Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken 8 Duitse werknemers en hun dominee bezochten Veenendaal AGENDA In stromende regen begon vakantieweek zieken Leidsche Wolspinnerij boekte grote winst Ledenwerfactie voor Kon. Wilhelmina Fonds had succes A.s. woensdagavond VZC-De Vest heren) 4MKRO\r.F N Streek wedstrijd Wal nu weer Nr. 49 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendap' Nieuws uit de omgeving RHENEN E LST EDERVEEN EDE 40e JAARGANG DINSDAG 21 JUNI 1966 Rcdaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimam advertentie 40 mm Rabriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg -r De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel Regelmatig hebben uitwisselingen van ervaringen en dergelijke plaats tussen de verschillende stichtingen Evangelie en Industrie, niet alleen in de verschillende Nederlandse plaatsen, maar ook met dergelijke stich tingen in het buitenland. In verband met de vrije dag in Duitsland ter gelegenheid van de herdenking van het feit dat in 1953 de Oostduitse opstand door de Russische bezettingsmacht was neergeslagen, was er voor een achttal duitsers, allen werkzaam bij Volkswagen Werke in Wolfsburg een mooie gelegenheid een lang weekeinde in Nederland door te brengen. Tijdens dit weekeinde was er een ruime gelegenheid om met afgevaardigden van verschillende Nederlandse bedrijven van gedachten te wisselen over het werk van Evan gelie en Industrie. Ook werd een bezoek aan Hoogovens in IJmuiden gebracht. Zaterdag had een gesprek plaats tussen de duitsers met hun predikant en afgevaardigden van stichtingen Evangelie en Industrie uit Arnhem, Ede en Veenendaal. Organisator was hier ds. A. Terlouw. Na afloop van de besprekingen, die zater dagmiddag in de consistorie van de Petra- kerk in Veenendaal gehouden werden was ds. A. Ehlers uit Wolfsburg bereid een en ander over zijn bevindingen in Nederland te vertellen. „Het is niet de eerste keer, dat wij met Nederlanders in aanraking komen in dit werk," zo zei de duitse industrie-predikant, „reeds vorig jaar bracht een groep een be zoek aan ons in Wolfsburg. Ook toen is er over de verschillen in het werk gesproken. Wij zijn hier in Nederland allerhartelijkst ontvangen, vooral ook door onze gastheren, want we logeren bij particulieren." Vol lof waren de duitsers ook over de maaltijden, die hen aangeboden waren. Over een etentje in Beverwijk, georganiseerd door de Hoog ovens, werden bijzonder enthousiaste verha len opgehangen, door predikant zowel als door zijn discipelen. Volgens de heer Ehlers zijn er grote ver schillen in de organisatie. Een der meest in het oog lopende is wel, dat in Duitsland het werk IN de kerk gebeurt, terwijl het hier in een interkerkelijke stichting, dus min of meer NAAST de kerk gebeurt. Hij vertelde als in dustriepredikant aangesteld te zijn, in een parochie, waarin ook een dominee voor het andere werk was. Deze predikanten wonen in cén pastorie. In Wolfsburg is 1 kerk, waaruit het gehele industriewerk gedaan wordt. Al de andere kerken en dat zijn er nog niet zoveel, want Wolfsburg is indertijd onder Hitier gebouwd als een stad zonder kerken, zodat men er nog midden in de kerkbouwplannen zit en slechts een gering aantal hiervan verwezen lijkt is hebben geen bemoeienis met het industriewerk. Ook vertelde ds. Ehlers, dat er weinig samenwerking was tussen verschil lende kerkgenootschappen. In IJmuiden. bij