TUSSEN DE BONGERDS Prediking moet zijn schriftuurlijk-bevindelijk 8 atqbte drct^e -tc VRAAG EN AANBOD Te koop Gevraagd Woningruil Aangeboden Te huur Diversen Speeltuin ,,'t Hek" Lunteren Capriolen Nieuwsblad „DE VALLEI' vrijdag. 8 juli 1966 Beroepen De gereformeerde gemeente te Rhe- nen heeft een beroep uitgebracht op ds. A. F. Hofman te Zeist. Kerkeraadslid benoemd Tot diaken der gereformeerde kerk te Amerongen is gekozen de heer J. de Kievid. Beroep uitgebracht De hervormde gemeente te, Eist heeft beroepen kandidaat dr. C. A. Tukker te Leiden, die ook beroepen heeft ontvangen uit Harskamp en Kinderdijk. Ouderling benoemd De kerkeraad van de gereformeer de kerk te Rhenen benoemde tot ouderling de heer P. M. Buyze te Kesteren. Jeugdkelder gesloten Ook voor de jeugd die gewend was op zaterdagavond de kelder onder de hervormde Sionskerk te Veenendaal is het einde van het seizoen geblazen. De kelder gaat twee maanden dicht. Zaterdag 3 september gaat de deur weer open voor het nieuwe seizoen. Vrijwillige bijdrage Aan vrijwillige bijdragen is in de hervormde kerk te Overberg een bedrag binnengekomen van f 4.522,- Bovendien zijn er in deze kleine ge meente nog enkele toezeggingen. Zevende predikantsplaats In het Veens kerkblad roept ds. Vroegindewey de gemeenteleden op te gaan streven naar een zevende predikantsplaats. Met het aanne men van het beroep door ds. Assen- bergh is het zestal plaatsen, dat Veenendaal thans kent weliswaar compleet, maar volgens ds. Vroeg indewey zijn de wijkgemeenten te groot, om door één predikant goed pastoraal bewerkt te kunnen wor den. „Toen ik in 1962 hier in Hedel kwam was deze gemeente 16 jaar vakant geweest. Dat was op dat mo ment een rekord in de Nederlands hervormde kerk. Het begin was heel moeilijk, want alles moest eigenlijk uit het niets worden opgebouwd. Een kerkelijke administratie ontbrak ge heel. Toen heb ik veel steun van mijn vrouw gehad. We lieten formulieren drukken, die we brachten bij allen dio bij de burgerlijke stand inge schreven stonden als protestant. Dat is het kleinste deel van het dorp, want meer dan 50% is katholiek. Sa men brachten we in die tijd soms meer dan dertig bezcfeken op één dag. Binnen drie maanden was het werk gereed en konden we starten. De gemeenteopbouw kon toen be ginnen. In de vakantieperiode was de Eerste steen gelegd Do eerste steen van de gerefor meerde kerk te Leersum is gelegd op zaterdag 2 juli j.l. De gedenksteen werd ingemetseld door het oudste ge meentelid, de heer C. J. Alberts. Predikant aan de wandel Men kan predikanten in het alge meen geen gebrek aan spitsvondig heid toeschrijven als het gaat om manieren te bedenken die het contact met de gemeenteleden te verstevigen. De hervormde ds. J. de Vries te Scheveningen heeft er weer eens wat anders op gevonden. En het is origi neel, dat dient gezegd te zijn. Ds. de Vries gaat iedere vrijdag middag tussen half drie en vier uur op een paar met name aangeduide Scheveningse straten aan de wan del. De bedoeling hiervan is en hij schrijft dat zo in „zijn" kerkblad: „U kunt me dan vriendelijk groeten (dat hoop ik), u kunt me aan m'n jas trekken (dat bedoel ik), u kunt een praatje met me maken en ik met u (daarvoor wandel ik). DE KOMENDE PREDIKANT VOOR WIJKGEMEENTE NOORD ZEGT: Deze week ie door het aannemen van het beroep dat de Nederlands her vormde kerk te Veenendaal had uitgebracht op ds. S. P. van Assenbergh voorzien in de vacature