U telt tot 14 en u rijdt al 100 in de Opel Rekord Coupé! GM aankomende admin. mann. kracht V.A.B. - KIRPESTEIN N V. uw opel rekord coupé en uw opel-dealer: twee die voor u klaar staan Een vorkheftruckchauffeur MEDEWERKERS AFWEZIG Huishoud dusters 10,75 GROTE LOODS PIANO figfl SUPERMARKT Leerling bediende of bediende Nette verkoopsters JONGEN MEISJE TUSSEN DE BONGERDS DL VALLEI UW BLAD Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 28 juni 1966 4 E. A. C. REYDON ACHTEROM" Wat wilt u: 6 cilinders en 117 pk! Dat rijdt fantastisch! Passagiers meenemen? Ruimte en comfort genoeg! Bagage? Voor de hele vakantie... royaal! En overal bent u snel en gemakkelijk en... zonder moe te worden. Opel Rekord Coupé! Niet een wagen voor iedereen... wel voor u! Industrielaan 12 Veenendaal - Tel 08385-2450 Opel Rekord - speciaal voor u ontworpen door General Motors. CAMIRA N.V. - VEENENDAAL Industrie voor de vervaardiging van plastic-bekers, heeft in verband met uitbreiding van haar produktie-capaciteit plaats voor enkele die als controleur-inpakkers in 3-ploegen dienst zullen worden tewerkgesteld. Wij bieden een goed loon, gratis bedrijfskleding, prettig en schoon werk. Inlichtingen dagelijks tussen 9 en 17.30 uur op de afdeling personeelszaken, Industrielaan 38 te Veenendaal (ingang Carolan Holland N.V.) tel. 08385- 3541. arts U kunt het toch niet afroepen Te koop of te huur STOMERIJ HARDEVELD feuilleton door Piet Terlouw FAMILIEBERICHTEN Na een ernstige ziekte heeft de Heere, voor ons nog onverwachts, in de volle zekerheid des ge- loofs tot Zich genomen, onze geliefde zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JOHANNES WEGEN Weduwnaar van Hendrijntje Stuivenberg in de ouderdom van 79 jaar. Johannes 10 27 en 28. Uit aller naam: Kinderen, behuwd-, klein en achterkleinkinderen Veenendaal, 25 juni 1966. Kerkewijk 77, „De Engelenburgh". De teraardbestelling zal D.V. plaats vinden op woensdag 29 juni 1966 om 3 uur op de Algeme ne Begraafplaats te Veenendaal. Vooraf zal om 1.30 uur een rouwdienst worden gehouden in de aula van het bejaardencentrum „De Engelen burgh". Gelegenheid tot condoleren: dinsdag avond na 7.30 uur in de aula van „De Enge lenburgh" (zij-ingang Hollegoed). Geen bloemen. Na een noodlottig ongeval nam de Here tot zich ons innig geliefde dochtertje GEURTJE LODDER in de jeugdige leeftijd van 13 jaar. Uit aller naam: N. Lodder en G. Lodder-Capelleveen Rhenen, 22 juni 1966. Berkenlaan 26. De teraardebestelling heeft plaatsgevonden op maandag 27 juni j.L op de Algemene Begraaf plaats te Rhenen. Gesterkt door het sakrament der zieken werd heden in zijn 59ste levensjaar opgenomen in de Vrede van Christus, mijn lieve man, onze dier bare vader, schoonvader en opa HENDRIKUS LAHEIJ echtgenoot van A. M. E. VAN GELDEREN Uit aller naam: A. M. E. Laheij-van Gelderen Maastricht, 23 juni 1966 Oranjeplein 260 Gaarne een gebed voor zijn zielerust. De plechtige uitvaartdienst heeft plaats op dins dag 28 juni a.s. om 11.30 uur in de Rectoraats kerk van het H. Hart (Scharnerweg), gevolgd door de begrafenis op het r.k. kerkhof „Ooster maas". Bijeenkomst en gelegenheid tot condoleren aan de kerk, vanaf 11 uur. Zij die de persoonlijke kennisgeving niet moch ten ontvangen, gelieve dit toe te schrijven aan de droevige omstandigheden waarin wij ons be vinden en deze als zodanig te aanvaarden. RECTIFICATIE In de overdrachtsadvertenties van dokter geplaatst op 24 juni j.L is abusievelijk verzuimd te vermelden, dat er gelegenheid tot afscheid nemen is op Kerkewijk 40 op zaterdag 9 juli a.s. van 5 tot 7 uur n.m. ff BRENG EEN BEZOEK AAN SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL Wij hebben vooi u de grootste sortering wijnen, binnen- en