VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN D. J. ANBEEK FA. REIN KOK Iets waar vader gek op is! Schoolkinderen gaan planten kweken RHENEN Gymnastiekvereniging Wilskracht kreeg als jubileumgeschenk trampoline Triiimfih Officiële bekendmaking Rhenense ouden van dagen beleefden weer prachtige uitgaansdag Schilder beter er i snel met JUWEEL ENAMEL AMERONGEN SCHERPENZEEL EDERVEEN OVERBERG EDERVEEN ASSURANTIEKANTOOR MULDER sinds :S Sweaters Pull Polo's Dolce Vita's Zomerpantalons Weekenders Shorts Zomerpetten Weekenders Zomerhoeden Autovesten Zwemshorts nieuwsblad „DE VALLEI* dinsdag 14 juni 1966 Aan ongeveer 700 leerlingen van vrijwel alle lagere scholen in Veenendaal is tegen een kleine vergoeding een potplantje uitgereikt door de afd. Veenendaal van de Koninklijke Maatschappy voor Tuinbouw en Plantkunde. Het is de opzet van deze maatschappy, waarvan de afdeling Veenendaal thans ongeveer 100 leden telt, het kweken van en de liefde tot bloemen en planten te bevorderen. Om dit doel te bereiken zijn reeds in verscheidene plaatsen in Nederland aan schoolkinderen planten uitgereikt, die opgekweekt moeten worden en waarbij ROUTE AVONDVIERDAAGSE VEENENDAAL 1966 Hedenavond begint in Veenendaal een der grootste wandelfeesten van het jaar: de Avondvierdaagse. Van de school aan de Sandbrinkstraat zullen om 18 uur jongeren en een uur later volwassen lopers van start gaan, om hun wandeling te maken. Is het vandaag nog slechts een kleine groep, n.l. degenen, die zaterdag ver hinderd zijn te lopen, morgen op de zelfde tijden start het grote legioen. Voor zaterdag moeten alle deelnemers er zo'n 65 km hebben opzitten. De rou tes zijn: Woensdag 15 juni 1966. Route 10 km. Ra rechtsaf; La linksaf. Start: J. C. Sandbrinkstraat voor het O.C.B.-gebouw. J. G. Sandbrinkstraat; La. Verlengde Tuinstraat; Ra. Raadhuisstraat; La. Ker kewijk; Ra. Kanaalweg - Sportlaan; La. Westersingel; La. Rembrandtpark; Ra. Jan van Goyenstraat; La. Jan Steenlaan; Ra. Aart de Gelderstraat - Mr. Heems kerkstraat; Ra. Dr. Schokkingstraat; La. Cuneraweg; La. Beukenlaan; La. Berg weg; Ra. Van Hoogendorpstraat - De Savornin Lohmanstraat - Paulus Potter straat; La. Rembrandtlaan - Rembrandt park; Ra. Westersingel; Ra. Sportlaan - Kanaalweg; La. Kerkewijk; Ra. Raad huisstraat; La. Verlengde Tuinstraat; Ra. J. G. Sandbrinkstraat - Finish. Woensdag 15 juni 1966. Route 15 km. Ra rechtsaf; La linksaf. Start: J. G. Sandbrinkstraat voor het O.C.B.-gebouw. J. G. Sandbrinkstraat; La. Verlengde Tuinstraat; Ra. Raadhuisstraat; La. Ker kewijk; Ra. Kanaalweg - Sportlaan; La. Westersingel; La. Rembrandtpark; Ra. Jan van Goyenstraat; La. Jan Steenlaan; Ra. Aart de Gelderstraat; Ra. Dijkstraat; La. Slaperdijk; La. pijlen volgen tot Cu neraweg; La. Cuneraweg; La. Beuken laan; La. Bergweg; Ra. Van Hoogendorp straat - De Savornin Lohmanstraat - Pau lus Potterstraat; La. Rembrandtlaan - Rembrandtpark; Ra. Westersingel; Ra. Sporylaan - Kanaalweg; La. Kerkewijk; Ra. Raadhuisstraat; La. Verlengde Tuin straat; Ra. J. G. Sandbrinkstr. - Finish. Donderdag 16 juni 1966. Route 10 km. Ra rechtsaf; La linksaf. J. G. Sandbrinkstraat; Ra. Kerkewijk; La. Markt; Ra. Fluitersstraat; La. Zand straat; Ra. J. P. C. Leinweberstraat; La. Vendelseweg - Munnikenweg; La. Slaper dijk; La. Ruisseveen (hier een koele dronk)- Panhuis; La. Gladiolenstraat; Ra. Zonnebloemstraat; Ra. Rozenstraat; Ra. Gortstraat; La. Zandstraat; Ra. Kostverloren; La. Achterkerkstraat - Markt; Ra. Kerkewijk; La. J. G. Sand brinkstraat - Finish. Donderdag 16 juni 1966. Route 15 km. Ra rechtsaf; La linksaf. J. G. Sandbrinksraat; Ra. Kerkewijk; La. Markt; Ra. Fluiterstraat; La. Zand straat; Ra. J. P. C. Leinweberstraat; La. Vendelseweg - Munnikenweg; La. Slaper dijk; Ra. Dwarsweg; Ra. Eindseweg; Ra. Ruisseveen (hier een koele dronk) - Ruisseveen ((hier een koele dronk) - Panhuis; La. Gladiolenstraat; Ra. Zonne bloemstraat; Ra. Rozenstraat; Ra. Gort straat; La. Zandstraat; Ra. Kostverloren; La. Achterkerkstraat - Markt; Ra. Ker kewijk; La. J. G. Sandbrinkstr. - Finish. Vrydag 17 juni 1966. Route 10 km. Ra rechtsaf; La linksaf. J. G. Sandbrinkstraat Ra. Brouwerstr. - Brouwersbrug - Boompjesgoed - Am bachtsstraat; Ra. Pelikaanstraat; La. Zuivelstraat; La. Parallelweg; Ra. over spoorwegovergang - Boslaan; Ra. Den- ne-laan La. Larikslaan; La. Middellaan over spoorwegovergang; Ra. Parallel weg - Middelbuurtseweg; La. Ronduit- weg; Ra. Wageningslaan; La. Ketelweg La. Grebbeweg; Ra. Groeneveldselaan; La. Benedeneind - Valleistraat; La. Gillis van Schoonbekenstraat; Ra. Schrijvers park; J. G. Sandbrinkstraat - Finish. Vrijdag 17 juni 1966. Route 15 km. Ra rechtsaf; La linksaf. J. G. Sandbrinkstraat; Ra. Brouwers straat - Brouwersbrug - Boompjesgoed - Ambachtsstraat; Ra. Pelikaanstraat; La. Zuivelstraat; La. Parallelweg; Ra. over spoorwegovergang - Boslaan; Ra. Den nenlaan; La. Larikslaan; La. Middellaan - Spoorlaan tot Diepeveen; La. Zandpad; Ra. Middelbuurtseweg; La. Noordelijke Meentsteeg; La. Veenweg - Wageningse- laan; Ra. Ketelweg; La. Grebbeweg; La. Groeneveldselaan; La. Benedeneind - Val leistraat; La. Gillis van Schoonbekestr.; Ra. Schrijverspark - J. G. Sandbrinkstr. - Finish. Zaterdag 18 juni 1966. Route 10 km. Ra rechtsaf; La linksaf. J. G. Sandbrinkstraat; Ra. Tuinstraat - Heling. Zwaaiplein; Ra. Vijgendam - Spitsbergerweg; Fa. Dragonderweg - Rauweveldseweg; La. Wageningselaan; Ra. Noordelijke Meentsteeg; Ra. Middel buurtseweg - Parallelweg; Ra. Groene veldselaan; La. Gillis van Schoonbekestr. (hier gelegenheid tot het geven van bloe men). Start 17.15 uur La. Valleistraat - Verlaat - Zwaaiplein - Hoogstraat; La. Hoofdstraat - Markt - Kerkewijk; La. J. G. Sandbrinkstraat - Finish (einde). Zaterdag 18 juni 1966. Route 20 km. Ra rechtsaf; La linksaf. J. G. Sandbrinkstraat; Ra. Tuinstraat - Heling - Zwaaiplein; Ra. Vijgendam - - Spitsbergerweg; Ra. Maanderbuurtweg -Zuiderkade; Ra. Meentdijk; La. Dra- gonderweg-Rauweveldseweg; La. Wage ningselaan - Veenweg; Ra. Zuidelijke Meentweg; Ra. Middelbuurtseweg - Pa rallelweg - Ra. Laan der Techniek; Ra. Nijverheidslaan; La. Groeneveldselaan; La. Gilles van Schoonbekestraat (hier ge legenheid tot het geven van bloemen). Start 17.15 uur. La. Valleistraat - Verlaat - Zwaaiplein - Hoogstraat; La. Hoofd straat - Markt - Kerkewijk; La. J. G. Sandbrinkstraat - Finish (Einde). voor de beste prestaties fraaie prijzen voor de kinderen beschikbaar zijn. Men hoopt in Veenendaal, waar een dergelijk evenement voor het eerst georganiseerd wordt, in september de resultaten bekend te kunnen maken, tijdens een tentoon stelling van bloemen en planten die men dan gaat houden. De in Veenendaal uitgereikte planten z(jn van de soorten: Fuchsia, Vlijtig Liesje, Begonia en Coleus een soort bladbegonia. Schrikhekken verwijderd By de aanleg van de Westelijke Rand weg is het steeds nodig gedeeltes van de in aanleg zynde weg af te zetten