De wedstrijd DOVO-betaalde jeugd Velox gaf voor rust attractief voetbal te zien 1-2 VRC heren verslaan „Naarden" met ruim verschil (7-3) Gymnastiekvereniging Wilskracht gaf prachtige jubileumuitvoering op Candia Aantrekkelijk voetbal in afscheids- wedstrijd Rhenus-Wageningen 2 Kruiswoordpuzzel R 76 8 VEENENDAAL Avondvierdaagse van start Volgende week zaterdag Ritmeester toernooi ELST OVERBERG Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 17 juni 1966 Verdedigingen waren sterkste delen van beide elftallen De 11 Utrechtse en de 11 Veenendaalse jongens hebben gisterenavond vooral voor rust een goede wedstrijd gespeeld en de toeschouwers zagen een fris spelle tje. Deze tweede nederlaag voor DOVO was enigzins tegen de verhouding aan gezien de rood witten het merendeel van de wedstrijd het sterkste waren. De a.s. profjes toonden echter een verbluffende handigheid in het op het laatste nippertje ingrijpen. Toch was de afwerking by menige goede aanval van DOVO niet best. Men schoot veel en hard maar meestal over of naast. DOVO had de jeugdspelers Demoed en de Kleuver in de gelederen. De Kleuver kwam nog niet geheel uit de verf. Hij moest in de rust wegens een blessure uitvallen. Demoed deed voor rust aardige dingen en is zeker een aanwinst. De secheidsrechter was bijzonder karig in het uitdelen van strafschoppen want hij had zeker drie penalty's kunnen toe kennen 1 maal voor Velox en 2 maal voor DOVO. DOVO speelde in de volgende opstelling: Doel: T. v. Hardeveld. Achter: H. Stuivenberg, G. Slotboom, J. Rebe.rgen en H. v. Kooten. Midden: M. v. Brux- voort en de Kleuver. Voor: N. Diepeveen, B. Visser, R. Schoeman en Demoed. en de vaart ging eruit en de combinaties lukte niet meer zo. Bij Velox daaren tegen ging het van een leien dakje en hadden de jongens met meer overleg ge voetbald dan was de score beslist hoger geweest. Ook DOVO kreeg nog enkele goede kansen en Schoeman kopte na een cornerbal iets te zac1 in zodat de keeper de bal weer corne. kon werken. Brux- voort nam enkele vrije trappen maar keihard sloegen de ballen op het muurtje. Gijs Slotboom kwam ook nog even naar voren maar ook zijn schoten waren on zuiver. Toch kwam de verdiende gelijk maker. Een hoge Cornerbal, iedereen sprong naar de bal maar een hoofd kwam boven alles uit en tikje de bal beheerst tegen het net. Roel Schoeman 's hoofd had weer gescoord. 1-1. Velox liet het er allerminst bijzitten en tien minuten voor tijd.viel het mooiste doel punt. De linksbinnen passeerde enkele verdedigers week uit naar links zette Hardeveld op het verkeerde been en schoot hard en hoog in de touwen. 2-1. En mooi doelpunt. Hierna probeerde Do- VO nog gelijk te komen en Nico Diepe- zijn slimme inzet kon nog net tot corner iveen schoot verschrikkelijk hard rake- gewerkt worden. Hoog daalden hierna lings over. Demoed kreeg de kans van enkele corners voor het doel neer be- de dag maar schoot onbeheerst naast. KANSEN Na de aftrap was het duidelijk dat beide ploegen er zin in hadden. Reeds na twee minuten probeerde Nico Die peveen of het doel op de juiste plaats stond maar zijn keiharde schot vloog rakelings langs de paal. Velox kwam via intelligent opgezette aanvallen voor het doel van Teus Hardeveld maar hij was uitstekend op dreef en veel kans kregen de geel-zwarten niet bij hem. Stuivenberg had het deze avond zeer moeilijk want de Velox linksbuiten (met baard) was een der beste voorwaartsen. Het spel golfde nu heen en weer met DOVO als de sterkst aanvallende ploeg. Maar vele doorbraken strandden op te lang wachten meb schieten zodat de zich snel herstellende verdedigers van Velox steeds weer konden ingrijpen. Roel Schoeman kopte na een mooie voorzet in, de keeper was reeds gepasseerd maar de back kopte de bal van de doellijn. Bruxvoort die zowel opbouwend als aan vallend