buitenl gedistilleerd Groenelaan 23 (achterom) Telef 3434 Veenendaal Gevraagd in nieuw gevestigd bedrijf te Eist (U.) 16 a 17 jaar. Brieven onder nr. 1261 aan het bur. v. d. blad. Heden overleed te Amersfoort, na een langdurige ziekte, nog vrij plotseling, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder Wilhelmina Trijntje van Schaik geb. van den Brink in de ouderdom van 73 jaar. Soesterberg, E. J. van Schaik Veenendaal, W. van Schaik H. M. van Schaik- van Groenestein Renkum, R. van Schaik- Smaling en kleinkinderen Amersfoort, 22 juni 1966 Condoleance-adres Rembrandtpark 16, Veenendaal. De begrafenis heeft plaats gehad zaterdag 25 juni op de Alge mene Begraafplaats te Veenendaal. Dealer voor Veenendaal en Omgeving: Tot onze grote verslagenheid werd zeer onver wachts uit onze kring weggenomen onze collega Christiaan Johan van Velthuizen oud 37 jaar. In dankbaarheid gedenken wij in hem een be hulpzame en vakbekwame vriend, die ons aller aanzien genoot. Het medeleven van ons allen, gaat in het bij zonder uit naar zijn vrouw en kinderen. Het pers. van de techn. dienst van de N.V. v/h Wed. D.S. van Schuppen en zoon. Veenendaal, 25 juni 1966. Kraan en van Kuyk N.V. J. P. C. Leinweberstraat 4-6, Veenendaal vraagt voor direkt: Zij die reeds ervaring in het werken met een vorkheftruck hebben genieten voor keur. Aanmelden: 's morgens van 9 tot 12 uur 's mid dags van 2 tot 6 uur. van 4 juli tot 1 augustus Waarneming volgens plaatselijk gebruik. Wanneer u de goede hoe danigheden van uw artike len onder de aandacht vaD het kopend publiek wilt brengea Daarvoor staat „De Vallei' te uwer beschikking Dit nieuwsblad wordt doordat het plaatselijk en regionaa1 lieuws brengt niet ge lezen maar „gespeld" Van A tot Z.. in die sfeer genieten ook uw adverten ties een bijzondere belang stelling De resultaten be wijzen dat. Adverteert dus in De Vallei Het blad met verreweg de grootste op laag Prachtige Tricot nylon alle maten, moderne kleuren van f 14,90 NU MANUFACTUREN BEDDfN&LEDIKANTEN VfENENDAflL GORTSTR.39 TELEF. 2321 (nieuwbouw) geschikt voor alle doeleinden in het centrum van Rhenen. Brieven onder nr. 416 kantoorboekhandel „Cunera", Rhenen. Te koop wegens gebrek aan ruimte: goed onderhouden Prijs f500,—. Te bevr. dagelijks na 5 uur n.m. P. H. van Rijnstraat 39. Adr. van Ostadelaan 33-35 - Telefoon 3652 - Veenendaal-zuid vraagt: (tot en met 18 jaar) voor diverse afdelingen. Wij bieden: Vijfdaagse werkweek. Gratis bedrijfskleding Goede salariëring. Met vakantieafspraken wordt rekening gehou den. Sollicitaties persoonlijk aan bovenstaand adres. en/of gevraagd. Beatrixstraat 37 Veenendaal Nieuwe route van ANVV door onze omgeving Vervolg van pag. 1 VVV zal inhaken De heer Van Londen, eigenaar van hotel de Grebbe en secretaris van VVV-Rhenen was enthousiast over de mogelijkheden, die deze route voor zijn woonplaats bood. Direct op de eerstvolgende vergadering van het VVV-bestuur zal hy deze aangele genheid ter sprake brengen en hij was er zeker van dat de VVV in Rhenen zal inhaken op het ANVV- initiatief. Hij betwijfelde niet, dat ook zijn zaak iets van de te ver wachten hogere toeristenstroom zou meekrijgen, maar niet alleen zijn zaak, alle horecafbedrijven en misschien in iets mindere mate ook de middenstand zou zeker van deze route gaan profiteren. „Het is zeker, dat dit grote moge lijkheden biedt, en we zullen er op in haken", aldus een enthousiaste VVV- secretaris. Een gelijksoortig geluid vernamen we ook uit de mond van de heer Den Oudsten Paans, eigenaar van hotel Stuivenberg te Eist. „Is het niet bij mij, dan toch zeker wel bij mijn col lega's, dat men zal stoppen en een maaltijd gebruiken. Degenen, die de beste parkeerruimte