Candia maakte er zaterdag een feestelijke dag van P E L CHEVROLET GRATIS VAKANTIEREIS SPORT in 't KORT UAM R A U Veenendaal moest de zege aan de „Heimatbewoners" laten Yrienschapstoernooi zorgde voor verrassingen Goed combinerend Volendam te sterk voor GVVV 2-5 Ontspanningscommissie van D0V0 organiseert weer tuinfeest v.v. Renswoude vierde 20-jarig jubileum dinsdag 5 juli 1966 4 DOVO versloeg Vitesse-jeugd 4—2 V.A.B. WATERPOLO Zware uitwedstrijd voor VZC-daraes tegen Wilskracht-3 REIN KOK's 5i/2% ligt voor u op tafel. Dat is nu de spaarvorm met de dominerende rente; opzegtermijn tot f 10.000,slechts 6 maanden, daarboven 12 maanden. Ook wanneer deze ter mijn u minder goed past, hoeft u nog niet te „passen". U kunt doorgaan met 41/2% °f 31/2% rente met korte tot zeer korte opzegtermijn. De NMB heeft altijd de juiste spaarvorm voor u. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Oe Gouden Cobra Nieuwsblad „DE VALLEI" Zaterdagmiddag lieten de Candia-spelers zich voor het eerst zien in hun nieuwe officiële tenue. Het is een mooi tenue: wit shirt met rood embleem, witte broek en rode kousen. Sportclub Rhenen en Rhenus zijn dus samengesmol- ten. Er is nu één voetbalvereniging in Rhenen. Een groot verschil met Veenendaal. Wie zich de moeite gaf om zaterdag* middag j.l. voetballend Veenendaal en voetballend Rhenen te bekijken viel dit direkt in het oog: het geringe aantal publiek bij de vele wedstrijden in Veenendaal en het behoorlijke aantal Rhenense voetballiefhebbers op de Grebbeberg. Candia deed het zaterdagmiddag fees telijk. Het zaterdagelftal, hoofdzakelijk ex-Sportclub Rhenen, kwam tegen een combinatie van Velox-amateurs in het veld. De opstelling van Candia '66: Achter: De Jong (doel; Wagevoort en Budding. Midden: Vries en Vijgen. Voor: Pol, Derks, v. d. Berg, J. de Gier en Baars. Candia '66. uitkomend In de tweede klasse UPVB, speelde zeer verdienstelijk tegen de Velox-amateurs. Candia kon het hoge tempo dat Velox draaide goed bij houden. Candia was zelfs voor de rust de sterkste ploeg. Tegen het einde van de tweede helft viel het terug en moest men zich neerleggen bij Velox dat het hoge tempo bleef volhouden. Jan Derks scoor de voor Candia drie goals. Ook v. d. Berg en v. d. Pol voegden het hunne er aan toe. Dat waren er dus vijf en bij elkaar pas seerde de bal tien maal de doellijn, want ook Velox liet er vijf aantekenen. 5-5. Om 4.15 uur, na afloop van Candia- zaterdag)Velox volgde er een kort be toog. Enkele bestuursleden van Candia stelden de nieuwe ploegen officieel voor aan het publiek. De jeugd van Candia kwam met levensgrote borden het veld op draven en vormde, ieder met zijn eigen letter, de naam SV CANDIA '66. Het muziekkorps Ons Genoegen liet enkele fraaie nummers horen en elke aanwezige voelde zich tevreden, waarbij dan de in de war zijnde zon, die in ieders nek scheen, het zijne bijdroeg. De voorzitter van de Rhenense Sport- commissie, de heer Deen, sprak nog enkele lovende woorden over de sport in Rhenen. Hij vergeleek daarbij de nieuwe vereniging Candia met een schip dat van stapel loopt en vervolgde deze beeld spraak door te zeggen: „Ik wens SV Candia '66 een behouden vaart". De opstelling van Candia (zondag): Achter: Kok (doel); Overeem, Evers, v. Beek en v. Walsum. Midden: J. Terbraak en L. v. d. Berg. Voor: J. Eibers, G. v. Veenendaal, J. Mol en Sabang. Velox kwam met een elftal in het veld. waarin enkele spelers meededen die ook reeds in de voorgaande wedstrijd gevoet bald hadden. Velox was duidelijk de min dere van Candia, dat ongeveer hetzelfde elftal had dat verleden jaar (als Rhenus) kampioen werd. Vooral de schotvaardigheid van Candia is opvallend. Zeker drie schutters van formaat telt de ploeg: Jan Terbraak, Jaap Mol en Geurt Veenendaal. En dan loopt er in de voorhoede ook nog de talentvolle Johnny