voor rust een uitstekende wed strijd speelde ondernam een solo, kwam op rechts alleen voor de keeper maar doeld voor het hoofd van Schoeman maar voorlopig zonder succes. Velox pro beerde het ondertussen ook en met ver- rassende switches doorkliefden zij de den verlaten. DOVO defensie die overigens wel sterk speelde. DOVO bleef overwegend sterker en over links via Demoed werden er enige mooie aanvallen opgezet. Nico Diepe veen knalde hard naast. Roel Schoeman kopte te zacht in en Demoed schoot over Allemaal reële scoringskansen. Bert Visser kwam in de clinch met enkele Velox verdedigers, er ontstond een ko misch touwtrekken om de bal die door een Velox speler werd gewonnen. Aan Consequent verdedigen van Velox voor kwam nog enkele doelpunten zodat zij met een 1-2 overwinning het veld kon- WATERPOLO VZC heren naar zwaar toernooi te Ede Zaterdagavond om zeven uur start het altyd goed bezette polotournooi te Ede. VZC verloor verleden jaar daar de fi nale van Polar Bears 2 en het ziet er thans ook weer naar uit dat de historie zich zal herhalen. Maar de VZC-ploeg zit er de laatste tijd hijzonder goed in ge tuige de overwinning van het tournooi te Woerden verleden week zaterdag en de recente competitiewedstrijden. Indien de Veenendalers de finale kunnen bereiken dan beloofd deze in alle geval een by- zonder interessante strijd te worden met veel mogelijkheden. Het jongensadspirantenteam gaat de zelfde avond om zeven uur in Rhenen te water in een door de Forellen georga niseerd adspirantentournooi. De VZC jongens hebben, indien compleet, een aardig ploegje en zullen ongetwijfeld goede tegenstand kunnen bieden. Een tournooi is voor knapen van deze leef tijd altijd heel leerzaam en daar gaat het tenslotte om. Het tweede herenteam tenslotte gaat maandagavond a.s. eveneens naar Rhe nen om te acht uur de competitiestrijd te leveren tegen de Forellen-2. VZC-2 is na twee wedstrijden nog ongeslagen en de mogelijkheid zit er dik in dat deze wat oudere formatie (eigenlijk vetera nen met enkele jongere krachten) aan het einde van de competitie voor een prettige verrassing kunnen zorgen. DUITS VROUWENOVERSCHOT AAN HET VERMINDEREN De gevolgen van de wereldoorlog de monstreren zich, al is nu overal het puin wel opgeruimd, nog altijd in vele landen door vrouwenoverschot. Blij kens de officiële Duitse statistiek waren er in de Bondsrepubliek eind 1965 nog steeds op 1.000 mannen niet minder dan 1.105 vrouwen. Het verschil neemt echter jaarlijks af. Een speciale positie neemt Berlijn in. In de westelijke sector van de stad bevinden zich op 1.000 man nen niet minder dan 1.327 vrouwen. WATERPOLO Goede wedstrijd Het gevaarlijke Flevo uit Nykerk, waarvan VZC in eigen huis met moeite de andere kant even later eenzelfde si-' met 21 kon winnen, hield „Naarden" er verleden week heel mager onder met tuatie die echter minder reglementair 65, hetgeen deed vermoeden dat VZC het maandagavond j.l. heel zwaar zou werd opgelost door de DOVO verdedi-, krygen in het bad aan de Meerweg te Bussum tegen de ploeg van „Naarden". ging. De scheidsrechter had hier zonder j VZC kwam deze avond byzonder goed voor de dag en ging met een ruime 73 gewetensbezwaar een strafschop voor j zege huiswaarts. Byzonder verheugend in deze strijd was wel dat de Veenendalers kunnen geven. De wedstrijd bleef fel. vooral het plaatsen van de bal veel beter afwerkten hetgeen er enkele malen toe Tien minuten voor rust was het weer I leidde dat er kon worden gescoord. De aanval draaide gesmeerd, terwyl de Bruxvoort die met een prachtige soloachterhoede van VZC de zaak, behoudens enkele kleine misverstanden, goed dicht hield. (hoofd, knie en voet) doorbrak maar weer kon de keeper op het laatste mo ment het gevaar bezweren. Kort hierna brak de Kleuver door maar hij werd mid dels een opgeheven