v magazijn bediende JORO BAZAR dag AFWEZIG DE VALLEI UW RLftO! Wed. L. N. van Essen N.V. fijne ligstoel weekendtas gratis zilverzegels Zwemshort met slip Weekenders in terlenka een visstoeltje geheel opklapbaar Speciale aanbieding herenvesten „Open weave" jasjes ,a. f 17,90 TUSSEN DE BONGERDS OPEL REKORD FORMIDABELE PRESTATIES KEUS UIT 3 MOTOREN GM uw opel rekord en uw opel-dealer: twee die voor u klaar staan DE UW BLAD VALLEI Nieuwsblad „DE VALLEI' dinsdag 14 juni 1966 Cornelis Hendrik van Dam GERRIT HOOIJER Gerrit Willem (Gerard) V.A.B. KIRPESTEIN N.V. WILLEMINA HENDRIKA BOERS EVERT SLOTBOOM GERARD VAN WAKEREN J. Achterberg en M. W. Achterberg-van Manen WONINGRUIL VEENENDAAL-BUSSUM HENNY HIENSCH N. Rijlaarsdam arts GROOTHANDEL IN LEVENSMIDDELEN KI. Katerstraat 36, Veenendaal vraagt een VRAAG EN AANBOD Te koop VADERDAG VADERDAG in fritte ruiten nylon v.a. f 9*90 in uni en ruiten v.a. f 12,90 Voor de sportvisser met leuning f 6*95 zonder f 3,95 op „foam back" f 19,75 Gevraagd Zwarte heren paraplui's f 8*90 Slaapzakken m. acrylvull. f 29*75 **Cotton Satin "herenpyama's in strepen en ruiten Verder een zeer uitgebreide collectie verpakte zakdoeken zelfbinders Allemaal cadeaus waar vader blij mee is. HOOFDSTRAAT VEENENDAAL Te huur Diversen feuilleton door Piet Terlouw FAMII.IKHt-KICIITEN Tot onze diepe droefheid nam de Heere van on ze zijde weg, onze geliefde broer, zwager en oom in de ouderdom van 80 jaar en 11 maanden. Uit aller naam: Wed. van Zomeren-van Dam Eist (U), 9 juni 1966 Verbindingsweg 25 De teraardebestelling heeft plaats gehad op maandag 13 juni 1966 op de algemene begraaf plaats te Eist (U.) Heden nam de Heere, tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden van ons weg, onze innig geliefde zorgzame Man, Vader, Be huwd-, Groot- en Overgrootvader en Oom, echtgenoot van Gerritje Baars in de ouderdom van bijna 85 jaar. Gezang 178 7. Rhenen, G. Hooijer-Baars Ederveen, G. W. van den Berg-Hooijer C. A. van den Berg Ederveen, G. van Kooten-van den Berg B. van Kooten Gerrie Ederveen, M. E. van den Berg Rhenen, 11 juni 1966 Utrechtsestraatweg 74. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op de algemene begraafplaats te Rhenen op woens dag 15 juni. Vertrek van het sterfhuis, n.m. 2 u. Geen bloemen Geen toespraken. De heer en mevrouw GIJZEL-GIJSEN geven u met grote blijd schap kennis van de ge boorte van hun zoon Veenendaal, 12 juni 1966 Gladiolenstraat 66 Opel Rekord - speciaal voor u ontworpen door General Motors. DEALER VOOR VEENENDAAL EN OMSTREKEN Industrielaan 12 - VEENENDAAL - Tel. 08385-2450 Na een kortstondige ziekte heeft de Heere nog onverwacht van ons weggenomen, onze gelief de zuster, schoonzuster en tante in de ouderdom van 80 jaar. Grand Rapids U.S.A. J. Boers A. Boers-Biener De Klomp, G. Boers-Démoed nichten en neven Veenendaal, 9 juni 1966 Zandstraat 25 De teraardebestelling heeft maandag 13 juni 1966 op de algemene begraafplaats te Veenen daal plaats gehad. Tot onze diepe droefheid heeft de Heere na een kortstondige ziekte geheel onverwachts van on ze zijde weggenomen, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader op de leeftijd van 57 jaar. D. J. Slotboom-van Maanen J. C. van den Brandhof-Slotboom R. van den Brandhof Truus en Jan Anke en Evert Veenewdaal, De Klomp, 12 juni 1966 Veen&ndaalseweg 23 De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden donderdag 16 juni 1966 om 12 uur op de Alge mene Begraafplaats te Veenendaal. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond na 7.30 uur. Geen bloemen. Tot onze diepe droefheid heeft de Heere na een langdurig geduldig gedragen lijden van onze zij de weggenomen, in de hope des Eeuwige levens, mijn innig geliefde man en der kinderen zorg-, zame vader, behuwd- en grootvader op de leeftijd van 58 jaar. D. van Wakeren-Vlastuin kinderen en kleinkinderen Ederveen, 10 juni 1966 Hoofdweg 14 De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden woensdag 15 juni 1966 om 12 uur op de Alge,- mene Begraafplaats te Ederveen. