vorm te krygen. Er zal een vereniging wor den gevormd onder de naam Candia die zowel een zondag als zaterdagafdeling zal tellen. Het feit dat Rhenus juist is gepromoveerd naar de KNVB geeft deze fusie een veelbelovend begrip. Zij wordt nief uit bloedarmoede geboren; een voorbeeld dat vele plaatsen (ook In de betaalde sectie) uitnodigt hetzelfde te doen. Aldus de redactie van Voetbal DE STERKE EN MINDER STERKE ELFTALLEN BEGINNEN ZICHT AF TE TEKENEN. Jongstleden vrijdagavond Loerden er Veteranentoernooi. Merino's tegen Dovo keer speelde men op de gelijke tijd. Gis strijden achter elkaar te spelen, wat zo worden. De voorgaande wedstrijden moe de heuvel tussen de twee sportvelden schouwers hebben hier dan ook gebruik het volgende verloop: weer tweewedstrijden gespeeld in het en SKF tegen Boxal. Voor de laatste teravond is men begonnen met de wed- nder meer een verbetering genoemd mag st men steeds gebrokkeld zien alhoewel wel uitkomst bracht en de meeste toe van gemaakt. De wedstrijden hadden MERINO'S—DOVO 4-2. Vorige week memoreerden wij dat het nu echt veteranenvoetbal was. Bij Meri no's en DOVO werd dit enigszins ge logenstraft want wij zagen nog diverse actieve voetballers die net de leeftijd hadden, zoals bij Merino's de 1ste elftal speler Sukkel. Het moet voor de Merino's echter tegengevallen zijn, want het met 10 man spelend DOVO de eerste tien minuten zelfs met 9 man gaf zich niet zo maar gewonnen. Men had nu duidelijk een beter elftal dan bij de vorige wedstrijden en vooral het latere meespelen van trai ner Hol was een versterking. Echter in de tweede helft ging het personeelstekort bij DOVO gelden en kon Merino's doel punten maken. De 4-2 uitslag mag voor DOVO een goede prestatie genoemd worden. SKF—BOXAL 8-1. In de andere wedstrijd gold eigenlijk hetzelfde. Boxal was tegen GVW vorige week bijzonder zwak maar had nu een totaal ander elftal dat stukken beter was. SKF had dan ook de grootste moei te en vooral in de tweede helft (met de wind mee) was Boxal voortdurend ster ker. Doelpunten maken konden zij echter niet, in tegenstelling tot SKF, die een kleine kans had en deze benutte. Mid denveldspeler Klein weerde zich geducht en zo kon SKF de wedstrijd afsluiten met een 3-1 overwinning. De standen zijn nu als volgt Afd. A: VSW 2—4 Unitas 2—4 Merino's 3—4 DOVO 3—0 Musketiers 2—0 Afd. B: VRC 2-4 GVW 2—4 SKF 3—4 NSVS 2—0 Boxal 3—0 Programma voor a.s. vrijdag: 19.00 uur: DOVOMusketiers 20.00 uur: VRC—GVW 2. Trachten te slaan, maar missen. 3. Een combinatie van 1 en 2. 4. Een bal te slaan die gevangen wordt voordat deze de grond raakt. 5. Niet tijdig het eerste honk bereiken alvorens een geslagen bal die de grond heeft geraakt gegooid is naar een verdedigende speler die in lichamelijk contact met dat eerste honk is. 6. Met de bal getikt worden terwijl hijzelf in contact met een honk is. Zo ziet men dat het een wedstrijd is van een speler tegen allen. De verdedi gende partij doet dit met negen man, onderverdeeld in „velders" en „werper". De volledige verdeling van de taken bij de verdedigende partij is als volgt: le, 2e en derde honkman; werper; korte stop: rechts-, midden- en linksvelder: achtervanger. De aanvallende partij is dus alleen de slagman. Wat gaat er nu in deze opstelling gebeuren? De slagman die op de thuisplaat staat, staat met zijn gezicht naar de werper. gen. Vangt men de bal zonder dat deze de grond heeft geraakt dan is de slag man zonder meer uit en zoekt deze speler zijn bankje weer op. In een ander geval, als de bal wèl de grond raakt, moet de verdediger de bal naar het eerste honk dirigeren voordat de slag man is gearriveerd. Ook dan is de slag man uit. Zo moet de verdedigende partij steeds weer proberen de aanvallende party uit te maken. Als er dus drie spelers uit zijn, gaat de verdedigende party aanvallen