knie geblokkeerd en enigszins gewond. De scheidsrechter liet energiek doorspelen hoewel hij hier toch de bal op de beruchte stip had moeten leggen. De Kleuver voetbalde dapper verder. Er zouden hierna nog meer vreemde beslissingen volgen van de ar biter. Demoed brak nog een keer door maar schoot naast. Voor rust dus geen doelpunten maar een wel aantrekkelijk voetbal. TEMPO Na rust leek het er even op dat DOVO het (voor dit weer) vrij hoge tempo niet vol kon houden. De Velox jongens na men het initiatief en het DOVO doel kwam in gevaar. Keeper Hardeveld viel op door goed timend alle ballen te on dervangen. De Kleuver was in de rust, waarschijnlijk door de Messure van voor de rust uitgevallen en Wim de Hartog was voor hem ingevallen. Deze speler plaatste op het middenveld de bal ver keerd en dit werd de inleiding- tot het eerste doelpunt. De enigszins lakonieke maar zeer gevaarlijke rechtsbinnen speelde z'n mid voor vrij, deze passeer de Hardeveld kansloos. C 1. Hierna kwam DOVO even weer in het ritme van voor rust en met name Visser kreeg een goe de kans maar de keeper stopte uitste kend. Het offensief, luwde echter weer WATERPOLO Dames van VZC slaan Wilskracht-3 op de valreep met 32 Het is de damesploeg van VZC niet meegevallen om de beide punten in huis te houden tegen Wilskracht-S woensdag avond j.l. Het werd een taaie strijd met SNELLE START VZC liep hard van stapel. Ivo Koo- men, voor de eerste maal weer van de partij, plaatste de bal juist voor de op- zwemmende Cel Slotboom die direct al beheerst 1-0 scoorde. Wim van de Meer, deze avond in de aa- val opgesteld, ver keerde in een productieve bui en pikte de bal in het middenveld op, zwom op naar het vijandelijk doel en met een har de drukbal passeerde hij de Naarden- goalie kansloos. (2-0). John van de Veen, die als midachter de middenvoor van Naarden goed in bedwang hield, speelde daarna terug op keeper Henk van de Meer, maar de middenvoor van Naarden kon er nog net zijn hand achter krijgen en via een doorslagbal belandde het leer in het doel (2-1). Aan het einde van het eerste spelgedeelte werd Cel Slotboom achteruit gehaald, wrarna zijn straf worp fijlloos werd benut en het was 3-1. Wim van de Meer scoorde daarna nog met een keihard afstandschot 4-1 en deze zelfde speler werd vervolgens op maat bediend door Evert van de Loosdrecht en zwaar gedekt scoorde hij 5-1. De strijd was toen eigenlijk al gestreden. Naarden ging nog wel ten aanval en de diverse hoofdzakelijke van te grote afstand afgevuurde schoten werden kun dig door Henk van de Meer gestopt. GOEDE COMBINATIES In het derde spelgedeelte combineerde de Veenendalers prima totdat zich een reële scoringskans voordeed. Wim van en naar de titel. de Meer smeet de bal na goed aangeven van Cel Slotboom tegen de keeper op, doch de terugspringende bal werd weer zijn prooi en dat betekende 6-1. Naar den scoorde 6-2 door een strafworp daar een van de aanvallers te zwaar werd ge hinderd. Direct hierna was het weer Wim van de Meer die de bal goed kreeg aan gegeven door Juul van de feovenkamp. Hij z- om snel op het doel af en wederom met een harde drukbal scoorde hij 7-2 voor VZC. VZC ging door met rustig en bekeken spel. In het vierde en laatste spelgedeelte kwam Naarden vrij geluk kig aan het derde doelpunt nadat Henk van de Meer het VZC-doel met de bal had verlaten, de bal kwijtraakte en Naarden vrij eenvoudig nog 7-3 kon laten aantekenen. 