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond na 7.30 uur. Geen bloemen. Op 26 juni a.s. hopen D.V. onze lieve ouders en grootouders hun 40-jarige echtvereniging te herdenken. Wij hopen hen nog vele jaren in ons midden te hebben. Hun dankbare kinderen en kleinkin deren. Veenendaal, 27 mei 1966 Gortstraat 21 Te Bussum ééngezinswoning 2 kamers kamer/ keuken en 4 sl. kamers, mooie woning. Gevraagd te Veenendaal ééngezinswoning Inlichtingen: Brood en Banketbakkerij Hoofdstraat 8 Veenendaal Tel. 2683 van 18 juni tot 8 juli t 1.50 pel advertentie t/m 10 woorden Elk woord meer 10 cent Te koop Sovln tdeaalvorm jongenssandalen. Voor meei dan 1 zomer lopen! Schoen- handel. schoenmakerij Val kenburg Gorstraat 25 tel 4372. Veenendaal Te koop zeer goede filmca mera 8 mm. Te bevr. Am bachtsstraat 16, Veenendaal. Te koop een goed gewas meikersen. Te bevr. Rijks straatweg 83, Eist (U.) Te koop Etna kolenhaard i. g.st. Westersingel 59 II, Vee nendaal. Te koop Erres wasmachine met wringer en Erres cen trifuge i.g.st. Rubensstraat 10, Veenendaal. Te koop damesbromfiets Kaptein-Mobylette z.g.a.n.. Maanderbuurtweg 90, Ede- Veenendaal. MANUFACTUREN W BEDDENaLEDIKANTEM VEENENDOflL GORTSTR.39 TELEF. 2321 Te koop witte bruidsjapon (lang) met toebehoren maat 40-42, z.g.a.n. Te bevr. Fran- seweg 44 I, Eist (U.) Te koop 5 600 houten kis ten, inhoud 72x37x17, 40x35x 15. Dikte v. h. hout 20 mm. Br. aan E. G. J. Kogelman, Gelderse Dijk 27 Zuid, Post Hattum. Aangeboden van eerste eige naar DAF de luxe 1960. J. v. Ruysdaelstraat 20, Veenen daal. Te koop prima aardappelen per 25 kg 40 ct. kg. Bies- bosserweg 5a, Renswoude. Te koop kinderwagen z.g.a.n. nog geen jaar gebruikt. Bos, Bergweg 78, Veenendaal. Te koop 1 Lambretta scooter 125 cc, nieuwe banden t.e.a.b. Westersingel 7 I, Veenendaal Te koop l.pr.st.z. kinderwa gen, hoog model, uitneem- baar. Zandstraat 94 II, Vee nendaal. Laat vader de vrije zaterdag lekker luieren in zo'n uit de JORO BAZAR. Als hij uit wil gaan, komt zo'n prachtige ook goed van pas. Ook andere geschenken waar hij wel prijs op zal stellen zijn: 0 een prachtig boekenrek ook „Tornado" O bier of borrelglazen lektuurbak, kop en schotel, bretels rybewys etui, portemonnee, pechlamp autoborstel leuke asbak, bijzettafeltje 0 handige „Brabantia" dassenhanger, rookver drijver 0 tuinslang, gazonsproeier, gieter enz. enz. en natuurlijk De zaak met de grootste sortering is de Davidsplein 9-10 Tel. 2617 Ook betaalzegels „De Brug" nemen wij aan. In Amerongen te koop, mo derne woning op prima stand vlak bij bos. Helft van dubb. met garage en aangel. tuin, 4 kamers enz. Beg. '67 te aanv. Vestiging alleen voor Ame- rongers en ec. gebondenen. Koopprijs f59.500,— k.k. Inl. onder nr. 1241 a. h. bur. v. d. blad. Te koop dikke geitzeug, uit geteld 18-6. Middellaan 54, Veenendaal. Te koop pracht tuinameuble- ment, Buurtlaan-oost 91, tel. 3691, Veenendaal. Te koop aangeb. een houten woning 9 x 4 m. Ook zeer geschikt als zomerhuisje. Dubbelwandig, moet ver plaatst worden. Tel. 05409- 2095. Te koop alle soorten kool- planten. Schot, Veenendaal- seweg 8, Fazanterie de Klomp Te koop aangeb. een houten woning 9 x 4 m. Ook zeer geschikt als zomerhuisje. Dubbelwandig, moet ver plaatst worden. Tel. 05409- 2095. Te koop en gevraagd: sier- Te koop toom biggen bij j duiven-postduiven-krielkip- Gebr. Baars, Geertesteeg 16, .jes. Veenendaalseweg 8, Fa- Achterberg. Izanterie de Klomp. Nette jongeman, 28 jr. zoekt kennismaking met net meis je of weduwe, 1 kind geen bezwaar. Br. letter E, boekh. Waiboer Rhenen. Wie wil ongelukkige heer middag in de week helpen voor beloning. Br. o. nr. 1243 a. h. bur. v. d. blad. Vrijdagavond tot 9 uur geopend. Woensdag tot 1 uur geopend. f 150,beloning voor hen, die verloofd paar aan