Hoogovens, had hij bemerkt, dat er behalve een samenwerking tussen de protestanten on derling, ook een samenwerking met de rooms- katholieken bestond. Hij hoopte dit zo spoe dig mogelijk in zijn eigen plaats ook voor el kaar te krijgen. EDE Bij de laatstgehouden verkie zingen in Ede zijn voor de raad twee kandidaten benoemd, die broers van elkaar zijn. De wet staat echter niet toe dat twee personen, die nauw aan elkaar verwant zijn zitting in een gemeente raad hebben. De bedoelde heren zijn de gebroeders Soetendaal, waarvan de een reeds zittend raadslid is voor de SGP, terwijl de ander in september de Boeren partij zou moeten vertegenwoordigen. Indien de twee betrokken partijen het niet onder elkaar eens kunnen worden, welke van de twee broers het veld moet ruimen, dan zal er tussen hen geloot worden. Als de heer Soetendaal van de SGP aftreedt of uitgeloot wordt, dan ontstaat er een nieuwe moeilijkheid, want de vol gende op de lijst van deze partij is de heer J. van Veldhuizen een zwager van de heer J. van den Dikkenberg van de Boerenpartij. Ook dan zal er weer geloot moeten worden. ZEIST Tijdens de vorige week ge houden jaarvergadering van Bartiméus in Zeist werd medegedeeld, dat de ge voerde actie voor het dorp Dubbel Ge handicapte kinderen, dat in Doorn ver wezenlijkt moet worden, meer dan een miljoen, n.l. 1.100.000 opgebracht heeft. De bouwplannen voor het project in Doorn zijn grotendeels gereed en ter goedkeuring naar het Ministerie van So ciale Zaken gezonden, zo werd door de voorzitter van de stichting bekendge maakt. De kosten van het eerste deel van het nieuwbouwproject worden ge raamd op rond 20 miljoen gulden, voor latere uitbouw zal nog eens de helft van dat bedrag nodig zijn. WE GAAN NAAR ZANDVOORT Bijna heel Veenendaal krygt in de weken van 17 tot 31 juli de ge legenheid naar Zandvoart te gaan, of naar de Costa Brava, of naar de oevers van de Zwarte Zee. al naar verkiezing. Die weken zullen namelyk de fa brieken en de bouwwerken in ver band met de jaarlykse vakanties stilliggen. En het duurt nog te lang, om nu al pessimistisch te worden over het te verwachten weer, tegen die tijd zal het weer wel weer mooi zijn. Is het niet hier, dan toch wel daar. VERSCHILLEN Er was volgens de Duitse predikant ook wel het een en ander aan te merken op de Nederlandse stichtingen. Zitten in de Duitse besturen vertegenwoordigers van alle lagen van het bedrijfsleven, het was hem opgeval len, dat er in Nederland veelal leidinggevend en hoger personeel het bestuur in de stich tingen uitmaakte. Hierbij tekende ds. Ter louw aan, dat dit op zichzelf gezien wel juist was, maar dat het alleen de besturen van de stichtingen betreft. De verschillende groe pen, die in de bedrijven gevormd worden zijn doorsnee groepen, waar dus vertegenwoordi gers van alle lagen in zijn. Een tweede verschil vond ds. Ehlers, dat er in Nederland vrijwel geen vrouwen in de verschillende groepen vertegenwoordigd wa ren. In Duitsland bestaat elke groep uit 4 vrouwen en 5 mannen. Hierbij moet echter in aanmerking genomen worden aldus ds. Terlouw dat er in Duitsland veel meer vrouwen werken dan in Nederland. Daar is het aantal werkende vrouwen ongeveer 35% van het totaal. In Nederland maakt 't slechts ongeveer 1°/» van het totaal uit. Gebleken is tijdens deze gespreksdagen, dat de meeste van de problemen gelijk liggen. Vooral aan de orde is geweest de vraag, hoe