'ZC kreeg daarna nog diverse goede kansen doch deze werden niet benut. Een verdiende zege voor VZC op een ploeg die toch i- staat moet wor den geacht voor een verrassing te kun nen zorgen. RESERVES Het tweede nerenteam won in Tiel met 6-0 van Vahalis-2 in een goede wed strijd. Hein van Schuppen scoorde een- i al, Gé Janssen eenmaal en Roel Sip- k^ma viermaal. De achterhoede zat deze avond wederom potdicht. De adspiran- ten-jongens wonnen in Culemborg met 5-0 van CRB en deze ploeg moet in staat worden geacht ondanks een 3-2 geleden nederlaag tegen Tiel, hoge ogen te gooi- Leider D. W. de Jong werd lid van verdienste K.N.G.V. Het hoogtepunt van de tergelegenheid van het 25-jarig jubileum van de gym nastiekvereniging Wilskracht georganiseerde sportweek vond woensdagmiddag op Candia plaats: de grote openluchtuitvoering. En deze uitvoering kan met recht 'n hoogtepunt worden genoemd, want wat er werd geboden onder de des kundige leiding van de heer D. W. de Jong was in één woord fantastisch. Het weer was dan ook uitermate geschikt voor een dergelyke uitvoering en het heeft zich, al keek men wel eens met een bezorgd oog naar de lucht, dan ook de hele avond goed gehouden. Voorafgegaan door de muziekvereniging Ons Genoegen arriveerde de stoet gym nasten omstreeks half acht op Candia, waar een vlaggengroet werd gebracht en het bondslied van het KNGV werd gespeeld. Het programma was een bonte afwis seling van allerlei wat er op gymnaSfcek- gebied gebeurt; de jeugdige beginneling kan evengoed zijn kunnen tonen als de beste keurturnster en zo behoort het ook. Het is dan ook vertederend om juist naar de allerkleinsten te kijken, naar de enthousiaste wijze waarop zij, on danks kleine onvolkomenheden hun num mer brengen. Wat de topfiguren van Wilskracht presteren kon men zien aan de vr(je oefe ningen uitgevoerd door Milly de Jong, Constance Koijmans, Thera Bouwman en Ellen Fortuin. (Milly de Jong en Thera Bouwman zijn resp. no. 8 en 9 b)j de Nederlandse meisjesturnsters. Een tachtigtal dames en meisjes na men deel aan de Lintendans, het was heel leuk hiernaar te kijken. Zo zagen we enkele dames in hun verrichtingen op de evenwichtsbalk, paardspringen, brug ongelijk en vele andere dingen. Een her haling van wat vorig jaar in het pro gramma was, was de Letkiss, die door een grote groep werd gedanst. Nieuw voor Rhenen, maar daarom niet minder spectaculair en zeker in het middelpunt van de belangstelling staand was het optreden van de trampoline- ploeg uit Apeldoorn. Bij deze ploeg be vond zich de heer Creton persoonlijk, kampioen van Nederland op dit gebied. Men kreeg hier eenvoudige en moeilijke oefeningen op dit instrument te zien en al lijkt het allemaal even gemakkelijk te gaan, het viel nog niet zo mee. dat konden we zien toen enkele anderen het even mochten proberen en dit nog wel eens op een gekke bokkesprong bleek uit te lopen. ZWEMPAKKEN VERDWENEN Van de families Van B. en H., die naast elkaar op het Poortjesgoed wo nen is donderdagmiddag badkleding gestolen. De dader is nog spoorloos, maar de politie doet haar best hem of haar op te sporen. In hun fleurige kledij trokken ze langs: de wandelaars. Alle kleuren wa ren dinsdag en vooral woensdag en donderdag toen iedereen liep te zien. Het aantal uitvallers is tot nu toe gering, slechts 4 wandelaars versche nen donderdagavond niet aan de start. De grote slachting komt echter altijd op vrijdagavond, de derde dag van de tochten, vooral, indien het weer is zo als het nu is. Flessentrekker aangehouden In Lunteren werd op verzoek van de Veenendaalse politie de Ameronger G. v. d. H. aangehouden terzake van Flessetrekkery. De heer Van de H. heeft verschei dene malen een auto gehuurd, zonder hiervoor te betalen, hij kocht verschil lende kostuums en vele andere dingen in Veenendaal en wijde omgeving, maar de winkeliers wachten nog steeds op hun geld. Donderdagmorgen is de man overgebracht naar Arnhem, waar hij in het huis van bewaring zijn ver dediging kan voorbereiden. WATERPOLO Nieuwe opzet Volgende week zaterdagmiddag en avond van de 25ste juni a.s. or- aan weerszijden vrijwel een ploeg van ganjseert VZC het jaarlijks terugkerende Ritmeester-waterpolotour- vooral