Veteranentoernooi 1966 kan zonder meer geslaagd genoemd worden Sportpark stond deze week in teken van schoolwedstrijden Ledenvergadering DVSA Veenendaalse ballerina's in spé morgenavond voor het voetlicht Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 24 juni 1966 WATERPOLO VZC dames speelden gelijk tegen Woestduin (22) 6 Het Veteranenelftal van VRC, trots poserend, voor onze fotograaf, dat j.l. maandagavond door een 4-0 overwinning op Unitas ,Veteranenkampioen' werd. Opbrengst overtreft 1965 ruimschoots Het Veteranentoernooi 1966 beleefde j.l. maandagavond haar hoogtepunt in de finalewedstrijd UnitasVRC. Er was weer byzonder veel belangstelling te noteren en over het gehele toernooi genomen overtreft de opbrengst het jaar 1965 ruimschoots. A.s. zaterdag wordt dan nog de wedstryd Veenendaals Selectie elftalEDE I gespeeld met als gastspelers VVim Bleijenberg en Gert v. d. YVeerdhof. Men verwacht voor deze wedstryd een groot aantal toeschouwers zodat er op het huidige saldo voor de tocht ouden van dagen nog een aanzieniyk bedrag toegevoegd kan worden. Dan volgt nog 2 juli a.s. de start van het Vriendschapstoernooi waarover volgende week meer. Het organiserende co mité bestaande uit de Veenendaalse scheidsrechters met de heer Van Hall kan dan ook met tevredenheid terugzien ou een geslaagd toernooi. Zoals j.l. dins dag werd gepubliceerd komen wy nog even terug op de finalewedstryd van j.l. maandagavond. VRC—UNITAS 4—0 De oudere ploeg van Unitas was niet op gewassen tegen het energieke VRC die over het geheel genomen enkele jongere spelers had. Al snel werd door een uitstekend doel punt van VRC de stand op 10 gebracht. De Unitas-keeper ging overigens' niet geheel vrijuit. Zupelli en zijn mannen probeerden het ook wel maar er zat te weinig fut in de Unitas-voorhoede en "ooral op rechts werden er mooie aanvallen verknoeid. VRC daaren tegen met de gevaarlijke Cornelissen en Da- velaar ging door en tien minuten voor tijd scoorde Bertus Cornelissen een schitterend doelpunt. Van zeker veertig meter schoot hij van rechts keihard in. Dit werd tevens de ruststand hoewel Unitas een paar kansen kreeg via de Hartog maar keeper Jansen stopte de schoten. Na rust kwam Unitas er praktisch niet meer aan te pas. Cees Drost ging naar voren en zodoende vielen er nogal gaten in de de fensie. Hennie de Koning die nu op rechts ging spelen aangezien Cornelissen enigszins geblesseerd was brak verschillende malen Oudere veteranen wonnen van scheidserechterselftal Gestoken in gele shirt en zwarte broek verschenen de Veensche ouderen dins dagavond j.l. in het veld tegen een elftal van in eigen tenue geklede scheids rechters. Als men zou verwachten dat de jongere leeftijd en de diepgaande kennis van het voetbalspel de scheids rechters de zege moesten brengen, dan is dat sinds dinsdagavond niet meer zo. De opstellingen van het Veenendaalse veteranenelftal teas als volgt: Achter: Slotboom, SKF (doel), P. Ebben (Unitas) en Blankespoor (Meri nos). Midden: A. Rebergen (VSW), Slot boom (Boxal) en G. v. d. Pest (NSVS). Voor: H. de Koning (VRC), Kranenburg (Musketiers), Cornelisse (VRC), Klein (SKF) en Vos (GVW). Het scheidsrechterselftal: Schook (doel) van WOG, Kalsbeek (CJW), Haringman, Wesseling, Kalleveen Meyer (KWA), Snijders, Nijland, v. d. Loop (Boskoop), Laarhoven en Vlier. De „echte" scheidsrechter had een wit shirt aan, anders zou men hem dikwijls kwijt zijn, was J. v. Leeuwen uit Vee- nendaal. De wedstrijd duurde twee keer een half uur. Het was vooral een wedstrijd waarin sportiviteit en plezier de belang rijkste bestanddelen waren. Het eerste kwartier toonde twee ge lijkwaardige tegenstanders. Toch