Eibers, die overal zwerft en een groot gevaar voor elke achterhoede betekent. In de 15e minuut nam Jan Terbraak uit een vrije trap de bal ineens op de slof en de Velox-keeper had geen enkel ver weer. Kort hierna schoof Terbraak langs de verdediging, zette de bal voor en links buiten Sabang maakte er 2-0 van. Vlak voor de rust werd Candia-keeper Kok hard in de maagstreek geschoten en moest vervangen worden. I Na rust was het steeds de Candia-ploeg die het beste van het spel had. Jan Ter- braak kogelde de bal op het doel en de keeper stompte de bal tegen de lat. Het was Geurt Veenendaal die de terug springende bal de tegenovergestelde rich ting deed inslaan, 3-0. Oud-Dovo speler Jaap Mol schoot van de zestienmeterlijn tegen het einde onhoudbaar in, 4-0. 's Avonds om 6.30 uur lesten de voet ballers van Candia en van Velox hun des middags opgelopen dorst in Hotel „de Stichtse Oever". Daarna toonden de spelers dat ze, afgezien van de voetbal- manoeuvres, ook nog kennis bezaten van j de verfijnde danspassen. Donderdag j.l. won Dovo met 4-2 van de betaalde jeugd van Vitesse. De score had zeker eens zo hoog geweest als niet de boomlange en uitstekende keeper Van de Zwaard bij Vitesse het doelgebied had schoon gehouden. Vitesse speelde verdienstelijk en was fel op de bal, maar kon toch niet verhinderen dat vooral het trio Bruxvoort, Visser en Diepeveen de zaak door opvallend goed spel voor haar beslechtte. Bruxvoort toonde dat zijn wegkoping door Wageningen gegrond was. Zijn spel was van een hogere klasse, waarbij hij zijn elftal als het ware als afscheid nog twee doelpunten schonk. KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE Ajt. woensdagavond staat er voor de dames de moeilijkste uitwedstrijd op het programma van dit seizoen. Wilskracht 3 uit Utrecht Is gastvrouwe In dit be langrijke competitieduel. Thuis wonnen de Veenendaalsen op het nippertje met 32 en of dit nu weer het geval zal zijn hangt af van veel factoren. Allereerst dient de ploeg compleet aan de start te verschijnen en moet men de schietgrage Utrechtsen konsekwent dek ken. Wilskracht is tevens een vrij snelle ploeg en daar dient eveneens bijzonder goed rekening mee gehouden te worden. Daarentegen is het zo dat de damesploeg van VZC er op het moment goed in zit. Al met al ziten er goede winstkansen in voor de Veenendaalsen. Het is vrijwel zeker dat de winnares van deze wed strijd de meeste kansen op het kam pioenschap heeft. Wint VCZ dan blijft 't ongeslagen en kan het kampioenschap •usuS^uo aaoui }aiu miftq Veenendaal II deed het zaterdagmiddag 2 Juli beter dan het eerste. Met 51 versloeg het sterke tweede elftal van de geel-blauwen de Duitsers. Het verandere elftal van Veenendaal verloor van het veel pratende en schreeu wende Castrop Rauxel met 21. Overigens een goed resultaat tegen een tegen stander van het kaliber van de Duitsers. Het tegendoelpunt van Veenendaal ontstond door een penalty die keeper Area Blankenspoor onberispelijk achter zjjn Duitse collega plaatste. Castrol Rauxel speelde een hoog tempo en was bikkelhard. Maar dat laatste vormde voor Veenendaal geen bezwaar. En ook wat het eerste betreft draaide Veenendaal best mee. Na ongeveer een half uur spelen moest Venendaal het toch ge loven. Rechtsbuiten Rawski maakte voor het eerst van zijn leven een goal bij Arcs Blan kenspoor. Lindeboom kwam waarschijnlijk te hard in botsing met het Duitse geweld en liet zich vervangen door Hatert. Candia '66 won met 4-0 van Velox uit Utrecht. Op de foto is een Candia aanvaller verzeild geraakt in een scrimage voor het Velox-doel. Ja, het Vriendschapstournooi heeft zaterdag j.l. met de openingswedstrijden voor verrassingen gezorgd. Het gepromoveerde elftal van Merinos kon haar superioriteit niet aaan SVP tonen. Dat kwam mede doordat er enkele wijzigingen hadden plaatsgehad in