woon ruimte kan helpen. Br. o. nr. 1242 a. h. bur. v. d. blad. Wie kan jong echtpaar zon der kinderen voor 1 jaar helpen aan vrije etage of aan 2 kamers en keuken. Br. o. nr. 413 aan Drukkerij Cune- ra, Rhenen. Te koop gevraagd woonhuis met tuin ev. garage, omge ving Buurtlaan W. Br. o. nr. 1244 a. h. bur. v. d. blad. Goed tehuis gezocht voor 2 poesjes, dol op Felix vis- brokjes. Dennenlaan 18. Vee nendaal. Voor financiering van auto's, motoren, scooters, bromfiet sen, landbouwwerktuigen en huishoudelijke artikelen naar Makelaars- en assurantiekan toor Brouwer, Kanaalweg 2. te Veenendaal. Tel. 08385- 2918. Sandalen voor heel het ge zin. voordelige prijzen. Haast u. Schoenhandel, schoenmakery Valkenburg, Gortstraat 25, tel. 4372, Vee nendaal. Lichtdrukken en fotocopië- ren Artifoto Hoofdstraat 84 Veenendaal Ladders en trappen voor dt vakman direct uit voorraad Fa Zimmerman Zn.. Sand- brinkstr 1. telef 2261 Vee nendaal Elektr glasventilatoren vooi keuken of huiskamer Vermo gen 630 m» per uur f 59.— Glasventilatoren zonder mo tor speciaal voor de hutska mer of slaapk f 39.50 Fa Zimmerman Zoon. Sand- brinkstraat 1 telefoon 2261 En toch kon het niet vlugger gegaan zijn. 's Maandags was de brief gepost, 's dindags in Utrecht besteld, 's woens dags teruggeschreven en donderdag was het antwoord er. Terwijl vader en Gert naar 't werk waren, was de brief be zorgd. Gejaagd had moeder hem van Leibers, de postbooi, aangepakt en hem amper bedankt. Met een fluks uit het haarknoetje getrokken speld had ze de enveloppe opengeritst. De dagen van wachten had ze ook in spanning geleefd, al had ze dat niet getoond. Telkens over dacht ze de zinnen, die ze geschreven had en het leek haar iedere keer toe, dat ze het niet goed gedaan had. Het had zo en zo moeten wezen. Maar nu is het antwoord er dan toch. Dicht bij het raam spelde ze de woorden en toen ze alles halfluid voor zichzelf gelezen had, slaak te ze onwillekeurig een zucht. Gelukkig, het geld was er nog. En of ze alsteblief niet al te boos op Dirk wilden wezen, want hy had er al veel spijt van en het zou nooit weer gebeuren. Bij zyn thuis komst hadden ze al iets vreemds aan hem gemerkt. Zo schrikachtig en zo. Bart en Fie waren tot de conclusie ge komen, dat het hem toch geen bevredi ging geschonken had. Het geld zouden ze per postwissel oversturen. Moeder Van Dam was allang blij. Bij na was ze met het briefje naar Van Zoelen gelopen, maar het leek haar toch beter te wachten tot de mannen tussen de middag thuis kwamen. Zolang duurde dat tenslotte niet meer. Op haar tenen staand zette ze de witte enveloppe tegen de tabakspot van haar man op de hoek van de hoge schoorsteenmantel en even later neuriede ze onder het werk. „Ze hadden 'm op z'n faolie motte ge ven," zei Gert, „en hy zet hier gin poot mer in huis." „Foei toch jongen," maande moeder hem tot kalmte, „wees biy dé'ge 't geld weerom hét. Dé joche het 'r misschien mer kwaoie daogen mee gehad as gij." „Jao, dé zé wel. Hij heb met z'n vu rige viengers van een aander z'n spullen af te biyven gen é'k 'm nog een keer zie, dan kan die wis en drie op de be loning rèkenen." „Gy doe niks." antwoordde vrouw Van Dam. „O nee Dé zü me nog „Gart," kwam vaders bedaarde stem er tussen door en hy hief bezwerend de hand wat omhoog, „Gart, zuut nou es effies. Nou motte veurdé ge oordèlt es effies denken hoe verleidelijk het veur jou gewist zou zyn é'ge in de plek van 't jochie gestaon had. En nou kunde raoze en tiere, maor as 't puntjie by 't paolie komt, waor, dan zyn me a'maol even slecht." Gert zei niets meer, maar aan het be wegen van zijn kaakspieren zag moeder dat hy nog lang niet overtuigd was. „Weesde gij nou maor biy, dé'ge de centen w'rom het," zei ze, terwyi ze het eten op tafel zette. HOOFDSTUK XIII Na de korte hevige winter was het dan weer lente geworden. De knoppen in de bomen werden dikker en dikker en terwijl de lauwe