wer den de oudere veteranen langzamerhand de „zwarten" de baas. Wat opviel bij deze gewezen rechters was het vele ge praat, wat dikwijls op de lachspieren van de toeschouwers werkte. Nadat beide elftallen enkele doelrijpe kansen gemist hadden, werd in de 20ste minuut door H. de Koning met succes gelanceerd. Hij had schijnbaar niets van zijn snelheid verloren, want hij liet zijn belagers achter zich en schoot de bal strak langs keeper Schook, 10. Vanaf de middenstip trokken de scheidsrech ters direkt naar het veteranendoel op, waar zij de bal tegen de kruising lieten ketsen. Keeper Slotboom was overigens goed op dreef die avond. Op de vraag van scheidsrechter v. Leeuwen of er rust gehouden moest wor den, antwoordden de scheidsrechters be vestigend, want ze wilden de nieuwe taktiek bespreken. Na de rust versche nen enkele nieuwe gezichten. Enkele scharnieren tussen de botten functio neerden vermoedelijk niet best meer. Reeds na twee minuten schoot Kees Drost van veraf en keeper Schook liet de harde bal tussen zijn arm door glip pen. Langzaam maar zeker werd het scheidsrechterelftal in de tweede helft beter. Zij belaagden het veteranendoel, maar houtwerk en keeper Slotboom kon- d~n voorlopig treffers voorkomen. Tot de 25ste minuut Toen school Laarhoven raak en schonk daarme> zijn ploeg het verdiende tegenpunt. Jammer was het dat een scheidsrechter, na een botsing met een veteraan, van het veld gedragen moest worden. Dat ziet men niet vaak op een voetbalveld. door maar door egoïstisch spel gingen vele kansen verloren. VRC scoorde via Davelaar gemakkelijk 30 en Hennie de Koning bracht kort voor tijd de stand nog op 40. Daarna voorkwam de zicl^herstellende Uni tas-keeper nog vele doelpunten door moedig ingrijpen. Cees Drost had bijna nog de eer gered voor Unitas maar zijn te zachte schot na een doorbraak leverde voor doelman Frans Jansen weinig moeilijkheden op. Een verdiende overwinning voor VRC. Aanvoerder Davelaar nam hier met genoegen de le prijs in ontvangst uit handen van de heer Van Schuppen. Zaterdagavond wordt dus de wed strijd, gespeeld in het kader der ac tiviteiten rond de Tocht Ouden van Dagen, Veenendaalse Selectie te gen EDE. Het elftal van Veenendaal is nog al met vreemde maatstaven vastgesteld en njen kan dan ook bepaald niet spreken van het sterkste Veenendaals Elftal. Men had bui ten de 2 gastspelers nog negen plaatsen te bezetten en zodoende heeft men van elke Veenendaalse vereniging (negen in totaal!!) een speler genomen. Dat dikwijls niet de sterkste speler genomen is heeft weer een andere onduidelijke oorzaak. De heer Ande- weg, secretaris van Ede, kon het eerste elftal van a.s. zaterdag niet mededelen aangezien dit pas morgen waarschijnlijk definitief vast gesteld zal worden. Voor het Veenendaals Selectie-elftal verwijzen wij u naar onze edi tie van j.l. vrijdag 17 juni. De wedstrijd die op het terrein van de v.v. Veenendaal ge speeld zal worden begint om 's avonds 7 uur. Korfbalvereniging SKF vierde feest Zaterdag j.l. bewees de Veenendaalse Korfbalvereniging SKF dat ook zonder een van te voren vastgesteld programma feest gevierd kan worden. De korfbal vereniging SKF kan zich de trotse vader noemen van drie kampioenen. Van de Junioren werd het eerste team kam pioen, van de Senioren waren het het tweede en het vierde team. Ter ere daarvan kwam men zaterdag bij een. 's Middags versterkte iedereen de in wendige mens en s' avonds zorgde men zelf voor het welslagen van het feest. Bloemen, broodjes en fruit lachten een ieder toe. Van de heer Van Leemput ontvingen de drie twaalftallen de kampioensfoto's. 