met schrikhekken, voorzien van rode lan taarns. Vaak staan deze hekken om vrij diepe zandkuilen heen. Dit was ook het geval, bij een hek, dat stond voor een decime ters diep gat in het wegdeel tussen de Munnikenweg en het Panhuis. Jongelui hadden echter hekken en lan taarns verwijderd, met gevolg dat er zondagavond een personenwagen met verscheidene inzittenden in het zand te recht kwam. Gelukkig liep het ditmaal goed af, maar de politie waarschuwt voor de mogelijke ernstige gevolgen die een volgend maal zouden kunnen voor komen. KLEUTERUITSTAPJE Donderdag 9 juni maakten de leer- lingetjes van de Dr. Heksterkleuter school gevestigd in het nieuwe ge bouw aan de Bongerd het jaariykse uitstapje. Om half negen vertrokken de bussen in de richting Nijmegen, waar door de kleuters de dag vrijwel geheel in het water werd doorgebracht, wat vooral op deze mooie warme dag een waar feest voor de kinderen was. Het werd een dag, die de kinderen niet snel zullen vergeten. Muziek in Rhenen krijgt meer subsidie De Arbeidsmuziekvereniging Oefening Baart Kunst in Rhenen wil het versleten instrumentarium vernieuwen. De hoge kosten hieraan verbonden, die ongeveer 80.000 bedragen, kan de vereniging niet geheel zelf opbrengen, waardoor zy de gemeente om een bijdrage verzocht heeft. In de hedenavond te houden raads vergadering zal een voorstel behandeld worden dat strekt deze vereniging een teloos voorschot te geven van ƒ5000, wat in 10 jaar moet worden afgelost. Het college van b. en w. tekent hier bij aan, dat ook Ons Genoegen haar in strumenten zal moeten vernieuwen en dus wel met eenzelfde verzoek tot de raad zal komen. In verband hiermee wordt de raad voorgesteld het subsidie van de drie Rhenense muziekverenigin gen met ingang van 1 januari 1966 te verhogen tot ƒ1000. OBK krijgt boven dien een uitkering uit het sociaal- en cul- tureelfonds groot 1.000. GASSTATION WORDT GEKOCHT DOOR GEMEENTE De bouw van het aardgasontvangst station in Rhenen zal waarschijnlijk nog dit jaar gereed zijn. Hierdoor wordt het bestaande gasontvangststation aan het Paardenveld overbodig. De gemeente wil in verband met het bestemmingsplan Donderberg dit terrein met de gebouwen van de gasmaatschap pij overnemen voor een bedrag van 70.000. De Gasmij zal voor de afbraak van de op het stuk grond voorkomende gashouder zorgen. ONTSLAG EN VERV ANGING MEESTER TEMPELAARS De heer J. A. Tempelaars, onderwijzer aan de openbare Wilhelminaschool voor ULO te Rhenen is met ingang van 16 augustus benoemd als leraar Nederlands aan de Rijkskweekschool te Den Haag. In verband hiermede wordt hem met in- nov. 1922 Eigenaar: R. R Mulder Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 Veenendaal Tel 08385-3000 Vertegenwoordiger: H. Logtenberg, Larikslaan 4. Veenendaal Receptie in verband met vijfentwintig-jarig jubileum Zaterdagmiddag werd in hotel „Het Wapen van Rhenen" ter gelegen heid van het 25-jarig jubileum van de gymnastiekvereniging „Wilskracht", een receptie gehouden, waarbij niet alleen een serenade werd gebracht door de muziekvereniging „Ons Genoegen", maar waarbij tevens een trampoline werd aangeboden als jubileumgeschenk namens de gehele Rhenense bevol king. Ondanks het feit, dat het weer zaterdagmiddag nu niet uitgesproken gunstig was voor een receptie, kwamen velen zaterdagmiddag bestuur en leider van de jubilerende vereniging hun gelukwensen aanbieden. Er waren afgevaardigden van diverse plaatselijke verenigingen, afgevaardigden