deluk. Vakantietijd fototijd HENNY JANSEN OPRUIMING BIJ POLITIEBERICHTEN Fa. L. HEIJ A. H. VAN WAGENSVELD Vakantie-herinnering Vakantie-vreugde? Leidsche Wolspinnerij won BZB- wedstrijden ELST Renswoude gaat feest vieren SCHERPENZEEL Uit de raad van Renswoude Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 8 juli 1966 4 Scherpenzeelse renners weer actief Muzikale rondgang - -Cl 1700uur Ruime keus eenvoudige camera's TUINTJESSCHOUW V.V.V. „De Driekleur" ging vliegen Schappen Feest op 13 augustus Avond-programma van donderdag 14 juli t/m 4 aug. UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL Subsidie ROESTIG HORLOGE VAN f 110,— Bromfietser gaf geen voorrang VEENENDAAL Hoofdstraat 43-45 Frans Halslaan 26 Te koop worden aangeboden de volgende panden Het is de moeite waard er rustig over na te denken! Tijdens de BZB-wedstrijden moest een slachtoffer naar beneden gebracht wor den. Hoe dat in zijn werk ging toont de foto. Zondag zijn drie Scherpenzeelse renners aar Groesbeek geweest om daar deel te emen aan een wedstrijd. In de bebouw- ,e kom van Groesbeek was een vr(j waar parcours van 1 km uitgezet met >en klim. De 103 nieuwelingen die aan de itart verschenen, moesten dit parcours vele malen rijden. In het sterke veld, waaronder vijf provinciale kampioenen, sloegen de Scherpenzelers geen slecht figuur. A. Voogd werd 5 en M. de Koning 12. De zeer sterk rijdende B. ter Maten raakte bij een valpartij betrokken toen hij op kop lag en nog drie ronden moest rij den. Zijn fiets werd hierbij zo bescha digd dat hij de strijd moest staken. Bij club sprintkampioenschappen in Amersfoort voor amateurs en nieuwe lingen werd P. van Egdom (amateur) eerste, J. Vlastuin vierde, T. Valken burg en J. van Velzen een gedeelde 5e en 6e plaats (nieuwelingen). Zondag 10 juli a.s. zullen zeven Scher penzeelse renners aan de start ver schijnen van de 9e rit in de Midden- Nederland competitie in Soest. Onze renners die een zeer goede kans ma ken, staan in het algemeen klassement als volgt: 1 A. Voogd, 2 M. de Koning, 3 J. Vlastuin. sS-l Woensdagavond werd op het terrein van de SKF door ploegen van vjjf Veenen- daalse bedrijven deelgenomen aan wedstrijden in Bedrjjfs-Zelf-Bescherming. Iedere ploeg moest drie opdrachten vervullen: het blussen van een brand, het verlenen van eerste hulp en het transport van twee gewonden vanaf de verdieping van een in aanbouw zijnd gebouw op het SKF-terrein, dat een ruïne voorstelde. Voor deze drie onderdelen waren lauwertakken te verdienen, welke behaald werden door de Ritmeester voor de brandweer en door de Leidsche Wolspinnerij voor de EHBO en de redding. De prijs voor het totaal, een wisselbeker, werd eveneens gewonnen door de Leidsche Wolspinnerij. In samenwerking met de „Harmonie" uit Barneveld houdt de muzielrvérenlg'*»*' IKP'1™''1 'ipfWP ..Caecilia" op zaterdag 9 juli a.s. een ii rondgang door Scherpenzeel. A. De route is als volgt: Marktzicht - Druivenkamp - Oosteinde tot Hopese- weg - Dorpsstraat - Burg. Royaards- laan - Molenweg - Schreiheuvel - Nieuwstraat - Holevoet - Stationsweg - Industrielaan - Glashorst - Dorps straat - Willaerlaan - Beatrixlaan - Marijkelaan - Margrietlaan - Irene- laan Willaerlaan - Eikenlaan - Lin- denlaan - Beukenlaan - Acacialaan - Plataanlaan - Eikenlaan - Marktstraat - Marktzicht. woonachtig, beoordeelt de tuinen. Deze worden onderscheiden in diverse soor ten, als grotere en kleinere, zelf ver zorgd of door vaklieden, enz. Binnenkort verricht de jury haar moeilijke taak. VVV hoopt dat de eige naars hun best zullen doen om hun tuinen een aardig aanzien te geven en zo mee te werken aan de verfraaiing van