hebben zullen natuurlijk het meest profiteren, en wat dat betreft, zit ik goed. Ik kan zeker zo'n 80 wagens plaatsen, maar indien dat werkelijk zou gebeuren, dan zou mijn bedrijf geheel vol zijn. Voor ho telgasten heb ik niet zoveel belangstel ling, die paar kamers, die ik heb ko men toch wel vol Maar ik ben ervan overtuigd, dat alle bedrijven langs de ze oude weg er beter van zullen wor den." De heer Den Oudsten Paans dacht dat misschien 30% van de Duit sers in de toekomst van de Holland 150 weg gebruik zouden gaan maken. Meer hoeft ook niet, want anders krijg je hier weer opstoppingen. Dit laatste was echter volgens de directeur van Stuivenberg niet zo erg, want een gro te opstopping als op de Rijksweg krijg je op de binnenwegen niet zo gemak kelijk omdat men het verkeer gemak kelijker om kan leiden. Uitbreiden De heer Talen, eigenaar van het Ro de Hert in Amerongen, had nog niets van de plannen vernomen. Toen wij hem de zaak hadden uitgelegd, was hij meteen enthousiast. „Dit kan voor mijn en voor ifedere zaak hier langs de weg veel gaan betekenen. Ik heb reeds eni ge tijd uitbreidingsplannen, en die ko men nu goed van pas. Momenteel kan ik 7 totelgasten hebben, binnenkort worden dit er 10, het maximum waar voor ik vergunning heb. Volgend jaar hoop ik het terras te vergroten en ook langs de zijkant van mijn zaak tegels te laten leggen. Het is lang niet onrxTó- gelijk, dat ik de toerist middels een bord op de driesprong nog duidelij ker op mijn restaurant attent maak. Ik zal graag op ieder initiatief van het Amerongse VVV inhaken, daar kan ik alleen maar beter van worden. De laatste jaren kreeg isk hier toch al wel wat Duitsers en enkele daarvan zijn reeds meerdere malen hier geweest Dat is een goede reclame en geeft ook de kans op mond tot mond reclame, waar ook deze route groot van moet worden. De heer Rense, bestuurslid van VVV Amerongen vertelde, dat zijn ver eniging zeker een middel zal vinden om op dit initiatief in te haken. De juiste methode kon hij nog nie aan geven, daarover moet nog beraad slaagd worden, maar dat er door Amerongen aanvullende initiatieven genomen zullen worden is wel ze ker. Na botsing doorgereden Een rode Taunus reed zaterdagavond over de Bergweg in Veenendaal. Aldaar stond de wagen van de heer B. gepar keerd. De Taunus had blijkbaar geen voldoende ruimte aan de linkerzijde van de weg, hij raakte tenminste de ge parkeerde wagen. Zonder zich echter iets van de botsing aan te trekken reed hij door. Later op de avond ontdekte de ge waarschuwde politie een rode Taunus op de Klaas Katerstraat. Deze wagen, die bleek toe te behoren aan de heer A. D. in Veenendaal, was aan de rech terzijde beschadigd. De heer D. was hierdoor het haasje, want een proces verbaal wegens het doorrijden na het veroorzaken van een aanrijding, zonder identiteit kenbaar te maken volgde. Misschien konden ze dan gelijk sa men even langs Kees Keiman, de tim merman lopen om hem hun plan eens voor te leggen. Ja, dat zou trig doen. En terwijl zijn vingers de jonge aardbei plantjes uit de rulle, droge aarde groe ven, bouwde htj verder aan het huisje van zijn dromen 's Avonds had Neeltje stil naar zijn en thousiaste verhaal geluisterd, maar al lengs was ze voorzichtigaan met haar bezwaren gekomen. Het leek wel alle maal mooi in elkaar gezet, maar neem nou eerst eens de kosten. Het was mis schien mogelijk, dat ze zo'n houten huisje konden laten bouwen van het geld, dat ze hadden. Maar waar moesten ze dan hun meubeltjes en alle andere dingen van kopen? Het keukengerei, het eet gerei, het beddegoed, de aankleding van het huisje en nog meer van dat spul Wist Gert dat Zij niet. Nee, daar had hij niet eens bij stil ge staan. Als ze het gedaan