's Avonds om acht uur trok men naar de andere SKF-kantine om daar het feest voort te zetten. Voorzitter Kaspers verraste zijn toehooorders op een tweede speech, de band van Ben Smits kweet zich goed van haar taak en de spontaniteit van de leden deed de rest. Een kleine domper was het afscheid van trainer Piet de Vries die meende, na zovele jaren, dat zijn tijd gekomen was. De heer Kaspers nam namens de hele vereniging afscheid van de heer De Vries, die hij alle lof die hem toekwam toezwaaide. VREEMDE BESLISSINGEN Het eerste damesteam van VZC had het woensdagavond in het bad te Doorn tegen Woestduin veel moeilijker dan destijds in Veenendaal toen met 52 werd gewonnen. Nu werd het in een wat rommelige wedstrijd een 22 gelijkspel en achteraf bezien gaf dat de verhouding goed weer, daar de Woestduindames thans konden beschikken over wat betere speelsters. Het eerste VZC-doelpunt kwam voor de rust op een wat vreemde manier tot stand. Annemarie Lochtenberg mocht een vrije worp nemen daar zij te zwaar werd geatta- keerd. Zij hoorde het signaal niet en zwom rustig met de bal door en de scheidsrechter vermeende de bal reeds genomen. Zij kwam voor het Woestduin-doel en plaatste op de vrijliggende Coby van de Bosch die ongehin derd scoorde en het was 10 voor VZC. Hevige protesten bij Woestduin maar de scheidsr. keurde 't doelpunt goed. Nog voor de rust scoorde Woestduin met een afstandschot tegen en de stand was weer in evenwicht 11. Na de rust bezorgde Joan Slotboom VZC weer een voorsprong door met de bal op te zwemmen en beheerst 21 te scoren. De strijd golfde daarna wat op en neer totdat in de laatste minuut zich weder om een twijfelachtige situatie voordeed. De Woestduinmiddenvoor gooide de bal op het VZC doel, de bal bleef op de doellijn dobbe ren zonder deze geheel te passeren. Niettemin besliste de .scheidsrechter dat dit een doel punt was, nu onder felle protesten van de VZC-dames. De arbiter was niet te vermur wen en bleef bij zijn beslissing. (22). Vrij wel gelijk hierna .floot hij voor de laatste maal en deelden zij de punten gezus- terlijk. Door deze uitslag blijft deze dames- ploeg van VZC ongeslagen en als het kans ziet steeds met de sterkste bezetting te water te gaan in de komende wedstrijden dan zit er een aardige kans in om het kampioenschap te behalen. Er resten echter nog drie moei lijke wedstrijden waarvan twee uit. DOVO-ER BRUXVOORT SPEELT OEFENWEDSTRIJD. Donderdagavond 23 juni speelde de jeug dige Dovo-speler Bruxvoort in 'n elftal van Wageningen een proef wedstrijd te gen CHRC uit Renkum. Woensdag j.l. werden er de gehele dag voor de Veenendaalse lagere scholen en enkele ULO-scholen vaardigheidswedstryden gehouden. Men kan eigenlijk niet spreken van westryden, want er was geen sprake van een onderlinge stryd. Testen van de vaardigheid van de deelnemers t.a.v. enkele atletieknummers was het uitgangspunt. De jeugdige deelnemers werden gehonoreerd voor de nummers 60 m. veldloop, verspringen, hoogspringen, kastiebalwerpen, grote bal werpen en hindernisbaan. De leerlingen van de ULO liepen i.p.v. de hindernisbaan, de 400 meter duurloop. Elke leerling, ook van Bl-O-scholen en gehandicapten, kreeg voor elk nummer een beoordelingscyfer, dat vermeld werd op het diploma dat na de drukke dag aan de plusminus 1200 deelnemers werd uitgereikt. De leiding berustte by leden van de gemeente en by hoofden van scholen alsmede onderwyzers. De dag werd georganiseerd door de gemeente Veenendaal en eveneens bekostigd. Donderdags daarop trok het Veenendaalse Lyceum naar het sportpark om haar kunnen op het gebied van sport ten beste te geven. Terwijl het Lyceum met het jaarlijkse Voet baltoernooi in Wageningen en tijdens het Volleybaltoernooi