van ds. P. de Jong in de wijk gemeente Noord. Ds. Van Assenbergh werd ruim 33 jaar geleden in Lunteren geboren. Hij doorliep het Lyceum in Harderwijk en studeerde daarna theologie aan de Rijks Universiteit in Utrecht. Op 31 mei 1962 werd hij in zijn huidige ge meente (Hedel) bevestigd door ds. G. Boerdie thans in Katwijk staat. Ds. Van Assenberg is gehuwd en heeft twee kinderen, een dochtertje van 3 en een zoontje van iy2 jaar. Zijn hobby's (waarvoor hij overigens zoals hij zei weinig tijd vinden kanzijn Tuinieren en Muziek. Muziek blijkt al direct bij het binnenkomen van de kamer, waarin wij een gesprek met de predikant hadden, want een mooie piano stond er met de klep open. Boven dien is er in de Hedelse hervormde pastorie een harmonium aanwezig. DE GRIFT IN ZOMERPRACHT! Voor een prachtig stukje natuurschoon behoeft een Veenen daler hier niet ver te gaanDe verrukke lijkste plekjes liggen a.h.w. voor het grij pen. Bekijkt u deze vier kiekjes van de Grift aan het Bene deneind maar eens. Zo maar even genomen op een willekeurige avond in juni '66. Er is 'n boeiende pracht van flora en fauna. Allerlei watervogels betwisten elkaar een stukje helder en kroosvrij water. Tal rijke zwanen hebben er hun domein. Zelfs een paar met een leg- sel jongen. U raakt er niet op uitgekeken. Profiteer er van, als u een uurtje vrij bent. En hoe idyllisch is het, als de ondergaan de zon zich spiegelt in het water het houden van bruiloften en derge lijke. Ook is er de afgelopen jaren een kleuterschool gebouwd. Ik wil niet zeggen, dat heb ik be reiktmaar ik zie het als een genade van de Here, dat dit in mijn periode tot stand mocht komen. Het is ge bleken, dat de Bommelerwaard zijn slechte naam die hij in kerkelijk Ne derland heeft, niet verdiend. De men sen zijn niet minder hartelijk en sa menwerkend, dan op de Veluwe bij voorbeeld. Ja, nu ik de mensen hier heb leren kennen zou ik willen zeg gen: Veluwe, toppunt van rechtzin nigheid was het bij jullie maar zo als hier! Deze laster over de Bomnyeler- waard is echter de oorzaak van het predikantentekort, dat er in deze streek is, en ik hoop, dat dat spoedig minder wordt," aldus ds. Van Assen bergh, die op een vraag over de lijn van zijn prediking zegt: gehele gemeente opgesplitst in kleine groepjes, er was een grote onkerke lijkheid en het gebrek aan leiding deed zich overal gevoelen. In feite was het toen meer inwendige zen ding, dan het gewone predikants- werk. Nu echter is het schip van de kerk weer in rustig vaarwater geko men. Hedel is thans een aantrekke lijke kandidaatsgemeente. Er is een mooie pastorie, waarin we prettig wonen. Twee jaar gele den kwam een verenigingsgebouw tot stand met een zaaltje voor 200 personen. Op het podium is plaats voor 70 mensen en kan van de zaal worden afgesloten met een vouw deur. Bovendien is er ook nog een catechisatielokaal met plaats voor ook 70 mensen. Een keukentje maakt het gebouw uitstekend geschikt voor .