men in deze tijd het evangelie moet brengen aan de werkende mensen. De traditionele kijk op deze zaak en de oude vormgeving spre ken de mensen niet meer zo aan. Met name in de industrie moet mer een andere richting in. Het zoeken is dus naar nieuwe vormen. Vormen, die de hedendaagse mensheid aan spreken en die vooral voor de werkende mens een terugkeer naar het evangelie kun nen betekenen. De zaterdagavond werd grotendeels in Wageningen doorgebracht, waar de deel nemers aan de studiedagen een dinertje ge bruikten. In de loop van de avond kwam men bij de verschillende Veenendaalse logeer adressen, waar men tot zondag na het mid dagmaal gebleven is. Toen werd de reis naar Duitsland weer aanvaard. Een schat aan er varingen rijker. Over een tegenbezoek aan Duitsland is nog niet afgesproken, zo vertelde ds. Ter louw. Al is het zeer wel mogelijk, dat er bijvoorbeeld het volgende jaar een aantal Ne derlanders weer naar Duitsland gaan, zoals dat ook in het verleden reeds gebeurd is. Niet alleen met Duitsland echter zijn er kontakten, ook andere stichtingen in Europese landen behoren tot de relaties van de Veenendaalse Industriepredikant. Ook met deze andere lan den vinden uitwisselingen plaats. Ds. Terlouw, 4e van rechts, temidden van zijn Duitse gasten, die het afgelopen weekeinde Veenendaal bezochten. Om 2 uur in de middag vertrokken zaterdag de eersten van 36 chronisch zieken per auto uit Veenendaal. Op dat moment was het weer nog redelijk goed, maar nauwelijks in Otterlo aangekomen - waar zij de week op het vakantiecentrum De Wije Werelt doorbrengen - begon een regenbui, die allengs tot een soort zondvloed uitwies. De stemming werd er echter niet door gedrukt. Het was in Otterlo één groot feest van weerzien en kennismaken. Al spoedig zaten de vakantiegangers achter een bakje thee. De voorbereiden werkzaamheden van het comité, dat de vakantie voor chro nisch zieken regelt kunnen als geslaagd beschouwd worden. Indien er in het vakantiecentrum meer ruimte geweest was, hadden er nog meer dan deze 36 zieken mee gekund. Nu is er een keuze gemaakt uit de in aanmerking komen den, waarbij vooral op duur van de ziekte gelet is. De meeste zieken werden met auto's van familieleden of vrienden gebracht. Voor enkelen had het comité voor ver voer gezorgd, terwijl 6 patiënten, die hun rolstoel niet of nauwelijks kunnen verlaten de ziekenwagen van het Roode kruis als vervoermiddel diende. Twee maal over 3 patiënten werden door deze wagen aangevoerd. Het is te hopen, dat het weer deze week beter zal zijn, dan het zaterdag inzette, maar indiën niet zo, het lijdt geen twijfel of de gasten op De Wije Werelt zullen zich toch wel amuseren. Voor de verzorging is een staf van Roode Kruis mensen en verpleegsters aanwezig. Voor het vermaak trad maan dagavond het Veens Dameskoor op. Dat dit optreden bijval oogstte behoeft geen betoog. Op de foto ziet u een minder valide in een Roode Kruis-wagen geholpen wor den. De trip voor de minder valide gaat naar De Wije Werelt in Otterlo. Zaterdag zullen de patiënten weer met gelijke vervoermiddelen naar huis getransporteerd worden. Zowel de deel nemers aan de vakantieweek, als hun familie hebben dan een buitengewoon goede week achter de rug. Automobilisten die morgen hun vrye woensdagmiddag ter beschikking willen stellen om een tochtje te maken met de gehandcapten, die thans in De Bljje We relt vertoeven, worden verzocht