van zusterverenigingen uit de omgeving, oud-leden en oud-bestuursleden e.v.a. voedende taak zouden mogen verrichten. Wilskracht was in de loop der jaren uit gegroeid tot een vereniging met 400 leden en men had gevraagd met welk cadeau het bestuur voor dit jubileum het meest content zou zijn. Dit bleek een trampo line te wezen, een kostbaar instrument overigens, maar dank zij de medewerking van gemeentebestuur, burgerij, industrie, oud-leden, beschermvrouwe en 2 sigaren fabrieken uit Veenendaal durfde men het aan het mooie cadeau te bestellen. U moet dit zien als een cadeau van heel Rhenen, aldus de heer v. d. Steeg, een vorstelijk cadeau. Er ging een daverend applaus op, toen de trampoline van onder het om hulsel te voorschijn kwam en de zaal in werd gereden. Voorzitter Levöleger zei niet gauw op zijn mondje te zijn gevallen, maar nu was hij toch wel even stil door dit prachtige geschenk. Namens de Neder-Veluwse Turnkring sprak de heer Ledoux. Spreker zei o.m. dat Wilskracht was geboren in een moei lijke tijd, maar dat de gymnasten zich hier niets van aan trokken en nu zijn er dank zij leider D. W. de Jong leden van Wilskracht in de top aanwezig en dat is een zware verplichting voor een vereni ging, want men moet dan ook de anderen omhoog brengen. Verder zei de heer Le doux nog, dat mannen als leider De Jong ook in het verbond bijzonder hoog wor den gewaardeerd, niet alleen om hun pres taties, maar ook om het feit dat zij de jeugd bij elkaar houden. Brommer tegen auto Zondagmiddag om 2.15 uur reed een bromfietser tegen de achterzyde van een remmende personenauto, bestuurd door T. R. uit Rhenen. Er ontstond een geringe materiële schade. Om half 3 reed H. C. D. uit Rhenen over de Valleiweg en verleende geen voorrang aan een over de Rozenlaan komende auto bestuurd door H. Th. H. uit Bergh. De duopassagiere van de brommer G. H. uit Ochten liep een gat in het linkerbeen op en moest in het ziekenhuis in Wageningen worden be handeld. De bromfiets is voor onder zoek meegenomen. E.H.B.O. IN DE PRIJZEN. Door de R.K. E.H.B.O. werd in Arn hem deelgenomen aan de wedstrijd om de Grebbe-Wisselbeker. Opheusden werd eerste met 214 punten, gevolgd door Kesteren met 191 punten. Met één punt achterstand op no. 2 werd de R.K. E.H.B.O. Rhenen derde en sleepte hier mede een mooie beker in de wacht. De ploeg bestond uit de dames Blanken- stijn, Buitenhuis en Stomphorst, als mede uit de heer Th. Vermeulen. RODE KRUIS-COLLECTE WERD SUCCES. De Rode Kruis collecte heeft in de gemeente Rhenen in totaal 3.091,69 opgebracht. Men kan dit als volgt spe cificeren: Rhenen 2.227,55; Eist 540,55 en Achterberg 333,59. De collecte bracht dit jaar ruim ƒ500,meer op dan vorig jaar. Men heeft dit jaar dus goed gegeven. Jeugdleden van Wilskracht brachten een hulde in de vorm van letters die-sa men het woord G.V. Wilskracht vormden; iedere jongedame deed enkele dichtregels vergezeld gaan van een mooie anjer. Het college van burgemeester en wet houders was eveneens aanwezig en de burgemeester zei in zijn toespraak dat hij aan bestuur en leider de heer D. W. de Jong de hartelijke gelukwensen na mens het gemeentebestuur overbracht. Ik weet wat het is om gedurende zoveel ja ren in Rhenen een vereniging op poten te houden. Wij zijn als gemeentebestuur Wilskracht van harte dankbaar, want als men de jeugd van Rhenen zou vergelijken zoals ze nu is en zoals ze vroeger was, dan kan ik verklaren dat Wilskracht heel