in Veenendaal altijd een goed figuur slaat, valt bij de Sportdag op, dat er de laatste jaren door alle klassen slechts softbal gespeeld wordt. Atletieknum mers zoals verspringen, hoogspringen, hard lopen, speerwerpen, e.d. zijn niet aan de orde. Van de zijde van leerlingen gaan daar om wel eens klachten op. Nadat met de or ganisatoren van deze sportdag gesproken was, blijken deze klachten wel verklaarbaar, maar niet gegrond te zijn. Vroeger, toen het Chr. Lyceum nog een matig aantal leerlingen had. konden de atletieknummers nog volop beoefend worden op het sportveld achter de school. De enorme toeloop van leerlingen, momenteel ongeveer 600, maakt 't niet meer mogelijk veilig op het sportveld de desbe treffende nummers te oefenen. Voor sporten als speerwerpen en discuswerpen heb je de ruimte nodig en als je dan met twee klassen tegelijk moet trainen, dan is die ruimte er zijn deze atletieknummers direkt stopgezet. De heer Buys, als gymnastiekleraar aan het Lyceum verbonden, deelde ons mee dat het sportverleden van de school zeer goed is. Vele jaren geleden werd het Lyceum, na als winnaar uit de provinciale kampioenschap pen te voorschijn gekomen te zijn, zelfs een keer tweede en derde bij de Nationale Kam pioenschappen. Ook de toekomst laat zich goed aanzien. De nieuwe school, die aan de Kerkewijk gebouwd wordt, zal twee gymnas tiekzalen tellen en twee kleedkamers, waarin totaal 36 douches voor een schone rug en voeten zullen zorgen. Ook de accommodatie van het nieuwe hoogspringen, zal zeer goed zijn. Dat alles, alsmede de grote hoeveelheid sportmateriaal dat nu reeds in het bezit van het Lyceum is, zal de leerlingen naar gehoopt wordt een grotere dosis sportkennis bijbrengen dan te genwoordig het geval is. De sportleraren treft echter geen schuld. Donderdagsmiddags om plm. 2 uur kwam het einde van een toch geslaagde sportdag, tijdens welke het weer slechts onwillig nu en dan haar medewerking verleende. VZC heren speelden matige wedstrijd tegen De Vest (6-4) DE VEST BOOD ONVERWACHT GOEDE TEGENSTAND. Het is de heren van VZC 1 woensdag avond j.l. weliswaar gelukt om de rode lantaarndrager van deze derde klas, de Vest 1 uit Naarden, er onder te houden met 6-4, maar clan niet anders dan met veel moeite. VZC keek zelfs heel onver wacht tegen een 0-2 achterstand op al vorens de voorhoede van de Veenen- dalers op toeren kwam. Daarna werd er even snel en goed gespeeld, waar door de achterstand teniet werd ge daan, maar in het verloop van de verdere stryd bleef VZC onder de mid delmaat. De 6-4 overwinning was niette min verdiend. DEKKINGSFOUTEN. De strijd was nog geen twee minuten oud toen VZC reeds tegen een 02 ach terstand opkeek. De Veenendalers raakte 2 maal de bal kwijt in de voor hoede en tweemaal toog de Vest met succes ten aanval. Twee dekkingsfouten in de VZC-defensie gaf de voorhoede van de Vest de gelegenheid om ongehinderd en onhoudbaar voor goalie Henk van de Meer te scoren. VZC schrok op van deze onverwachte treffers en toog ten aanval. Wim van de Meer plaatste de bal op de vrijgezwommen Cel Slotboom en deze verkleinde de achterstand tot 12. Wim van de Meer pikte even daarna de bal zelf op vanuit het middenveld en zwom op naar het vijandelijke doel. Zijn felle drukbal was onhoudbaar (22). Nog geen minuut later maakte Cel Slotboom er 32 van door eveneens de bal min of meer in het Vest-doel te zwemmen. Direct in het tweede spelgedeelte maak te deze laatste speler er 42 van door onhoudbaar in te schieten. Het spel ging daarna wat op en neer en het was aan te zien dat de VZC heren deze strijd wat hadden onderschat. Men kwam niet tot open en snelle acties en men bleef te