zich van af 2 uur aldaar te vervoegen. POSTDUTVENNIEUWS De E.V.P.V. „De Luchtreiziger" te Vee nendaal nam afgelopen week deel aan de wedvlucht vanuit Tergnier, 307 km. De duiven werden losgelaten om 7.45. De eerste duif meldde zich om 10.44 uur bij de heer Schuurman. De verdere uit slag is: B. H. C. Schuurman 1-4-8; A. v. d. Bovenkamp 3-7; J. v. d. Sluis 2; H. v. Kooten 5-15-16-18-20; W. J. v. Dam 6; H. v. Barneveld 9; R. Sukkel 10-11; G. Fasse 12-13; W. Slotboom 14- 19; H. Beijh 17. BROMFIETSEN UIT HET VERKEER De Rijkspolitie te Rhenen heeft j.l. zaterdag een tweetal bromfietsen uit het verkeer genomen, die niet aan de wet telijke eisen voldeden. SPORTWEEK BESLOTEN MET GEZELLIG SAMENZIJN IN STICHTSE OEVER Het besluit van de sportweek t.g.v. het jubileum van „Wilskracht, was een gezellig samenzijn in de grote zaal van de Stichtse Oever, van bestuur, leden en donateurs. Het werd een gezellige avond, waarbij men een dansje kon maken op de muziek van de Valleiband en er tevens een grote tombola werd gehouden. LUNAPARK GEOPEND Het Lunapark, dat in het kader van het VW-zomerprogramma wordt ge houden, is vrijdag j.l. opengesteld. Op de weide naast de Veerweg staan een groot aantal attracties opgesteld, zodat jong en oud er wat van hun gading kunnen vinden. We zien er o.m. een reuzenrad, cakewalk, botsauto's, enz. enz. Voor degene die wil genieten van een oliebol is er ook de mogelijkheid. De geconsolideerde winst van de Leidsche Wolspinnerij is in het boekjaar 1965/66, dat per 31 maart werd afgesloten, sterk gestegen tot 4,2 miljoen gulden (vorig jaar 2,3 miljoen gulden). Na aftrek van intrest ad 133.000, 252.000,en afschrijvingen ten bedrage van 1.075.000,1.052.000, was voor belastingen nodig ƒ1.270.000,(ƒ500.000,Aan de reserve wordt 807.000,toegevoegd, terwijl vorig jaar 82.000,onttrokken werd. Zoals bekend wordt er een dividend van 20% voorgesteld, waarvan bereids 6% als interum is betaald, tegen vorig jaar 15%. De omzet in het verslagjaar heeft die van het vorig jaar sterk overtroffen. Op de diverse afzetmarkten heeft de onderneming de positie weten te ver stevigen. De export-leveranties hebben tot de resultaten in belangrijke mate bijgedragen. De export is niet alleen be duidend groter dan de binnenlandse af zet, maar ook de prijsvorming in het binnenland is van dien aard, dat de rela- OUDEN VAN DAGEN GRATIS In een onderhoud dat de exploitant van Hotel „de Koerheuvel", de heer Stuivenberg, had met de heer van Rijs- sen, van het Lunapark, heeft men in gezamenlijk overleg weten te bereiken, 2.00 tot 4.00 uur gratis toegankelijk is dat het Lunapark donderdagmiddag van voor alle Rhenense ouden van dagen. ANJERCOLLECTE Van 20 juni tot en met 2 juli wordt in Rhenen de jaarlijkse Anjercollecte ge houden, waarvan de opbrengst ten goe de komt aan het Prins Bernhardfonds. Uit dit fonds worden onze plaatselijke culturele verenigingen incidenteel ge subsidieerd. Verschillende Rhenense verenigingen mochten al bijdragen ont vangen. De collecte wordt dit jaar gehouden met intekenlijsten. Geslaagden Van de „Wilhelminaschool", openbare school voor het diploma MULO-B: Clara v. Gesink uit Achterberg, Gea van Veenendaal, Karei Schecres uit Rhenen, Jan Pitlo uit Eist, Jaap Stienstra uit Ochten en Teunis v. Bins- bergen uit Dodewaard. Voor 't diploma MULO-A: Carla Adams, Willie de Jager, Ria Landman, Sietske Ley, Henk v. d. Oosterkamp, André de Kruyf, Magda