„In de prediking wil ik niet het ac cent leggen op de bevinding, maar de prediking moet „schriftuurlijk-be vindelijk" zijn. Het thema van de tekst moet overheersen in de predi king. Indien het thema van de ellen de spreekt, dan wordt de prediking daarop gericht, maar spreekt het daarentegen over verlossing of dank baarheid, dan moet de prediking ook die inhoud hebben. Het is dus onmo gelijk om op deze manier een predi kant te beoordelen naar één preek. Een preek moet ook tekstverklarend zijn, en het streven om actueel te zijn mag niet overheersen, maar schriftuurlijkheid is het belangrijk ste". „Door de keren, dat ik in Veenen daal heb gepreekt heb ik een band gekregen met de gemeente," zo ver klaart ds. Assenbergh het aannemen van dit beroep uit de 9 beroepen, die hij ontving, „en ik geloof, dat er ook een betrekking in de omgekeerde richting is." Ds. Assenbergh zei te hopen op zondag 28 augustus intrede te kun nen doen in Veenendaal. Indien dat niet kan, dan wordt het begin sep tember. feuilleton door'Piet Terlouw Al scheen het of God hun gebed niet wilde verhoren, toch sloeg hun hart rus tiger bij de gedachte aan dat wat on weerstaanbaar komen moest. Het gaf hen ook kracht toen ze er thuis over spraken. Moeder Van Tongeren en moe der Van Dam leken meer overstuur te zijn, dan Neeltje en Gert zelf. Toch had het hen ieder een paar benauwde uurtjes gekost. Eerst was daar het zoeken naar woorden en daarna het beschaamde, stil zwijgende wachten om het oordeel over zich uit te horen spreken en de verwijten op te vangen. Dan was er het zwakke verweer, waarbij ze geen van beiden durfden zeggen, wat ze dachten. Ver volgens was daar de zware gang van Gert naar z'n aanstaande schoonouders, waarbij hij op een hartig woordje van Van Tongeren rekende, maar dat hij kreeg van Neeltjes moeder, die de schan de dieper voelde dan haar man. Hij deed ook stug in het begin, maar op den duur kon hij zichzelf indenken, hoe het gekomen was. yenslotte was er ook nog de ontmoe ting tussen hun beider ouders met als eindconclusie: zo gauw mogelijk trou wen. Gelukkig hadden ze het geld er voor dus nu was het enige nog: een huis. Een huis, ja, een huis Zo ging Gert weer op 'n avond naar de woningcommissie, waar hij met meer aandrang dan de vorige keer hun hulp vroeg, omdat het moest. Hoorden de he ren dat Het moest. Aha, kwam de wind uit die hoek. Tja, dan kwam hij natuurlijk by de crepeer- gevallen terecht. Van Dam moest echter niet vergeten, dat hij de enige niet was, die tot deze categorie behoorde. In ieder geval, hoe beroerd de zaak op zichzelf ook was, zijn kans was aanmerkelijk vergroot. Hij moest ook niet nalaten om zelf terdege uit te kijken naar een ge legenheid. Alsof hij dat al niet gedaan had en nog deed. Hij zei dit niet, maar beloofde zijn best te zullen doen. Bijna opgelucht stapte hij naar Neeltje toe, waar hij zrjn ervaringen vertelde. Moeder Van Tongeren leek daardoor weer wat toeschietelijker en Neeltjes vader liet hem weer eens 'n sigaar op steken. Het geval lag er nu eenmaal toch, waar, en de jongen bleek van goe den wille te zijn, dus waarom zouden ze verder bokkig tegen hem doen. „Schenk nog maor es een bakkie kof fie in, moeder, dan nemen we d'r vaast eentjie op de aonstaonde brulleft, wat jij Kees?" „Zo is 't maor, vaoder. Die Gartie het 't nog nie zo dom bekeken." „A-de gij 't dan maor wél zo dom bekekt," was moeders antwoord er di rect overheen, ,want hoe of ge 't ok bekekt, 't bleft verkerd en zondig." Ja, daar viel niet veel tegen te zeggen, dus dronken de mannen luidruchtig slur pend en steunend hun koffie maar op HOOFDSTUK XVII Van Dam had, zonder dat Gert het wist, een en ander aan Van Zoelen ver teld, die hoofdschuddend geluisterd had. 