ons dorp. De heer W. C. H. Dekker, hoofdin specteur-korpschef van de Veenendaal- se politie opende de rij van sprekers tij dens de prijsuitreiking, die aan het eind van de avond in de brandweerkazerne gehouden werd. In zijn toespraak ver telde hij, dat de organisatie van deze wedstrijden veranderd zal worden. In het vervolg zullen er drie wedstrijden per jaar gehouden worden, die alle meetellen voor het totaal. Het zal ech ter niet meer noodzakelijk zijn aan alle onderdelen deel te nemen, zodat ook de kleinere bedrijven de gelegenheid heb ben aan de wedstrijden deel te nemen. Ook zullen in het vervolg de onder werpen, die tijdens de wedstrijdavon den behandeld worden te voren bekend gemaakt worden, zodat de instructeurs het werken vergemakkelijkt wordt en zij de oefeningen kunnen instuderen. De heer Dekker dankte allen die aan het welslagen van de avond hebben meegewerkt, waarbij hij noemde de he ren Wilbrink en Baars die het geheel voorbereid hadden, de VSW als organi sator en de SKF voor de gastvrijheid. llliji DROGISTERIJ EN FOTOHANDEL Zandstraat 7 - Veenendaal Namens de organiserende VSW sprak de heer Kooy, die de burgemeester en directie vertegenwoordigers verwel komde en dank bracht aan jury, brand weer en BB-functionarissen voor hun medewerking, terwijl de SKF een woord van dank kreeg voor het ver sterken van de inwendige mens tijdens de oefeningen. Hij betreurde het, dat er slechts vijf ploegen aan de wedstrijd hadden deelgenomen, hij hoopte dat volgend jaar door meer bedrijven zou worden deelgenomen. Voordat de burgemeester overging tot de prijsuitreiking hield hij een korte toespraak, welke hij beëindigde met te BEROEPEN De Nederlandse Hervormde gemeen te te Eist heeft een beroep uitgebracht op dr. C. A. Tukker, kand. te Leiden. zeggen: „Ik wens allen, ook degenen, die niets gewonnen hebben geluk met de uitslag, omdat ze zich geschaard hebben onder degenen, die voor Vee- nendaal uitermate belangrijk zijn." De uitslagen waren: (resp. brand weer, EHBO, redding en totaal) Leid sche Wolspinnerij 157, 113, 125, 395; Panter 143, 90, 92 325; Ritmeester 173, 80, 121, 374; VSW 161, 67, 116, 344; DS van Schuppen 158, 104, 120, 382. COLLECTE TEN BATE VAN DE BLINDEN Deze week wordt weer de jaarlijkse collecte ten bate van de Stichting Chris telijke Blindenhulp „De Fakkels Bij een" gehouden. De opbrengst hiervan is bestemd voor Bartimeus, Zeist; Son- neheerdt, Ermelo; Plantage Werkin richting, Amsterdam; Blindentehuis, Wolfheze. Deze collecte wordt in uw milddadigheid van harte aanbevolen. Al van 1953 af heeft VVV een tuintjes- schouw gehouden. Dit is geen nieuws voor hen, die hier al langer wonen. Maar voor hen, die hier korter verblijven, Is het onbekend en laten w(J hopen tot le ring. Ons dorp wordt door vele mooie voortuinen aanzienlijk verfraaid. Het valt op voor de doortrekkers en ook wekt het een aangename indruk bij de bewoners. Alleen tuinen voor de huizen worden gekeurd. Een commissie van drie personen, niet in Scherpenzeel In een speciale vergadering waar ook de pers was uitgenodigd, heeft het voor lopig bestuur van de Oranjevereniging h&aj plannen voor de toekomst bespro ken. Burgemeester J. A. Hosang, die het voorlopig voorzitterschap heeft aan vaard, deelde mede, dat van het afgetreden Oranjecomité een spaarbankboekje is ontvangen, waarvan op Koninginnedag een jeugdfeest kon worden georga niseerd. GESPAARD Bij de Rijkspostspaarbank werd in de maand juni ingelegd f 32.896,52 en te rugbetaald f 26.642,27. Begunstigd door fraai zomerweer maak te de directie en medewerkers van N.V. Stoomweverij „De Driekleur" vrijdag j.l. haar jaarlijks uitstapje. Om 