konden krijgen van dat huisje, dan was ongetwijfeld hun hele kapitaal op. Zo verheugd htj haar gehaald had voor een avondwandeling, zo terneergeslagen, liep hy na een uur naast haar. „Maor Neeltje," veerde hij weer plotse ling op, „as we nou es wat geld leenden by d'n een of d'n aander. Dan zou het best gaon." „Ach jong, lao'n we daor toch aaste- blief niet mee beginnen, om met de trouwdag al in de schuld te gaon zitten. Wie weet hoe laang het ken duren eer dè we wer aonbetaold zijn. Neeë eerlijk, dè motte we niet doen." Toch liet Gert deze gedachte niet zo spoedig schieten. Er moest toch zeker wel een manier gevonden worden om dat geleende geld gauw terug te geven Een bongerd pachten Neeë. dat kon niet. Als de oogst dan eens tegenviel, zaten ze nog dieper in de schuld. Trou wens, maar moest het pachtgeld van daan komen? Kon hy 's avonds maar eens een goeie cent er by verdienen. Maar waarmee? Als hij eensja, nu had hij het! Als hy eens kippen ging fokken! Daar zat een beste verdienste in. En dat kon ook mooi in de vrije tyd gebeuren. Doch dan kwam hy weer voor de vraag te staan: waar moest hij hokken van laten ma ken? En waar haalde hy het geld voor het voer vandaan en voor de kippen zelf? Overal, overal moest je geld voor hebben. En hy, Gert van Dam, had maar net genoeg om heel eenvoudig te kunnen trouwen en de eerste aanschaf te kunnen bekostigen. Zat er dan heus niets anders op, dan te wachten tot ze eindeiyk na wie weet hoe lang een huisje konden be trekken, dat hun toegewezen werd door de woningcommissie? Moedeloos liep hy naast het meisje voort. Was er dan geen geluk voor hun sa men weggelegd? De zomer wist van geen ophouden. De zon was allang over haar hoogste punt heen en nog waren de dagen zo warm alsof het in de hondsdagen was. Een enkele keer viel er een fikse on weersbui, die alles fris en fleurig maak te, maar de volgende dag was de hemel weer vlekkeloos blauw. Het bleef dagen lang drukkend heet en de grond scheur de van de droogte. Mens en dier ver langden naar koelte en regen. Gert was, doordat hy steeds bulten werkte, bruin geworden en zijn ogen lagen dieper onder de wenkbrauwen. Door de warmte en ook door de vele tegenslagen was hy wat magerder ge worden en zyn mondhoeken trokken naar beneden, alsof hy reeds veel ellende in zyn leven meegemaakt had Hat kwam alleen maar doordat hij geen uit zicht meer had. Wanneer hij nog zo nu en dan 'ns wat opving over 'n plaatsje, waar hy misschien in kon trekken met Neeltje, dan ging hij er op af met de gedachte, dat het toch niets zou worden. Het leek Neeltje toe of hy niet zo veel meer van haar hield. Natuuriyk, hy kwam nog geregeld bij haar en vaak gingen ze 's avonds kuieren, maar hy zei nooit meer dan hoognodig was. En wan neer hy haar aankeek, bemerkte ze, dat zyn gedachten niet by haar waren, maar heel ergens anders. Ze wist, dat hy tobde over het woningprobleem en daarom zei ze er maar niets van. Wel probeerde ze hem telkens met een vals optimisme uit de put te helpen, maar dan glimlachte hy flauw, alsof hij er mee zeggen wilde, dat ze geen moeite hoefde te doen. Het enige middel om hem de oude Gert te doen worden, was: woonruimte, al was het maar een schuur, als die maar be woonbaar gemaakt kon worden. Soms kon het meisje zo hevig ver langen naar haar onstuimige Gert, die haar wild zoende en met haar stoeide Zyn kussen werden echter minder en kouder en met haar stoeien deed hy al lang niet meer. Zo ging augustus voorby. September kwam met kortere dagen Wanneer ze nu gingen kuieren, gingen se het huis uit als het nog licht was en ze in de schemering terug. De warmte duurde voort. Gelukkig niet zo drukkend meer als een poosje geleden, maar toch waren de avonden