't Was jammer van de jongen en hij had het nooit van Gert gedacht, maar hij zou er z'n jongste knecht niet minder op aankijken. Was er maar een moge lijkheid om hem -te helpen. Hij zou er beslist eens met de vrouw over praten, misschien dat die raad wist. Die was ook altijd nogal op Gert gesteld ge weest. Maar beloven kon hij nog niks. Gert bemerktè aan Van Zoelen niets, maar aan Chrisje wel. Ze kon hem soms zo verdrietig aan zien en wanneer hij haar ogen ontmoette, wendde ze die lang zaam af, alsof ze wat verlegen werd onder zijn blik. En Chrisje was de enige niet, die op de hoogte was, want hoe gaat dat in een dorp. Een nieuwtje is gauw bekend en in zeer korte tijd weet iedereen bet. En zo kwam het ook natuurlijk de leden van de kerkeraad ter ore. Zo werd Gert van Dam ter verantwoording ge roepen op de eerstvolgende kerkeraads- vergadering, die gehouden zou worden op woensdagavond 26 november a.s. om 8 uur. Hij schrok, toen hij het briefje gelezen had. Moeder had onder het lezen er van naar zijn gezicht gekeken. Vragend keek ze hem aan, nadat hij het opgevouwen in de broekzak gestopt had. ,,'k Mot veur de kaarkeraod versche nen,zei hij. Ook dat nog, ging het door haar heen. Werd er al niet genoeg over ge praat? Wat een schande. Ook voor haar, die toch zijn moeder was en die hem toch steeds goed opgevoed had en hem, zoveel als in haar vermogen lag, op het rechte pad had gehouden. Ja, ook dat nog, was de gedachte van Gert. Waren er nog niet genoeg woorden over gevallen Had hy nog niet genoeg op z'n duvel gehad van vader en moeder en bij Neeltje thuis? Nu dacht hij, dat alles weer aan het sussen was en nu moest hij voor de kerkeraad ver schijnen. Voor de dominee, die hem na tuurlijk ook hevig zou bekapittelen. De dominee, die hij altijd zo'n fyne kerel ge vonden had. Een man, waarmee hij steeds zo goeu heeft kunnen opschieten. Waar hij op de catechisatie altyd de bes te maatjes mee was. Kon hy maar alleen met de dominee er over praten, zonder dat die andere ke rels er by waren. Die vette boeren, die hem allemaal zouden helpen, maar die hem stuk voor stuk in de steek gelaten hadden. Met een verbeten trek om de mond ging hy op die winteravond naar de kerk. Er viel 'n koude, miezerige regen, die hem huiverend dieper in zyn duffel deed duiken. Toch leek het of hy er frisser van werd in zyn hoofd. Wat kon het hem eigenhjk ook schelen. Als ze hem woonruimte hadden afgestaan, dan was alles goed gegaan. Dan had nie mand er een kwaad woord over gespro ken. Maar nu zijn gloeiende liefde voor Neeltje te vroeg geuit was, nu was het lelijk en verkeerd. (Wordt vervolgd) 1,50 per advertentie t/m 10 woorden. Elk woord meer 10 cent. Te koop scooter Bella. In prima staat. Dr. Colijnstr. 7 II, Veenendaal. Te koop 2 Schotse Collies, rood/wit, reu en teef met stamboom. Te bevr. Bij Dwarsweg 32. Overberg. Te koop Fiat 500 bj. 1959 W. Hendriks, Dahliastraat 42, Veenendaal. Aardappelen te koop bij Van Leeuwen in de Melm. Te koop i.z.g.st.z. Simca 1500 bj. 1961. Vissërsweg 7, Paardekop, Eist (U.) Te koop Imperial voor Anglia f30,—. Wilhelmina- straat 51, Veenendaal. Nieuwe aardappelen te koop. T. Lagerwey, Oude Holleweg 19a, Renswoude Tel. 08387-304. Te koop Puch 250 S.G. bj. 1961, kleur rood. Zandstr 147. Veenendaal. Te koop een Pinchertje, 6 mnd oud. Zandheuvelw. 15. Rhenen Te koop Daf de Luxe, bj. '61, leuke wagen, deskundig onder zoek toegestaan. Kostverloren 34, Veenendaal. Bram, Kriel en Bromsnor, drie gezonde jonge katjes, zoeken een goed tehuis, tel. 08385- 2737. Te koop te Rhenen helft van dubbel woónhuis. Vrije vest. Te bevr. Pr. Bernhardstr. 