veel liggen kijken. De middenvoor van de Vest maakte er met een doorslagbal zelfs nog 43 van en de situatie zag er toen echt niet zo rooskleurig uit voor de Veenendalers. Steeds maar bleef men aanvallen zonder te veel overleg. In het begin van de derde speelperiode werd Wim van de Meer achteruit gehaald en de Vest-speler moest het water uit. Uit deze numerieke meerderheid kon Wim van de Meer na veel VZC-fouten toch nog 53 scoren. De middenvoor van de Vest werd vervolgens door twee VZC- ers binnen de vier meter aangevallen en dat betekende een strafworp, die feilloos werd benut. Weer had de Vest aanslui ting met VZC (54). SCRIMAGES. Het vierde en laatste spelgedeelte stond in het teken van de scrimages voor de beide doelen. De ingezette Frans Leeman kon uit een van deze min of meer lukrake aanvallen 64 voor VZC scoren en daar bleef het bij. VZC kreeg nog wel enkele reële kansen om het doel te treffen maar de achterhoede van de Vest met aan het hoofd de goede kee per bleven de zaak de baas. RESERVES. Het tweede herenteam toog maandag avond j.l. naar Rhenen om de strijd aan te binden tegen de Forellen-2. Men kwam niet zo goed uit de voeten als in voorgaande wedstrijden, maar dat lag aan de betere tegenstand. Het werd een 31 overwinning voor dit in jaren wat oudere team. Doelpunten voor de rust van G. Janssen en Hein 'van Schuppen en na de rust van Roel Sipkema. De ach terhoede bestaande uit Ries Schoeman, Evert van de Loosdrecht en Job van Schuppen en in het doel Gerritsen kon den het over het algemeen wel klaren. Maandagavond j.l. vond in een zaal van het Dorpshuis een ledenvergadering plaats van de voetbalvereniging DVSA te Amerongen. Na alle aanwezigen van harte welkom te hebben geheten, er waren er 35, werden de notulen van de vorige vergadering goedgekeurd. Hoewel bekend was, dat er een elftalcommissie diende te worden gekozen voor zowel de zaterdag als de zondag, waren er door de leden geen kandidaten ingediend. Spreker memoreert dat door de ziekte van de heer Brinkman er voor een tweetal functies andere pesonen moesten worden aangetrokken. Bereid werden gevonden de heren H. J. Buis en G. H. van Dijk die respectie- velylt de functies van toto-administra teur en secretaris gingen waarnemen. Als bestuur is men de heer Brinkman zeer erkentelijk voor het vele werk dat deze heeft verricht voor de vereniging. By het onder de loep nemen van de elftallen merkte voorzitter J. Wolters op, dat er vaak een niet al te beste ver houding is in het veld. Juist de eigen spelers onderling fitten nog al eens. Hoopt, dat dit de komende competitie anders zal worden. Voor wat betreft de toto merkt de heer W. van der Kolk op, dat hy als supporter bij veel andere verenigingen prachtige kantines heeft gezien. Hy stelt voor, dat de poolophalers het voor hen beschikbare dubbeltje in een aparte bus storten om te komen tot het oprichten van een kantine in Amerongen. Dit voor stel werd met applaus begroet en door de vergadering me algemene stemmen aangenomen. Het afgelopen seizoen werd de elftal commissie voor de zondag gevormd door het drietal W. van Beek, G. v. d. Horst en L. de Wit. De heer van Beek stelde zich niet meer herkiesbaar. Door het bestuur waren de volgende kandidaten gesteld: H. Rebergen, L. de Wit, A. Mes- kes, G. J. van Beek en G. v. d. Horst, terwijl door het bestuur aan een drie uit deze leden te kiezen commissie wordt toegevoegd met twee stemmen de heer Tuinier, trainer. In de eerste stemming kwamen de heren L. de Wit en G. J. van Bee'k met 21 stemmen ieder uit de bus terwyl A. Meskes en H. Rebergen ieder 18 stemmen hadden. By de herstemming tussen deze twee werd de heer H. Re bergen