wat voor Rhenen en de bevolking heeft gedaan. Het is niet altijd belangrijk dat er in een vereniging veel zijn die een hoge plaats op de ranglijst innemen, maar zeer belangrijk is ook gezondheid, hygiëne en beschaving. De voorzitter de heer Levöleger was zeer erkentelijk voor de woorden die de burgemeester had gesproken en bracht ook de dank over voor de medewerking die men al vele malen van het gemeente bestuur had mogen ondervinden. TRAMPOLINE ALS CADEAU. De heer G. v. d. Steeg zei in zijn func tie van voorzitter van het comité van voorbereiding, dat dit comité veel werk had verzet. Hij bood namens het comité de gelukwensen aan en hoopte dat be stuur en leider nog vele jaren hun op- Namens de WSV De vrolijke Jantjes sprak nog de heer W. Bochane. MEISJE BRAK ARM. Zondagavond 7.30 uur reed de auto mobilist Ch. G. S. uit Utrecht over de Kastanjclaan in de richting Achterberg. Plotseling stak een 6-jarig meisje de weg over. De automobilist kon niet meer stoppen en kreeg het kind tegen de linkervoorzijde van de auto. Het meisje liep een gebroken arm op, terwijl de auto licht werd beschadigd. Aanbesteding De aanbesteding voor de bouw van een kleedlokaal op het sportveld Candia leverde een 11-tal inschrijvingen op. Hoogste inschrijver was G. W. J. van Schaik te Laren met 108.500, Laagste inschrijver was J. J. Jansen te Rhenen met 75.282,De begroting was 67.640,De gunning is aange houden. Voor de aanbesteding voor de bouw van een kleedlokaal op het Sportveld te Eist waren eveneens 11 inschrijvingen. Hier was de hoogste inschrijver J. Overeem te Veenendaal met ƒ40.200, Laagste inschrijver was C. Blijleven te Veenendaal met ƒ27.100,De begro ting was 26.816,De gunning is aan gehouden. 3"vpi;:-Ï:-- -1■- - RONA STAR WORDT HERBOUWD Schiedam: De RONA STAR wordt her bouwd. De tanker werd indertijd door een ontploffing in de haven van Rotter dam in tweeën gereten. Het boegstuk waarop de naam Rona Star inmiddels is veranderd in Condo ligt in het dok te wachten op de samenvoeging met het in Antwerpen vervaardigde middenstuk dat op de achtergrond nadert *<ff% ggf Beide teams van Rhenense tennisclub boekten fantastisch succes Afgelopen zondag speelde zowel het eerste als het tweede team van de Rhenense Tennis Club de eerste van de twee promotiewedstryden. Het eerste team speelde uit tegen E.T.C. III uit Ede en won met 5—3. Het tweede team speelde thuis tegen Oolst uit Overijssel en won eveneens met 53. Voor beide teams was het een span nende en zenuwslopende dag. Zondag a.s. spelen de beide teams de laatste pro motiewedstrijd thuis. Daar er op eigen terrein wordt gespeeld zullen er natuur lijk vele supporters zijn ter aanmoedi ging. De verwachtinge zijn dan ook hoog gespannen. Ook de jeugd deed het afgelopen week end zijn best en won de zaterdag ge speelde wedstrijd tegen Beekhuizen 2 met -1. Dit team eindigde hierdoor in het eindklassement op de derde plaats onder Beekhuizen 2 en NVLTB 2 uit Wagenin gen. POSEIDON '59— VEST 5—3 Woensdagavond werd in het Gem. Zwembad aan de Willaerlaan de water- polowedstrijd gespeeld tussen Poseidon '59 I en Vest II in de 2e klasse B heren. De uitslag was 53 in het voordeel van Poseidon. De punten werden gescoord door Han Algra en H. van Gemert, terwijl W. Zwanink drie maal de bal in de touwen wist te werken. GESLAAGD Voor het examen Middelbare Handels dagschool te Amersfoort slaagde W. M. J. van de Wetering te Scherpenzeel. Bel Gracia CORSETTENHUIS Hoofdstr. 