aan"he, tZe'ede Het belooft ditmaal een hele geschiedenis te worden want van- speeiheljt ga) voor VZC de doorslag af smiddags drie uur tot 's avonds acht uur worden aan de lopende band wedstrijden gespeeld. Naar men ons meedeelde zijn er zes ploegen uitgenodigd, die in twee poules van drie worden ingedeeld. Nieuw is tevens dat er niet rechtstreeks tussen de nummers een van beide poules de finale wordt gespeeld, doch dat er een cross-fi nale wordt ingesteld, hetgeen er op neerkomt dat een no. twee van een poule toch nog in de finale kan komen als deze ploeg kans ziet de no. een van de andere poule weet te kloppen. want nog juist voor het laatste fluit signaal konden de Veenendaalsen de stand op 3-2 brengen, waardoor de twee de overwinning van dit seizoen een feit werd en deze damesformatie nog onge slagen is. VZC keek al snel tegen een 0-1 ach terstand op daar de middenvoor van wilskracht slecht werd afgedekt en deze min of meer vrij spel kreeg toen zij de bal toegeworpen kreeg. De strijd golfde wat op en neer met hachelijke situaties voor beide doelen. Aan het einde van de eerste speelhelft ging Joan Slotboom er met de bal vandoor en kon voor VZC zwaar gehinderd fraai scoren en het was 1-1. Keepster Wil Drost werd in de tweede speelhelft direct al zwaar op de proef gesteld maar zij kweet zich goed van haar taak zodat onheil kon worden voor komen. Annemarie Lochtenberg zwom daarna achtervolgt door haar tegen speelster op het vijandelijk doel af en kon eveneens zwaar gehinderd fraai sco ren, waardoor de stand 2-1 voor VZC aanwees. Direct hierna werd de midden voor van wilskracht wederom te veel vrijheid gelaten waardoor deze speelster de stand weer op gelijke voet kon bren gen. (2-2). Vlak voor tijd kreeg Jantien Imbos de bal te pakken, plaatste op Coby van de Bosch. De laatste zwoni met twee Wilskracht-verdedigers op naar het doel en kon over het hoofd van de keepster heen 3-2 voor VZC scoren. Vrijwel onmiddellijk hierna floot de scheidsrechter voor de laatste maal. De VZC dames boekte de tweede overwin ning van deze competitje en zijn daar door nog ongeslagen. /anaf omstreeks drie uur 's middags terwijl de Bevers uit Dieren ter elfder is het diepe bassin van het Bergbacf dus uren hebben afgezegd. Het bestuur van niet meer toegankelijk voor het publiek. I VZC zal alsnog trachtc - een zesde ploeg Het overige \/ater uiteraard wel. De uit te nodigen hetgeen niet mee zal val- entreeprijs zal vanaf een uur met eenden daar vrijwel alle ploegen thans in kwartje worden verhoogd ook voor de het hoogseizoen aan veel tournooien deel- houders van abonnementen m.u.v. kin deren beneden de vijftien jaar. De volgende ploegen gaan om de gro te Ritmeestercoupe strijden: VZC uit Veenendaal, bekerhouder Kroosduikers uit Westzaan, Flevo uit Nijkerk, Forel len uit Rhenen, de Fuut uit Maarssen, OUWEHAND S INSECTARIUM EN TERRARIUM GEHEEL VERNIEUWD Het insectarium en terrarium in Ouwe hands Dierenpark ondergaan dezer da gen een complete gedaanteverwisseling. Met man en macht is men bezig het interieur van het gebouw, dat vlak naast de wolvenafdeling staat, aantrekkelijk te maken voor het bezoekend publiek. Niet alleen de plantenwereld wordt ge heel vernieuwd, ook de levende have v ordt verjongd er. uitgebreid. Er komen leguanen, kaaimannen, krokodillen, ha gedissen, slangen, kortom allemaal die ren en diersoorten, die in deze specifieke afdeling van het park thuis horen. Lan ge tijd heeft men onthand gezeten in deze afdeling. De goeie man ontbrak nemen. Al met al wacht de waterpolo- licfhebbers volgende week zaterdag een ongetwijfeld uitgebreid waterfestijn. namelijk om deze dieren van de laagste orde te verzorgen en op te fokken. Niet iedere dierenverzorger is voor de ter rariumafdeling geschikt. Dat is ook het geval met