de ploeg. Zo deed T. v. d. Berg niet mee en een aspirant verving hem. Kees Scholts (voormalig GVVV-er) stond op de rechtsback plaats en J. v. d. Berg opereerde in de voorhoede. Maar het gewijzigde elftal was niet de enige oorzaak. Het was de tegenstand van SVP, dat rustige aanvallen lanceerde en zich niets aantrok van de KNVB-club. Zelfs waren de aanvallen van Panter dikwijls beter dan die van Merinos. De gelijke stand geeft de juiste verhouding weer. Het was een leven dige wedstrijd, hard maar fair, en goed geleid door scheidsrechter T. v. d. Scheur. De tweede wedstrijd: Unitas-Kulan. Ver wacht werd dat ook dit een wedstrijd zo als de vorige zou worden, hard maar toch sportief. Dat werd het niet. Het was een wedstrijd met incidenten en wie die inci denten nu veroorzaakte, daar gaat het niet om. Het gaat hierom: dat 22 spelers het veld in komen om te voetballen. En zij worden aan de spelregels herinnerd door een scheidsrechter en een grensrechter. Er doen dus 25 mensen actief mee. Het zijn geen robotten en dus maken ze fouten. En als ze fouten maken, dan hoeft niemand te keer te gaan. Dan slikken ze dat maar. Er lopen 25 man in het veld plus een aan tal toeschouwers buiten de lijnen en die ko men allemaal voor hun plezier. Daarom, blijf aan de naam denken van het toer nooi en ook ten bate van wie de opbrengst is. SVP—Merinos Dit was een levendige wedstrjjd, waar in de beide elftallen weinig voor elkaar onder deden. Zelfs waren over het alge meen de aanvallen van SVP beheerster en van Merinos soms wat onsamenhan gend. Vlak voor rust schoot midvoor Gaasbeek de bal prachtig en afgemeten in de rech terbovenhoek. Linkshalf G. v. d. Boven- kamp maakte voor SVP de stand gelijk door een schot die keeper Klaassen wel aanraakte maar toch zijn weg naar het net moest laten vervolgen. In de korte tijd voor de rust schoot Gaasbeek uit een scri mage voor het doel de bal zacht in de hoek. Keeper v. Kooten verkeek zich. Na rust maakte Gaasbeek er met een omhaal 3-i van, terwijl midvoor Pol van SVP de stand tot 3-2 verkleinde. Linkshalf v. d. Bovenkamp schoot SVP naar de ge lijke stand van 3-3. Merinos linkshalf T. Nagel maakte er uit een vrije trap 4-3 van en midvoor Pol bracht de eindstand op 4-4. Unita»—Kulan 61 Een overduidelijke overwinning voor tweede klasser KNVB Unitas. Een af gang dus voor Kulan. In de vijftiende minuut schoot Unitas-rechtsbuiten Dario Martina zijn poeg naar de voorsprong. Enkele minuten na rust liet midvoor Jan Henzen, Veenendaals topscorer numero één, er 11 van maken. Kees Drost van Unitas benutte nog feilloos een penalty 2-1. Toen ging Corjanus zich roeren. H\j liet de derde en vierde goal aanteken Ondertussen was de sfeer reeds tot het minimum gedaald en zou een vreemdeling niet vermoeden dat hier een vriendschaps tournooi aan de gang was. De vijfde goal van Unitas kwam ook van Corjanus af. Hij loste een schot, keeper Stomphorst had de bal in eerste instantie, maar liet deze weer glippen en de toesnel lende Selhorst schoot de bal in de touwen. Ook de zesde gaat met de naam Selhorst de geschiedenis in. DONDERDAGAVOND OM 7 UUR WORDT DE WEDSTRIJD MERINOS- NSVS GESPEELD i.p.v. ZATERDAG 9 JULI. DE ENTREE IS NIET 0,50 ZO ALS IN ONS BLAD VAN VERLEDEN WEEK WERD VERMELD, MAAR 0,75. De stand is nu geworden: UNITAS 2 punten uit één wedstrijd. MERINOS 1 punt uit 1. SVP 1 uit 1. KULAN 0 uit 1. NSVS, nog niet gespeeld. bij drogisterij parfumerie Gelderland/hoek Hoogstraat Veenendaal. tel. 2656 een lijstje met wat u niet vergeten mag op uw Warmte drukte op de spelers Zaterdag j.l. kwam de v.v. Volendam een bezoek brengen aan GVVV. Hoewel de voormalige eilandbewoners niet met hun eerste elftal kwamen, waren keeper Visser en rechtsbinnen Steur (beide van het eerste) meegekomen om de ploeg te versterken. Bovendien deden enkele betaalde