en moet de aanvallende partij etc. Zo bestaat een inning uit twee helften met elk team een keer aan slag en een keer in het veld. Bijgaande teke ning illustreert dit alles nog eens duide- lyk. Zie tekening hiernaast Een punt en een homerun Komt nu een speler van de aanvallen de partij binnen op de thuisplaat dan is er een punt gescoord. Voor iedere slag man en aanvaller is het ideaal een home run te maken. Dit gaat als volgt: Hy slaat de bal dermate het veld in dat de verdedigende partij geen gelegenheid heeft om hem uit te maken en kan hij via de drie honken rechtstreeks op de thuisplaat komen en hy heeft ineens een punt gescoord. Echter men kan als aan- *c-v <yr.; f iy-'.y TEKENINC Het was voor Unitas tegen Schalkwijk j.l. zaterdag geen plezierige wed strijd. Bij een 2-2 stand moest men 8 minuten voor t|jd de wedstryd staken aangezien de gemoederen dermate verhit werden dat de scheidsrechter werd ge molesteerd en deze arbiter hierna de wedstrijd staakte. Het begon goed voor Unitas want reeds na 8 minuten spelen had van Kessel uit een mooie aanval de bal achter de SchalkwUk doelman liggen 0-1. Al snel bleek dat de arbiter het deze middag niet aan kon en er ontstonden onregelmatigheden. Ook dat Schalkwijk na 18 minuten via een handsbal gelijk maakte ontging hem. Schalkwijk ging door met deze meevaller en tien ininu- ten later was het een fout van rechts back Wim Romijn d' te zacht op zyn doelman terugspeelde waarna een der Schalwijk voorwaartsen weinig moeite had om de stand op 2-1 te brengen. Unitas was beslist de betere ploeg en had deze achterstand zeker niet ver diend. In de 32e minuut werd dit sche ve beeld dan ook rechtgetrokken door linksbuiten Nuite 2-2. Met deze stand ging men thee drinken. Na rust weer een beter Unitas dat ech ter niet tot scoren kon komen. De zwakke leiding van de scheidsrechter bleef aanleiding tot onregelmatigheden en dat leidde 8 minuten voor tyd tot het staken van de wedstrijd. Of de wed strijd tezynertyd uitgespeeld zal wor den zal van het belang ervan af han gen. Musketiers won met 32 van Bodegraven in vriendschappelijke wedstrijd Musketiers speelde gisteren tegen het een dag uit zijnde Bodegraven een vriendsohappeiyke wedstryd die met 3-2 werd gewonnen. Bodegraven die er met zyn eerste en tweede elftal een uitje van maakte en 's morgens reeds o.a. in het Dierenpark te Rhenen was geweest had een leuk elftal «lat soms aardig voetbal liet zien. Musketiers was vooral na rust ech ter de betere ploeg en de uitslag 3-2 geeft de krachtsverhouding niet juist weer. Via hun Midvoor nam Bodegra ven de leiding. Keeper Kranenburg ging niet geheel vrijuit. Even later maakte hij zyn fout goed door een strafschop te stoppen. Aan de andere kant mocht Gijs Henzen dit ook doen en via de han den van Bodegraven keeper was het raak 1-1. Ruststand. Na rust kwam Musketiers op 3-1 via twee doelpunten van linksbuiten C. Henzen. Bodegraven kwam terug via nog een doelpunt van hun midvoor 3-2. Het was een genoeglijk oefenpartijtje. T.O.V. - VALLEIVOGELS 7—4 Valleivogels besloot zaterdagmiddag het seizoen met de uitwedstrijd tegen het Baarnse T.O.V. en verloor deze wedstryd na met 4-1 te hebben voorge staan nog onverwacht met 7-4. Deze nederlaag was ongewyfeld het ge volg van een verkeerde speelwijze van de Vogels, toen zij nl. met 4-1 voor kwamen meende men dat het niet op kon en ging bv. linkshalf van Rootse- laar als zesde aanvaller fungeren, hier door kreeg de rechtervleugel der gast heren vry spel omdat linksback Over- Jaarverslag Nederlandse Sportfederatie wijst uit: Plan tot het komen van een sportcentrum tussen Arnhem en Ede JAARVERSLAG NEDERLANDSE SPORTFEDERATIE WIJST UIT: SPORT IN NEDERLAND WORDT GELEID DOOR 150.000 PERSONEN OP VRIJWILLIGE BASIS. Plan tot het komen van een sportcentrum tussen Arnhem en Ede. In