30, of telefonisch 08370-4351. Te koop kinderwagen, Van Delft. Te bevr. Schrijverspark 173 II, Veenendaal. Te koop donkerblauwe kinder wagen, Dr. Wallerstraat 27, Rhenen. Te koop Puch motor, i.z.g.st.. 16000 km gelopen. Sav. Loh- manstraat 149. Veenendaal. Te koop Taunus 17 M. Super. I.z.g.st., bj. 1961, wit met zwart dak. Billijke prijs. Gijsbertsen, Dijkstraat 113, Veenendaal. Te koop bankstel (Skay) als nieuw. Kon. Wilhelmi- naweg 70, Amerongen tel. 03434-1236 Aardgasfornuis te koop wegens verhuizing. Tel. 3231 tussen 6 en 7 uur. Schrijverspark 113 (Mul- tatuliflat). Te koop kinderwagen. Schrijverspark 170 I. Veenendaal. Te koop mooie Duitse herder, oud 2 jr., goed waaks. Molenstraat 53. Veenendaal. Te koop een jongens- en een meisjesfiets, een 2- plaats kookstel (electr.) Boslaan 68. Veenendaal Motor te koop: NSU super Fox, benzineverbr. 1-30 i.pr.st. f 300,ook te ruilen voor goede brom fiets. Patrimoniumlaan 124 Te koop Batavus bromfiets en 10 biggen. Friesesteeg 17, Achterberg. Te koop spijkerjacks f 15.90 spijkerbroeken f 19,95 en f7,95; Spijker overhemden f7.50; Dave Berrybroeken vanaf f 19,95. Van Ingen, Gelderland 7. Veenendaal. Te koop: visstoeltjes f2,50; stoelparasols f8.95; veld bedden f 22.50; slaapzak ken vanaf f 17,50; wind schermen compleet f 19,95. Van Ingen, Gelderland 7. Veenendaal. Te koop 2-4-pers. bunga lowtenten. Koenders, Ka- nafriweg 20. Veenendaal. Te koop aanhangwagentje. Middelbuurtseweg 16. Vee nendaal. Te koop wandelwagens ver beneden de winkelprijs v.a. f42.— f55,50. Pracht wa gentje f 65,50 enz. G. v. d. Garde, Kinderwagenhuis Cuneraweg 328. Bij 't Ju- lianaziekenhuis Rhenen- Veenendaal. Tel. 08385- 3338. Te koop sportieve Heinkel scooter, bj. 1962. Achter- bergsestraatweg 182, Gem. Achterberg-Rhenen. Te koop kinderwagen, hoog model. Platenwisselaar, 4 snel heden en 50 platen. Schrijvers park 1181, Veenendaal. Te koop Zündapp K.S. 75 met kenteken. I.z.g.st. W. van Harn, Snijdersteeg 12, Achterberg. Te koop kinderfietsje, leeftijd van 5-8 jaar en 1 autostep. Boslaan 22. Te koop z.g.a.n. Koelstra kin derwagen, hoog model. Klaas Katerstraat 67. Te koop aangeb. leerboeken HBS A van 4e klas. Juliana- straat 43, tel. 2380, Veenend. Te koop jongensfiets leeft. 6-8 jaar. Te bevr. Beeremanstraat 14. Te koop n.w. brommer, 3 ver snel., lucht gek. ook te ruil v. auto. Nwe Veenendaalseweg 151, Rhenen. Te koop: z.g.a.n. wascombin. met verw. van f 798,— nu 450,Erres wascombiaatie met verw. van 800,nu 450,Miele wascombinatie met verw. nu 350,z.g.a.n. centrifuge v. 198.- nu 98,-; Miele grote emaille kuip met electr wringer 150,z.g.a.n. langzaamwasser met wringer 175,langzaamaanwasser met wringer 125,z.g.a.n. emaille wasfornuis 100 ltr. 150,Erres wasmachine 100,z.g.a.n. wasfornuis op aardgas of butagaS 90 ltr. 100,z.g.a.n. Philips teak houten radio van'/ 228,nu 40,stofzuigers vanaf 40.Wilhelminastraat 53, tel. 3573, Veenendaal. Te koop Batavus brommer en verzekering v.e.a.b. Veenen daalseweg 57 I, Veenendaal. Te koop rode trosbessen. Mid delbuurtseweg 32. Te koop jonge konijnen. Sav. Lohmanstraat 130. Veenend. Te koop z.g.a.n. Batavus brom fiets, Sport. Sav. Lohmanstraat 128, Veenendaal. Te koop zeer goed onderh. VW, bj. 1963 tegen een zeer aantrekkelijke prijs. R. van Burken. Van Reedeweg 13. Renswoude. Te koop Austin type A 40, bj. 1959 i.z.g.st. Vrijdag- en zaterdagmiddag. Snijder- steeg 8, Achterberg. Te koop inruilnaaimach. o.a. Pracht Singer, electr. in koffer, let op f 150, Pfaff in nieuwe salonkast f 150,Singer handnaai machine in koffer f 85, Op deze machines krijgt u 3 jaar garantie. G. v. d. Garde, Naaimachinehuis Cuneraweg 328. Bij 't Ju- lianaziekenhuis. Rhenen- Veenendaal. Tel. 08385- 3338. Te koop bij inschrijving 3 ha. hooigras in 4 per celen of in massa aan de Nieuwendijk te Kesteren. Vrijdag 15 juli a.s. 7.30 uur n.m. aan huis. H. Freeke „De Haar", Oudsmidsestr. 