8 uur vertrok men met twee bussen van De Haas uit Scherpenzeel. Het eerste doel was Schip hol. In de bus deelde de directeur, de heer B. Valkenburg Tzn. mede, dat hij een vliegtuig had gecharterd om voor de gene, die hiervoor interesse had, een rondvlucht boven Amsterdam te maken. Per vlucht konden 32 personen tegelijk mee. De verwachting was, dat één vlucht wel voldoende zou zijn. Het tegendeel bleek echter het geval, want niet minder dan 64 personen wil den deze unieke kans om te kunnen vliegen niet missen, zodat twee vluch ten gemaakt moesten worden. Bij de meesten viel het vliegen goed in de smaak, er waren er wel bij, die bleek om hun neus uit het vliegtuig stapten, maar eenmaal weer de vaste grond on der de voeten was dit gauw weer over. In Aalsmeer werd de koffietafel alle eer aan gedaan en hierdoor gesterkt werd de reis voortgezet naar Scheve- ningen, waar de pier werd bezichtigd. Het volgende doel was Rotterdam, waar de dames en heren in de gelegenheid werden gesteld om te winkelen, waar van een dankbaar gebruik werd ge maakt. Ook de „Euromast" werd met een .bezoek vereerd en men genoot van de prachtige vergezichten. In Leersum, in hotel „Damlust", was alles voor het diner al klaar en met smaak werden de diverse gangen ge nuttigd. Via de Amerongse berg werd de terugreis naar Scherpenzeel aan vaard, waar men om plm. 10 uur vol daan arriveerde. Hiermede kwam het einde van deze geslaagde dag. haast willen zeggen, de Kamer kan me nog meer vertellen. Wat doen we als we er tegen zijn," zo vroeg hij zich af. Mevrouw Buddingh was het met de vorige spekers niet eens, omdat zij stelde, dat het niet zo erg is, dat er geen uniformiteit in het land is. We staan zo graag op de autonomie van de gemeenten, maar ook dat brengt mee, dat er heel verschillende regelingen in den lande gelden voor allerlei dingen. Maar ik hoop, zo zei ze, dat indien weer iets in behandeling komt, dat ei genlijk niet tot de competentie van de raad behoort, dat dan eerst goed geïn formeerd wordt Nu hebben we twee keer een schertsvertoning over dit on derwerp gehad. De heer Van Deelen was teleurge- steld in de Kamer van Koophandel, j Hij zei: „Als er iemand van de ka- mer bij je komt, dan zeggen ze dat ze er juist voor de kleine man zijn, maar (nu handelen ze juist in het belang van het groot-bedrijf. Het is net als met de schappen en dergelijke: Je hebt er alleen maar last van. Als het enigs zins mogelijk is zou ik graag van dat gedoe afkomen." De burgemeester: „U bedoelt de va kantieregeling?". De heer Van Deelen: „Nee, de ka mer van koophandel". Het voorstel om het schrijven van de kruideniersbond als kennisgeving aan te nemen, en te beantwoorden met de aantekening dat de Kamer van Koop handel en fabrieken te Utrecht niet be reid bleek gunstig te adviseren, zodat het niet mogelijk is gunstig op het ver zoek tot het onder de vakantierege ling brengen van de supermarkten te beslissen, werd tenslotte aangeno men. De rest van de agenda werd als ha merstuk afgehandeld en omstreeks half negen kon de voorzitter de vergadering sluiten, waarna men in besloten zitting ging. Spreker zei dat na de propaganda- vergadering in april j.l. een voorlopig bestuur werd gevormd. Dit bestuur heeft een circulaire in het dorp doen verspreiden, waarin werd opgewekt om lid te worden van de nieuwe vereni ging. De voorzitter kon nu mededelen, dat de ledenwerfactie, welke met per soonlijk bezoek aan de adspirant leden is gevoerd, zeker als geslaagd moet worden beschouwd. De actie heeft tot nu toe een aantal van 530 leden opge leverd, terwijl verwacht kan worden, dat een definitief aantal leden van 600 niet te