het fraai uitgevoerde en van vele prachtige foto's voorziene jaarverslag van het NSF over 1965 kunt U de volgende annecdote lezen: De sport in Nederland wordt, op basis ran volledige vrywilligheid, geleid door zo'n 150.000 mensen van wie de meesten dag in dag uit bezig zyn met die sport, waarvoor zij ook dikwyls nog hun weekend nodig hebben. Meer dan een miljoen kinderen beneden de 18 jaar vinden een plaats in onze, sportverenigin gen, maar zeer vele leiders zyn overbelast met administratief, technisch en or ganisatorisch werk. Opdat deze 150.000 nederlanders hun taak in vrijwillig heid kunnen voortzetten, hebben wij enkele duizenden beroepsmensen nodig. Maar z.y zijn er niet. We moeten ze nog opleiden en dat opleiden heeft alleen maar zin, wanneer wy die mensen een status een maatschappeiyke basis kun nen geven en dat kan de sport zeker niet alleen doen. En als de mensen wel opgeleid zijn, dan is de sport vaak niet in de gelegen heid om hun een behoorlijke aanstelling te geven. Verder vraagt de samensteller zich af: Waar moeten onze kinderen spelen? Past het kinderspel nog wel in het mo derne straatbeeld van steden en dor pen? Hij vervolgt met: Wij hebben vele honderden nieuwe scholen gebouwd zonder enige mogelijkheid voor licha- melyke opvoeding of zódanig dat deze vor te kort schiet. Nog steeds worden speel- en sportterreinen weggeduwd naar de periferie, steeds verder naar de buitenkant, moeilyk bereikbaar voor de sportbeoefenaren, heel moeilyk voor de jongsten onder hen en totaal onbereik baar voor de scholieren. Dringend nood zakelijk is overleg in ruimere kring over de vraag of de structuur van onze nieuwe scholen, woonwijken, steden en dorpen nog wel voldoet aan de toene mende behoefte aan lichamelijke op voeding, sport en recreatie. Uit het jaaiverslag over 1965 blykt hoe diep de hedendaagse sportbeoefening doordringt in ons Sociale leven. Twee miljoen Nederlanders die actief de sport beoefenen en daarnaast nog vele miljoenen als toeschouwers. In het verslagjaar werd 4,2 miljoen gul den ter beschikking gesteld aan lande lijke sportorganisaties. Aan sportacco- modaties werd ongeveer een bedrag van 2,6 miljoen toegewezen. Van dit laat ste bedrag had 422.300,— betrekking op toekenningen aan 69 verenigingen voor de aanleg, verbetering en uitbrei ding van sportaccomodaties voor .e ac- eem onmogelyk twee spelers tegelijk kon houden. Het gevolg van deze foute speelwyze was dat de thuisclub niet al leen gelijk kon komen maar in de laat ste fase van de wedstrijd zelfs nog tot een ongedachte en ruime winst kwam. In de eerste helft hadden de Vogels de sterke wind mee en waren zij het meeste in de aanval. Al spoedig wisten zy de leiding te nemen door een hard schot van van Maanen en even latei- wist van Eist de stand op 0-2 te bren gen. Dit werd de gastheren toch te erg en zij wisten via hun middenvoor tegen te scoren 1-2. Voor de rust wisten de Vogels echter opnieuw hun voorsprong te vergroten en ook nu was van Eist, de maker van de goal 1-3. Toen kort na de rust van Eist zijn hattrick ver richte waardoor de stand op 1-4 kwam dachten de Vogels dat hun niets meer kon gebeuren en dat de punten binnen waren De gastheren dachten hier jchter anders jver en gesteund door de sterke wind togen zij ten aanval, mede door de 'erkeerde speelwyze van enkele Vo gelspelers kregen zij hier volop de ge legenheid toe en zy begon:.en met de regelmaat van een klok te scoren. Na dat de stand gelijk was geworden viel linksback Overeem by de Vogels uit en hy werd vervangen door Prins waar door de rechtervleugel der gastheren nog meer vrijheid kreeg waarvan zy een dankbaar gebruik maakten om de stand via nog een drietal treffers tot 7-4 op te voeren waarmede het einde kwam. tieve sportbeoefening. Van de in 1964 en 1965 aan 13 verenigingen toegewe zen