23, Lienden. Inlicht. J. Ja cobs, Nieuwendijk, Kes teren.Tevens na weiden te huur. Te koop pr. nieuwe aard appelen. G. Mandersloot, Nieuweweg 269, Veenen daal. Te koop kinderwagens, licht beschadigd. Van Wer ven, hoog model. Wagens van normaal f 280,nu let op f 198,Alleen bij v. d. Garde's Kinderwagen huis, Cuneraweg 328. Bij 't Julianaziekenhuis. Rhe- nen-Veenendaal 08385-3338 Te koop kinderfietsje van 5-8 jr. Verlaat 43. Vee nendaal. Te koop 2 Pekineesjes, 7 weken. Valleistraat 23, tel. 3373, Veenendaal. Te koop rogge en haver. L. Mol. Bovenweg 53, Ach terberg. Nieuwe tegels te koop 40 cent. Tel. 3664. Te koop motor merk BMW I.z.g.st. Billijke prijs. Te bevr. Stationsstraat 83, Veenendaal. Te koop i.g.st.z. royaal klassiek bankstel. Vijgendam 7, Vee nendaal. I'e koop: Chrysantenstekken tn vele kleuren en voorgekiem de dubbele knolbegonia's Vol op Salvias Africana Petu nia s. Geraniums. en2 Hoofd weg 10. Ederveen tel 260 Te koop Sovin ideaalvorm jongenssandalen. Voor meei dan 1 zomer lopen Schoenhandel schoenma kerij Valkenburg, Gortstr 25. tel 4372. Veenendaal Te koop rotan bankstel m kussens z.g.a.n. Nijver heidslaan 78, Veenendaal. Te koop Rap bromfiets, 3 ver snel., Jac. v. Ruysdaelstraat 9, Veenendaal. Te koop Van Delft kinderwa gen. Vraagprijs 50,Den nenlaan 35 bis, Veenendaal. Te koop Ford-Anglia, bj. 1958. Ook genegen te ruilen. Davids- plein 7, tel. 2760, Veenendaal. Prima slachthanen te koop. Achterkerkstraat 43, Veenend. Te koop bromfiets Rap. Val leistraat 83, Veenendaal. Gevraagd vlotte 2e kapster Maison Brunekreeff. Ker- kewijk 7, Tel. 2778. Gevraagd voor echtpaar zonder kinderen: kamer met kookgelegenheid. Beide hele dag afwezig. Br o. nr. 1272 a. h. bur. v. d. blad. Gevraagd kapster en kap ster voor vrijdags en za terdags. Kapsalon Van Koot, Whmpweg 14. tel. 03430-2176, Doorn. Net persoon zoekt bijver dienste. Veer rijervaring Br. o. nr. 1273 a. h. bur. v d. blad. Jongeman, 18 jr. g.g., zoekt net kosthuis voor 3 maan den, 1 aug. tot 31 okt. Mevr. Ten Boske, Jacob Oppenheimstraat 68. Eind hoven. Aangeb prima kalkkuipen, voor bouwwerken en regen tonnen, alle soorten kuip- werk en ook kisten Beleefd aanbevelend P van Beek Van Reénenweg 177 Zeist telel 03404-13102 Agerttschaja Fa. J. Buiten huis, Nieuwe Veenendaalse weg 200, Rhenen, tel. 2031. Heerlqk Casata (ja in ver goed blijft Iets bijzonders, kens en een bed Piet van Beek Emmalaan 28 tel 2039. Veenendaal Diepcveen Tricot nabij de Klomp te Veenendaal vraagt nette meisjes voor leuk werk, dat goed betaald wordt. Je leert wat, waar je later altijd wat aan hebt. Kom geheel vrij blijvend eens praten. Aangeb. 4 pers. tent, 1 seizoen gebruikt, als nieuw. Te bezich tigen Buurtlaan-O 66, zater dagmiddag na 1 uur. 3 handige meisjes zoeken thuis werk, o.a. decoratieschilderen, eenvoudig typewerk, vervaar digen van staalkaarten. Be drijfsruimte. telefoon en bestel auto aanwezig. Br. o. nr. 1270 aan het bur. van dit blad. Sc'iolier b.z.a. voor vakantie werk. C. v. Hardeveld. Telef. 