hoog is te schatten. Aangezien het aantal leden het vieren van een feest financieel heeft mogelijk gemaakt is door het (voorlopige) be stuur een programma opgesteld voor zaterdag 13 augustus. Dit zal een feest worden voor jong en oud en zal in de middag bestaan uit ringsteken op de Koetslaan voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Boegsprietlopen, zakslaan en touwtrekken zullen kunnen worden be oefend in de omgeving van het "Ka naal". Tevens heeft de brandweer toe gezegd aan een onderdeel van het feest programma mede te werken. In het park van het kasteel, wel willend hiertoe afgestaan door de fa milie Taets van Amerongen, zal in de avond optreden het cabaret-gezelschap „The Jolly Jokers" uit Apeldoorn. Deze groep zal een zeer gevarieerd pro gramma brengen, waaraan een ieder veel plezier zal kunnen beleven. Er zal worden nagegaan of er een mogelijk heid bestaat het feest verder op te vro lijken met een gelegenheid tot dansen Zekerheid omtrent dit programmapunt kon de voorzitter nog niet geven. In begin september zal een ledenver gadering worden georganiseerd; er zal dan een definitief bestuur worden ge kozen. Burgemeester Hosang riep de in woners der gemeente op niet alleen deel te nemen aan de feesten, doch ook zich beschikbaar te stellen bij de or ganisatie van de in de toekomst te ver wachten feesten. Onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Hosang heeft de gemeenteraad een korte agenda in vijf kwartier afgewerkt. De oorzaak van deze lange duur is toe te schrijven aan het voorlezen van de uitgebreide notulen, hetgeen bijna een half uur in beslag nam. Men vraagt zich af of er geen andere en prettiger wijze van behandeling der notulen mogelijk is, b.v. door ze by de raadsstukken te voegen. Uit het onderzoek van de geloofs brieven bleek, dat het gekozen raads lid voor de Boeren Partij, de heer W. J. van Mourik, zijn benoeming als zo danig niet heeft aanvaard. In septem ber zal zijn plaats daarom worden inge nomen door de heer E. van Huigenbos De voorzitter deelde in dit verband nog mede in augustus a.s. nog een raadsvergadering te beleggen, waarin alsdan afscheid kan worden genomen van de niet herkozen leden, de heren W. van den Brandhof (Gemeentebelang) J. Groeneveld (SGP) en G. L. J. Koops (CHU). Hierna werd de agenda in vlot tempo afgewerkt. Zonder hoofdelijke stemming kocht de raad een perceel grond voor wegaanleg van de heer H. Vermeulen en de gebr. Van Doorn; werden sub sidies verleend aan de plaatselijke af deling van het Groene Kruis en aan de Vezona te Apeldoorn. Tevens besloot de raad de erfpacht, welke nog rust op een gedeelte van de Berkenlaan voor een bedrag van f 347,— uit te kopen. Ook een wijziging van de begroting 1965 en een viertal wijzigingen van de salarisverordening voor het personeel ter gemeentesecretarie ontlokten geen commentaar uit de raad. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Vermeulen (ARP) deelde dê voorzitter mede, dat belangstellen den voor aankoop van industrie terrei nen ter gemeentesecretarie de gewenste inlichtingen omtrent prijs en grootte te allen tijde kunnen verkrijgen. Er wordt verondersteld, dat men van het kastje naar dc muur wordt gestuurd, maar hiervan is van de zijde der gemeente volstrekt geen sprake en moet op een misverstand berusten. Na afhandeling der agenda bleef de raad nog enige tijd bijeen voor het ont vangen van diverse inlichtingen. (Vervolg van pag. 1) „Naar aanleiding van berichten in de pers over het dempen van de vijver zou ik de volgende vragen willen stel len: Is dft gebeurde een fout van de Stedebouwkundige? is dit gebeurd met voorweten van het