nog zwoel en zwaar van reuk. Er hing rijpend fruit aan de bomen en het gras op de landen was hooi en geurde zoet. Gert en Neeltje waren ergens in een weiland gaan zitten langs de sloot die bijna droog stond. De stilte hing om hen heen. Ze zeiden niets, want waar moes ten ze over praten. Gedachteloos zat de jongen wat voor zich uit te staren. Hy volgde soms even de waterschryvertjes, die in de sloot kringelden, maar het drong niet tot hem door. Waar hg vroe ger belangstelling voor had, interesseer de hem nu niet meer. Zijn werk deed hij overdag automatisch en 's avonds wan delen met Neeltje, wel, dat hoorde er nu eenmaal bij als je verkering had Juist toen hy zich achterover wüde laten vallen in het hoge gras, hoorde hy Neeltje zuchten. Dat maakte opeens zijn gedachten wakker. Het begon '.weer wat te draaien in zijn hoofd. Waarom zuchtte Neeltje? Hy beurde even het hoofd op om naar haar te kijken. Ze zag het niet. want hy lag half achter haar. Hy steun de zyn kop met de handen en hy bleef naar haar zien. Liet hij haar de laatste tijd niet te veel aan haar lot over? Koel de zijn liefde voor haar niet wat af? Ach nee. dat was het niet. Hij hield immers nog steeds evenveel van haar als vroe ger. Hij toonde het alleen maar zo weinig meer. En ze had toch beter verdiend. Hoe vaak had ze hem al niet proberen op te beuren uit zijn sombere buien? En wat was zyn dank? Een sacherijnig stilzwij gen. Als hij in haar plaats gestaan had, had hy wellicht allang gezegd: „Aju, stuk verdriet." Maar Neeltje deed dat niet. Waarom eigenlijk niet? Een andere vent had haar misschien al een huisje aangeboden. Iets wat hy toch nooit klaar kon spelen. Stel je nu eens voor, dat ze het eens deed; dat ze werkeiyk de ver kering verbrak. Wat had ze eigenlqk aan een kerel, die niet mer tegen haar zei, dan een enkel woordje, waar ze niets mee opschoot. Nogmaals, had ze dat verdiend? Nee, dat had ze om de drommel niet. Ze hield nog steeds van hem en ze zou hem nooit loslaten, hem, dat stuk sjachryn. Moest hy dan ook niet wat liever tegen haar wezen? Ja, dat moest hy. Maar verduld, doe eens lief en aardig, terwijl je elke dag een pé-bui hebt. En toch Gert ging weer zitten. Even keek ze hem opzq aan. Ze zag iets trekken om zijn mond, alsof er een glimlach op zijn gezicht wilde komen. En ze zag ook in zijn byna verlegen knipperende ogen een heel klein vonkje, dat hy vroe ger zo dikwyis had, wanneer hy haar aankeek. De jongen* dwong zyn lippen om ze tot een lachje te plooien. Nu hy zijn meidje tweer in de ogen keek, leek het, alsof hij haar lange tyd niet gezien had. Hy zag opeens weer hoe lief ze eigenlijk was. Hij voelde hoeveel hij nog van haar hield en hij wist opeens, dat hij haai nooit meer zou kunnen missen. „Neeltje." Onmerkbar haalde Neeltje diep adem Zou hq weer Of was het maar vooi even Maar wat gaf dat eigenlijk Hier zat de oude Gert weer naast haar. Haar goeie, lieve jongen. „Gartie," antwoordde ze zacht. Aan de overkant van de sloot, vanuit het andere stuk land, steeg tierelierend een leeuwerik omhoog, die de zon wilde zien onder gaan. „Hou-de nog een bietjie van me?" Gert legde zgn arm om haar schouders heen. Hg voelde door het dunne zomer kleedje haar malse bovenarm. Zijn ogen hielden de hare vast. „Ach jong, dè witte toch wel, dè'k zo hevigst van oe hou." „Binde dan niet boos op me, omda's zo sjaacherijnig zy?" „Hoe komde daor nou bij! *k Wit om- mes best, hoe of het komt. dè ge wat stiller zijt dan aanders." „Omdè'k zo hevigst graog met oe ge trouwd wil zijn, waor?" fluisterde hy in haar oor. Ze kroop wat dichter tegen hem aan en ze legde haar hoofd tegen zyn bruine nek. (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1966 | | pagina 4