aquariumverzorgers. Voor beide afdelingen in een dierenpark diem men te kunnen beschikken over mensen, die eigenlijk van jongsafaan met hage disjes 'en slangetjes hebben gespeeld. Het is een speciaal vak om met deze koud aandoende en vaak griezelige die ren om te gaan. Je kunt niet in een vloek en een zucht van iemand reptielen verzorger maken. De man of vrouw <n kwestie moet er veel liefde voor hebben. En daar het dieren zijn, die nu niet be paald iedereen aanspreken, moet iemand het van kindsafaan in zijn vingers heb ben. Men moet er als het ware mee opgegroeid zijn. Gelukkig u eft de di rectie van Ouwehand eey oud-employé bereid gevonden de zaak opnieuw aan te pakken en weer op orde te brengen. Koop uw horloge in de winkel! Woensdagmiddag liepen over de Van de Polstraat een tweetal bewoners van het woonwagenkamp te Soesterberg, de heer A. S. uit Haarlem en P. de V. die zyn dimicilie heeft in Zutphen. Het was hun bedoeling horloges aan de man te brengen. Met veel goede woorden trachten zij het geld uit de zak van de Veenendalers te kloppen voor een klokje van inferieure kwali teit. Het is net geen oplichting, maar het ruikt er wel naar. De politie waarschuwt dan ook niet van dit soort mensen te kopen. SNIJDEN EN VECHTEN Met grote snelheid reed de heer A. M. B. uit Veenendaal over de Stations straat in de richting van z(jn woon plaats. Tè grote snelheid vond de voor hem rydende J. D., die eveneens in Veenendaal woont. Om B. te verhinderen te passeren, en hem zo te dwingen snelheid te verminderen ging D. midden op de weg rijden. B. zag echter toch kans zijn rivaal in te halen en bij wijze van strafsneed hem de pas af. D. kon niet anders doen dan stop pen. Hij verliet zijn wagen, waarin hij door B. werd nagevolgd. Op de vuist werd gepoogd de vete te beslissen. He laas eindigde het gevecht onbeslist, omdat de politie tussenbeiden kwam. De heren werden mee naar het bureau genomen, waar ze een vaderlijke preek van „Oom Agent" kregen. De vechtersbazen leerden inzien, dat ze fout waren geweest en beter geen aan gifte konden doen, zodat de zaak voor lopig weer gesust is. P.V. DE INSTUIF VLOOG Op zaterdag 11 juni nam de post duivenvereniging De Instuif te Eist deel aan een wedvlucht vanuit Or- léans, met 92 duiven. De eerstaanko- menden waren van: J. Aalten 1; H. B. Bouwman 2, 3; C. v. d. Berg 4, 10; H. van Doornspeek 5; A. J. Bos 6, 12, 14; M. H. Lit 7, 9, 15; T. van Maurik 8; C. van Viegen 11; J. van Swetse- laar 13. Wat deze ploeg liet zien was echter af en nu ook Wilskracht een trampoline heeft gekregen t.g.v. het 25-jarig jubi leum ligt er hier ook voor de heer De Jong weer een taak^ De heer De Jong overigens, die al 25 jaar aan de vereniging Wilskracht verbonden is men zou het zijn levens werk kunen noemen werd op grootse wijze gehuldigd met bloemen en een ge makkelijke stoel, terwijl de heer Ledoux namens de Neder Veluwse Turnkring mededeeld dat het KNGV had besloten de heer De Jong tot lid van verdienste te benoemen. Dinie Stoffelen, Constance Koymans, Milly de Jong en Thiera Bouwman kre gen bloemen aangeboden, omdat zij de beste prestaties van de vereniging had den behaald. Het was een mooie avond, waarbij ten mede dank zij het prachtige weer ten vol le kon genieten van de Wilskracht gym nasten van klein tot groot. RHENEN GESLAAGD Aan het toelatingsexamen voor het Chr. Lyceum te Veenendaal op 3 juni j.l. namen ook 7 leerlingen van de Chr. Platanenschool, hoofd G. Timmerman, deel. Na een spannende tijd van afwach ten kwam de uitslag: allen slaagden. Het zijn Minie Bloem uit Kesteren, Jannie de Bode, Fieke Klaver, Chiel Baarveld, Roel van Laar, Bert en Sam Veen, allen uit Rhenen. SUCCES VOOR VROLIJKE JANTJES Zaterdag 11 juni j.l. nam een groep wandelaars van De Vrolijke Jantjes in Utrecht deel aan een wandeltocht, uit geschreven