jeugdspelers mee. Vooral voor rust ontwikkelde zich een levendige party voetbal, maar in de loop van de wed strijd deed de warmte zich gelden en vooral de GVVV-spelers kregen met de invloed van de zon te kampen. GVVV kwam voor en na de rust met een verschillend elftal in het veld. De op stelling van voor de rust luidde: R. v. d. Weiden (doel), R. Cluistra. D. v. Manen, en G. v. d. Bovenkamp. Midden: G. v. de Weerdhof (Vitesse) n G. Hoede- man. Voor: D. v. Limburg, T. v. d. Bo venkamp, W. Bleyenberg, J. v. Manen, P. v. d. Bovenkamp. De wedstrijd nam een aanvang en al spoedig zou blijken dat scheidsrechter Le- guit een zeer instructieve leiding zou ge ven. In het begin stond GVVV wat verbaasd tegenover de vele handige combinaties van de snelle Volendam-spelers. Maar allengs begon de GVVV-ploeg beter te draaien, hoewel men de fout maakte om te veel in de breedte te voetballen en de linksbui ten geheel en al verwaarloosde. W. Bleyen berg strooide geraffineerd enkele afgeme ten passes rond, maar doelpunten zouden voorlopig voor GVVV niet plaats vinden. Volendam nam een voorsprong in de tien de minuut. Keeper v. d. Weiden werd ge passeerd en een schuiver bekroonde het werk van de Volendammers 0-1. Hoewel GVW steeds beter ingespeeld raakte, was het verband een beetje zoek in de ploeg. Bleyenberg riep tevergeefs enkele ma len om met voorzetten op zijn hoofd te mikken, maar die vlieger ging niet op. Na ongeveer 25 minuten vergrootte Vo lendam de voorsprong door linksbinnen Schilder via een doelpunt dat ongeveer identiek was aan het eerste. In de 35ste minuut eindelijk het verdien de tegendoelpunt. De bal kwam bij Bleyen berg. Jan van Manen sprintte het in de verdediging ontstane gat in en afgemeten kreeg hij de boogbal van Bleyenberg op zijn schoen, waarna doelman Visser het na kijken had. Kort daarop ontstond er door Bleyenberg en Van Manen precies dezelfde situatie, doch keeper Visser sloeg de bal uitstekend corner. Door aarzelend ingrij pen van de achterhoede liep Volendam zelfs verder uit, 1-3. Dit werd tevens de ruststand. Na rust verscheen het volgende elftal in het veld: Achter: R. v. d. Weiden (doel), Cluistra, K. Swetselaar, B. v. d. Haar en G. v. d. Bovenkamp. Midden: G. v. d. Weerdhof en J. v. d. Bo venkamp. Voor: C. v. d. Bovenkamp, J. v. Manen, W. Bleyenberg en P. v. Bovenkamp. Vo lendam bleef technisch en wat b :reft de conditie absoluut de sterkste ploeg. Toch ging GVVV met dit gewijzigde elftal meer in de aanval. Vooral via G. v. d. Weerd hof werd menig goede aanval op touw ge zet. Door slecht ingrijpen van de achter hoede liep Volendam nog verder uit, 1-4. Scheidsrechter Leguit deed zijn naam eer aan, want telkens viel hij op door zijn ver klarende mededelingen zowel aan spelers als aan publiek. De conditie en felheid van Volendam vergrootten wederom de score. Na een solo van midvoor en na keeper v. d. Weiden gepasseerd te zijn, scoorde hij de vijfde treffer. Toch ontstond aan de andere kant het verdiende tweede tegendoelpunt. Nadat P. v. d. Bovenkamp de bal tegen de kruising van paal en lat schoot en nadat twee bui- tenspeldoelpunten resp. van J. v. Manen en J. v. d. Bovenkamp waren afgekeurd zette Bleyenberg voor en J. v. d. Boven kamp maakte er met een prachtige kopbal 2-5 van. Vooral in de tweede helft bleek keeper Visser over een verbluffende gave voor rea geren te hebben, want malen sta ken de G '-spelers reed* hun handen in de lucht omdat ze er nagenoeg zeker van waren dat ke-*- ter versLgen was. Zij vergisten zich dan echter, wan* Visser plukte de e hsl'e- uit hun haan naar het doel. Ook de keiharde vrije trappen van G. v. d. Weerdhof testten de keeper ten volle. LAWN-TENNIS Goede prestaties van VLTC- leden op districts kampioenschappen en school tennis toernooi Van 18 tot 26 juni j.l. werden er op do banen van de tennisclub