66a - Veenendaal - tel. 2976 Openbare leeszaal en bibliotheek De voorbereidingen voor de vestiging van een openbare leeszaal en bibliotheek in Rhenen zyn tiians weer wat gevor derd. Vanavond krygt de raad een ver zoek te behandelen, om een subsidie minimum vast te stellen. Deze verklaring is nodig, omdat an ders het bestuur van de bibliotheek geen rijkssubsidie krijgt. Het ermee gemoeide bedrag zal 19.110 bedragen, indien er geen kinderafdeling gevormd wordt. Is dat laatste wel het geval, dan komt het bedrag te liggen op 25.480. Het college overweegt of er de mo gelijkheid is de bibliotheek in een der openbare scholen onder te brengen. Aan de stichtingsplannen wordt mee gewerkt door de kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk, die reeds een christelijke bibliotheek exploiteert. Gemeente Rhenen SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij 17 en 24 juni, alsmede 1 juli a.s. wegens vakantie ver hinderd is spreekuur te houden. Rhenen, 9 juni 1966. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. Zaterdag was het weer zo ver dat de jaarlijkse uitgaansdag voor de Rhenense ouden van dagen zou worden gehouden en voor vele oudjes is deze dag telkenjare weer een hoogtepunt. Om kwart voor negen zou men van het Fred. v. d. Paltshof vertrekken, maar ver vóór die tyd waren er al enkele oudjes aanwezig. Het duurt altyd nog weer wat langer dan men denkt, maar rond 9 u. zette zich de karavaan van een aantal auto's en een drietal bussen toch in beweging, nadat alle deelnemers waren voorzien van een bloem en versnape ringen. Men stelde het zeer op prijs dat Rhe- nens burgemeester en zijn echtgenote de oudjes uit kwamen zwaaien en zo ging men dan vol goede moed in de richting Wageningen, waar men al spoedig de Rijksweg opzocht teneinde op de goede route te komen voor het motel in Arn hem, waar men heerlijk op het terras kon genieten van de koffie. Toen men gesterkt de plaatsen in de voertuigen weer had ingenomen ging het via Zevenaar door het prachtige Montferland en zo zachtjes aan ging het in de richting van Silvolde, waar men in hotel Harbers de warme maaltijd gebruikte. Het volgende reisdoel was Ruurlo, dat men via Terborg, Varsseveld en Zelhem bereikte. Vandaar ging het via Zutfen en Deventer naar Apeldoorn, waar men de thee gebruikte bij de Koningin Juliana- toren. Hier verbleef men enige tijd om te genieten van de diverse attracties als lachspiegels enz. enz. Enkele malen raak te 6e stoet wel eens wat uitelkaar of VEENENDAAL Gelderland 3 BENNEKOM Korenlaan 15 Fa. v. Manen ELST I moest men enigszins van de geplande route afwijken, doch uiteindelijk kwam men toch steeds weer goed uit. Omstreeks half acht arriveerde men weer in de Greb- bestad, waar men werd opgewacht door de muziekvereniging Ons Genoegen, die de stoet tot aan het Fred. v. d. Paltshof vergezelde en daar nog enkele pittige nummers weggaf. Namens de deelnemers dankte de heer Kuiper allen nog, die aan het welslagen van deze prachtige en onvergetelijke dag hadden meegewerkt. Spreker memoreer de nog dat het voor de achttiende maal was dat deze tocht werd gehouden en hij sprak de hoop uit, dat allen zonder uit zondering ook het volgende jaar weer zullen deelnemen. Tot slot sprak de heer W. Ruis nog en kele woorden uit naam van de plaatse lijke afdeling van de Algemene Bond van Ouden van Dagen. gafig van die datum eervol ontslag ge geven in Rhenen. Ter vervulling van deze vacature stelt het