door de w.s.v. De Vrije Wan delaars, aldaar. Door de hoge tempera tuur werd gestart op de 15 kilometer. Door de prestatie van de senioren o.l. v. de heer H. A. Opperman kwamen zij in het bezit van een eerste prijs een mooie beker. Ook kregen zij de fraaie wisselprijs zijnde een zilveren plateau mee naar huis voor het hoogste aantal punten voor die afstand van 15 km over 2 dagen (Dit aantal was 613 Pnt). OPBRENGST RODE KRUIS- CPLLECTE De in Overberg, in samenwerking met de afd. Veenendaal gehouden col- leste voor het Rode Kruis heeft een goed resultaat gehad. Totaal werd in deze gemeenschap een bedrag van f 460,ingezameld. GEHEIME KWEEKWIJZE VOOR KLAVERTJES-V AN-VIER Een unieke verzekeringspolis is dezer dagen in Engeland uitgereikt: een as surantiemaatschappij incasseerde daar 8.000 gulden als premie voor de verze kering tegen brand, diefstal en bescha diging van 1.25 miljoen klavertjes van vier! Bij die gelegenheid trad een merkwaardige industrie in de openbaar heid. De klavertjes-van-vier worden speci aal gekweekt om in een doorzichtig plastic omhulsel, te dienen als hangers voor sleutelringen. Hoe men erin slaagt speciaal „Geluks"-klavertjes te kweken in stede van de veel meer voorkomende klavertjes met drie bladen is natuurlijk een bedrijfsgeheim. Er komen ultraso nische golven aan te pas, zei de kweker. HONGAARSE SHELLPOMP ALLEEN VOOR VREEMDELINGEN In de landen achter het ijzeren gor dijn hadden tot dusver de westerse olie maatschappijen geen verkooppunten, daar de communistische overheden dit niet toestonden. Thans is, op uitnodi ging nog wel van de Hongaarse rege ring, een Shell-service-station in Hon garije geopend en andere oliemaatschap pijen zijn in onderhandeling over de opening van dergelijke installaties. De Hongaren zelf intussen zullen er geen gebruik van mogen maken: deze stati ons zijn alleen voor toeristen. De ach tergrond van de beslissing van de Hon gaarse regering is namelijk: bevorde ring van het vreemdelingenverkeer. SPECIALE STOOMSERVICE VOOR JONG GEHUWDEN Die niet tevreden is met de geneug ten van een huwelijksreis volgens het gebruikelijk patroon kan nu in Oost- Zwitserland gebruik maken van de „Amor-Express". Zij loopt van het Meer van Konstanz naar Tuggenberg door eer aantrekkelijk landschap. De Ex pres bestaat uit een fraai opgedofte stoomlocomotief een van de oudjes, die het nog best doen en een salon wagen die geheel is uitgerust als een boudoir. Het is ook mogelijk, deze salonwagen aan een gewone trein te koppelen en aldus de reis op andere lijnen voort te zetten. Of deze wijze om de huwelijksreis te beginnen ingang zal vinden zal nog moeten blijken: de rs- te bruidsparen zijn er niet op gesteld zich als jonggehuwden te laten -ennen en dit is natuurlijk wel een zeer opval lende manier om duidelijk te maken dat men pas getrouwd is! HONG KONG: Ten gevolge var hevige regenval hebben in de Britse Kroon kolonie Hong Kong zware overstromin gen plaatsgevonden. Zondag vie' er een record aantal mm regen n.l. bijna 40 mm. Tenminste 34 mensen kwamen om het leven. Hier een beeld van een aan tal door het watergeweld op een hoop geworpen auto's. I De afscheidswedstrijd die Rhenus woensdagavond op Candia tegen Wagenin- gen 2 speelde voor Wageningen waren diverse gastspelers opgesteld o.a. Witte van Vitesse werd een zeer aantrekkelijke wedstryd, waarbij het over het al gemeen nogal gelyk opging. De Rhenenaren hebben enkele maal een kans op een doelpunt laten gaan, terwyl ook doelman Kok enkele malen het net van doorboring moest redden. Zo zagen we in de eerste helft dat Jaap Mol uit een voorzet van Geurt van Veenendaal een gevaarlijk schot op het Wageningen doel loste en even later had het spel zich weer verplaatst naar de andere zijde van het veld en moest één van de Rhenus achterspelers de bal