Rosbag, Herman Booms, Roel Ros- bag, Piet de Vries, Simon van Veldhuizen, Reinier van Walsum en Mieke Weltman uit Rhenen, Dik van Ingen, Theo van Brenk. Marietje van Neerbos uit Resteren, Wiebe v. Es, Joke van Olderen, Nellie Vonk, Klazien Harteman uit Lienden. Henk van Roekei uit Achterberg. Marijke Nagtegaal, Ria Grandia uit Veenendaal, Anneke Verschoor uit Do dewaard, Sjaak de Gooyer, Gerrie van Ven- deloo uit Eist en Gerrit van de Zandschulp uit Amerongen. Voor het Middenstandsdiploma: Carla Adams, Wiebe van Es, Willie de Jager, Ria Landman, Sietske Ley, Dik van Ingen, André de Kruyf. Marijke Nagtegaal, Joke van Olde ren. Henk van Roekei, Magda Rosbag, Simon van Veldhuizen, Reinier van Walsum, Gerrit van de Zandschulp. Mieke Weltman, Gerrit van Vendeloo. Ruim 94% van de kandidaten slaagde, 2 kandidaten werden afgewezen. RECTIFICATIE In ons blad van vrijdag 17 juni is een fout bijschrift geplaatst. Dat was bij de foto van de tuin van de heer Thoomes. Dit is echter de tuin van de heer Van Leeuwen. Zijn zoon slaagde voor de H.B.S. en in de vreugderoes had men vele bladzijden uit schriften en boeken gescheurd en die over het grasveld ver spreid. Verenigingen staken helpende hand toe Ruim 1200 nieuwe leden In de afgelopen wintermaanden deed de afdeling Veenendaal van het Koningin Wilhelmina-Fons voor de Kankerbestrijding middels een schriftelijke oproep aan de diverse Veenendaalse verenigingen van welke aard dan ook een beroep mede te werken aan een groots opgezette ledenwerfactie. Het aantal leden was in Veenendaal bedroevend ver beneden het minimum, hetgeen de afd. Veenendaal had doen besluiten deze actie op touw te zetten. De hele zaak dreigde aanvankelijk op een fiasco uit te lopen totdat op de laatste bijeenkomst enkele aanwezige bestuurders van verenigingen toezegden mede te werken de andere besturen persoonlijk te gaan bezoeken en te wijzen op de belangrijkheid van deze hele zaak. De actie kwam daarna gelukkig goed van de grond. Op de daarop volgende meeting waren vrijwel alle verenigingen vertegenwoordigd en ging men aan de slag met het huis-aan-huis bezoek. Ver leden week kon het bestuur van de afd. Veenendaal de juiste cijfers geven. 1269 nieuwe leden konden worden toegevoegd aan het ledental dat op dat moment 167 bedroeg. Het totale bedrag wat voor de nieuwe leden en de eenmalige giften kon worden genoteerd was ƒ6.574,91. De afdeling Veenendaal van het KWF is bijzonder content met dit resultaat en is heel veel dank verschuldigd aan allen die aan geld hebben bijgedragen en aan hen die hebben medegewerkt deze actie tot een succes te maken. Een officiële reactie is nog niet ontvangen van het hoofdbestuur van het KWF, maar deze zal ongetwijfeld volgen in de vorm van een welgemeende dankbetuiging aan de gehele Veenendaalse bevolking. WATERPOLO Veenendalers moeten winnen Woensdagavond a.s. om 8 uur begint de waterpolowedstryd tn het Bergbad tussen de herenploegen van VZC en de Vest uit Naarden. Destijds werd het in heel koud water in Naarden een ruime 7-2 zege voor de Veenendaalse ploeg. De Vest is zonder meer de zwakste broeder van het vijftal uit de competitie indeling. VZC komt vrijwel volledig aan de start, waardoor hen dus niets in de weg staat een heel ruime overwinning tc gaan boeken. De dames van VZC gaan eveneens woensdagavond naar Doorn om de uit wedstrijd tegen Woestduin 1 te spelen. Thuis werd het enkele weken