college de raad voor de heer C. W M. Verkroost uit Alphen aan de Rijn te benoemen met ingang van dezelfde da tum. Het bleek niet mogelijk een voor dracht van drie personen voor deze vaca ture te maken, daar van de 7 sollicitan ten alleen de heer Verkroost overbleef. DODE EN GEWONDE BIJ AANRIJDING Donderdagavond te ongeveer 9.00 uur reed de 41-jarige H. P. M. R. uit Rhe nen in zyn bestelauto over de Z. Meent steeg in de richting van de Prov. weg. Over de Veenweg naderde een perso nenauto bestuurd door A. H. uit Wage ningen. R. verleende geen voorrang en er ontstond een aanrijding waarbij beide voertuigen in de sloot belandden. R. was op slag dood en A. werd zwaargewond overgebracht naar het ziekenhuis in Wageningen. Sportochtend voor jeugd. In het kader van de door „Wilskracht" georganiseerde Jubileum Sportweek, werd zaterdagmorgen op Candia een sportochtend voor de jeugd gehouden. Gezien de abnormaal warme weers omstandigheden was de opkomst van 300 jongelui zeer goed te noemen. Alle deelnemende kinderen kregen als aandenken een zakkam in étui. De in scriptie luidde „Jubileumweek G.V. „Wilskracht" Rhenen, 1941-1966. Lauwertakken werden gewonnen door: Meisjes Openb. Ulo-school; Meisjes Chr. Ulo-school en Jongens Chr. Ulo school. Voor de beste individuele prestaties waren er boekenbonnen beschikbaar. Sportvereniging Amerongen Naar wy vernemen zal de jaariykse openluchtuitvoering van de Sportver. Amerongen plaats vinden op zaterdag 18 juni in het plantsoen Lievendaal. De uitvoering begint om 8 uur en wordt voorafgegaan door een mars door het Dorp met begeleiding van het Tam boerkorps van Ons Genoegen. Naast de bekende toestellen zal deze avond voor het eerst het nieuwe toestel de trampoline gedemonstreerd worden. Bij mooi weer zal er deze avond dus weer veel aantrekkelijks te zien zijn, zo dat velen van deze demonstratie in de prachtige omlijsting van het park zullen kunnen genieten. BEPERKING TUINBESPROEUNG In verband met de reeds enige weken durende droogte heeft de Veenendaalse Waterleiding Maatschappij de inwoners van Scherpenzeel verzocht alleen te sproeien op donderdag en zondag, en te vens het sproeien op die dagen te be perken. Men wordt verzocht zich hier aan te houden omdat anders een alge meen sproeiverbod zal moeten worden ingesteld, wat natuurlijk bijzonder on plezierig is. MEISJES- EN JONGELINGSVER. GINGEN EEN DAGJE UIT Woensdag zijn de meisjesver eniging „Dorcas" en jongelingsv. „Boaz" uit Ederveen een dagje uit geweest, 's Morgens om 6 uur was het gezelschap van ca. 40 personen reeds aanwezig. Met een bus ging het naar Ommen, waar men een rondvaart maakte en een kop koffie werd gedronken. In Schoonoord in Drente werd het openluchtmuseum met diverse Drentse woningen bezichtigd. Vervolgens vertrok men naar Paterswolde, waar men om ca. 2 uur arriveerde in een ontspan ningsoord, waar gelegenheid was om te roeien en een grote speeltuin was. Menig een liep natte kleding op tijdens het roeien, maar daar was men op deze mooie stralende dag niet bang voor. Om kwart over vier vertrok men naar Norg, waar een heerlijk diner op het ge zelschap stond te wachten. Op de thuis reis werd in Meppel een natuurreservaat bezocht waar men met een bus van het V.V.V. Meppel in rondgereden werd. Om half twaalf arriveerde men in Ederveen. DOOR AUTO GEGREPEN. De heer R. v. d. V., wonende aan De Klomp, boekhouder van de Coöperatie, werd aan de Klompersteeg op zijn motor door een Duitse