2417. Wie ruilt flat Schrijverspark? Riant uitzicht, 2 slaapkamers. 15.huur, voor ééngezins woning. Br. o. nr. 1271 aan het bureau van dit blad Te huur een schuur. Lang 7V» m. breed 4.30 m.. hoog 2.30 m. voor opslagruimte of stalling voor auto's. H. v. Leeuwen, Beatrixstraat 11, Tel. 4315, Veenendaal Te huur enige riante flats te Veenendaal. Binnenkort te betrekken. Direkt be reikbaar aan de 4-baans- snelweg Amsterdam- Utrecht-Arnhem-Oberhau- sen. Zeer representatief entree. Alle wooncomfort als: centrale verwarming, met efficiënt verbruik door speciaal systeem, lift, ther- mopanebeglazing, boiler van 80 liter. Exclusieve af werking zoals o.m. mozaïk- en coloflorvloeren, deko- ratieve binnenbeglazing etc. Elke flat heeft a.d. zonzijde een eigen balkon van bijzonder grote afme ting. Huurprijs vanaf f 299,mnd. Inl. na tele fonische afspraak 02959- 31392-11278 na 17 uur 020- 123123. Wegens vakantie gesloten van 16-26 juli J. A. Veer en zn„ Vogelhandelaar. Eist (U). OPGELET! 1 fles limona desiroop 98 cent, 2 blikken soepballen f 1,29; 2 keuken rollen 90 ct. Kruidenier R. v. d. Brink, Middellaan 99, Veenendaal. Nog enkele bankstellen vanaf 395 Vebotex. Kerkewijk 37, Veenendaal. Goed nieuws over prettig werk voor vrouwen en meisjes Inl bij de perso neelsafdeling Confectie In dustrie van Schuppen N.V., Vijgendam 13, Veenendaal. Kapstokhaken in 20 verschil lende soorten. Vebotex. Kerke wijk 37. Veenendaal. GolfplatenGegalvaniseerd en plastic golfplaten voor dakbedekking, windscherm, decor, tüinschutting enz. Plastic goten met afvoer pijpen en alle hulpstukken. Nieuw, mooi en de prijs valt mee. Heuvelman Metaalhan- del, voorheen Van Dijk, Dijk straat 85, Veenendaal. Bureaux. Keuze uit 10 soorten. Ook als bouwpakket. Vebotex, Kerkewijk 37. Veenendaal. Tropische vissen te koop Ei gen kweek Levend visvoer. verkrijgbaar Nijverheidslaan 90 Veenendaal Uw rijbewijs wordt wer kelijkheid als u door ons wordt opgeleid Volkswa genrijschool Van Capelle- veen Contact-adres voor Veenendaal en omgeving G. v. d. Scheur. Dijkstraat 59. Veenendaal Tel Wa peningen 08370-3593. Tafelkleden, recht en rond, vanaf 6,50 Vebotex, Kerke wijk 37, Veenendaal. Bruikbaar ijzer Platen, rij platen. balken pijpen enz. Uw voordeel Metaalhandel Heuvelman voorh Van Dijk NS-emplacement en Dlikstr 85. Veenendaal Heerlijk zitten onze Lycra bustehouders, step-ins en corselets De nieuwste mo dellen Piel van Beek Em malaan 28 telef 2039 Vee nendaal Kent u reeds de Inca-lipstick, -gezichtspoeder, en -oog-make- ups? Vraag gratis advies bij Braber's Drogisterij en Parfu merie, Schrijverspark 75. Jaloezieën en zonneschermen 20% korting, in bouwpakket- uitvoering 30% korting. E. v. Ooijik. Ernst Cassimirlaan 63. Ede. Ruiterdemonstratie door een landelijke rijvereniging ..De Valouwe" te Ede op zaterdag 16 juli op weiland ten zuiden van Proosdijkweg 16. Dres- suurspringen, teugpaarden en hengsten. Aanvang half acht. Een ha parkeerruimte. Wilt u tijdens uw vakantie wat knutselen? Voor alle hout soorten, hard en zacht board, gereedschappen en verfwaren naar de ..Houtspecialist". Ook grote collectie modelbouw van vliegtuigen en scheepsmodellen. Patrimoniumlaan 55. tel. 3520. Deze week reclame bij Huize Chic: pracht badtassen vanaf 1.95. zonnebrillen vanaf 75 cent. Laat in de vakantie uw huid.niet verbranden, haal zon nebrandartikelen bij Huize Chic, Patrimoniumlaan 13, tel. 3891. Plastic golfplaten! Nu reed* verkrijgbaar vanaf f6.