geleden een 5-2 zege voor VZC en ook nu weer verwachten we een verdiende overwin ning voor de Veenendaalse formatie. De grote vraag is of de ploeg compleet aan de start kan verschijnen. De adspirant jongens tenslotte staat verreweg de moeilijkste wedstrijd te wachten in het nieuwe bad te Tiel, waar het donderdagavond aan moet treden tegen de jongens van de zwemclub Tiel. Thuis verloor VZC onverdiend met 3-2 van Tiel door enkele dekkingsfouten die helemaal niet nodig waren en we Botsing op rijksstraatweg Zondagavond omstreeks 19.00 uur deed zich op de Rijksstraatweg in Eist een vry ernstig ongeval voor, waarbij twee personenwagens onherstelbaar bescha digd werden. De heer H. uit Houten reed met een Volkswagen achter een DKW-personen- auto. Op een gegeven moment wilde H. deze DKW gaan passeren. Naast de DKW gekomen bemerkte hij plotseling, dat uit de tegenovergestelde richting een Renault naderde bestuurd door de heer C. uit Soesterberg. Een botsing bleek onvermijdelijk, waarbij de chauffeurs er vry goed afkwamen, maar de auto's totaal vernield werden. GEVONDEN EN VERLOREN TE ELST Gevonden: kinder jasje, weekendtas met boodschappen en een zonnebril. Verloren: gouden broche, verzekerings bewijs van een bromfiets, grijze suède damesschoen en een wit kinderschoentje. verwachten dat een volledige VZC- formatie thans een overwinning gaat boeken. Mocht dit zo zijn dan gaat het samen met Tiel de leiding nemen in deze adspirantencompetitie, hetgeen geen gek resultaat zal zjjn, omdat enkele leden van de jonge VZC-knapen dit jaar voor het eerst aan de compe titie deelnemen. Deelnemers aan landelijke metselwedstrijd De heren C. Stomphorst (14 jaar) en W. Heetkamp (15 jaar) beiden uit Eder veen, zullen meedoen aan een landelijke vvedstrijd in het metselen, die voor leer lingen van technische scholen gehouden wordt op woensdag 22 en donderdag 23 juni in de Ahoyhallen in Rotterdam. De beide jongens, die respectievelijk in de A en B-klasse uitkomen, zijn leer ling aan de technische school in Ede. Als bijzonderheid is de deelnemerslijst op gemerkt dat de beide jongens uit Eder veen die aan deze wedstrijd meedoen rechtshandig zijn. Aan de wedstrijden zijn prijzen ver bonden, bestaande uit geldsbedragen van 50, 40 en 30 gulden. Bovendien vertegen woordigen de jongens hun school en daarvoor zouden ze een wisselprijs de zilveren troffel kunnen verdienen. tieve bijdrage tot de winstvorming door dit deel van de afzet ten achter blijft bij het aandeel van de exportomzetten. Het bij de dochteronderneming in Lokeren in het voorgaande boekjaar geleden verlies kon geheel worden inge lopen terwijl er zelfs nog een overschot bleef, dat is aangewend ter verdere ver sterking van de reserves van dat bedrijf. De vennootschap beschikt over ruime liquide middelen, zodat de bestaande financiële behoeften voldoende gedekt zijn. Ten opzichte van het lopende boek jaar koestert de directie enig optimisme. Hengelaars in de competitie Tussen de hengelaarsverenigingen uit Renkum, Oosterbeek, Veenendaal, Wa geningen, Ede en Rhenen wordt telken- jare een hengelcompetitie gehouden. De eerste wedstrijd van dit seizoen vond j.l. zaterdag in Ede plaats. De ver eniging uit Renkum staat momenteel bovenaan met een vangst van 1045 gr; Veenendaal is twee met 475 gr, Ooster beek drie met 225 gr, Rhenen vier met 80 gr, terwijl de Wageningse en Edese hengelaars niets vingen. De persoonlijke