gekozen. De elftalcommissie voor de zaterdag zal het nieuwe seizoen worden gevormd door de heren J. Engelenburg, A. A. van de Berg en H. Rebergen jr. Verder kwam ter tafel het punt toto-ophalen. De wijken zijn voor de huidige ophalers te groot. Verzocht worden nog een vijftal leden, die ieder ongeveer 10 tot 15 for mulieren willen ophalen. Aanmeldingen kunnen geschieden by de secretaris. Na de pauze kwam het punt toto commissaris ter tafel. De heer Buis werd bereid gevonden de taken van com missaris en van administrateur op zich te nemen. Sedert enige jaren berust de administratie reeds by de heer Buis en aangezien deze zich op een uitstekende manier van deze taak kwyt, prys het bestuur zich gelukkig, dat deze thans ook commissaris wil zijn. Het volgende probleem, dat van het aantrekken van jeugdleiders is nog niet zo eenvoudig. Er gaan stemmen op om een geselecteerde groep te trainen op een aparte avond. Over dit punt wordt heftig gedebatteerd. Tenslotte wordt de selectie terzijde geschoven en melden zich als jeugdleiders de heren E. van de Water, A. van Ommeren, C. Buis, A. van Veenendaal, H. van Ree en J. van Este- rik. Gezamenlijk zullen zij de jeugdelf- tallen onder hun hoede nemen onder su pervisie van de jeugdsecretaris, de heer J. Keiman. Bij de rondvraag komen o.a. ter tafel het punt training, materiaal, streekwedstrijd e.d. Na deze vragen en antwoorden werd de vergadering geslo ten om ongeveer elf uur. DVSA-NIEUWS Door de wei bijzonder slechte weers omstandigheden van zaterdagmiddag j.l. kon de vastgestelde wedstryd tussen de veteranen van DVSA en Rhenus geen doorgang vinden. A.s. zaterdag wordt het toernooi voortgezet. Om twee uur speelt DVSA op de Burgwal tegen DOVO. Zondag j.l. nam het eersté elftal van DVSA deel aan seriewedstryden om de Zilveren Stormvogel, welke wedstrijden worden gespeeld op het terrein van de organiserende vereniging n.l. R.K. Stormvogels te Wilnis. Om kwart voor vier moest worden gespeeld tegen de vierde klasser Nijenrodes uit Breukelen. Direct vanaf de aftrap werd het een hoewel niet mooi, doch wel een stevige wedstryd. Men kon merken, dat er enige tijd niet was gespeeld. De vertoning was wat krampachtig en in beide elftallen vlotte het niet zo erg. Na ongeveer een kwartier spelen werd door de midden voor van Nijenrodes in buitenspelpositie gescoord. Hoewel de Amerongers tal van kansen kregen was Fortuna niet op hun hand. Twee ballen werden door de paal gekeerd. Na de rust werd de strijd wat feller en de kansen minder. De westryd, niet al te best geleid door scheidsrechter Janssen, werd er niet mooier op. Onge veer tien minuten voor het einde wist van de Pol de stand op gelyke voet te brengen en toen vlak voor het einde de doelverdediger van Nijenrodes binnen de beruchte lijnen een aanvaller met de hand by de voet pakte, kon de scheids rechter niets anders doen dan een straf schop toekennen. Veenhof schoot de bal beheerst langs de keeper. Onmiddellyk daarop was het einde en mag Ameron gen over veertien dagen meedoen in de halve finale. Gehoopt wordt echter, dat er dan wat beter voetbal vertoond zal worden. Zaterdagavond a.s. speelt het eerste zondagelftal op de Burgwal te Ameron gen een vriendschappelyke wedstryd tegen Zeist. Wellicht kan dit een goede oefening zijn voor de week daarop. Het is zeer zeker de moeite waard om te trachten in Wilnis deze schitterende prijs te halen. Gymnastiekuitvoering uitgesteld Wegens de slechte weersomstandighe den van zaterdag j.l. kon de vastgestelde zomeruitvoering van de sportvereniging Amerongen geen doorgang vinden. By zonder jammer vooi de adspirant en seniorenleden die hun oefeningen hadden