gemeentebestuur? wie moet dit betalen? de huurders of de gemeente? en waarom komt 1 flat zo kort op de vijver?" De wethouder van openbare werken,'de heer De Rui ter antwoordde op deze vragen: „We moeten bij het begin beginnen. Eerst was er op deze grond een toren flat gepland, later bungalows. Door allerlei omstandigheden waren bunga lows niet mogelijk en dat plan is dus ergens anders gesitueerd. Het eerste plan kwam niét uit de verf, en toen kwam de bouwstroom. Het werd toen mogelijk door te bouwen en bovendien kunnen er nu ongeveer 70 woningen meer in het plan, dan eerst was ge dacht. Voor het bouwen van deze flats is echter een bouwkraan nodig. En deze ,kragp heeft .door zija. hoogte last van de dgar.gespannen hoogspanningska bels,' zodat een oplossing gevonden moest worden De enige oplossing was een klein deel van de vijver voorlopig te dempen. De kosten hiervan komen echter ten laste van niemand, want in feite is het zo, dat de gemeente door dat hier meer huizen gebouwd worden, dan aanvankelijk was gedacht een goedgunstigheid van de Elektriciteits mij., die toestond, dat wij minder dan de voorgeschreven afstand van de hoogspanningskabels afbleven, waar door er een flatgebouw bij kon de grond veel meer opbrengt dan geraamd. Bovendien is er met het geheel slechts een klein bedrag gemoeid. De huizen staan minimaal 3 meter van het water en dat acht ik onder deze omstandig heden wel voldoende". Bij het voorstel tot verhuur van de Tekenschool aan de Technische school vroeg de heer Van Genderen, of er een mogelijkheid bestond te voorkomen, dat de leerlingen op gezette tijden de toch al drukke Kerkewijk zouden verstop pen en ongelukken veroorzaken. De burgemeester antwoordde, dat er een mogelijkheid in de maak is voor een achteruitgang. Een contract hiervoor is reeds afgesloten. Over het voorstel tot verlening van subsidie aan de sportverenigingen SSS en VRC vroeg de heer Van Manen het woord. Hij begon met te stellen, dat zijn fractie volledig achter de voorstellen staat. Wat VRC betreft, had hij met ge noegen gelezen in de bijbehorende stuk ken, dat VRC zelf reeds voor een dek king van tekorten had gezorgd, met ac tiviteiten, die in feite met sport niets te maken hebben. Hij vond dit een lof waardig streven. Bij SSS had hij ech ter opgemerkt, dat het tekort over 1965 aanvaardbaar genoemd kon worden, maar dat voor dit jaar een enorm te kort geraamd was, zonder dat daar vol doende tegenover stond. De burgemeester antwoordde, dat het college ook altijd blij was als vereni gingen voldoende fut hebben zelf te tracht hun tekorten te dekken. Maar het verkrijgen van subsidie is afhanke lijk van het contributieinkomen, zodat voor het restant van het tekort de ver eniging toch naar andere wegen moet zoeken, of haar uitgaven moet be snoeien. De heer Van de Haar vroeg aante kening, dat zijn fractie tegen dit voor stel was. Hij deed dit om principiële redenen en om redenen van financiële aard. By de behandeling van de brief van de Kruideniersbond over de vakan tieregeling voor kruideniersbedryven merkte de heer Van Genderen op, dat zyn fractie voldoende realiteitsbesef had om nu nog weer eens te gaan ageren. Zijn bezwaren zon hy eigen lijk ergens anders moeten spuien, om dat de raad er kennelyk toch niets aan kan doen dat er in den lande heel verschillend over deze dingen geoordeeld wordt. De kamer van koophandel in Arnhem byvoorbeeld neemt als maatstaf voor verplichting tot sluiting de grootte en de omzet van een supermarkt Deze norm ligt zo hoog, dat in de stad Arnhem slechts drie supermarkten niet behoe ven te sluiten. Ook de heer Haggenburg had moeite om zich er bij neer