wegwerken omdat doelman Kok uit z'n doel 'wak. Kort voor de rust was er een opeen hoping van spelers voor het Wageningen doel, drie spelers probeerden het en de de laatste, Tonny Eibers gelukte het uit eindelijk het eerste doelpunt te scooren 1—0. Deze speler werd in de rust vervan gen door Geurt Szabang en toen de tweede helft 15 minuten oud was scoor de Geurt v. Veenendaal 20. Een kwartiertje later werd het eer ste Wageningen doelpunt gezet 21. Wageningen kwam nu heel sterk op zetten. Toch gelukte het Jan ten Braak er 31 van te maken. De druk werd wat sterker en kort achter elkaar liep de stand op tot 32 en zelfs tot 33. Uit een voorzet van Geurt Veenendaal maakte Jaap Mol kort voor het einde het winnende doelpunt voor Rhenus 43. Aardig was het dat tijdens de rust de muziekvereniging Ons Genoegen nog een pittig nummertje speelde. Zo heeft het Rhenense publiek dan afscheid kunnen nemen van de voetbalvereniging Rhenus voordat deze vereniging op 1 juli samen gaat met Sportclub Rhenen, waarna de naam wordt gewijzigd in Candia '66. Oplossing kruiswoordpuzzel R 75: Hor.: 1. mr; 3. kameleon; 10. rek; 13. aal; 15. talon; 16. am; 18. ho; 19. Utah; 21. tak; 22. maag; 24. kam; 26. neg; 28. riant; 30. of; 31. rog; 33. tel; 35. spijs; 36. pp; 37. as; 38. Nes; 40. e.d.; 41. Eli; 43. 1.1.; 44. botter; 47. ui; 48. te; 49. kit; 50. ik; 51. ka; 52. koning; 54. hl; 55. nor; 56. da; 57. Ada; 58. r.i.; 59. aera; 60. aula; 62. aak; 64. taak; 66. boord; 68. pon; 70. ur; 71. s.h.; 72. teug; 73. rol; 75. ds; 77. en; 79. si; 80. aster; 82. lot; 84. som; 85. fantasie; 86. me. Verticaal: 1. mausoleum; 2. rat; 4. at; 5. mat; 6. elan; 7. loket; 8. en; 9. naar; 11. eh; 12. koets; 14. lak; 17. mais; 20. harp; 23. gaper; 25. m.o.; 27. genot; 29. nijd; 32. gal; 34. Let; 36. pi; 39. stil; 42. li; 43. Lena; 44. big; 45. e.k.; 46. para chute; 48. To; 49. knaap; 51. kor; 52. kalot; 53. Ida; 54. hit; 55. nek; 56. duo; 59. aard; 60. abces; 61. Ares; 63. korst; 65. au; 67. duif; 69. nota; 74. les; 76. 8.1.; 78. n.o.; 80. An; 81. r.i.; 83. om. Honzontuul: 1. meisjesnaam; 6. knoeie rig werken; 11. bijbelse naam; 12. dans- koor; 13. rondhout; 15. drinkgerei; 16 kleur, verfstof; 17. uitroep; 18. zang stem; 20. voegwoord; 21. bijwoord. 22. zangstem; 23. bekende motorraces; 25 lidwoord; 27. geogr. aanduiding; 28. ti tel; 29. gewapende ruiter; 32. sport artikel; 3 4staat der V.S.; 36 speelwerk- tuig; 37. klein persoon; 39. bijwoord; 40. inhoudsmaat; 41. kaartenverzameling 42. nieuw; 45. voorzetsel; 46. tot en met afk.48 rivier in Nederland; 51 her kauwer; 53. boom; 55. plaats in Fries land; 57 soort schip; 58. laatstleden; 59 tandarm zoogdier; 61. Frans onb. voor- naamw.; 62. plaats o. d. Veluwe; 64. vogel; 65. eerwaarde heer (Lat. afk.); 67. stapel; 69. laatstleden; 70. Noordse vuurgod; 72. strook; 73. heilige; 75 lidwoord; 76. Frans lidwoord; 78. wand tapijt; 79. keer. Verticaal: 1. uitheems rund; 2. duur van eb en vloed; 3. dunne; 4. herkau wer; 5. muurholte; 6. voor; 7. kwajon gen; 8. melkklier; 9. selenium (afk.); 10. deel v. e. atoom; 14. water in Bra bant; 71. reeds; 19. schrede; 22. rijst brandewijn; 24. kindergroet; 26. verlaag de toon; 27. ons inziens (afk.); 28. de dato (afk.); 30. Chinese maat; 31. op dit moment; 33. soort rijtuig; 34. titel; 35. uitroep; 38. toiletartikel; 39. Euro peaan; 42. lichtgeraakt, korzelig; 43. stof maat; 44. vruchtbare plaats; 45. voormalige Ned. verzetsorganisatie; 47. gewicht; 48. onstekingskoord; 49. dub belklank; 50. vrijgevig; 52. vervoer maatschappij; 53. stof maat; 54. fami lielid; 56. ambtshalve (Lat. afk.); 58. hofbediende; 60. meisjesnaam; 63. in houdsmaat; 64. fris, koud; 66. Euro peaan; 68. spil 71. zijrivier v. d. Do- nau; 72. onbehouwen; 74. rivier in Sibe rië; 77. vogelproduct.

De Vallei | 1966 | | pagina 8