ingestudeerd. Ook vorig jaar moest de uitvoering wegens het slechte weer wor den uitgesteld. Wanneer de uitvoering thans wordt gehouden is nog niet be kend. RHENEN Mulo examens Bergschool Rhenen De 15 leerlingen van de wiskunde- afdeling van deze school behaalden allen het diploma. Het cijfer voor de beide wiskundevakken bedroeg gemiddeld ruim zeven. Twee leerlingen behaalden het diploma wiskunde B. De 20 leerlingen van de handelsafde ling namen deel aan het examen met het resultaat, dat 70% het Mulo-diploma behaalde met de aantekening voor het Middenstandsdiploma. By de geslaagden van deze afeling was het cijfer voor de vyf handelsvakken eveneens ruim zeven. De namen der geslaagden zijn: R. M. van Ree uit Amerongen; W. M. Eimers uit Eist; E. G. van Hoeve, R. B. van Kleef, C. Meyer en J. J. Roelofse uit Kesteren; J. Baatje, J. W. van Dijk en M. A. Kroon uit Leersum; B. van Baaren en M. Kwint uit Li enden; J. M. van den Berg, T. Jansen, D. W. Sanders S.K.F. LAWN TENNISCLUB KAMPIOEN Voor het eerste team van de SKF- lawntennisclub was het zaterdag j.l. een succesvolle dag. Na de promotiewedstrijd tegen het derde van O.T.V. uit Oosterbeek, die met 32 gewonnen werd, kon SKF de twee de klasse van de zaterdagcompetitie bin nenstappen. SKF zal zich voor het volgende sei zoen moeten inspannen om zich in deze klasse te kunnen handhaven. Op het af gelopen seizoen kunnen beide teams van SKF echter met een gerust hart terug zien en daarom is er voor de toekomst ook geen reden voor ernstige bezorgd heid. Nog voordat ik de deur van het repetitielo kaal opende ruiste warme melodieuze klan ken mij reeds van verre tegemoet. Zonder dat iemand iets merkte had ik bij de deur postgevat, van- vaar ik een goed over zicht had van hetgeen zich voor mij afspeelde. Temidden van een gapende, lege ruimte, met als enig decor wat kriskras door elkaar staande stoelen en hoge witte muren, wijdden jonge ballerina's zich vol overgave aan de meesterlijke balletkunst. Enkele zeer talentvolle leerlingen bezig met het uitvoeren van ballet oefeningen. en C. B. Stoffer uit Ochten; A. Hakkert, J. Hendriks van Warbij, A. W. Huibers, C. H. van Lent, W. Peters, G. Rooden- burg en C. T. Tanalepy uit Opheusden; S. D. Achterberg, P. van Bekkum, A. van Delft, E. Ellens, J. B. Prins, H. Ter louw en G. Wiesenekker uit Rhenen. In de examenklassen van het komende cursusjaar zijn nog een paar plaatsen beschikbaar voor niet geslaagde leerlin gen van avondscholen voor Mulo, die de dagopleiding willen volgen. In verband met de beperkte plaatsruimte worden zij verzocht zich zo spoedig mogelijk te melden by het hoofd der school, de heer H. Moret, Kastanjelaan 24 te Rhenen. Tussen de wirwar van armen en benen ontdekte ik haar: ADELE WERTEN, lerares van haar eigen opgerichte ballet school. Klein, koket, het haar bijeenge bonden* en met een gezicht zo onbegrij pelijk expressief keek zij naar de verrich tingen van haar pupillen. Haar manier van lopen was frappant, snel, lichtvoetig en uitermate apart. Haar hele persoon imponeerde me. „Chassé up weerklonk het menig maal. De jeugdige leerlingen reageerden terstond. Een sprongetje in de lucht, een draai... stop! De platenspeler werd afge zet, de ballerina's ontspanden zich. Met verhitte gezichten keek een ieder haar aan, wachtend op nieuwe aanwijzingen. De oefeningen werden herhaald, de pla tenspeler om de haverklap aan en uit ge zet, steeds hetzelfde ip hetzelfde tempo en op de juiste wijze. Naar hetgeen ik in dat halve uur ge zien heb, bemerkte ik spoedig dat Adèle duidelijk streeft naar een volkomen vol maaktheid van het lichaam en een alles overtreffende verfijning, gecombineerd met