personenwagen aange reden, die probeerde de auto te keren op het punt bij de bushalte. De heer v. d. V. werd gegrepen en ca. 15 meter wegge slingerd, liep hierdoor een zware hersen schudding op en werd in het Juliana Zie kenhuis te Veenendaal opgenomen. Cursus „Hoe ontvang ik mijn gasten" Afgelopen donderdag werd de laatste avond gehouden van de cursus „Gasten ontvangen". In 6 lessen van 2% uur per avond werd de dames de kunst bijgebracht van gast en gastvrouw zijn, thuis en op reis (uiterlijk, omgangsvormen, conversatie, organisatie); samenstellen van menu's; gebruik van kant en klaarproducten; ta feldekken, verzorgen en presenteren van koffie, thee en andere dranken met wat er bij hoort; inrichten van logeerkamer; organiseren van uitstapjes. De cursus werd gegeven door Mevr. G. Bos-Eeuwijk uit Utrecht, huishoudlerares van de Stichting voor Huishoudelijke Voorlich ting ten Plattelande. De organisatie stond onder leiding van Mej. A. L. J. Leeuwenburg, huishoud- consulente Streekverbetering „Heiligen bergerbeek". Er werden veal lekkere schotels ge maakt en geproefd, o.a. slaatjes, sand wiches, gevulde eieren, zalmcocktail en kaasfondue. Vier en twintig dames uit Overberg en Maarsbergen namen deel aan deze cursus. De sfeer was prettig. Na afloop werd Mevr. G. Bos-Eeuwijk als waardering een boekenbon aangebo den en Mevr. Henken-Dorgelo een paar planten voor het gebruik van de kelder. „Poedelvrees" 12% jaar Donderdagavond werd in de kcgelzaai van hotel de Zwaan het 12'/i jarig jubi leum gevierd van de dameskegelclub 'Poedelvrees'. Na afloop van het officiële gedeelte was er een gezellig samenzijn. Deze club, die opgericht werd op 9 januari 1954 heeft sinds de oprichting dezelfde voorzitster en penningmeeste- resse gehad, respectievelijk mevr. L. van de Wetering-Minnen en mevr. F. van de Wetering-Janse. De dameskegelclub Poedelvrees gooit in de West-Gelderse kegelbond en heeft de kampioene van deze bond in haar gelederen, namelijk mevr. I. Veldhuizen. Twee dames, mevr. A. v. d. Hoeff en mevr, L Veldhuizen, maakten deel uit van het bondsvijftal van de West-Gel derse kegelbond, dat in het begin van dit jaar meegooide voor het Nederlands kampioenschap te Hengelo. GESLAAGD Voor het diploma MULO-A met mid denstandsdiploma slaagde mej. M. A. v. d. Ent Braat uit Scherpenzeel. MARKTBERICHTEN SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aanvoer 1.00.000, kippe- eieren 11,75-/ 13,50, henneëieren 6,50- 11,50. Handel traag. Biggenmarkt. Aanvoer 190 dieren. Van 65,tot 80,Handel redelyk. GESLAAGD Voor het diploma Mulo-A slaagde J. J. Methorst te Scherpenzeel. Muziekconcours De Edese Federatie houdt zaterdag middag a.s. een mars- en tambourcon- cours te Ederveen om 3 uur aan de Schras. De Schras zal voor het verkeer worden afgesloten. Verwacht worden de volgende corp sen: De Edese Harmonie en de Har monie uit Ede, K.N.A. uit Lunteren, O.B.K. uit Bennekom, Excelsior Hars kamp, O.B.K. Otterlo en Franfarekorps Irene uit Ederveen. Tjjdens het concours wordt door het Fanfarecorps Irene een ballpointaktie gevoerd ten bate van het instrumentenfonds Irene. Prachtige velours in tien kleuren. mooie kwaliteit, in 6 moderne kleuren. Ook in strepen. in alle modekleuren. lichtbeige, donkerbeige, div. kleuren, grijs moderne ruitjes. in een grote verscheiden heid. Leuke grote verscheidenheid Vederlichte de% JÓie Hoofdstraat 75 - Veenendaal VOOR AL UW HERENMODE EN CONFECTIE

De Vallei | 1966 | | pagina 2