Beekhuizen te Velp de districtskampioenschappen van de provincie Gelderland georgani seerd. Aan deze kampioenschappen na men enkele VLTC-leden deel met goed gevolg. Het heren-dubbel werd door Henk van Schuppen en Rene Lodder ge wonnen. Ook In Vlissingen bjj het School Tennis Tournooi kwamen er goede pres taties uit de bus. DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN Het was een drukte van belang op de banen van Beekhuizen gedurende de pro vinciale kampioenschappen van Gelder land. Uit de heel lange reeks van wed strijden kwamen onder andere Wilma de Haas en Dieke de Rooder uit. Beide dames verloren het dames-dubbel In de eersto ronde. Maar in het dames-dubbel ging het beter en bereikte men de halve finale. Twee heel geroutineerde en uit gekookte oudere speelsters waren hun tegenstandsters die zij het met veel moeite de Veenendaalse formatie er on der kon houden. De heren Henk van Schuppen en Rene Lodder kwamen in de singels ver der. Rene Lodder werd in de kwart-fina le uitgeschakeld in twee sets. Zijn tegen stander in deze kwart-finale was een heel oude bekende op de Gelderse kam pioenschappen, want hij had reeds zes maal het D-tournooi gewonnen. Wat hij thans in dit D-tournooi moest doen blijft voor ieder een vraagteken, want als men eenmaal kampioen is geweest dan promoveert men naar de C-klasse. Henk van Schuppen bracht het tot de halve finale en verloor deze eveneens van een oudere en meer geroutineerde tegenstander met 61 en 64. Hij be haalde in het totaalklassement dus de vierde plaats. Het heren-dubbel werd heel fraai een kampioenschap voor de VLTC-mannen. Zij wonnen de finale in drie sets en namen met veel voldoening de beker mee naar Veenendaal. Een prachtige afsluiting van een sfeervol tournooi. De actieve ontspanningscommissie van de v.v. DOVO organiseert a.s. ZATERDAG 9 juli weer een Tuinfeest op het Sportpark Panhuis. Enige maanden geleden in april hield men een dergelijk tuinfeest voor de eerste maal en dit werd een groot succes. Er werd toen op vlotte muziek naar hartelust gedanst. Het tuinfeest dat toegankelijk is voor Leden en Dona teurs begint om 19.^5 uur en de organisatoren spreken de wens uit dat een ieder zijn vrouw, verloofde of vriendinnetje mee zal brengen om op muziek van „The Valley Siders" ook dit tuinfeest tot een succes te maken. Ver der hoopt men op een grote opkomst. Het weer kan geen spelbreker zijn want mochten de weergoden op 9 juli het tuinfeest niet gunstig gezind zijn dan gaat het TOCH door. Men heeft dan n.l. de kantine tot de beschikking. Vrijdagavond 1 juli 1966 tvas de zaal van Café de Zwaan gevuld met een feestelijk gestemde menigte. Al deze mensen waren samengekomen als leden van v.v. Renswoude om met het Bestuur het 20-jarig jubileum te vieren. Terwijl de zaal zich langzaam vulde speelde de Cliftband uit Overberg populaire muziek. Kelners en diensters liepen af en aan met koffie en gebak, terwijl de heer C. Vink zijn wakend oog over de aanwezigen liet Omstreeks kwart voor negen, toen de zaal vrijwel vol was, opende de voor zitter, de heer J. D. Overeem, de avond met een kort welkomstwoord. Vervolgens gaf hij het woord aan de heer S. Laans- ma, die men verzocht had de 20-jarige historie van de voetbalvereniging uit te zoeken en daarover een lezing te houden. In deze historische schets vertelde de heer Laansma. dat de oprichting in 1946 een heroprichting was. De voetbalver eniging, die toen nog RSV (Rsw. Spor- ver.) heette, was nl. in 1939 opgeheven. Men had geen ruimte meer om te trainen en gedurende de oorlog was elke ver eniging of club verboden. Uit bij het ge meentehuis berustende papieren blijkt, dat men in 1920 al een sportvereniging had, dat de v.v. Renswoude geen 20, doch gaan. bijna 50 jaar bestaan heeft. Gedurende de periode die verliep tus sen 1950 en 1959 werd de naam