te leggen. „Ik zou De heer Bos. eigenaar van hotel Het Hofje in Renswoude deed dezer dagen aangifte van vermissing van een door een familielid vermist dameshorloge. Genoemd familielid was ongeveer 8 weken geleden haar horloge kwijt ge raakt, en nu bleek dit in reparatie te zijn bij firma Van Manen in de Hoog straat in Veenendaal. Het bleek, dat het horloge gevonden was door Joke K. uit Veenendaal. Zij had de eigenaar van Het Hofje van haar vondst in kennis gesteld, maar verder geen aangifte gedaan bij de po litie. Daar het horloge er door roest en vuil als een prul uitzag had haar vader, toen er na meer dan zes weken nog niemand zich als eigenaar gemeld had, zijn dochter toestemming gegeven het bandje te laten inkorten en het horloge te gaan dragen. Van de aangifte als gevonden in de speeltuin van het restaurant kon de heer Bos zich niets herinneren. Voor lopig wacht het horloge, dat een waar de heeft van ongeveer f 110,op de eigenares, die momenteel in Zwitser land verblijft. Dinsdag reed de heer J. J. S. uit Ou denbosch over de Schoolstraat in Vee nendaal in de richting van de Prins Bernhardlaan. Op het moment, dat de heer S. op het kruispunt was, naderde ook een bromfiets, bestuurd door de heer S. S. uit Veenendaal, die in de richting van het Zwaaiplein reed. De heer S. S. gaf de heer J. J. S. geen voorrang, en botste tegen de zij kant van de auto. Door de botsing kwam hij ten val, maar werd ongeveer 8 meter meegesleurd. Met diverse ver wondingen, waaronder een gebroken been werd hij naar het Julianazieken- huis overgebracht. GEWIJZIGD MERINO'S WON VAN NSVS 2—0 Donderdagavond j.l. won Merino's de eigenlijk voor zaterdag a.s. geplande wedstrijd tegen NSVS. Het was een le vendige wedstrijd waarin NSVS dap per partij gaf. Merino's W2£ echter de sterkste en door twee doelpunten van Gaasbeek, haalde het de zege binnen. NAGEKOMEN BURGELIJKE STAND EDERVEEN Geboren: Maria A. C., d.v. J. Eps- kamp en P. A. L. Brabander. Locoburgemeester Ant. de Ruiter over handigt de heer H. Bouwman een ko- ninklyke onderscheiding, omdat hij veertig jaar als vertegenwoordiger in dienst is geweest van de Firma Slot boom („Lekkerland-Expres") te Vee nendaal. Van de directie ontving hy een reis naar Majorca. VAN DELFT'» i. V U •- i Een leuke MIDDENSTANDSWONING nabij de Nieuweweg. Ind.: 2 woonk., keuken, w.c.-d.c., 3 slp.k., vliering grote tuin. Prijs 38.000,— k.k. Negen NIEUWBOUWWONINGEN in de Engelen burg. Ind. woonk., keuken, w.c. hal, kelderk., 3 sip. kamers, d.c., vliering, C.V. Prijzen vanaf f 43.700,— k.k. (ruime financiering) Drie NIEUWBOUWWONINGEN aan de Frans Halslaan. Ind. woonk., keuken, w.c., hal, 3 sip. kamers, vliering Prijzen vanaf f45.000,— k.k. (ruime financiering) Een WOON-WINKELHUIS met garage-magazijn en tuin aan de Zandstraat. Prijs 75.000,— k.k. Een royale WONING aan de Rembrandtlaan, waarin o.a. woonk., 4 slaapkamers, badkamer, ga rage en ruime berging. Prijs 55.000.- k.k. Een flinke WONING aan de .Adr. van Ostadelaan. Ind. woonk., keuken, 4 slp.k., zolder, w.c., d.c., kelderk. Prijs incl. stoffering 52.000,k.k. Een 4 KAMERFLAT in het Schrijverspark. Prijs f28.000,— k.k. Verhuurde WONINGEN aan de Molenstraat, Sav. Lohmanstraat, P. H. van Rijnstraat, Kostverloren, Beatrixstraat. Prijzen vanaf f 12.500 k.k. De helft van een dubbel WOONHUIS aan de Mid dellaan. Prijs f 40.000,— k.k. Bemiddeling: MAKELAARSKANTOOR Kerkewijk 71 - Veenendaal - tel. 08385-3838-3751 Jongenshorloges Bifora horloges Bifora m./ijMum Bifora automatic Zentra automatic Buren automatic Ronson aanstekers 26.— 39.— 39.— 52.— 135,— 175.— 37,50 Markt 19 - Veenendaal

De Vallei | 1966 | | pagina 4