totogelden kwamen 44 objecten ge reed. Op de Algemene Jaarvergadering van de NSF in Utrecht heeft het bestuur het plan kenbaar gemaakt om te komen tot een sportcentrum van 123 ha grond tus sen Arnhem en Ede. Dit zou voor onze streek een belangrijke vooruitgang be tekenen om een dergelyk sportcentrum dicht in de buurt te krjjgen na het KNVB centrum in Zeist. HET IDEALE WASMEISJE IS ZUINIG EN BETROUWBAAR Het ideale wasmeisje komt uit Italië en heet Candy. Niet alleen wast zij alles onberispelijk wit, zonder dat de huisvrouw ernaar hoeft om te kijken, maar bovendien eist zij maar weinig salaris. Zij i3 een volautomatische wasma chine uit de meest moderne fabriek van Europa, de Candy-fabrieken te Brughe- rio (Milaan). Vooral dat lage „salaris" is interessant. Candy heeft zich in ons land al eerder faam verworven als een moderne automatische wasmachine te gen lage prijs. Zij levert alleen via de erkende handel (dus met garantie en service) en volgt de marktontwikke lingen op de voet. Niet alleen maakt zy de goedkoopste volautomaat (de Candy SAM van onder-de-zeshonderd gulden), maar nu introduceert zij de S-50, een nieuwe volautomatische was machine met tien wasprogramma's, centrifugewerking, zeep-injector en voor nog geen achthonderd gulden. Candy ontsluit voor grote groepen huis vrouwen het volautomatisch wassen, spoelen, drogen, tegen zeer lage prijzen. Er worden niet voor niets 2500 wasma chines per dag gemaakt in Brugherio! Ja, Candy i3 echt wel een heel zuinig en heel betrouwbaar wasmeisje! CONDITIETRAINING Het is al weer enige maanden ge leden dat de V.A.V. startte met een se nioren afdeling. Deze training is een unieke gelegenheid voor hen die byna niet of helemaal niet aan sport doen. In het begin was het enthousiasme zeer groot. Dat dit nu nog even groot Is blijkt wel uit de plannen van het be stuur. Was deze training eerst alleen maar op zaterdagmorgen, nu gaat men ook op de dinsdagavond in de bossen rondom „Veenendaal" trainen. Er zijn mensen die 's zaterdags geen gelegen heid hebben, voor hen begint er een trai ning op dinsdag 7 juni a.s. De aanvang is gesteld op kwart vóór acht. De trai ning, die een uur duurt, vangt aan bij hotel „La Montagne", alwaar ook ge legenheid bestaat tot het achterlaten van bepaalde kledingstuken etc. Zij die 's zaterdags trainen, kunnen natuurlijk ook van deze gelegenheid gebruik ma ken. Het bestuur hoopt dan ook dat het een groot succes zal worden. Dient nog vermeld te worden dat ook op de dinsdagavonden de leiding van de training in handen is van de heer W. ter Haar. Men kan zich aanmelden voor deelname by het startpunt. Oranje Wit kon tegen Kamerik op eigen veld niet verder komen dan 00 In een doelpuntloze wedstrijd heeft Oranje Wit een kostbaar puntje in de wacht gesleept tegen een fel verdedi gend Kamerik. De oranjehemden had den de gehele wedstrijd het initiatief en verbleven meestal met zes zeven man in het strafschopgebied van Kamerik. Echter slordig schieten en uitstekend keepen van doelman Hoogewerf voor kwam doelpunten. De verdediging van Oranje Wit had een snippermiddag en behoefde slechts bij enkele uitvallen in te grijpen. De beste kans in de eerste helft had Elzner die de bal na een prachtige sliding net over zijn benen zag huppelen. Oranje Wit bleef doordrukken maar ondanks de vele kansen geen doelpunten. Na de thee eenzelfde beeld en hoe men het ook probeerde Kamerik met spil W. Pessel aan het hoofd hield stand. Bijna had Elzner succes toen weer uit een sliding de bal net naast het doel ver dween. Na een half uur bracht keeper Hoogewerf de redding van de wedstrijd op zijn naam toen hij met een machtige safe een hard schot van Teus Drost on schadelijk maakte. Kort voor tijd was het nogmaals T. Drost die het dichtst bij een doelpunt was maar zijn schot ging langs de verkeerde kant