RSV ge wijzigd in v.v. Renswoude. Onder RSV ressorteerde nl. ook een korfbalclub; kennelijk bij gebrek aan belangstelling werd deze opgeheven. Aangezien andere takken van sport, zoals volleybal, turnen, e.d. zonder zaal moeilijk te beoefenen zijn, volgde de naamswijziging. Belangrijk was dat men in die dagen eindelijk de beschikking kreeg over een voetbalveld. De familie Taets van Ame- rongen was bereid „de Hokhorst" aan de v.v. te verhuren. In 1964 werd de zondagmiddag-spelen de club omgezet in een zaterdagmiddag- spelende club. Hoewel men vreesde, dat deze verandering een doodsteek voor de vereniging zou betekenen, bleek het tegendeel waar te zijn. Nog steeds speelt Direkt na de rust golfde er een aanval naar het doelgebied van Blankenspoor en linksbuiten Agne wilde ook wel eens de smaak van een doelpunt proeven, 0-2. Bij een scrimage bij het (voor zaterdagmid dag) Duitse doel constateerde de scheids rechter een overtreding en wees naar de witte stip. Ares Blankenspoor schoot de bal afgemeten in de rechter bovenhoek. Voor het eerst in de historie zal Rus land een afgevaardigde sturen naar het toernooi om de Europa-Cup. Torpedo behaalde in 1960 en in 1965 het lands kampioenschap. In 1949, 1952 en 1960 won het de Russische beker. Veel van het Russische voetbal is niet bekend. Zoals bijna alles dringt ook het voet balnieuws slechts moeizaam tot het westen door. Het Russische nationale elftal maakte enkele tochten door voet- balminnende landen, w.o. Chili. De wed strijden die het speelde hadden een uit eenlopende uitslag. Toch moet men zo wel met de Wereldkampioenschappen als met de Europa Cup bedacht zijn op Russisch kruit. Ter voorbereiding op het Wereldkam pioenschap voetbal in Engeland speel den enkele landen kortgeleden tegen elkaar. In Zwitserland speelde Mexico gelijk tegen Zwitserland met 11. In Glasgow zegevierde Portugal over Schotland met 10 en in Milaan ver sloeg Italië Oostenrijk met dezelfde cij fers. In de 24-uurs rit van Le Mans in Frankrijk leden eindelijk de Italianen een verpletterende nederlaag met hun Ferrari's door het geweld van de Fords. Nadat sinds 1960 de hegemonie voor de Italianen was, werden de Ferrari's on verbiddelijk door de Fords van McLa- ren/Amon en Miles/Hulme van hun voetstuk gereden. v.v. Renswoude op zaterdagmiddag en met succes. In h~t speelseizoen 1964-'65 werd door een kampioenschap de 2e klas se A bereikt. Een bekroning van deze 20 jaar voetbal mag gezien worden in de aankoop van de Hokhorst door het ge meentebestuur van Renswoude. Tijdens deze feestavond werd een loterij gehouden t-b.v. de voetbalvereni ging. Om de gaatjes te vullen, zorgde de heer Stutvoet voor enkele humoristische schetsjes. Al met al een feestavond, waar men met vreugde op terug kan zien. De bank waar u zich thuis voelt! Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1 33. Verschrikt is Aram opgesprongen. Zijn Toua- reggmuts, doorboord door de pijl, valt met een plof in het zand. Op korte afstand, op een heuvelrug staat een groepje mannen met breedgerande hoeden op. De voorste legt snel een nieuwe pijl op zyn boog. Maar dan stormt Kleine-Kim met opgeheven handen naar hem toe. „Niet schieten! Niet schieten!" schreeuwt de jongen luid. „Hij is geen echte Toua- regg. H(j heeft zich alleen maar ais Touaregg ver momd!!" „Vermomd?" grauwt de boogschutter, met een wantrouwende blik op ARAM. „Ja", schreeuwt Kleine-Kim, „hij is een even grote vjjand van de Touareggs als jullie, mannen van Zlass!!"' De boogschutter wendt zich tot z(jn makkers en be gint op gedempte toon met hen te overleggen. Dan komt hg op Aram en de dikke matroos toegelopen. „Jullie gaan mee naar ons kamp", zegt hij gebie dend, „daar kun je dan je verhaal doen aan onze hoofdman El-Seiff, de heerser der Zlass-stammen". (wordt vervolgd)

De Vallei | 1966 | | pagina 4