gratie. Steeds prent ze haar leerlingen in, dat er geoefend moet worden, want alleen oefening baart kunst. Zelf heeft Adèle in haar leven heel wat keertjes aan de „barre" gestaan, bezig met de oefeningen die zij op haar 14e jaar op de Balletschool te Rotterdam leerde. Dank zij haar nimmer verslappen de ijver stond zij spoedig ingeschreven op het Kunstlyceum te Arnhem. Daar zette zij haar studie voort en slaag de voor het daaraan verbonden examen. Met een diepgaand en herscheppend voorstellingsvermogen luisterde zij in haar vrije tijd veel naar klassieke muziek. Op die muziek voerde zij zichzelf mee naar de onmetelijke wereld der Natuur. Haar fantasie heerlijk de vrije loop la tend, bouwde zij zodoende aan een eigen choreografie voor haar latere leerlingen. Van een eigen balletschool was toen nog lang geen sprake. Toch duurde het niet lang toen zij in Groesbeek een eigen balletgroep oprichtte. Reeds vele malen heeft zij reeds met deze balletgroep op de planken gestaan en te oordelen naar de goede recensies in plaatselijke nieuws bladen, was er aan belangstelling geen gebrek. Morgenavond is het dan zover. De bal lerina's in spé zullen voor het voetlicht treden in gebouw Eltheto aan de Fluiter straat. Aan belangstelling zal ongetwijfeld geen gebrek zijn, aangezien menigeen po pelt bij dit voor Veenendaal uniek eve nement aanwezig te zijn. M. A. Rhenense tippelaar liep 120 wm De heer L. van Willigen, lid van de w.s.v. De Vrolyke Jantjes, heeft een unieke sportieve prestatie geleverd. In het afgelopen weekeinde nam hy deel aan de tweedaagsetocht Breda-Ny- megen-Breda, een afstand van 120 km, waarvan het parcours grotendeels over Belgisch grondgebied voerde. Van de 100 deelnemers die zaterdagavond uit Breda vertrokken, haalden 58 de finish, ondei wie de heer Van Willigen. Als prijs kreeg hy een fraai standaardschild mee naar huis. RENSWOUDE KASTEEL IN RENSWOUDE TWEEMAAL ACHTERGROND VAN FEEST. In de tuin van het Kasteel Renswoude zal deze zomer tweemaal een groot feest georganiseerd worden. Het eerste zal betrekking hebben op het Lustrumfeest van het Utrechts Studenten Corps (USC), dat dit feest in Renswoude zal afsluiten, het volgende is een groot zomerfeest, dat het Oranjecomité in augustus in het park zal organiseren voor de Renswoudense bevolking. Op vrydag 8 juli 's middags om 2.00 uur zullen ongeveer 1000 leden van het USC, in gezelschap van Jimmy Walker, de burgemeester van New York tijdens de jaren twintig, 'the roaring twenties', in Renswoude arriveren. De hoge Ame rikaanse gast zal door burgemeester J. A. Hosang op het raadhuis in Rens woude ontvangen worden. Het feest zal zich verder geheel in de tuin van het kasteel afspelen. Om de gezelligheid te verhogen hebben de stu denten verscheidene orkesten uitgeno digd, variërend van een Boerenkapel, tot een Zigeunerband. Op verschillende plaatsen in het park zal op deze manier geiyktijdig muziek te beluisteren zyn. Omstreeks 8 uur in de avond vertrekt het gezelschap naar Barneveld, waar een bijeenkomst met reünisten gehouden wordt. Het feest in augustus zal door alle leden van de Renswoudense bevolking kunnen worden meegevierd. Het pro gramma is nog niet geheel bekend, maar vast staat wel, dat er wedstrijden voor de jeugd gehouden zullen worden, o.m. in boegsprietlopen, touwtrekken, enz Er wordt ook gesproken over een voetbalwedstrijd, maar daarover is het comité het nog niet eens. GESLAAGDEN EHBO RENSWOUDE. Voor het op 22 juni gehouden examen EHBO zyn 5 van de 7 kandidaten ge slaagd. Het zijn de dames Gotink, Laansma, Lohmeyer Overeem en De Vries. Het examen werd afgenomen door dr. Hommes uit Bennekom.

De Vallei | 1966 | | pagina 6