paal. De resterende minuten kon Kamerik ook nog stand houden zodat beide ploegen zonder doelpunten maar met een puntje rijker het veld verlieten. SCHERPENZEEL-TERSCHUURSE BOYS 2-5. Scherpenzeel kreeg zaterdagmiddag bezoek van kampioen Terschuurse Boys en verloor deze wedstrijd verdiend met 2-5. Nadat aanvoerder Vlastuin aan zijn collega van de Boys een boekt bloemen had aangeboden, gingen de Boys van start, maar hun aanval werd meteen overgenomen door Scherpenzeel. In de Se minuut nam Scherpenzeel de leiding toen de goed doorgelopen middenvoor van de Weerd een aarzeling in de ver dediging afstrafte. 1-0. Hierna gingen de Boys ten aanval en in de 8e minuut kwamen zij op gelijke hoogte door een goede treffer van mid denvoor Dekker, 1-1. Kort hierop wisten de Boys aan de leiding te komen door een hard schot van linksbinnen Gerritse, 1-2. In tegenstelling met de wedstrijd tegen Valleivogels wilden de Boys nu wel voor de punten strijden en zij wisten nog voor de rust door een treffer van rechts buiten Dijkhuizen op 1-3 te komen. Scherpenzeel kreeg ook nog enige goede kansen op doelpunten maar de voor waartsen wisten met alleen keeper Duinkerken voor zich het doel niet te vinden. Ook na rust bleven de Boys hard wer ken voor een zo goed mogelijk resultaat en zij wisten via treffers van Doppen- berg en Dekker de stand tot 1-5 op te voeren. Kort voor tijd wist van de Bo- venkamp de stand op 2-5 terug te bren gen, maar meer zat er voor Scherpenzeel niet in, en toen de zeer goed leidende arbiter Barten het einde aankondigde, hadden de hardwerkende Boys een ver diende zege behaald. WEDVLUCHT ONS GENOEGEN. Ons Genoegen had 28 mei een vlucht vanaf Creil in Frankryk over een af stand van 376 km. Door de koude „kop- wind" werd het een zware vlucht. Na gelost te zyn om 6.10 meldde de eerste duif zich om 12.29 bij Muller-v. Hal. De uitslag werd: 1-5-9 Muller-v. Hal; 2-3 J. v. d Haar; 4-6-7 H. v. Gin- kel 8-11 D. v. Ginkel en 10 H. G. Reede. 0 j.l. Zaterdag werd TSV MÜNCHEN 1860 kampioen van West Duitsland. Vorige week had men Borussia in eigen huis met 0-2 verslagen en nu had men aan een gelijkspel voldoen de, dat werd het ook in een teleur stellende wedstrijd op eigen veld te gen HSV 1-1. Radencovic maakte de enige fout en het was doelpunt. Borussia leed tegen de club van Ome Blek Swartz Eintracht Frankfurt een kansloze 4-1 nederlaag zodat er geen vuiltje aan de lucht was voor TSV 1806. Peter Grosser nam na af loop de bokaal in ontvangst. 0 Barry Bridges internationaal van Chelsea is verkocht aan Birgming- ham voor het lieve sommetje van ƒ550.000,Docherty kocht dezelf de dag voor Chelsea Alan Hands terug voor 450.000, Deze was vroeger al eens verkocht voor 350.000,—. 0 Braziliaanse selectie speelde. Toe schouwers 180.000. Pele viel voor tijdig uit door blessure. Zeven doel punten vielen er. Geen enkel doel punt werd tegen gescoord. Men speelde tegen geïnviteerde clubs. Topscorer Italiaanse competitie is de 34 jarige Vinicio van Laneroisse. Totaal 21 doelpunten. Mazzola tot nu toe 18, Sorma 17 en Facehetti linksback 10. G. v. Silfhout lid van v.v. SVP is ingaande 12-5-1966 geschorst totdat het 2e elftal na deze datum 5 wed strijden voor de competitie zal heb ben gespeeld. 0 C. J. v. Verseveld lid van v.v. Mus ketiers is ingaande 4 mei j.l. voor 3 wedstrijden geschorst voor het 3e elf UI. N. v. Beek lid van v.v. Advedo is in gaande 18 mei j.l. geschorst voor 2 wedstrijden van het le elftal terwijl de schorsing in ieder geval geëindigd zal zijn op 15-6-1966. W. Brouwer lid van v.v. Veenendaal is geschorst van 11 mei tot 1 sep tember 1966 wegens als toeschou wer bij de wedstryd Zeist-Veenen- daal de scheidsrechter bedreigd te hebben. Tevens Is hem verboden de terreinen en lokalen van de v.v. Veenendaal te betreden.

De Vallei | 1966 | | pagina 5