voorjaarswind langs de takken streek en de lucht vulde met een zachte, zoete geur, kwam er til hier en daar een teergroen propje kleur brengen aan het kale winterbeeld. De fruittelers leefden op en ze be spraken met elkaar de kansen voor het nieuwe jaar. De meesten hadden goede hoop, want tenslotte zou er toch ééns een eind komen aan de achterstand, die door de oorlog In het bedrijf ontstaan was. En toen na enkele weken de kersen bongerds in een overdaad van bloesem stonden, was er feest. Weliswaar een stil en geluidloos feest, maar men las het op de gezichten van de mensen. De merels, onzichtbaar tussen de witte weelde, sloegen feller hun lied de blau we lentelucht in. De reuk van gier, die van de akkers verwaaide, was pittiger dan andere jaren. De groet, waarmee men elkander gedag zei. klonk vrolijker. En de eerste zwaluwen scheerden sneller langs de hemel, die wijd en stralend over de goede Betuwe heen spande. Zou dit jaar brengen wat het voor jaar beloofde? Als er maar geen nacht vorsten kwamen of voorjaarsstormen, die de vruchtzetting stuk maakten. „En toch kenne we zegge: waor hè'we 't aon verdiend," mompelde Van Zoelen, toen hij op een zondagmorgen voor het eten alvast een kuiertje maakte, omdat hq niet op bed kon blijven liggen, terwijl hij wist, welk een kostelijk schouwspel zijn bongerds hem boden. Juist op de zondagen, ais het werk hem niet in beslag nam, dan kon hy er telkens weer zo „by bepaold worre", dat des mensen doen en laten enkel en alleen ijdelheid is. Wie anders, dan God alleen, kon zoiets schoons scheppen? Niemand immers. Van Zoelen zette de voeten met de witte zondagse klompen bedachtzaam In het malse gras. Fynblauwe rookslierten, die hy uit de pijp trok, bleven even dryven in de reine morgenlucht om dan heel langzaam uitéén te waaien. Welk een heerlijke dag zou het van daag worden. Chrisje legde beiydenis des geloofs af en de natuur, Gods schepping, werkte er aan mee om het een feestdag te doen worden. Een groot, dankbaar gevoel vervulde het hart van de boer, zodat er een ern stige glimlach om zijn mond kwam te liggen. Waar hebben we aan het verdiend. Dat zei ook dominee Lensink een paar uur later in zqn gebed, waarin hij God dankte voor deze heerlijke stralende lentedag, nu een aantal jonge mensen openiyk voor iedereen, die het horen wilde, kozen achter Jezus te gaan in voor- en tegenspoed. Misschien zou te genspoed een groot gedeelte van hun leven vullen, maar hij smeekte diep en bewogen of hun Vader in de hemel hen dan naby wilde blijven en hen kracht naar kruis wilde geven. Het was stil in het kleine, witte kerk je, waarvan de klok vandaag voor het eerst weer geluid had, omdat hy in Duitsland gevonden en teruggebracht was. Iedereen luisterde naar de jonge, volle stem van de dominee. Gert var. Dam en Neeltje van Ton geren zaten ook vooraan. De ontroering van het ogenblik, het grote ogenblik, waarin zij straks haar ja-woord zou la ten klinken, kroop het meisje naar de keel. Maar dan zocht haar blik schuin voor zich haar jongen, die daar zo rustig stond, maar van wie zij niet het zenuw achtige knipperen van de ogen kon zien. Straks, straks zou het gebeuren. Eén voor één zouden ze hun antwoord geven. Stond ze maar naast Gert. zodat hij zijn arm om haar heen kon leggen, wanneer ze zo dadelijk helemaal alleen voor God zou staan. Maar dat kon niet. Chrisje van Zoelen stond naast haar en aan de andere kant Klaartje Boelhouwer. Wan neer ze haar arm wat naar buiten boog, zou ze Chrisje aanraken en onwillekeu rig schoof ze wat naar haar toe. Chrisje voelde het en heel even keek ze opzy. Neeltje was wat bleek. Zelf Klopte haar hart ook luider. Ze zou haar wei een arm willen geven, maar ze durfde niet Met schaamte dacht ze plotseling aan de ogenblikken, waarop ze Jaloers ge weest was op Neeltje. omdat dét nu het (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1966 | | pagina 6