prijzen kwamen als volgt terecht: 1. H. Zwiezerijn, Renkum, 505 gram; 2. E. Ruisch, Renkum, 485 gram; 3. J. v. Zanten, Veenendaal, 475 gram; 4. G. J. Huibers, Oosterbeek, 225 gram; 5. A. Rijkse, Rhenen, 80 gram. Onderlinge hengelwedstrijd Zowel voor de junioren als voor de senioren organiseert de hengelaarsver eniging „de Voorn" op zaterdag 25 juni weer een onderlinge hengelwedstrijd. Het inleggeld is 1,en tot en met 24 juni kan men zich opgeven bij het be stuur. De Veenendaalse leden kunnen terecht bij de heer W. Brouwers, Gerard Doustr. 24 en de Elsterse leden bij de heer H. ter Schegget, Beatrixstr. 36. Men komt om 3 uur bijeen bij H. P. v. Noort. Velen zullen zich nog herinneren dat de op 10 maart j.l. vastgestelde wedstrijd tus sen de betaalde jeugd van Wageningen en een streekelftal door organisatorische moeilijkheden geen doorgang kon vinden. Het verheugt de organisatoren thans bijzonder te kunnen mededelen, dat men de profclub Wageningen, waarin o.a. meespeelt onze plaatsgenoot J. van Viegen, bereid heeft gevonden met het complete competitie elftal naar Ame rongen te komen om te spelen tegen een streekelftal. Wie er in dit elftal worden opgesteld zult u vermoedelijk volgende week in de bladen kunnen lezen. Het belooft een zeer interessante ontmoeting te worden. Zoals u bekend is zal een eventueel batig saldo worden gebruikt om te ko men tot de oprichting van een cantine- gebouw op het sporptrak. U kunt deze plannen mee helpen verwezenlijken door met zoveel mogelijk personen naar De Burgwal te komen om deze wed strijd te zien. De ontmoeting wordt ge speeld op zaterdag 9 juli a.s. om zeven uur 's avonds. BEROEPINGSWERK De predikant van de Oud Geref. ge meente te Ede, ds. J. v. d. Poel, heeft een beroep ontvangen van de Oud Ge ref. gemeente te Leersum, in de vaca ture van ds. Du Marchie van Voort- huysen, die binnenkort naar Urk ver trekt. In een automatische kousenmachine welke de teen sluit en de kous onder spanning houdt, totdat men klaar is met stikken, worden kousen gedaan die aan beide kanten open zijn. De gene die de machine bedient hoeft alleen de kous in positie te brengen en daarna gaat alles automatisch. De methode levert een besparing aan produktie tijd op van 50%. Tijdens de werkzaamheden wordt de kous vastgehouden in een lege plastic buis en na het stikken van de kous wordt zij door die buis heengezogen en in een verzamelmand gedeponeerd. MEISJE HAALT DIPLOMA LASSEN Gilze: Brabants meisje met diploma's lassen. Joke Bogaarts (dochter van een autosloper) is in het bezit gekomen van het diploma autogeen lassen na dat zy enige tyd geleden bet diploma elektrisch lassen had behaald. Boven dien heeft ze het plan ook de cursus voor gevorderden te volgen. EDERVEEN Woensdag 22 juni Groene Kruis- gebouw: Vergadering CPB, dr. Blankenstyn: Actuele vragen rond sexualiteit. RHENEN Dinsdag 21 juni NBM-garage 18.45 uur: start excursie naar de Grebbe o.l.v. A. P. de Kleuver. Tot en met zaterdag 25 juni: Groot Lunapark op een terrein aan de Veerweg. Woensdag 22 juli 23.00 uur: Vuur werk op het Lunaparkterrein aan de Veerweg. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal Woensdag 19.30 uur: Hebzucht In de zon. Donderdag en vrijdag 19.30 uur: Tokapi. Het theater is 's dinsdags ge sloten. TENTOONSTELLING Galerie 't Lanterentje Veenendaal: Tentoonsttlling van werk van Aat Velthoen tot 24 juni.

De Vallei | 1966 | | pagina 1