— pei m2 Fa K v d Brink Zn Cuneraweg 326 hoek Brin- kersteeg Telef (08385) 2616 Toilettafels: hangende en staande, vanat 58,— Vebo tex, Kerkewijk 37 Veenendaal Gazonmaaicr.' Uw grasmachine wordt bij ons vakkundig ge slepen Hado. Dijkstraat 1/8 Veenendaal. Tel 4006 Laat uw schoorsteen vegen door Schoonmaakbedriji G. v Barneveld. Boslaan 62 Vee nendaal. tel. 3303.' Voor tekenbehoeften en schil dersbenodigdheden oaat E A v d Broek Hoofdstraat 52 Veenendaal Voor autoplaatwerk naar Jaap Admiraal Middel buurtseweg 34 a. Veenen daal. Tel 2870 Voor beter spuitwerk Fa Jaap Admiraal Middel buurtseweg 34 a. Veenen daal. Tel. 2870. Lijsten voor tekeningen di ploma's schilderstukken enz E A v d Broek Hoofdstr 52 Veenendaal Tel 217 Batterijen et noui toestellen Melis Optiek Hoofdstraat M tel 3184 Veenendaal Plastic vloertegels voor kamer en keuken enz vanal 6.55 p mJ IJzersterk Vebotex Ker kewijk 37 Veenendaal Een flinke voorraad meube len waarvan véél als nieuw vindt u steeds tegen zeer la ge prijzen tn het Veense Ver koophuis Hoogstraat 30. tel. 2209 Voor plaatwerk en uitdeu ken Gebr Ploeg Overberg Linnenkasten 1. 2 en 3 deurs. Kamer- en keukenkasten ook als bouwpakket. Vebotex. Ker kewijk 37. Veenendaal. De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken Ko- ninginnelaan 37 te Veenen- Pracht sortering dames- en herenpyama's. satyn. flaneL Plet van Beek Emmalaan 28, tel 2039 Veenendaal Sandalen voor heel het ge zin. Voordelige prijzen. Haast u Schoenhandel schoenmakerij Valkenburg, Gortstraat 25. tel. 4372, Veenendaal. Lichtdrukken en fotocoplë- ren Artifoto Hoofdstraat 84. Veenendaal Voor auto-rijles Gebr Bak- kenes Meer dan 10 jaar er varing VAMOR gedipl Tel 08385-3500 Ede 08380-3558 Asbest golfplaten en asbest board tn alle maten uit voor raad leverbaar of recht streeks van de fabriek Prij zen vei beneden iedere con currentie Vraag niet hoe het kan maar profiteer ervan J. Kool Holleweg 3. tel 08385- 2463 Elektr verfspuiten, geheel compleet f 195.—; 1 335,—; f 512,50 en f 735.- Ho- gedruk verfpistolen f 89.50 Elektr Amarilstenen f 181.—. Elektrische schuurmachines 195.- Alles direct uit voor raad Fa Zimmerman Zn.. Sandbrinkstraat 1. telefoon 2261 te Veenendaal Wasautomaten, wascombina- ties centrifuges met 15"/» tot 35*/* korting indien u geen bezwaar heeft tegen een (haast onzichtbaar) schoon heidsfoutje Volledige service en garantie door de fabriek Industrieweg zuid 24, Ame rongen telel (34341-1945 en 1944 Spiegels en geslepen glaspla ten worden snel en goedkoop vervaardigd door de glasslij perij van Fa Zimmerman Zoon Sandbrinkstraat 1 tel 2261 te Veenendaal Naar W. Hootsen voor vak werk. Speciaal ingericht voor het slijpen van gras machines Tevens het adres voor al uw laswerk Aart de Gelderstraat 17. Vee nendaal Tel. 4289. Opgelet Uw adres vóór de kens en een bed Piet van Beek, Emmalaan 28, telef. 2039 Veenendaal. Donderdagmiddag 14 juli a.s circus variété met de nummers: 1. De Spreekstalmeester opent. 2. De Koningin van Saba, Oosterse show. 3. De Torini's leuk nummer op één-wielers 4. Bobby, de echte toneelspelende hond 5. Cato-tje een parodie op het bekende liedje m.m.v. het jeugdig publiek. 6. The Flying Arrows luchtacrobatiek 7. Pepino en Tonio, de 2 clowns laten de kinderen schateren. 8. Pepino en Tonio Fantasto, zorgen voor een daverend slot. Aanvang 2.30 uur. Entree volwassenen f 1,75 Kinderen f0,75 SB?

De Vallei | 1966 | | pagina 8